De Spartaan is en blijft van de Spartanen" Gewichthefclub 'verkocht', of gered? -C 3 "Constructie uit nood geboren" w n m mms Leython neemt koppositie over van S'70 Direkteur Sport en Rekreatie: Er zijn fouten gemaakt, maar*.| t Sport Niet alleen omdat het maar 'twee deuren verderop' is kon Jan Duivesteijn, direkteur van het gemeentelijke bureau Sport en Rekreatie, destijds mee luisteren naar wat zich achter de schermen afspeelde bij LKV De Spartaan. Hij moest zich eenvoudigweg wel in buur-aangelegenheden mengen, omdat zijn afdeling de Leidse sportaccommo daties beheert en Duivesteijn dus toestemming moest geven voor de constructie van huur en onderhuur. ZATERDAG 26 NOVEMBER 1983 LEIDEN - Wat is er toch aan de hand met LKV de Spartaan? Jaar in, jaar uit gold de Leidse gewichthefclub als één van de grootste titelverzamelaars van Nederland bij ploeg- en per soonlijke kampioenschappen. Er ging bijna geen seizoen voorbij of de naam van De Spartaan, of van één van de le den (Van 't Riet en Sanders eerst, Swagers en Filippo later) werd letterlijk in de belangstel ling getild. De Spartaan, dat was jè van hét in de Nederland se gewichthefwereld, daar kon je gerust de organisatie van een nationaal kampioenschap aan toe vertrouwen. De Spar taan, dat was de enige club op dat terrein die een kandidaat had voor de Olympische Spe len van 1984. Kortom, De Spar- Feiten Eerst de feiten. Eind 1980 meldde Van 't Riet het bestuur dat hij zijn werk als glazenwasser en schilder niet meer kon combine ren met de trainingsarbeid bij De Spartaan. Hij stak volstrekt be langeloos (hij betaalde zelfs zijn trainersopleiding zelf) een extra werkweek in de club. "Ook door een aantal andere factoren, wilde hij zó niet meer doorgaan", weet Van der Valk nog. "Zijn baan moest op de sport worden afge stemd, of hij begon een eigen sportschool. Maar ik vind hem de beste gewichtheftrainer van Nederland en om die te behou den, hebben we toen voor dat nieuwe model gekozen". In dat nieuwe model bleef van Van 't Riet trainer, maar werd hij te vens - met gemeentelijke goed keuring - onderhuurder van De Spartaan. Met het beding dat clubleden tegen een redelijke prijs (opgenomen in de contribu tie) en op ieder moment bij hem terecht moesten kunnen voor het afwerken van hun oefeningen. "Hij betaalt huur, electra-kosten en onderhoud van de zaal. De club betaalt hem uit de contributies een bedrag voor zijn trainingen", legt Van der Valk uit: "Maar dat is een minimum omdat er maar een kleine kern van 30, 40 ge- wichtheffers en powerlifters is. Er is in de krachtsport nu een maal een groot verloop. Daarom hebben we de mogelijkheid voor hem open gelaten een commer ciële fitness-afdeling te begin nen, met mensen die recht streeks aan hem betalen. Op die basis verdient hij zijn inkomen dat de club hem niet kon garan deren; daar zit zijn inkomens-ze kerheid". Akkoord De ledenvergadering van De Spar taan ging in december 1980 met grote meerderheid akkoord met de overgang naar een combinatie van een verenigings - en com mercieel instituut. Twee van de 39 aanwezigen stemden tegen. Hans Zirkzee was één van de twee die 'nattigheid' voelde. Als oud-lid van de Raad van Beheer van de Leidse Sportstichting was hij ook wat meer op de hoog te van bestuurszaken dan ande ren. "Op zichzelf kon iedereen er vrede mee hebben dat Van 't Riet er een boterham aan ging verdie nen", zegt hij. "Hij had genoeg taan kon niet kapot. Niet kapot? Het Nederlands jeugdkampioen schap werd de club vorig jaar 'afgenomen'. Dio Deegenaars gaat hoogstwaarschijnlijk niet naar Los Angeles en voor het eerst sinds lange tijd heeft De Spartaan deze herfst niet deel genomen aan de nationale ge wichthefcompetitie. Er was geen ploeg meer op de been te brengen... Gevolg van allerlei oorzaken, zoals de accentver legging binnen de krachtsport van gewichtheffen naar power- liften, aan welke competitie wel met twee teams wordt deelgenomen, of van de veran derde structuur in de vereni ging, zoals de