c Koopmans houdt hoofd koel EEN BEKEND VOORKOMEN... EN TOCH EEN HEEL ANDER GEZICHT. Gereformeerden praten over 'samen op weg' Vooral veel strijd vóór het duel Tottenham in beroep Spoedberaad NEC-bestuur Relschoppers aangehouden ynJ iBir iiifin IMMPFfiflP' VOLVO, HET COMFORT VAN ZEKERHEID. DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 Sport PARIJS (GPD) - Rudi Koopmans kan zich op gaan maken voor de grote finale van zijn bokscarrière die hij binnenkort wil gaan beëindigen: een tweede titelgevecht tegen Alex Blanchard. De Europees kampioen bleef gisteren gemakkelijk overeind in Parijs, waar de routine, techniek en sluwheid van de 35-jarige titelverdegiger het vrij gemakke lijk won van de simpele slagkracht van Rufino Angulo. Evenals in 1981, toen Hocin Tafer eraan moest geloven, bleef Koopmans de rust zelve in het Stade de Coubertin. Hij kwan vrijwel geen moment in paniek en zegevierde nu simpel op punten. De problemen voor Koopmans la gen gisteravond niet zozeer bij uitdager Angulo alswel in diver se conflictsituaties, die zich voor het duel hadden opgestapeld. Evenals drie jaar geleden, toen er enkele uren voor het gevecht in Parijs tegen Hocine Tafer nog ge ruzied werd over de verdeling van de tv-gelden, vloog de clan van Rudi Koopmans en het An- gulo-gezinde kamp elkaar ook nu al in het etmaal voor de wed strijd flink in de haren. Het eer ste conflict ontstond bij aan komst in Parijs, toen manager Henk Ruhling erachter kwam dat de organisatie de NOS 40.000 gulden wilde laten betalen, ter wijl Koopmans de tv-rechten volgens het contract in zijn bezit had. Ruhling liet toen beslag leg gen op een bedrag van 20.000 gulden, dat de vertegenwoordi ger van de Nederlandse feoks- bond, Luc van Sinderen, op zijn hotelkamer had liggen. Van Sinderen: „Dat geld was af komstig van de verkoop van kaartjes in Nederland. De onder handelingen duurden erg lang en het ging hard tegen hard". Uit eindelijk ging de Franse promo tor toch overstag, omdat hij wel inzag dat Ruhling niet wilde zwichten. „De Fransen hadden het zelfs over chantage", aldus Van Sinderen. De onenigheid laaide gistermorgen BERN (SID) Tottenham Hotspur is in beroep gegaan tegen de door de UEFA opgelegde straf v^n 25.000 Zwitserse francs (on geveer 34.000 gulden). De Engel se eerste-divisieploeg werd be boet wegens de gewelddadighe den van de süpporters tijdens het UEFA-bekerduel in Rotter dam tegen Feyenoord eerder de ze maand. (maandag) om twaalf uur op nieuw op, toen de boksers zich bij de weging meldden. Angulo bracht 79 kilogram op het weeg schaaltje van vooroorlogse ma kelij; Koopmans met trainings spullen 78 kilo en zonder onge veer 76. Koopmans trainer Char ley Gergen: „Dat was volstrekt onmogelijk, 's Ochtends woog Koopmans nog 79 kilogram. Dat betekende dat er gerotzooid was met de weegschaal en dat Angu lo dus te zwaar was". Consternatie Consternatie alom, want als Angu lo inderdaad boven de limiet van 79,3 kilo zat, betekende dat dat hij geen halfzwaargewicht was en dat zou inhouden dat de partij moest worden afgelast. De Fran sen wilden echter niet geloven dat het weegapparaatje niet deugde. Maar toen een van de boksers van het bijprogramma plots van lichtwelter zwaarwel- ter was geworden bij de weging, was het scheidsrechter John Coyle en de afvaardiging van de Europese Boksbond (voorzitter Piquet en vice-voorzitter Facen- de) duidelijk dat er iets niet in de haak was. Koopmans weigerde zich dan ook officeel te laten we gen. Bij nader onderzoek van de weegschaal bleken diverse on derdelen niet op zijn plaats. Charley Gergen: „Ik heb de mana ger van Angulo zondagavond met de schaal onder zijn arm in de lift zien stappen. De volgende dag, toen ik om het apparaat vroeg om het gewicht van Koop mans te checken, bleef het ach ter slot en grendel. Ik mocht er niet aankomen. Er was dus dui delijk iets niet in orde". En stelde Van Sinderen schamper: „Ze wilden er nog een paar stuk jes lood aan vastmaken, maar die kwamen volgens mij zo bij de groenteboer om de hoek van daan en die bedondert zijn klan ten daar al jaren mee". Angulo kreeg een uur de tijd om aan te tonen dat hij aan