"Ik voel me in de maling genomen" SJC kansloos in Hellevoetsluis RCL uitgebekerd Trainer Van Vianen boos op Quick Boys WSB te laat op gang RB toont geen inzet tegen Den Haag 2 Blauw Zwart verliest punt: 0-0 Noordwijkers in zorgen Sport MAANDAG 19 DECEMBER 1983 KATWIJK - Quick Boys heeft nog krap twee weekjes om een aantal alternatieve nieuwjaars wensen te bedenken. Valleivo gels bracht de Katwijkers za terdagmiddag af van het voor nemen om in 1984 door te sto men naar de afdelingstitel. Ge reed voor de afzet naar het jaar waarin wat van Quick Boys mocht worden verwacht, over schatte de Nieuw-Zuidploeg zich volledig. De 1-4 afstraffing betekende een onzalig uitein de, waarvan Quick Boys fikse naweeën zal ondervinden. Dat heeft niet direct betrekking op de puntenstrijd. Met drie punten achterstand op koplo per Spakenburg is met nog ruim een halve competitie voor de boeg nog niets verloren, al geldt dat voor nog een stuk of zeven clubs. Gezien de helse reactie van trainer Martin van Vianen, zal Quick Boys het in de zogenaamde rustperiode hevig te verduren krijgen. De Hagenaar bleef geen drie mi nuten bij de spelers in de kleedkamer en was nauwelijks aanspreekbaar. "Verloren op inzet", gaf hij nog wel een za kelijke reactie, maar barstte vervolgens uit. "Ik voel me in de maling genomen", beet hij nijdig, zonder trek daar nog iets aan toe te voegen. Op zich laat een 1-4 eindstand niet veel aan (on-)duidelijkheid te wensen over. Bij Quick Volgens velen een sprong in het diepe, maar inmiddels weet men bij UVS wel beter. De 'bezems' van Raboen hebben de Kikker- polder schoon geveegd. De 36-ja- rige Hagenaar heeft de blauwwit- ten kunnen overtuigen van het besef dat werklust de basis is van het succes. Nog nooit 'schoffel de' de Leidse ploeg eerder als in dit seizoen. Tegenstander Ver- burch kwam dat gisteren op pijn lijke wijze aan de weet. Waar de Poeldijkers vorig seizoen nog met een 1-3 zege aan de haal gin gen, werd nu een 3-0 nederlaag geleden. Waarmee het verschil in aanpak duidelijk werd getypeerd. In het vooijaar plukte de formatie uit het Westland het volste rende ment uit de door de Leidenaars geboden speelruimte, maar gis teren kreeg het team van oefen- meester Rob den Hartog (opvol- Boys-Valleivogels toch wel, een zó ruime overwinning van een debutant op Nieuw-Zuid is ongedacht en dus raadselach tig. Nu speelde de bezoeker uit Scherpenzeel, vorig jaar win naar van een na-competie tus sen tweede-klassers om een extra promotie-plaats, zater dagmiddag een aantrekkelijk spelletje. Daar is dan vooral de aanwezigheid van klasse-voet baller Harry Valkenburg debet aan. De vleugelspits stond uit gebreid in de belangstelling bij Feyenoord, maar naar verluid achtte Thijs Libregts hem reeds te oud voor een contract. Valkenburg is... 21. Trainer Jan Michels mag zich meer dan gelukkig prijzen. Wie ger van de naar VUC vertrokken Jan Hoos) een geheel andere op ponent tegenover zich. Rond de middencirkel werd Verburch al geconfronteerd met een opval lend krachtige oppositie, die het normaal rondspelen van de bal bijna onmogelijk maakte. "Dat was ook de opdracht", stelde Ra- boen later. "Het speelveld moest zo klein mogelijk worden gehou den en er diende vroegtijdig wor den gestoord om Verburch te verhinderen in het vertrouwde spelletje te komen". Werklust Werklust gekoppeld aan individue le klasse zijn de kenmerkende symptonen geworden van het huidige UVS. Raboen: "De jon gens hoefde ik natuurlijk geen voetballen meer te leren. Dat kunnen ze hier als de beste, het schortte duidelijk aan de menta liteit. In principe is er ten opzich te van vorig jaar niet veel veran derd, alleen heb ik er een eigen visie aan toegevoegd. De heren moesten vooral harder werken en meer initiatief tonen". Om dat in het veld zo goed moge lijk uit te dragen, moest met na me de trainingsarbeid worden opgeschroefd. Half juni werd de A-selectie al door Raboen op het oefenveld ontboden, om daar ge regeld 'de klappen van de zweep' te horen. "Dat was voor de spe lers even wennen, maar het kon niet anders. Ze zien nu de resul taten. Dat moet ze toch voldoe ning geven. Ik weet het, ik word na een pittige training door de spelers vervloekt. Kan me niets schelen. Ik ben hier niet geko men om vrienden te maken. Pas nog heb ik ze drie kwartier het bos ingestuurd voor een duur- loop omdat ze in een oefenwed strijd niet de juiste instelling toonden. 