c 197s 50 T Obstakel blijkt 'overstapje 6S0 Protest Malta bij UEFA tegen Spanje KNVB: voordeel van de twijfel i 15 an n a Misdorp in selectie Feyenoord gemakkelijk langs FC Utrecht Lammers ziet openbare weg aan voor circuit Wereldbeker gestolen UI'II'ILII HSV grijpt weer mis ■■■lüiLHiiirii'ip WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 Sport DEN HAAG (GPD) - Staatssecreta ris Joop van der Reijden van WVC is niet van plan de uitkerin gen aan het betaalde voetbal te blokkeren zo lang er nog uitzicht is op eensgezindheid binnen het sectiebestuur van de KNVB. De bewindsman liet dit gisteren we ten tijdens de behandeling van de WVC-begroting in de Tweede Kamer in antwoord op een vraag van Jeltje van Nieuwenhoven (PvdA). Van der Reijden zegde wel toe de Kamer begin januari schriftelijk te informeren over de preciese werkzaamheden c.q. doelstellin gen van de zogenaamde „verhel deringscommissie". Deze com missie zal zich de komende maanden gaan buigen over de medezeggenschap van de werk nemersafgevaardigden in het be stuur betaald voetbal van de KNVB. Ontevredenheid daar over leidde er onlangs toe dat de vakbondsvertegenwoordigers Karei Jansen en Cees van den Berg hun zetels ter beschikking stelden. In januari zal de staatssecretaris de Kamer bovendien verslag uit brengen van de reacties van de WCS (spelers) en WON (trai ners) op de doelstellingen en sa menstelling van deze commissie. Aangezien die op dit moment nog niet bekend zijn (gister avond vergaderde het bestuur betaald voetbal daarover) heb ben beide vakbonden zich slechts in principe bereid ver klaard zitting te nemen in het nieuwe overlegorgaan. Op dit moment ziet de staatssecre taris in ieder geval geen enkele reden om de geldstroom naar het betaalde voetbal te blokkeren. Pas indien in januari mocht blij ken dat het overleg in de verhel deringscommissie ook op niets is uitgelopen, wordt die vraag voor de bewindsman weer actueel. „De afgevaardigden van de WCS en WON zijn weliswaar opgestapt en zullen voorlopig ook niet terugkeren in het sectie- bestuur, maar zijn in beginsel wel bereid om zitting te nemen in de verhelderingscommissie", verklaarde Van der Reijden zijn afwachtende houding. „En aan gezien mij er alles aan gelegen is om tenminste de werknemers betrokken te houden bij het overleg over de medezeggen schap in het betaalde voetbal, zie ik niet in waarom de geldstroom naar het betaalde voetbal nu ge blokkeerd zou moeten worden". De door D'66 en de PPR ingedien de amendementen, die er op zijn gericht het bedrag dat voor 1984 voor het betaalde voetbal is gere serveerd in de WVC-begroting over te hevelen naar andere pos ten werden dan ook aangehou den. Lankhorst (PPR) probeerde de staatssecretaris nog wel op andere gedachten te brengen („Wanneer komt er eindelijk eens een eind aan dit spel?"), maar Van der Reijden hield voet bij stuk. „Ik heb niet het gevoel dat ik aan het lijntje wordt ge houden door de KNVB", ging hij in tegen de bewering van Lank horst als zou het de bewindsman nu toch wel duidelijk moeten zijn dat er nooit en te nimmer iets terecht zal komen van het democratiseringsproces. „De in zet is mij de moeite waard om overleg te blijven voeren. Ik ga er vanuit dat dit nog steeds de goe de weg is. En mocht de Kamer daar behoefte aan hebben, dan kan zij mij in januari nog altijd terugroepen". ADVERTENTIE ^°fS3 koperen sotóeerstiften. 1^3 secoSn warm. Perstuk Probeer maar 'ns een goedkopere bouwmarkt te vinden. Bel voor het dichtstbijzijnde Gamma-adres 03499-84994, tst 130. Geldig t/m 24.12.83 Ruud Misdorp - terug ALPHEN AAN DEN RIJN (GPD) - Ruud Misdorp en Ronald Herm- sen zijn door bondscoach Pocsik alsnog toegevoegd aan de natio nale waterpoloselectie, die vol gend jaar zomer aan de Olympi sche Spelen in Los Angeles mee doet. Een gesprek op het bonds- bureau van de KNZB heeft alle moeilijkheden met de betrokke nen uit de weg geruimd. Herm- sen trok zijn bedankbriefje in en ook Misdorp, die eerder schrifte lijk zijn door Pocsik verlangde excuses had aangeboden voor zijn opstappen vlak voor de Eu ropese titelstrijd van dit jaar in Rome, stelde zich weer beschik baar. Bij het gesprek waren behalve Pocsik ook Nico van Seist (teammanager) en Kees de Vos (coordinator) aanwezig. Door de terugkeer van Misdorp is lands kampioen AZC Alphen met ze ven spelers de voornaamste leve rancier voor het Nederlands team. De selectie bestaat nu uit de vol gende spelers: Misdorp, Buunk, Noordegraaf, Van Es, Van Win- sen, Jansen, Pielstroom (allen AZC), Blikslager, Landeweerd, Nieuwenhuizen, Debbie, Aan- tjes, Van Mil (allen HZC de Rob ben), Van Belkum (Zijl LGB), Heyden en Jager (Zian Vitesse, D. 