VNO hoopvol over positie bedrijven Flick-zaak 'toevallig' ontdekt KNZB hanteert verschillende selectienonnen NCW: lastenverlichting fopspeen Nog kansje Zilvervloot Atoomraket Patriot ook op Valkenburg Meelproducenten toch akkoord met sanering Van der Klink vertrekt TUC steunt grafici niet Kasparov tevreden met remise F-junioren bij sportinstuif DONDERDAG 15 DECEMBER 1983 DEN HAAG (GPD/ANP) De ontwikkelingen in het bedrijfsleven van het afgelopen jaar zijn 'hoopgevend' te noemen. De financiële situatie in veel bedrijven is sterk verbeterd, aldus gisteren VNO-voorzitter Van Veen. De positieve effekten van het rege ringsbeleid beginnen volgens de werkgevers-voorzitter merkbaar te worden, maar dat betekent niet dat er al op korte termijn meer investeringen en een daling van de werkloosheidverwacht mag worden. De voorzitter van de christelijke werkgevers, Van Eijkelenburg, was gisteren een heel andere me- DEN HAAG (ANP) - Minister De Koning (sociale zaken) en werk gelegenheid heeft de Tweede Ka mer gisteren verzocht de behan deling op te schorten van het wetsvoorstel dat de mogelijkhe den wil beperken via de Zilver- vloot-jeugdregeling te sparen. De minister zegt meer tijd nodig te hebben om te zien of hij tege moet kan komen aan de bezwa ren van de fracties van de PvdA, het CDA en de WD. Als nader beraad daartoe aanleiding geeft zal de minister in de loop van 1984 een herzien wetsvoorstel bij de kamer indienen. Volgens de Zilvervloot-regeling kunnen jongeren een premie van tien procent krijgen over hun te goed en de rente. De Koning wil de de premielast die voor het rjjk aan de regeling is verbonden, verminderen. ning toegedaan. Tijdens een bij eenkomst in Utrecht zei de NCW-voorzitter, dat de zeshon derd miljoen gulden lastenver lichting die het kabinet voor vol gend jaar voor het bedrijfsleven heeft aangekondigd een fop speen is. Er is zelfs sprake van een lastenverzwaring, aldus Van Eijkelenburg. Het kabinet maakt zijn toezeggging niet waar. De versterking van de marktsector, een van de hoekstenen van het beleid, wordt naar het lijkt een dode letter. Van de zeshonderd miljoen gul den, zo beargumenteerde Van Eijkelenburg, zou vierhonder miljoen bestaan uit een verlaging van de werkgeverspremies. Het kabinet is er echter niet in ge slaagd de beoogde verlaging van de werkgeverspremies te realise ren. Volgens Van Eijkelenburg treedt er dan ook selchts een voordeel op van 75 miljoen gul den. De voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen noemde naast zijn algemene po sitieve waardering voor het hui dige kabinetsbeleid ook enkele recente teleurstellingen. Zo is het kabinet er niet in ge slaagd de collectieve lasten zover terug te dringen als de bedoeling was, blijft een majatregel uit om de extra lasten van de verlaging van de AOW voor het bedrijfsle ven meebrengt op te vangen en wil staatssecretaris De Graaf bo vendien een oplossing vinden voor de pensioenbreuk. Van Eijkelenburg meldde nog, dat door de korting van drie procent op de uitkeringen per 1 januari er extra lasten ontstaan, omdat in de cao's bovenwettelijke uitke ringen zijn vastgelegd. De werk gever moet, doordat de uitkerin gen omlaag gaan, derhalve een grotere aanvulling geven om tot het afgesproken bedrag te ko men. Door wetgeving had die lastenverzwaring kunnen wor den voorkomen, maar die wetge ving is er niet, aldus van Eijke lenburg. Volgens een berekening van het VNO kosten alleen de pensioenen al het bedrijfsleven