ETOSINAKTEE! Etos prijst verbazend laag. poggenpohl Laten we even in het vriesvak kijken hoe u deze winter vlot kunt starten. Dimensie 75 keukens Shélhelpt brengt een nieuwe ontwikkeling in de keuken. Poggenpohl's Dimensie 75 is hel resul taat van een design-wedstrijd. De oplossing van een tot nu toe ver waarloosd probleem is - zoals veel ge niale problemen - verbluffend eenvou dig. De onderkasten worden 15cm. naar voren geplaafsf. Daardoor kreëerf men op werkhoogte eksfra opbergmogelijk- heden voor veel dingen en alles is bin nen handbereik. De kans Uw hoofd te stolen is nu uitgesloten. Dimensie 75 kon in elk Poggenpohl- progromma form 2000 ook naderhand worden toegepast. Weer een bewijs, dat wij aan de onszelf gestelde eisen voldoen, door steeds met nieuwe ideeën te komen. Al 20 jaar de betrouwbare keukenspecialist. Industrieweg 14 De Grote Polder Openingstijden: Zoeterwoude-Rijndijk ma t/mvr" Tel. 071-89 9206 Of u nu een benzine- of een dieselmotor heeft, hoe vlot de koude start van uw auto gaat heeft veel te maken met de motorolie, die u ge bruikt. Voor een simpel bewijs daarvan heeft u niet meer nodig dan een goede koelkast. Doet u even mee? Zet dan een liter ge wone 'multigradc' motorolie en een liter Shell SMO of Super Diesel T in het vriesvak. Laat ze een nachtje staan en probeer ze allebei uit te schenken. Het resultaat kunnen we wel vast ver klappen. De gewone motorolie is een taaie, stro perige vloeistof geworden en de Shell olie is dun vloeibaar gebleven. Bij een koude start gebeurt hetzelfde met Een gewone olie is bij tempera- Shell SMO en Super Diesel T turen onder nul al snel dik en blijven echter dun vloeibaar stroperigen zorgen daardoor voor een snelle koude start. de olie in de motor. Heeft u er dan een gewone motorolie in zitten, dan zal de motor maar moei zaam ronddraaien en dus traag aanslaan. Shell SMO en Super Diesel T: zelfs dun vloeibaar bij 25 graden onder nul. Beide Shell oliën maken een verrassend snelle koude start mogelijk. Zelfs bij tempera turen onder de -25°C blijft de oliegoed vloeibaar. De inwendige wrijving wordt daardoor sterk verminderd. De krukas hoeft niet in 'n dikke stroop rond te draaien. De motor draait net zo soepel rond als was het een mooie lentedag. Toegegeven, het is in Nederland zelden 25 graden onder nul. Maar ook bij minder lage temperaturen is de snellere koude start al merk baar. Overigens, als u met de auto naar de wintersport gaat is het gebruik van Shell SMO of Super Diesel T helemaal aan te raden. Typische koude start-slijtage tot een minimum beperkt. Een automotor heeft van elke koude start behoorlijk te lijden. Dat zit zo. 's Morgens is vrijwel alle olie teruggezakt in het carter. Maar direkt na de start moet de olie tot bovenin de motor gepompt worden om het klepmechanisme te smeren (en eventueel de bovenliggende nokkenas). Bij een gewone olie, die dus noga! indikt bij lage temperaturen, duurt dit betrekkelijk lang. Een korte tijd worden vitale onderdelen dus niet of nauwelijks gesmeerd. Ernstige slij tage kan daarvan het gevolg zijn. Voor de start is alle olie teruggezakt in het carter. Direkt daar na moet de olie tot boven in de motor worden gepompt. Met 'n normale olie gaat daarbij kostbare tijd verloren. Doordat Shell SMO en Super Diesel T ook bi j die lage temperaturen gemakkelijk door de nauwe olieleidingen kunnen worden gepompt, is de typische koude startslijtage minimaal. En vanzelfsprekend worden door de snelle koude start ook de accu en de startmotor gespaard. Shell SMO voorbenzinemotoren, SuperDiesel T voor diesel personenwagens. Shell SMO is een motorolie voor gebruik in benzinemotoren (ook als die op LPG lopen). SMO geeft een motor optimale bescherming, óókbij hoge temperaturen en hoge toerentallen. Shell Super Diesel T is een motorolie, die speciaal werd ontwikkeld voor de moderne, sncl-lopendc dieselmotor. De laatste jaren is die dieselmotor im mers ingrijpend veranderd. Van'n luidruchtige trage "lobbes" is het een snel en soepel lopende motor geworden, die nauwelijks meer voor benzinemotoren onderdoet. J uist voor die moderne dieselmotor werd Shell Super Diesel T ontwikkeld. Snelle koude start èn brandstofbesparing. Shell SMO en Super Diesel T zijn niet goedkoop. Maar wat u meer betaalt, verdient u ruimschoots terug. Vergeleken met de gebruikelijke motor olie zijn Shell Super Diesel T en SMO zeer dun. Daardoor start u sneller, maar bespaart u ook brandstof. Hoe groot die besparing is, hangt enigs zins af van het soort ritten dat u doorgaans maakt. Maar het is al gauw zo'n 3 tot 5%. Als u dus binnenkort olie laat verversen, stap dan over op Shell SMO of Super Diesel T. Elk Shell station en alle garagebedrijven, die met Shell produkten werken, zullen u graag behulpzaam zijn.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 24