actief in I vrije tijd Bezuinigingen inl933op schoolkindervoeding. Kussenbank gaat naar KLBfIfIfN" bedrijfsverzamelgebouw A& Bedrijf krijgt 25.000,- boete voor illegale stort -c TNO-dienst vrijwel zeker nar Leiden Ook afval AZL op terrein aangetroffen Werk voor twintig mensen Leiden VRIJDAG 25 NOVEMBER 1983 De gemeenteraad van Leiden buigt zich volgende week over de begroting voor het komend jaar. Geen opgewekte zaak, want de tijden zijn slecht en be zuinigingen troef. Er kan niks leuks meer. Maar dat is eerder in de geschiedenis voorgeko- Vijftigjaar geleden bijvoorbeeld, ljoe weerden de vroede vade ren zich in 1933, in het hart van de zo beruchte crisisjaren? Verschillen en overeenkomsten zijn frappant. B. en W. slagen er in 1933 na veel gepuzzel en geschrap in met een sluitende begroting te ko men. "zonder algemeene sala risverlaging voor het gemeen- tepersoneel". Zij zijn daar zelf tevreden over, maar een raads lid merkt korzelig op "dat uw toon er één is van zelfvoldaan heid welke een onaangename indruk achterlaat. U hóórt voor een sluitende begroting te zorgen. Welke bezuinigingen treft Leiden in 1933? Een greep. De gemeentelijke schoolgeld-op haaldienst wordt afgeschaft het hulpkantoor der Bank van Leening opgeheven, het tarie- floon der straatmakers gewij zigd, de lonen der vier suppoos ten van de Lakenhal verlaagd van f20 naarf 18. gratificaties aan ambtenaren bij jubilea ko men te vervallen, de tegemoet koming in de kosten van been kappen en schoeisel voor po litieagenten wordt verlaagd van f 20 naar f 10, verminderd worden de kosten van gemeen telijke volksboden door het badhuis eerst van 9 uur af open te stellen, sterke inkrimping van de verslagen der redevoe ringen in de raadsvergade- ringC), ontslag voor de stads- vroedvrouw en nog een was lijst van zulk soort dingen. Dubbeltjes, kwartjes en guldens worden zo bijeengeschraapt. Kindervoeding De grote klap valt in 1933 bij de subsidie aan de Leidsche Ver- eeniging Schoolkindervoeding en -kleeding. Die moet met 10.000 gulden omlaag. Men spreekt er schande van, maar het gaat wel door. Een der raadsleden, het moet de grootvader aan moeders zijde van SP-er Cor Vergeer zijn ge weest, vraagt of de salarissen van de hogere ambtenaren niet wat minder kunnen. B. en W. zeggen dat het weinig of niets oplevert, "nog afgezien van de billijkheidsvraag alsmede of een nivellering van de salaris sen in het belang der gemeente zou zijn". Ook dan al zit er een ongemakke lijk type, genaamd Eikerbout, in de raad. "Hij wil de volle aandacht voor jeugdige werk lozen. Misschien kunnen zij werken voor hun steun, met een toeslag van 10 tot 15%". Mevrouw Bragaar-de Does (SDAP), de latere geestelijke moeder van de crèche, wordt boos, "omdat het duidelijk is dat de crisis wordt aangegre pen om de vrouw terug te drin- "om het wanhopige van de toe stand tot uitdrukking te bren gen". Maar burgemeester Van de Sande Bakhuyzen vindt "dat ageeren door de gemeente tegen het algemeen Regeerings- beleid niet door de beugel kan. Het is een onvruchtbaar gedoe waaraan geen tijd en mate riaal dient te worden gespen deerd". Het moet uit het hart van CDA-er Geelkerken gegre pen zijn. De burgemeester doet in 1933 wel iets anders. Hij smeekt "met vertrouwen Gods zegen af'. Cursus Je kunt het niet zo vreemd verzin nen of er is in dit land een cur sus voor. Afgelopen dinsdag Leidse kroniek door Ruud Paauw en John Kroon fried Bomans eens gezegd. En bij die woorden denk ik altijd met ontroering aan een oud oom van me. Toen hij zich 40 jaar of iets dergelijks in staats dienst had staande gehouden, werd hij gepensioneerd. Hij ging toen doen wat hij al jaren begeerde: met een neutje op schoot langdurig uit het raam zitten kijken naar ferm tegen de wind in trappende meiden. Met die opzwaaiende zomerjur ken op het netvlies is hij, in