c S DT Docos in PTT-pand naar Morskwartier Jongste combinatie aan de leiding Rechter stelt KNVB op alle fronten in gelijk UEFA uit TROS-NHS-winterkampioenschap springen in Groenoordhal Rijsbergen rond met Helm.Sport op nader onderzoek eeu5"'- 23*/^ Van der Wal enigszins hersteld LUGDUNUM DE SPARTAAN ZATERDAG 12 NOVEMBER 1983 Sport LEIDEN - Het college van B en W heeft gisteren zijn goedkeuring gegeven aan het voorstel om het postkantoor aan de Gerestraat toe te wijzen aan de tafeltennis vereniging Docos. De club, die in de Groenesteeg uit haar jasje is gegroeid, zal met de opstallen van de PTT verhuizen naar sportpark De Morsch. De ge meenteraad moet op 12 decem ber zijn fiat geven aan dit plan waar een bedrag van ongeveer drie ton mee is gemoeid. Het postkantoor aan de Gerestraat is, nu de PTT in december zijn intrek zal nemen in het splinter nieuwe complex aan de Schip- holweg. overbodig geworden. Voor het symbolische bedrag van honderd gulden werd de ge meente Leiden eigenaar van de semi-permanente en houten be bouwing aan de Gerestraat. Die zal moeten verdwijnen omdat op die plek een vijftigtal woningen gerealiseerd zal worden. Jan Duivesteijn, direkteur van de gemeentelijke dienst Sport en Rekreatie, zag destijds wel wat in de gebouwen van de posterijen. "Ze zijn uitstekend onderhou den en bovendien gemakkelijk te demonteren. Het leek het me een ideale ruimte voor een tafel tennisclub. Voeg daarbij dat Do cos in de Groenesteeg zowel qua ledental als qua mogelijkheden voor toptafeltennis letterlijk en figuurlijk aan het plafond zat en dan is de link snel gelegd. Dit al les speelde ongeveer een jaar ge leden". Inmiddels is het kort dag, maar in de tussentijd werkte Sport en Rekreatie een plan uit dat afgelo pen week door wethouder Tesse- laar in de raadscommissie voor sportzaken .verd toelichting W gisteren zijn goedkeuring hechtte. Bepaald goedkoop is de verplaatsing niet te noemen. Al les bijeljcaar moet er een bedrag van drie ton boven tafel komen, terwijl Docos zelf zo'n 50.000 gul den dient te investeren. De le denvergadering van de ruim tweehonderd leden tellende club is daar overigens mee akkoord gegaan. "Het lijkt duur, maar vergis je niet", zegt Duivesteijn. "Doen we het niet dan laten we een unieke kans lopen. We praten hier namelijk over een lokaliteit van 48 bij 12 meter die mede van wege de hoogte van 6 meter ge schikt is voor het tegelijk laten verspelen van tien internationale wedstrijden. Omgerekend bete kent dat datje minstens veertien normale oefentafels kunt plaat sen. Bij de voorzieningen is dan tevens rekening gehouden met aparte kleed- en doucheruimte, een bar, een bestuurskamer en een typekamer. Wat denk je dat je kwijt bent als je dit alles wilt realiseren met een stenen ge bouw. Minstens het driedubbele, zeg maar negen ton. Dat is ande re koek". Het onderkomen moet gefinan cierd moeten worden uit het fonds Bovenwijkse voorzienin gen. Grootste kostenfactoren zijn vloer en dak. Die moeten vernieuwd worden. Duivesteijn: "Daar is niet aan te ontkomen. Er moet een betonnen vloer in en het dak zal na demontage aan de Gerestraat wel niet meer water dicht zijn." De Morsch, en dat betekent in dit geval schuin achter de velden van de voetbalvereniging en moederclub Docos en pal naast het terrein van rugbyclub DIOK, is niet zomaar gekozen. Duives teijn: "Die plek is uitermate gun stig. Deze zomer, wanneer de IBB uit De Morsch vertrekt, zul len de velden- van DIOK in de breedte worden gelegd. Achter de bomenrij, naast de steenop slag van de gemeente, wordt het postkantoor neergezet. Met Lei den, ZLC, Docos-voetbal, DIOK en Docos-tafeltennis is er dan straks voldoende opvang voor de Stevenshof. Behalve een gym zaal is in die