mededelingen gemeentebestuur I I 27tlm30 dec.'83 M Verkeers maatregelen de Gerestraat. ring van de Raad van advies voor verkeers- en ver- voersaangelegenheden.die zal worden gehouden op woensdag 11 januari 1984 in kamer 001 van het Stadsbouwhuis aanvang 15.00 uur. Voor nadere informatie over de verkeersmaatregelen kan men zich wenden tot de heer Reijnen van de di rectie Verkeer en Vervoer, Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, kamer 216 (telefoon: 254501). Academiewijk Instellen van een verbod tot het plaatsen van fietsen en bromfietsen op: 1. de Reuvensbrug en 2. de Paterbrug en in het Paterstraatje. Aanwijzing van een fietsstrook aan: 1. de oostzijde van het Kort Rapenburg en 2. de westzijde van het Kort Rapenburg, gelegen tussen perceel 9a en het Noordeinde. Vreewijk Aanwijzing als algemene invalidenparkeerplaats van één parkeervak aan de huizenzijde van de Jan van Goyenkade ter hoogte van perceel 4-4a, geldend van maandag tot en met donderdag van 09.00 uur tot 21.00 uur. Juridisch-administratieve aanpassing van de fiets stroken, het verbod stil te staan en de voetgangers oversteekplaatsen op de Witte Singel en de Malie baan. Tijdelijke maatregel in verband met bouwwerkzaam heden in de Vreewijkstraat. Het omdraaien van het éénrichtingverkeer in de Bilderdijkstraat, voorlopig dus rijden in de richting van de Witte Singel. Morskwartier Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op: 1. de Smaragdlaan ten zuid-oosten van de Saffier straat; 2. de Smaragdlaan ten zuid-oosten van de Turkoois laan; 3. de Smaragdlaan 60 meter ten zuid-oosten van de Ghandistraat; 4. de Diamantlaan ten noord-oosten van de Sma ragdlaan. Aanwijzing van fietsstroken aan beide zijden van de Smaragdlaan, voor zover gelegen tussen de Car- neoolstraat en een punt op circa 40 meter ten noord westen van de Ghandistraat. Aanwijzing van fietsstroken aan beide zijden van de Diamantlaan, voor zover gelegen tussen de Sma ragdlaan en een punt op circa 65 meter van de Sma ragdlaan. Merenwijk Aanwijzing als voorrangskruising van de kruising van het Valkenpad met de Wiekelhorst met dien verstan de dat voorrang moet worden verleend aan het fiets- verkeer op het Valkenpad. Aanwijzing als verplicht fietspad in beide richtingen 1. de Broekweg, voor zover gelegen tussen de Gooi- meerlaan en de Lavendeltuin; 2. het Stadspolderpad; 3. het Veerpolderpad. De Camp Aanwijzing als algemene invalidenparkeerplaats van één parkeervak aan de waterzijde van de Oude Singei ter hoogte van de Lakenhal, geldend van 10.00 uur tot 17 00 uur. Tijdelijke verplaatsing van 2 algemene invalidenpar keerplaatsen van hei voormalige parkeerterrein Caeciliastraat naar de zuidzijde van de Caeciliastraat tegenover het Elisabeth Gasthuishof. Zeeheldenbuurt Intrekken van het éénrichtingverkeer in de Ooster- De Kooi Tijdelijk instellen van een verbod door te gaan in de Sieboldstraat, voor zover gelegen tussen het Kooi- zicht en de Medusastraat bij nadering van verkeer uit de richting van het Kooizicht. Haver- en Gortbuurt Opheffen van één algemene invalidenparkeerplaats op het parkeerterrein Diversen Subsidieregeling bedrijven in stadsvernieuwingsgebieden Sinds geruime tijd bestaat er een gemeentelijke subsi dieregeling die ondernemers in stadsvernieuwingsge bieden wil stimuleren hun bedrijfspand op te knap pen, te verhuizen of te beëindigen Voorwaarde Financiële steun kan gegeven worden als het bedrijf dat opgeknapt moet worden is gevestigd op een vol gens de gemeente gewenste lokatie. In geval van verhuizing en beëindiging, kan financiële steun gegeven worden als het gaat om een bedrijf dat staat op een volgens de gemeente ongeschikte plek. Verordening steun bedrijven stadsvernieuwing Genoemde subsidieregeling is vastgelegd in de "Ver ordening Steun Bedrijven Stadsvernieuwing", kort weg V.S.B.S. genoemd. De gemeenteraad heeft onlangs besloten om de V.S.B.S.