'Nonnekens en A. Nonnekens (Rotterdam), Van Noort (VZC), Herman en Te Kulve (DZV). SEVILLA (GPD) - Malta heeft een verrassende tegenzet gedaan in het psychologische gevecht dat aan de voor Nederland zo belangrijke EK-kwalifïcatiewedstrijd tegen Spanje vooraf gaat. De president van de Maltese voetbalbond, Jorge Abela, heeft een protest ingediend bij de UEFA, de Europese voetbalunie, tegen de manier waarop zijn team tot nu toe in Spanje is behandeld. Malta neemt het de Spanjaarden kwalijk dat het zondag niet kon doorvliegen naar Sevilla en dat het gedwongen was om in Ma drid te blijven. Bovendien werd Malta maandag in Sevilla van het kastje naar de muur gestuurd. Bondscoach Victor Scerri wilde met zijn spelers trainen in het stadion Benito Villamarin maar kreeg bij aankomst te horen dat het veld na de overvloedige re genval met rust gelaten diende te worden. Scerri had daar aanvankelijk wel begrip voor. Vorige week deed zich immers dezelfde situatie voor in Rotterdam waar op don derdag en vrijdag ook niet op het hoofdveld van Feyenoord mocht worden geoefend omdat het ter rein gedeeltelijk bevroren was. De Maltezers raakten echter geir- riteerd toen zij na het veld en de verlichting te hebben bekeken, werden verwezen naar bijvelden elders in Sevilla, die onder water stonden en waar helemaal geen licht te bekennen viel. Toen daarop werd besloten om terug te keren naar het hoofdveld van Betis Sevilla, bleek iedereen daar inmiddels vertrokken te zijn. Na anderhalf uur besloot het gezelschap uit Malta toen maar naar het hotel terug te ke ren. Afgaande op het protest dat Malta heeft ingediend omdat het in de voorbereiding „twee dagen heeft verloren" lijkt het erop dat de po gingen van de Spaanse voetbal bond om de tegenstander met het aanbieden van een feestpro gramma (stierengevechten, be zoeken aan nachtclubs en diners) gunstig te stemmen, een ave rechtse uitwerking heeft gekre gen. De ambassadeur van Malta in Spanje heeft de spelers inmid dels verboden om op de offertes van de Spanjaarden in te gaan. Daartoe is besloten om een mo gelijk schandaal te voorkomen. Feesten zouden de conditie be paald niet ten goede komen waardoor een grote nederlaag al leen maar in de hand zou worden gewerkt. De irritatie die bij Malta is ontstaan en die door de excuses die door de Spaanse voetbalbond voor het oponthoud in Madrid inmid dels zijn aangeboden, niet is weggenomen, komt Spanje ui terst ongelegen. Daar komt bij dat bondscoach Miguel Munoz, in tegenstelling tot officials toch al niet tevreden is onder de con- UTRECHT (GPD) - De gevreesde hindernis bleek niet meer dan een obstakel van enkele centimeters hoog. Feyenoord verstapte zich niet en mag de oliebollen verorberen met een geruststellende voorsprong van vier punten op PSV en Ajax. Concurrenten die een wedstrijd minder voetbalden, maar die moeten eerst maar eens gewonnen worden. Roda uit voor de Eindhovenaren en Excelsior uit voor de Amsterdammers, niet de simpelste klussen. Feyenoord haalde dinsdagavond in het uitverkochte Utrechtse Galgenwaard, waar de plaatselij ke FC zijn thuisrecord te verde digen had en de Rotterdammers per traditie problemen kennen, een simpele overwinning (0-2). Na tien minuten zette Ruud Gul- lit zijn ploeg op een voorsprong, zes minuten voor rust tekende good old Johan Cruijff de tweede treffer aan. Terug naar die eerste goal, om meerdere reden het begin van een draniatisch avondje voor FC Utrecht. Rob de Wit ontving de bal op de linkervleugel, hij pro beerde het leer voorbij de aan snellende Feyenoord-verdediger Sjaak Troost te tikken. Die raak te met zijn veel te felle tackle, ten onrechte door