'Je bent gek, trainer', zeiden ze. 'Jullie hebben gelijk'. LEIDEN - WSB sloot het jaar gis teren slecht af. De Noordwijker- houters gingen in de uitwed strijd tegen GDS met 2-1 onder uit en zullen in het nieuwe jaar derhalve alle zeilen moeten bij zetten om niet in de problemen te komen. Dan zal de ploeg wel wat meer inzet moeten tonen dan gisteren het geval was. In de eerste helft immers liepen de WSB-spelers als makke scha pen over het veld. De ploeg mocht nog blij zijn, dat de ach terstand tot één doelpunt be perkt bleef. In de tweede helft pakte WSB de zaken beter aan, maar desondanks kwam de thuisploeg op 2-0. Op aangeven van Gerrie van der Burg maakte John Jansen er hierna 2-1 van, maar verder dan een gevaarlijke vrije schop van Kees Nulkes kwam het elftal van Leo Holl niet. over een aanvaller met de za terdag herhaaldelijk voorge schotelde kwaliteiten be schikt, hoeft er niet over te denken zich massaal voor de eigen pot terug te trekken en op de nul te spelen. Wat dat be treft onderscheidde de nieuw komer op Nieuw Zuid zich van al zijn streekgenoten. Dat Valleivogels het merendeel van de manschappen 'achter de bal' had, de offensieve ope ningsminuten uitgezonderd, lag opgesloten in het score-ver loop en het overwicht dat Quick Boys wel ten opzichte van de tien andere Vogels had. Na twaalf minuten werd het 0- 1 door Alex van Ginkel, waar mee Quick Boys afdoende ge- zei ik, maar de heren liepen wel. Allemaal", aldus Raboen. Hoewel aan de inbreng van een trainer niet té zwaar moet wor den getild, kan de ex-voetballer van RVC voor een niet onbelang rijk deel verantwoordelijk wor den gesteld voor het andere ge zicht van UVS. Met een kwalita tief minder elftal dan vorig sei zoen heeft de Leidse ploeg zich stevig aan kop van de tweede klasse A genesteld met een voor sprong van 5 punten op concur rent Blauw Zwart. En hoewel Duyndam inmiddels strakker de hand houdt aan af spraken die hij met zijn spelers groep heeft gemaakt, moest hij in Hellevoetsluis toch weer con cluderen dat zijn korps agressivi teit miste. En hoewel nog niet over eventuele contractverlen ging is gesproken, liet Duyndam gisteren weten zo zijn twijfels over een hernieuwde verbintenis te hebben. "Het hangt ervan af wat het bestuur en de spelers willen". Nadat in de afgelopen weken nog eens de puntjes op de i waren ge zet, ving SJC de trip naar Helle voetsluis vol goede bedoelingen aan. "We hebben ook behoorlijk gespeeld", gaf Duyndam zijn spelers mee, doelend op de con- waarschuwd werd er vooral niet te gemakkelijk over te denken. Die 0-1 was zeker niet onoverkomelijk, al kwam de thuisclub moeizaam aan kan- De vlakke periode tot de 1-1 in de 35ste minuut van Johan Jon ker werd gevuld met een dold waze one man show van scheidsrechter Van Beek, be slist geen kandidaat voor de Pisa-uitverkiezing van de ge wone man. Jonkers kopbal uit een voorzet van Sis Tu Pan glipte door de handen van kee per Bert van Engehove heen. Verschillende keren nog zou de sluitpost laten blijken dat dit niet zomaar een schoon heidsfoutje was. Quick Boys kon niet van de missers profi- A1 na 10 minuten was de zege op Verburch al min of meer een feit, nadat Ron Bekooy en Mario Fa- ber (penalty) de score naar 2-0 hadden getild. De eerste verzond het leder met een 'Vanenburg-ef fect' reeds na 180 seconden ach ter de kansloze Van der Klei. De poortwachter uit Poeldijk was even later weer kansloos toen