Stakingen bij NS ondermijnd Kamer: snel pakketvergelijking -C Postorderbedrijven gaan korter werken Verzet tegen minder aftrek ziektekosten Bevolking op cadmium onderzocht DENTOFIX Vast' en zeker voor elk kunstgebit DINSDAG 15 NOVEMBER 1983 Spanningen onder personeel DEN HAAG (GPD/ANP) - De NS probeert sinds gisteren met hulp van werkwilligen treinen te laten rijden in gebieden waar de bonden een staking hebben uitgeroepen. De Vervoersbond FNV en de Federatieve Spoorweg Vakvereniging spreken van pure intimidatie van de NS-leiding, waardoor onnodig spanningen tussen stakers en werkwilligen ontstaan. NS vindt het echter uit oogpunt van dienstverlening een goede zaak om, waar dat maar even kan, de treinenloop met werkwilligen aan de gang te houden. Binnenland Tot gisteren liet NS in stakingsge- bieden geen treinen rijden, ook niet als er voldoende werkwilli gen waren. Gisteren stapte de NS-leiding van deze gedragslijn af in het rayon Zwolle. Daar was een stakingsactie aangekondigd die tot half negen zou duren. Met hulp van werkwilligen konden de meeste treinen blijven rijden. De bonden ontkennen dat de actie bereidheid bij het spoorwegper soneel aan het inzakken is. Vol gens de Vervoersbond FNV was driekwart van het rijdend perso neel in Zwolle bereid om 'plat te gaan'. De actie viel toch goed deels in het water, omdat de ac tievergadering te vroeg zou zijn belegd. NS zegt daarentegen dat de bonden door een onjuiste voorstelling van zaken proberen te verhullen dat de actiebereid heid onder de leden niet overal even groot is. Schorsing In Groningen staakte de NS gister- morgen tijdelijk de treinenloop na het uitbreken van conflicten onder het personeel. Volgens de bond werden de spanningen ver oorzaakt door de schorsing van een machinist en een conduc teur. De twee NS'ers waren met een trein uit Groningen richting Friesland vertrokken, maar ver volgens niet verder gereden dan de grens van het tot besmet ge bied verklaarde rayon Leeuwar den. De leiding had daarop de twee werknemers geschorst. Na het bekend worden van de schor sing liepen de spanningen onder het NS-personeel hoog op. In de loop van de dag werd de schor sing ongedaan gemaakt. Kort geding De gemeente Rotterdam daagt vandaag de Afvalverwerking Rijnmond voor de rechtbank over de levering van gedestil leerd water aan de industrie. Gis teren vond overleg met de bon den plaats die zolang de acties duren niet bereid bleken de pro- duktie van gedestilleerd water verder op te voeren. Door de stiptheidsacties bij de AVR zijn 12 tot 13 afnemers van het water in de petrochemische industrie in problemen gekomen. De be drijven hebben de gemeente Rotterdam met schadeclaims ge dreigd. In de Rotterdamse haven wordt volgens de voorzitter van de ha venwerkgevers de laatste dagen aanzienlijk minder lading aange voerd. Volgens hem heeft een aantal grote Nederlandse bedrij ven het zekere voor het onzekere genomen en verschepen zij hun lading via andere havens. Vuilnis De staking van de gemeentereini- DEN HAAG (GPD/ANP) - Een aantal postorderbedrijven gaat wegens het uitblijven van schrif telijke bestellingen als gevolg van de staking bij de post werk tijdverkorting invoeren. Bij het postorderbedrijf Wehkamp wordt met ingang van vandaag op een aantal afdelingen de werktijd tot de helft terugge- bracht.Bij Neckermann in Hulst zijn 80 part-time krachten naar huis gestuurd. Daar komen deze week nog eens 150 mensen bij. Ook het postorderbedrijf Otto in Tilburg heeft gisteren voor 38 mensen werktijdverkorting aan gevraagd. Volgens de postorder bedrijven wordt elke dag miljoe- nenverlies geleden, omdat er geen orders meer binnen komen. Voor de president van de Haagse rechtbank dient vandaag een kort geding dat