c 'Voorschoten verpaupert Gemeente- of eigenbelang? WD-raadslid vreest bezuiniging op groen Zoeterwoude vóór herindeling Eerste paal basisschool NZH-bus overreed vrouw in Oegstgeest Raadsleden Leiderdorp en Wassenaar in opspraak ACHTERGROND 'Gemeenteraad niet goed ingelicht' Stad en rand VOORSCHOTEN - "Ik ben een beetje huiverig over de grote bezuiniging op openbaar groen. Ik ben bang dat we langzaam maar zeker verpauperen in Voorschoten". WD-raadslid mevrouw M. van der Kloes-Kamsteeg liet gisteravond tijdens de begrotingsvergade ring van de raadscommissie voor openbare werken duidelijk blij ken de bezuiniging van ruim 249.000 gulden op de beplan- tingsdienst niet onverdeeld posi tief te vinden. "Ik behoud me het recht voor eventueel halverwege de begrotingsbehandeling de be zuiniging een beetje terug te draaien", sprak ze. Haar fractievoorzitter Willemsen had het gevoel dat "ergens iets niet goed zat". Wat er nu precies verkeerd zit. wist hii niet. Hij merkte op dat hij niet goed kon overzien waarop is bezuinigd. Het onbehaaglijke gevoel werd volgens hem veroorzaakt door dat de bezuiniging op de beplan- tingsdienst veel hoger is uitge vallen dan in juni was afgespro ken. Ook CDA, PvdA/PPR en D'66 had den moeite met de onverwacht forse bezuiniging op het open baar groen. PvdA/PPR-fractie- voorzitter Visser formuleerde zijn bezwaren als volgt: "Het stelt me teleur dat zomaar 70 pro cent extra wordt bezuinigigd, zonder overleg. Dit automatisme gaat me te ver". Een woordvoerder van de beplan- tingsdienst antwoordde hierop dat de extra bezuiniging voor een belangrijk deel wordt ver oorzaakt doordat in 1983 drie tuinmannen zijn opgestapt en de vacatures niet zijn opgevuld. Daarnaast bespaart de dienst door "een minimaal onderhouds- niveau" aan te houden. Hij voeg de hier direct aan toe dat de ge meente moet oppassen dat niet aan kapitaalsvernietiging wordt gedaan. We moeten zodanig on derhoud plegen dat het groen niet achteruit holt", zei de amb tenaar. Hij verklaarde dat de dienst is aan gekomen op "een punt van be zinning". Wethouder Van Leeu wen viel hem bij en opperde dat raad en college van burgemees ter en wethouders samen rond de tafel zouden moeten gaan zit ten en vaststellen wat precies "het minimum is". "We moeten bepalen wat minstens moet wor den gedaan aan het openbaar groen", vond hij. "En daar moe ten we ons aan houden". Het gesprek tussen raad en college zou moeten plaatsvinden zodra de zogeheten groennota klaar is. Dit is een nota waarin de toe stand van groen Voorschoten wordt opgetekend en tevens wordt aangegeven welk perso neel nodig is om dat groen te on derhouden. Wethouder van Leeuwen sprak de verwachting uit dat deze nota eind deze maand klaar is, né de behande ling van de gemeentebegroting. Mevrouw Van der Kloes-Kam steeg stipte aan het spijtig te vin den dat ze het stuk niet vóór de behandeling van de begroting in handen heeft. Ook raadslid Visser verlangde naar de nota. Hij wil namelijk geld re serveren om bomen aan te schaf fen voor zogeheten "groenarme gebieden", waar weinig bomen staan. Hij denkt hierbij aan de Nassauwijk. Ook het gedeelte van Vlietwijk dat tegen de Leid- seweg aan ligt kan volgens hem nog wel wat bomen gebruiken. Hij weet echter allerminst zeker VRIJDAG 2 DECEMBER 1983 WD-raadslid. Van der Kloes- Kamsteeg: "...een beetje huive rig...'. (foto Dijkman) of dat inderdaad de meest groe narme gebieden zijn, zo bleek gisteravond. Hopelijk geeft de groennota hierover uitsluitsel. Samen met Stompwijk 'als het niet anders kan' VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense wethouder L. Marselis (CDA) heeft vanmorgen de eer ste paal geslagen van de nieuwe centrale basisschool aan de Prin ses Marijkelaan. De school, die aan het begin van het schooljaar 1984/1985 gereed moet zijn, kost het rijk 2,4 mil joen gulden. De gemeente hoeft slechts enkele tienduizenden guldens bij tc dragen in de kos ten van het gebouw, dat zal ver rijzen op de plek waar drie we ken geleden de oostelijke vleugel van het cultureel centrum nog stond. In de nieuwe basisschool worden