c D Plan tot opheffing brandweer ontmoet zeer felle kritiek /tts^rk 'Meneer Lievegoed' verwarrend Toonkunstorkest en -koor begjnnen met toegift" Voorschotense bedrijven geen voorrang van WD en PvdA/PPR Stad en rand ZATERDAG 26 NOVEMBER 1983 GEHEUGEN OEGSTGEEST - De in Oegst- geest wonende WVC-staats- secretaris Van der Reijden heeft zich nu ook als actie voerder opgeworpen. Mede namens enige van zijn buren heeft hij bij het gemeentebe stuur van zijn woonplaats ge klaagd over een verkeers drempel die op de Terwee- weg voor hun huizen ligt. Doordat vrachtauto's er met te hoge snelheid tegenaan rij den zou zijn huis geregeld op zijn grondvesten staan te tril len en zou de buurman geen plaat meer kunnen opzetten of de naald springt subiet naar het einde. De gemeente verwijst de klacht van de staatssecretaris echter naar de prullenbak, hoewel ze zegt er ook wel begrip voor te hebben. Maar het dagelijks bestuur herinnert de staats secretaris eraan dat de maat regel is getroffen in het kader van een verkeersplan en me de op verzoek van de bewo ners om de snelheid van au to's op deze weg te verminde ren. Enige overlast zal er wel zijn, zo geeft de gemeente toe, maar die is onvermijde lijk, wil je tenminste de doel stelling van het verkeersplan, snelheid beperken op de Ter- weeweg, in stand houden. Het zal door de drukte komen maar de huidige staatssecre taris lijkt wat vergeten te zijn. Hij is namelijk zelf medeve rantwoordelijk voor de aan leg van het nu zo gewraakte plateau. Als toenmalig ge meenteraadslid van Oegst- geest heeft ook Van der Reij den in de raadsvergadering van 27 augustus 1981 zijn goedkeuring aan het ver keersplan gehecht. Zelfs geen gesputter is destijds van zijn zijde vernomen. In het plan staat de drempel zelfs met zoveel woorden al ge noemd. Aan de eigenlijke realisering van de verhoging heeft hij als raadslid ook meegewerkt. Door middel van een apart raadsbesluit is op 5 maart 1982 besloten hiervoor geld beschikbaar te stellen. Na uitputtende behandeling van het voorstel in de raadscom missie voor openbare werken. En ook hiervan was de bewindsman toen lid. Natuurlijk kun je van een een maal ingenomen standpunt terugkomen wanneer je merkt dat het niet het juiste is geweest. Al is het verras send, ja verheugend als je dit een staatssecretaris eens ziet doen. Maar om je voormalige collega- bestuurders nu op ministe rieel briefpapier en zodoende als staatssecretaris 'tot de or de te roepen...' "Dat lijkt me geen goed ver keer tussen bewoners van Oegstgeest onderling" om met de eigen woorden van de staatssecretaris in de bewus te brief te spreken. ABSURD LEIDERDORP - Lankmoe digheid van de gemeente Lei derdorp ten opzichte van de familie Pieterse, die haar keuken 30 centimeter te lang heeft uitgebouwd, kan haar wel eens duur komen te staan. Aanvankelijk eiste de gemeente dat de familie de uitbouw tot de toegestane lengte moest terugbrengen. Maar omdat daarvoor toch ei genlijk geen reden bleek, geen van de buren had be zwaar tegen de uitbouw bij voorbeeld, was de zaak in rustiger vaarwater terechtge komen. Totdat Pietersens wijkgenote Dekkers met een schadever goeding van 9.000 gulden in de hand bij de gemeente aan de bel trok. Dekkers meent hierop recht te hebben omdat zij haar keukenuitbouw wèl volgens de gemeentelijke voorschriften heeft laten uit voeren en daardoor die extra kosten heeft moeten maken. "Gelijke monniken, gelijke kappen", luidt de kern van haar betoog. De provincie en de Raad van State heeft zij aan haar zijde want beide instanties hebben laten weten dat Leiderdorp desnoods met politiedwang Pietersens gevel tot de ver eiste lengte moet laten terug brengen. Zo ver blijkt het dus te kunnen komen wanneer regelgeving tot in het absurde wordt doorgevoerd. Absurd wordt zij wanneer er geen redelijk doel mee is gediend. Bijvoor beeld dat anderen door onbe perkte bouwlust