J Scylla kan het niet bolwerken Roomburg verliest Surprises niet van de lucht Scheuring lijkt onvermijdelijk LMHC behaalt eerste winst -c Sjaardema kampioen, Docos degradeert In voUeybalcompetitie Bewogen NBB-vergadering Zowel bij dames als heren Veldrijder Guyt derde Tweede nederlaag onzeker LZ MAANDAG 21 NOVEMBER 1983 Sport LEIDEN - Als rfien vroeger in de tafeltenniswereld de naam Scylla liet vallen wees de een direct op de troubles die de Leidse club altijd wel wist te veroorzaken, de ander repli ceerde dan meestal met de op merking dat de inzet dan soms wel te rigoureus mocht zijn, maar dat die inzet wél altijd aanwezig was. Tegenwoordig ligt dat anders. Scylla is niet meer het enfant terrible onder de eredivisieclubs. Hoe lovenswaardig dat ook is, het is niet te pruimen dat de pupillen van coach Theo Bak ker om de klip klap duels afle veren waarin de mentale hard heid gelijk die van gesmolten boter is. Zaterdag bij Tempo Team waren Sjoerd Meyer (blessure) en Hans Lingen (in kopen doen voor de aanstaan de huwelijksdag) afwezig en was Patrick Swier alleen licha melijk aanwezig. Swier kan door zijn medicijnenstudie minder trainen en ziet meer dan ooit in één fout geslagen bal het bewijs dat het die mid dag wel niet zal gaan. Het dub bel meegeteld, liet Swier op die basis tegen Tempo Team drie partijen lopen. Invaller Frits Kantebeen laat nooit iets lopen, speelde ook niet slecht, won een game van Rademakers, maar kwam in de diverse slotfases toch teveel te kort. Anne Vlieg kwam niets tekort. De Groninger zorgde er met twee simpele zeges voor dat de schade tenminste nog enigs zins beperkt bleef. Het 6-2 verlies moet desondanks de hoofdmacht van Scylla net als de nederlagen eerder dit sei zoen tegen HH en De Veluwe aan het denken zetten. Uiteindelijk deed het 6-4 verlies dat de vrouwen op de tafel er naast leden veel meer zeer, want ze brengt praktisch ge zien degradatie met zich mee. Marian Kantebeen deed aan doenlijk haar best en dan valt er ondanks de drie verloren partijen niets meer te verwij ten. Voor Lineke Sneller geldt eigenlijk hetzelfde. De 18-jari- ge studente kan er bovendien op wijzen het bat pas vier jaar ter hand te hebben. Sandra de Kruiff hield met drie zeges en een groot aandeel in het dubbel de spanning nog lang in het duel, maar het nut tig effekt bleek uiteindelijk ni hil te zijn. Torenstad zal volgende week het vonnis definitief vellen. Nie mand echter bij Scylla die daar wakker van ligt. Volgend jaar maakt Marian van der Vliet haar rentree en bovendien liet deze week de getalenteerde jeugdspeelster Patricia de Groot (14 jaar) zich naar de viervoudig ex-landskampioen overschrijven. Degraderen deden inmiddels ook de mannen van Docos. De' 5-5 bij Onkyo was leuk maar niet meer dan dat. Het was nog steeds Ed van der Berg die met een hattrick de basis moest leggen en bovendien speelden de Haarlemmers met een inval ler. Als Van der Berg blijft spe len zal in de tweede helft het verloren gegane terrein wel heroverd worden. De vrouwen van Avanti hadden nog een piepklein kansje om kampioen te worden, maar To renstad bleek zaterdag nog niet in Sinterklaasstemming te verkeren. Ellen Bakker was als langzaamste dame opgesteld om zo mogelijk een ruime winst te bewerkstelligen en de eerste twee partijen leek het daar zowaar op. Ellen Bakker versloeg Jansma en Marijke Olsthoorn deed Straalman het zelfde aan, maar daarna stokte de produktie. De nederlaag die verder nog het meest in het oog sprong was die van Ellen Bakker tegen