NOC houdt vast aan afspraken ms Russen voorop in Innsbruck Finale tweekamp in Sowjet-Unie Bommelding oorzaak van vertraging bij Parijs-Dakar Marieke Stam wellicht niet naar Alma Ata Ten aanzien van selectiebeleid schaatsploegen voor Serajewo Clerc wil niet met Vilas in Davis-cup Broers ook m nieuwe wielerploeg Sibrandy nog niet uitgeblust terdag en zondag op de kunstijs baan van Assen plaatsvindt, ne men 42 jongens en 33 meisjes deel. Het is de tweede maal dat Assen dit kampioenschap in de leeftijdsgroep 16t/m 18 jaar orga niseert. De eerste maal was in 1980, op gezag van de internatio nale schaatsunie (ISU) is het pro gramma uitgesmeerd over drie dagen. De meisjes beginnen vrijdag met de 500 en 1500 meter en rijden zaterdag de resterende afstan den: 1000 en 3000 meter. De jon gens beginnen zaterdag met de 500 en 3000 meter en rijden zon dag de 1500 en 5000 meter. Jeugdtrainer Eddy Verheyen heeft naast Henri Kraayenbos twee noordelijke rijders geselecteerd: Henk Groen en Frans Kuypers, van wie eerstgenoemde tot de fa vorieten behoort. Igor Malkov, de achttienjarige Sowjet-schaat- ser die onlangs op de medeobaan de tien kilometer reed binnen de veertien minuten, is in Assen niet van de partij. Het Nederlands rallyteam Jan de Rooy dat als eerste in de Franse havenstad Sete aankwam, is de overtocht naar Algiers zonder kleerscheuren doorgekomen. Van de negentien deelnemers in de zwaarste klasse, de trucks bo ven de tien ton, is de équipe Gag- nebien wegens het missen van controleposten in de etappe Pa- rüs-Sete gediskwalificeerd, ter wijl tien ploegen reeds tijdstraf- fen hebben opgelopen, waaron der twee van De Rooys rivalen van vorig jaar, de Fransman Avoyne die tien strafminuten kreeg en zijn landgenoot Marti nez, die 41 minuten te laat in de Zuidfranse havenstad arriveer de. De verscheping van Sete naar Al giers liep overigens wegens een bommelding drie uur vertraging op. Ijlings ontboden duikers vonden onder de vrachtschepen niets. Maandagmiddag laat ver trok de rallykaravaan voor het echte gebeuren in Parijs-Dakar. Van Algiers naar El Golea, een afstand van 800 kilometer, deels door de bergen deels door de woestijn. Lotto MIDLOTTO 51 A: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 265.927,40 ontvangt Tweede prijs: 2 winnaars, die bruto 75.000,- ontvangen Derde prijs: 117 winnaars, die bruto 1.136,40 ontvangen Vierde prijs: 5.072 winnaars, die 26,20 ontvangen Vijfde prijs: 70.171 winnaars, die 5.00 ontvangen MIDLOTTO CIJFERSPEL 51 A: Eerste prijs: 1 winnaar Tweede prijs: 2 winnaars Derde prijs: 21 winnaars Vierde prijs: 187 winnaars Vijfde prijs: 2.039 winnaars LOTTO 52: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto ƒ470.547,70 ontvangt Tweede prijs: 8 winnaars, die bruto 18.750,- ontvangeri Derde prijs: 107 winnaars, die bruto 1.725,80 ontvangen Vierde prijs: 5.177 winnaars, die 35,60 ontvangen Vijfde prijs: 76.553 winnaars, die 5,00 ontvangen. CIJFERSPEL 52: Eerste prijs: 2 winnaars Tweede prijs: geen winnaar Derde prijs: 10 winnaars Vierde prijs: 197 winnaars Vijfde prijs: 1839 winnaars TOTO 52: Eerste prijs: 15 winnaars, die bruto 1.702,90 ontvangen Tweede prijs: 417 winnaars, die ƒ40,80 ontvangen Derde prijs: 3836 winnaars, die ƒ11,- ontvangen TOTO GELIJK 52: Eerste prijs: geen winnaar Tweede prijs: 2 winnaars, die 746,90 ontvangen Derde prijs: 24 winnaars, die 148,60 ontvangen Vierde prijs: 659 winnaars, die ƒ7,70 ontvangen GRONINGEN (GPD) - Marieke Stam dreigt de Europese