de Nederlandse Postorderbond heeft aangespan nen tegen de grootste ambtena renbond; de AbvaKabo. De orga nisatie van de postorderbedrij ven is niet tevreden.met de uit spraak van dezelfde rechter, af gelopen vrijdag, dat de acties bij de PTT „niet onrechtmatig" zijn. De eigen vervoerders verenigd in de EVO (42.000 ondernemingen) verwachten dat de stakings- en stiptheidsacties bij PTT, NS en reinigingsdiensten mogelijk blij vende schade zullen aanrichten, die op jaarbasis in de tientallen miljoenen guldens zal lopen. Veel EVO-ondernemingen zien zich genoodzaakt gebruik te ma ken van particuliere bedrijfjes, waarvan nu al is gebleken dat die goedkoper en minstens zo effi ciënt werken als PTT, het goede renvervoer van de spoorwegen en gemeentelijke vuilophaal diensten. Eenmalige uitkering Het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid heeft de ge meenten gisteren opgeroepen om met de aanvragen voor de eenmalige uitkering soepelheid te betrachten. Door de acties bij PTT, die het postverkeer vrijwel hebben verlamd, is nog een groot aantal aanvragen onderweg of zelfs nog niet op de post gedaan. De aanvragen moesten uiterlijk vandaag binnen zijn. Een woordvoerder van het Centra le Girokantoor in Arnhem, waar ongeveer tweederde van de giro- betalingen in ons land wordt ver werkt, vertelde gisteren dat sinds vorige week hooguit een kwart van het normale aantal be talingen doorgaat. De postale recherche in Rotterdam is een onderzoek begonnen naar een anonieme mededeling dat de afgelopen week op 20 postkanto ren in het land enveloppen met chemische stoffen zouden zijn aangeboden uit protest tegen de ambtenarenacties. Volgens de mededeling, die was onderte kend door Abva (Ambtenaren moeten boeten voor acties) kun nen de chemische stoffen gevaar opleveren voor de gezondheid. MAASTRICHT (ANP) - De eis tot schadevergoeding van de van oorlogsmisdaden verdachte Ne derlander Albert T., is door de bijzondere strafkamer van de Maastrichtse Rechtbank afgewe zen. Dit is gisteren door de advo cate van T. mr. A. Odekerken meegedeeld. De 63-jarige in Oostenrijk woonachtige pensionhouder had via zijn raadsvrouwe een schade vergoeding geëist van 270.000 gulden voor de tijd - ruim acht maanden - die hij in voorarrest heeft gezeten. T. werd in mei we gens gebrek aan bewijs vrijge sproken. Tegen de uitspraak van de kamer is volgens Odekerken geen be roep meer mogelijk. De uit spraak is namelijk gebaseerd op een wet van 1950 die vooral van Rechter: geen schadegeld voor Albert T. toepassing is op verdachten van misdrijven tegen de menselijk heid. Zij noemde het besluit van de bijzondere strafkamer onbe grijpelijk. De officier van justitie bij de recht bank in Maastricht, mr. J. Nab- ben, had tegen T. een gevange nisstraf geëist van twintig jaar wegens meervoudige moord. Hij werd echter vrijgesproken we gens tegenstrijdige verklaringen van joodse gevangenen van het Duitse concentratiekamp Kauf- beuren-Riederlo nabij Dachau. B. was aan het begin van de Twee de Wereldoorlog lid van de Ne derlandse verzetsbeweging te gen Nazi-Duitsland. Als "Nacht- und-Nebel gevangene" belandde hij in Duitse concentratiekam pen. In Kaufbeuren-Riederlo werd hij kampoudste en belast met het toezicht op Poolse en Hongaarse joden» Daar zou hij zich, aldus de joodse overleven den van dit kamp, op een afschu welijke manier hebben gedragen tegenover gevangenen. Toch kreeg T. na de oorlog een uit kering als verzetsstrijder van de stichting 1940-'45. Toen hij vorig jaar september in Heerlen bij het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds besprekingen wilde voe ren over de uitbetaling van zijn verzetspensioen, werd hij gear resteerd. ging in sommige plaatsen duurt voort. In