Miijan Kloppen burg, want de cijfers waren ruim 17-21, 10-21. De mannen van Avanti hadden zonder Bettine Vriesekoop ui teraard geen verweer tegen Ni kon dat met de 1-6 winst haar titel veilig stelde. En daarmee komt nog geen eind aan het ne gatieve nieuws, want ook de ping-pongende mannenbroe ders van Scylla gingen zondag middag over de Nikon-knie met 6-2. Frits Kantebeen ver ving nu Anne Vlieg, die al naar Groningen was afgereisd en deed dat opnieuw redelijk (ga- mewinst op Gootzen). Swier en Lingen konden nog wel de invallerstatus van Bert Schoofs onderstrepen. Was het dit week-end dan alleen maar kommer en kwel voor het Leidse tafeltennis? Wis en waarachtig niet. Sjaardema werd kampioen, en promo veert volkomen terecht naar de eerste divisie. Zelf versloegen de Oegstgeestenaren de reser ves van Avanti probleemloos met 9-1 (Joop van den Borg verliest van Kamphuis) en con current Onkyo was dus zo vriendelijk tegen Docos een punt te verspelen. Het is al eer der gesteld op deze plaats. maar Sjaardema legt veel eer in met deze titel want Reitsma en Van der Broek zijn eigen kweek en onderstrepen de ge zonde Oegstgeester sportop- vatting. Als Joop van Borg wat bijtrekt zijn er ook in de eerste divisie weer titelkansen al zal Sjaarde ma logischerwijs natuurlijk eerst door coach Joly Sojinu gewezen worden op de plicht tot handhaving. In Roelofarendsveen kon voor het eerst sinds jaren ook de vlag weer eens uit, want het jeugdige trio Van Veen (Ron), Van Veen (Rico), Kuiper pro moveerde naar de derde divi sie en kan in de volgende helft dus Docos ontmoeten. Rest nog één potje om des keizers baard, Scylla 2 tegen Maas tricht. Toch duurde het vier uur en lieten de heren de soep er voor koud worden. Eind stand 5—5. Overige uitslagen: Hotak Sjaardema 2 5-5; V.V.V. - Avanti 3 4-6; Scylla 4 - Ilac 2-8; Scylla 3 Tw.One Up 3-7; De Treffers - HH 8-2. Vrouwen: M.Z. - Avanti 2 (degr.) 6-1; Koningslust Scylla 2 6-0. NIEUWEGEJIN (GPD) - Ondanks het feit dat alle voorstel len van het bestuur zaterdag zijn aangenomen is de kans op een scheuring in de Nederlandse Badmintonbond nog altijd erg groot. De districten Noord (8000 leden) en Oost (7000 leden) en het grootste gedeelte van Zuid-Hol land, dat ruim 20.000 leden heeft, spraken het „onaan vaardbaar" uit over de plannen met betrekking tot ont koppeling, structuurwijziging en financiën (de begroting voor 1984) en het ziet ernaar uit dat zij zich niet bij de besluiten van de algemene vergadering zullen neerleg gen. Het schot van Roomburg-speelster Marja Sprey (liggend) zal geen doel treffen. Van links naar rechts komen Karin Postma, Annet Vasbinder, Ninette Kokke en Heieen van Ham voor Alecto in actie. Alecto won de streek- derby met 0—2. (Foto Holvast) LEIDEN - De verrassingen waren niet van de lucht in het volleybal- weekeinde. Bij de heren won Do- nar van het sterke Zovoc (3-2), terwijl Leython van Radius won (3-0). Bij de dames versloeg Ley thon koploper Brother/M (3-2) en was NOVO sterker dan van San ten (3-1). Ook de overige uitsla gen deden voor de Leidse teams de balans praktisch allemaal po sitief doorslaan. Ook de LUS V-heren toonden zich beter dan SVC. In een niet al te best duel hielden de teams el kaar goed in evenwicht (15-9, 8- 15). De LUSV-aanval had tot op dit moment nog niet optimaal ge functioneerd, maar in de 3de set kwam Herman Stam in het veld. Toen veranderde er veel, want hij scoorde bij elke aangegeven bal (15-9, 15-8). Gemini speelde tegen Van Santen zijn beste wedstrijd van het sei