mededelingen gemeentebestuur 1 8 1 leiden 21 tm 25nov.'83 leiden Ford moet weer auto's met rechts stuur maken Parool wint in beroep zaak rond Herrenberg r VRIJDAG 18 NOVEMBER 1983 BRUSSEL (UPI) - De Europese Commissie heeft de Ford-fabrie- ken in Keulen opgedragen de le vering van personenauto's met een rechts geplaatst stuur aan dealers in de Bondsrepubliek te hervatten. Doet de Westduitse dochtermaatschappij van het Amerikaanse concern dat niet, dan wordt haar distributiesys teem afgekeurd, zo heeft de com missie gisteren laten weten. Ford besloot in mei van dit jaar geen auto's met het stuur rechts meer aan haar Westduitse dea lers te leveren. De fabriek was tot de ontdekking gekomen dat het merendeel van de auto's naar En geland werd verkocht, waar ze dertig procent goedkoper waren dan vergelijkbare wagens van de Britse Ford-fabrieken. Dat vond men in Keulen nogal sneu voor de Britse dealers. In Brussel bestaat daar weinig be grip voor. Ford maakt volgens de Europese Commissie met de be perking van haar leveranties aan de Westduitse dealers inbreuk op de bepalingen uit het EG-ver- drag die belemmering van de concurrentie verbieden. De com missie liet dat al in augustus aan Ford Duitsland weten. Het ging om een voorlopig oordeel van de commissie, in afwachting vaneen nader onderzoek. De commissie liet gisteren in een de finitief oordeel weten dat er naar haar mening geen sprake kan zijn van goedkeuring van het dis tributiesysteem van Ford in de Bondsrepubliek als bepaalde au totypen met aan alle dealers wor den geleverd. Ford heeft tegen de voorlopige be slissing van de Europese Com missie protest aangetekend bij het Hof van Justitie van de Euro pese Gemeenschappen in Lu xemburg. Het hof heeft nog geen uitspraak gedaan. LONDEN - Traditioneel als Britten zijn, werd ook dit jaar reeds een maand van te voren de kerstverlichting in de deftige Regentstreet ont stoken. Groene en blauwe engelen en flitsende sterren moeten in de ko mende maand het Londense publiek sfeervol verlichten bij het doen van hun kerstinkopen. (Koto anpi Geldboete voor slaan rechter ROTTERDAM (ANP) - De officier van justitie bij de Rotterdamse recht bank heeft gisteren wegens mishandeling 2.500 gulden boete geëist, waarvan 2.000 gulden voorwaardelijk, tegen een 55-jarige man uit Rot terdam. De man wordt ervan verdacht dat hij vorig jaar juli een Rotter damse rechter tijdens een echtscheidingsprocedure een klap op haar oor heeft gegeven, waardoor haar trommelvlies scheurde. De verdachte zei dit gedaan te hebben omdat de rechter, mr. J.I. Buch- ner, hem tijdens de behandeling van zijn echtscheiding steeds de mond snoerde, als hij vragen over de tot dan toe gevolgde procedure wilde stellen. Kwart vracht wagens wil nog niet deugen DRIEBERGEN (ANP) - Even als vorig jaar heeft precies een kwart van de Nederland se vrachtwagens zodanige ge breken dat een proces-ver baal op zijn plaats is. Dat kan worden afgeleid uit de giste ren verschenen analyse van de steekproef die de Rijkspo litie jaarlijks op veelal dezelf de punten in het land onder het vrachtverkeer houdt. Bij de laatste controle, die eind september heeft plaatsgevon den, heeft de politie 1.046 voertuigen gecontroleerd, al dus de algemene verkeers dienst. Bij 53 procent van de vrachtwagens was alles in or de. Tweeëntwintig procent van de chauffeurs kwam er van af met een waarschu wing, 25 procent werd gever baliseerd. In acht procent van de gevallen moest ter plekke een repara tie worden uitgevoerd, omdat verder rijden onverantwoord AMSTERDAM (ANP) - Het dag blad Het Parool had in juli van dit jaar het artikel, waarin werd gesuggereerd dat de Surinaamse ambassadeur Herrenberg con tacten had gelegd tussen de co- caïnemaffia in Colombia en de machthebbers in Paramaribo, niet behoeven te rectificeren. Het is Het Parool ook niet verbo den in de toekomst over Herren berg in dit verband te schrijven. Dit heeft het gerechtshof in Am sterdam gisteren bij de behande ling van deze zaak in hoger be roep bepaald. Het hof vernietigde daarmee het vonnis van de president van de rechtbank, mr. Borgerhoff Mul der, van juli van dit jaar in het kort geding dat Herrenberg te gen Het Parool had aangespan nen. In