mededelingen gemeentebestuur I 1 1 I 3 28 leiden nov. tlm 2 dec. '83 Gemeenteraad Maandag 28 november, woensdag 30 november en donderdag 1 december a.s. om 19.00 uur. Agenda: Begroting 1984. Morgen verschijnt in deze krant een advertentie waarin de begrotingsbehandeling uitvoerig wordt toegelicht. Raads- en commissie vergaderingen Commissie Personeelszaken en Organisatie Dinsdag 29 november a.s. om 16.00 uur in raadzaal van het stadhuis. Agenda: Concept-nota "Vuil en zwaar werk-toelage". ir de Rekeningen Vrijdag 2 december a.s. om 16.00 uur in de B&W- kamer van het stadhuis. Agenda: Jaarrekeningen 1977 t/m 1981 van de Sportstich ting. Jaarrekeningen 1980 van het Grondbedrijf, Centra le Antenne Inrichting Leiden, het Saneringsbedrijf, het Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest c.a. Jaarrekeningen 1981 van de Dienst Beheer School gebouwen, Reiniging-, Havens- en Warenmark ten, Gemeentelijke Sociale Dienst. Jaarrekeningen 1982 van de Dienst Beheer School gebouwen, Reiniging-, Havens- en Warenmark ten, het Erfpachtsbedrijf, Gemeentelijke Krediet bank en de Directie Groenoordhallen. Bovenstaande raads- en commissiever gaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis of bel even: 254103. Overige vergaderingen Werkgroep de Camp Maandag 28 november a.s. om 14.00 uur in het Volkshuis, Apothekersdijk. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot - de verwervingen en de te onteigenen percelen, - de woningbouwplannen voor het binnengebied, - de infrastrukturele werken, - de bouw van de binnenstadsschool, - de restauratie van de Boerhaavezalen. Bouwplannen. Samenvoeging werkgroepen Maredorp en de Camp. Voor informatie kunt u bellen 254505. Monumentencommissie Leiden Maandag 28 november a.s. om 19.30 uur in ka mer 222A van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-advies met betrekking tot de plaatsing van de panden Begijnhof 1 /la, 2/2a en 3/3a op de gemeentelijke monumentenlijst. Voortzetting diskussie over de opgestelde inventa risatie van de aktiehaarden 00-16 en 00-23 (tussen Breestraat, Mooi Japiksteeg, Pieterskerkgracht, Diefsteeg, Langebrug en Pieterskerkchoorsteeg). Diskussie over de opgestelde inventarisatie van de aktiehaarden 00-26 en 00-27 (tussen Breestraat, Rapenburg, Langebrug en Mooi Japiksteeg). Diskussie over de opgestelde aanvullende inventa risatie van de aktiehaarden 00-08 en 00-09 (tussen Breestraat, Gangetje, Botermarkt en Koornbrug- steeg) en 00-10 en 00-12 (tussen Breestraat, Steen- schuur, Langebrug en Ketelboetersteeg). Diskussie over de beschermenswaardigheid van de panden Stationsweg 16 t/m 32 (even nummers). Voor informatie kunt u bellen 254508. Projektgroep/werkgroep de Waard/Zeehelden buurt Dinsdag 29 november a.s. om 09.00 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Verslag informatieavond. Inventarisatie plangebied. Voor informatie kunt u bellen 254493. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 2 december a.s. om 14.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Er worden zes bezwaarschriften tegen afwijzing van verzoek om registratie van woningzoekenden be handeld. Voor nadere informatie kunt u bellen 254168, Voor informatie "overige vergaderin gen" zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Diversen Beveiligen: beter dan blussen In Leiden is sinds 1 september j.l. een nieuwe veror dening van kracht ter vergroting van de brandveilig heid en om het optreden bij brand te vergemakkelij- Gemeentewoning te koop aangeboden Burgemeester en Wethouders zijn te gaan tot de afstoting van het perceel Rijnsburgersingel 4 (oppervlakte 71 m2) Op het genoemde pand is een woning gevestigd. Uitgifteprijs inklusief afkoop van de erfpachtcanon voor een periode van 25 jaar: f 46.250,— k.k. Aan de woning dient een en ander te worden verbe terd. Voor verdere inlichtingen over de genoemde uit gifte kunt u zich in verbinding stellen met de Direktie Grondzaken van de gemeente. Deze direktie is ge vestigd in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 en telefonisch bereikbaar onder nummer 254526. Nota woonlasten verschenen Burgemeester en Wethouders hebben deze week een Nota Woonlasten uitgebracht. De nota is verkrijgbaar bij de informatiebalies in de hal van het stadhuis en het Stadsbouwhuis voor de prijs van f 2,50. Belangstellenden kunnen vóór 1 januari 1984 opmer kingen of kommentaar bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Vervolgens zal de nota, na verwerking van de ontvan gen reakties, aan de Raadskommissies en de Ge meenteraad ter behandeling worden aangeboden. Te koop: het rapport "Bedrijven in de