Bezorgheid over financiële situatie Woning voor patiënten Endegeest in Warmond Bij algemene beschouwingen Oegstgeest Spreekrecht niet ingevoerd in Oegstgeest Reorganisatie Wassenaarse brandweer gaat door Bouwplan Elisabethhof goedgekeurd 'Socio-woning' eerste in regio Bibliotheek gered door korting peuterspeelzaal Weer beroepszaak over te grote keukenuitbouw Geen oplossing voor hek rond ijsbaan Voorschoten OEGSTGEEST - De Oegst- geester gemeenteraad heeft gisteravond tijdens de algemene beschouwin gen bij de behandeling van de begroting 1984 zijn grote bezorgheid geuit over de financiële positie van de gemeente. Dit on danks het feit dat de ge meentebegroting voor volgend jaar zo goed als sluitend is. Alle politieke fracties stuitten vooral op de scherpe kortingen van het rijk op het sociaal-cultu reel werk, het bibliotheekwerk en op de maatschappelijke dienstverlening. De daaruit voortvloeiende lastenverzwaring voor de gemeente Oegstgeest en voor de bovengenoemde instel- OEGSTGEEST Het verzoek van de drie kleine Oegstgeester poli tieke partijen (PvdA, D'66 en PPR) om een spreekrecht voor Oegstgeestenaren tijdens com missie- en raadsvergaderingen in een verordening vast te leggen is gisteravond door het college van B en W afgewezen. De drie partijen hadden het ver zoek ingediend omdat zij menen dat het spreekrecht de betrok kenheid van de burgers vergroot en de kwaliteit van de besluitvor ming positief kan beïnvloeden. "Tot nu toe is het spreekrecht al tijd een verwarrende aangele genheid geweest. Bij de ene com missie mag je bij elk onderwerp je zegje doen, bij de andere pas aan het eind van de avond", luid de ongeveer hun kritiek. Burgemeester Scheenstra wilde niet overstag gaan. "Ik wil dit aan de verschillende voorzitters overlaten. Maar het gaat me te ver als het spreekrecht ook geldt voor een raadsvergadering. De diverse commissies zijn voor die tijd al uitputtend genoeg met de voorstellen bezig geweest". WASSENAAR - Onder grote pu blieke belangstelling heeft de Wassenaarse gemeenteraad gis teravond besloten de plaatselijke brandweer te reorganiseren. Hierdoor zal in 1986 de beroeps kern van veertien naar zes men sen zijn teruggebracht en het vrijwilligerskorps zijn uitgebreid tot zestig. CDA en Partij Wasse naar stemden tegen het voorstel. "Er is geen duidelijkheid over de veiligheid na de bezuinigingen", betoogde CDA-fractieleider Wensveen. Hij vond net als tij dens eerdere vergaderingen al leen gehoor bij Partij Wassenaar. Wensveens voorstel om de be slissing uit te stellen tot halver wege 1985 - dan zou duidelijk heid zijn over de uitruktijden, het functioneren van de nieuwe ambulancedienst en over de mo gelijkheid een 24-uursdienst voor de brandweer in stand te houden - werd door de meerder heid van de gemeenteraad ver worpen. Het college, gesteund door WD, PvdA en D'66, hield vast aan de bezuinigingen omdat "we niet al lerlei voorwaarden moeten gaan inbouwen, maar hoofdlijnen moeten uitzetten voor het toe komstig beleid", aldus PvdA-- wethouder Greep. Ook WD-wethouder Barning be toogde dat. Hij beloofde overi gens wel dat het college "niet kinderachtig zal zijn" als er nieuw materieel moet worden aangeschaft voor de brandweer. Volgens raadslid Goulooze (PvdA) is de huidige uitrusting van de Wassenaarse spuitgasten sterk verouderd. "De ladderwa gen is onderhand goed geworden voor een folkloristische op tocht", aldus Goulooze. Het college beloofde ook dat op langere termijn een nieuw, cen traler onderkomen voor de brandweer wordt gezocht. De huidige kazerne ligt bij raadhuis 'De Paauw'. Mogelijke nieuwe plaatsen, die gisteravond werden genoemd, zijn het politiebureau en de gemeentewerf. lingen kreeg daardoor ruime aandacht. Burgemeester Scheenstra deelde namens het college van B en W de zorg van de gemeenteraad. "De reserves bij gemeenten ra ken echt op. Wat ons betreft raakt de maat vol. Maar Oegst geest vertoeft niet op een eiland. Wij delen gewoon in de algeme ne malaise", aldus een bezorgde Scheenstra. De wijze van doorberekenen van rijkskortingen op sociaal-cultu reel gebied leidde vooral bij de PvdA-fractie tot nadere bezin ning. "Bij voortdurend gelijk verdelen van de