Zaanstad werd het huis vuil uit protest 's nachts opge haald. Verder beginnen deze week acties bij de belastingkantoren en moet de tv-kijker rekening houden met onderbrekingen van pro gramma's op Nederland 1 en Ne derland 2. De rechtstreekse uit zending van de voetbalwedstrijd Nederland-Spanje, woensdag vanuit Rotterdam, zou overigens geen gevaar lopen. Onderwijs Aan de oproep van de onderwij zersbond ABOP om een staking te houden in het noorden van het land, heeft gisteren zo'n 10 pro cent van de leden in Groningen gehoor gegeven. In Friesland en Drenthe werd niet gestaakt. De ABOP sprak toch van een suc ces. De komende dagen zal ook elders in het land tot stakingen in het onderwijs worden opge roepen. In Heerenveen werd gisteren het startschot gegeven voor de FNV- actiekaravaan. Deze FNV-kara- vaan trekt de komende dagen door ons land om ambtenaren en uitkeringsgerechtigden te moti veren door te gaan met acties te gen het regeringsbeleid. De vice- voorzitter van de FNV, Herman Bode, noemde de opkomst van de bondsleden 'hartverwar mend'. Volgens Bode speelt de regering werkgevers en werkne mers tegen elkaar uit. 'Wij maat schappij ontwrichtend? Dat zijn de mensen in Den Haag die groe pen tegen elkaar uitspelen', al dus Bode. AB P-winst In de werkgroep pensioenen van D'66 is uitgerekend dat de verla ging van de ambtenarensalaris sen met 3 procent een eenmalig voordeel van bijna 3 miljard gul den oplevert voor het ABP, het fonds dat de pensioenen voor al le ambtenaren regelt. In de be groting van het ABP, aldus de Democraten, is ervan uitgegaan dat de (bruto) salarissen van de ambtenaren niet zouden stijgen maar ook niet zouden dalen. Elk procent afwijking levert een winst op van ruim 900 miljoen gulden, doordat de pensioenver plichtingen stijgen of dalen. Schoo geeft 4,3 miljoen voor noodhulp DEN HAAG (ANP) - Minister Schoo (ontwikkelingssamenwer king) heeft ruim 4,3 miljoen gul den noodhulp toegezegd ten be hoeve van vluchtelingen en slachtoffers van droogte en bur geroorlogen in diverse Afrikaan se landen. Anderhalf miljoen gaat via het VN- hoge commissariaat voor de vluchtelingen naar honderddui zenden Ethiopiërs die na de Oga- den-oorlog naar Somalië zijn ge vlucht. Het betreft medische hulp. Via het VN-kinderfonds gaat een miljoen naar kinderen en moeders in noordelijk Ethio pië. AMSTERDAM - Alle ambulances van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst (GG en GD) i Amsterdam staan vanaf vanmorgen vijf uur op de Dam. Als de ambulances nodig zijn voor het vervoer va zieken of gewonden krijgen zij van de centrale commandopost opdracht van de Dam te vertrekken. Ze zullen n hun werk terugkeren. (Foto AN Justitie stopt onderzoek in Winterswijk ZUTPHEN (ANP) - De hoofd officier van justitie in Zut- phen heeft vandaag besloten het opsporingsonderzoek naar bedreiging van gemeen teraadsleden in Winterswijk te staken wegens onvoldoen de resultaat. Het onderzoek leidde niet tot de opsporing van een dader. Tot het onderzoek was begin deze maand besloten, nadat bekend werd dat een beslis sing over de instelling van een proefgebied nationaal landschap in Wintersv/ijk door de gemeenteraad niet kon worden genomen. Ver schillende raadsleden durf den er na anonieme telefoni sche dreigementen niet over te praten. Volgens de Zutphense persoffi cier van justitie mr. P. Cre- mers, is uit het onderzoek ge bleken dat twee van de 41 raadsleden zijn bedreigd. Een van hen kent de bedrei ger, maar weigert een naam te noemen om de betrokkene geen last met de politie te be zorgen. Een ander raadslid heeft vol gens mr. Cremers aan de vooravond van de gemeente raadsvergadering het anonie me telefonische dreigement ontvangen dat "de zaak zal worden