Fa- ber (gisteren opererend op het middenveld voor de geblesseer de Van Weerlee) een strafschop, die wegens hands van Sjors Hol- steyn was toegekend, onberispe lijk benutte. stante veldmeerderheid. Maar na ruim tien minuten wedstrijd wa ren alle plannen gedwarsboomd door een 'knullige' 2-0 achter stand. Rob Kievit scoorde 1-0 na een discutabele vrije trap en voor vermeend buitenspel van Gijs Bout werd niet afgefloten waar door hij al na twaalf minuten 2-0 in kon schieten. Ondanks de aanvalspogingen van SJC beleefde Hellevoetsluis, geen wonderploeg overigens, een betrekkelijk makkelijk mid dagje. De Noordwijkers kwamen niet tot een uitgespeelde kans, al mocht René de Ridder met name vlak voor rust even aan de 2-1 ruiken. Die viel echter niet, wel was het nog voor de pauze aan de overzijde een keer raak. Gé van teren, al raakte Johan Jonker twee tellen na zijp 1-1 ook nog eens de lat. Kort voor rust ge noot Van Engehove tevens be scherming van Van Beek. De keeper werd in een sprongduel met Kees van Rooyen door de spits per ongeluk in zijn ge zicht geraakt. Van Rooyen dacht zijn ploeg koppend aan 2-1 te hebben geholpen, maar Van Beek keurde de goal af en gaf Van Engehove een vrije trap. Achteraf blijkt dan van welke waarde dit doelpunt zou zijn geweest. Tot een kwartier in de tweede helft, leek vooralsnog geen vuiltje aan de lucht voor Quick Boys. Ook al liet Floor van Duyn in de tiende minuut na om 2-1 in te pegelen (Van Daarna volgden nog legio moge lijkheden om de score op te voe ren, maar UVS weigerde het duel definitief 'op slot te draaien'. Verburch koesterde daardoor hoop op een positief resultaat. Na de rust werd libero Holsteyn op het middenveld geposteerd, waardoor de Poeldijkse defensie man-op-man moest gaan spelen. Gevolg daarvan was dat het Leidse aanvalstrio met een aan zienlijke hoeveelheid onbewaakt terrein werd opgezadeld. Het feit dat uit de serie kansen slechts blijf bij SJC. (Archieffoto) der Berg, vervanger van de licht geblesseerde keeper Ted van der Meer, ging niet helemaal vrij-uit bij een rake kopstoot van Eric Hakman. Met die 3-0 stand was er voor SJC in de tweede helft feitelijk geen beginnen meer aan. De Noord wijkers probeerden van alles, maar achter stond de poort wijd open. Na twintig minuten wist Jan de Vis als enige van de gebo den ruimte te profiteren: 4-0. Zijn collega-aanvallers lieten een vijftal één-tegen-één situaties on benut. Een minuut of drie voor het einde kreeg SJC alleen nog de ere-treffer. Nadat Peter Ruyg- rok aan zijn shirt was getrokken, mocht Piet Alders van elf meter aanleeeen voor 4-1. Engehove kon zijn zwakke in zet nog net van de doellijn grabbelen), zou Quick Boys er vroeg of laat toch wel komen. Tenminste... In die vijftiende minuut goochel de de immer gevaarlijke Val kenburg zich echter aan de zij kant van het strafschopgebied langs Dick Vooys en legde de bal panklaar op het hoofd van Bart van de Broek, die Guyt kansloos passeerde: 1-2. Toen bleken de mogelijkheden van Quick Boys plots heel be perkt. Al deed Freek Rienks zijn libero-plek over aan Pan, nadat Cees Craayenoord als extra aanvaller was ingekomen voor Teun van der Plas, er kwam niets uit bij de Katwij kers en bij de circa 1000 sup porters deugde van niemand iets meer. In de 27ste minuut verzuimde Johan Jonker een onderschept trekballetje, waarmee Alex van Ginkel Theo Guyt had gepas seerd, in de opruiming te doen. Valkenburg strafte de aarze ling genadeloos af (1-3). Drie minuten later voorkwam Guyt nog een doelpunt van diezelfde Valkenburg, maar in de 38ste minuut fladderde Aart van Ginkel weg bij Sis Tu Pan, schoof beheerst breed op broer Alex die met de 1-4 alle goede voornemens van Quick Boys op de helling zette. GERARD HAVERKAMP één keer werd gescoord (Sam Er ades, na een voorzet van invaller Verkuylen) toont evenwel aan dat niet alles koek en ei is in de Kikkerpolder. "Daarom roep ik niet dat UVS kampioen