armoede kan dit leiden tot 'bloedeloosheid' van al het sociaal-cultureel werk", luidt haar mening. De socialisten wil len bij de volgende subsidiever delingen uitgaan van "die activi teiten die met geringe kosten veel deelnemers hebben". Daar naast willen ze ook bekijken of de minst draagkrachtigen van die activiteiten gebruik maken. De huidige financiële situatie rechtvaardigt een sober beleid waren de woorden van CDA- fractieleider Van Veen. Dat er geen geld is voor nieuw beleid verontrustte ook de WD. "De krapte in de onderhouds- en in vesteringssector verontrust ons. Wij denken daarbij aan de riole ring, de restauratie van kasteel Oud-Poelgeest en aan het sport terrein voor ASC", aldus voorzit ter Rijks. Zeer bezorgd toonden alle fracties zich over de slechte toestand van de Oegstgeester wegen. Wethou der Van Hazel van openbare werken gaf dat gisteravond rui terlijk toe. "Hoewel ik ontevre den ben over de toestand van een aantal Oegstgeester lanen is de situatie niet onhoudbaar. Wel is de riolering zeer slecht en aan vervanging toe. Met name rond om de parken in het oude dorp. Toch zal het onderhoud niet naar de toekomst verschoven worden, want we zijn druk doende met een wegenonderhoudsplan". Aanstaande donderdag zullen de algemene beschouwingen met een tweede ronde worden voort gezet. DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 DINSDAG Een maquette van het bouwplan in Elisabethhof. Op de voorgrond midden het medisch kinderdagverblijf 'Margriet'. Daarachter in een u-bocht de woningen (links en achter) en de appartementen (rechts). De kruising op de achtergrond is die van de Persant Snoepweg met de Engelendaal en de Simon Smitweg. (Foto Holvast) LEIDERDORP - In de Leiderdorpse polder Elisa bethhof zal een klein woonwijkje komen. Het bouw plan omvat 24 huizen en 84 appartementen. De raadscommissie ruimtelijk ordening, verkeer en mi lieu ging gisteravond akkoord met het plan. Alleen over de juiste plaats bestaat nog onenigheid. De meerderheid van de commissie was erg tevreden over het plan. Of zoals PPR-raadslid Van der Zande zei: "Het plan voldoet precies aan de voorwaarden die we eerder dit jaar hadden gesteld". Het is de bedoeling de woningen te bouwen op de hoek van de Persant Snoepweg en de Simon Smit- weg (aan het einde van de Engelendaal) nabij het medisch kinderdagverblijf 'Margriet' en het zusters huis van het Elisabethziekenhuis. De huizen gaan ongeveer 200.000 gulden kosten, de appartementen 130.000 140.000 gulden. De woningen (geen beton, maar houtskeletbouw) gaan niet meer dan 1.000 ku bieke meter gas per jaar gebruiken volgens de pro jectontwikkelaar, Wilma Bouwonderneming-West uit Den Haag. CDA-raadslid Tieken had moeite met het plan vooral omdat het als één geheel werd gepresenteerd. "Het is nu take it or leave it", zo zei hij. Tieken vond dat de appartementen, die vrij hoog worden, te dicht bij het zustershuis kwamen en te ver van het verpleeg huis 'Leythenrode' af. Volgens Tieken moesten de appartementen dichter bij de Simon Smitweg ko men. Maar PvdA-raadslid Wesseling wees dat af. De flats zouden dan pal voor het medisch kinderdagverblijf 'Magriet' komen te staan. De WD'er Stuivenberg sloot zich wel aan bij Tieken. Samen met het hoge 'Leythenrode' zouden de ap partementen een prima visuele afsluiting van de En gelendaal zijn, aldus Stuivenberg. Met als tegenstemmers de WD en de CDA'er Tieken (CDA-raadslid Van Jaarsveld stemde wel voor) werd het bouwplan door 'de meerderheid van de commissie goedgekeurd. WARMOND - Warmond is de eerste gemeente in de regio waar woonruimte beschikbaar wordt gesteld voor een project van het psychiatrische ziekenhuis Endegeest. Het pro ject, socio-wonen genaamd, is bedoeld om chronische patiënten "gewoon in de maat schappij te laten functioneren", aldus K. Dekker, die als lid van de Endegeester project groep is belast met de huisvesting van de patiënten. Projectleider Dekker kreeg het koud van de emoties toen hij vernam dat Warmond als eerste gemeente uit de regio woonruimte beschikbaar stelt voor Endegeest-patiënten. (foto Holvast» WARMOND - De kans is groot dat één van de twee deeltijd- be roepskrachten van de Warmond- se