W armondse WD tegen begroting Toekomstige betaalbaarheid ambtenarenkorps baart zorg Motie om reinigingsrechten te verlagen haalt het niet -c Raad Zoeterwoude stemt in met salarisverhoging Eenrichtingsverkeer K. Doorman en G. Spoorlaan in Voorschoten ,s(l3?/rk Meerburg oncollegiaal' Stad en rand VRIJDAG 16 DECEMBER 1983 ZOETERWOUDE - Vooruitlo pend op toestemming van de ge meenteraad heeft het Zoeter- woudse college van B en W ten behoeve van het gemeentelijke ambtenarenkorps een hogere sa larisschaal gehanteerd dan tot dusverre mogelijk was. Deze handelwijze kwam het college op forse kritiek te staan van de poli tieke partijen. "Ongestructu reerd" werd het personeelsbe leid door zowel CDA als PZ ge noemd. Grote zorg bestond bij de drie politieke partijen over de betaalbaarheid van het ambtelijk apparaat in de toekomst. Omdat Zoeterwoude sinds het be gin van dit jaar meer dan 8.000 inwoners telt mogen de salaris sen van de ambtenaren omhoog. Ook mag er een nieuwe (hogere) salarisschaal, 11, worden inge voerd. B en W van Zoeterwoude staan hier achter terwijl de partij en WD en Progressief Zoeter woude liever de ambtenaren wat minder betalen om zo de sombe re financiële toekomst beter aan te kunnen. In de vorige raadsver gadering kwam het over dit ge voelige onderwerp al tot ellen- lange discussies. Gisteravond werden deze nog eens dunnetjes overgedaan. De al langer lopende discussie rond de salarissen van de ambte naren is voor een belangrijk deel achter gesloten deuren gevoerd. Gisteravond werd de deur op een kier gezet en kwam onder meer aan het licht dat het college van B en W dit jaar een hogere sala risschaal heeft gebruikt dan fei telijk mogelijk was omdat de ge meenteraad hierover nog geen besluit had genomen. Het gaat om invoering van de zoge naamde schaal 11. Pas gister avond werd na maandenlange beraadslagingen besloten deze schaal 11 in te voeren met terug werkende kracht tot 1 januari 1983. Dat hiertoe pas zo laat werd besloten werd voornamelijk door de WD bekritiseerd. "B en W hadden ons eerder op de hoog te moeten stellen, hoewel ook de raad zelf eerder had kunnen in grijpen". De fracties in de Zoeterwoudse raad maken zich ernstig zorgen over de betaalbaarheid in de toe komst van de ambtenarenappa raat. De uitkering die Zoeter woude per jaar uit het gemeente fonds krijgt daalt namelijk ge staag, terwijl door de nieuwe schaalindeling de salarissen ver der kunnen stijgen. Ambtenaren die aan hun bezoldigingsplafond zaten met schaal 10 kunnen nu naar schaal 11. Met name Progressief Zoeterwou de wilde garanties over het be houd van werk op het gemeente huis wanneer salarisschaal 11 wordt ingevoerd. Wanneer niet voldoende 'hard' had kunnen worden gemaakt dat invoeren van schaal 11 geen banen zou kosten had PZ het voorstel ver worpen. Sterker nog, de progres sieven dreigden met een motie van wantrouwen wanneer B en W de gemeente in de personele en financiële problemen zouden brengen. Zover kwam het niet want fractie leider De Graaf (PZ) schaarde zich achter het voorstel om schaal 11 in te voeren omdat hij meende dat het college voldoen de toezeggingen had gedaan op het punt van de werkgelegen heid. Waarom B en W schaal 11 al heb ben gebruikt terwijl de raad hier over nog niet had besloten, ver klaart burgemeester Houdijk desgevraagd: "We hadden de verwachting dat die schaal in de loop van dit jaar zou worden in gevoerd. De bekrachtiging van schaal 11 zou komen, zo niet, dan hadden we een andere oplossing gevonden". WD-fractieleider Kremer voelde zich echter voor een voldongen feit gesteld. "Ik stel vast dat die schaal al is gebruikt. Ik wil hel derheid over deze informele toe passing van schaal 11. Dat is pre cedentvorming". En de ambtenaren? Die waren in groten getale aanwezig en zwe gen als het graf. "Het is een inter ne aangelegenheid tussen ons en de gemeente", aldus één van hen 'Er is te weinig bezuinigd' WARMOND - De WD in Warmond heeft gister avond tegen de begrotin gen gestemd. "Er is te wei nig bezuinigd in de begro ting, daarom stemmen we tegen", luidde WD-frac tieleider Saris' simpele