tegenstanders beweren?. "De club is verkocht en uitgele- voor de club gedaan. De ellende was dat het bestuur het zo rom melig in die vergadering bracht. We kregen geen inzage in het contract, zodat we niet wisten hoe het precies geregeld was". Uiteraard schetst Van der Valk een ander beeld. "Iedereen heeft alle ruimte gekregen om met het be- Hans Zirkzee "De club is uitgele verd". (Foto Holvast). stuur van gedachten te wisselen over die zaak. Voorafhebben we de grote lijnen uitgelegd en wie dat wilde kon daarna inzage krij gen in de détails en daarover in discussie gaan. Dat is gebeurd, van tegenstanders zijn zelfs din gen overgenomen". Dat het in het overleg niet altijd vriendelijk toeging, blijkt uit zijn toevoe ging: "ongeacht de felheid waar mee het bestuur onder vuur werd genomen, is er nooit ie mand geschorst". Maar, zegt Van der Valk, "er zijn zaken waar je het nooit over eens wordt. Er wordt Van 't Riet te veel in de schoenen geschoven dat hij alles zelf zou bepalen. Ik kan zeggen dat hij aan heeft te nemen wat het bestuur aan rede lijke verlangens op tafel legt. De vereniging heeft het nog geheel voor 't zeggen. Als het bestuur door wil gaan, maar de meerder heid van de leden vindt dat we moeten kappen, dan kappen we. Als het contract afloopt, of tus sentijds". Uitgespeeld Dat willen de leden kennelijk niet. De eerste termijn is inmiddels al lang verstreken, maar de verlen- verd", verwijten Hans Zirkzee en Thomas Brandt, respectie velijk (ex-)lid van verdienste en oud-coach en erelid, het be stuur dat voor de nieuwe opzet koos. Zij doen het woord na mens een groep verontruste le den, die in het begin mede tien gewichtheffers van de oudere generatie bevatte. Er zijn mensen die zich nooit bij de verandering hebben kunnen neerleggen", repliceert Ted van der Valk (35) in zijn laatste dagen als voorzittêr. "Maar het is niet meer dan een generatie conflict. De ouderen zijn tegen, de jongeren zijn voor. De zoon doet het anders dan Pa het wil". Dat "anders" slaat op de nieuwe constructie, waarin trainer Dirk van 't Riet bijna drie jaar ging van het contract is uitge steld tot het nieuwe bestuur er is. Die vergadering moet dus nog volgen: dus de tegenstanders zouden zich kunnen bundelen. Dat kan niet meer. Hans Zirkzee heeft inmiddels geërgerd zijn lid maatschap opgezegd en zijn in signe van verdienste terugge stuurd. De anderen hebben afge haakt, of trainen weer. "De groep verontrusten is uit elkaar ge speeld", geeft Zirkzee als reden op. "Toen hij op 1 januari 1981 begon vroeg Van 't Riet van de één twintig gulden voor trainin gen, van de ander 30 en van weer een ander 40. Ik heb niets tegen Van 't Riet; het bestuur had het alleen niet goed met hem gere geld. Leden uit de groep veront rusten die inmiddels was ont staan mochten later gratis trai nen. Zo bloedde de oppositie dood. Gezellig was het niet meer in de club. Veel leden voelden zich er niet meer thuis". Geconfronteerd met die berichten over willekeur haalt Van der Valk ("We hebben pas nog een clubfeest gehad, het was er afge laden vol") de schouders op. "Als het nou echt zo erg was, hadden al die leden tussentijds toch kun nen proberen een meerderheid te vinden om het besluit terug te draaien? Dat is niet gebeurd. Het gaat ook alleen om de oudere ge neratie. Ik heb veel respect voor Thomas Brandt, ook een felle te genstander. Maar hij blijft ons tenminste consequent bestrijden en verbeteringen aandragen. Hij haakt niet af zoals anderen, die je nooit ziet, maar wel gratis trai- Fout Dat gebeurt inderdaad, geeft Van der Valk toe. Hij is pas na lang aandringen bereid zijn versie daarover af te draaien. "Van 't Riet had toen hij begon een tarief ingevoerd voor de fitness-afde ling. Er waren ook een aantal ge wichtheffers die daarnaar over stapten. Voor hen gold dat tarief dus ook. Terecht, maar daar ging het toch even fout. Een paar ge wichtheffers, die hun keus niet duidelijk hadden bepaald, moes ten dat ook betalen. Daar zijn we niet mee akkoord