leerlingen gehuisvest uit de Parkschool, Adegeestschool en Boschgeestkleuterschool. De school, die zes klassen en een ge meenschappelijke ruimte telt, wordt vastgebouwd aan kleuter school 'De Woelwaters'. Deze Meer zenders op kabelnet in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Een uitbrei ding met zes kanalen voor de Zoeterwoudse kabelabonnees hangt in de lucht. De zes kanalen zijn op dit moment 'in de aanbie ding', want wanneer Zoeterwou de ze 'koopt' gaat de jaarlijkse verhoging van de tarieven niet door. De kabelkijkers besparen hiermee zestig cent per maand. Zes kanalen extra kost de kijker 1,50 gulden per maand. B en W van Zoeterwoude en de fractie leiders van CDA en WD staan achter uitbreiding met zes net ten. Dit bleek gisteravond in de commissie voor algemene zaken. Progressief Zoeterwoude deed geen uitspraak over uitbreiding met zes of drie kanalen, omdat volgens fractieleider F. de Graaff een eerder gehouden enquête niet aantoonde dat de Zoeter- woudenaren er zes kanalen bij willen. GEVALLEN - Een man die aan het werk was bij een restaurant aan de Voorschotense Hofweg is gistermiddag even na twee uur van het dak gevallen. Hij brak zijn neus bij die val. Vermoedelijk door ijsafzetting werd de val veroorzaakt. De man is afgevoerd naar het academisch ziekenhuis in Leiden. school wordt op dit moment bouwd. Een lokaal v, teel zowel wordt gegymd als les gegeven, wordt omgetoverd tot gymlokaal. ZOETERWOUDE - Zoeterwoude staat niet afwijzend tegenover een eventuele samenvoeging met het buurtschap Stompwijk. Deze fusie is nodig om te voldoen aan de maatstaven die de provincie Zuid- Holland gebruikt voor de grootte van gemeenten. Een inwonertal van tienduizend is de nodig om aan gemeentelijke herindeling te ontkomen. Zoeter woude (8.200 inwoners) en Stompwijk (ongeveer 2.000 inwoners) samen halen dit aantal. Het standpunt van inwoners en gemeentebestuur van Zoeterwoude is dat "indien een ongewijzigde situa tie niet meer mogelijk blijkt, Zoeterwoude zich niet meer zal. verzetten tegen het voorlopig standpunt van gedeputeerde staten (GS) dat de combinatie Stompwijk/Zoeterwoude als nieuw te vormen ge meente noemt". Argumenten te over voor samenvoeging: er zijn histo rische banden (ook historische vetes, bijvoorbeeld op het voetbalveld), Stompwijkers maken gebruik Zoeterwoudse accommodaties (bijvoorbeeld het zwembad), op kerkelijk gebied is er organisato rische samenhang (één dekenaat), er zijn goede weg verbindingen en het agrarisch gebied is als één ge heel te beschouwen. In Stompwijk staat men echter niet te trappelen om bij Zoeterwoude te komen. In dit buurtschap over heerst de angst dat de klok in één klap 45 jaar wordt teruggedraaid. In 1938 werd Stompwijk bij Leid- schendam gevoegd. Vanaf dat jaar heeft het buurt schap getracht voet aan de grond te krijgen bij Leid- schendam. Sjaak Jansen, lid van de Stompwijkse Dorpsraad, ver woordde op de hoorzitting de gevoelens die in Stompwijk leven: "In Stompwijk leeft de vrees dat we weer op nul moeten beginnen als we bij Zoeter woude komen. We weten nu waar we aan toe zijn. Het blijft afwachten wat er gebeurt als we onder de gemeente Zoeterwoude vallen". GS nemen het Zoeterwoudse standpunt mee bij het opstellen van het zogenoemde 'herindelingsvoor ster. Hierover wordt weer uitgebreid gepraat, waar na begin 1987 (zo is de verwachting) de minister een wetsontwerp bij de Tweede Kamer indient. De erva ring leert dat het minstens een jaar duurt voordat het parlement eruit is. Tijdens de onlangs gehouden hoorzittingen over de herindeling bleek de Zoeterwoudse bevolking ach ter de stellingname van B en W te staan. Over de andere mogelijke gevolgen van de herinde ling is het gemeentelijk standpunt dat het buurt schap Gelderswoude "een onmisbaar onderdeel is van Zoeterwoude. "Afsplitsing betekent een ontoe laatbare aantasting van het karakter van onze ge meente en ondergraving van de functie als groene buffer". De grenswijziging die Zoetermeer voorstaat om de Geerpolder te annexeren wordt in dezelfde bewoordingen afgewezen. Over de ligging van 