benadeeld kunnen worden. Wanneer dat niet het geval is, in Leiderdorp is daarvan wat deze zaken betreft geen spra ke, moeten er geen beperkin gen aan de bouwlust worden De steen des aanstoots met op de achtergrond links het huis van de staatssecretaris. (Foto Holvi TRIEST WARMOND - In triest v ter lijkt de controverse ge raakt tussen het Warmondse CDA-raadslid Vreeken en zijn fractiegenoten. Nadat aanvankelijk een soort over eenkomst was bereikt over Vreekens politieke functio neren, het raadslid zou het fractiereglement onderteke nen en zich verder van eigen machtig optreden onthou den, heeft het dissidente raadslid toch weer de knup pel in het hoenderhok ge gooid. Hij vindt dat fractievoorzitter Bonnet zich niet aan gemaak te afspraken heeft gehouden door de pers over de zaak in te lichten zonder hem daar van op de hoogte te stellen. Dat is voor Vreeken reden ge noeg om per brief de fractie voorzitter mee te delen het reglement met meer te zullen ondertekenen. Het leek ook allemaal te mooi om waar te zijn. Een rebel als Vreeken laat zich niet tem men en behoort dat ook niet te doen. Met lak aan gemaak te afspraken om in de fractie één lijn te trekken, spuit hij onafhankelijk zijn kritiek op wat volgens hem niet deugt. Hij moet dat ook doen, zegt hij, omdat hij weliswaar als CDA-lid in de raad is geko zen, maar zonder last of rug gespraak zijn bestuurlijke werk moet kunnen doen. Maar vrijbuiter Vreeken lijkt de Warmondse CDA-fractie te veel van het goede. De ru zie is inmiddels zo hoog op gelopen dat als de fractie ver gadert, zij Vreeken zo ver mo gelijk links laat liggen en wanneer hij een medelid een kopje koffie aanreikt, zij dit laat staan. Er lijkt het raadslid dan ook niets anders over te blijven dan de huidige toestand te formaliseren. Dat wil zeggen: uit de fractie te treden en op persoonlijke titel de resteren de raadsperiode uit te zitten. Op die manier zou hij de be volking zonder enige terug houdendheid kunnen laten zien wie hij werkelijk is en welke waarde hij voor hen als raadslid kan hebben. De kie zers kunnen dan in 1986 uit maken of hij ze mag blijven vertegenwoordigen of dat ze meer denken te hebben aan raadsleden die hun optreden aan allerlei afspraken binden. Als eenling in de raad bezit je weinig macht, maar je kunt in elk geval je eigen lied zin gen. 'Meneer Lievegoed' van Yves Ja- miaque. Met o.a. Luc Lutz, Sjoukje Hooymayer en Bram van der Vlugt. Gezien op 25 no vember in de Leidse Schouw burg. LEIDEN In 'de Hortensia' van Yves Jamiaque speelde Luc Lutz een personage, dat in een droomwereld leeft. In 'Meneer Lievegoed', een ab surde komedie van dezelfde schrijver, speelt hij een man, die een droomwereld om zich heen bouwt. Op grond van het ene stuk verwacht je aan de hand van de informatie over het andere, een op maat gesneden 'avondje uit'. Zulke verwachtingspatronen ontwikkel je onwillekeurig, maar het verrassendeis nu juist, dat dit 'Meneer Lieve goed' helemaal niet zo pre tentieloos blijspelletje blijkt te zijn. Ook van een happy end is geen sprake; een zeke re mate van openheid is er zelfs in de afloop Meneer Lievegoed laat drie personen tegen een aanzien lijke vergoeding zijn vrouw (Sjoukje Hooymayer), zijn vriend (Bram van der Vlugt) en dochter (Carline Brouwer) spelen. Alle drie hebben ze een reden om toch maar aan' dit vreemde spel mee te doen. Al vrij snel is niet meer duidelijk, wat nu precies "werkelijk" en "fiktiefis. Dat spel in het spel blijft voort durend al zodanig herken baar en wordt het hele stuk door volgehouden. Het wordt nog complexer door de ont moeting met schoonmoeder Millie (Trees van der Donck) en met Remco (Hans Corne- lissen), de vriend van de dochter. Doordat de figuren volgens Lievegoeds opdracht (die hij met gestolen geld financiert) een gezellig gezin nadrukke lijk spelen, krijgen ze alle maal een enigszins tragische dimensie erbij. Zelfs