mededelingen gemeentebestuur 1 *1 leiden 5t!m9dec.'83 Raads- en commissie vergaderingen Commissie voor Economische Aangelegen heden. Woensdag 7 december a.s. om 20.00 uur in het Bedrijfsverzamelgebouw "Olga", Evertsenstraat 99. Agenda: Verslag Stichting Werkgelegenheid 1/4 - 1/10 1983. V.S.B.S., verlenging aanwijzing stadsvernieu wingsgebieden. Voorbereidingsbesluit Verdamstraat. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport en Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Woensdag 7 december a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Nota alcohol en drugs. Aansluitend vergadert de commissie MVCS over: Jaarverslag 1982 dir. GSD info MD/GSD, oktober 1983. Commissie voor Financiën. Donderdag 8 december a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Hernummering kabelnet Centrale Antenne Inrich ting. Aangaan vaste geldleningen in 1984. Wijziging gemeentebegroting en begrotingen aan tal takken van dienst 1983. Aangaan kasgeldleningen 1984. Tarieven 1984 van de rekening-courantovereen komst Ned. Middenstandsbank. Rekening-courantkrediet Bank Ned. Gemeenten 1984. Slotbegrotingswijziging 1981 Saneringsbedrijf. Herziening regeling verstrekken rekening-courant overeenkomsten voorfinanciering restauratie en re habilitatie panden met waarde als monument. Rekening-courantkrediet Stichting Bejaardencen trum Haagwijk ten behoeve van renovatie en ver vangende nieuwbouw "Huize Vreewijk". Wijziging gemeentebegroting en de begroting van de directies Civiele Werken en Groen. Aanschaf geautomatiseerd systeem voor de admi nistratie van de Kredietbank. Nieuwe Financierings- en tarievenopzet Gemeen telijke Kredietbank. Toepassing Comptabiliteitsvoorschriften. Verkoop woonwagen. Incidentele taxatiekosten onroerend-goed-belas- ting. Bovenstaande raads- en commissie vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis of bel even: 254103. Overige vergaderingen Regionale Woonwagencentra Rayon Leiden. Woensdag 7 december a.s. om 14.30 uur in ka mer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Voorlopige vaststelling rekening 1982 van Regiona le Woonwagencentra Rayon Leiden tevens ac countantsverklaring m.b.t. genoemde rekening. Totstandkoming 25 woonwagenstandplaatsen in het gebied de Krom in de gemeente Noordwijk. Vaststelling verordening op het gebruik van Woon wagencentra Rayon Leiden. Krediet voor de bouw van 25 woonwagenstand- piaatsen in de gemeente Noordwijk. Energievoorziening binnen het regionaal woonwa gencentrum Trekvaartplein. Intrekking voorlopig aanwijzingsbeleid bijstands verlening woonwagenbewoners. Voor informatie kunt u bellen 254179. Voor informatie "overige vergaderin gen" zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Diversen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. om 9.30 uur in kamer het stadhuis. Agenda: 9.30 uur: Beroepschrift van de heer J.W. van Leeuwen tegen weigering van een ver gunning voor gewijzigde reclamevoe ring aan het pand Oude Singel 152. 9.50 uur: Beroepschrift van de heer H. Slijkhuis tegen intrekking standplaatsvergun ning op de woensdag- en zaterdag markt. 10.10 uur: Beroepschrift van de R.U. Leiden te gen plaatsing van de pandjes Begijnhof 1/1a, 2/2a en 3 op de monumenten lijst. Vrijdag 9 december a.s. om 14.45 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: 14.45 uur: Bezwaarschrift van de heer M. Omari tegen afwijzing van verzoek om infor- 15.05 uur: Bezwaarschrift van F. Welling tegen twee verleende bouwvergunningen, aan de heer H. Boer, M.L. Kingpad 2 en aan de heer J. Straatman, M.L Kingpad 4. 