'Vlietland' zegt het gemeentebe stuur dat een nadere bezinning over de toekomstige grenzen nodig is. De grens met de kern van Benthui zen vertoont een onpraktische vorm. Daarom kan Zoeterwoude ermee instemmen dat hier een be perkte grenswijziging plaats heeft. Samenvoeging van Zoeterwoude met Hazerswoude wordt resoluut afgewezen. OEGSTGEEST - Uit een ón- derzoek door het gerechtelijk laboratorium is komen vast te staan dat een NZH-bus af gelopen maandagmorgen de 22-jarige Oegstgeestse Mari- ka Kovókc heeft overreden. Dat heeft de groep Oegst geest van de rijkspolitie gis teravond bekend gemaakt. De bestuurder van de bus, de 41-jarige C.S. uit Lisse, zegt niets van het voorval te heb ben gemerkt. Het ongeval ge beurde bij de bushalte op de hoek van de Kerckwerve- laan/Haaswijklaan in Oegst geest. Het slachtoffer stond daar op de bus te wachten en is bij het achteruit rijden van het voertuig overreden. Techni sche sporen en getuigen verklaringen hebben een en ander uitgewezen. De officier van justitie beraadt zich momenteel over de vraag of en zo ja wat de be stuurder van de bus gerech telijk ten laste kan worden gelegd. Ten minste kan hem worden aangeklaagd 'on voorzichtig achteruit rijden'. Voor de beschuldigingen 'doorrijden na aanrijding' en 'dood door schuld' lijken on voldoende gronden aanwe zig, aldus heeft een woord voerder van.de Oegstgeestse politie toegelicht. De busbe stuurder is voorlopig door de NZH-directie op non-actief geteld. Inmiddels heeft de gemeente Oegstgeest aangekondigd de betreffende bushalte naar een veiliger plek te verplaat sen. Nu al is de ruimte om te wenden en te keren voor de bussen bij de halte lijk vergroot. REGIO Kan of mag een ge meenteraadslid zaken doen met een overheidsinstantie, die mede door hem wordt be stuurd? Die vraag is aktueel geworden nu twee raadsleden, in Leiderdorp en Wassenaar, in opspraak zijn gekomen na han del te hebben gedreven met respectievelijk een waterlei dingbedrijf en de eigen ge meente. Zolang de schijn maar niet wordt gewekt dat het eigenbelang van een raadslid de doorslag heeft gegeven bij een beslis sing kan èn mag het, vindt dr. B.J.S. Hoetjes, hoofdmedewer ker van de juridische faculteit van de Leidse universiteit. Hoetjes doet onderzoek naar corruptie onder mensen die een openbare functie bekle den, zoals ambtenaren en poli tici. I vi i 1 „.--ü door Henny van Egmond Even ter verduidelijking: De Lei- derdorpse architect Stuiven- berg, tevens gemeenteraadslid, kwam in opspraak toen hij in de tijd dat hij lid was van het algemeen bestuur van het wa terleidingbedrijf 'De Rijn streek' een opdracht probeer de binnen te halen. Het dage lijks bestuur van 'De Rijn streek' vond de twee activitei ten van Stuivenberg onver enigbaar. Het raadslid werd voor de keus gesteld: de op dracht uitvoeren en aftreden als lid van het algemeen be stuur of de opdracht terugge ven en aanblijven als bestuurs lid. Stuivenberg koos voor het eerste. De handel en wandel van het raadslid is inmiddels onderwerp van onderzoek door een commissie uit de ge meenteraad van Leiderdorp. De tweede zaak speelde vorige week in Wassenaar. De ge meente verkocht een pand aan twee compagnons. Eén van die twee is het liberale raadslid De Greef. Nog geen week na de verkoop door de gemeente werd een deel van het complex weer te koop aangeboden. Nu echter voor 65.000 gulden meer. Terwijl wethouder Bar- ning (WD) juist had betoogd dat de gemeente Wassenaar niet aan speculanten zou ver kopen. De Kroon moet de ver koop overigens nog goedkeu- Indirect Dr. Hoetjes wil geen oordeel ge ven over de twee zaken, omdat hij niet alle details kent. In zijn algemeenheid wijst hij er ech ter op dat gemeenteraadsleden veel meer te maken hebben met belangenverstrengeling dan bestuurders of ambtena ren op een hoger niveau. Hoetjes geeft daarvoor twee oorzaken, de relatie tussen de burger en de gemeentelijke be stuurder/ambtenaar is veel di recter en er zijn meer familiere laties. "Een ambtenaar heeft bijvoorbeeld een broer die aan nemer is", schetst Hoetjes. Toch gaat hij indirect dieper in op de zaak