platgebrand". Volgens mr. Cremers zijn aan vankelijke berichten, dat meer dan twee raadsleden waren bedreigd, door het on derzoek niet bewaarheid. CDA en WD oneens met kabinetsplan DEN HAAG (GPD) - De regerings fracties CDA en WD lijken hun steun te willen onthouden aan het plan van het kabinet om de ziektekostenaftrek voor de belas tingen te beperken. Dit blijkt uit de eerste schriftelijke reacties van beide fracties op de inge diende wetsontwerpen. De woordvoerders van beide partij en zijn wel bereid te zoeken naar alternatieve bezuinigingsvoor stellen. Het plan van het kabinet om een aantal aftrekposten te beperken, moet in totaal f 450 miljoen ople veren. Jaarlijks maken ongeveer één miljoen belastingplichtigen van de aftrekregeling gebruik. Volgens het kabinet komt dat, omdat door de huidige regeling ook vele 'normale' ziektekosten kunnen worden afgetrokken. Het streven van het kabinet is er op gericht om het aantal 'gebrui kers' met ongeveer 300.000 te la ten dalen. CDA-woordvoerder Van Dijk stelt in zijn voorlopig verslag voor om andere maatregelen te nemen in plaats va. de verscherping van de buitengewone-lastenregeling. Daarbij denkt hij aan verschui vingen in de loon- en inkomsten belasting, bijvoorbeeld door de verlaging van het laagste tarief te laten vervallen of het gewenste bedrag binnen te halen door alle schijven iets te verhogen. Volgens Van Dijk en zijn WD-col- lega De Grave worden juist lang- WEERRAPPORTEN Amsterdam sneeuw 2 -6 03 De Bilt 3 -8 01 Deelen sneeuw 2 -9 01 Eelde 4 1 Eindhoven 3 -9 1 Den Helder geheel bew. 3 -4 1 Rotterdam 3 -8 01 Twente 2 -8 01 Vlissingen geheel bew. 3 -3 1 Zd. Limburg licht bew. 2 -8 0 Aberdeen licht bew. 9 7 04 Athene 13 11 0 Barcelona 19 13 86 Berlijn 2 -1 01 Bordeaux 14 9 01 Brussel onbewolkt 3 -7 0 Frankfort licht bew. 3 -8 0 Genève geheel bew. 1 0 Helsinki geheel bew. 1 1 2 Innsbruck onbewolkt -2 -7 01 Klagenfurt -2 -7 01 Kopenhagen licht bew. 6 5 14 Lissabon 16 13 21 Locarno geheel bew. 6 3 0 Londen onbewolkt 6 -3 0 Luxemburg onbewolkt 0 -8 0 Madrid licht bew. 17 9 7 Malaga geheel bew. 19 13 16 Mallorca half bew. 21 14 0 Malta 21 15 0 Munchen onbewolkt -1 - -12 0 Nice 13 8 0 Oslo onbewolkt 2 -4 0 Parijs onbewolkt 4 -6 0 geheel bew. 11 6 5 Split half bew. 0 Stockholm 4 1 8 Wenen onbewolkt 0- -13 0 geheel bew. 1 -7 0 Casa Blanca geheel bew. 23 16 12 Istanbul onbewolkt 9 3 0 Las Palmas zwaar bew. 29 21 0 Tel-Aviv 22 14 27 Tunis half bew. 24 13 0 Tussen lonen overheid en bedrijfsleven DEN HAAG (GPD/ANP) - De Tweede Kamer vindt dat er meer haast moet worden gemaakt met het vergelijkende onderzoek naar de inkomens (en an dere arbeidsvoorwaarden) van ambtenaren en werk nemers in het particuliere bedrijfsleven. Een commissie onder leiding van onderdirecteur Weitenberg van het Centraal Planbureau is nog geen half jaar geleden met het onderzoek begonnen. De resulta ten worden over twee jaar ver wacht. De Kamer vindt echter dat de uitkomsten vóór de onder handelingen van volgend jaar be schikbaar moeten zijn. Een ander bleek gisteren tijd.ens een vergadering van de Tweede- Kamercommissie die zich bezig houdt met het beleid voor het overheidspersoneel. Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) betwijfelde of al volgend jaar de resultaten van het onderzoek op tafel kunnen liggen. Niettemin zegde hij toe een poging te zullen wagen. De Kamer vindt dat de uitkomsten van het vergelijkende onderzoek onmisbaar zijn bij de onderhan delingen tussen de minister van binnenlandse zaken en de amb- tenarencentrales over de ar beidsvoorwaarden voor het over heidspersoneel. Als de resultaten van het onderzoek bekend zijn, kan het "welles-nietes-spelletje" over de voorsprong dan wel ach terstand van de ambtenaren