titelstrijd in Alma Ata te moeten missen. De Noordhollandse is geveld door een nierbekkenontsteking. Uiterlijk zondag wordt beslist of ze met de ploeg van damescoach Tjaart Kloosterboer mee gaat naar het Aziati sche schaatsoord in de Sowjet-Unie. Indien Marieke Stam afvalt neemt Alie Boorsma, die zich momenteel in Davos bevindt, haar plaats in. Al eerder werd Marieke Stam in dit seizoen door een ziekte achtervolgd. Begin december leek een fikse griep haar plannen te dwarsbomen, maar ze was tijdig hersteld voor de Nederlandse kampioenschappen in Groningen, waar ze de afgelopen week beslag legde op de vierde plaats. Tweevoudig kampioene Ria Visser hoeft zich in Alma Ata niet meer te kwalificeren voor de Winterspelen, en mag van het NOC thuis blijven. MOSKOU (AFP) - De finale van het kandidatenschaak- toernooi tussen Gari Kasparov en Wassili Smislov begint op 9 maart a.s. in Vilnius, de hoofdstad van de Sovjetrus- sische deelstaat Litouwen. Bij sprintvierkamp INNSBRUCK (DPA) - Igor Vidjakin uit de Sowjet-Unie heeft de sprintvierkamp tijdens de wedstrijden voor de driebanentoernee in Innsbruck gewonnen. Z£S x&ewNtsr /UA££A/ OP A£rZ£jL£0£ WOW£Nr /aee, MAAG SP#OA/(5£A/ EAA&A/A OCXr /A/ MU// At/70- A/OtSiÉZfSV (WOEZ* ORERerrrE- V£R£Kll6lU6 VO&A1- VOö£L WUISJÊS Dit is gisteren in Moskou bekend gemaakt. De 20-jarige Kasparov versloeg tijdens de halve finales in Londen ex-uitdager Kortsjnoi en de 62-jarige Smislov won daar van Zoltan Ribli, de winnaar van de match in Vilnius heeft het recht wereldkampioen Anatoli Karpov uit te dagen. Ek-jeugd De negentienjarige Valeri Salov uit de Sovjet-Unie is gisteren in Gro- BUENOS AIRES (AFP) - Jose Luis Clerc, de huidige num mer e'e'n van Argentinië wil de tennisbond van zijn land dwingen tot een keuze. Clerc heeft zich beschikbaar ge steld voor de Davis-cupteam op voorwaarde dat zijn aarts rivaal Guillermo Vilas niet wordt opgesteld. Vilas wordt nog steeds bedreigd door een schorsing van een jaar. Vidjakin zegevierde gisteren op de 500 meter in 39,02 seconden. De overwinning op de 1000 meter ging naar zijn landgenoot Vats- jeslav Vidov in 1.19,35. De eerste drie plaatsen in het eindklasse ment werden bezet door sprin ters uit de Sowjet-Unie. Snelste dame in Innsbruck was de Pool se Zofia Tokarczyk. De allrounders, zowel bij de dames als de heren, kwamen vanwege slecht weer niet aan hun volledi ge programma toe. Een föhn (warme wind) speelde de schaat sers danig parten. Het kwam tot vele valpartijen zonder dat daar bij schaatsers geblesseerd raak ten. Zowel de dames als de heren reden een 3000 meter. De onbe kende Pool Roman Derks zege vierde op de drie kilometer in de matige tijd van 4.28,1. De favorie ten gingen in het slechte weer niet tot het uiterste. De Fin Pertti Niittylae won het vierbanentoer- nooi in Innsbruck. WK-jeugd Aan het jeugdwereldkampioen- schap schaatsen, dat vrijdag, za- DEN HAAG Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) houdt vast aan de selectieaf spraken, die in september 1983 met de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond (KNSB) zijn gemaakt. Bram Leeuwenhoek, die namens het NOC deelnam aan het gesprek met waarnemend KNSB-voorzitter Jan Klok en damescoach Tjaart Kloosterboer, verklaar de gisteren in Den Haag, dat in de selectieprocedure voor de Olympische winterspelen ook het weekeinde van 21 en 22 januari in Davos wordt meegenomen. Geen van de kandidaten zal eerder dan 22 januari uitsluitsel krijgen over zijn of haar deelneming