peuterspeelzaal moet worden ontslagen. Van het weinige geld dat de gemeente heeft om te sub sidiëren willen B en W vijfdui zend gulden besteden om het voortbestaan van de bibliotheek (die geheel wordt bemand door vrijwilligers) veilig te stellen. In de raadscommissie welzijn heer ste gisteravond verdeeldheid over deze zaak. Vooral WD-frac- tieleider C. Saris en burgerlid Van Dam achtten het inleveren van een arbeidsplaats onge wenst. Er zal nu naarstig worden gezocht naar andere mogelijkhe den maar of die er zijn valt ern stig te betwijfelen, zo bleek gis teravond. Wethouder Dalhuisen (Progressief Warmond) wees er op dat de Stichting Peuterspeel zaal zelf ook naar oplossingen moet zoeken. Al drie keer heeft de stichting niet rond kunnen komen met de ver leende subsidie. Dat en het in ge vaar gekomen voortbestaan van de bibliotheek hebben B en W doen besluiten de beschikbare vijfduizend gulden geheel aan de bibliotheek uit te keren. LEIDERDORP - De zaak van de te ver uitgebouwde keuken van de Leiderdorpse familie Pieterse (één steen te lang) krijgt een ver velend staartje. Omdat de gemeente tot op heden nog geen politiedwang heeft toe gepast om gedaan te krijgen dat de Pieterses hun keuken terug brengen tot de voorgeschreven tweeënhalve meter voelt H. Dek kers-Van Stijn van de Van Poel geestlaan zich flink bij de neus genomen. Immers, haar is uit drukkelijk verboden haar keu ken tot twee meter tachtig diep uit te bouwen, dit op straffe van intrekking van de bouwvergun ning. Door dit verbod heeft ze negendui zend gulden méér moeten beta len: ze moest een dertig centime ter kortere keukenblok aan schaffen, haar aansluitingen moesten worden herzien en er moest een extra muur worden gesloopt. Of de gemeente dit even wil vergoeden. Gelijke monniken, gelijke kappen, zo luidt de strekking van haar van avond door de raadscomissie te behandelen bezwaarschrift. Dekkers, die in dezelfde wijk woont als Pieterse en zodoende met hetzelfde bestemmingsplan ('Ouderzorg') te maken heeft, wijst er in haar bezwaarschrift op dat het niet toepassen van poli tiedwang in het geval Pieterse in strijd is met de uitspraken die de Raad van State en het dagelijks provinciebestuur hierover heb ben gedaan. Beide instanties me nen dat Pieterse de keuken der tig centimeter moet inkorten. Vier Endegeestpatiënten zullen worden ondergebracht in één van de dertien eensgezinwonin- gen in de nieuwbouwwijk Lom- merlust die eind dit jaar gereed komen. Hans Kampferbeek, eveneens lid van de project groep, vertelt: "Het streven is na tuurlijk om de begeleiding zo mi nimaal mogelijk te laten zijn. De zelfstandigheid van de vier staat voorop, maar de begeleiders zijn wel 24 uur per dag beschikbaar". Projectleider Dekker stelt voorop dat projecten als deze niet uit oogpunten van bezuinigingen zijn opgezet. "Met socio-wonen komt een hoognodig einde aan het noodgedwongen verblijf van patiënten in het ziekenhuis (door gebrek aan geschikte woonruim te elders) terwijl ze veel zelfstan diger kunnen functioneren. Het is dus puur in het belang van die mensen zelf. Een gunstig neve neffect is dat socio-wonen goed koper is dan patiënten hier te la ten zitten. Er zijn hier zeer slech te gebouwen waarin een heel klein aantal patiënten verblijft dat zit te wachten op woonruim te elders. Je kunt zo'n gebouw pas sluiten als iedereen weg is". Volgens Dekker kunnen dertig pa tiënten wonen buiten Endegeest. Bedoeling is om gemeentebestu ren uit de Leidse regio en uit een deel van de Bollenstreek ertoe aan te zetten woonruimte be schikbaar te stellen. Dat is Dek kers klus. "Niet gemakkelijk. Niet omdat men onwelwillend is maar omdat er door de bezuini gingen van het rijk nog maar zo weinig wordt gebouwd. En ook in de gezondsheidszorg is sprake van een bouwstop. Warmond is vanaf het allereerste begin en thousiast geweest en de eerste die iets heeft geraliseerd. Toen het gunstige bericht binnen kwam kreeg ik het koud van de emoties. Ik heb dan ook veel waardering voor Warmond want die gemeente heeft zelf ook te kampen met huisvestingsproble men". Contacten Dekkers mogelijkheden zijn be perkt. Woningen in de vrije sec tor zijn onbruikbaar, Dekker is vooralsnog