in 1984 zo'n vierhonderd miljoen gulden extra. Maar volgens Van Veen melden de bedrijvenook een aantal licht puntjes. De bezettingsgraad van de produktiecapaciteit in Neder land is in twee jaar gestegen van 76 naar 81 procent. Volgens het Centraal Bureau voor de Statis tiek is de vermogensverhouding van het bedrijfsleven verbeterd; de export groeit duidelijk; in de eerste acht maanden van dit jaar zijn 10 procent meer bouwver gunningen voor het bedrijfsle ven afgegeven; het aantal faillis sementen is dit jaar belangrijk afgenomen, evenals de aanvra gen voor arbeidstijdverkorting. Bovendien is de ontwikkeling van de binnenlandse vraag min der tegengevallen dan was voor speld. Door een en ander vindt Van Veen 1983 'geen verloren jaar'. Al zul len de bedrijven de aangekon digde lastenverlichting pas eind volgend jaar in de portemonnee voelen, omdat de fiscale regelin gen wettelijk nog niet rond zijn. LONDEN De Britse persfotografen konden gistermiddag 'prinsje kij ken'. De kleine Wiliam poseerde met zijn ouders in de tuin van Kensing ton paleis, hun woonplaats. Op de foto wijst vader Charles zijn zoon op iets wat de moeite van het bekijken waard is. (Foto ap>. UTRECHT (ANP) Tussen de overheid, de werkgevers en de bonden is overeenstemming bereikt over een sanering van het bakkersbedrijf. Dit zal tot gevolg hebben, dat de produktie met 23.000 balen meel per week wordt verminderd en dat 600 van de ongeveer 20.000 arbeidsplaatsen in deze sector verloren gaan. Er is echter ook een redelijk tot goed sociaal plan overeengekomen, dat onder meer voorziet in een regeling voor 57,5-jarigen. Een woordvoerder van de Voedingsbond FNV heeft dit woensdag meegedeeld. De voorgenomen herstructurering leek vorige maand te misluk ken doordat aanvankelijk te weinig bakkers aan de saneringsre geling wilden meedoen. Daardoor zou slechts een capaciteitsbe perking van 16.000 in plaats van de beoogde 23.000 balen meel per week worden bereikt. Volgens de Voedingsbond FNV heb ben Wessanen en Meneba, twee grote industriële bakkers, nu echter gegarandeerd dat de beperking met 23.000 balen voor 1 mei 1984 zal worden verwezenlijkt. De regeling omvat ook een goede controle op de arbeidsomstan digheden in de bakkerijen en handhaving van de minimum broodprijs. De kosten van de uitkoopregeling voor bedrijven die geheel of gedeeltelijk sluiten en van het sociaal plan worden betaald uit een al jaren voor dit doel bestaande heffing op meel. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/VALKENBURG - Op de vliegbasis Valkenburg zul len tegen 1990 naar alle waar schijnlijkheid de nieuwe atoom raketten van het type Patriot worden geplaatst. Een woord voerder van de marine heeft dit bevestigd. De plaatsing past in het plan van Defensie om de vliegbases in Nederland van een permanente luchtbeveiliging te voorzien. Valkenburg zal daar van onderdeel gaan uitmaken. De bestelling van de Patriot-raket in de Verenigde Staten is nog on zeker, omdat de Amerikanen naar het oordeel van de Neder landse regering onvoldoende te genorders (compensatie-orders) willen plaatsen. Staatssecretaris Van Houwelingen (defensiema terieel) vertrekt volgende maand naar de VS om over de aankoop van deze vijf meter lange raket ten te gaan praten. ter (defensie) wordt gesproken over de beveiliging van het Ne derlandse luchtruim tegen vijan delijke vliegtuigen. Op dit mo ment wordt daarvoor onder meer de Hawk-raket gebruikt. Deze staan opgesteld bij vliegbases