-regeling voor een aantal gebieden te ver lengen tot 1 december 1988. Om welke gebieden gaat het? De verlenging van de regeling is van toepassing in de gebieden Pancras-Oost, Maredorp, Havenwijk- Zuid, Noorderkwartier, De Kooi en De Camp, met uitzondering van de Haarlemmerstraat (tus sen Prinsessekade en Pelikaanstraat), de Turf markt, Prinsessekade en Donkersteeg. Ook subsidie als gevolg van werkzaamheden? Eveneens bestaat er een mogelijkheid voor onderne mers subsidie aan te vragen als gevolg van stadsver nieuwingswerkzaamheden zoals bv. opengebroken straten of renovaties en daardoor hun inkomsten on der Stevenshof Aanwijzing als woonerf van: 1. de Elise van Calcarstraat; 2. het Braggaar de Doesplein; 3. de Coert de Jongstraat; 4. het Hovens Gréveplein; 5. de Jantina van Hoornkade; 6. de Margaretha Simonskade; 7. de Geertruytstraat; 8. de Marie de Lannoystraat; 9. de Agatha van Alkemadestraat; 10. de Christina Arentsstraat; 11. de Emerentia Banningstraat; 12. de Zuster Bertkenstraat; 13. de Anna Maria van Schuurmanstraat; 14. de Elisabeth Koolaartstraat; 15. de Lucretia van Merkenstraat; 16. de Anna Bijnskade; 17. de Barbara van Meertenstraat; 18. de Betje Wolfstraat; 19. de Aagje Dekenstraat; 20. de Antoinette Kleynstraat; 21. het Wilhelmina Schweickhardtplein; 22. de Katharina Boudewijnskade. Voor zover nodig zullen de nu op bovengenoemde wegen geldende verkeersmaatregelen worden aangepast De op voorgenomen verkeersmaatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbe horende korte toelichting, met ingang van heden ge durende 14 dagen ter inzage op het informatiecen trum van het stadhuis en bij de directie Verkeer en Vervoer op kamer 216 van het Stadsbouwhuis, Lan- gegracht 72. Gedurende die periode bestaat de gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Deze be zwaren dienen te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade Meer weten? Wie meer wil weten over de mogelijkheden van subsi dieregeling in het algemeen, de hoogte van bedragen enz., kan daarvoor terecht bij: Direktie Ekonomische Zaken van de gemeente, Dirk van Schie, stadhuis, tel: 254274, óf u kunt zich in ver binding stellen met het Regionaal Dienstverlenings centrum voor het Kleinbedrijf (R.D.K.), Gangetje 1/ Hoek Breestraat, tel. 144004. Sluitingsdatum huursubsidie Tot uiterlijk 30 december a.s. kunnen aanvragers van huursubsidie de formulieren inleveren in het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Zoals inmiddels bekend, is de officiële huursubsidie sluitingsdatum vastgesteld op 1 januari 1984. De einddatum geldt niet voor degenen, die zojuist verhuisd zijn of op het punt staan te verhuizen. Voor hen geldt de inlevering van huursubsidieformu lieren, binnen 6 maanden na verhuizing (was 3). Verlaging huursubsidiegrens??? Vandaag beslist de Ministerraad over eventuele verlaging van de huursubsidiegrens van f 735,— naar f 650,-. Dat zou weieens van groot belang kunnen zijn voor huurders met een maandhuur van meer dan f 650, en voor huurders wiens huur per 1 juli a.s. verhoogd wordt en daardoor meer dan f 650, zal bedragen Voor beide kategorieën is dan geen huursubsidie meer mogelijk of wordt per 1 juli a.s., als de grens van f 650, overschreden wordt, de subsidie stopgezet. Voor bewoners van een