de echte liefde, die tussen Lievegoed en "zijn vrouw" lijkt te ont luiken, gaat niet door. Voordeel van dit blijspel is, dat het blijspeltoontje en de doorzichtige schijnconflicten en misverstanden ontbreken en dat de verwarring voor de toeschouwer niet helemaal wordt opgelost. Het decor is nogal merkwaardig: het roept aanvankelijk een rots achtige sprookjessfeer op, die niet bij het stuk past en al te zeer de droomwereld moet accentueren. De enscenering daarentegen kent een aantal aardige vondsten, zoals een scène, waarin een interview op toneel en op video synch roon verloopt. Dus al met al: in plaats van een voorspelbaar, een licht ver warrende avond. WIJNAND ZEILSTRA. 'Leidse brandweer moet die van Warmond vervangen' In het Leiderdorpse zwembad 'De Does' (Hoogmadeseweg) begint zondag een cursus 'Hoe te han delen bij een te water «geraakte auto'. Nadere infor matie is verkrijgbaar bij het zwembad, tel. 410655. WARMOND - "Als de War- De oude Warmondse brandweerauto, hier poserend met zijn baas, kan mondse vrijwillige brand- waarschijniijk niet worden vervangen. (Foto Holvast) weer wordt opgeheven dan steken we de theekoe pel in de fik". Zo vertolkte Duynhoven (Progressief Warmond) de gevoelens van de Warmonders over de mogelijke verdwijning van de plaatselijke spuit gasten. Concert door Toonkunstorkest en Toonkunstkoor afd. Leiden e.o. met werken van Chr. Bach, Haydn, Vivaldi, Hellendaa! en H. Andriessen. 25 November, Harte- brugkerk. LEIDEN Het eerste gezamen lijke concert van Toonkunstor kest en Toonkunstkoor te Lei den werd meteen bij het begin al een opmerkelijke gebeurte nis door de aankondiging, dat er met een "toegift" begonnen zou worden. Geen slecht idee, want de sinfonia van Chr. Bach bleek veel meer dan alleen maar een "opwarmertje" en liet horen hoe het Toonkun storkest onder René Verhoef meteen goed op dreef kwam Een frisse aanpak met veel aan dacht voor de afwerking was later ook te horen in het Con certo grosso van Hellendaal, maar het daartussen gelegen Concertino in F van Haydn werd met minder precisie ver tolkt en leverde ook proble men op met de balans (vooral in het andante). Voor een deel mag dit echter toegeschreven worden aan de akoestiek van de Hartebrugkerk met duide lijk teveel nagalm voor de in strumentatie van Haydn. Voor de beide geprogrammeerde koorwerken nam Hans van der Toorn de leiding over en de daadwerkelijke muzikale sa menwerking viel allereerst te beluisteren in het Gloria van Vivaldi. De virtuositeit van de ze muziek stelde het Toon kunstkoor echter zwaar op de proef, temeer omdat de schei ding van de stemmen in de meerstemmige gedeelten een onmiskenbare onderbezetting van tenoren en bassen aan het licht bracht. Een zekere mate van voorzichtig heid werkte door naar de beide solisten, van wie Rita Dams zich in de aria's met grotere ze kerheid t.o.v. de muziek wist te stellen dan Ellen Looyestijn. Meer overtuigingskracht bezat de uitvoering van twee madri galen van Hendrik Andriessen met reminiscenties aan het Franse koorrepertoire uit de 19de eeuw. Doordat Andries sen het koor als klankeenheid liet functioneren, kon het eer ste, "Che debbo far?", zelfs de allures krijgen van een koor proloog uit een opera van Gou nod, terwijl het vrolijke "Ewi- va Bacco" de ideale uitsmijter werd, die terecht gebisseerd moest worden. En niet alleen vanwege de prestaties vn het koor: juist dit pittig geïnstru menteerde slotnummer leidde tot een samengaan van koor en orkest op een wijze die zeker ook een compliment vormde voor dirigent Hans van der Toorn. PAUL KORENHOF. Het raadslid is de laatste tijd her haaldelijk geconfronteerd met deze ferme taal, die overigens niet de zijne is, en deed daarvan gisteravond acte tijdens de ver gadering van de raadscommissie bestuurlijke aangelegenheden. Veel Warmonders kunnen het niet verkroppen dat de gemeente wel 60.000 gulden