in Serajewo. ningen Europees juniorenkam pioen schaken geworden. In de dertiende en laatste ronde zege vierde Salov over de Fransman Gilles Miralles, waardoor hij met 10,5 punten onbereikbaar werd voor de concurrentie. De Noor Simen Agdestein, die eveneens tot winst kwam, eindigde als tweede met een halve punt ach terstand op Salov. De Engels man James Howell bezette de derde plaats. Piet Peelen werd met de vijfde plaats de beste Nederlander. Hij verzamelde acht punten en moest in de slotronde een punt- deling toestaan tegen de Italiaan Arlandi. Uitslagen 13de ronde. Miralles (Fra) - Salov (Sov) 0-1., Agde stein (Noo) - Ebeling (Fin) 1-0., Howell (Eng) - Miljanic (Joe) 1-0., Kofidis (Gri) - Stohl (Tsj) 0-1., Schandorff (Den) - Bator (Zwe) 0-1., Horvath (Hon) - Brouk (Isr) 1-0., Nijboer (Ned) - Landsman (Ned) Vz - Vz., Lutz (Wdl) - Wagner (Lux) 1-0., Lantsias (Cyp) - Adler (Zwi) 0-1., Van der Wearen (Bel) - Magen (Spa) 0-1., Oliveira (Por) - Jonsson (IJs) 0-1., Staniszewski (Pol) - Mannion (Sch) 1-0., Smith (Wal) - Tri- fonov (Bul) 0-1., Grant (Ier) - Klinger (Oos) 0-1., Arlandi (Ita) - Peelen (Ned) x/z-Vz. De eindstand is: 1. Salov 10,5 punten, 2. Agdestein 10, 3. Howell 9,5, 4. Stohl 8,5, 5. Peelen 8, 6. Schandroff, Horvath en Bator 7,5, 9. Lutz, Magen, Adler, Staniszewski en Jonsson 7. r MADRID (EFE) - Na bijna twee maanden in Buenos-Aires te zijn geweest, is Diego Armando Maradona gisteren weer in Spanje gearriveerd. Zijn rentree bij Barcelona is gepland voor 29 januari in de wedstrijd tegen Athletic Bilbao. Het was Andoni Goichochea van Athletic Bilbao, die Maradona op 24 september 1983 een gecompliceerde beenbreuk schopte. Marodona lijkt geheel hersteld. STANDDAARBUITEN (ANP) Jonny Broers en Mario van Vlimmeren hebben gisteren een eenjarig contract gete kend voor de derde Neder landse profwielerploeg van Jacques de Goede en zijn as sistent-ploegleider Aad van den Hoek. De formatie, die in het nieuwe seizoen wordt aangevoerd door de Belg Freddy Maertens, bestaat thans uit tien coureurs. De bedoeling is dat nog twee renners worden aangetrok ken. Moeizame zege WK—tennisduo LONDEN (REUTER) - Heinz Günthardt en Balazs Tacozy krij gen het bij de verdediging van hun titel in het herendubbel niet gemakkelijk. Gisteravond moes ten zij in de openingspartij van het wereldkampioenschap in Londen een set afstaan aan de Zuidafrikaans/Amerikaanse combinatie Kevin Curren/Steve Denton. Günthardt en Taroczy trokken de tweede set via de tie break naar zich toe vier sets; 3-6, 7-6, 6-4, 6-2. Sören Lerby binnenkort onder het mes MÜNCHEN (AFP/SID) - Sö- ren Lerby moet binnenkort een liesoperatie ondergaan. Dat maakte de clubarts van Bayern München, Hans-Wil helm Müller-Wohlfahrt, giste ren bekend, een rusttherapie van drie weken had niet het gewenste resultaat opgele verd. De 25-jarige Deen, die na het vorige seizoen van Ajax overging naar Bayern, zal zeker acht weken niet kunnen spelen. Leeuwenhoek stelde Kloosterboer, die optrad namens de beleids groep training, wel in het gelijk wat betreft Ria Visser. Klooster boer is van mening dat de Neder landse kampioene zich niet hoeft te bewijzen tijdens het toernooi om het Europees kampioen schap in Alma Ata. De dames coach wil haar de vermoeiende INZELL (GPD) - Schaatser Rolf Sibrandy, die vanwege een geschil met coach Henk Boer tijdens de Nederlandse kampioenschappen buiten de kernploeg om in Inzeil verblijft, heeft in de Zuid- beierse plaats voor enkele opmerkelijke