Mogelijk sporthal op zwembadterrein 'Stacaravans moeten weg' Dz Stevig 'headbangen' in Stadsgehoorzaal Vertrek C A uit Leiden nog onzeker AGENDA Stad en rand ZATERDAG 12 NOVEMBER 1983 IMPORT LEIDERDORP De strijd tegen de her en der in Leiderdorp rondslingerende winkelwa gentjes van de plaatselijke grootgrutters is deze week zijn zoveelste hoofdstuk ingegaan. Een van de neringdoenden heeft namelijk aangekondigd de wagentjes in de toekomst alleen maar tegen betaling van statiegeld ter beschikking te stellen. Want zelfs het door een van de supermarkten speciaal in dienst nemen van twee man nen die de in het dorp versprei de wagentjes weer naar de rechtmatige eigenaar moesten terugbrengen, kon niet voor komen dat er (te) veel toch ver dwenen. De bepaling die in de Leider- dorpse politieverordening was opgenomen om het rondslin geren van de wagentjes te voorkomen, heeft dus niet mo gen baten. De nu te treffen maatregel roept melancholieke herinneringen op aan de krui denier om de hoek. Waar we geduldig voor de toonbank wachtten tot we aan de beurt waren om de man de door ons gewenste waren uit zijn schap pen te laten halen. Tot...de supermarkt zijn intrede in het Nederlands winkelwe zen deed. Zo rond het midden van de jaren vijftig. En die lok te klanten met de kreet dat je er zo gemakkelijk en vooral snel de dagelijkse benodigdhe den kon inslaan. Je hoefde er niet meer voor de toonbank te wachten tot je aan de beurt was maar mocht zelf de spullen uit de kasten pakken Dat je dan gewoon even later in de rij voor de kassa kwam te staan werd natuurlijk gemaks halve maar uit de aanprijzing weggelaten. Evenals het feit dat de verplicht te gebruiken niet kleine winkelwagens dui delijk tot doel hadden om de klanten zoveel mogelijk tege lijk in te laten slaan. En om nog maar te zwijgen over de verlei delijke uitstalling van de (bete re?) die mede het nu zo fraai geheten proletarisch winkelen in zwang heeft gebracht. In die begintijd leek de overgang aanlokkelijk ook omdat zeker in drukke uren schoolgaande jeugd een zakcent bijverdien de door aan het einde van de lopende band het gekochte voedsel in zakken of dozen te stapelen en met wagentje en al naar de eventueel geparkeerd staande auto te vervoeren. Die tijd ligt echter lang achter ons en heeft inmiddels plaats ge maakt voor een waarin je arg wanend wordt bekeken wan neer je met kar en al de winkel verlaat. Nu wordt in Leider dorp die argwaan nog manifest gemaakt ook door voortaan statiegeld voor de karretjes te laten betalen. Maar wie heeft ons nu eigenlijk deze manier van winkelen aan gepraat? Sterker, opgedron gen. en de oude kruideniers tot faillissement gebracht? Die zelfde grootgrutters toch ze ker. De AH's, de VIVO's, de Spars en de Digrossen, of hoe ze ook al lemaal mogen heten, hebben een uit de Verenigde Staten geïmporteerd winkelsysteem klakkeloos overgenomen en zadelen ons nu met de onge pastheden op. De dóar temid den van voetbalveldgrote par keerterreinen gelegen super- makten zijn overigens in vele gevallen nog steeds voorzien van jongens en meisjes om de spullen in te pakken en met wagen en al naar je auto te rij den. Zo ook met medewerkers die de op de parkeerplaats ach tergelaten winkelwagens om de zoveel tijd weer naar de winkelruimte terugrijden. Dit laatste lijkt ook de enige ech te oplossing voor het winkel wagenprobleem hier te lande. Meer mensen in dienst nemen om de wagentjes terug te bren gen. De klanten hebben name lijk om het systeem niet ge vraagd en de grootgrutters moeten hun eigen problemen maar oplossen. Aan de ene kant je clientèle ko ning wanen en haar even later knechtenwerk laten opknap pen is al te bar. RAAD OEGSTGEEST - Het Oegst- geester college van B en W heeft deze week positief gerea geerd op een verzoek van pro gressieve raadsleden om mild te zijn bij het innen van allerlei heffingen waar het bijstands trekkers en ouderen betreft. Per individueel geval zal voor taan worden bekeken of die van een of andere, of alle, heL fingen kunnen worden vrijge steld, zo stelt het vaderlijk be zorgd in het vooruitzicht. Alleen voor