woning met een huur prijs, die op 1 juli a.s. meer dan f 650,— zal zijn, is het belangrijk nu alvast bij de afdeling VOHU, op de 1e verdieping van het Stadsbouwhuis langs te gaan en tijdig een aanvraagformulier voor de periode 1 juli 1983 tot 1 juli 1984 in te die- Belangrijk!!!!! Vergeet vooral geen stempel te halen bij de woning bouwvereniging of huiseigenaar. Neem ook een ko pie van uw jaaropgaaf 1982 mee, want zonder die ge gevens is aanvraag niet mogelijk! Mocht u problemen krijgen met de invulling van het subsidieformulier, probeer dit dan zover als mogelijk in te vullen. De medewerkers van de afdeling VOHU helpen u we! verder. Wanneer kunt u terecht? Dagelijks van 09.00 uur tot 12.00 uur kunt u terecht in het Stadsbouwhuis, op de 1e verdieping aan de balie van de afdeling VOHU. Voor meer informatie over huursubsidie in het alge meen, kunt u bellen: 254441. Stadswerk nr. 6 is uit! Na kerstmis is het nieuwe nummer van Stadswerk gratis verkrijgbaar op de onderstaande adressen. Dit gemeentelijk informatieblad over de stadsvernieu wing in Leiden helpt u opgewekt de donkere winter dagen door te komen. Het blad staat dit keer vooral in het teken van het herstel van de vele bruggen in Lei den. Een greep uit de inhoud: - B Er W aan regering: "Woonlasten moeten om laag!" - Onderzoek naar bedrijven in binnenstad. - Binnenstadsbruggetjes voorzien in behoefte. - Bruggen in heden en verleden. - Afdelingen Nieuwbouw en Onderhoud Bruggen en Waterwerken. - Bruggenboek Leiden. - Alles over de Rembrandtbrug, het Kort Rapen burg, de Kerkpleinbrug, de Wijnbrug, de Zuidsin- gelbrug en de Kooitunnel. Waar verkrijgbaar? - Buro Voorlichting stadhuis. - Stadsbouwhuis, Langegracht 72. - Stichting Welzijn, Breestraat 117. - VVV, Stationsplein 210. - Museum de Lakenhal, Oude Singel 28. - De Leidse bibliotheken. - De club- en buurthuizen en dienstencentra in de vooroorlogse wijken van Leiden. Onderwijs 1984 is uit Het jaarlijks informatieve boekwerkje "Onderwijs 1984" is uit. Onderwijs 1984 is zoals inmiddels bekend een onmisbaar hulpmiddel geworden voor ouders/ verzorgers van leerlingen, die komend jaar te maken krijgen met de keuze van het voortgezette onderwijs. Voor de kerstvakantie zal aan elke leerling van de zes de klas in Leiden en omgeving zo'n boekwerk worden uitgedeeld. In "Onderwijs 1984" is wederom "Kies" (2- en 3) op genomen. "Kies" is een uitgave van het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen en ondermeer bestemd voor ouders/verzorgers van leerlingen, die zich voorberei den op de overgang van lagere school naar het Mid delbaar Onderwijs. "Kies"-editie 3 is voor leerlingen van het L.B.O. en M.A.V.O. onderwijs, waarin van alles staat te lezen over de te kiezen examenpakket ten, de mogelijkheden in het Middelbare Beroepson derwijs enz. Waar kunt u onderwijs 1984 afhalen "Onderwijs 1984" is gratis af te halen aan de informa tiebalies in de hal van het stadhuis en Stadsbouwhuis en bij de Direktie Onderwijs op de vierde verdieping in het stadhuis. Voorts bij de secretarie van omliggende gemeenten. Openingstijden museum "De Valk" en "De Lakenhal" i.v.m. de feestdagen Op zaterdag 24 december a.s. zullen museum "De Valk" en "De Lakenhal" hun deuren een uurtje eerder dan gebruikelijk sluiten. De openingstijden zijn dan 10.00-16.00 uur. Op 1e kerstdag (25 december a.s.) zijn zij de hele dag gesloten, maar op 2e kerstdag (26 december a.s.) kunt u er terecht van 13.00-17.00 uur. De Direktie Sport en Rekreatie zorgt voor een GOED EINDE en een PRETTIG BEGIN! Zwemmen op: dinsdag 27 december donderdag 29 december