De gemeente Leiden in 1984 begroting leiden 1984 leiden STICHTING KW 1 Uit de aanbiedingsbrief van B W bij de begroting LEERLING ZIEKENVERZORGENDE em uitzendbureau content FIPmWBP SLCSX& VERKOPERS DE MOOISTE KADO'S VOOR PLANTEN- EN TUINLIEFHEBBERS. De begroting wordt besproken Maandag 28 november a.s. om 19.00 uur bespreekt de Gemeenteraad de begroting van 1984. De behan deling wordt voortgezet op woensdag 30 november en donderdag 1 december a.s., steeds om 19.00 uur. De behandeling van de Gemeentebegroting is altijd een goede aanleiding voor de Gemeenteraad om een oordeel uit te spreken over de toestand van de stad en de vooruitzichten voor het komend jaar. Dat oordeel baseren de Raadsleden mede op de stukken die het Kollege van Burgemeester en Wet houders hun voorlegt. Dat zijn natuurlijk de financië le stukken: 3 dikke boekwerken met duizenden cij fers over de inkomsten en uitgaven van de gemeen te. Ook is er de "Nota van Aanbieding", waarin de fi nanciële toestand van de stad in het kort wordt dui delijk gemaakt. Deze is verkrijgbaar samen met de "Informatieve Nota", die aangeeft welke plannen er allemaal op stapel staan op de verschillende gebie den, waarmee de gemeente zich bezighoudt. Luisteren staat vrij Al die gegevens, cijfers en plannen komen nu ter diskussie. De Raadsfrakties van de verschillende partijen kunnen er hun mening over geven. Zij kun nen ook aandringen op wijzigingen of aanvullingen op door hen gewenste uitgaven of plannen. Maar al tijd zal er een keus gemaakt moeten worden. Want net als bij u thuis kan het bij de gemeente nooit alle maal tegelijk. Die keus is belangrijk. Voor de Raad, voor het Kollege, maar vooral voor u, inwoners van Leiden. Daarom wil het Gemeentebestuur via deze adverten tie uw aandacht vestigen op de begrotingsbespre kingen, waarvan u volgende week de verslagen in deze krant zult kunnen lezen. Wilt u zelf een kijkje nemen in de Raadszaal tijdens de begrotingsbehandeling dan kan dat. De publieke tribune is tijdens de begrotingsbehandeling altijd open. U bent van harte welkom! Waarover praten zij? De begrotingsbehandeling is toegespitst op de hoofdlijnen van het beleid. De afzonderlijke be leidsterreinen (Onderwijs, Volkshuisvesting, Kuituur enz.) zijn in de afgelopen weken reeds in uitvoerige kommissievergaderingen aan bod gekomen. In de voltallige zitting van de Gemeenteraad op 28, 30 november en 1 december a.s., houden de fraktie- voorzitters (en eventuele financiële deskundigen van de frakties) hun algemene beschouwingen over het kollegebeleid. Ook wordt er gesproken en gestemd over alle wijzigingsvoorstellen en beleidsuitspraken (amendementen en moties) die door de verschillen de frakties zijn ingediend. Onderwerpen die nadrukkelijk aandacht zullen krij gen zijn: - het programma Specifiek Welzijn 1984, - de Gemeentelijke Belastingen en andere heffingen voor 1984. Wilt u meer weten? De begrotingsboeken liggen de komende tijd voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum van de Direktie Voorlichting in de hal van het stadhuis en in de Leidse zaal van de Openbare Bibliotheek. De verschillende boeken zijn ook te koop bij de balie in de hal van het stadhuis. De Nota van Aanbieding en de Informatieve Nota: een overzichtelijke samenvatting van de fi nanciële voorstellen en beleidsvoornemens van het Kollege van B W voor 1984. Prijs 10,-. Begroting van Inkomsten en Uitgaven Memorie van Toelichting en begrotingsbijla- gen, 3 delen. Prijs f 130, Begroting van de Takken van Dienst. Prijs f 59,-. Een volledige set van 6 delen kost dus f 194, Igeschilderd door M.J. van Bree, gefotografeerd door R.J. F. van Gulick). De middelen raken uitgeput, terwijl zoveel nog moet worden hersteld. "Lezer, ons verhaal wordt eentonig. Evenals vorig jaar zijn wij er dit jaar in geslaagd u een sluitende begroting aan te bieden. Evenals vorig jaar zijn wij hierin slechts geslaagd door een groot aantal, vaak zeer pijnlijke, bezuinigin- Evenals vorig jaar valt reeds in dit stadium van de be grotingsbehandeling te voorzien dat nieuwe bezuini gingen onontkoombaar zijn. Al op het moment dat wij de laatste beslissingen over deze begroting namen, bleken een aantal uit gangspunten te optimistisch.' Dit geldt met name voor: 1. de tegemoetkoming door het Rijk van het ge meentelijk aandeel in de bijstandskosten en 2. de raming van de algemene uitkering voor de ja ren 1985 en volgende. ad 1In de begroting is uitgegaan van dezelfde sys tematiek als in de Voorjaarsnota 1983 van de Regering. Dit betekende een volledige kom- pensatie van de stijging van de bijstandskos ten voor 1984 en volgende jaren. Nu de Rege ring in haar begroting 1984 slechts een tege moetkoming van ca. 5% voorstelt is dit een aanzienlijke nieuwe financiële tegenvaller voor de gemeenten. Dit beleid staat ook haaks op de uitspraak van de Tweede Kamer, die met het aannemen van de Motie Lauxter- man/Hennekam op aanmerkelijke kompensa- tie heeft aangedrongen. Wij kunnen ons ook niet voorstellen