dat vonnis veroordeelde de rechtbankpresident het dag blad tot rectificatie van het ge wraakte artikel en tot het zich onthouden van artikelen in de toekomst, waarin Herrenberg in verband wordt gebracht met de Colombiaanse cocaïnehandel. Paroolredacteur Paul Grijpma had in een artikel gesuggereerd dat grote Colombiaanse cocainehan delaren bereid waren, na bemid deling van Herrenberg. het be wind van Bouterse een lening van 50 miljoervdollar te verstrek ken tegen zeer voordelige rente In ruil daarvoor zou de cocaïne- maffia een vrije doorvoerroute door Suriname krijgen voor co caïne met Europese bestem ming. Het hof veroordeelde Herrenberg tot het betalen van de proceskos ten. AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse effectenbeurs heeft de commissaris voor de notering vandaag de handel in aandelen Amfas opgeschort in verband met een binnenkort te verwachten bericht. Onmiddellijk na deze bekendma king staken oude fusiegeruch ten weer de kop op. Amfas is al geruime tijd fusiekandidaat, al zijn alle geruchten tot dusver door de leiding van Amfas cate gorisch ontkend. ilni Raads- en commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden Maandag 21 november a.s. om 20.00 uur in de B&W-kamer van het stadhuis. Agenda: Overzicht klachten 1 januari - 1 juli 1983 Blokkade-akties gemeentepersoneel Notitie 'merken van fietsen'. Eind-verslag beleidsadviesgroep 'oorzakelijke be nadering'. Tijdschema sleutelplan. Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 23 november a.s. om 20.00 uur in de aadzaal van het stadhuis. Agenda: Huurontbinding Oude Herengracht 4 en 5. Uitneming van grond t.b.v. volkstuincomplex Cronesteyn. Woningwetbouw Herengracht-Zijlsingelgebied Financiële afwikkeling 230 woningwetwoningen in het Herengracht/Zijlsingelgebied. Groepswoning (op verzoek van hr. V. Lint). Evaluatie gemeentelijke subsidieregeling groot onderhoud*. Renovatie 92 woningen in complex 2 V. Speykstr. e.o. wbv. Eensgezindheid. Aankoop dienstwoningen EBR. Aankoop Nieuwe Rijn 84/84a en 85/85a en Uiter stegracht 6 en 8. Verkoop grond Stevenshof t.b.v. transforma torstation. Verkpop grond nabij de Gerrit Doustraat. Verhuur percelen grond achter de Zijlsingel op het Kwekerijplein. Uitgifte in erfpacht percelen Haven 9/9a, 15 en 56, en Ververstraat 12 - Rv 311. Uitgifte in erfpacht van 3 locaties in de binnenstad voor de bouw van 13 energiearme woningen. Uitgifte in erfpacht van de Volmolengracht 18. Uitgifte in erfpacht perceel grond aan de Hooi gracht. Motie M13 - 1983 Bijdrage regio-gemeente voor Leidse voorzieningen. Aansluiting van Leidse Woningstichting bij de Centrale Technische Dienst Woningbouwvereni gingen. Uitgifte in erfpacht van perceel grond en opstal Haarlemmerweg 21. Grondruil snippers grond nabij nieuwbouwcom- plex Ons Belang aan de Marnixstraat. Aankoop Bachstraat 512. Het met een aangegeven komt gezamenlijk met de commissie Ruimtelijke Ordening aan de orde. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegenheden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport Donderdag 24 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Eindverslag onderzoek wandelgangen van min derjarigen door de jeugdwelzijnszorg Leiden/ Alphen. Jaarverslag 1982 directie GZ/GG en GD. Jaarverslag 1982 MD, info oktober 1983 GSD. Jaarverslag 1982 DGB. Huisvesting IBR. plm. 22.00 uur Gronduitgifte tbv. volkstuincomplex Cronesteijn. Overname noodgebouw PTT tbv. sportdoelein- den. Nota gebruiksvergoedingen sportaccommoda- Bovenstaande Raads- en Commissie vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Werkgroep Academiewijk-Levendaal west Maandag 21 november a.s. om 15.00 uur in ka mer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Bestemmingsplan Sijthoff (school aan Vliet). Woningbouw Sliksteeg, Medisch Archief, Rem- brandtstraat/Noordeinde. Kort Rapenburg, indeling. Parkeerontheffingsregeling voor bewoners en be drijven. Marinekomplex. Voor informatie kunt u bellen 254505. Werkgroep Hogewoerd Dinsdag 22 november a.s. om 20.00 uur in het pand Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Stand van zaken m.b.t.. - Verbeteringsplan - bestemmingsplan - busbanenplan - parkeerlokatie Sanders - plannen