één speciale ge meentelijke heffing, die van de hondenbelasting, maakt het dagelijks bestuur van de ge meente een uitzondering. Men sen schaffen nu eenmaal ge heel vrijwillig zo'n beest aan en dienen dan ook maar zelf voor alle kosten op te draaien, zo luidt het liberaal. Met alle respect voor dit oordeel, er is kritiek op mogelijk, zoals enkele weken geleden op deze plek ook al eens is geleverd. Ook de motivering van B en W doet wat gezocht aan. Zo stellen de Oegstgeester be stuurders dat de hondenbelas ting per jaar niet veel meer kost dan de bazen en bazin netjes kwijt zijn om hun vier voetige huisvriend een week of drie van voedsel te voorzien. Bedoeld is natuurlijk daarmee aan te geven hoe weinig die be lasting dus eigenlijk kost ten opzichte van de overige beta lingen die er voor de hond wor den gedaan. Maar er wordt hier een merk waardige relatie gelegd tussen de hoogte van de hondenbelas ting en de kosten van drie we ken brokken. Alsof je je hond maar enige tijd geen voedsel behoeft te geven om de hon denbelasting eruit te hebben. Of tweewekelijks een brokken- loze dag, bijvoorbeeld. Het ware beter geweest om te be seffen welke voordelen een ge meente kan hebben van het feit dat ouderen er een dergelij ke huisvriend op na houden. Duik maar eens in het archief van vorige Weekspots, vrin den. WARMOND Theekoepel... Theezééf(!), is een beter woord voor het historische monumentje in het Warmondse park Groot Leerust. Als het even regent komt het water in straaltjes van het plafond naar beneden. Daarom stelt het gemeentebestuur nu voor om de koepel op te knappen. Alleen al de Warmondse gemeentekas moet zestigduizend gulden ophoesten om het 'ding; weer dicht en toonbaar te krijgen. Gezien de ook voor Warmond steeds nijpender financiële situatie, lijkt de ernaast geplaatste reddingsboei bijna symbolisch. Zal de restauratie van de theekoepel dan oorzaak zijn dat die naar de gemeentekas moet worden geworpen? ,f0to Holvast) De illegale stacaravans op het terrein van de Oegstgeestse jachthaven Poelmeer (Foto Holvast) OEGSTGEEST Het gemeente bestuur van Oegstgeest wil een aantal stacaravans achter de jachthaven Poelmeer bij de Haarlemmertrekvaartweg op korte termijn verwijderd zien Volgens B en W staan de cara vans er illegaal en passen ze bo vendien niet in het bestem mingsplan Kwaakpolder. De eigenaar van het caravanter rein, Juffermans, die het ge meentelijk verzoek tot verwijde ring gisteren tussen zijn post aantrof, toonde zich desgevraagd erg verbaasd. Juffermans, die te vens eigenaar is van de jachtha ven: "Ik heb al twee jaar geleden een vergunning voor het plaat sen van caravans aangevraagd. De bedoeling is dat volgend jaar al één caravan bewoond wordt. Dat zal dan voor de zomermaan den en weekenden zijn. De opzet is namelijk dat de bewoners in de toekomst er ook een boot bij huren. Daarom vind ik dat het caravanterrein wel in de lijn van een watersportbestemming ligt zoals het plan aangeeft", aldus Juffermans. "Daarnaast, zo gaat hij verder, "is het volgens mij landelijk toegestaan dat bij een boerderij als de mijne drie tot vijf caravans mogen staan. Dat zal ik bij verschillende instanties nog eens navragen". Of de eigenaar gehoor zal geven aan het verzoek zal dus afgewacht moeten wor den. Gehoord: Michael Schenker Group in de Stadsgehoorzaal, 11 november. Bezet ting: Michael Schenker - gitaar, Gary Barden zang, Chris Glen - bas, Ted McKcnna - drums, Andy Nye - toetsen. "Ready to rock?", vroeg zanger Gary Barden gisteravond aan de melijk mannelijke bevolking van de Leidse Stadsgehoorzaal. Diago naal in de lucht gestoken vuisten vormden het bevestigende antwoord. In dezelfde accommodatie waren vorig jaar de betonvlechters van Mo- törhead werkzaam, een klus die Leiden danig in beroering bracht. De fans van de uit Hannover, Duitsland, afkomstige Michael Schenker hielden het rustiger. Hun idool speelde de stampvolle vloer plat zonder één wanklank. Muzi kaal en qua sfeer waren er geen dissonanten (behalve vier hersenlozen die de Hitler-groet brachten) te melden. De melodieuze hardrock van Schenker, met