dat de Kamer de argumenta tie van de Regering voor zoete koek zal slik ken. De regering stelt n.l. dat geen kompensatie aan de gemeenten wordt gegeven omdat de vermindering van het aantal personeelsplaat sen bij het Rijk met 2% per jaar niet ook aan hen wordt opgelegd. Alsof de gemeenten tengevolge van de kortingen op de uitkerin gen van het Rijk niet allang dergelijke vermin deringen moeten doorvoeren. Verminderin gen die in allerlei sektoren extra diep ingrijpen door de onontkoombare uitbreiding van de Sociale Dienst, ad 2. In de Miljoenennota zijn weer nieuwe kortin gen op de gemeenten aangekondigd. Ons heeft hierover nog geen rechtstreekse en exakte informatie bereikt. Wij hebben hier mee bij de opstelling van de begroting 1984 dan ook geen rekening kunnen houden, te meer omdat wij dan de gehele zorgvuldige voorbereidings- en inspraakprocedure rond de bezuinigingsoperatie geweld zouden aan doen. Wij hebben bij de opstelling van de begroting moeten uitgaan van de informatie die per 1 september beschikbaar was. Toch kunnen wij de tekorten die tengevolge van bo vengenoemde nieuwe ontwikkelingen zullen ont staan niet onbeperkt laten oplopen. Ter dekking van die tekorten zal geld moeten worden geleend dat zal moeten worden terugbetaald. Wij zullen de aangekondigde verdere verslechtering van de financiële situatie moeten betrekken bij de voorbereiding van de begroting voor 1985. Het tekort heeft bij de gemeente een heel andere be tekenis dan bij het Rijk. Gemeenten kunnen niet overgaan tot geldschepping en van zg. in- en uitverdieneffekten is op gemeente lijk nivo nauwelijks sprake. In dit opzicht heeft de ge meente meer overeenkomst met een partikulier be drijf dan met het Rijk." 28, 30 november en 1 december Ja, dat kan! In verpleeghuis Mariahoeve, Hongarenburg 240 te Den Haag, worden ongeveer 240 bewoners verzorgd, die zich door stoornissen van geestelijke aard thuis moeilijk kunnen handhaven. In dit huis kunnen nog enkele jonge mensen worden geplaatst als voor de opleiding, die in maart 1984 start De eerste tien weken ga je naar school, waar je voor namelijk theoretisch les krijgt. Als je deze introduktieperiode goed doorkomt, krijg je een aanstelling als leerling-ziekenverzorgende en ga je dus salaris ontvangen. De hoogte van dit salaris is afhanke- lijk van je leeftijd. Het varieert momenteel van f 1451,- tot f 2073,- bruto per maand. In je leerlingentijd, die ongeveer 2 jaar duurt, doe je tijdens het werk praktische ervaring op. Regelmatig, echter, ga je ook naar school. Als vooropleiding is vereist: tenminste MAVO-3 of LBO met minimaal 2 vakken op C-niveau en de rest op B-niveau. Bij het selekteren van de kandi daten maken we gebruik van een geschiktheidstoets. Indien je belangstelling hebt, ver zoeken wij je dit binnen 8 dagen telefonisch kenbaar te maken onder nummer 070- 298046, tussen 13.00 en 16.30 uur. uitzendbureau content administratief (iedere functie M/V) Met spoed zoeken wij voor één van onze relaties in het centrum van Leiden een: ADMINISTRATIEF MEDEWERKER(STER) We denken voor deze baan aan een man/vrouw die in het bezit is van het MEAO-diploma met boekhouden in het pakket. Enige tijd ervaring is gewenst maar niet vereist. Wat wordt je geboden: een leuke afwisselende baan op een vrij kleine boekhoudafdeling waar je naast het inboeken van fakturen ook de correspondentie gaat verzorgen in de Nederlandse en Engelse taal. Je kan bij dit bedrijf direct aan de slag voor langere tijd. Interesse, neem dan meteen contact met ons op. Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring. ^j(para) medisch Met de grootste spoed zooken wij enkele: A-VERPLEEGKUNDIGEN Voor een ziekenhuis in Den Haag Je kan direct aan de slag op o a de afdeling Urologie. Het is de bedoeling dat je in dit ziekenhuis voor langere tijd alle diensten gaat draaien. Kom zo snel mogelijk inschrijven. (Vergeet je diploma, speld en legitimatiebewijs niet). (industrie Regelmatig hebben wij: PRODUKTIEWERK voor meisjes tussen 18 en 21 jaar, bij één van onze relaties in Katwijk. Wil je snel wat verdienen, neem dan zo spoedig mogelijk contact met ons op. We vertellen je dan alle bijzonderheden over deze banen. Iedere Content kracht is volledig sociaal verzekerd, en voor ieder gewerkt uur wordt vak geld. feest en vak dagen toeslag gereserveerd De toekomstige Content kracht is welkom op onze vestiging lelden: breestraat69 0 071-125745 .reparatie, UITDEUKEN/SPUITEN 1957 25 jaar 1982 GARAGE •N RUIT GEBflQKU» klaar terwijl u X wacht VÓÓR f ALLE Haarf.atr. 123, tel. 121808. U bent verkoper en u wenst .uw eigen zaak, u heeft een goed idee of u heeft een gat in de markt ontdekt, dan bent u voor ons de partij, die wij zoeken. De kortste weg naar ons toe Is 02522-11238, Hllle- gonda Ontwikkelingsmaatschappij b.v., Hoofdstraat 326, 2171 BT Sassenhelm. griffioen tei. 071 -763748 Leidseweg 518, JP Voorschoten, Wapserveenstraat 3, 2545. IQ 's-Gravenhage p-JJ

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 28