ten opzichte van de werknemers in het bedrijfsleven uit de wereld worden geholpen, zei WD- woordvoerder Linschoten giste- Op de vlakte Minister Rietkerk Minister Rietkerk hield zich na drukkelijk op de vlakte. Hij liet zich er niet over uit of hij van middag in het hernieuwde over leg met de ambtenarencentrales nog nieuwe voorstellen zou doen. Het overleg is verordon neerd door de Haagse rechter mr. Wijnholt, die vorige week vrijdag uitspraak deed in een kort geding dat de Nederlandse Organisatie van Tijdschriftuitge vers had aangespannen tegen de AbvaKabo, de PTT en de Staat der Nederlanden. De PvdA bleef er gisteren op ha meren dat er eerst een oplossing moet worden gevonden voor de nu gerezen problemen in het overleg met de ambtenarencen trales. Volgens de sociaal-demo craten moet het beleid voor vol gend jaar worden bijgesteld en moet de verlaging van de ambte narensalarissen met 3 procent van tafel. Een door de PvdA in gediende motie om het overleg van vanmiddag een "open karak ter" te geven, werd echter ver worpen door de regeringspartij en CDA en WD. Uit het debat bleek dat CDA en WD vooral mikken op een meeijarenbeleid en de korting voor volgend jaar ongemoeid la ten. Vooral de WD vond dat het kabinet de ambtenaren voor 1984 een zeer gunstig aanbod heeft ge daan: de netto-lonen blijven na genoeg gelijk, er vallen geen ge dwongen ontslagen ("Maar bij de gemeenten wel", zei de PvdA), van de prijscompensatie wordt 1 procent volledig gebruikt voor het scheppen van extra banen. "Een aanbod dat vrijwel geen werkgever in het particuliere be drijfsleven kan doen aan zijn werknemers", aldus Linschoten. Rietkerk ging overigens niet in op de suggestie van CD A-fractielei der De Vries om te garanderen dat de ambtenaren er ook in 1985 en '86 netto niet op achteruit zul len gaan. Over deze suggestie zijn de regeringspartijen het on eens. Wel wil de bewindsman tot afspraken komen over arbeids tijdverkorting en vervroegde uit treding in de komende jaren. durig zieken en invaliden one venredig zwaar getroffen door deze maatregel. Ook geldt het be zwaar dat juist de middeninko mens (tussen f 46.400 en f 105.000) het meeste nadeel van de regeling ondervinden. Van Dijk heeft uitgerekend dat deze groepen er tussen f 650 en f 4300 per persoon extra moeten beta len. Volgens de voorstellen van het ka binet moeten zowel de drempel bedragen worden verhoogd als de zg. vermenigvuldigingsfacto ren worden verlaagd. Tot de zie kenfondsgrens (f 45.550) zal de nieuwe drempel 13,3 procent van het onzuivere inkomen bedra gen. Doordat er moet worden af gerond, komt de grens echter iets hoger te liggen, namelijk op f46.428. Voor onzuivere inkomens boven dit bedrag (tot f 105.000) geldt een aftrekpost van f4550, ver meerderd met 3,5 procent van het onzuivere inkomen. Boven f 105.000 bedraagt de aftrek f8250. In alle gevallen gaan de vermenigvuldigingsfactoren omlaag naar 114. De drempels voor onderhoudskos ten verwanten en studiekosten worden tegelijkertijd verhoogd van 200 tot 800 gulden per jaar. Indien dit minder is, geldt een drempel van 2 procent (nu 1 pro cent) van het onzuivere inko men. De vaste aftrek wegens ar beidsongeschiktheid of ouder dom moet volgend jaar 661 gul den voor alleenstaanden en 944 gulden voor gehuwde bejaarden bedragen. PvdA en D'66 hebben nog geen af gerond oordeel over de plannen van het kabinet. Volgens het PvdA-kamerlid Kombrink valt er wel wat voor te zeggen om de aftrekposten te verminderen in plaats van een anders noodzake lijke verhoging van de directe belastingen. 