gro te opgewektheid, buitengewoon oud geworden. (R.P.) Wijn Wethouder Waal heeft vorige week de Wijnbrug officieel her gen uit het maatschappelijk le ven. Behalve voor het werk dat rechts graag goedkoop gedaan ziet: bollenpellen en werk in sommige fabrieken", aldus één der voormoederen van Henriet- te van Dongen. Filmkeuring De socialist Groeneveld, een soort kruising van de huidige raads leden Van der Pluijm en Plas- terk, wil in 1933 bezuinigen op de gemeentelijke na-keuring van films die al door de lande lijke censuur zijn gekomen. Die na-keuring vindt hij maar "aanstellerij alleen bedoeld om de eigen volmaaktheid be ter te doen uitkomen. Goed, af en toe is er een stukje van een juffrouw bloot, maar dat zie je soms ook in een zendingsfilm". Als hij gaat citeren uit de bij bel en ruimschoots protestantse en roomse lectuur aanhaalt, verlaten de confessionelen de zaal. Het peil van de discussie is in hun ogen "te laagstaand" geworden. De linkerzijde dringt er bij B. en W. op aan rechtstreeks bij de rijksoverheid te protesteren pensioen in zicht". Hij schijnt al geruime tijd te be staan. Het gaat er daarbij niet om te leren boetseren of zo, maar om te laten zien dat er met de vrije tijd heel wat zin vols te doen valt. Een schone doelstelling, wat vrij wel van al die tienduizenden cursussen in den lande kan worden gezegd. Maar als u het mij vraagt is er oneindig veel meer behoefte aan een cursus- voor-vrouwen-die-de hele-dag- een-man-over-de-vloer-hebben. Daarmee zou Oud-Poelgeest pas echt een gat in de markt aanboren. Wat ik me bij die leergang voor pensioen-in-zicht afvraag is, wie daar nou op afkomt. Men sen die een hobby hebben, die al lang weten wat ze met hun vrije tijd moeten doen. natuur lijk niet. En iemand die daar nog geen idee van heeft, is dat het type dat naar een cursus gaat? Om goed oud te worden, moet je heel jong beginnen, heeft God- opend, door, na twee keer te hebben gemist, een fles wijn te gen de zijkant stuk te smijten. Twee keer naast toch niet zo'n klein bruggetje gooien.... De vraag is gerechtvaardigd hoe veel er nog in die fles zat, toen Waal mikte. Waarom trouwens een fles wijn gebruikt bij het openen van een brug? (Dat toch zo ongeveer het omgekeerde is van het te water laten van een schip). Over die vraag dachten we ge ruime tijd na. En toen: ah, natuurlijk, het is im mers de Wijnbrug. De vrees is gerechtvaardigd dat het gemeentebestuur van een dergelijke handelswijze - ope ning aanpassen aan naam brug - een traditie zal maken. Wordt er straks een fles karne melk leeggegoten tegen de Kar- nemelksbrug? Wordt er een pauw geslacht bij de opening van de Pauwbrug? Een kraai neergeschoten bij de opening van de Kraaierbrug? Wat voor gruwelijke taferelen gaan zich dan voordoen bij de opening van de Nonnenbrug? Misschien was het wel uit balo- Het Stadhuisplein, afgelopen woensdag. Let op de actievoerder geheel links. Eindelijk iemand die wéét hoe je wethouder Tesselaar de mond moet snoeren. (Foto Holvast) righeid dat Waal een fles stuk sloeg op een brug. Hij had na tuurlijk net kennis genomen van de vragen die het gemeen teraadslid Vergeer had gesteld. Of het glaasje dat de raadsle den na drie of meer dagen ver gaderen over de gemeentebe groting met elkaar plegen te drinken, niet kan worden afge schaft. Er valt toch niets te vie ren, vindt Vergeer, en het ver keer komt ook nog in gevaar. Dus dacht Waal: die fles heb ben we straks toch niet nodig. Zo ontplooit de SP'er zich steeds meer als het jongetje dat vroe ger op school ook altijd al alle leuke spelletjes bedierf Zet een glas melk neer voor zijn gezicht - en de melk wordt spontaan Kan er niet een binnenkort te openen brug naar hem worden genoemd? Reisje Het CDA heeft boze vragen ge steld over een buitenlandse trip van wethouder Bordewijk, die met vier ambtenaren