van de luchtmacht. Volgens de Defensienota zal deze beveili ging ook bij andere militaire vliegvelden en bij strategisch be langrijke havens moeten komen. De Patriot-raketten zijn, in tegen stelling tot de Hawk-raketten, bedoeld als afweer tegen hoog vliegende doelen. De Hawk-ra- ket kan worden ingezet tegen laag en middelhoog vliegende doelen. Waar de nieuwe raketten in Val kenburg precies zullen worden opgesteld, kon een woordvoer der van de luchtmachtvoorlich tingsdienst niet zeggen. Het is volgens hem ook best mogelijk dat de basis in Valkenburg zal worden verdedigd met Hawk-ra ketten als de bestelling van de Patriot-raket niet doorgaat. Uit het antwoord van minister De Het Watergate van Bonn, de grootste smeergeldaffaire in het'na-oorlogse Duitsland, een 'Staatskrimi' die een detective schrijver niet had kunnen be denken. Zo ongeveer wordt de 'zaak-Flick' omschreven, waar bij het gaat om macht en mil joenen marken, om politiek en zaken doen, om moralisten en farizeeërs. Officieren van justitie hebben beslag gelegd op kasboeken en door Hans Amesz bank- en girorekeningen van politieke partijen en de firma Flick. Zij doorzochten 59 wo ningen en bureaus van pen ningmeesters, bankdirecteu ren en industriëlen. Meer dan 190 getuigen zijn gehoord, on der wie bondskanselier Hel mut Kohl en verscheidene mi nisters. Ruim 1700 processen zijn ge opend tegen vertegenwoordi gers van CDU-CSU, SPD, FDP en tegen topfiguren in de Duit se economie. De minister van economische zaken, Otto Graf Lambsdorff, de vroegere mi nister van economische zaken en huidige president-direteur van de Dresdner Bank, Hans Friederichs, de ex-minister van economische zaken in de deelstaat Noordrijn-Westfalen, Horst Ludwig Rieder en de in middels ex-Flick-directeuren Eberhard von Brauchitsch en Manfred Memitz zijn aange klaagd wegens corruptie. In ruil voor belastingvoordelen van honderden miljoenen mar ken zou het concern Flick (ruim negen miljard omzet en 45.000 medewerkers) op grote schaal smeergelden aan minis ters, dus ambtsdragers, heb ben betaald. Inderdaad, zoiets is in de Bondsrepubliek Duits land nooit eerder voorgeko- Boek Het weekblad Der Spiegel heeft een boek van 381 bladzijden over het omkopingsschandaal gepubliceerd, dat niet voor niets de titel 'Flick - Die ge- kaufte Republik' heeft. Dat boek is spannender dan de meeste detectives die omkope rij als inhoud hebben. Het be rust namelijk op werkelijke feiten, waarvan de doodgewo ne burger waarschijnlijk in zijn dromen niet had gedacht dat die ooit in de sociale rechts staat Bondsrepubliek Duits land zouden kunnen voorko- A1 het zogenaamde eerlijke ge praat van politici en managers, die 'de mensen' vertellen dat het in deze moeilijke tijden noodzakelijk is de broekriem aan te halen en de sociale uit keringen te korten, kan na le zing van 'Flick - de gekochte republiek' worden afgedaan met hoongelach. Omlijst door dure etentjes, geheime afspra ken, telefoongesprekken en notities, gratis vliegreizen en het verbranden van belastende documenten, hebben diezelfde politici en managers, bijge staan door vele ambtenaren, namelijk alle denkbare trucs toegepast om de belasting te ontduiken. Toeval Aan het begin van de affaire- Flick stond het pure toeval. De ambtenaren van de belastin gopsporingsdienst waren op zoek naar bewijzen voor twij felachtige giften aan alle poli tieke partijen, vooral de libera le FDP en de christen-demo cratische CDU. Er werd ver moed, of liever het leek vrijwel zeker, dat allerlei bedrijven en ook privé-personen geld had den gegeven via stro-firma's in bijvoorbeeld Liechtenstein. Dat had het voordeel dat de be lasting kon worden ontdoken, met andere woorden: de Duit se belastingbetaler betaalde het grootste deel van de giften. 