gegaan. Op een vergadering met de verontrusten werd daarna een vaste contribu- tieprijs vastgelegd voor de leden, waarin een bedrag voor Van 't Riet zat". Volgens Zirkzée ging ook dat fout. geleden onderhuurder is ge worden van de club. De vraag is of De Spartaan zich niet heeft vertild aan het nieuwe model. "De club is bezig tenon- der te gaan: het aantal leden en donateurs loopt zwaar terug", zeggen de tegenstanders, die denken dat alleen de naam blijft bestaan als vlag op een commerciële sportschool, ge subsidieerd door de gemeente. De club is met de nieuwe con structie juist gered, gelooft Jan Duyvestein, directeur van de Leidse dienst Sport en recrea tie ("als daarvoor niet was ge kozen, had de vereniging twee jaar geleden al op één oor gele gen"). Er is wat het gewich theffen betreft even pas op de plaats gemaakt door de "na tuurlijke golfbeweging binnen de krachtsport van gewich theffen naar powerliften". meent Van der Valk, die zijn opvolger die dezer dagen wordt benoemd, niettemin sportief een goede toekomst voorspelt. "Er was sprake van een crisissi tuatie, met een fiks aantal con flicten, maar die is nu voorbij", voert de na vijfjaar aftredende praeses aan. "Natuurlijk zijn er fouten gemaakt. In elke storm vallen bladeren. Maar de zaak is beslist niet verkocht. We hebben alleen voor een ander model gekozen om met Van 't Riet een goede trainer binnen te houden, die anders weggelo pen zou zijn. M£ar hij maakt echt de dienst niet uit. Bestuur en leden blijven de baas. Als een meerderheid het wil is het contract met Van 't Riet elk moment op te zeggen. De Spar taan is en blijft van De Sparta- Een gespierd verhaal uit de krachtsport. Duivesteijn ging toen akkoord met deze, in Leidse sportkringen unieke, vermenging van club- en commerciële belangen: "Om dat", naar zijn zeggen, "de ver baas overleed en er was niemand die de zaak wilde voortzetten. Al les dreigde te verlopen, er was echt heel weinig voor nodig om de vereniging plat te krijgen. Er moest een keus worden ge maakt". Vooroordelen Het bestuur koos voor de (top- )sport, wilde Van 't Riet houden, maar had geen middelen. "En zo kwamen we vanzelf bij de con structie met die onderhuur". Van der Valk ziet alleen de voorde len daarvan. "Zonder middelen hebben we daarmee de trainer behouden en de topsport gega randeerd. Bovendien is de ac commodatie verbeterd door Van 't Riet. Hij heeft video aange schaft, de vloer opgeknapt, een kleedgelegenheid voor dames gemaakt en de zolder aange kleed. Allemaal onder de naam De Spartaan, want die voert hij ^nee en dat blijft zo. Als de ge wichtheffers en powerlifters weg zouden gaan, verdwijnt de basis voor samenwerking. Geen club, geen contract. Met de hele ver eniging boven zich, die kan be slissen over de verlenging van zijn contract, is het dus ook in zijn belang dat ze blijven en dat het niet alleen een commerciële school wordt. Zou het alleen een fitness-cluppie worden, dan is het afgelopen. Dan komt alles te rug naar De Spartaan en vertrekt alleen de trainer". Flop Blijft de vraag of de naam van De Spartaan door alle verwikkelin gen geen schade heeft opgelo pen. Thomas Brandt vindt van wel en heeft de voorbeelden bij de hand. "In 1982 zou de club de Nederlandse kampioenschappen eerste klas en de jeugdkam pioenschappen organiseren. Het NK werd een flop omdat de in schrijfformulieren te laat de deur uitgingen en er geen enkele pu bliciteit aan werd gegeven. Het jeugdkampioenschap werd Lei den gewoon ontnomen. De ver eniging stond erop dat een meis je van De Spartaan eraan deel zou mogen nemen. Dat kon zo maar niet, vond de bond, maar de club hield voet bij stuk. waar na de kampioenschappen wer den overgeheveld naar Maas tricht". Wat het NK eerste klas betreft, be strijdt Van der Valk die mening. "Vol respect voor Brandt", moet hem toch van het hart dat het zo niet is gegaan. "De formulieren gingen inderdaad een week of anderhalf later dan normaal de deur uit", zegt hij. "Dat kwam omdat de samenwerking