Stuivenberg. "Dé vraag is welk belang wordt hier gediend. Is het te rechtvaardigen door de partij- visie of het algemeen belang? Als zo'n gemeenteraadslid de gemeente Leiderdorp verte genwoordigt dan moet hij han delen in overeenstemming met het belang van Leiderdorp", vertelt Hoetjes, die vindt dat een gemeenteraadslid deze vraag zich altijd moet stellen. Maar op lokaal niveau speelt nog een tweede probleem. "Er is het probleem dat op gemeente lijk niveau een politicus altijd een parttimer is. Dat betekent dat hij naast zijn politieke werk andere bezigheden heeft. Daar ligt de bron voor een be langenconflict. De dag heeft maar 24 uur en je moet in je levensonderhoud voorzien. Dus daar moetje ook aan den ken", aldus Hoetjes, die wijst op een verschil tussen ambte naren en politici. "Bij ambte naren is het heel duidelijk. Daar zijn regels voor. Bij politi ci niet. Dus daar moetje kijken naar de belangen. Ik denk dat het op gemeentelijk niveau van belang is goed op te pas sen. En voortdurend te kijken of het eigenbelang geen door slag geeft bij een beslissing". Dr. B.J.S. Hoetjes: "Wanneer bij stemmingen bijvoorbeeld in een algemeen bestuur het eigenbelangzeg maar de eigen portomon- naie. de doorslag geeft bij een beslissing dan is er sprake van cor ruptie". (foto Holvast) Openbaar Van corruptie is pas sprake als een "openbare functionaris ge drag vertoont dat in het open baar niet te rechtvaardigen is". Hoetjes: "Wanneer bij stem mingen bijvoorbeeld in een al gemeen bestuur het eigenbe lang, zeg maar de eigen porte monnee, de doorslag geeft bij een beslissing dan is er sprake van corruptie". Volgens Hoetjes zijn dit soort si tuaties te voorkomen. Duidelij ke procedures, zoals openbare aanbesteding waarbij meer kandidaten een kans maken om de opdracht te verwerven, helpen daarbij. Ook zal een be stuurder of ambtenaar volgens de wetenschapper altijd duide lijk moeten maken wat zijn persoonlijke belang is. "Op rijksniveau zul je dit nooit zien gebeuren, omdat de procedu res daar zo zijn opgezet dat dit niet kan gebeuren". "Niet iedereen denkt gelijk over dit soort zaken", gaat hij ver der. "In de Verenigde Staten ga je de politiek in om je eigen materiële belangen en die van je vrinden te behartigen. Daar hoort dit soort zaken bij het normale gebruik. Maar in Ne derland denken wij daar an ders over. Alhoewel er tussen de politieke partijen ook ver schil van mening is". Hoetjes: "In het algemeen moet je de schijn vermijden dat je als bestuurder je portemonnee een groot gewicht hebt toege kend bij het nemen van een be sluit. Die schijn is in het open baar niet te verantwoorden". Belang Maar ook als het een keer 'misge gaan' is moet een politicus zijn handelwijze in het openbaar verantwoorden. "Het is het be lang van de politiek dat de vui le was wordt schoongewassen. Als de politiek dat niet doet, denkt de burger dat hij niet meer hoeft aan te komen met zijn problemen bij die politiek omdat die toch alleen maar aan z'n eigenbelang denkt. En dat is fataal". VRIJDAG Aniba's Muziekkamer 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Sempre Crescendo, 20 uur. Filmhuis LVC - film 'A double tour' van Claude Chabrol, 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Montenegro' van Dusan Maka- vejev, 20 en 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 ZATERDAG Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, Sint Nicolaas-prestatieloop, inschrijven 10 uur, start 11 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Montenegro' van Dusan Maka- vejev, 20 en 22.15 uur. Vanaf VW Leiden - Stationsweg, mo lenwandeltocht, 10-13 uur. Voorterrein Groenoordhallen - mobiel- markt en snuffelmarkt, 10-16.30 uur. LVC - Breestraat 66. Pop Show, op treden door de Engelse reggae-groep Reality, 21 uur. Filmhuis LVC - film 'A double tour' van Claude Chabrol. 