'Farao-graf Eind november 1981 bezoeken de speurders het kantoor van het Flick-concern in Dussel- dorf. Zij leggen beslag op on geveer honderd ordners en cir ca 150 schriften over giften. In het bureau van de hoofdboek houder van Flick, Rudolf Diehl, vinden zij een sleutel die blijkt te pdssen op het slot van een safe bij de Dresdnerbank in Dusseldorf. Daar wordt een 'Farao-graf geopend. In een kasboek heeft Diehl namelijk van 1974 tot 1981 met de hand rond tachtig voorvallen be schreven: namen van veertig politici van alle Bondsdagpar tijen - en wanneer welke geld sommen aan wie overhandigd zijn. De lijst lijkt op een Golgotha van de Duitse poütiek: naast Lambsdorff (FDP), Matthofer (SPD), Lahnstein (SPD), Fride- richs (FDP) - ministers en ex- ministers - de namen van bondskanselier Helmut Kohl (CDU), Franz Josef Strauss (CSU), Josef Ertl (FDP). De een is nog prominenter dan de ander. Staan zij allemaal bij Flick in een of andere schuld? Waar heeft Flick al dat vele geld vandaan? De opsporingsamb tenaren herinneren zich een vermeende vrome zaak, waar bij precies een jaar geleden op lichting van de belastingen werd geconstateerd. Via valse opgaven van giften van de ka tholieke 'Steyler Mission' in St. Augustin bij Bonn had de van alle volmachten voorziene Flick-manager Eberhard von Brauchitsch miljoenen aan de belastingdienst voorbij ge sluisd. Pater Josef Schroder van de Steyler Mission schreef bereidwillig op dat Flick veel meer geschonken had aan zijn tot nut van het algemeen die nende missie dan daadwerke lijk het geval was geweest. En: uitgaven ten bate van het al gemeen belang mogen volledig worden afgetrokkén. Het ille gale mes sneed aan twee kan ten. Flick liet het zo verkregen geld in een zwarte kas verdwij nen, die door hoofdboekhou der Diehl werd beheerd en waaruit op aanwijzing van een paar Flick-directeuren grote sommen, meestal contant in enveloppen, aan politici wer den verstrekt. Waarom hechtte Flick zoveel be lang aan goede betrekkingen met politici? In 1975 had het concern 29 procent van de aan delen van Daimler-Benz aan de Deutsche Bank verkocht voor het bedrag van 1,9 miljard mark. Hierover had Flick 56 procent inkomenstenbelasting moeten betalen. Dat wilden de bazen van het concern echter vermijden en de wet leek daar toe uitkomst te bieden. Over eenkomstig bepaalde paragra fen hoeft geen belasting te worden betaald als financiële transacties in de ogen van de Bondsregering 'het algemeen belang of de internationale ar beidsverdeling' ten goede ko- Flick investeerde het door de verkoop van de Daimler-aan- delen vrijgekomen geld in een Amerikaanse firma (Grace) en enkele Duitse bedrijven (onder meer Gerling). Als de minister van economische zaken en de minister van financiën ervan overtuigd konden worden dat dit werkelijk het algemeen be lang diende, had Flick zo'n 800 miljoen mark verdiend. Aldus werden ministers en hun prominente partijvrienden met geld onder druk gezet. Om in de openbaarheid de indruk te wekken dat Flick niet op al zijn wensen werd bediend, had het concern ook een paar aanvra gen voor belastingverminde ring ingediend die, zo was overeengekomen, werden af gewezen. Het