hier en daar een klassiek aandoend intermezzo, stond garant voor een avondje stevig 'headbangen'. Dit eerste van de twee optredens in Nederland (vanavond staan ze in Groningen op de planken) in het kader van de 'Built to Destroy-tour 1983' kon de toets der kritiek ruimschoots weerstaan. Schenker, een erkend genie op de 'Flying V'-gitaar, was in vorm en kwam helder en 'rauw als een open wond' uit de luidsprekers. De combinatie van het lekkere strakke drumwerk van Ted McKenna (ex-Rory Gallagher) en het moddervette produkt van bassist Chris Glenn maakte het feest compleet voor de in zwart leer en met veel spijkers uitgedoste suppor ters uit de provincie. Het 'heavy-rnetal' van Schenker verschilt duidelijk van de bombastische geluidsmuur van zijn collega's in groepen als Y&T, Saxon en Motör- head. Waar deze jongens elkaar de loef afsteken in het produceren van zoveel mogelijk decibellen, trekt Schenker zich daar weinig van aan en neemt op solistische kwaliteit het publiek voor zich in. Kortom (naar de vaak even ruige voetbalvelden vertaald) het verschil tussen Feyenoord zónder en mét Cruyff. In het laatste nummer van het anderhalf uur durende concert onder streepte Cruyff, pardon...., Schenker, zijn absolute klasse. Het nummer "Doctor, Doctor, Please", zette een kroon op de avond 'headbangen'. Een vrijdagavond die voor de fans niet beter te besteden zou zijn ge weest. Immers, hardrock is voor hen dé manier om een week werken, schoolzitten of werkloosheid af te reageren. Een forse stoot onder de gordel en géén. 'Inleveren' gebeurt slechts aan de tap. Zo werkt dat in Hardrockland, waar Schenker gisteravond Koning Beatricks was. "Ready to rock?". Ja, natuurlijk!. DIRK JAN ROELEVEN jrilszrm Jazz De jazz-pianist Rob Agerbeek treedt vanavond op met zijn trio in het Leiderdorpse 'Muzcn- hof. De pianist, bekend van ra dio en tv, speelt met begelei ding van Erik Ineke (slagwerk) en Harry Emmery verschillende jazzstijlen. Aanvang van het op treden is negen uur. Koffieconcert (1) Docenten van de streekmuziek- school 'Rijnakkoord' geven morgen een koffieconcert in 'MuzenhoF (Cor Gordijnsingel 3). Uitgevoerd worden werken van Beethoven, Honegger, Mil- haud en Francaix. Het concert begint onj half een. Koffieconcert (2) De Sint Jans Fanfare uit Zoeter- woude organiseert morgen een koffieconcert in het Muziekcen trum aan de Schenkelweg. Te gast is dit keer de 'Big Band Voorschoten'. De koffie is bruin vanaf half twaalf 's morgens. Disco De Zoeterwoudse jongelingen tot en met vijftien jaar kunnen morgenmiddag van drie tot vijf uur terecht in het Spinneweb bij de Sint Jans Kerk in de Zuid- buurt. Er valt te dansen op mu ziek van disco 'Gold Star'. Depressies Het katholiek vrouwengilde houdt dinsdag 15 november een avond om te praten over het thema 'Depressies'. Na een inlei ding wordt er gepraat over dit onderwerp. Aanvang acht uur in 'Don Bosco'. de gemeente Leiderdorp sector sport altijd gesubsidieerd op basis van tekorten. Als er geld werd overgehouden moest dit te rug haar de gemeente. Verdier wil - een deel - van het geld echter ten goede laten ko men aan het zwembad. "Dat is nodig voor achterstallig onder houd en renovatie van het bad", aldus Verdier. Hij vindt ook dat investeringen die tot lagere te korten leiden, zoals de waterglij baan, worden gestimuleerd als de vereniging of instelling een deel van die meevaller naar eigen inzicht mag besteden. Het zwembadbestuur is bezig een meerjarenplan op te stellen waarin de noodzakelijke verbete ringen aan het bad staan opge somd. Zo is er dringend behoefte aan een kantine. De bedoeling is dat die als eerste wordt ge bouwd. Eigen geld heeft het zwembad nog wel. "De verdienste van de vori ge besturen is dat ze een uitste kend financieel beleid hebben gevoerd, maar met investeringen en onderhoud zijn ze wat zuinig jes omgesprongen. We moeten daar nu wat aan doen. Anders verkommert het zwembad", al dus Verdier, sinds een jaar be stuurder van het ruim 25-jaar ou de zwembad. In het kader van de komende bouwactiviteiten in het zwem bad is ook de geruchtenstroom rond een te