verklaring. "Dit is nog nooit gebeurd in War mond", klonk het vanaf de pu blieke tribune en uit de monden van enige raadsleden. De juist heid van deze uitspraak is moei lijk na te gaan, feit blijft wel dat het liberale optreden van gister avond tamelijk uniek mag wor den genoemd al is het puur cij fermatig gezien alleen van be lang voor de statistieken: de be groting voor 1984 werd namelijk aangenomen met acht stemmen voor en drie tegen. De liberale onweersbui hing gister avond al van begin af aan in de lucht. In de eerste ronde - vorige week - liet de WD al heel duide lijk merken niets op te hebben met het financiële beleid van CDA-wethouder Van Schagen. Gisteravond vertaalde Saris haar ongenoegen met een motie die echter alleen de steun van de WD zelf kreeg. In de motie vroeg Saris om de eerstvolgende twee vacatures in het gemeente huis (een op de afdeling gemeen tewerken en een op het gemeen tesecretarie) voor ten hoogste 50 procent te vervullen. Volgens de WD is deze bezuini ging hard nodig omdat de begro ting van Warmond van onzeker heden aan elkaar zou hangen. De liberalen doelen onder meer op de mogelijkheid dat het rijk dat deel van de bijstandskosten die de gemeente moet betalen voor een veel kleiner deel zou kunnen vergoeden dan in de begroting staat. Voorts is de kans dat War mond een nieuwe brandweerau to moet aanschaffen nog altijd aanwezig en hangt er een stijging van de btw in de lucht. "Nu al staat vast dat er in 1985 en in 1986 respectievelijk 150.000 en 170.000 gulden moet worden be zuinigd. Er wordt pas een goed beleid gevoerd als we nu al reke ning houden met deze gebeurte nissen", aldus Saris. Optimistisch Welzijnswethouder Dalhuisen (Progressief Warmond): "Gezond heidszorg is een taak voor de rijks overheid". (Foto Dijkman» CDA-wethouder Van Schagen toonde zich echter een optimis tisch mens. Mogelijke gaten in de begroting kunnen volgens hem worden gedicht daar het rijk de financiële zorg voor de ouderen nadrukkelijker op zijn schouders gaat nemen. "War mond kan daar tien procent van declareren. En in Warmond zijn zeer veel ouderen gehuisvest", betoogde Van Schagen. De christen-democraat ziet zelfs mogelijkheden de wens van Pro gressief Warmond in te willigen om de minima zestig gulden van hun afvalstoffenheffing kwijt te schelden. Van Schagen beloofde met een nader uitgewerkt plan te zullen komen. "De privacy van de minima zal hierbij worden ge waarborgd", zei hij. Het CDA en Progressief Warmond steunden het college van B en W heel nadrukkelijk. Beide partijen maken zich weliswaar bezorgd over Warmonds financiën maar gaan ervan uit dat de huidige voorzieningen in stand dienen te worden gehouden zo lang dit kan. Van de noodzaak tot bezui nigen zijn ze overtuigd, maar hoe het een en ander dient te worden ingevuld willen ze pas bepalen tijdens een door het college te or ganiseren studiebijeenkomst waaraan zowel de raad als de chefs van de afdelingen en een extern bureau zullen deelnemen. Zowel het CDA als PW verweten de WD dat zij hard om bezuini gingen roept zonder erbij te zeg gen waarop en hoe. Ook het hoofdstuk subsidies bracht een breuk tussen de colle gepartijen en de WD teweeg. De WD toonde zich andermaal een voorstander van een extra subsi die van 5.000 gulden voor de peu terspeelzaal De Woezel, des noods ten koste van de biblio theek. Een WD-voorstel van die strekking kreeg ook de steun van de eenmansfractie van Vreeken (die gisteravond verklaarde in de raad te zullen blijven). Wethou der Dalhuisen (PW) hield echter vast aan haar beslissing De Woe zel, waar een arbeidsplaats van een professionele peuterleidster od de tocht staat, voor 1984 met 2500 extra te subsidiëren. "Daar mee geef ik de peuterspeelzaal de tijd en het geld te studeren op de mogelijkheden om te bezuini gen", aldus Dalhuisen. Gezondheidszorg Diezelfde Dalhuisen raakte in een fel debat verwikkeld met WD- raadslid Vielvoye. De liberaal was fel gekant tegen Dalhuisens "opschoning van staat Q". De welzijnswethouder wil namelijk een eind maken aan de verstrek king van allerlei kleine bijdragen ten behoeve van onder meer de