aangewezen op de schaarse huurwoningen. "Door woningen te kopen zouden we meteen voor twintig jaar vastzit ten. En we moeten direct maatre gelen kunnen nemen als het pro ject misloopt. Bovendien zou ik door onze mensen in een bunga- door Wim Koevoet lowwijk te huisvesten nodeloos problemen scheppen. Je zet een lasser toch ook niet tussen de managers in. Dan vereenzaamt die man en snijd je bij voorbaat alle contactmogelijkheden af'. Op de vraag of hij problemen ver wacht met mensen die liever geen Endegeestpatiënten als bu ren willen hebben antwoordt Dekker: "Als je kijkt naar wat er in Zoeterwoude (waar aanvanke lijk de bewoners fel protesteer den tegen huisvesting van Swet- terhage-patiënten in hun straat) is gebeurd zou je inderdaad bang kunnen worden. De grote vraag is natuurlijk of je de mensen van tevoren moet informeren of niet. Dat is een enorm dilemma. Doe je het wel dan plaats je de patiën ten meteen in een hokje waar we ze juist uit willen hebben". "Anderzijds is het zo", gaat hij ver der, "dat iedereen die aan Ende geest denkt meteen aan gekken denkt. En het valt niet te ontken nen dat onze mensen 'anders' zijn. Maar iedereen zal toch moe ten begrijpen dat wij niet zomaar de eersten de besten zullen huis vesten. De patiënten hebben zich degelijk voorbereid op hun ver huizing en willen zelf ontzettend graag. Een vereiste is dat de pa tiënten zichzelf opgeven. Van de dertig kandidaten hebben dat er reeds zeventien gedaan". "Ik denk ook dat het niet juist is om alleen naar Zoeterwoude te wijzen waar nu trouwens alles weer in kannen en kruiken is", vervolgt hij. "In Vught bijvoor beeld waar een soortgelijk pro ject van de grond is gekorhen kwam de politie die van tevoren was ingelicht op een gegeven moment vragen wanneer de pa tiënten nu eigenlijk zouden ver huizen. Bleek dat ze er al een half jaar woonden". "Nee in het uitkiezen van geschik te buren zie ik ook niets", ant woordt Kampferbeek op een vraag van die strekking. "Mijn patiënten kan ik redelijk inschat ten maar die betuttelende buur vrouw juist weer niet. En aan be tutteling hebben we ook niets want daarmee pak je de zelfstan digheid af waar het ons juist om te doen is". Dekker besluit met een optimisti sche kijk op de zaak. "Ik ben er van overtuigd dat de gemeente besturen uit de regio willen mee werken. De federatie van Leidse woningbouwverengingen heeft toegezegd ons te zullen helpen, hetzelfde geldt voor Rijnsburg, Leiderdorp en Oegstgeest. Mis-' schien dat we ons uitgangspunt van één woning per kwartaal kunnen waarmaken. Het War- mondse project is erg belangrijk, het is ons visitekaartje. Wat we zeker niet willen is'dat de patiën ten na verloop van tijd terug moeten. Hun verdriet zou niet weg te nemen zijn". Leiden Schouwburg - 'De bontjas' komedie door Toneelgroep Theater, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - voorlichtingsavond over Indonesië, 20 uur. Kapelzaal K&O - film 'My Brilliant Ca reer', 20 uur. Kykhuis - film 'Mephisto', 20 uur. Repelsteel - Breestraat 19, informatie avond met dia's over de alternatieve leefgemeenschap Findhorn in Schot land, door André Bakker, 20 uur. Bevrijdingskerk - schrijfavond Amnes ty International. 19.30 uur. Vredeskerk - schrijfavond Amnesty In ternational, 20 uur. Aula BTS - Vondellaan 35. bijeenkomst Leidsche Ver. voor Postzegelverza melaars, 20 uur. Psychotisch Instituut - Hooigracht 15. lezing over Indiaanse culturen in Midden- en Zuid-Amerika, 20 uur. Lak-cinema - films The primitive man', 20 uur, The big sleep', 21 uur. Augustinus - Rapenburg 24, informatie avond i.v.m. Actieweek Mozambique/ Angola, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur, aan sluitend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH - Rapenburg 48, geopend op werkdagen van 14-16 uur, di ook 20-21 uur, tel. 149987. Leiderdorp Gemeentehuis - raadscommissie be roep- en bezwaarschriften, 19.45 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie econo mische zaken, 20 uur. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie ruim telijke ordening, 20 uur. WOENSDAG Leiden Èkklesia - Rapenburg 100, film 'Die bleierne Zeit' van Margaretha von Trotta, 21.30 uur. Kapelzaal K&O - concert door Elisabeth Nijenhuis, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - concert Rob de Nijs, 20 uur. Filmhuis LVC - '400 Coups' van Jean- Luc Godard, 20 en 22.15 uur. Kapelzaal K&O - kinderfilmmiddag, 14.30 uur. Museum voor Volkenkunde - Nieuw Guinea programma: 'Zwerftocht van Ponten', 15 uur; Film over Thailand, 14.30 uur. Breehuys - optreden Clarence en Hanna Breefeld, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Kijkhuis - film 'Mephisto', 20 uur. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie finan ciën over begroting '84, 19 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 18 nov tot Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, Leiden, 763134; Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. VOORSCHOTEN - "Ik ben het meer dan zat". De Voorschoten- se wethouder Marselis (CDA) liet er gisteravond tijdens de verga dering van de commissie voor sport en recreatie geen twijfel over bestaan: de houding van de ijsclub bevalt hem niet. Na maandenlange besprekingen tussen gemeente en ijsclub over een noodzakelijk geachte afzet ting van de ijsbaan, zit er nog im mer geen schot in de zaak. Ster ker nog: "de partijen staan weer lijnrecht tegenover elkaar", zoals ijsclub-voorzitter Lekkerkerkër het uitdrukte. Vorige maand zag er het nog wel zo hoopvol uit. De commissie voor sport en recreatie bleek bereid geld beschikbaar te stellen voor een harmonicahek dat bestaat uit rollen prikkeldraad, zoals ook rond vliegvelden te vinden is Hiermee leek een oplossing te zijn gevonden voor het slepende probleem. Leden hadden name lijk tijdens de Algemene Leden vergadering een week daarvoor gezegd akkoord te kunnen gaan met de plaatsing van de rollen prikkeldraad. Zij behielden een. voorkeur voor een hekwerk, zo' benadrukten zij. Gisteren verklaarde Lekkerkerker echter niet akkoord te kunnen gaan met de rollen. Eigenlijk had de ijsclub nooit een positief ad vies uitgebracht over de plaat sing van de rollen prikkeldraad, merkte hij op. Het advies was de ijsclub domweg opgedrongen door de bij de ledenvergadering aanwezige leden van de commis sie voor sport en recreatie, vond hij. En hij had een deskundige meege nomen die betoogde dat het wei nig moeite kost om over de rol len te geraken. Tijdens diens mi litaire diensttijd had deze ge leerd een plank over de rollen te gooien en er vervolgens over heen te lopen. De commissie vond dit een argument van niks. "Als je een betonschaar mee neemt kom je door ieder hek heen", zo werd geopperd. "En als je een bulldozer van pa leent, laat je ook weinig heel". Naast de degelijkheid van de ver schillende hekwerken speelde nog een-ander, verre van onbe langrijk punt mee. Het betrof de vraag of hek en rollen kunnen worden geplaatst voordat het ijs seizoen begint. De commisie voerde gisteren aan dat alléén de rollen op tijd kunnen worden ge plaatst. Bij het hekwerk komen ook verschillende planologische aspecten om de hoek kijken. Hierdoor kan het pas op zijn vroegst in het vooijaar worden geplaatst, terwijl de ijsclub de baan 1 december onder water wil laten lopen. Dit argument kon Lekkerkerker echter niet vermurwen, zo leek het. Totdat hij opeens uitriep: "Okee, plaats die rollen maar, maar dan neemt de ijsclub geen enkele verantwoordelijkheid op zich voor de baan". Dit tot grote woede van commissie-lid me vrouw Meershoek. Geëmotio neerd riep zij uit dat dit alles weg heeft van een lachfilm. Lekkerkerker hoorde de harde woorden gelaten aan. "Het be stuur weert het niet meer", op perde hij bedrukt. "Het woord is nu aan de leden". LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Telefoon. 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bi» vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, votgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Quakernaat Hooldredacteur. Drs. J W. E Metselaar Adj Hoofdredacteur R D. Paauw Alg. redactiechef. A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M. J. Post Commentaren W F. J. Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P .J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo, Rome. Madnd, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2