de limiet kon voldoen. Na die periode, toen de ondeugdelijke weeg schaal terzijde was geschoven en een elektrische zijn plaats had in genomen, werden de boksers voor een tweede maal naar voren geroepen. Koopmans woog dit maal 79,1 en Angulo 78,8 kilo. Koopmans was plots dus geen drie kilo lichter dan zijn oppo nent, maar drie ons zwaarder. Angulo is vermoedelijk in het uur waarin hij gedwongen aan de lijn moest doen, met zgn. plaspil- len en laxeermiddelen de over tollige kilo's kwijtgeraakt; in bokserskringen bekende trucs om een te zware pugulist onder de limiet te brengen. Hoe dan ook, na de weging die in plaats van de normale vijf minu ten ruim anderhalf uur in beslag nam, leek alles in kannen en kruiken. Dit tot opluchting van de Franse organisatie, die 400.000 gulden in het evenement had geïnvesteerd. Garantie Er doemden evenwel nieuwe pro blemen op, toen Ruhling geen garantie kon krijgen dat de che que van 150.000 gulden voor Koopmans gedekt was. Door slechte ervaringen in Italiè na de partij tegen Cavina in 1982, waar van Koopmans nimmer een gage heeft ontvangen, besloot de Ne derlandse titelverdediger een uur vóór de wedstrijd in het Sta de de Coubertin tot een ultima tum. Koopmans: „Ik heb de Franse boksbond toen meege deeld, dat ik richting Holland zou vertrekken als niet binnen een half uur een getekende bank garantie was afgegeven. Ik werd daarin geweldig gesteund door de vertegenwoordigers van de EBU". Vijftig minuten vóór het begin van het gevecht met Angu lo zetten de Fransen in arren moede hun handtekening, die Koopmans verzekert van zijn ga ge. Het laatste obstakel voor het begin van het duel speelde zich af op Rudi Koopmans in de aanval. Zoals zo vaak gisteren het geval was. het moment vlak nadat de volks liederen waren gespeeld en de boksers in de ring stonden. Koopmans en zijn helpers stap ten ineens weg uit hun hoek, om dat zij he$ daar niet meer uithiel den. De mensen in de ring en ook, vlak daarbuiten moesten niezen door peper, dat was rondge strooid. Althans, men vermoed de dat het peper of niespoeder was. Koopmans: „Welnee, het was traangas dat in het rond werd gespoten". De boksers verdwenen na dit nieu we oponthoud voor vijftien mi nuten naar hun kleedkamer. Uit eindelijk kon om enkele minuten over tien, ruim een half uur na het geplande aanvangstijdstip de wedstrijd beginnen. Kruit Het bleek toen al snel, dat Rufino Angulo zijn kruit in de uren en dagen vóór de wedstrijd volledig had verschoten, want hij kon geen moment de naam waarma ken dat hij een bokser is die niet van ophouden weet. Koopmans controleerde het gevecht tegen de technisch zwakke Fransman in de eerste vier en de laatste vijf ronden. Alleen in de vijfde en zesde ronde had hij het even te (Foto ANP) verduren, omdat Angulo verras send aanviel met zijn rechtse, terwijl de uitdager uit Bordeaux in de slotfase een wild offensief inzette om zijn grote puntenach- terstand met een knock-out weg te werken. Tevergeefs, want Koopmans bleef simpel over eind. „Het was een van mijn ge makkelijkste gevechten. En dat na alle provocaties vooraf. Wat ik hier heb meegemaakt wass onge looflijk. Ze hebben van alles ge probeerd om mij uit het ritme te halen, maar dat is ze niet gelukt", aldus Koopmans die nu hoopt eind januari opnieuw Blanchard te treffen. NIJMEGEN (GPD) - Met enkele felle uitlatingen naar aanleiding van de wanprestatie die NEC af gelopen zondag in het Goffert- stadion leverde tegen FC Den Haag (1-2), heeft voorzitter Berg- amin een waar schokeffect te weeg gebracht. Volgens Berga- min was na de laatste afgang voor het bestuur de maat meer dan vol en stelde hij op zeer kor te termijn maatregelen in het vooruitzicht. Welke maatregelen het NEC-be- stuur overwoog wilde de voorzit ter nog niet exact prijsgeven. „In principe is alles mogelijk", aldus wekte Bergemin de indruk dat zulks ook vertaald kon worden in het op straat zetten van trainer Pim van de Meent, wiens con tract overigens pas over ander- halfjaar afloopt. De kritiek van de NEC-voorzitter op spelers en trainer en de reac ties daarop gaven het bestuur aanleiding om gisteravond in spoedberaad bijeen te komen. Ook trainer Pim van de Meent was aanwezig op deze vergade ring, die morgen een vervolg krijgt. Bergamin: „We hebben in alle openheid met elkaar gesproken. Daarbij is niet met de vuisten op tafel geslagen. Ook zijn er geen overhaaste stappen gezet. Hoe we de zaak zullen gaan aanpak ken zien we nog geen van allen. Daarom nemen we twee dagen de tijd om de zaak eerst even te laten betijen". ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft gisteren vier mannen gear resteerd in verband met de supportersveldslag die op 2 november in het Rotterdam se Feyenoordstadion aan de UEFA-cupwedstrijd Feye- noord-Tottenham Hotspurs1 voorafging. Eén van de arrestanten is de 21-jarige S.M.M. uit Berg- schenhoek. Hij zou in vak S, waar de rellen voornamelijk plaatsvonden, op een Engel se supporter hebben ingesto ken. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag, zware mishandeling en openlijke geweldpleging. De synodeleden R. der Nederlan den (Uithuizermeeden), E. Over- eem (Enter) en J. Kroeze (Rhoon) hebben het gereformeerde syno- debestuur (moderamen) gisteren om inlichtingen gevraagd over de voortgang en moeilijkheden bij 'Samen op weg', het samen gaan met de hervormden. De ge reformeerde synode vergadert deze week in Lunteren. Haar voorzitter, dr. H. J. Kouwen- hoven, liet zich vorige week in de vergadering van de hervormde synode nogal scherp uit over het 'gebrek aan enthousiasme' bij de hervormden. De laatste nota over 'samen op weg' was koel van toon. Kouwenhoven verweet de hervormden, het proces naar eenwording op allerlei manieren te vertragen. Het is terecht geko men in een 'verziekte sfeer'. Bei de kerken zullen echter door de ze crisis heen moeten om uitein delijk het verlangen naar een wording toch te realiseren. Zo zei Kouwenhoven. Een andere reden om. het syno- debestuur hierover aan te spre ken was de terugtrekking van drs. E. Hazelaar, algemeen secre taris van de Gereformeerde Ker ken, uit enkele hervormde com missies, waaronder de commis sie voor de bezuinigingen. Haze laar had bedankt, omdat met zijn inbreng nauwelijks rekening werd gehouden. Synodevoorzitter Kouwenhoven wilde deze zaak eerst in besloten vergadering aan de orde stellen, maar dat vond het moderamen bij nader inzien toch niet ge wenst. Het was gistermiddag nog niet duidelijk, wanneer de syno de er verder over zu praten. Gemeente-opbouw De gereformeerde synode besloot gisteren de eerste dag van deze zittingsweek -, de samenwer king van de werkgroep 'Gemeen te-opbouw' met de overeenkom stige organen van de Hervormde Kerk zoveel mogelijk te bevorde ren. Dit deputaatschap bestrijkt de terreinen van evangelisatie, pastoraat, kerkelijke organisatie en voorzieningen, binnenlands diakonaat, jeugd- en jongeren pastoraat, kerk en bedrijfsleven, kerk en onderwijs, kerk en re creatie en kerk en welzijn. In haar rapport wijst de werkgroep 'Gemeente-opbouw' op de toene ming van racisme en discrimina tie in Nederland. "De bereidheid om buitenlanders in de samenle ving op te nemen wordt steeds minder". Het rapport consta- teerrt verder, dat vele predikan ten zeer moeilijk weten om te gaan met de uitdagingen van de islam. "Bij de opleiding van pre dikanten dient dit grote aan dacht te krijgen, vooral met het oog op de catechese en het gods dienstonderwijs". De 'worsteling' tussen verschillen de groepen ('modaliteiten') bin nen de Gereformeerde Kerken beoordelen de leden van de werkgroep 'Gemeente-opbouw' positief. Vroeger leidden ver schillende opvattingen tot scheuring, nu groeit het besef, dat een kerk deze verschillen moet kunnen verdragen. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Wolphaartsdijk G. T. Grootjans Heeijansdam, te Ederveen J. van Oostende Oud-Beijerland, te Oud-Alblas G. C. de Jong Mid- delharnis, te Veen J. van de Ket terij te Wageningen; bedankt voor Onstwedde D. Dekker Dirksland; aangenomen naar Krabbendijke kandidaat W. J. Teunissen Sleeuwijk, die daar mee onder andere bedankte voor Zwammerdam. Gereformeerde Kerken: beroepen te Woerden A. P. Heiner Haar lemmermeer; aangenomen naar Assen W. Nawijn Treebeek; be dankt voor Delft L. van der Veer Utrecht. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Assen J. van de Wetering Harkstede-Over- schild; bedankt voor Kampen Ij. Boersma Apeldoorn. Christelijke Gereformeerde Ker ken: beroepen te Sassenheim kandidaat J. M. Aarnoudse Apel doorn. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Wageningen D. Hak kenberg Lisse. Oud-Gereformeerde Gemeenten: aangenomen naar Krimpen aan de IJssel A. P. van der Meer Kin derdijk. Overleden. In Den Haag is op 69- jarige leeftijd ds. H. Beker overleden. Van 1950 tot 1962 is hij hervormd predikant in Was- Grote steden. De hervormde sy node die in Doorn bijeen was heeft een commissie ingesteld, die aandacht gaat besteden aan de zorglijke situatie van het ker- kewerk in de grote steden (Am sterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht). Veel predikanten in de oude wij ken hebben het gevoel, dat de landelijke kerk hen in de steek laat. Ds. C. B. Roos, voorzitter van de hervormde synode, zelf predikant in Amsterdam-Os dorp, zei in de synodevergade ring, dat rijkere gemeenten best eens wat meer zouden kunnen doen aan 'onze noden'. De commissie heeft tot taak, ker- kordelijke en andere hindernis sen voor het grote-stadswerk weg te r jaar groter. Zeker nu deze serie is uitgebreid met een nieuw model. Een klassiek gelijnde Sedan die opvallend modern oogt. Met een kofferruimte die groot genoeg is voor de complete vakantiebagage. Achter de nieuwe, markante lijnen: een bijzonder smaakvol interieur, de prestaties en het comfort dat bij een echte reiswagen past. Gebleven is natuurlijk Volvo's dynamische veiligheid. Gebleven zijn ook de De Dion achteras en de transaxleconstructie voor de best mogelijke wegligging. De nieuwe Volvo 340/360 Sedan is er in maar liefst 5 uitvoenngen, met 1.4 of 2 liter motor, 4- of 5-versnellings- bak en automaat. Wij nodigen u uit voor n overtuigende proefrit. DE VOLVO 340/360 SEDAN V.A. F 21.550,- INCL. BTW. LEASEN V.A. F 682,- EXCL. BTW PER MAAND BIJ 20.000 KM PER JAAR. A. Mulder B.V. Ri|nsburgerweg 86 b en 103 o, Rijnsburg, tel. 01718-29302. V.A. Reys en Zn. Hoge Rijndijk 352, Leiden, tel. 071-899307 il3i' 11 JllvJ i'/i! IV»1U d iJ:! i! L'/:! i 1M fcviïi i M V M ffli In verband met de P. T. T.-stakingen hebben wij u geen uitnodiging kunnen sturen voor de lezing van dr. v.d. Kamp over erfelijkheid en diabetes. De avond vindt plaats in de recreatiezaal, centrale polikliniek, gebouw 5, van het Academisch Ziekenhuis Leiden om 20.00 uur IJsbaan Leiden Dagelijks recreatieschaatsen v.a. 3,- Informatie: 071-769344 Kortingscoupon 1,-. Geldig t/m 23/12/'83. 's Avonds en in het weekend (m.u.v. za.avond) SPAANS CAFÉ-RESTAURANT °LA TLANCHA Woensdagavond Spaanse avond met gitarist en zang van ANTONIO LOPEZ Stationsweg 30 Leiden. Tel. 134262 GRATIS TAPAZ Zending De hervormde synode is in grote lijnen akkoord gegaan met de nieuwe beleidsvisie van de Raad voor de Zending (Oegstgeest). Het beleid wordt meer gericht op het bestrijden van onrecht en minder op de traditionele 'zen ding in de niet-christelijke we reld'. Een commissie gaat de ker- kordelijke en organisatorische gevolgen bestuderen. Hierbij komt ook de verhouding tot het Werelddiakonaat en het Her vormd Evangelisatorisch Beraad aan de orde. Dr. S. Meijers (Leiden) zag in het nieuwe zendingsbeleid een breuk met de kerkorde. Immers, die spreekt over 'de verbreiding van het evangelie onder de vol ken door middel van zending'. Hij diende een motie in om de zendingsopdracht opnieuw te toetsen aan het belijdende karak ter van het zendingsgetuigenis. Deze motie werd met 18 tegen 32 stemmen verworpen. Erelid. Ds. W. H. Stenfert Kroese te Bilthoven kreeg tijdens de al gemene vergadering van de Ver eniging van Vrijzinnige Her vormden in Nederland (in Haaksbergen) het erelidmaat schap aangeboden. Hij is onge veer tien jaar secretaris algeme ne zaken van deze vereniging ge weest. "Weigering van militaire dienst plicht kan een vorm van gehoor zaamheid zijn aan Jezus Chris tus". (Uitspraak van de synode van de Zwitserse Evangelische Kerk, die in Luzern bijeen was).

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15