tussen tegenstanders die dat moesten regelen wat moeizamer dan an ders verliep. Dat verhaal over die eniging anders allang op één oor had gelegen. En ik geloof niet dat er een precedent geschapen is, dat elke vereniging nu zomaar een andere club kan binnenha len. LKV De Spartaan is duide lijk een uitzonderingsgeval. Ge boren uit nood, waarbij ik nog steeds hoop dat de constructie zal werken." Wat er gebeurt als de club straks onverhoopt door een gebrek aan kader en/of leden zal ophouden te bestaan is nog niet duidelyk. Duivesteyn: "Laat ik vooropstel len dat het zover nog niet is. Goed, er is blijkbaar een vermin derde belangstelling voor het ge wichtheffen. Maar het powerlif ten bloeit en dat is tenslotte ook sport. In principe heb ik op dit moment niets met Dirk van 't Riet te maken, alleen maar met de huurder, De Spartaan. Gaat het fout, dan ontstaat er een ge heel nieuwe situatie". "Waarby", zo vervolgt hij, "ik niet meteen zeg dat Van 't Riet er dan uit zal moeten. Ik ken hem, het is een nette jongen die goed voor zijn spulletjes en mensen zorgt. Het uitgangspunt daar, het beoe fenen van krachtsport, blijft on veranderd hetzelfde. De meeste scholen in de kracht- en vecht sport zijn op commerciële leest geschoeid. Zolang als ik er geen omkijken naar heb, en dat is bij Van 't Riet duidelijk het geval, heb ik daar niets op tegen. Al leen, het zou op een andere basis gaan. Iets commerciëler, ook van onze kant dus." "Ik ben heus niet bang", besluit Duivesteijn, "dat ik straks word overstelpt met aanvragen voor onderhuur. Dit is echt een uit zondering en elk verzoek dat bin nenkomt zal apart worden ge toetst. En nog wat anders: ik heb er totaal geen bezwaar tegen als bijvoorbeeld kantines voor meer dan één doeleinde worden ge bruikt. Wat is er op tegen dat een muziekvereniging op een trai- ningsvrije avond in zo'n kantine zou oefenen. De vergelijking is wel niet helemaal juist, maar het zou toch ook een geval van on derhuur kunnen betekenen". publiciteit en die flop begrijp ik niet. Aan het eerste is alles ge daan en het was beslist geen fias co, maar een succes. Anders had den we toch het NK jeugd niet gekregen?". Daarmee ging het mis. "Inderdaad ook doordat we dat meisje mee wilden laten doen. Maar vooral, omdat we de aantrekkelijkheid van die titelstrijd wilden vergro ten. Wij wilden op twee plankiers laten tillen om het kampioensch- chap voor deelnemers en pu bliek sneller te laten verlopen. Als dat niet mocht zagen we maar liever van de organisatie af, schreven we de bond. Het mocht niet en de bond heeft de kam pioenschappen toen aan Maas-' tricht gegeven. Democratisch Veel goodwill is er niet mee ver speeld, denkt Van der Valk Ik weet bijna zeker dat we in het voorjaar weer een NK mogen or ganiseren"). Niettemin blijft de kritiek bestaan "Daar moet ruimte voor zyn", zegt Van der Valk, "het zou ook hypocriet zijn te ontkennen dat er geen fouten zijn gemaakt, maar een misluk king is die nieuwe constructie niet. Dat zou het zijn als de ge wichtheffers en bloc waren weg gelopen. Nu zijn ze gaan power liften en het zal niet lang meer duren voor we daarin toonaange vend zijn in Nederland. Dan heb je kans dat er een verzadiging op treedt, dat er iets subtielers wordt gezocht en dat de slinger beweging teruggaat naar het ge wichtheffen. Dan komt De Spar taan ook daarmee weer terug, want we hebben nu een con structie waarin de topsport weer overlevingskansen heeft en de club ook. Die constructie blijft te veranderen als de meerderheid van de leden dat wil. Dat is het democratisch fundament waar op de club rust: de Spartaan is en blijft van de Spartanen. Ik zou vermoord worden als ik zou zeg gen dat de vereniging kon wor den opgeheven". Alleen aan die laatste opmerking moet maar niet te zwaar worden getild. »Ted van der Valk(l)s met Dirk van 't Riet. "Je kunt geen gewichtheffers uit de hoge hoed toveren". Alles draait in het allang sluimerende conflict tussen het bestuur en de groep verontruste leden van De