scheidsrechter Geurds onbestraft gelaten, de bal niet, wel de benen van de pech vogel van dit sportweekeinde. Tel maar op: afgelopen zondag werd de vleugelspits van FC Utrecht door Ger Blok gepas seerd voor het olympisch team omdat hij te weinig trainingsin- zet getoond had in de week voor de olympische kwalificatiewed strijd tegen Joegoslavië. Halver wege de tweede helft mocht hij alsnog opdraven en werd toen het slachtoffer van een AALSMEER (GPD) - De autosportcarrière van Jan Lammers loopt gevaar, omdat hij zijn internationale racelicentie wellicht kwijtraakt. Een dergelijke licentie wordt door de Internationale Automobiel Federatie in Parijs verstrekt, wanneer de betrokken rijder onder meer in het bezit is van een geldig rijbewijs. Aan deze eis kan Lammers wellicht binnenkort niet meer voldoen, omdat hij zijn rijbewijs dreigt te verliezen, nadat hij vorige week in Aalsmeer na het begaan van een reeks van verkeersovertre dingen is aangehouden. De Zandvoorter is al eerder veroordeeld vanwege te hard rijden. Toen kwam hij er met een geldboete vanaf, omdat de rechter het intrekken van zijn rijbewijs een te zware straf vond, aangezien anders Lammers's racelicentie inge trokken zou worden. Jan Lammers werd vorige week aangehouden na een achtervol ging door een Porsche van de Algemene Verkeersdienst, waar bij later ook de Aalsmeerse politie werd betrokken. Bij Leid- schendam op de A-9 ging een Porsche achter de Zandvoorter aan, omdat hij te hard reed. Toen Lammers de politiewagen in de gaten kreeg, verhoogde hij zijn snelheid. De Porsche reed 240 km per uur, maar zag toch de afstand met Lammers, die zelfs over de vluchtstrook inhaalde, steeds groter worden. Nabij Schiphol ging Lammers van de autosnelweg af. Op de binnen wegen bij Aalsmeer reed hij circa 180 km per uur en negeerde rode stoplichten. stand. Ploeggenoot Kruys sloeg en Rob de Wit kreeg het rood voorgehouden. In de tiende minuut verspeelde Frans Adelaar de bal. De Wit had de fout kunnen goedmaken als hij voldoende hersteld was van Troost's aanslag. Hij moest And- ré Hoekstra echter laten gaan, die bereikte Ruud Gullit op rechts. De laatste man van Oran je toonde dat hij het voetballen op de rechtervleugel niet ver leerd is en op die plek beter uit de voeten kan dan Oranje's rechtsbuiten van nu Bud Broe ken. Gullit kapte, knalde en mocht juichen. FC Utrecht kon nauwelijks iets terug doen ook al omdat De Wit op halve kracht meehuppelde. Hij bleef halverwege achter in de kleedkamer en werd vervangen door Jan Monster. Deel twee van het drama op FC Utrecht's lin kerkant. Jan Monster, twee jaar terug een talent waarin Kees Rij vers de nieuwe linksbuiten van Oranje zag, door vier knie-opera ties in twee jaar teruggeworpen. Begin 1984 was zijn rentree ge pland, maar omdat De Wit ge blesseerd raakte en Monster op de bank zat was hij de logische vervanger. Vijftien minuten slechts, toen duwde Sjaak Troost - dit keer had hij geen schuld - lichtjes tegen het lichaam van Monster. Het wanhopige gebaar in de lucht, de tranen die duide lijk maakte dat het weer mis was. De eens door FC Twente begeer de buitenspeler werd van het veld gedragen en kon aanschui ven bij Rob de Wit die in de cata comben van Galgenwaard lag te wachten op de ziekenauto. Jan Monster hoefde niet mee, pas vandaag wordt gekeken naar het Ruud Gullit passeert Dick Advokaat en zal even later het eerste doelpunt van Feyenoord scoren. de. Trainer Bairy Hughes maakte zich vooraf niet ongerust over een eventueel vertrek van Rob de Wit, de frele aanvaller waarop en kele topclubs het oog gericht hebben. Hij merkte op de trai ning dat Jan Monster aan het te rugkomen was, de duels weer aandurfde. Training en wedstrijd zijn echter verschillende zaken, Jan Monster ervoer het weer eens. Johan Cruijff had Feyenoord in middels op een 2-0 voorsprong gezet. Met Leo van Veen als laat- ANP) ste man en Dick Advocaat op het middenveld had Utrecht de tweede helft wel een groot over wicht, maar kansen kwamen uit het offensief niet voort. De atten te Joop Hiele hield zijn doel schoon, de gevreesde hindernis bleek niet meer dan een over stapje. dities waaronder vanavond moet