'Bouwstop dupeert bejaarden' AMSTERDAM (ANP) - Wanneer de Tweede Kamer akkoord gaat met de door minister Brinkman (WVC) voorgestelde bouw- en re novatiestop voor bejaardenoor den, zullen komende generaties bejaarden in de kou komen te staan. Dit heeft het overlegor gaan landelijke corporaties voor bejaardenhuisvesting gisteren gezegd tijdens een persconferen tie over de bouwstop. Brinkman kondigde in juni dit jaar de bouw- en renovatiestop voor bejaardenoorden aan. Die maat regel komt erop neer dat van de 7800 bedden die er dit jaar in be jaarden- en verzorgingstehuizen bij zouden komen slechts een kwart gerealiseerd zal worden. Dit voorstel wordt op 21 novem ber door de Kamer besproken. Aantjes blijft lid van het CDA DEN HAAG (GPD) - CDA-be- stuurslid Willem Aantjes ziet op dit moment geen enkele aanlei ding om uit het CDA te stappen. Aantjes zei dit vandaag voor de KRO-radio in een reactie op het bekend worden van het gesprek dat hij onlangs heeft gehad met de Evangelische Volkspartij. De EVP heeft Aantjes een aantal weken geleden gevraagd om een gesprek over de ontwikkelingen binnen het CDA. Volgens EVP-bestuurslid Ver schoor wilde zijn partij weten of de "progressieve christenen" het tot een scheuring van het CDA willen laten komen. Bovendien vroeg het EVP-bestuur zich af, of de CDA-dissidenten Scholten en Dijkman en Aantjes zich bij de EVP zouden willen aansluiten. "Ik ben nog altijd ten volle lid van het CDA en ik zie op dit moment geen aanleiding om eruit te stap pen. Vrijdag vergadert het partij bestuur over Scholten en Dijk man en ik wil dan in mijn volle rechten als bestuurlid meepra ten", aldus Aantjes. DEN BOSCH (ANP) - Het Rijks instituut voor de Volksgezond heid gaat proefsgewijs onderzoe ken in hoeverre de cadmium- verontreiniging in de Brabantse Kempen van invloed is op de ge zondheid van de bewoners. Dat heeft dr. J. Schaper, regionaal in specteur voor de volksgezond heid, gistermiddag meegedeeld op een persconferentie in Den Bosch. Alles bij elkaar worden in de Kempen 450 mensen onder zocht. Een onderzoek van een dergelijke omvang heeft in Ne derland nog niet eerder plaatsge had. Onlangs is vastgesteld dat de bo dem en sommige groentegewas sen in de Brabantse Kempen ernstig zijn verontreinigd met het zware metaal cadmium. Die verontreiniging is mogelijk ver oorzaakt door een aantal zinkfa- brieken in het gebied, terwijl ook een Philipsfabriek in Maarheze in het verleden nogal wat cad mium via de schoorstenen heeft geloosd. Het wetenschappelijk onderzoek begint met een proefonderzoek in Budel. Daar worden vijftig in woners onderzocht op lengte, ge wicht, bloeddruk, urine en bloed. Bovendien wordt een monster genomen van een teen nagel. Dit proefonderzoek is no dig om na te gaan of de onder zoekmethode in de praktijk vol doet. Begin volgend jaar zullen aanslui tend vierhonderd mensen wor den onderzocht in Luyksgestel. Asscher president rechtbank A dam AMSTERDAM (ANP) - Mr B J Asscher (58) uit Amsterdam is de nieuwe president van de recht bank in Amsterdam. Mr. Asscher volgt mr. W.J. Borgerhoff Mul der op, die sinds 1973 president was van de Amsterdamse recht bank. Mr. Asscher was sinds 1977 co-pre- sident van mr. Borgerhoff Mul der in Amsterdam. Dit beteken de dat hij zich vooral bezig hield met kort-gedingrechtspraak en dat hij de president verving. Daarvoor was hij vice-president in Zutphen, rechter bij de recht bank in Arnhem, rechter-plaats- vervanger en - kantonrechter plaatsvervanger in Alkmaar en advocaat en procureur in Alk- ADVERTENTIE EXTRA FORTE Dentofix Extra Forte is speciaal ontwikkeld voor mensen die elk risico van een los zittend kunstgebit willen vermijden. Een betrouwbaar hechtmiddel met extra grote kleefkracht zonder dat het irriteert Dentofix Regular, Forte en Extra Forte zijn bij elke apotheek en drogist verkrijgbaar.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 5