zoen. In het verleden had de ploeg nog nooit kunnen winnen van deze Haagse ploeg, maar met een verdediging die elke bal van de grond pakte, was er voor Van Santen geen doorkomen aan. Ook de enorme vechtlust bij Ge- mini zorgde voor een niet te kloppen geheel deze middag. Via 15-8, 16-14, 11-15 en 15-12 werd het onverwachts 3-1 voor de Voorschotenaren. DAC was aanvallend de betere ploeg tegen Vollido, dat zijn bes te spelers had in Henny v.d. Hulst en Wim Schouten. De aan- valscombinaties werden door de ze aanvallers op de perfect aan gegeven set-up's goed afge maakt. Vollide vocht vaak knap terug, maar de beslissende 5de set was voor DAC: 16-14, 10-15, 15-5, 10-15, 15-9 (3-2). In de promotieklas won Leython met 3-0 van Radius, dat tot dan toe slechts eenmaal eerder had verloren. Door de inzet van alle spelers liep het spel bij Leython als een trein. Na een moeizame start werd Radius voor een zeer hecht blok gesteld. Daar het ach terveld bijna elke bal had, kon den de Leython spelverdelers zich creatief heerlijk uitleven. De aanval profiteerden hier dank baar van en scoorde er lustig op los. (15-13, 15-5. 15-6). Het WVC-spel was ook dit keer het aankijken volledig waard. Toch resulteerde dit tegen Zevenhui zen wederom niet in winst. Bij 13-12 in de 4de set was WVC dicht bij een punt, maar de scheidsrechter gaf een duidelijke inbal uit en toen was het beke ken: 10-15, 15-11, 12-15 en 13-15 (1-3). Skania (nummer 2) tegen NOVO (eerste) heeft dat gebracht, wat van een topper verwacht mag worden, goed spel en volop span ning. Novo wist een 12-6 achter stand in de 1ste set tot 14-14 om te buigen, maar twee foutjes brachten Skania de winst: 14-16. Een aanvallend oppermachtig NO VO trok de zaken snel recht: 7- 15. Daarna was het spel erg rom melig maar wel erg spannend. Via 14-11 tilde NOVO de stand wederom naar winst: 14-16. Door verkrampt spel gaf NOVO een 7- 11 toch nog weg (15-12) om ver volgens als herboren de laatste set weer op te eisen: 8-15 (2-3). Gemini 2 leek op 14-10 recht streeks op de setwinst af te gaan tegen Jupiter. Toen dit niet lukte (15-17 voor Jupiter) was de ploeg dermate gedesillusioneerd, dat men er in de overige sets niet meer aan te pas kwam: 10-15,10- 15. Donar leverde een prestatie van de eerste orde door Zovoc, notabe- ne in eigen huis, een verdiende 2-3 nederlaag toe te brengen. De ploeg won de eerste set al met 8- 15 en stond in de volgende op setpoint (11-14), toen er by Zovoc voor vakfout gefloten werd, het geen dus 11-15 zou betekenen. Na de veld-wisseling protesteer de Zovoc alsnog en kreeg het protest toegewezen. Zovoc kwam van die 11-14 op 13-14 toen coach Ron Groen een wissel aan vroeg, die in de ogen van de scheidsrechter te lang duurde en omgezet werd in een 3de time out. De scheidsrechter gaf ten onrechte 14-14 en Donar verloor met 18-16 deze set. Ondanks het feit dat Kees de Bock na de 3de set weg moest (werk zaamheden) toonde Donar zo veel karakter dat het de ontmoe ting won via 11-15,15-11,16-18 en daarna maar afzag van een pro test, blij als men was met de on verwachte punten. Bij de damesdivisionisten scoorde Gemini teveel foute opslagen te gen Madjoe in Enkhuizen om aanspraak te mogen maken op winst. Daar ook pass en blok on voldoende waren, werd het een 3-0 verlies (15-11, 15-5, 15-13). NOVO kwam met snel spel flitsend uit de startblokken tegen V. San ten: 15-5. Met een bijzonder har de opslag, waar NOVO geen pas send antwoord op had, werd het gelyk (7-15). In de 3de periode kwam NOVO met 0-7 achter voor het weer in het eigen ritme kwam. Vanaf dat moment was V. Santen kansloos: 15-11,15-5(3-1). Bij Meteoor-Gemini 2 kwam de scheidsrechter niet op. Leython vocht voor wat het waard was en wist hierdoor koploper Brother/M een verdiende neder laag te bezorgen. Met verdedi gend Clema Zoetemelk en aan vallend Christel Verwoerd in een hoofdrol, werd na vijf lange sets de winst veilig gesteld onder enorme bijval van het talrijk op gekomen publiek (15-12,6-15,15- 7. 