nieuwbouwwijk, waar 13.500 mensen komen te wonen, namelijk geen enkele sportvoorziening geprojecteerd. Maar vlakbij kunnen we ze dan in elk geval het nodige bieden." Docos-bestuurslid Cor van Zijp, speciaal belast met de eventuele verhuizing, hoopt dat de ge meenteraad het licht zo snel mo gelijk op groen zet. "De Groenes teeg is echt te klein voor ons ge worden. We hebben dan welis waar nog geen ledenstop, maar erg ver zitten we daar niet van daan. In De Morsch, met die rui me accommodatie, kunnen we verder uitgroeien. De vereniging staat als één man achter de plan- Waar Docos het geld vandaan haalt is voor Van Zijp nog een open vraag. "We hebben in de loop van de jaren wel wat gespaard, maar dat is niet toereikend. We zullen dus actie moeten gaan voeren. Verder hopen we met zelfwerkzaamheid nog het een en ander te kunnen besparen. Dat geld zal er heus komen. Daar ben ik niet bang voor." AD VAN KAAM Wereldtitel Van den Berg HAMILTON (ANP) - Plank- zeiler Stephan van den Berg (foto ANP) heeft gisteren op de zee voor Hamilton (Ber muda-eilanden) zijn wereldti tel op de windglider, de zeil plank die komend jaar ook op de Olympische spelen in Los Angeles wordt gebruikt, geprolongeerd. In de zesde en zevende race klasseerde de Noordhollander zich res pectievelijk als eerste en achtste. Hetgeen net vol doende was voor het behalen van het kampioenschap. De Italiaan Klaus Maran eindig de als tweede. De Noor Ras mussen als derde. In de zeven races viel Van den Berg na een redelijk begin flink terug. De tweede en eer ste plaats in de vijfde en zes de race, waarin de sterkere wind en een zwaardere golf slag in het voordeel van de Nederlander waren, brachten hem terug aan de top. Door in de laatste race als achtste te finishen, veroverde hij, al was het op het nippertje, het goud. Loes Ladage maakte het Ne derlandse succes compleet met een zilveren medaille bij de dames achter de Italiaanse Manuela Mascia. AMSTERDAM (ANP) Brandsteder BV, de Nederlandse importeur van Sony, tekent maandag tijdens een persconferentie in Amsterdam het contract, dat het Japanse be drijf voor 4 jaar het exclusieve sponsorrecht geeft voor alle secties van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Pro Sport Promotions bv, de ex clusieve vertegenwoordiger van de sectie betaald voetbal, en de door dit bedrijf geworven kandi daat-sponsor Philips hebben gis teren via kort gedingen tever geefs getracht het "huwelijk" tussen Sony en de KNVB tegen te houden. Philips' eisen in een kort geding voor de Utrechtse rechtbank het verbieden van een sponsorover eenkomst tussen de KNVB en Sony. het verbod van de daaraan verbonden persconferentie en het heropenen van de onderhan delingen tussen het Eindhoven- se bedrijf en de voetbalbond werden vrijdag door rechtbank president mr. C L. Baron van Ha- rinxma thoe Slooten afgewezen. Teveel tegenstrijdigheden in de lezingen van beide partijen maakten het de rechter onmoge lijk de schuldige aan te wijzen. Van Harinxma wenst het 4-jarige miljoenencontract voor de KNVB om die onduidelijke rede nen niet te dwarsbomen. Even te voren in Amsterdam, had mr. J. van Praag-Sigaar als voor zitter van de arbitragecommissie van de VNS (Vereniging Neder landse Sponsors) en de NSF (Ne derlandse Sport Federatie) ge weigerd een oordeel uit te spre ken in het geschil tussen Pro Sport en de KNVB over de aan wijzing van de nieuwe hoofd sponsor. Eiser PSP wenste een uitspraak over de handelwijze van het sectiebestuur betaald voetbal dat het niet door PSP aangebrachte Sony i sponsor. Van Praag-Sigaar maakte echter gebruik van het recht op verschoning, omdat zijn assistent mr. Walder steekhou dende verklaringen had afgelegd tegenover de pers. Op verzoek van de