naar de Verenigde Staten is geweest "om zich te oriënteren op auto matiseringsprojecten". Dat heb je nou met zo'n partij - zelf al tijd het ministerie van buiten landse zaken willen bemannen, maar een ander nog geen reisje naar Luxemburg gunnen. Het is niet de eerste keer dat deze CDA'ers de buitenlandse avon turen van wethouders aan de kaak stellen. Flauw, hoor. Het kan haast niet anders of Wa lenkamp en Bordewijk beseffen zelf inmiddels dat zij toch nooit voor het ambt van wethouder zullen worden geroepen. Het geloof in de eeuwigheid rest dan nog als troost. (Tenzij zelfs die periode nog in de oppositie moet worden doorgebracht). Want laten we wel wezen: waar moet die Bordewijk dan auto matiseringsprocessen gaan be kijken. In de Schilderswijk Willen die CDA'ers ook nog weten of die studie niet in Nederland kon worden uitgevoerd, of, voe gen ze er in een ongebruikelijk royale bui aan toe: in West-Eu ropa. Ons antwoord: natuurlijk kon dat! Alleen is het veel leuker om zoiets aan de andere kant van de oceaan te doen. Weten zij dan niet dat wethouder Tesse laar geregeld voetbalvelden keurt in Zuid-Spanje? Dat Waal het gebruik van paaltjes op Manilla persoonlijk in ogen schouw wil nemen? Dat Peters nu ook wel eens wil weten wel ke vlucht het emancipatiewerk op de Canarïsche Eilanden heeft genomen? De vraag is wat die vier ambte naren daar in de V.S. in het ge zelschap van Bordewijk deden. Zij hadden natuurlijk gewoon aan hun bureau in het stadhuis moeten blijven om daar rap porten met voldoende alterna tieven voor de te kiezen auto matiseringsprocessen te schrij ven, zodat de wethouder na zijn terugkeer daar tenminste geen omkijken aan had. En mochten die Walenkamp en Bleijie het toch nog eens tot wethouder schoppen - laten ze het niet wagen om zelfs maar aan een reisje naar de Zuidhol landse eilanden te dénken. On ze inkt zal giftig zijn. Grap Die directeur Vos van de Leidse posterijen heeft een wel heel apart gevoel voor humor, hoor. Of hij leeft een beetje buiten het Melkwegstelsel. Alsof er niets aan de hand is met zijn negotie zendt hij aan alle pasja's van deze stad de uitno diging om volgende week vrij dag aanwezig te zijn bij de opening van het nieuwe Leidse postkantoor aan de Schiphol- weg. Het zal hem "een genoegen" zijn hen te ontvangen. Moetje nagaan. Terwijl alle cap tains of industry zich de han den wringen over de houding van Tante Pos, elke dag weer treuren over al die orders, brie ven en geldpapieren die ergens in containers liggen opgesla gen, bij de rechter te hoop lopen om de posterijen nou toch eens aan te pakken, wil directeur Vos dat ze zich blij tonen met de nieuwe huisvesting die hij en de zijnen mede van hun cen ten betrekken. Dat kan een buitengewoon aar dig feestje worden. Waarop zouden ze het glas moe ten heffen? "Op vroeger, op die mooie dagen toen u nog wel eens een brief bezorgde". Ach, misschien schenkt Vos wel heel zure wijn. Want van zo'n grappenmaker kun je dlies ver wachten. LEIDEN - De Leidse Klussen- bank zal begin volgend jaar zijn intrek nemen in het Olga be drijfsverzamelgebouw. Daarmee kan afscheid worden genomen van het benauwde hokje waar over de Klussenbank tot nu toe beschikte in het Leids Vrijetijds centrum aan de Breestraat. In het Olga-gebouw krijgt de Klus senbank een veel grotere ruimte, waar ook gelegenheid is voor een behoorlijke werkplaats. Via de Klussenbank verrichten vrijwilligers klusjes voor mensen met een inkomen dat de 1450 gulden niet mag overschrijden. Enerzijds worden op die manier mensen geholpen die geen geld hebben voor een vakman: zij be talen alleen een geringe vergoe ding en de materiaalkosten. An derzijds hebben de vrijwilligers, over het algemeen werklozen, zo de gelegenheid hun vrije tijd zin- LEIDEN - Uit een taxi die stond geparkeerd op de Smaragdlaan is in de nacht van