6-15, 15-11). DVC-DAC was van een zeer matig niveau. Het met blessures kam pende DAC kon ook in deze fan tasie-opstelling niet overtuigen, al was men toch wel zoveel ster ker dan de tegenstander dat de zege geen moment in gevaar kon komen: 9-15, 15-9,11-15, 15-17 (1- 3). Na 2 gewonnen sets kreeg Jo- dan Boys wat meer vat op het spel van LUSV. Mede door ge brek aan conditie van de studen tes kon Jodan Boys de volgende 3 sets op rij in winst omzetten: 15-13, 15-8, 11-15, 9-15, 9-15. Hoe zwak Gemini 3 momenteel speelt bewees de strijd tegen het onderaanstaande Skania. Met 11- 15,15-1,15-5 en 15-7 werd van de ze tegenstander met 3-1 verloren. Ridderveld verloor weliswaar van Velo, maar vriend en vijand waren het erover eens dat Rid derveld wel een puntje verdiend had. (15-11, 13-15, 16-14 en 15-13). WW leed zijn eerste nederlaag te gen nummer 2 Radius. De over winning kwam pas na 5 sets tot stand en Radius dankte deze aan een hechter teamverband, terwijl WW sommige speelsters te zwaar belastte en anderen in het totaal niet (13-15,12-15,15-4,15-9, 11-15, 2-3). GER RENES. AMERSFOORT - De poloërs van LZ'86 leden hun tweede neder laag van dit seizoen. AZPC was in Amersfoort met 9-8 te sterk. Vivax won met 6-13 van WIK. Katwijk behaalde de eerste pun ten door met 6-5 van Vuursche te winnen. DKD bleef in de hoek waar de klappen vallen door een 15-13 verlies tegen Raket. De dames van LZ'86 speelden 5-5 gelijk tegen Stadskanaal. De Zijl/ LGB-ladies daarentegen verlo ren ruim van ESCA: 9-4. LZ'86 incasseerde in de nog prille com petitie alweer de tweede neder laag. Ditmaal vonniste AZPC de Leidse ploeg. Evenals Polar Bears (de eerste nederlaag) ac teert de Amersfoortse ploeg tij dens thuiswedstrijden op een 30- LEIDEN - In de hockeycompeti- tie won Noordwijk in de derde klasse van Hisalis met 2-0 en in de tweede klasse dames Alecto van Roomburg ook met 2-0. Voorts waren gisteren de ploe gen van Hisalis succesvol. De Roomburgteams verloren hun thuiswedstrijden. Forescate Push 0— De ploegen gaven elkaar nauwe-, lijks iets toe, zodat hei gelijke spel een terechte uitslag was. Het voor de Bredase aanval beduchte Forescate speelde verdedigender dan anders en kon het dankzij goed keepen van Fred Brouwer redden. Het spelen op de counter bracht de thuisploeg geen suc ces. Roomburg - HBS 0-1. Bijna elke overtreding in het 23 m- gebied werd door de scheids rechter gezien als opzettelijk en als zodanig bestraft met een kor te hoekslag. Roomburg kreeg er de meeste tegen en moest vijf mi nuten voor tijd de winnende tref fer uit een strafcorner incasse ren. Het harde treffen wérd ui terst strak gefloten. Ronald Cijs werd na een reddende actie bui ten de cirkel voor vijf minuten achter zijn eigen doel gezet om dat hij het spel bedorven zou hebben. Alecto - Maarssen 2-0. Peter-Willem Hoekstra scoorde voor de thuisploeg tweemaal uit een strafcorner waarvan Alecto er beduidend meer kreeg te ne men. Na tien minuten werd het 1-0 en aan het eind van de wed strijd kreeg het Leiderdorpse overwicht gestalte in de uitein