21.15 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Gebouw van PV de Blauwkras - Voor- schoterweg, show, 20-22 uur, zaterdag 10-22 uur, zondag 10-16 uur. LUCHTBUKS - Twee 17-jarige jongens uit Oegstgeest en Rijns burg zijn gistermiddag rond kwart voor vijf aangehouden na dat zij met een luchtbuks op een den hadden geschoten. Ze had den nog geen enkele eend ge raakt. De twee jongens voeren met een bootje op de Rijn nabij de Haag- sche Schouw. De rijkspolitie heeft de luchtbuks in beslag ge nomen en de twee met een pro ces verbaal naar huis gestuurd. ARTSEN i eindigt zondag om 24 i Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman, Noordeindsplein 2a. tel. 122268, spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546; spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professoren wijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytel- baum, Hogewoerd 138, tel. 120266; spreekuur vlgs afspraak. r tot 24 uur: H. Engel, de Mey v Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: E.H. Nieuwenhuis- Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Reinders, Tan, v. Tol, Ver- hage en Zwijnenburg: P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890; spreekuur 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, M.B. Landsmeer, Drake- stein 2, tel. 413913; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest D.L.P. Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voorschoten za, C. Meijer, Rouwcooppark 11, tel. 2493; zo, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond A. de Gijzel, Oranje Nassaulaan 10, tel. 01711-10834. Wassenaar noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; zuid: I.C. Spelt, Van Groeneveltlaan 17, tel. 11844. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 2 dec tot 9 dec door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Breest Smallenburg, Loeve- stein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten i Oostrom, Veurseweg 36, tel. tel." 070-275450. Wassenaar J. Kruijne. Het Zicht 61, tel. 292979 en J. Legel, Groot Hertoginnelaan 229, tel. 655666. TANDARTSEN Wassenaar W. Maat, Van Duivenvoordelaan 28, tel. 14138; spreekuur 17.30-18 uur. WIJKVERPLEGING den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. WASSENAAR - De raadsfractie van het CDA in Was senaar wil van het college van B en W weten waar om de gemeenteraad niet is ingelicht over de bied prijzen die adspirant-kopers op twee gemeentelijke gebouwen hebben uitgebracht. De vragen zijn een reactie op eerdere antwoorden van het college op het verzoek van de raadsfractie nadere uitleg te ver strekken over de verkoop van de gemeentelijke pan den Prinsenweg 1 en Schoolstraat 27 in Wassenaar Het college had in eerste instantie geantwoord dat de gebouwen zijn verkocht aan gegadigden die de ge bouwen naar de mening van het dagelijks bestuur de meest gewenste bestemming wilden geven. De CDA-fractie wil tevens van het college weten of het om rectificatie heeft verzocht van krante-artikelen waarin wordt gemeld dat een adspirant-koper meer wilde betalen voor het pand Schoolstraat 27 dan waarvoor het uiteindelijk is verkocht. Dit gebouw is door de gemeente verkocht aan twee compagnons die er een kapsalon en een expositie-ruimte willen vestigen. Het bijbehorende koetshuis is door de ko pers inmiddels al weer te koop aangeboden voor een prijs die 65.000 gulden hoger ligt dan er voor aan de gemeente is betaald. Een van de compagnons is hel WD-raadslid De Graaf. LEI DSC H i££. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Pos! uitsluitend aan. Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen. tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur). Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 61,25 Per post 83,60 Maandabonnement 20,59 (Autom betaling) Losse nummers 0,85 Directie G. Koopman Adj.dir.N. Qüakernaat Hoofdredacteur. Drs. J. W. E. Metselaar Adj Hoofdredacteur R D Paauw Alg. redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef Commentaren W. F. J. Wirtz en A. A van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W. T Jungman(plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit/ec J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) I. Schra (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington, Cairo, Rome. Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2