einde van een onvoorstelbare lobby was dat Flick inderdaad kreeg wat het wilde. Alsof dit al niet genoeg was, de den de politieke partijen al het mogelijke om een amnestie voor hun frauduleuze verte genwoordigers te krijgen. Uit eindelijk lukte dat niet, wat vooral te danken was aan de morele principes en standvas tigheden van een aantal be langrijke sociaal-democraten. UTRECHT (ANP) - Conny van Bentem, de zesvoudige bronzen- medaillewinnares van de Euro pese zwemkampioenschappen in Rome, is vooralsnog minder zeker van deelname aan de Olympische Spelen van Los An geles dan schoonspringster Daphne Jongejans en het kunst- zwemduo Marijke Engelen/Ka- trien Eijken, die in de Italiaanse hoofdstad maar een bronzen me daille wonnen. Dat is het gevolg van het feit dat elke sectie van de KNZB in de besprekingen met het Nederlands Olympisch Co mité zijn eigen selectienormen heeft gehanteerd. De schoonspringers en kunst- zwemsters behoeven slechts vormbehoud aan te tonen. De zwemsters en zwêmmers dienen daarentegen op een vastgesteld weekeinde (22, 23 en 24 juni) te voldoen aan richttijden die onge veer gelijk zijn aan de achtste wereldtijd van het afgelopen zo merseizoen. De nieuwe bonds- trainer Ruud Beele vindt, even als zijn voorganger Bert Sitters, dat de in aanmerking komende kandidaten tijden en limieten nodig hebben bij hun voorberei ding. Pas als de richttijden on verhoopt niet mochten worden gehaald (zoals massaal gebeurde bij de selectie voor de wereld kampioenschappen 1982) zal naar prestaties in het verleden worden gekeken. Bij de sectie wateipolo heeft bondscoach Pocsik in twee op zichten zijn zin niet gekregen. De voorziene trip naar Australië rond de jaarwisseling gaat niet moet hij verder met de ploeg die door als gevolg van de bezuini- hij direct na de teleurstellende gingen waaraan ook de zwem- ervaringen bij het Europees bond niet is ontkomen. Voorts kampioenschap in Rome (zesde) ARNHEM (GPD) De Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal moet op zoek naar een nieuwe directeur. Joop van der Klink (52) heeft namelijk de wens te kennen gegeven van functie te willen veranderen. Van der Klink, die van het stichtingsbestuur al met ingang van 1 januari elders aan de slag mag, is vier jaar directeur geweest van de Stichting Arbeids zaken. Daarvóór was hij als manager o.a. werkzaam bij De Graafschap en FC Den Bosch. Als belangrijkste reden van zijn ontslag noemt Van der Klink dat hij als directeur te weinig ambulant kon zijn. „Ik zat te veel vastgeklonken aan mijn bureau". Van der Klink bestrijdt dat er interne meningsver schillen met het stichtingsbestuur ten grondslag liggen aan zijn ver trek. „Er zijn weliswaar een paar punten op te noemen waar wij niet op één lijn zaten, maar die zaken speelden zeker geen overheersende geen rol bij mijn besluit om naar iets anders uit te kijken". De functie van Joop van der Klink zal voorlopig worden waargenomen door drs. Roel Oostinga, de man die zich laatste tijd voornamelijk be zighield met het pakket arbeidsbemiddeling in het betaald voetbal. te zwak achtte voor het Olym pisch avontuur. De routiniers Jan-Evert Veer en Andy Hoepel man komen definitief niet terug. Ook Ruud Misdorp ontbreekt in de selectie. Mocht de AZC-doel- man een eventuele come-back in het nationaal zevental ambieeren dan dient hij tegenover de KNZB met enige vorm van spijt betuiging te komen voor het feit dat hij de ploeg enkele dagen voor het begin van het Europese