delijke 2-0. Hisalis - Noordwijk 0-2. De hardwerkende Noordwijkers kregen in de streekderby loon naar werken. Halverwege de eer ste helft scoorde Erik Verdoorn 0-1 voor Noordwijk, dat zich ge plaatst zag tegen het met de bui- tenspelval spelende Hisalis. De Lissenaren probeerde tevergeefs meterveld. En die internationale afmetingen brachten LZ voor de tweede maal in de grootste pro blefnen. AZPC, dat in de beker strijd nog door LZ was ^rsla- gen, buitte de Leidse onzeker heid op het grote veld goed uit en trok zo de 9-8 overwinning naar zich.toe. Tot aan het eind van de derde periode hielden de Leide- riaars nog gelijke tred met de Amersfoorters (6-6), maar in de vierde periode sloeg de balans definitief door in het voordeel van AZPC. Leidse doelpunten: Wilco van der Zeeuw 3, Michel van der Zeeuw 2, Joop Siera, Remco Roman en Fried Elzenga. Katwijk speelde zijn eerste wed strijd in het pas geopende zwem bad de Mierenweide. En zoals met hevige pressie de achter stand weg te werken. Tegen het einde werd Erik Verdoorn on deruit gelopen en verdiende de strafbal die door Gerard Boks werd benut: 0-2. DAMES Leiden - Zandvoort 2-1. De bezoekers waren door hun fa natieke spel zeer moeilijk te be strijden. De ruststand werd 0-0. Tien minuten na de hervatting moest de invallende doelvrouw Ineke Kastelein een doelpunt toestaan van het jagende Zand voort. Henriette Holshuysen bracht door een benutte strafcor ner LMHC echter weer in de wedstrijd: 1-1. Het enthousiaste publiek zag Andrea van Driel de winnende goal maken uit het veld. Forescate - Spirit 2-0. De revanche was volledig voor Fo rescate dat twee weken geleden nog met 6-0 werd afgedroogd in Schiedam. Een terechte zege voor de alle elf goed hockeyende dames waarin Renée Dassen na haar blessure haar rentree maak te. Margret Pilaar schakelde met succes de spelverdeelster van Spirit uit. Els de Buvry was de maker van beide doelpunten waarvan de laatste vlak voor tijd uit een korte hoekslag werd ge scoord. Roomburg - Alecto 0-2. Twee weken geleden konden beide ploegen niet scoren en bleef het 0-0. Gisteren was Alecto, op het eerste kwartier na, duidelijk de betere ploeg. Het Leiderdorpse middenveld was met spreidend goed op dreef. Na twintig minu ten 0-1 door Marjolein van Al- derwerelt die uit een scrimage vallend Brenda Banen passeer de. Na rust werd door Marion Verdel de tweede Leiderdorpse treffer geproduceerd na een solo van Ninette Kokke in de cirkel. Noordwijk - Qui Vive 3-0. De Noordwijkse zege kreeg in de het bij een feestelijke opening betaamt, haalden de Katwijkers de eerste overwinning binnen. Keeper Henk Vooys was bijzon der verheugd over deze eerste winstpunten maar relativerend stelde hij "dat één zwaluw nog geen zomer maakt". Dit in ver band met de nog steeds benarde situatie op de ranglijst. De win nende treffer werd twintig se conden voor tijd gescoord door Hans Schaap. Doelpunten: Hans Schaap 2, Hans Parlevliet, Piet de Vries, Eddie Hoek en Arco Guyt. Vivax won in Wassenaar van WIK met 13-6. In een rommelige, soms harde wedstrijd waren de Oegstgeestenaren duidelijk te sterk voor WIK. Vooral in de eerste helft zijn beslag. Al in de derde minuut scoorde Renate v.d. Bent de openingstreffer. Jac queline de Groot maakte 2—0 en Alexandra van Kan bepaalde de ruststand op 3-0. Door de ge makkelijk verkregen voorsprong viel Noordwijk na de pauze wat terug en kreeg wat strajcorners tegen die niet gevaarlijk waren. Hisalis - AMVJ 2-1. De hockeysters zijn nog voor de winterstop door de