prestaties ge zorgd. De allrounder, die in gezelschap is van zijn voor malig gewestelijk trainer Floor van Leeuwen zege vierde op zowel de 500 (39.94) als de 1500 meter. Op de mijl verbeterde de Am sterdammer, die op het NK eind vorige week in Gronin gen zo teleurstelde met 1.59,36 zijn persoonlijk re cord. Bij de dames presteerde Yvon ne van der Lienden opval lend. De rijdster uit Bosch en Duin realiseerde 43.54 op de 500 en 2.13,67 op de 1500 meter. januari kunnen ze niet in Davos zijn omdat hetzelfde weekeinde hun Europese titelstrijd in Lar- vik plaatsvindt. Aan de hand van het deelnemers veld bekijkt het NOC pas achter af hoe zwaar aan de prestaties van 14 en 15 januari getild moet worden. Vast staat in elk geval dat de selectie van de Sowjet- Unie, die pas een serie toptijden realiseerde in Alma Ata, in Da vos zal zijn. Ook de Japanners met wereldkampioen Kuroiwa, zijn present. De Nederlandse all rounders zijn maandag naar Zwitserland vertrokken, de sprintploeg van Gauke Nijholt reist vrijdag af, een week eerder dan in de bedoeling lag. Hopman De kansen op een Olympisch avon tuur van marathonrijder Emiel Hopman, die tijdens de nationale titelstrijdin Groningen buiten mededinging op de tien kilome ter tot de uitstekende tijd van 15.16,33 kwam, zijn niet bijster groot. Leeuwenhoek verklaarde het een zaak van de KNSB te vin den of Hopman nog mogelijkhe den krijgt voor een Olympische plaats. Kloosterboer zei namens de beleidsgroep training dat er voor Hopman nauwelijks kansen zijn zich onder dezelfde omstan digheden in het overvolle pro gramma te meten met de allroun ders. "Het is een prima schaat ser. Het programma zit echter boordevol. Ik zie nauwelijks mo gelijkheden om tot een reële ver gelijking te komen tussen Hop man en de allroundploeg. Boven dien zou dat een extra belasting betekenen voor de allrounders, die al een zwaar programma heb ben". meende Kloosterboer in Ria Visser hoeft zich niet meer te bewijzen voor het NOC. Zij mag het EK in Alma Ata van achter de televisie beleven. (Foto anp» Den Haag. Daarmee gaat de beleidsgroep trai ning lijnrecht in tegen het advies van waarnemend voorzitter Jan Klok. Deze verklaarde onlangs dat Hopman ruimte moet wor den geboden zich te kwalificeren voor de 10.000 meter in Seraje wo. Kloosterboer: "Klok is mo menteel voorzitter van de KNSB en dan nioet hij boven de rest staan. Een voorzitter dient zich niet met het technische beleid te bemoeien. Daar zijn anderen voortdurend mee bezig. Ik heb de indruk, dat af en toe de emo ties de overhand krijgen over het gezond verstand". reis naar het verre oord in de Sowjet-Unie besparen. Overi gens liet Leeuwenhoek weten, dat voor 22 januari geen van de kandidaten voor Serajewo zeker heid krijgt over deelneming. "Om het totaalbeeld van het selec tiebeleid te vervolmaken blijven de sprintwedstrijden tijdens het weekeinde van 21 en 22 januari in Davos deel uitmaken van het selectieprogramma. Degenen met de beste conduitestaat ko men uit op de Olympische win terspelen. Voor 22 januari wordt echter niemand definitief aange wezen", verduidelijkte de keuze heer van het NOC. Het komt er dus op neer dat er een wedstrijd is toegevoegd aan de evenementen die voor Olympi sche kwalificatie van belang zijn. Hiermee wordt volledig tege moet gekomen aan de verlan gens van de allrounders die in Serajewo op de 500 en 1000 m willen starten, want op 21 en 22 Emiel Hopman (Foto anp»

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11