Haast met aanleg brug over kanaal en centrumgebouw Conflict CDA-fractie Warmond duurt voort Vergoeding raadsleden niet omhoog In en bij Oegstgeester nieuwbouwwijk Vijf inbrekers aangehouden in Wassenaar 'Handelwijze verkoop Wassenaars pand aan raadslid is correct' Vreeken weigert reglement te ondertekenen /(Is^rrK. Sportraad wil plan sporthal uitwerken met zwembadbestuur Huisvuilcontainer op proef in Voorschoten OEGSTGEEST - De voetgangers- en fietsersbrug over het Oegstgeester kanaal en het multifunctionele centrum in het hart van Haaswijk worden zo spoedig mogelijk aange legd. Deze toezegging deed burgemees ter Scheenstra gisteravond tij dens het tweede en laatste deel van de behandeling van de be groting 1984 door de Oegstgees ter gemeenteraad. Alle fracties drongen aan op een snelle reali satie van de twee voorzieningen voor de nieuwbouwwijk on danks de financieel niet zo rooskleurige situatie. "Wij zullen ze zo urgent mogelijk realise ren", antwoordde Scheenstra. "Het multifunctionele gebouw mogen we niet vergeten". Dit antwoord en eigenlijke alle ant woorden waren tot volle tevre denheid van de Oegstgeester ge meenteraad. De tweeënhalf uur durende algemene beschouwin gen kenmerkten zich vooral door een groot aantal loftuitingen aan het adres van het college van B en W. Schermutselingen deden zich nauwelijks voor. Over de ge hele linie waren alle fracties het eens over het te voeren finan cieel - beleid voor het komende jaar. CDA-fractieleider Van Veen stak zijn waardering voor het college niet onder stoelen of banken. "De vele toezeggingen van het college afgelopen maandag (tij dens het eerste deel van de be grotingsbehandeling - red.) heb ben mij zeer overtuigd", aldus de christendemocraat. Eensluidend waren de meningen alleen niet over het voorstel van het D'66-raadslid Wuisman. Die wil dat de kosten voor de afgifte van een bouwvergunning niet met vijf maar met twee procent worden verhoogd. Volgens Wuisman zijn de zoge naamde bouwleges de afgelopen jaren verviervoudigd. Wethouder Kohlbeck wees het voorstel af evenals de meerder- OEGSTGEEST Alle vernielde bushokjes in Oegstgeest, zoals op de foto het bushokje langs de heid van de gemeenteraad. "Het Warmonderweg, worden opgeknapt. De gemeenteraad stemde gisteravond unaniem voor een der- aantal werkzaamheden is door geHjk v00rstet van CDA-fractieleider Van Veen. nomen'^zef de Pvd A-wethou- dit jaar wil Van Veen dat alle bushokjes, ook wel abri's genoemd, aan drie kanten weer worden der. "Eri de verhoging is louter dichtgemaakt. "Uit oogpunt van de volksgezondheid en voor de bevordering van het openbaar en alleen een correctie van de in- vervoer moeten wij een krediet van 6.800 gulden ter beschikking stellen voor het wind- en regen- natie". dicht maken van de vele vernielde abri's", aldus Van Veen. (Foto Holvast) OEGSTGEEST - De Oegstgeester gemeenteraadsleden hebben gis teravond besloten hun vergoe dingen voor het lidmaatschap van de raad op het peil van 1983 te bevriezen. Een besparing van zesduizend gulden voor de ge meente Oegstgeest. Door dit besluit is aan een jaren lange strijd van de PvdA om dit te bereiken een eind gekomen. De WD-fractie opende de alge mene beschouwingen met een voorstel daartoe. Dit overigens na jaren afwijzend te hebben ge reageerd. De PvdA steunde evenals alle an dere partijen het WD-voorstel, maar kondigde wel aan door te gaan. De socialisten willen na melijk dat de vergoeding wordt verlaagd. Een motie van de PvdA om in de eerstvolgende commissie alge meen bestuurlijke aangelegen heden de vergoeding wederom aan de orde te stellen werd aan vaard met alleen de stemmen van de WD-raadsleden tegen. VRIJDAG 25 NOVEMBER 1983 VRIJDAG Leiden Schouwburg - 'Meneer Lievegoed', ko medie, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - concert door het Resi dentie Orkest o.l.v. Ronald Zollman, 20.15 uur. Filmhuis LVC - film 'Lift naar het scha vot' van Louis Malle, 21.15 uur. LVC - optreden de groep Black Roots, 21 uur. Café Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg, optreden Lucy Steymel, 21.30 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, ope ningsfeest, 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'En de tijd stond stil' van Peter Gothar, 20 en 22.15 uur. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie be stuurlijke aangelegenheden, 20 uur. ZATERDAG clown Bob Berky, 20.15 uur. Kijkhuis - film 'En de tijd stond stil', Pe ter Gothar, 20 en 22.15 uur. Stadsgehoorzaal - galabal, 21-2 uur. CAC - Nieuwe Rijn 17, live concert, klas siek en jazz m.m.v. Monica Schiks Ensemble en de Walco's, 12-22 uur, zon 12-18 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, ruil beurs vereniging De Verzamelaar, 10- 17 uur, inl. 070-895465. LVC - swingavond, 21 uur. Kerkgebouw van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Brahmslaan 2, bazaar met tweedehandskleding en gebruiks voorwerpen, 15-18 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. 'Stats - kulturele manifestatie i.v.m. ak- tieweek Mozambique/Angola, 13 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, vanaf 22 uur, tel. 149987. WASSENAAR - De Wassenaarse gemeentepolitie heeft na een anonieme tip vijf inbrekers uit Voorburg en Den Haag aange houden. De vijf, tussen de 16 en 34 jaar, hebben in de laatste maand een fiks aantal inbraken gepleegd in Wassenaar, Den Haag en het Westland. Het totale bedrag van de buit is on bekend, maar wordt voorlopig zeker geschat op ruim honderd duizend gulden. Bij een inbraak in een woning aan de Meiboom laan in Wassenaar namen de vijf een brandkast mee, waarin een ikoon zat. Bij elkaar was dat al goed voor zo'n 70.000 gulden. In Wassenaar hebben ze zeker nog vier inbraken gepleegd, zo heb ben ze bekend. Van de totale buit is slechts een klein deel teruggevonden. WASSENAAR - Het dagelijks be stuur van de gemeente Wasse naar wijst de beschuldiging van raadslid W.C. Olyslagers van de hand dat er onjuist zou zijn ge handeld bij de verkoop van het gemeentelijke pand Schoolstraat 27. De volksvertegenwoordiger had de verkoop aan de kaak ge steld omdat er naar zijn mening een adspirant-koper was die het pand een woonbestemming wil de geven. Nu is het voormalige kantoorpand verkocht aan twee compagnons die er een kapsalon en een expositieruimte willen vestigen. Een van de compag nons is het WD-raadslid H.P. de Greef. Het college zegt dat er wel een ge gadigde was die aan het pand een woonbestemming wilde ge ven maar deze stelde zoveel voorwaarden dat hieraan niet kon worden voldaan. Overigens hebben de kopers het bijbehorende koetshuis inmid dels te koop aangeboden voor een bedrag dat 65.000 gulden ho ger ligt dan zij er zelf voor heb ben betaald. Dit lijkt tegenge steld aan de bewering van de Wassenaarse wethouder Barning dat niet verkocht zou worden aan gegadigden met speculatieve bedoelingen. Het antwoord van het college van B en W van Wassenaar gaat op deze kant van de zaak niet in. WARMOND - Het blijft rommelen in de Warmondse CDA-fractie. Cor Vreeken, het raads lid dat door zijn fractiegenoten als ongewenst werd beschouwd, maar sinds eind vorige week weer welkom wordt geheten, weigert het nieuwe fractiereglement te onderteke nen. Dit blijkt uit een brief die hij aan CDA-voorzitter Fennema heeft geschreven. Vreeken schrijft onder meer dat zijn intentie om samen te werken met fractieleider Bonnet en raadslid Den Ouden nog altijd aanwezig is maar dat het herstel in vertrouwen tussen hem en zijn collega's maar niet op gang wil komen. Volgens Vreeken is voor al Bonnet hier debet aan. "Het valt mij zeer moeilijk Bonnet nog langer serieus te nemen", schrijft Vreeken. Volgens de CDA-dissi- dent heeft Bonnet tegen alle af spraken in herhaaldelijk infor matie aan de pers verschaft. De eerste keer zou dat gebeurd zijn toen Bonnet bekend maakte dat Vreeken voor een soort van arbi traire commissie moest verschij nen. Daarna moest Vreeken uit de krant lezen dat zijn fractiege noten hem niet langer in hun midden dulden en dat een brief met die strekking aan het CDA- bestuur was verzonden. Ook voor dat bericht in deze krant was de informatie afkomstig van Bonnet. Afgelopen woensdag werd Vree ken andermaal onaangenaam verrast door mededelingen van de