overwinning op de Amsterdamse ploeg uit de gevarenzone gekomen. Sascha Pool nam een vrije slag goed aan en scoorde 1-0 hoog in de tou wen. Nog voor de rust moest de Lissese ploeg de gelijkmaker voor AMVJ incasseren. Sascha Pool zette Hisalis na tien minu ten in de tweede helft weer op voorsprong die door goed verde digen werd vastgehouden. tweede wedstrydheitt kreeg de zege duidelijk gestalte. De Oegst- geestse treffers kwamen op naam van: Ruud Wormgoor 3, Dick v.d. Bosch 3, Leo Onderwa ter 2, Jack Frauenfelder 2, Mar cel Rompes, Marco Koolhaas en Frits Welling. DKD leed een onnodige nederlaag tegen Raket. De 15—13 uitslag had er anders uitgezien als de man-meer-situatie beter was be nut. Topscorer: Frank Dreef 6x. De LZ dames behaalden in hun eerste wedstrijd met coach Aad de Keizer een 5-5 gelijkspel te gen Stadskanaal. Na een 5-1 achterstand kwamen de LZ-da- mes mede door 2 doelpunten van Lucienne de Graaff goed terug. De Zijl/LGB dames verloren in Arnhem van Esca. De hard spe lende Esca-dames wonnen ruim met 9-4. Goals: Grimm» Van Zuylen, Rijsbergen en Hassefras. Het bestuur van Oost houdt aan staande zaterdag een districts vergadering waarin het uittreden uit de bond ter sprake zal ko men; Noord zal deze mogelijk heid volgende week maandag bespreken en in Zuid-Holland is de uittocht van leden inmiddels al op gang gekomen. Naar schat ting 4000 Zuidhollanders zouden al het lidmaatschap van de bond hebben opgezegd. Noord en Oost denken aan de oprichting van een federatie waarin zij veel meer inspraak zouden krijgen dan nu het geval is. Daarnaast wordt erover gedacht om in Ne derland een stichting in het le ven te roepen waarin de recrea tiespelers zouden kunnen wór den ondergebracht. Als al die plannen zouden worden verwe zenlijkt, dan zou de NBB, die nu ongeveer 100.000 leden -telt, nog maar 30.000 leden overhouden. In dat geval zal het voortbestaan van de bond uiterst onzeker wor den. Deze „zege", die het bondsbestuur zaterdag heeft behaald, lijkt dan ook op een phyrrusoverwinning. Voorzitter Riena de Beer denkt echter dat het met de exodus wel zal meevallen. „Ik denk dat de gemoederen nu zijn verhit. Over een week zal men er volgens mij heel anders over denken. In de begroting zijn we uitgegaan van 90.000 leden. Op dit moment zit ten we op een aantal van 104.000". De Beer is dan ook tevreden over door een hoge push uit een strafcorner 1-4. De vijfde goal voor de Oltmans-brigade viel een minuut later en was de mooiste van de wedstrijd. Hans Wagener en Bennis bouwden de aanval op die door Eikenhout werd inge slagen. LMHC verloor in het defensie ve gelid voor even de contro le en rust, toen de thuisploeg verwoed in de achtervolging ging. Dat leverde Laren twee treffers op. Door zoveel mo gelijk de aanval te blijven zoeken, kwam Leiden toch onder de druk vandaan en kreeg zelfs weer volop kan sen. De lat keerde echter twee schoten, terwijl een cor ner van Croll van de lijn moest worden gehaald. Drie minuten voor tijd was het de zeer op dreef zijnde Boele van Hensbroek, die zijn der de doelpunt maakte en Lei den de 3-6 eindzege bracht. de gang van zaken tot nu toe, waarbij de financiële problemen opgelost zouden zijn. Twee der de van de vergadering ging zater dag akkoord met het voorstel om tot een ontkoppeling van bond en badmintoncentrum in Nieu- wegein te komen waardoor de NBB niet langer het risico loopt om te worden meegesleurd in een nog altijd dreigend faillisse ment van het centrum. Tot enke le maanden geleden werd door de bond