woensdag op donderdag een autoradio, een cassetterecorder en een mobi lofooninstallatie gestolen. Volkenkunde In het museum voor volkenkunde (Steenstraat) draait zondag middag de film 'Buddha and de rice-planters'. Deze 27 minu ten durende Engelse film, die om drie uur begint, geeft een impressie van het dorpsleven op Sri Lanka, waarbij de vere ring van Buddha centraal staat. Drs. M.C.M. Dalmeijer, conservatrice, zal de film van een korte inleiding voorzien. Coopertest Atletiekvereniging De Bataven houdt zaterdag op de kunst- stofbaan in de Leidse Hout een Coopertest. Dat is een loop van twaalf minuten, waarin de deelnemer een zo groot mogelij ke afstand probeert te over bruggen. Op die manier kan hij of zij, mede gelet op de leef tijd, de conditie testen. Dit sei zoen zal De Bataven vijf Coo- pertesten organiseren, steeds op de laatste zaterdag van de maand. Wie aan vier van deze lopen meedoet, krijgt een vaan tje. De inschrijving zaterdag in de kantine aan de Antonie Duijcklaan gaat om één uur opende loop start om twee uur. Voor meer inlichtingen: tel. 01717-6689. Suriname In L1SC, le Binnenvestgrachl 22, vol te besteden en ervaring op te doen in het schilderen, timmeren of behangen. De Klussenbank, een initiatief van de Vrijwilligerscentrale, het Leids Vrijetijds Centrum en Werklozen Advies Comité, draait nu sinds mei vorig jaar. Startsub sidies van de gemeente en het Koningin Julianafonds maakten het destijds mogelijk om het pro ject op te zetten. Omdat de vrij willigers bovendien geen loon ontvangen, kan een klein klusje al voor een tientje worden ge daan. Voor grotere klussen, bij voorbeeld het schilderen van een heel huis, wordt veertig gulden per dag gevraagd. Betere tijden Met de verhuizing naar de Olga lijkt een kroon te worden gezet op de betere tijden die sinds en kele maanden voor de Klussen bank zijn aangebroken. Meldden zich het eerste jaar nauwelijks vrijwilligers en waren de klusjes schaars, sinds enkele maanden draait de Klussenbank nu wel naar tevredenheid. Er zijn inmid dels acht vrijwilligers, twee part time administratieve krachten spreekt Paul Eersteling (BSL) vanavond over de recente ont wikkelingen in Suriname "ge zien vanuit een Caraïbisch perspectief'. Na de lezing (om kwart over acht) en discussie begint er om half elf een feest met de band Ritmico Especial. Vegetarisch In de serie buitenlands-vegetari sche vrijdagen in Repelsteel (Breestraat 19) staat van-' avond van half zes tot half acht Grieks op het menu. Drs. P. Zanger en woordkunstenaar Drs. P. treedt zondagmiddag op in café De Uyl van Hoogland aan de Nieuwslraat. Aanvang half én een klussenvrouw kon voor een jaar worden aangesteld. Daarbij komt dat de Klussen bank nu zo'n vier klussen per week heeft te klaren. En de dienstverlening strekt zich sinds kort ook uit naar de bewoners van Leiderdorp en Oegstgeest. Debet aan de moeilijkheden in het begin wordt vooral het gebrek aan bekendheid geacht. Boven dien kon het kantoortje aan de Breestraat niet constant worden bezet, zodat de Klussenbank vaak onbereikbaar was. Met het aannemen van twee administra tieve krachten is de bank nu da gelijks van negen tot drie uur te bereiken. Ook de ingewikkelde procedure van aanmelding van klussen, alleen via hulpverlenen de instellingen, speelde parten. Tegenwoordig kunnen hulpvra gen regelrecht bij de Klussen bank worden gemeld: met een bewijsje van het inkomen van de hulpvrager bepaalt de Klussen bank dan of die in aanmerking komt voor de klus. In de praktijk is gebleken dat de Klussenbank vooral moet opdra ven voor schilderwerk. Maar ook wordt vaak gevraagd om wat te behangen of de tuin te onderhou- Jazz Bij Jazz on Sunday treedt dit maal het Arie van 't Hoff/And- ré Dop Kwintet op. met Wout Hendriks aan de piano, Pim van der Zwaan op bas, Cees de Visser op slagwerk, André