bouwen sporthal in Leiderdorp weer opgelaaid. Het zwembadbestuur zou plannen hebben om tegelijk met een kan tine ook een sporthal te bouwen. Verdier: "Dat verhaal over die sporthal is niet van ons. Maar het is alleszins de moeite waard om te bekijken of er een sporthal in combinatie met het zwembad mogelijk is". De ex-wethouder denkt overigens dat het wat een sporthal betreft voorlopig wel bij plannen zal blijven. "Ik ben zelf politiek dier genoeg om te beseffen dat het in de gemeenteraad een zodanig dubieus plan is dat ik er in elk geval niet aan ga beginnen", ver telt Verdier. Afwachten dus? Verdier: "Als er een actie komt van de sportraad (het vertegenwoordigende or gaan van de Leiderdorpse sport- dergelijk bedrag op tafel te leg-~ gen". Ziet hij de eerste hobbel bij het bij eengaren van het geld, de tweede wordt gevormd door de kosten van exploitatie. "De bezetting overdag van een sporthal is één van de problemen. Zonder gym- onderwijs is het niet mogelijk een sporthal te exploiteren. Maar dat zal ten koste gaan van de sportzaal 'Op Dreef en de gym zalen. Ik zie daarom de hele reali satie van een sporthal erg som ber in", aldus Verdier.. LEIDEN - De gemeente Leiden heeft gisteren besprekingen ge voerd met kledinggigant C A. Onderwerp van gesprek was het mogelijke vertrek van C A uit Leiden. Het gesprek heeft nog geen concrete resultaten opgele verd C A beperkte zich tot de uitspraak, dat het alle mogelijk heden in Leiden en omgeving op een rijtje wil zetten en dat het be zig is met een marktonderzoek. Het gerucht dat C A al zou heb ben gekozen voor een verhuizing van de Leidse binnenstad naar de Winkelhof in Leiderdorp, kon niet Worden bevestigd. Deze week zei men in gemeente-krin gen, dat er "enige grond voor een dergelijk gerucht is". Wethouder Waal (ruimtelijke ordening) zei zich tot het uiterste te zullen ver zetten wanneer de gemeente Lei derdorp meewerkt aan een uit breiding van Winkelhof met 3000 vierkante meter winkelruimte. Een dergelijke uitbreiding zou in strijd, zijn met afspraken over de omvang van het winkelcentrum, die beide gemeenten in het verle den hebben gemaakt. Uit het gesprek van gisteren, dat werd gevoerd door wethouder Fase van economische zaken, bleek dat nog alles mogelijk is. Zij het dat nieuwbouw San de Breestraat niet meer voor de hand ligt. Wel wordt onder meer bezien of C A in de parkeerga rage Sanders gehuisvest kan worden. Komende week worden de besprekingen met C A voortgezet. Fietser op de vuist met chauffeur LEIDEN - Op de Sumatrastraat is het gisteren aan het einde van de middag tot een vechtpartij geko men tussen een 25-jarige fietser uit Leiden en een vrachtwagen chauffeur. De fietser reed voor de wagen langs, kennelijk op een wijze die de woede van de chauf feur opwekte. Hevig claxonerend en scheldend gaf hij daarvan, volgens de fiet ser, blijk. Toen die de man met enige woorden van repliek dien de, stapte hij uit en een vechtpar tij volgde. De chauffeur pakte uit zijn wagen vervolgens een ijze ren pijp, waarop de fietser weg rende. De chauffeur maakte van de gelegenheid gebruik en reed met zijn wagen over de fiets en zette vervolgens - zonder succes - de achtervolging in. De fietser heeft aangifte bij de politie ge daan. ZATERDAG Leiden Caeciliastraat 18 - videofilm over de ho modemonstratie van 25 juni jl.,xp 21 Postduivenver. het Oosten - Anna Pau- lownastraat, jaarlijkse tentoonstel ling, zaterdag vanaf 13 uur, zondag vanaf 10.30 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad, toneelvereniging Ploef met "Het koffertje van Van Dalen'. 14 uur. ZONDAG Stadsgehoorzaal - Voorrondes Neder landse Danskampioenschappen. 10- 17 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur tel 125802. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur, disco. Café De Uyl van Hoogland - Nieuw- straat, optreden Het Tilt Team, 16 LVC - Breestraat 66, instuif volksdans groep Tarantella. Clubhuis De Waterkeet - Paramaribo- straat, inschrijven voor 'Zijlloop', vanaf 10.15 uur. Leiderdorp Muzenhof - koffieconcert door het Slag werkensemble, 12.30 uur. Warmond Meerrust - Jazzconcert door Pia Beek. MAANDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde - le zing 'Muziek in de Andes Vallei. Pe ru', 20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - concert door Meindert Kraak en Joke Boon, 20.15 Lage Morsweg 14a - Spiritisch Genoot schap Leiden, 20 uur. Leiderdorp Hollantsche Tuyn - ledenvergadering kunstkring Leiderdorp, 20 uur. bestuursza- Tekort Leiderdorps zwembad valt mee LEIDERDORP - Het jaarlijkse tekort van het Leiderdorpse zwembad 'De Does' zal dit jaar naar alle waarschijnlijkheid zo'n honderdduizend gulden lager uitvallen. Desge vraagd vertelt de voorzitter van het zwembadbestuur, ex-wethouder H. Verdier, dat het gunstige resultaat voor het overgrote deel is te danken aan de aanleg van een waterglij baan. De 44,5 meter lange glijbaan trok grote aantallen extra bezoekers. De forse meevaller zal als het aan clubs - red.) om geld in te zame- Verdier ligt niet terugvloeien in len of dat de gemeente bereid is de gemeentekas. Tot nu toe heeft om zo'n twee miljoen gulden be schikbaar te stellen, want dat kost een sporthal, dan willen wij best meedenken. Want als er een plaats is in Leiderdorp die goed is voor een sporthal dan is het wel die van het zwembadterrein. De grond is relatief goedkoop en als we zo'n sporthal gelijktijdig met bijvoorbeeld de kantine bouwen dan is die ook goedko per. Maar ik betwijfel of de ge meente Leiderdorp bereid is een ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad-Noord. Groenoord, Kooi. Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. Middelstegracht 129. tel. 132500; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: F. Kruis, Hooigracht 24, tel. 126371; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid. Tuinstadwijk. Professorenwijk, de Waard za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuidwest, Stevenshof: za.8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58, tel. 761754; spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos. Zocherstraat 1, tel. 766123; spreekuur 12 en 17 uur Voor de praktijk van Groeneveld. R. v Leeuwen. Meijer. Reinders, Tan. v. Tol. Verhage en Zwijnenburg: R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 218661; spreekuur 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwijk. Rosmolen 2., Leiderdorp P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres. Oegstgeest J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten za, W. van Dam, Palèstinalaan 29, tel. 3960; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar noord: J. Paulides, v. Z. v. Nijeveltstraat 42, tel. 14561; zuid: J. Vonk, Witten- burgerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 11 nov tot 18 nov door: Apotheek De AJoé, Levendaal 161, Lei den, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, •tel. 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, 1 Muurling, Helder, Leiden, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C.P. van Oostrom, Veurseweg 36, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- or: >ekhuysen, i Leiden, tel. 768019. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten .noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur Oegstgeest Ipterkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. v.d. Waalslaan, LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur). Abonnementsgelden bi) vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan verstreken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging 32035711 n v Dam.ate Holding BV te Haarlem Jaarabonnement 233.50 Kwartaalabonnement 61.25 Com Per posl 83,60 Maandabonnement 20.59 (Autom betaling) p^r Losse nummers 0.85 j Kri Directie G Konpman Ad| dir N Ouakernaat Hoofdredacteur Drs J W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur H v d Post (piv) W F J Wirtz (bin./buit /ec J Buygrok-Hoogeveen (plv) P J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C H Schrama (teature) I-W4941, I 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Paris'. Wash.r, n. Beiroet. Rome, Madrid, L.omcO

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2