kampioenschap in de steek heeft gelaten. Pocsik heeft inmiddels als derde doelman de 27-jarige Erik Her man (DZV) aan de selectie toege voegd, evenals de 19-jarige Rem- co Pielstroom (AZC Alphen). Voor het nationaal zevental zijn het komende seizoen slechts drie voorbereidingstoernooien vast gesteld: één in Spanje, één in Boedapest en één in eigen land. In Boedapest zal uit de twintig kandidaten de definitieve groep r Los Angeles worden samen LONDEN (ANP) - Gari Kasparov heeft de 'oude' Viktor Kortsjnoi gisteravond in de tiende partij uit hun vrijwel besliste twee kamp in de kandidatenstrijd geen kans gegeven nog eens voor een dramatische wending in de strijd te zorgen. De jonge groot meester uit Bakoe hield de dra den, die naar remise voerden, stug in handen en bleef in de po sitionele strijd eigenlijk steeds meester van de situatie. Kasparov leidt in de tweekamp met 6-4 en heeft nog een half punt nodig om de finale te berei ken tegen de winnaar uit het an dere Londense duel, waarin Smislov een bijna onaantastbare voorsprong van 5V2-3V2 tegen Ri- bli heeft. De richttijden vo Dames 100 m vrije slag 200 m vrije slag 400 m vrije slag 800 m vrije slag 1500 m vrije slag r de 2.01,5 4.14,5 8,40,5 1.11,5 2.34,0 1.04,0 2.15,5 1.01,5 2.13,0 2.18,0 n vrije slag 3.5oi5 n vrije slag n wisselslag 4.16,0 zijn: 15.22,0 1.04,0 2.20,0 57,5 2.02,5 55,0 2.00,5 2.04,5 4.24,5 3.26,5 7.31,5 Ruiter op vragen uit de Tweede Kamer blijkt dat de beveiliging van het marinekamp Valken burg te wensen overlaat. Vanwe ge de gebrekkige voorzieningen worden nu aan de oostkant van het vliegveld hekken neergezet. Ook wordt er meer personeel inge zet voor de bewaking van het vliegveld. Dat is volgens de mi nister nodig omdat de Orion- vliegtuigén, bedoeld voor de be strijding van onderzeeboten, in crisis- en oorlogstijd vanaf Val kenburg moeten kunnen opere ren. In dat geval zullen er ook op bases in Groot-Brittannië Neder landse Orions worden ingezet LONDEN (AFP) De overkoepe lende Britse Vakbondsorganisa tie TUC (Trade Union Congres) heeft gisteravond uiteindelijk besloten zijn grafische bond NGA niet te steunen in het al maanden slepende conflict met de regionale uitgever Messenger Newspapers. De TUC-raad be sloot daartoe na een debat van zes uur met 29 tegen 21 stemmen in weerwil van een eerder advies van een beleidscommissie de Na tional Graphical Association wel te steunen. De gematigde secre taris-generaal Len Murray van de TUC had zich krachtig verzet te gen het advies, dat in de beleids commissie was aangenomen met negen tegen zes stemmen. Doordat het advies van de commis sie verdeeld was geweest had de NGA dinsdag besloten gehoor te geven aan een verbod door de rechter gisteren een staking van 24 uur te houden. Het besluit van de TUC-raad de NGA niet te steunen als de grafi ci tegen het verbod van de rech ter in toch zouden staken, bete kent, dat de TUC ervoor terug deinst een directe confrontatie aan te gaan met de conservatieve regering van premier Thatcher over de nieuwe vakbondswetten die de macht van de vakbonden moeten beperken. Bij zijn ver bod van de NGA-staking steun de de rechter op deze nieuwe wetten. Kamervragen over optreden Duitse politie in Kokerjuffer DEN HAAG (GPD) - De PPR- fractie in de Tweede Kamer vindt dat minister Korthals Altes (justitie) ten scherpste bij de Duitse Bondsrepubliek zou moe ten protesteren tegen de handel wijze van Westduitse politie agenten vorig jaar zomer in het Enschedese