hartstichting, het Koningin Wil- helmina Fonds en de nierstich ting. "De gezondheidszorg is een taak van de overheid", zei ze. Vielvoye hield haar vervolgens voor dat Warmond al jarenlang "wél het nut van deze zaken heeft ingezien". Bovendien, zo stelde hij, behoort Dalhuisen haar redenering ook door te trek ken als het om ontwikkelings hulp gaat. "En dat doet u niet want de werkgroep Opper-Volta krijgt zelfs dertig gulden meer", aldus Vielvoye. Vielvoye stelde voor de staat Q in stand te houden. Maar ook dit WD-voorstel kreeg slechts de steun van Vreeken. CDA-fractieleider Bonnet tot slot kreeg zijn zin wat betreft de thee koepel. Voor de opknapbeurt van dit monument hadden B en W aanvankelijk 60.000 gulden ge reserveerd. Bonnet vond dit be drag aan de hoge kant en wilde dat B en W eerst een restauratie plan opstellen waarna aan de hand daarvan een kredietaan vraag moet worden ingediend. De raad ging unaniem akkoord met Bonnets voorstel zodat de 60.000 gulden werden geschrapt. De kruising Swagermanweg/Karel Doormanlaan, die volgens omwonenden levensgevaarlijk is doordat uit onverwachte hoeken auto's komen die met razende snelheid inhaalmanoeuvres uitvoeren. (foto Holvast» Protestactie bewoners succesvol VOORSCHOTEN - In de Voorschotense Karei Door manlaan en Generaal Spoorlaan wordt eenrichtings verkeer ingesteld. Felle protesten van bewoners te gen "levensgevaarlijke toestanden" in de straten waar volgens hen regelmatig snelheden worden ge meten van 80 a 100 kilometer, hadden gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering succes. Met name het betoog van Generaal Spoorlaan-bewo- ner L. Pagano, leek indruk te maken. Deze beschul digde de gemeente van onbehoorlijk bestuur. "Op 5 mei 1979 heb ik een brief geschreven waarin ik pleit te voor een inhaalverbod. Twee jaar later zei het col lege van burgemeester en wethouders dat ze in prin cipe akkoord ging met een inhaalverbod. De raads commissie was vervolgens verdeeld. Waarom kwam de kwestie toen niet in de raad?", vroeg Pagano zich af. "Want wat moet ik als burger doen om U te overtuigen hoe levensgevaarlijk de situatie is?", vroeg hij zich af. "Ik heb 600 ouders van schoolkinderen achter mij staan, tientallen bejaarden van het tehuis aan de Generaal Spoorlaan en 14 bewoners van de twee straten. Moet ik handtekeningen geven van deze mensen? Helpt dat?". Een bewoonster van de Swagermanweg vulde hem aan door te verklaren dat de kruising Swagerman- weg/Karel Doormanlaan levensgevaarlijk is. Bewo ners van de Swagermanweg die vanuit hun straat de Karei Doormanlaan opdraaien worden volgens haar nogal eens verrast'door auto's die van rechts komen en hard bezig zijn met het inhalen van andere auto's. De auto's die met hoge snelheid vanuit deze onver wachte hoek komen hebben al voor heel wat bijna- botsingen gezorgd, zegt zij. Ook voor kleine kinderen is de situatie allesbehalve plezierig. "Mijn zoontje heeft al eens op de motor kap van een auto gelegen waarvan de automobiliste gelukkig niet hard reed deze keer. Echter, vele auto mobilisten houden zich niet aan de snelheidsbeper king van 50 km per uur. Dus ik zou naast een inhaal verbod ook willen pleiten voor 50 km borden. Nog mooier zou het mijns inziens zijn wanneer er ver keersdrempels zouden komen."Mogelijk zou dat te gengaan dat motorrijders de Karei Doormanlaan ge bruiken als racebaan, op zondagen de afgelopen zo mer, terwijl zij luid gierend alle snelheidsbeprkin- gen vergeten". Raadslid Visser (PvdA7PPR) vertolkte de gevoelens van de gemeenteraad met de woorden: "Deze voor beelden hebben me tot nadenken gebracht. Vooral bejaarden en schoolkinderen komen door de snel heidsmanoeuvres in gevaar. De situatie in de straten is van de gekke", voerde hij aan. "Eigenlijk moeten we ingrijpende maatregelen treffen. Omdat dat niet haalbaar is, stellen we voor een inhaalverbod in te stellen". Hij noemde het noodzakelijk goed toezicht in te stellen. - De WD bleek intern verdeeld over de kwestie. De fractie ging desondanks toch akkoord met het in stellen van eenrichtingsverkeer. WD-raadslid me vrouw J. Hulscher-Boezeman