Dop op trompet en Arie van 't Hoff op tenorsax. Het kwintet richt zich in hoofdzaak op de jazz die in de late jaren vijftig als 'bopmuziek' bekend werd. Het concert zondag begint om kwart over drie in het bowlin grestaurant Hans Menken aan de Boshuizerlaan. Poppentheater In het Leids Poppentheater van Piet en Diny Onderwater aan de Middelweg 19c spelen zon dagmiddag Jan Klaassen en Katrijn samen met prinses Paulientje de hoofdrollen in de poppenkastvoorstelling 'Het verdwenen rode manteltje'. De voorsteling, die om half drie be gint, is geschikt voor kinderen van vier jaar en ouder. Muziektheater Het muziektheater 'De Laatste Druppel' speelt zondagmiddag het stuk 'Grijs' in cafe de WW aan de Wolsteeg. De Nijmeegse groep probeert met dit stuk de "machtswellust" van "wel- Het vignet waarmee de Klussen bank aan de weg timmert. den. Daarbij zijn het vooral de oudere alleenstaande vrouwen die de hulp van de Klussenbank inroepen. De Klussenbank is van plan om nog meer bekendheid te krijgen door het verspreiden van folders in verschillende wijken. Daarbij zal vooral worden gewe zen op simpele isolatie-mogelijk heden, die mensen met lage in komens een hoop energiekosten kunnen besparen. zijnswerkers, geestelijken en andere tovenaars" te ontmas keren. Een stuk "over onze be hoefte aan schijn-oplossingen in grijze situaties". Aanvang half vijf. Javaans theater Clara Brakel houdt maandag avond een lezing met dia's over het Javaans theater: van mas kerspel tot hofdans. Dat ge beurt in het K&O-gebouw aan de Oude Vest en begint om kwart over acht. Na de pauze wordt er een demonstratie ge geven van dansen in een au thentiek kostuum. De spreek ster heeft jarenlang rondge reisd op Java en Bali en onder zoek gedaan naar de traditio nele dansvormen op Java. De Zaailing De viering van het vijfjarig be staan van Dc Zaailing (biolo- gisch-dynamische winkel en restaurant) wordt maandag avond afgesloten met een le zing van T. Cleveringa-Sme- ding. Zij spreekt over haar ja renlange ervaring met het ver werken van biologisch-dyna- mische produkten, de berei dingswijzen en de bëinvloe- ding die het voedsel op lichaam en geest heeft. Aanvang acht uur; De Zaailing is gevestigd aan de Hooigracht 41. DEN HAAG/HAZERSWOUDE - Handelsonderneming Kemp uit Hazerswoude heeft van de eco nomische politierechter R.A.C. van Rossum een bo^te gekregen van 25.000 gulden vanwege de il legale verwerking van bedrijfsaf val en afval van het Academisch Ziekenhuis in Leiden op zijn ter rein aan de Hogeveenseweg in Hazerswoude. Van de boete is tien mille voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Offi cier van justitie Schelfhout kon digde aan het bedrijf scherp in de gaten te zullen houden. Hij heeft er weinig vertrouwen in dat het bedrijf niet opnieuw over de schreef gaat. Advocaat Buurman van Kemp gaf toe dat het bedrijf in april, augus tus en september zonder hinder wetvergunning bedrijfsafval had overgeslagen aan de Hogeveen seweg. Bij controles werd ook af val van het academisch zieken huis aangetroffen. Infuusslagen, gebruikte zakken bloed en medi sche dossiers slingerenden over het terrein. "Met de directie van het ziekenhuis hebben wij daar na direkt een gesprek gehad om dit voortaan te voorkomen. Sinds die tijd wordt het afval niet meer overgeslagen maar wordt rechtstreeks naar de afvalver werking gebracht", aldus advo caat Buurma van Kemp bv, die de overtredingen stuk voor stuk toegaf. Investeren De rechtzaak van gisteren was eer der een maand uitgesteld, dit om Kemp de gelegenheid te geven zijn goede bedoelingen vorm te geven. Kemp had toen voor de derde keer een aanvraag voor een hinderwetvergunning bij de gemeente Benthuizen ingediend en heeft deze zeer onlangs ook Inbraak in lunchroom Steenstraat LEIDEN - Uit een lunchroom aan de Steenstraat is in de nacht van