heeft gereserveerd voor de restauratie van de thee koepel, een monument in park Groot Leerust, maar dat er an derzijds geen geld is voor de aan schaf van een nieuwe brand weerauto. De oude is geheel af geschreven en is meer geschikt als museumstuk dan voor het VOORSCHOTEN - De Voorscho tense WD en PvdA/PPR heb ben gisteravond tijdens de verga dering van de raadscommissie voor openbare werken de vloer aangeveegd met de suggestie van het college van burgemees ter en wethouders om bij het aanbesteden van bouwopdrach ten "mogelijk enige" voorrang te geven aan Voorschotense bedrij ven. Het CDA zag wel iets in het voor stel dat B en W hebben gedaan in de deze week verschenen werk- gelegenheidsnotitie. Raadslid J. Franken (CDA) verklaarde in principe iedereen een kans te willen geven bij de inschrijving. Maar hij vond dat wanneer Voor schotense aannemers bij een in schrijving dusdanig laag in schrijven dat ze niet veel duur der zijn dan de goedkoopste ze "een beetje voorrang" moeten krijgen. WD-raadslid mevrouw M. van der Kloes-Kamsteeg kende minder genade met de Voorschotense bedrijven. "Ik ben een bijzonder groot voorstander van openbare inschrijving", verklaarde zij krachtig. Raadslid G. Both (PvdA/PPR) merkte op dat wan neer Voorschoten dit soort maat regelen neemt, dat ten koste gaat van de werkgelegenheid elders. Hij vond dat een slechte zaak omdat de werkloosheid in Voor schoten naar zijn zeggen niet zo schrijnend is als in andere delen van het land. In september liepen in Voorscho ten 606 werkloze mensen rond. Aangezien de gemeente geen goed duidelijk beeld voor ogen heeft van de beroepsbevolking is moeilijk te zeggen hoe groot het percentage werklozen is. Wet houder Van Leeuwen merkte gisteravond op dat het percenta ge naar schatting 10 procent be draagt. blussen van branden, zo bewe ren insiders. Een nieuwe kost zo'n drie ton. Dat geld is er niet, vandaar dat B en W de mogelijk heden bestuderen om de War mondse brandweertaken bij de Leidse vuurbestrijders onder te brengen. Overheveling naar Lei den zou het einde betekenen van het Warmondse vrijwilligers korps dat een geschiedenis heeft van zeventig jaar. De WD is vierkant tegen. Fractie leider Saris haalde in haar plei dooi voor behoud van de eigen brandweer de door de korpsle den zelf gehanteerde argumen ten aan. De Leidse spuitgasten kunnen weliswaar binnen de verplichte termijn (acht minu ten) op de rampplaats aanwezig zijn maar het vrijwilligerskorps is toch sneller ter plekke door de grotere bekendheid van het ei gen korps met de plaatselijke si tuatie, menen de WD en de de vrijwillige brandweer. Verder is de Warmondse brandweer net zo professioneel en gemotiveerd als de Leidse, zei Saris. "Veiligheid staat voorop, ook al gaat ons dat meer geld kosten". Juist de kosten vormen het heetste hangijzer in deze zaak. Burge meester Hendrickx-Vlaar reken de voor dat bij aanschaf van een nieuwe brandweerauto ("twee dehands-exemplaren zijn met te koop") het tarief op 33 gulden per inwoner zou komen te lig gen. Navraag heeft haar geleerd dat Zoeterwoude, dat zijn brand weertaken al jaren geleden naar Leiden heeft overgeheveld, tus sen de elf en twaalf gulden per inwoner betaalt. Uit mondelinge contacten is de burgermoeder duidelijk geworden dat voor Warmond precies hetzelfde tarief zou gelden. Warmond wacht mo menteel in grote spanning op een antwoordend schrijven van B en W van Leiden. Deze 'brandbrief moet uitsluitsel bieden over de werkelijke kosten. ZATERDAG Schouwburg - optreden van mime- clown Bob Berky, 20.15 uur. Kykhuis - film 'En de tijd stond stil', Pe ter Gothar, 20 en 22.15 uur. Stadsgehoorzaal - galabal, 21-2 uur. CAC - Nieuwe Rijn 17, live concert, klas siek en jazz m.m.v. Monica Schiks Ensemble en de Walco's, 12-22 uur, zon 12-18 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare. ruil beurs vereniging De Verzamelaar, 10- 17 