fractieleider in deze krant. Vreeken neemt dat Bonnet hoogst kwalijk. "Het zou van cor rectheid hebben getuigd wan neer er geen informatie was ver schaft of een gezamenlijk com muniqué was uitgegeven", schrijft Vreeken. Overigens LEIDEN Gehuwd: F. Nortier en M.E.A. Kneppers, J.C.M. Waaijer en J.M.G. van Zijp, A. Th. van Waveren en Y. Brugmans, J.P. Starre en P. Holswilder. R. Stokkel en P.M. Groenendijk. A.J. van Nieuwenhuy- zen en E.C. Visser, J.C.D. Groot en I van der Eist, A.J.J. Crama en M. Bas- tiaan, J. Zwaan en C. Witteman. dient te worden vermeld dat Bonnet woensdag niet meer heeft gezegd dan dat Vreeken deel bleef uitmaken van de CDA- fractie en dat hij voor bijzonder heden naar het bestuur verwees. Ook in de persoonlijke sfeer is het binnen het CDA allesbehalve koek en ei. Vreeken vertelt met trillende stem dat zijn fractiege noten hem links laten liggen en dat zij tijdens commissieverga deringen zover mogelijk van hem af gaan zitten. "Ik bood me vrouw Den Ouden woensdag een kop koffie aan die ze onaange roerd liet staan totdat iemand an ders haar de koffie aanreikte. Dat soort dingen snijden door mijn ziel". Opmerkelijk is dat Vreekens huidi ge ongenoegen zich niet meer lijkt te richten op het fractie- reglement waarmee de zaak is begonnen. Het heetste hangijzer, de regel die bepaalt dat CDA- raadsleden zich moeten neerleg gen bij een meerderheidsbesluit van de fractie behoudens "gewe tenszaken", is geheel naar de achtergrond verdwenen. Het gaat Vreeken nu louter om het herstel in vertrouwen. Dat dat tot dusverre achterwege is gebleven is voor hem desalniettemin vol doende reden het fractieregle ment niet te ondertekenen. In zijn brief aan CDA-voorzitter Fennema verzoekt hij dan ook ontslagen te worden van zijn eer der gedane belofte het reglement te zullen onderschrijven. Bingo Kommunikatie Warmond houdt vandaag een bingo-avond in 'Het Meerpunt'. Aanvang half negen. IJssport Ledenkaarten afhalen en contri butie betalen kan vanavond in het clubgebouw van de Leider- dorpse ijsclub aan de Maurits- singel van zeven uur tot half ne gen. Roftimel De vrijwilligersomroep 'Radio Echo' van het verpleegtehuis Van Wijckerslooth houdt zater dag tussen tien en zes uur een rommelmarkt. Met de op brengst van de rommelmarkt, die in het verpleegtehuis wordt gehouden, hoopt 'Radio Echo' nieuwe platen en banden aan te kunnen schaffen. Frisbee In het Leiderdorpse sportpark 'De Bloemerd' wordt zondag een frisbeewedstrijd gehouden. Teams uit Leiderdorp, Alkema de, Utrecht en IJsselstein strij den daar om de hoogste plaats. De wedstrijd op het RCL-ter- rein begint om elf uur. LEIDERDORP - De Leiderdorpse Sportraad zal haar onderzoek naar de haalbaarheid van een sporthal verder voortzetten. Vooral zal nu de mo gelijkheid om met anderen samen een sporthal te bouwen bekeken worden. Gedacht wordt hierbij in de eerste plaats aan overleg met het bestuur van zwembad "De Does'. Dit werd gisteravond besloten op de algemene ledenvergadering van de sportraad. Reeds in juni heeft een gesprek plaatsgevonden tussen de Sportraad en het zwembadbestuur, waarbij laatstgenoemde beloofde op korte termijn met verdere plannen te zullen komen. Het bestuur van de Sportraad zei het zeer te betreuren, dat nog steeds geen rapport ontvangen was. De Sportraad ontving gisteravond echter wel een brief van het zwembad bestuur, waaruit bleek dat het zwembadbestuur een gesprek heeft ge voerd met het college van burgemeester en wethouders over de moder nisering van het zwembad. Er is toen ook gesproken over de mogelijk heid van een sporthal. "Het college staat hier in beginsel positief tegen over", aldus het zwembadbestuur. B en W vragen een plan te ontwikke len en een meerjarenraming te gaan maken. Het zwembadbestuur ver zoekt nu de Sportraad hieraan mee te willen werken. Op dit verzoek zal worden ingegaan, vooral omdat het gevoel bestaat, dat de kans dat de sporthal er echt zal komen groter is, wanneer deze bij het zwembad gebouwd zal worden. En zoals Sportraad bestuurder Fetter zei; "Wie hem bouwt interesseert ons niet, als hij er maar komt." Het door een commissie van de Sportraad uitgebrachte onderzoek naar de haalbaarheid van een sporthal werd door verschillende leden als al te optimistisch ervaren. In het rapport werd uitgegaan van een vrijwel volledige bezetting van de hal. Dat werd echter in twijfel getrokken. Ook R. Schnerr, ambtenaar sportzaken van de gemeente, zei bang te zijn dat het voor de gemeente geen haalbaar plan is. "Bij het zwembad ligt het echter anders, want daar hoeft geen grond aangekocht te wor den", aldus Schnerr. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten wil binnenkort een betonnen huisvuilcontainer plaatsen in de Professor Asser laan, naast de ingang van de Cu rieflat. De gemeente ziet deze plaatsing als een experiment. Ze wil bekijken of de efficiency van de huis vuilophaaldienst kan worden vergroot en de aanschaf van een derde huisvuilwagen kan w'or- den uitgesteld. Volgens gemeentesecretaris De Graaff moet uit de komst van de container, die tweemaal zo groot is als een glascontainer en per fect past op het onderstel van een vrachtwagen, niet worden af gelezen dat de gemeente niet blij zou ziin met de huisvuilverza- melplaatsen, zoals die vooral in de wijken Bijdorp en Noord Hof land te vinden zijn. Het is op dit moment nog onbekend of in de rest van de gemeente eveneens containers zullen verschijnen. De gemeente heeft besloten de container een plekje te geven bij de Curieflat omdat de bewoners van deze flat veel moeite hebben met het bewaren van hun huis vuil, zoals de gemeentesecretaris het omschrijft. Zij hebben niet de mogelijkheid om, net zoals bewoners van andere flats, hun vuil in afwachting van de vuilnis man, op te slaan in zogeheten rol containers. Voordat de gemeente de huisvuilcontainer plaatst wil ze eerst praten met omwonenden om hun mening te peilen over het bouwsel. VOORSCHOTEN - Zes Voorscho- tense en Leidse zelfbouwers kunnen aan de slag in de Voor- schotense Cornelis Jollaan. De gemeenteraad heeft gisteravond zeven kavels grond, met een tota le oppervlakte van 950 vierkante meter, verkocht aan de bouwers en aan een plaatselijk bouwbe drijf, dat ook een woning wil bouwen. In totaal moeten de bouwers 225.000 gulden opbren gen voor de grond. Zelfbouwers kunnen beginnen De zaak is bijzonder snel afgehan deld. In juni schreven de bouw vakkers een brief aan de ge meente waarin zij verklapten op zoek te zijn naar een stukje grond om daarop in hun vrije tijd een huisje te bouwen. De ge meente reageerde enthousiast en het lapje grond was snel gevon den. Overigens wordt het huis dat door het plaatselijke bouwbedrijf wordt gebouwd, verkocht aart derden. In het contract heeft de gemeente opgenomen dat een jaar nadat de provincie de grond- verkoop heeft goedgekeurd, het huis zal worden doorverkocht aan een door B en W aangewezen gegadigde. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522; spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347; spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west, Stevenshof: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123: spreekuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp za, J. ,v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; zo, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8. Oegstgeest J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond J. Hoornweg, Rooseveltlaan 7, Voor hout, tel. 02522-11393. APOTHEKEN De avond- nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 25 nov tot 2 dec "door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Lei den, tel.' 125057. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEI DSC H -M DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan. Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n v Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Drs J W E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur R D. Paauw Alg. redactiechef A. van Leeuwen Plv Alg redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W. F. J. Wirlz en A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit /ec J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J.de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2