15.30 uur: Vier bezwaarschriften van N. van Ma nen, Vereniging voor Pieters- en Aca demiewijk, M. Hofstede en H. Ranse laar tegen een verleende bouwvergun ning voor 58 woningen aan de Arse naalstraat. Doelengracht, Doelensteeg en de Cleveringaplaats. Voor informatie kunt u bellen 254168. Werkgroep Raadsherenbuurt. Dinsdag 6 december a.s. om 15 30 uur in kamer 230 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Verwerking van de resultaten van de inspraak Voortgang ontwerp-bestemmingsplan Raadshe renbuurt. Voor informatie kunt u bellen 254492. Projektgroep bestemmingsplan Stationsbuurt. Dinsdag 6 december a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw aan de Rijnsburgersingel 55. Agenda: Vervolg uitgangspunten. Bestemmingen. Tijdschema Voor informatie kunt u bellen 254490 Behandeling aanvragen Éénmalige uitkering Aanvraagformulieren voor de Éénmalige Uitkeringen die, als gevolg van de poststaking na de sluitingsda tum (15 november j.l.) zijn binnengekomen, worden normaal in behandeling genomen. Verlenging inspraaktermijn Actieplan Emancipatiebeleid De mondelinge en schriftelijke reacties op het on langs uitgebrachte ontwerp Actieplan Emancipatie beleid waarvoor tot 9 december gelegenheid bestaat, is op veler verzoek verlengd. Uiterlijke datum om reacties in te sturen is nu vastgesteld op 16 december a.s. Meer weten over Emancipatiebeleid? Wie meer wil weten over het Emancipatiebeleid in het algemeen, kan daarvoor terecht in het stadhuis bij het buro Emancipatiezaken, 2e verdieping kamer 222b. U kunt ook bellen; tel. 254213 of 254214. Informatie-avond voor de toekomstige bewoners en omwonenden van het Sjardinkomplex. De gemeente heeft, in overleg met de architekt van de nieuwbouw, een voorstel gemaakt voor de inrich ting van het binnenterrein van het Sjardinkomplex. Het gebruik daarvan als speel- en verblijfplek is, van wege het openbare karakter van het terrein, zowel van belang voor de toekomstige bewoners als voor de buurtbewoners. Daarom organiseert de gemeente een inspraak- en informatie-avond over het onderwerp op woens dag 7 december a.s. om 20.00 uur in het Huis op de Waard, Kaarsenmakersstraat 2. Er is een uitnodiging uitgegaan aan de toekomstige bewoners en de omwonenden. Belangstellenden die deze uitnodiging gemist hebben worden hierbij alsnog uitgenodigd. Gratis rondleiding museum de Lakenhal Zondag 4 december a.s. om 15.00 uur wordt in het Stedelijk Museum "de Lakenhal" een gratis rondlei ding gegeven langs de vaste verzameling van het mu seum. De tentoonstelling "Echt Vals"? is nog tot 31 decem ber a.s. te bezichtigen. Voor de toegang tot het museum gelden de normale toegangsprijzen. Houders van een museumkaart hebben vrije toegang. Bouw vergunningen Nota Omroep Rijnland II Vandaag (vrijdag 2 december) heeft de Werkgroep Omroep Leiden e.o. (WOL) de Nota Omroep Rijn land II laten verschijnen. De nota is te koop bij de Stichting Welzijn, Breestraat 117 (t.o. stadhuis) en aan de balie in de hal van het stadhuis en het Stadsbouwhuis. De prijs bedraagt f 2,50. Controle hondenbelasting Komende week zal de controle op de naleving van de Hondenbelasting wederom worden verscherpt. Ingevolge de bepalingen van de Verordening honden belasting is een ieder, die onder welke titel ook, een hond bezit, in bewaring of onder zijn toezicht heeft, belastingplichtig en verplicht tot het doen van aangif te en wel binnen 14 dagen nadat men houder van een hond is geworden, dan wel na vestiging in de ge meente. Houders van honden die zich nog niet als belasting plichtige hebben aangemeld kunnen dit doen bij het loket van het buro belastingen, begane grond stad huis. Het niet of niet behoorlijk nakomen van deze ver plichting is strafbaar. De verscherpte controle zal huis aan huis plaatsvin den en heeft tot doel de belastinggelijkheid ten aan zien van de hondenbelasting te bevorderen. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 29 novem ber 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Lodewijk van Deysselstraat 28, bouwen garage en plaatsen terreinafscheiding; - Utrechtse Jaagpad 56a, bouwen aanbouw aan wo ning; - Diamantlaan 5, indelen slijterij; - Haagse Schouwweg 10, bouw garage aan en in wendig verbouwen motel; - 4e Binnenvestgracht 22, verbouwen en uitbreiden woning; - Hoge Rijndijk 102, verbouwen winkelpui; - Lange Agnietenstraat, restaureren/verbouwen en vergroten van het Caeciliagasthuis; - Volkstuinencomplex Ons Buiten ten noorden van de Willem de Zwijgerlaan, bouw tuinhuisje op tuin 275; - Diamantplein: - wijzigen van het plan tot bebouwen open ruim te waarvoor reeds eerder vergunning is verleend (gevelwijziging); - nr. 63, indelen bloemenwinkel; - nr. 67, indelen groentewinkel; - nr. 69, indelen gebak-atelier, maken terras; - nr. 71, indelen supermarkt; - terrein aan Lindestraat, Bloemistenlaan, bouw 14 woningen; - Caeciliastraat 18, verbouwen en vergroten van een voormalig schoolgebouw. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Te verlenen bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet de volgende bouwver gunningen te verlenen: - Gerrit Doustraat 93, verbouwen woning; - Commanderijpoort 1, verbouwen pakhuis tot wo ning. Bovengenoemde bouwplannen liggen met ingang van 5 december 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de directie Bouw- en Woning toezicht Stadsbouwhuis, Langegracht 72, in kamer 021. Gedurende de termijn van terinzageligging is een ieder bevoegd schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders. Schoolsportcursussen De Gemeentelijke Schoolsportcommissie Leiden organiseert zogenaamde schoolsportcursussen voor scholieren. Zo'n cursus is bedoeld voor beginners en moet worden gezien als een kennismaking met een bepaalde tak van sport. Voor de volgende cursussen kan nog worden ingeschreven: Cursus Geboortejaren Aantal lessen Cursusgeld Aanmelden vóór Roeien 1965 t/m 1971 12 1 uur 40.- 1 januari Tafeltennis 1971 t/m 1974 10 x 1 uur f 30,— 1 januari Paardrijden 1971 t/m 1975 5x1 uur f 30,- 1 januari Atletiek 1971 t/m 1974 8 x 1 1/2 uur f 30.- 1 maart Tennis 1965 t/m 1977 10 x 1 uur f 40,— 15 maart Cricket 1965 t/m 1971 8x11/2 uur f 30,- 1 april Windsurfen 1965 t/m 1970 1 dag 40.- 15 mei Squash 1965 t/m 1971 4 x 1/2 uur 40.- doorlopend maandabonnement De volgende scholieren kunnen deelnemen: - leerlingen, die in de gemeente Leiden wonen; - leerlingen van de scholen voor het basison derwijs te Leiden; - leerlingen van de scholen voor het voortgezet onderwijs te Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten. Nadere inlichtingen bij de heer T. Locher van de Gemeentelijke Schoolsportcommissie, stadhuis. Directie Onderwijs te Leiden, tel. 071-254308 (kantooruren) of bij de gymnastiekleraar(es) op school. Kort Rapenburg 4 dagen gesloten Vanaf dinsdagmorgen 6 december t/m vrijdag 9 december a.s. is het Kort Rapenburg afgesloten voor doorgaand verkeer, behalve voor voetgan gers en fietsers. In verband met het verplaatsen van kabels en leidingen moet namelijk de rijbaan richting Breestraat (ter hoogte van de Bostel- brug) worden opgebroken. Dit is nodig ter voor bereiding van de rekonstruktie van de noordelij ke eindbrug (bij het Galgewater) die bij de over kluizing hoort. Omleidingen. De afsluiting heeft tot gevolg dat gedurende die tijd weer een aantal omleidingsroute's van kracht worden voor zowel het doorgaand auto verkeer als voor het openbaar vervoer. Bestemmingsverkeer voor de binnenstad-zuid kan gebruik maken van de route's Breestraat- Marktenroute-Noordeinde of Breestraat-Mark- tenroute-Breestraat. Voetgangers en fietsers zullen geen onoverko melijke hinder ondervinden van de afsluiting. AUTOVERKEER ROUTE De route-kaartjes Doorgaand autoverkeer zal bij nadering van de binnenstad d.m.v. borden op de aanbevolen omleidingsroute's worden gewezen. Ook de hal teverplaatsingen van de bussen zullen met bor den worden aangekondigd. Voor alle duidelijkheid zijn de verschillende om leidingen op 2 routekaartjes aangegeven. Autoverkeer Autoverkeer kan gebruik maken van de route's Hooigracht-Langegracht of Witte Singel-Noord einde-Morssingel. 30-11-83 Gr Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 5 december Wijk 10 en 12 woensdag 7 december Wijk 13 en 15 donderdag 8 december Wijk 14 en 16 vrijdag 9 december Openbaar Vervoer De rijrichtingen en route's van de verschillende buslijnen staan met pijlen op het kaartje aange geven. (CN Centraal Nederland, WN West Nederland). Alle verkeer kan naar verwachting uiterlijk vrij dagavond 9 december a.s. om 19.00 uur weer volgens de voorafgaande situatie gaan rijden.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12