jongerencentrum De Kokerjuffer. Dat blijkt uit vragen die het PPR- Tweede kamerlid Lankhorst aan de minister van justitie heeft ge steld naar aanleiding van berich ten over de aanwezigheid van ten minste twee Westduitse politie agenten in burger vorig jaar in De Kokeijuffer, waar zij zouden hebben geprobeerd onder valse voorwendsels drugs te kopen. Lankhorst wil van de minister van justitie weten of hij van te voren op de hoogte was van de activi teiten van het Westduitse politie korps. Als dat het geval is, moet Korthals Altes uitleg geven over de overwegingen en de rechts grond daarvoor, zo meent Lank horst. Wit: Kortsjnoi; zwart Kasparov 1. d2-d4, d7-d5; 2. c2-c4, c7-e6; 3. Pgl-f3, Pg8-f6; 4. Lcl-g5, Lf8-e7; 5. Pbl-c3, h7- h6; 6. Lg5-h4, 0-0; 7. e2-e3, b7-b6; 8. Ddl-b3, Lc8-b7; 9. Lh4xf6, Le7xf6; 10. c4xd5, e6xd5; 11. Tal-dl, Tf8-e8; 12. a2-a3, c7-c6; 13. Lfl-d3, Pb8-d7; 14. 0- 0, g7-g6; 15. Tfl-el, Pd7-f8; 16. Ld3-bl, Pf8-e6; 17. Lbl-a2, Dd8-c7; 18. Db3-a4, Ta8-d8; 19. b2-b4, Dc7-b8; 20. Da4-c2, Db8-c7; 21. La2-b3, Lf6-g7; 22. Dc2-a2, a7-a6; 23. Tdl-cl, Dc7-b8; 24. Pc3-a4, Db8-a7; 25. Pa4-c3, Da7-b8; 26. Tcl- bl, Db8-d6; 27. Tbl-dl, a6-a5; 28. b4- xa5, b6xa5; 29. e3-e4, a5-a4; 30. Lb3- xa4, d5xe4; 31. Pc3xe4, Dd6-f4; 32. d4- d5, Pe6-d4; 33. Pf3xd4, Te8-e4; 34. La4xc6, Lg7xd4; 35. Telxe4, Df4xe4; 36. Lc6xb7, Td8-b8; 37. Da2-bl, De4- f4; 38. d5-d6, Df4xd6; 39. g2-g3, Tb8x- b7; 40. Dblxb7, Ld4xf2 41. Kglx- f2, Dd6xdl; 42. Db7-a8 remise. LEIDEN - De vijftiende sportinstuif van de NKS, die aanstaand weekein de begint, kent een nieuwtje. Voor het eerst zullen op de laatste zondag (15 januari) ook F-junioren in actie komen. In een poule met vijf teams zullen zij hetzelfde programma volgen als de overige deelnemers, al worden de spelregels op enkele onderdelen wel aangepast. De NKS-sportinstuif wordt gehouden op zaterdag 17 en zondag 18 de cember voor D-junioren en op zaterdag 14 en zondag 15 januari voor de E- en F-junioren. Plaats van handeling is de Groenoordhal waar het programma voor alle dagen hetzelfde is. Na de opening om 10.00 uur wordt begonnen met trefbal, daarna volgt lijnbal, dan is de estafette aan de beurt en met zaalhandbal en zaalvoetbal wordt de dag besloten. De prijsuitreiking is telkens om 17.00 uur. De club uit de Afdeling Leiden die met zijn Dl en El over beide dagen als beste uit de bus komt, ontvangt de wisseltrofee. Vermeulen weg bij LFC LEIDEN - Cees Vermeulen gaat LFC verlaten. Deze week meldde de 36-jarige Leidenaar zich bij het be stuur van de Leidse der deklasser met de mededeling dat hij het "zat" was. "Drie jaar bij een club is genoeg", verduidelijkt hij. "Eigenlek had ik het na twee seizoenen al gezien bij LFC, maar uit eindelijk heb ik er nog een jaartje aan vastgeplakt". Die laatste beslissing bracht een ware paleisrevolutie te weeg bij de Boshuizerkade- club. Hoewel Vermeulen zelf niets met de kwestie had te maken, stapten voorzitter Klunder en secretaris Nieu- wenburg na een rumoerige ledenvergadering op. "Die zaak heeft niet meege speeld", vervolgt Vermeulen. "Ik heb bij LFC nooit geen moeilijkheden gehad, ook dit jaar niet. Met het bestuur sta ik op goede voet". De kans is overigens groot dat Cees Vermeulen volgend jaar niet meer als trainer werk zaam zal zijn. De Leidenaar, in bezit van een C-diploma, gaat een eigen bedrijf begin nen. "Ik ga rustig bekijken of ik straks tijd kan vrijmaken voor een club".

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15