Spartaan om van trainer Dirk van 't Riet. Niet om zijn persoon, want voor- èn tegenstanders lopen over van bewondering voor het werk dat hij heeft verricht en nog verricht. Nee, het gaat leuter om de positie die hij van het bestuur kreeg. Als onderhuurder van de accommodatie van De Spartaan in de Leidse Groenesteeg, zou hij nu alles bepalen in de club, zeggen de tegenstanders. Van der Valk bestrijdt het ener giek. De invloed van het bestuur is nog net zo groot als vroeger en als de leden dat willen, kan het contract met Van 't Riet zo worden opgezegd. Dus zij kunnen zeggen wat er moet gebeuren". "Normaal betaalt een club zijn trainer, in dit geval betaalden de leden Van 't Riet, maar Weer met dat deel dat voor de club be stemd was. Van niet actieve le den werd de contributie nauwe lijks nog opgehaald. Toen ik als lid bedankte heb ik gevraagd hoeveel ik nog verschuldigd was. Ik moet nog antwoord krijgen". Door Paul de Tombe Bijdragen: Ruud Pauw Ad van Kaam Het weerwoord van Van der Valk ("Dat antwoord heeft hij nu") is fel. "Omdat toen net de loper was overleden die altijd de contribu tie langs de deur ophaalde en er ook daarvoor niemand meer was. was 3e afspraak gemaakt dat de leden zouden betalen aan de pen ningmeester. Het leeuwendeel van die verontruste leden is de afspraak over de contributie niet nagekomen, maar bleef wel ge woon doortrainen. Wij konden Van 't Riet daardoor niet betalen en zeiden tenslotte, vraag ze dan zelf het geld maar. Hij deed dat, maar in de club hebben we een beleid gericht op contributie naar draagkracht. Dat bleef ge woon gelden. Daarom betaalde de een meer dan de ander en trai nen sommigen inderdaad voor nop". De minst draagkrachtigen betalen een 'sociaal prijsje', voor het lid maatschap van de bond en een symbolisch bedrag voor de ver eniging, maar dat was zeker niet om de groep tegenstanders uit el kaar te spelen, zegt Van der Valk. "Die regeling naar draagkracht bestaat al jaren bij De Spartaan en werd al gehanteerd in de tijd dat De Spartaan nog zo succes vol was als gewichthefclub". Geen ploeg Die tijd is veranderd, nu er zelfs, geen gewichthefploeg meer op de been te brengen is. Het is ver moedelijk één van de oorzaken dat de kritiek juist nu naar bui ten komt. Thomas Brandt, jaren lang coach en als zodanig vader van vele landstitels, schudt in elk geval niet begrijpend het hoofd. "Goed, we hadden dit keer geen kans gemaakt. Nou dan hadden we maar vijfde geworden, of zoiets. Maar niet meedoen..." De reden is simpel voor Van der Valk. "Er zijn gewoon niet ge noeg mensen meer voor een ge wichthefploeg. Iedereen wil gaan powerliften. Na de succes volle tijden van Sanders en Filip- ontstaan. Er zijn nog vier gewichtheffers die op het eerste niveau meedraaien. De vijfde man die nodig is voor een ploeg is er niet. Natuurlijk hadden we best mee willen doen, maar je kunt geen gewichtheffer uit je hoed toveren". Van der Valk vindt het "bepaald goedkoop" om daaraan op te hangen dat de verandering slecht zou zijn geweest. "Overal wordt het accent verlegd naar powerliften. Een teken van de tijd. De keus is snel gemaakt als je met drie keer trainen in de week kunt bereiken wat je met de dubbele oefentijd bij het ge wichtheffen niet kunt halen". En dat kan bij powerliften, dat een voudiger is en minder tramings- intensief, terwijl het meer ople vert. Ook Dio Deegenaars stapte erop over. "Bij het halen van de limiet zou hij als gewichtheffer naar de Spelen gaan. Maar hij kreeg geen schema's van de bond, haakte af en ging powerlif ten. Daarin is de Europese top makkelijker te bereiken". Een top die voor 'schone' gewich theffers moeilijk te halen is, zoals al in de gouden tijden van de fer vente tegenstander van 'middel tjes' werd bewezen. Een periode waarin alles voor de buitenwe reld fraai oogde, maar de sportie ve prestaties verdoezelden het interne gerommel de laatste ja ren. Er waren veel moeilijkheden en maar weinig potentiële kader leden. Chaotisch Van der Valk, typerend