Leidse Binnenstad" In opdracht van het gemeentebestuur heeft het Research Instituut voor Gebouwde Omgeving te Amsterdam een onderzoek verricht naar de werkge legenheid in de Leidse binnenstad. In het zojuist ver schenen rapport worden de ontwikkelingen van de afgelopen jaren en de toekomstplannen en -mogelijk heden van de bedrijven beschreven. Verder wordt een aantal aanbevelingen gedaan voor het beleid dat het gemeentebestuur zou moeten voeren. Het rapport is te koop aan de balies van het stadhuis en het Stadsbouwhuis voor f 10, Kort Rapenburg na 5 december enkele dagen afgesloten De werkzaamheden op het Kort Rapenburg brengen met zich mee dat een gedeelte van de rijbaan dat nog in gebruik is binnenkort gedurende enkele dagen moet worden opgebroken. Dit is nodig in verband met het verplaatsen van kabels en leidingen die daar in de grond zitten. Pas na Sinterklaas Met het oog op de S1nt Nikolaasdrukte is besloten om pas op 6 december te beginnen. Het werk zal 4 5 dagen in beslag nemen. Tijdens die periode zal het doorgaand rijverkeer en het openbaar vervoer wor den omgeleid. Voor voetgangers en fietsers blijft het Kort Rapenburg gewoon bereikbaar. Volgende week meer Volgende week kunt u op deze plaats meer lezen over de werkzaamheden en de tijdelijke gevolgen ervan voor het verkeer. Op een plattegrond zal worden aangegeven hoe de omleidingsroutes zullen lopen. Het is de brandbeveiligingsverordening, die in de plaats komt van de oude Brandweerverordening. Wat houdt de nieuwe verordening in? Belangrijke bepaling is dat eigenaars en exploitanten van bepaalde gebouwen voortaan een "gebruikstoe- stemming" moeten hebben. Die verplichting geldt in principe voor allerlei soorten gebouwen (loodsen, theaters, winkels, warenhuizen etc.). In Leiden echter hebt u voorlopig alleen een gebruiks- toestemming nodig als u eigenaar of exploitant bent van een "verblijfsinrichting". Daaronder verstaat men: een inrichting, waarin ten minste 5 personen de nacht (kunnen) doorbrengen, bv. hotels, kamerverhuurbedrijven, pensions e.d. Ook bedrijven en inrichtingen, die al een vergunning hebben op grond van andere wetenschappelijke voorschriften moeten een gebruikstoestemming aan vragen. Aanvragen gebruikstoestemming Vóór 1 maart 1984 moeten eigenaren en exploitanten van verblijfsinrichtingen een gebruikstoestemming aanvragen. De formulieren daarvoor zijn verkrijgbaar bij de administratie van de Leidse Brandweer, Gooi meerlaan 25, tel. 212201. Daar moet het formulier ook weer worden ingeleverd, samen met tekeningen e.d., die een indruk geven van de brandveiligheidsvoorzieningen in de inrichting. Als het gebouw in dat opzicht niet voldoet aan de eisen van de verordening wordt in overleg met de eigenaar of exploitant bekeken welke maatregelen er nog ge troffen moeten worden. Als aan alle voorwaarden is voldaan krijgt men een gebruikstoestemming. Meer weten? Vragen? Een exemplaar van de Brandbeveiligingsverordening ligt ter inzage in het informatiecentrum van Buro Voorlichting in het stadhuis en bij de Brandweer, Gooimeerlaan 25. Wie telefonisch nadere inlichtingen wil hebben kan bellen met de heer J.G.A. Baardscheer van de brand weer, tel. 212201. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1+3 maandag 28 november wijk 2 8 woensdag 30 november wijk 5 7 donderdag 1 december wijk 4 6 vrijdag 2 december Ruimtelijke ordening Wet Geluidhinder 2 bovenwoningen op de hoek Oranjeboomstraat/Geregracht Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 13 van het "Besluit Grenswaarden binnen zones langs we gen", ingevolge de uitvoering van de artikelen 82-86 van de Wet Geluidhinder ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij het Col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voor de maximaal met ontheffing toegestane waarden als bedoeld in artikel 82, lid 1 van de Wet Geluidhinder, ten behoeve van een bouwplan aan de hoek Oranje boomstraat/Geregracht voor de realisering van 2 bo venwoningen boven bergingen. Met ingang van 1 december 1983 ligt bedoeld ont- werp-verzoek met de bijbehorende stukken geduren de één maand voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72.- Een ieder die opmerkingen heeft ten aanzien van bo vengenoemd verzoek, kan dit schriftelijk tot 1 januari 1984 kenbaar maken aan het College van Burgemees ter en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Eveneens kunnen mondelinge opmerkingen worden gemaakt tijdens een openbare zitting op 12 december 1983 vanaf 16.00 uur - 16.30 uur in kamer 230 van het Stadsbouwhuis. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, tel. 254355, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Bouwplan bergingen en 2 bovenwoningen aan de Oranjeboomstraat e.o. Met ingang van donderdag 1 december 1983 ligt ge durende 14 dagen, dus tot 15 december 1983, in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ter inzage een bouwplan, dat voorziet in de bouw van bergingen met bovenwoningen op de hoek Oranje boomstraat/Geregracht, en alleen bergingen achter de woningen Catrijnestraat 3 t/m 6 en achter de wo ningen Oranjeboomstraat 2 t/m 12. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het mo menteel ter eindbeoordeling bij de Kroon liggende be stemmingsplan Hogewoerd e.o. Teneinde de realisering van dit bouwplan toch moge lijk te maken heeft de gemeenteraad op 24 oktober 1983 (raadsvoorstel no. 289) een voorbereidingsbe- sluit genomen. Tegen het bouwplan kunnen gedurende bovenver melde termijn schriftelijk bezwaren worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Post bus 9100, 2300 PC Leiden. Voorbereidingsbesluit voor gronden aan de Oranjeboomstraat e.o. De Gemeenteraad van Leiden heeft op 24 oktober 1983 verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het door deze Raad vastgestelde en door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland grotendeels goed gekeurde maar nog niet onherroepelijk geworden be stemmingsplan Hogewoerd e.o., voor wat betreft de op de tekening 12 St 8956 met een arcering aangege ven gronden op de hoek Oranjeboomstraat/Gere gracht, achter de woningen Catrijnestraat 3 t/m 6 en achter de woningen Oranjeboomstraat nrs. 2 t/m 12. Dit voorbereidingsbesluit (raadsvoorstel no. 289 van 1983) ligt met ingang van 1 december 1983 voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Breestraat 146 op Monumentenlijst Huurders gezocht voor winkel- of bedrijfsruimten aan de Groenesteeg In de loop van oktober zijn de bedrijfspanden Groe nesteeg 90 en 92 leeg komen te staan. Deze panden lenen zich uitstekend voor gebruik als (buurt)winkel of als bedrijfsruimte voor kantoor-, bureau-, of ate lieractiviteiten. Hoewel de panden nu samengetrok ken zijn kunnen ze ook afzonderlijk verhuurd worden. De panden worden beheerd door de Leidse Woning stichting. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer Van Tol van de Woningstichting, tel. 769301. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend bij hun besluit van 1 november 1983, no. 21764, te zijn overgegaan tot plaatsing van het pand Bree straat 146 te Leiden op de Monumentenlijst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden geduren de één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het ingevolge artikel 10 der Monumentenverordening verboden is een beschermd monument te beschadigen, te vernie len of af te breken. Voorts is het ook verboden om zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestelde voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een beschermd monument te herstellen of te gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in ge vaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangheb benden schriftelijk bij de Gemeenteraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Vaststelling bestemmingsplan Tuinstad/Staalwijk Met ingang van donderdag 1 december 198JB ligt ge durende één maand voor een ieder ter inzage het door de gemeenteraad op 24 oktober 1983 vastgestel de bestemmingsplan Tuinstad/Staalwijk (raadsvoor stel 290 van 1983) in kamer 241 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72 te Leiden. Het gebied, waarvoor het bestemmingsplan geldt wordt begrensd door de Schelpenkade, de spoor baan Leiden-Utrecht, de Lammenschansweg, de Zoeterwoudse Singel en de Witte Singel. In het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften plantekening en toelichting enkele wijzigingen bij de vaststelling door de Raad aangebracht, waarvoor kan worden verwezen naar het raadsvoorstel en genoem de onderdelen van het bestemmingsplan. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tegen het ont- werp-bestemmingsplan tot de Gemeenteraad heeft gewend of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastge stelde bestemmingsplan indienen bij het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, Koningskade 2, 2596 AA 's-Gravenhage. Verleende bouw vergunningen Bovengenoemde bouwplannen liggen met ingang van 28 november 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, in ka mer 021. Gedurende de termijn van terinzagelegging is een ieder bevoegd schriftelijk bezwaren in te dienen bij i Wethouders. Hinderwet 115.00 L Burgemeester en Wethouders hebben op 22 novem ber 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Volkstuinericomplex Cronestein aan de Vrouwen- weg, bouwen tuinhuisje op de tuinen B2, B7, F5, bouwen tuinschuurtje op tuin L26; - Hoge Morsweg 152, uitbreiden bedrijfsgebouw; - Dozystraat 11 tot en met 29 (oneven), renoveren 10 bejaardenwoningen; - Tomatenstraat 41, plaatsen dakkapel in achterge- veldakvlak; - Plesmanlaan nabij "Schouwenhove", bouwen voetgangers- en fietstunnel; - terrein aan Plesmanlaan en Pesthuislaan, bouwen twee opslagplaatsen t.b.v. A.Z.L.; - Fagelstraat 35, wijzigen en vergroten dakkapel op achtergeveldakvlak; - Bakhuis Roozenboomstraat 29, bouwen berging; - Van de Sande Bakhuyzenlaan 26, bouwen berging; - Thorbeckestraat 19, maken aanbouw aan woning; - Lage Morsweg, verbouwen tot praktijkruimte men sendieck; - Hoge Rijndijk 90, vernieuwen voorgevelkozijnen; - P.C. Hoof.tlaan 4, plaatsen dakkapel in achtergevel dakvlak; - P.C. Hooftlaan 5, plaatsen dakkapel in achtergevel dakvlak; - Rijndijkstraat 38, gedeeltelijk vernieuwen, verbou wen en uitbreiden woning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet de volgende bouwver gunningen te verlenen: - Langebrug 8c en 8d, uitbreiden kantoorgebouwen; - Papengracht 16, verbouwen en restaureren Brouck- hovenhof. Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: 1. Offsetdrukkerij in het pand Koppenhinksteeg 6. De aanvrage is afkomstig van Leidse Stag Druk kerij coöp. ver. u.a., alhier, en betreft het oprich ten van diverse door elektromotoren gedreven in stallaties ten behoeve van de offsetdrukkerij in het pand Koppenhinksteeg 6. Op woensdag 14 december 1983 zal om 14.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 2. Snackbar in het pand Morsstraat 11-13. De aanvrage is afkomstig van de heer en mevrouw Ben Ali, alhier, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uit breiden en wijzigen van de inrichting voor het bak ken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten in het pand Morsstraat 11-13. Op woensdag 14 december 1983 zal o in kamer 112 .van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 3. Propaanopslagtank voor het verwarmen van gebouwen van het jeugddorp aan de Voor- schoterweg. De aanvrage is afkomstig van L. Oostveen St Zn. B.V., alhier, en betreft het oprichten van een pro paanopslagtank ten behoeve van het verwarmen van de gebouwen van het jeugddorp op het ter rein aan de Voorschoterweg. Op woensdag 14 december 1983 zal om 16.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 4. Gasdrukregel- en meetstation aan de Vrou- wenweg. De aanvrage is afkomstig van de heer directeur van het Energiebedrijf Rijnland, alhier, en be treft het oprichten van een gasdrukregel- en meet station aan de Vrouwen weg. Op donderdag 15 december 1983 zal om 14.00 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, begane grond, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 5. Machinale houtbewerking in het pand Oude Herengracht 9. De aanvrage is afkomstig van A.L. Deegenaars, alhier, en betreft het oprichten van een timmer manswerkplaats met machinale houtbewerking in het pand Oude Herengracht 9. Op donderdag 15 december 1983 zal om 14.30 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72,'begane grond, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 6. Schoenreparatie-inrichting in het pand Haar lemmerstraat 101. De aanvrage is afkomstig van W. Tetteroo, al hier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van een schoenreparatie-inrichting annex schoén- verkoopinrichting in het pand Haarlemmerstraat 101. Op donderdag 15 december 1983 zal om 15.30 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, begane grond, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 7. Diverse elektromotoren in een kantoorge bouw aan de Plesmanlaan. De aanvrage is afkomstig van Aramco Overseas Compagny, te 's-Gravenhage, en betreft het op richten van diverse door elektromotoren gedreven technische installaties t.b.v. kantoorgebouw, het vervaardigen van drukwerk en het bereiden van maaltijden voor eigen personeel, een en ander aan de Plesmanlaan. Op donderdag 15 december 1983 zal om 16.30 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, begane grond, eep openbare hoorzit ting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn' ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook-tot 25 december 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 25 december 1983 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gele genheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp beschikking in te dienen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 24