wordt", bleef Raboen voorzichtig. "Je weet nooit wat er kan gebeuren. Het verleden heeft bewezen dat UVS slecht uit de winterstop komt. Ik zal er al les aan doen om dat te voorko men". Dat wordt dus afzien op het trai ningsveld. ROB ONDERWATER PAGINA 15 LEIDEN - In de tussenronde van het amateur-bekertoernooi viel Rijnsburgse Boys zaterdag op zijn gezicht tegen FC Den Haag 2. De Rijnsburgers gingen met 0- 4 onderuit. Noord wijk kende de nodige problemen met het Al- phense ARC, maar plaatste zich uiteindelijk toch voor de derde ronde. Met dank aan Ton Marijt, want hij schoot zijn ploeg in de verlenging naar de 3-2 zege. UDO maakte geen fout tegen ODB. De Oegstgeestenaren klopten de koploper in de vierde klasse met 2-1. RB - FC Den Haag 2 0-4 Het elftal van Arie Lagendijk gaf er zaterdag op het moeilijke be speelbare veld blijk van weinig interesse te hebben in het 'klei- ne' bekertoernooi. De ploeg speelde zonder inzet. Op het mo ment dat de Rijnsburgers tot be zinning kwamen, keken zij al te gen een 0-2 achterstand aan. RB creèerde welgeteld één kans. Arie van Dijk evenwel verrutste de enige mogelijkheid. De thuis ploeg kreeg de kans in een perio de dat FC Den Haag onder druk werd gezet (de eerste vijfentwin tig minuten van de tweede helft). Echt in de problemen kwamen de reserves uit de Residentie evenwel nauwelijks. Daarvoor opereerde RB nu eenmaal te zwak. Bekker en Groen bepaal den de ruststand op 2-0. Metse laar en Chris Treling verhoogden de score hierna tot 4-0. Noordwijk-ARC 3-2 (n.v.) ARC bracht Noordwijk danig in de problemen. In het begin werden de Alphenaren nog wel terugge drongen op eigen helft, maar dat beeld veranderde na ongeveer een kwartier. Dankzij een benut te strafschop van René van Hensbergen (hands van Frits van Dijk) was de thuisploeg wel al op 1-0 gekomen. Vanaf dat moment pakte ARC de zaken energieker aan hield de ploeg gelijke tred met Noordwijk. Via Wilco van Leeuwen kwamen de gasten na de pauze op gelijke hoogte, waar na Ruud van Es er zelfs 1-2 van maakte. Opnieuw René van Hensbergen maakte gelijk. In het tweede gedeelte van de ver lenging scoorde Ton Marijt het winnende doelDunt. ÜDO-ODB 2-1 Een verdiende overwinning van de Oegstgeestenaren, die zich tech nisch beter toonden. In de eerste helft creëerde ODB een over wicht, maar Wilbert Witteman scoorde voor UDO. De opponent profiteerde na de rust van een fout van Jos Witteman (1-1), maar Ronald van Velthoven maakte er vlak voor het einde 2-1 'Ik moet de lucht uit: het wordt te gevaarlijk' ROME - Vlak voor het einde van de voetbalwedstrijd Lazio-Udi- nese in Rome ontstaken fans van Lazio in grote woede toen de be zoekers van 0-2 terug waren ge komen tot 2-2. Daarbij moest een hokje van een radioreporter het ontgelden. De commentator zei tijdens de live-uitzending geë motioneerd: "Ze denken dat het onze schuld is. Ik moet nu de lucht uit, want het wordt te ge vaarlijk hier". LEIDERDORP - RCL heeft afgelopen zaterdag in het bekertreffen met Alphense Boys het wederom niet kunnen redden. Evenals vorig jaar, toen het lot ook een confrontatie tussen beide ploegen had bepaald, bleek het klasseverschil niet bepalend. Sterker nog, zelfs met een veel invallers zorgden de 'Boys' uit Alphen ervoor dat hun bekeravontuur een vervolg kreeg: 0-1. Een verdiende nederlaag, want RCL besefte nauwelijks dat Alphense Boys louter met veel werklust op de knieën was te krijgen. Bij de thuis ploeg werd alleen in de eerste helft gewerkt. Alphense Boys daarente gen hield de mouwen de hele westrijd opgestroopt en zorgde er zodoen de voor dat RCL een verdiende nederlaag kreeg te slikken. ln.