genoeg 'als groentje' direct bij zijn binnen komst gekozen tot voorzitter, schetst de problemen in een lan ge monoloog. "Toen ik vijf jaar geleden begon, was De Spartaan echt een chaotische vereniging, die de kant opging van een gezel ligheidsclubje waarin de oudere generatie drinkend in de kantine ging uitmaken wat de sporters moesten doen. Dat gaf aanlei ding tot een alcoholverbod in de kantine en een fiks aantal con flicten, die nooit naar buiten kwamen omdat de sporters el kaar steeds weer vonden voor een wedstrijd. Daarbuiten voel den de sporters zich tekort ge daan. Ze klaagden. En terecht, want de bestuurszaken werden heel slecht bijgehouden. De zaal was slecht, er moesten extra voorzieningen komen, maar er was zo weinig medewerking dat de materiaalcommissaris krank zinnig de deur uitliep. De club stond dus voor een dillemma: of de gezelligheidskant op, of de prestatiekant op. Ertussen in blijven, dat kon niet langer" De sporters en Van 't Riet "wilden zo niet doorgaan. En daar kwam nog een facet bij", aldus Van der Valk. De heel goede kantine LEIDEN - In de volleybalcompe titie bleek de routine van moe der Ali Oudshoorn niet opge wassen tegen het jeugdig elan van dochter Annemiek. Vrij vertaald komt het erop neer dat Leython 3 (met de dochter) won ten koste van S'70 (met de moeder) en dat de Leiderdorp- se dames daarmee tevens de eerste plaats bemachtigden. Het was, in de eerste twee sets, vooral de snoeiharde opslag van Loes Verboon die S'70 par ten speelde. In de derde set worstelde S'70 zich dan nog naar 10-15, maar in de vierde en beslissende rondgang deed Leython onder leiding van Syl via de Romijn een geslaagde greep naar de macht. RW bleef in het spoor van Ley thon door een 3-1 zege op DAC 2. In de tweede set kwam RW met 11-14 achter, haalde op tot 15-15, maar moest in de ner veuze slagenwisseling die toen volgde toch het punt aan DAC laten. In de drie andere sets toonde RW zich superieur. Leython 2 had tegen WVC een complete off-day. De ploeg maakte veel serveer- en pass- fouten waartegenover de War- mondsen een fris spelletje stel den. Geen wonder dat er een 0-3 stand op het bord ver scheen, overigens een uitslag die vooraf niemand had dur ven voorspellen. DAC 3 was thuis kansloos tegen het vierde van Leython. Na 4- 15 en 6-15 verloren de Leider- dorpsen in de derde set de con centratie, maar niet de punten. Krapjes, 14-16, werd het 0-3, waardoor Leython achter het derde op het vinkentouw zit. Blok begint zich aardig in de eer ste klasse thuis te voelen. Het spel van de Katwijksen ver toonde een stijgende lijn en te gen LUSV werd dat ook in punten uitgedrukt. Met veel enthousiasme werkte Blok zich naar een 3-0 overwinning. NOVO speelden knap tegen Orion dat alleen in de tweede set resultaat kon boeken. Vooral in de derde en vierde set draaiden de Noord- wijksen uitstekend: 3-1. Bij de heren behield Orion de lei ding door ditmaal SKC met 3-1 terug te wijzen. In eigen hal is Orion niet te kloppen, hetgeen SKC, uitkomend bovendien zonder Wim van der Laan, moest ondervinden. WW kon geen vat krijgen op het spel van Ridderveld dat overi gens zeer wisselvallig speelt. Ditmaal was de Alphense ploeg niet te stoppen, zeker niet in de tweede set: 3-15. Het werd 0-3. NOVO 2 denderde met goed aan- valsspel over RW heen. Na 15- 3 sputterden de Rijnsburgers nog wat tegen (15-12), maar in de derde set was NOVO op nieuw niet te houden: 15-4. Gemini/K 3 en LUSV deelden de punten en eenzelfde uitslag kwam op het bord by Leython tegen DAC. Die partij kende een merkwaardig verloop. In de eerste twee sets overdon derden de Alphenaren de Lei derdorpers die vervolgens in de volgende sets geen spaan der heel lieten van hun oppo nent. Leython miste hoofdaan valler Kees van Dipten die door een vingerblessure zes weken is uitgeschakeld. Donar werkte zich op door een 3-0 zege op Blok. De Katwy- kers speelden enthousiast, de Leidse ploeg het betere volley bal. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15