terrein Camera/Barbara/Cunera Bouwplannen. Voor informatie kunt u bellen 254506. x tnspraakcommissie Woensdag 23 november a.s. in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Behandeling van een klacht van Platform Arbeid en Inkomen. Concept-standaardprocedure inzake het functio neren van werkgroepen in stadsvernieuwingsge bieden. Discussiestuk standaardprocedures en concept standaardprocedure inzake de voorbereiding van nota's. Voor informatie kunt u bellen 254167. Voor informatie 'Overige vergaderin gen' zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Diversen Dz 007( Aanc/ï oU/Lt 4LHO CLIIL P L (eocj eocj - mzdeAjKnA^iA uil om cUl U vuzwn op ZS rvov. m -fat (Znl CIuMvuua U CjtAxUn JrJ Ul OJ1-Z1Q H8 ClarwQmj, zo u (Camytl Tflosu. Asfaltering kruispunt W. de Zwijgerlaan - Sumatrastraat - I Jsselmeerlaan Dinsdagochtend 22 november a.s. is voor de duur van ongeveer twee dagen het kruispunt W. de Zwij- gerlaan-Sumatrastraat-IJsselmeerlaan gedeeltelijk af gesloten voor verkeer. Het kruispunt daar is in de afgelopen jaren sterk ver zakt door de zware verkeersdruk en moet daarom dringend met asfalt worden opgehoogd. De N.B.M. (Ned. Basalt Mij.) voert de werkzaamheden uit. Per deel wordt het kruispunt onderhanden genomen. Verkeersafwikkeling Doorgaand verkeer zal geen gevolgen ondervinden van de werkzaamheden. Voor twee rijrichtingen wordt een rijbaan gebruikt. Eerst wordt de noordelijke rijbaan onderhanden ge nomen. Dit betekent dat voor het verkeer komend vanaf de W. de Zwijgerlaan, ter hoogte van de Groenoordhallen, de IJsselmeerlaan uitsluitend via de Gooimeerlaan te bereiken is. Bij de Lage Rijndijk-Su- matrastraat en W. de Zwijgerlaan komen borden met opschrift. De tweede en tevens laatste werkdag be hoeft geen omleiding via Merenwijk geregeld te wor den. Als het weertype gunstig is, is het karwei de 23ste no vember achter de rug. Galgewater voor alle scheepvaart gestremd Dinsdagochtend 22 november a.s. om 7.00 uur zal i.v.m. de werkzaamheden voor de bouw van de Churchillbrug een duiker worden aangebracht waarin leidingen en kabels komen voor de electrische instal latie van deze brug. Hierdoor is tot 18.00 uur geen doorvaart moge lijk. Wanneer alles meezit is de volgende ochtend het Gal gewater weer normaal vrij gemaakt voor scheepvaart verkeer. Hoorzitting Aktieplan Emancipatiebeleid In de gemeentelijke mededelingen van vorige week vrijdag heeft u kunnen vernemen dat het Aktieplan (ontwerp) Emancipatiebeleid verkrijgbaar is. Over dit ontwerp-Aktieplan is woensdagavond 23 november a.s. een hoorzitting in het Antonius Clubhuis, Lange Mare 43. Deze hoorzitting begint niet zoals vorige week aange kondigd om 19.30, maar om 19.45 uur. Morgen intocht Sint IMicolaas Omstreeks 13.00 uur zal St. Nicolaas morgen met zijn gevolg op de Haven voet aan wal zetten. Na een kor te begroeting zal de Goedheiligman in een optocht over de volgende wegen naar het Stadhuisplein gaan. Vertrek Haven 13.15 uur - Haarlemmerstraat - Turf markt - Turfmarktbrug - Beestenmarkt - Steenstraat - Blauwpoortsbrug - Prinsessekade - Kort Rapenburg - Breestraat - Hogewoerd - Watersteeg - Nieuwe Rijn - Gangetje - Breestraat - Koornbrugsteeg(aankomst Stadhuisplein omstreeks 14.30 uur). In verband met het bovenstaande zal het verkeer in de binnenstad enige tijd gestremd zijn. Verzoek aan winkeliers Haarlemmer straat De stoet trekt tussen 13.15 en 14.00 uur door de Haarlemmerstraat. Verzoek aan de daar gevestigde winkeliers om de uitstallinkjes tijdens de doortocht even naar binnen te halen of eventueel dichter naar uw winkelpand te hafen. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 21 november Wijk 24. 28 en 32 woensdag 23 november Wijk 33 donderdag 24 november Wijk 30 en 31 vrijdag 25 novembei Bouw vergunningen Verleende bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 15 novem ber 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: Admiraal Banckertweg, bouwen bedrijfsgebouw Langegracht 70, verbouwen en uitbreiden centra Ie. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148. 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911) IliniiiiiiiHiiHiyHliil:;!

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 11