vrijdag 30 december maandag 2 januari van dinsdag 3 januari 14.00-15.30 donderdag 5 januari uur vrijdag 6 januari De toegangsprijs voor jeugd t/m 15 jaar slechts f 2,25 per persoon. Maar het mooiste vuurwerk komt nog!!!! Kom naar de Piekmiddag op woensdag 28 de cember en woensdag 4 januari, van 14.00-15.30 uur kan iedereen komen zwemmen voor maar één piek if 1,-». Vijf Meibad Boshuizerlaan 1 Leiden tel. 312827 De Zijl Paramaribostraat 6 Leiden tel. 120476 Sportinstuif Vijf Meihal vrijdag 30 december en donderdag 5 januari 10.00-12.00 uur basketball o.l.v. Jerry Beck en Don Cox 13.30-16.00 uur badminton o.l.v ervaren instruc- Broekplein donderdag 29 december 10.00-12,00 uur basketball en tafeltennis Uitbetaling Éénmalige Uitkering Dagelijks krijgt het team Éénmalige Uitkering tien tallen telefoontjes met de vraag wanneer men de uit betaling kan verwachten. Als gevolg hiervan ervaart het team onnodige vertra ging bij de verwerking van de aanvraagformulieren. Daarom is het verzoek niet meer te bellen. Het merendeel van de uitbetalingen voor de Éénmalige Uitkering is inmiddels verstuurd. Voor de kerstdagen zal de gemeente aan meer dan de helft van de 9000 rechthebbenden in Leiden het geld via bank of giro hebben over gemaakt. Het team Éénmalige Uitkering, dat met de regeling is belast, zal de resterende serie uitbe talingen begin januari overmaken. Het is het streven om alle uitbetalingen eind januari de deur uit te hebben. Leidse Woningstichting gesloten Het kantoor van de Leidse Woningstichting (L.W.S.), aan de Turkooislaan 2, is in verband met de komende feestdagen van 27 t/m 30 december a.s. voor publiek gesloten. De L.W.S. is wél telefonisch bereikbaar. Tijdens kan tooruren kan men bellen: 769301. Doe mee aan de kerstboom- inzamelaktie Maandag 2 januari a.s. organiseert de gemeen te een grootse kerstboomverbranding op het Schuttersveld. Bij de voorbereidingen hiervoor is in verband hiermee tevens besloten een daaraan verbon den kerstboomaktie te houden. Voor het welslagen van deze aktie wil de ge meente een beroep doen op de Leidse jeugd, door hen de mogelijkheid te bieden, alle op te halen kerstbomen in te leveren bij de Reini gingsdienst aan de Noorderstraat 18. Als tegenprestatie wordt voor elke ingele verde kerstboom een lot gegeven, waar mee de brenger een redelijke kans maakt ingeloot te worden voor één van de vele aantrekkelijke prijzen, die voor deze aktie beschikbaar zijn gesteld. Maandag 2 januari a.s. om 19.00 uur vindt de kerstboomverbranding plaats. Om 20.00 uur zal de Direkteur van de Reini gingsdienst, Hr. van Overmeire, de trek king verrichten en vervolgens overgaan tot het bekend maken van de prijswin- Start kerstboomaktie Dinsdag 27 december a.s. start de aktie en kunnen alle te verzamelen kerstbomen vanaf 08.30 uur tot 16.00 uur ingeleverd worden bij de Reinigingsdienst aan de Noorderstraat. De inzamelaktie sluit op maandag 2 janua ri a.s. Vanaf 14.00 uur tot uiterlijk 19.00 uur kunnen er nog bomen op het Schutters veld worden gebracht. Naast de Reinigingsdienst zullen ook de ver schillende onderkomens van de Direktie Groen geopend zijn tussen 08.30 de laatste kerstbomen u buurten in ontvangst te n van de Direktie Groen zijn: kade (Park Roomburg) - St. Jacobsgracht - Hoflaan (Kiljanpad) - Bisetpad - Lage Morsweg (voormalige boerderij Uitenbogaard) - 2e Bin nenvestgracht (t.h.v. Molen de Valk) - Leidse Hout (bij theehuis) - Pieter Bothstraat (Roden burgterrein) Kinderboerderij Merenwijk - Voormalige Vuilstort Roomburg en tenslotte Stevenshof (bij park in aanleg). r en 14.00 uur om