woensdag op donderdag gesto len: een elektronische kassa, een kleurentelevisie, achthonderd gulden, vierentwintig sloffen shag en sigaretten en vierentwin tig flessen sterke drank. De da- der(s), van wie tot nu toe elk spoor ontbreekt, kwamen bin nen door een ruit te vernielen. gekregen. Definitief is deze ove rigens nog niet want er kan nog steeds (tot 12 december van dit jaar) bezwaar tegen worden ge maakt. De politierechter bood met het uit stel van de rechtszaak Kemp de kans om alvast aan de voorwaar den van de toen nog niet verleen de vergunning te voldoen. Giste ren bleek dat Kemp dat nog niet had gedaan. "Een ondernemer gaat pas investeren op het mo ment dat de hinderwetvergun ning binnen is. Anders is het risi co, het vergt al gauw een bedrag van ongeveer anderhalve ton, te groot" verklaarde advocaat Buurma. Hij beloofde dat de fir ma nu echter zo snel mogelijk DEN HAAG. LEIDEN - Leiden is de enig overgebleven plaats die in aanmerking komt voor de ves tiging van de nieuw op te richten medisch- technische dienst van TNO. Het definitieve besluit over de komst van deze dienst wordt hoogstwaarschijnlijk nog deze maand genomen. Zeker is, zo verzekerde een woordvoerder van TNO in Den Haag, dat voor het verstrijken van dit jaar be kend zal zijn op welk tijdstip de medisch- technische dienst naar Leiden komt. Twee plaatsen in Leiden komen op dit moment voor de TNO-vesti- ging in aanmerking: het Kamer- lingh Onnes-laboratorium aan de Nieuwsteeg en het Instituut voor Preventieve Geneeskunde (een onderdeel van TNO) aan de Was- senaarseweg. Voor welke plek uiteindelijk zal worden gekozen, is nog niet be kend. Wel bekend is, dat de ver- bouwingskosten bij het Kamer- lingh Onnes-laboratorium als 'zeer hoog' worden ervaren. De woordvoerder van TNO ver klaarde dat het voor minstens negentig procent zeker is dat de medisch- technische dienst bij één van deze twee plaatsen zal komen. De dienst zal aan twintig werknemers een baan bieden. Emmen Aanvankelijk waren ook Utrecht aan de voorwaarden van de hin derwetvergunning zal voldoen. Officier van justitie Schelfhout stelde weinig vertrouwen te heb ben in de goede bedoelingen van Kemp. "Ik heb er geen enkel ver trouwen in dat de illegale activi teiten niet meer zullen plaatsvin den, vooral gezien het verleden van de firma", aldus Schelfhout. Hij voegde eraan toe dat justitie er "bovenop gaat zitten" en streng gaat controleren of Kemp zich aan de voorwaarden van de hinderwetvergunning houdt. Politierechter Van Rossum deed er nog een schepje bovenop door te waarschuwen dat hij een volgen de keer "het onderste uit de zak zal halen". en Emmen in de markt voor de vestiging van de TNO-dienst. Beide plaatsen zijn afgevallen. De vraag van Emmen beperkte zich tot een telefoontje van de burgemeester met het verzoek te bekijken of er mogelijkheden waren deze poot van TNO bin nen zijn gemeentegrenzen een plaatsje te geven. Utrecht was problematisch, omdat het be stemmingsplan geen mogelijk heden aangaf voor het vestigen van de dienst. Al een jaar geleden was er sprake van dat deze groep 'gezondheids onderzoek' er zat aan te komen. Toen al meende M. Koornstra, lid van het dagelijks bestuur van de universiteit, dat Leiden een goede kans maakte op de dienst. Hij lijkt, wat TNO betreft, het ge lijk aan zijn kant te krijgen. Maar de Tweede Kamer kan daar nog een stokje voor steken. Vier Kamerleden (Wallage en Knol, beiden PvdA; Hermsen CDA en Evenhuis WD) hebben de mi nister van onderwijs (Deetman) deze week vragen gesteld over de plaats van vestiging. Zij herin neren hem aan zijn belofte aan Emmen over de vestiging in deze plaats van een onderwijsplanbu reau. Het viertal wil van Deet man weten of hij bereid te bekij ken of de TNO-dienst in Emmen terecht kan komen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 4