volop geld gepompt in het slecht draaiende badminto- nonderkomen, waardoor een niet inbare vordering van 1,3 mil joen gulden is ontstaan. De prijs die de bank steeds heeft ge vraagd voor de ontkoppeling be droeg twee miljoen gulden. De bond wilde echter niet verder gaan dan anderhalf miljoen. Om dat externe geldgevers, zoals WVC, niet bereid bleken om het ontbrekende half miljoen bij te passen en de NBB het niet ver antwoord achtte om zich nóg dieper in de schulden te steken, leek dan ook sprake van een pat stelling totdat de bank alsnog be sloot om de 500.000 gulden kwijt te schelden. Voor de meeste kies mannen was dat voldoende re den om zich achter het bondsbe stuur op te stellen. Met 39 tegen 21 stemmen zorgden zij ervoor dat de ontkoppeling een feit werd. En dat de NBB niet langer verantwoordelijkheid - draagt voor het centrum. Volgens de oppositie stelt die ver breking van de „twee-eenheid" echter nietOf de badmintonbond inderdaad zoveel leden zal verlie zen als nu wordt verondersteld, zal na 1 december moeten blij ken. Tot die datum hebben de le den de tijd om op te zeggen wil len zij niet verplicht worden om ook voor 1984 te betalen. Van- daar dat de vergaderingen van Noord en Oost op zo'n korte ter mijn plaatsvinden. Na de vergadering^ die zes en een half uur duurde en af en toe zó emotioneel verliep dat penning meester Heiner dreigde weg te lopen, stelde De Beer: „Nog maals, ik denk dat het verlies aan leden wel meevalt. In Oost, dat nu tegenstemde, hebben van de 7000 leden vrijdag tijdens de dis trictsvergadering 2000 mensen vóór ons voorstel gestemd. Ik verwacht trouwens ook dat die leden die zullen weggaan wel weer zullen terugkomen. Als ze niet lid zijn van de bond kunnen ze niet aan de landelijke compe titie deelnemen en zullen ze in een gat vallen". LEIDEN - De Katwijkse junior veldrijder René Guyt begint zich in de landelijke ritten steeds be ter met de toppers te meten. In Zaltbommel kwam de Swift-ren- ner niet ver achter winnaar Van Gessel en Fitters als derde over de meet, daarbij Peter Voshol naar de vierde plaats verwijzend. Hans Steekers eindigde bij de amateurs als achtste. Zaterdag troffen de juinoren uit de Leidse regio elkaar in Sint Michielsge stel. De krachtsverhoudingen blijken elkaar momenteel weinig te ontlopen. Eddie Kouiss finish te als vierde, Martin Overdevest werd zevende, terwijl Casper van der Meer, Hans Kolenbrander en Rudy Zomerveld in volgorde als negen, tien en elf over de meet kwamen. LAREN - Na de drie gelijke spelen in de eerste weken van de hockey-competitie in de hoofdklasse, veroverde debutant LMHC gisteren de eerste overwinning. Laren werd met 3-6 verslagen. Na acht minuten werd het 0-1 voor Leiden. Martin Bennis verlengde met succes de lob van Wouter Eikenhout over de ver uitgelopen Laren-doel man Eelco de Vries. Laren verdiende met fanatiek aan- valsspel weliswaar acht straf- corners, maar zag zijn pogin gen teniet gedaan door de so lide LMHC-sluitpost Hen stra. Geen strafcorners voor de Oegstgeester ploeg in het eer ste wedstrijddeel, maar wel vier doelpunten. De zeei technische en kwikzilverige middenvelder Joannes Boele van Hensbroek bewees zijr faam van topscorer en brachl Leiden met twee treffers op de comfortabele 0—3. De score werd nog voor rust omhoog getild naar 0-4 door centrumspits Martijn de Kempenaer, die het goede voorbereidende werk van Boele tot doelpunt verhief. Na een kwartier spelen in de hervatting scoorde Laren

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 18