de verschillende ïen, De adressen van Vollenhoven- Fraaie prijzen te winnen Het Gemeentebestuur heeft voor de winnende j deelnemers fraaie prijzen aangeschaft, w< onder: een cross-fiets, een aantal walk- man's en tal van andere prijzen! Uitnodiging nieuwjaarsbijeenkomst Graag maken wij u reeds nu attent op de nieuwjaars bijeenkomst, die op vrijdag 6 januari a.s. van 20.00 uur tot 22.00 uur zal worden gehouden in het stad huis. U bent daarbij van harte welkom. Van deze gelegenheid maken wij graag gebruik om alle inwoners van Leiden goede Kerstdagen toe te f Burgemeester en Wethouders. Ruimtelijke ordening Bouwplan tafeltennisvereniging "Docos" Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een periode van ten hoogste 5 jaren vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan Haagse Schouw ten behoeve van de oprichting van een ge bouw voor de tafeltennisvereniging "Docos" aan de Hoge Morsweg naast het sportcomplex van de Leid se Rugby Club. Het bouwplan ligt met ingang van 27 december 1983 gedurende 14 dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedurende deze termijn bezwaren schriftelijk indienen bij Burgemeester en Wethou ders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Bouw vergunningen Te verlenen bouwvergunningen Met toepassing van artikel 19 van de Wet op Ruimte lijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woning wet is de gemeente voornemens de volgende bouw vergunningen te verlenen: bouwplan voor de realisatie van een kleine auto showroom in het pand Levendaal 175. plan voor restauratie en renovatie van 15 woningen aan de Geregracht. Procedure: De bouwplannen liggen met ingang van 27 december a.s. geduiende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis. Gedurende de termijn van de terinzage legging is een ieder bevoegd schriftelijk bezwaren in te dienen bij het college van Burgemeester en Wethouders, Post bus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende bouwvergunningen De gemeente heeft op 20 december j.l. de volgende bouwvergunningen verleend: Lange Mare 67-67a, verbouwen pand. terrein aan de Piesmanlaan en de Pesthuislaan, bouwen collegezaal behorende tot eerste fase nieuwbouw A.Z.L. Procedure: Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis. Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Hinderwet Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te voorkomen, op 23 december 1983 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend voor het 1. uitbreiden en wijzigen van het levensmiddelen be drijf in het pand Herenstraat 96; 2. oprichten van een bankgebouw in het pand Ra penburg 37-39; 3. uitbreiden en'wijzigen van het Italiaans restaurant in het pand Korte Raamsteeg 77; 4. oprichten van een airconditioning- en c.v.-instal latie in het pand Haarlemmerstraat 137; 5. uitbreiden en wijzigen van de snackbar in het pand Hoge Rijndijk 54; 6. oprichten van een bakkerij in het pand Haarlem merstraat 61; 7. oprichten van een groothandel in verfproducten in het pand Zoeterwoudseweg 25 b-c. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en wel van 23 de cember 1983 tot 23 januari 1984 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 Deze stukken liggen voorts ook tot 23 januari 1984 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 23 januari 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling be zwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: de Directie Milieu, Stads bouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, tel. 071- 254436.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 8