uur, inl. 070-895465. LVC - swingavond, 21 uur. Kerkgebouw van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Brahmslaan 2, bazaar met tweedehandskleding en gebruiks voorwerpen, 15-18 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Stats - kulturele manifestatie i.v.m. ak- tieweek Mozambique/Angola, 13 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, vanaf 22 uur, tel. 149987. Gezondheidswinkel - Herenstraat 64, 10-12 uur, tel. 144112. ZONDAG Leiden Hans Menken Bowling Restaurant - Jazz on Sunday, 15.15 uur. Lak-Theater - kindervoorstelling, 15 Lokhorstkerk - concert door het Leids Symfonieorkest Bellitoni o.l.v. Peter Greeve, 14.15 uur. «Groenoordhallen - optreden van de groep Motörhead, 20 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentru, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur, disco. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522; spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347; spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west, Stevenshof: r tot z D. Hammerstein, Hendrickx-Vlaar: "Toen ik van die twaalf gulden hoorde heb ik nachten niet kunnen slapen. In al mijn emoties hoopte ik dat dit tarief niet zou kloppen want ook ik ben erg gehecht aan ons eigen korps. Maar je kunt zo'n enorm verschil niet zomaar links laten liggen". De burgemeester wees er overigens nadrukkelijk op dat bij de beslissing niet alleen geld een rol mag spelen. Anderzijds drukte zij de raad op het hart toch vooral niet alleen te pleiten voor behoud. "Doet u dat toch, prima, maar vertel er dan bij hoe we de zaak moeten financieren". Uit de discussie die op Hendrickxs betoog volgde kon worden afge leid dat Progressief Warmond het minst tegen afschaffing is (maar zeker niet als voorstander van overheveling naar Leiden moet worden aangemerkt). De WD is onvoorwaardelijk voor behoud van het eigen korps. Het standpunt van het CDA tenslotte houdt het midden tussen die van de progressieven en de liberalen. Mozambique Twee ontwikkelingswerkers ver tellen volgende week woensdag in het Oegstgeestse gebouw 'Ta- berna' (Julianalaan 1) over de tijd die zij in Mozambique heb ben doorgebracht. De twee, de arts Jan Broer en Leny van der Graaf, zijn bijna drie jaar in Mo zambique geweest. De lezing van de twee wordt verleven digd met dia's. Aanvang acht uur. tel. 720936; spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123; spreekuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp za, J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; zo, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8. Oegstgeest J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond J. Hoornweg, Rooseveltlaan 7, Voor hout, tel. 02522-11393. APOTHEKEN De avond- pacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 25 nov tot 2 dec door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Leiden Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Lei den, tela 125057. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN J. Berendsen, Lammenschansweg 21 Leiden, tel 124172; spreekuur za en z om 13 uur. WIJKVERPLEGING de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEI DSC H m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan. Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v. 16.30-18.00 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstreken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61,25 Per post 83.60 Maandabonnement 20,59 (Autom betaling) Losse nummers 0.85 R. D Paauw Alg. redactiechef. A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef Commentaren W F. J Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F J. Wirtz (bin./buit./ec J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W C H. Schrama (feature) tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington. Cairo. Rome. Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2