£8 ^f,rsle vlJtenveertlg minuten viel er weinig te beleven op sportpark De Bloemcrd'. De wedstrijd speelde zich veelal op het middenveld af en daardoor ontstonden er weinig gevaarlijke momenten voor beide doelen. Peter Siera was namens RCL nog het dichtst bij een treffer. Nadat de buitenspelval by de bezoekers niet goed was dichtgeklapt, schoot hij de bal van ver net naast de verkeerde kant van de paal. Het tweede gedeelte was, mede door RCL, een stuk aantrekkelijker. De volgelingen van Jan Dahrs waren wel bereid in een hoog tempo rich ting keeper Tollenaar te gaan, maar wanneer er balverlies werd geleden ging de terugtocht in een veel lagere versnelling. Alphense Boys kreeg daardoor meer ruimte om aanvallend iets te produceren. De bezoekers creëerden dan ook wat mogelijkheden, maar wanneer men in de buurt van doelman Bram Brandt kwam (Peter van der Heijden durfde het door het harde veld nog niet aan), faalden de Alphenaren de afwerking. Nick Verwoerd, zijn broer Jan en Peter de Rijk konden de soms uitste kende kansen niet afronden. De Alphenaren hadden het geluk dat hun opponenten dat aan de andere kant nadeden. Peter Siera zag zijn inzet door Henny van Raay voor de lijn worden weggekopt en een schot van Dick van der Bijl ging juist naast. Pierre van Gemerden leek evenwel het karwei te klaren. Nadat hy in het strafschopgebied was gevloerd door Frank Bakker, mocht de Racing- captain het vanaf elf meter opnemen tegen keeper Arie Tollenaar. Laatstgenoemde kwam als winnaar uit de strijd door de penalty te stoppen. Dat de wedstrijd in de reglementaire speeltijd een winnaar kreeg was te danken aan Johan van Capel. Een voorzet van Jan Verwoerd kopte de pupil van Rien Tamerus (hij verlaat aan het einde van het seizoen de LEIDEN - Met enige scepsis werd Melbi Raboen aan het begin van dit seizoen in de Kikkerpolder ontvangen. Jaar-in-jaar-uit werd in die voetbaltempel het beeld na drukkelijk door een UVS-trainer (Kantebeen, Van Schooten, Désar) bepaald, maar het bestuur wenste na de tuimeling van de hoofd- naar de tweede klasse van die vertrouwde lijn af te wijken. Geïmponeerd door het suc cesverhaal van de concurrent v§n vorig jaar, ADO, dacht het Leidse college er goed aan te doen de oefenmeester van die Haagse vereniging te contracteren. LEIDEN - Blauw Zwart luid de 1983 uit met een 0-0 deling bij VELO, wat opnieuw ver lies op koploper UVS bete kende. Maar de Wassenaar- ders keerden niet ontevreden uit Wateringen terug. Voor rust vertoonden zij weliswaar het beste spel, maar VELO had na de doelwisseling de beste papieren. Keeper Carlo l'Amie redde het punt voor Blauw Zwart. Tien minuten voor het einde stopte hij tweemaal een inzet van de al leen op hem afgekomen- Ton Landsbergen. Even later had de keeper nog assistentie no dig van Wim Tolido, die Peter van der Meer van de mogelij ke beslissende doorbraak af hield en pal voor het einde had l'Amie niet te klagen toen een ziedende knal van Nol Halverhout juist naast verdween. Blauw Zwart had in de eerste helft een aantal goede moge lijkheden. Ruud Timmer zag zijn inzet geblokkeerd door de goed keepende Geert van Dijk, Frank Voorham lobde oog in oog met Van Dijk net langs de verkeerde kant van de paal terwijl een indraaien de voorzet van Frank Karre- mans uit de kruising werd ge kopt door VELO-verdediger Dennis van Niel. LEIDEN - SJC zit na een 4-1 nederlaag bij Hellevoetsluis weer dieper in de zorgen. Het marcheert allemaal niet naar wens bij de Noordwijkse tweedeklasser. Op basis van de kwaliteiten komt de formatie van trainer Duyn dam in aanmerking voor een redelijke notering en zó gedragen de SJC-ers zich ook, alsof zij veilig en wel een plekje in de middenmoot hebben. In werkelijkheid is al les anders, met drie punten uit acht duels bengelt SJC onderaan. Doelpunt nummer twee van UVS in de maak. De achter Willem-Jan richting van het doel, waar de niet zichtbare Sjors Holsteyn het leder met Jansen van Verburch (11) schuilgaande Hans van Leeuwen transporteert de hand zal keren. De penalty werd door Faber benut. (Foto Holvast) de bal na voorbereidend werk van de op de grond liggende De Kruys in de

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15