worden gespeeld. Munoz heeft het liefst een veld dat in optimale conditie verkeert alleen dan kan volgens hem het verschil in doel punten met Nederland, namelijk elf, worden weggewerkt. Het Spaanse elftal moet in hoog tempo kunnen aanvallen via de vleugels. Op die manier moet de aanvoer van ballen worden gere geld voor de kopspecialisten. Nu het veld niet goed bespeelbaar is, is Spanje in de ogen van Munoz in het nadeel. Door het water zul len de acties vertraagd worden, verliezen de spelers de controle, over de bal en blijft het verras singselement achterwege. Niettemin houdt Munoz nog altijd de hoop levendig op een mon sterscore die voor Spanje vereist is om zich alsnog te kwalificeren voor de eindronde volgend jaar in Frankrijk. Dat zijn team tegen de derde divisieclub Betis De- porti vo slechts met 4-1 heeft ge wonnen, hoeft nog niets te zeg gen. Het Spaanse team was in compleet (Goicoechea en Sara- bia arriveerden pas na afloop in Sevilla) en bovendien moest het oefenduel wegens de regen wor den gestaakt. Met de beide Basken en met Guer- ri in plaats van de geblesseerde Gallego, wil Munoz in een 3-3-4- opstelling het „onmogelijke" proberen te realiseren. Het team dat Spanje voor het eerst sinds vijftig jaar aan meer dan tien doelpunten in één wedstrijd moet helpen ziet er als volgt uit: Buyo; Maceda, Goicoechea, Ca- macho; Senor, Guerri, Gordillo; Rincon, Santillana, Sarabia en Carrasco. De opstelling van Malta zou pas vanadaag bekend worden ge maakt. Vast staat wel dat de Spi- teri-Gonzi, die in Rotterdam ont brak als gevolg van een dijbeen blessure die hij tijdens de trai ning had opgelopen, in Sevilla als enige spits van Malta zal fun geren. De publieke belangstelling voor het duel Spanje-Malta laat intus sen nogal te wensen over, het geen trouwens niet zo verwon derlijk mag heten gelet op het slechte weer in Sevilla en het feit, dat de wedstrijd ook in Spanje rechtstreeks op de tv valt te zien. Door de entreeprijzen aanmerkelijk te verlagen hoopt de Spaanse voetbalbond het sta dion Benito Villamarin op het laatste moment echter toch nog vol te krijgen. RIO DE JANEIRO (AFP/DPA) - De gouden Jules Rimet-beker is in de nacht van maandag op dinsdag door twee gewapende mannen uit het hoofdkwartier van de Braziliaanse voetbalbond in Rio de Janeiro gestolen. De beker werd in 1970 het eigendom van de Braziliaanse bond, toen het voor de derde keer in Mexi co, na Zweden (1958) en Chili (1962), wereldkampioen werd. De Jules Rimet-beker is een werk stuk van de Franse beeldhouwer Abel Lafleur, weegt ongeveer vier kilo en vertegenwoordigt een waarde van rond de 125.000 gulden. In Rio de Janeiro overrompelden twee gewapende mannen de be wakers van het hoofdkwartier. Het duo dwong hen naar de tro fee-kamer op de negende verdie ping te brengen. Naast de Jules Rimet-beker namen de dieven nog twee trofeeën mee. De Pana- merikaanse beker, behaald in 1963, en de Coupe Independance uit 1972. Voordat ze het bondsbureau verlie ten, boeiden en knevelden de twee hun slachtoffers. Na enige uren wist een van de bewakers zich te bevrijden en de politie op de hoogte te brengen. ADVERTENTIE Probeer maar'ns een goedkopere bouwmarkt te vinden. Bel voor het dichtstbijzijnde Gamma-adres 03499-84994, tst 130. Geldig Vm 24.12.83 ABERDEEN (SID/DPA) - Het door interne conflicten verdeel de Hamburger SV heeft gisteren in Aberdeen de nederlagenreeks niet kunnen doorbreken. Na de uitschakeling in de Europa Cup, het verlies tegen Gremio om de wereldbeker, verloor de Europe se bekerhouder bij de landskam pioenen in Schotland de con frontatie met Aberdeen om de Super Cup. De Schotten wonnen de return op eigen veld met 2-0. De eerste wedstrijd was in Ham burg in 0-0 geëindigd. Drie kwart van de wedstrijd had Aberdeen een groot veldover- wicht, dat pas na de rust door fouten in de Hamburgse verdedi ging in doelpunten resulteerde. Simpson en McGee scoorden. ADVERTENTIE geschiW!ot50Ampère belasting. Per stuk RSTi Probeer maar 'ns een goedkopere bouwmarkt te vinden. Bel voor het dichtstbijzijnde Gamma-adres 03499-84994, tst 130, Geldig t/m 24 12 83

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13