pleitte ervoor na 1 2 jaar nog eens te bekijken of de maatregel vruchten afwerpt. VVD-raadslid Vielvoye: "Maar dat is ontwikkelingshulp ook. Waarom handhaaft u de subsidie voor de werkgroep Opper-Volta dan wél? (Foto Dijkman) VOORSCHOTEN - De onroerend- goedbelasting gaat in Voorscho ten in 1984 niet omhoog. CDA en WD verwierpen tijdens de ge meenteraadsvergadering van gisteravond het voorstel van D'66-raadslid Aikens om de on- roerend-goedbelasting met drie Ikonen In het 'Oude Raadhuis' (Dorps straat 36, Warmond) wordt za terdag om vier uur een tentoon stelling van ikonen van de Ca- rel van Eijsden (1896-1981) ge opend. De ikonen komen uit de familiecollectie. Van Eijsden heeft zichzelf na zijn pensione ring het vak geleerd. "Als iko- nograaf trachtte hij in zijn schilderkunst een sfeer op te roepen die een band schept tus sen mensen en hun hoger geeste lijk leven", aldus de aankondi ging. De tentoonstelling duurt tot en met 5 januari. Het 'Oude Raadhuis' is op woensdag, don derdag en zondag (ook eerste en tweede kerstdag) geopend van twee tot vier uur. Op zaterdag van elf tot vier uur. Postduiven De Voorschotense postduivenver eniging 'De Zwaluw' organi seert zaterdag in haar clubge bouw achter de ijsbaan een ten toonstelling. De aanvang is ge pland om twee uur, de sluiting om twaalf uur. Poppen (1) Het poppentheater 'Marianne Rijpma' komt zaterdag naar 'MuzenhoP (Cor Gordijnsingel 4, Leiderdorp). Het poppenthea ter speelt een stuk getiteld 'Nanna en de Zuidenwind' en verhaalt van een meisje dat meegenomen wordt door de zuidenwind. De voorstelling, bedoeld voor kinderen vanaf zes jaar, begint om half drie. Hippies In 'De Lindehoeve' (Koninklijke Marinelaan, Voorschoten) wordt zaterdag een 'hippiedag' gehouden. Muziek uit de jaren zestig en een theebar is aanwe zig. Hoogtepunt van de avond is de verkiezing van 'de hip van Voorschoten'. "Een deskundige jury, 'zelf de hippiejaren nooit te boven gekomen', zal hem/ haar een prachtige prijs aanbie den", schrijven de organisato ren. Aanvang 22.00 uur. Disco Veronica's discoshow komt zon dagmiddag naar 'De Lindehoe ve' (Koninklijke Marinelaan, Voorschoten). Erik de Zwart draait vanaf twee uur plaatjes in de stal van het jongerencen trum. LEIDERDORP - Het bestuur van de Leiderdorpse afdeling van de WD vindt dat wethouder Meer burg (CDA) "afkeurenswaardig" en "buitengewoon oncollegiaal" heeft gehandeld omdat hij mede delingen heeft gedaan over "een vertrouwelijk gesprek". Het be stuur van de WD schrijft dat in het blad 'Liberaal Leiderdorp'. Meerburg deed die uitspraak in een artikel in de krant over de zaak Stuivenberg. De CDA-wet houder vertelde dat voor de kwestie met het waterleidingbe drijf 'De Rijnstreek' er al eerder problemen met Stuivenberg wa ren geweest. Daarover is toen een gesprek geweest tussen le den van de WD-fractie, burge meester Van der Have, wethou- LEIDEN - Een 74-jarige vrouw is gistermiddag van haar tas be roofd. De vrouw liep omstreeks kwart voor zes op de hoek van de Koninginnelaan en Herenstraat, toen een jongeman op de fiets de tas van haar arm rukte. In de handtas bevond zich een porte monnee met circa veertig gul den, enkele pasjes en sleutels. der Meerburg en gemeentesecre taris Willems. Tijdens de begrotingsvergadering begin november had het WD- raadslid Kruidenier zich ook al in dergelijke bewoordingen uit gelaten. Als de uitspraken juist zijn, stelde hij, is de goede ver standhouding van de WD met het college van B en W verstoord. Bovendien dreigde de WD toen het vertrouwen in CDA-wethou der Meerburg op te zeggen. procent te verhogen en met het geld dat daardoor binnenkomt de stijging van de reinigings rechten met de voorgenomen ze ven procent, terug te schroeven. Alleen de twee PvdA/PPR raadsle den steunden het voorstel van Aikens. PvdA/PPR fractievoor zitter J. Visser stipte aan dat vol gens hem door het voorstel de laagste inkomens worden ont zien. Het antwoord dat het colle ge had gegeven op het plan van Aikens was bij hem in het ver keerde keelgat geschoten. B en W schreven dat volgens hen het voorstel slechts een uiterst mini male lastenverandering teweeg zou brengen. Naar de mening van B en W gaat het "slechts om enkele guldens per jaar". "Het zou naar onze mening een eni germate potsierlijke indruk ma ken indien terwille van een der gelijk effect reeds plaats gevon den besluitvorming terug te schroeven", merken zij op. VRIJDAG Visser noemde deze houding "hau tain". "Die paar guldens maken veel uit voor de laagstbetaal den", zei hij. "Het getuigt van een gebrek aan kennis over hun situatie wanneer je dit soort din gen schrijft". Wethouder Van Dalen (WD) stelde hierop voor het woord potsierlijk te verande ren in grotesk. Hij bleef echter tegenstander van Aikens' voor stel. Volgens hem zou uitvoering van het idee de gemeente-name lijk geld kosten. "We krijgen de vereiste goedkeu ring van het rijk nooit op tijd bin nen waneer we nu die tarieven gaan terugschroeven", voerde hij aan. Raadslid Valkenburg (CDA) sprak in dit verband van "de geld kostende jojo-politiek van D'66". Aikens weerlegde dit met de woorden: "Ik heb met de provin cie gesproken, en mij is gebleken dat er geen enkel gevaar is dat we te laat komen". Leiden Gebouw De Linde - Herenstraat 64, bin go-avond buurtcomité Tuinstad- Staalwijk, 19.30 uur. Aniba's muziekkamer - hoek Witte Sin gel/Herenstraat, folk-concert, Phil Jackson, de groep Vidlin Voe, 21 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade, lezing C.J. van der Kooij 'Houtakkers bij Boskoop', 20 uur. LVC - Breestraat 66. optreden de Am sterdamse groep Neel, 21 uur. Kapelzaal K&O - concert door het Phe- mios Trio, viool, piano en klarinet, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - concert door het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Hi- royuki Iwaki, m.m.v. Emmy Verhey, Schouwburg - 'Het karnaval der dieren' en 'De toverwinkel' door het zwarte en poppentheater Nitra uit Boeka- Filmhuis LVC - 'Der Sehnsucht der Ver onica Voss' van Fassbmder, 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'De Ballade van Narayama' van Shohei Imamura, 20 en 22.15 uur. LWH - Caeciliastraat 18. vrouwenavond, film 'Het afscheid', 20.30 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg 9. wed strijdavond De Leidse Smalfilm Liga, inl. 213398/216987. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Ptofessorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kem- straat 11, tel. 141225, spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866, spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west, Stevenshof: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, Pa- ganinistraat 1, tel. 314349, spreekuur 12 en 17 uur op de Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: G. Benit, Brahms- laan 315, tel. 720404, spreekuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2; zo, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan za. F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, M.B. Landsmeer, Drake- stein 2, tel. 413913, spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar noord: H. Plink, Prinsenweg 44a, tel. 12075; zuid: I. Spelt, Van Groenevelt- laan 17, tel. 11844. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 16 tot 23 december door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616 en mevr. C.E. Birnie-Heringa, Kon Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN WIJKVERPLEGING de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. LEI DSC H m. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur): Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 nv. Damiate Holding BV te Haarlem. Per post 83.60 Maandabonnement 20.59 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie. G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Hooldredacteur Drs J. W E. Metselaar Ad). Hoofdredacteur R D. Paauw Alg. redactiechef: A, van Leeuwen Plv. Alg redactiechef J. M J Post Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H v.d. Post (plv) W F.J Wirtz (bin./buit /ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschapf>elijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in. Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2