voetbalbond zag Van Praag af van arbitrage waarna de affaire werd doorgeschoven naar de arrondissementsrechtbank in Amsterdam. Schuld Daar leed het kamp van Pro Sport zijn tweede nederlaag op één dag. Rechtbankpresident mr. Gi solf zag bij beide partijen schuld. Omdat Gisolf uit de vele ondui delijkheden niet kon opmaken wie de grootste schuld trof ging hij iet in op de vorderingen van PSP in het "spoedgeding": het verbod aan Sony zich maandag te presenteren als geldschieter van de KNVB en het gebod aan de voetbalbond om de onderhan delingen met Philips te herope nen. Gisolf stelde wel vast dat PSP niet had voldaan aan het De jongste combinatie (de 19-jarige Marcel Dufour met zijn 6-jarige merrie Top Secret) springt tot nu toe het beste in de Groenoordhallen, waar het 'TROS-NHS-winter kampioenschap' de inzet is van twee avonden paar- desport. Gisteravond werden drie rubrieken gesprongen, vanavond volgen er nog twee. Veel publiek zag gis teravond Marcel Dufour met zijn merkwaardige merrie de leiding nemen. Toen na middernacht Annemarie Sanders-Keijzer de eerste avond besloot met een imponerende dressuurdemonstratie had het secretariaat berekend dat het springduo uit Kortenhoef vijftig punten had verzameld, overi gens op de voet gevolgd door Hank Melse die vooral dankzij Happy Sound' aan 49 punten was gekomen. Albert Voorn stond nummer drie, maar acht punten achterstand lijken te veel om in te halen, temeer omdat Dufours merrie al geruime tijd een con stant goede vorm aan de dag legt. Het is een merkwaardige zaak met Top Secret. Een jaar geleden kon Marcels Dufours vader wel een paard kopen maar dan moest hij die verre van mooie merrie erbij nemen. Het dier was toen nog niet eens zadelmak. Bovendien heeft het drie vergroeide hals wervels, zodat het de hals niet kan buigen. Het loopt en springt met het hoofd ver naar voren. Desondanks accepteerden de Du fours de koppelverkoop. Het werd een plezierige verrassing. Want al is Top Secret 'moeders mooiste' niet, de merrie heeft wel een enorm springvermogen. 'En weigeren doet zij nooit', zei Mar cel Dufour ons. 'Laat ik dat in he melsnaam afkloppen, je weet maar nooit', vervolgt hij driftig op een springbalk kloppend. Zij heeft dit jaar al een groot be drag aan prijzen bij elkaar ge sprongen. Laatst nog op Jum ping Amsterdam, waar ze op zon dag een rubriek won. En daar voor in Leeuwarden, waar alle groten aanwezig waren. Het is heerlijk met zo'n paard te werken. Ik weet dat zij niet mooi is, maar zelfs vanuit stilstand neemt zij nog een hindernis'. Uitnodiging HELMOND - Wim Rijsbergen maakt op 20 november voor Helmond Sport zijn debuut in het competitieduel tegen Willem II. De 31-jarige Leid- se verdediger kwam gister middag definitief rond met de bedreigde Brabantse ere- divisieplocg, die de routi nier aantrekt om "rust te brengen" in de verdediging. Rijsbergen tekent op 15 no vember, de dag waarop zijn contract met New York Cos- mos officieel afloopt, een contract voor anderhalfjaar jaar". Volgende week don derdag al gaat de oud-inter national voor het eerst mee- trainen met de selectie van Helmond Sport. Twintig Nederlandse topruiters hadden aan de uitnodiging voor Indoor Leiden gehoor gegeven, mede natuurlijk gelokt door de vette prijzenpot (maar liefst 50.000 gulden, een voor zo'n con cours ongekend bedrag). Alleen de nestor van de Nederlandse ruitersport Anton Ebben moest het laten afweten door een spier blessure. Verder was de vader landse springtop present. Een top, die het door verkoop van ve le klassepaarden de laatste tijd nogal moeilijk heeft. Er schijnt geen einde aan te ko men. Afgelopen week zag Willy van der Ham nog zijn sterkste troef, de hengst Feinschnitt Z naar Spanje vertrekken. De kapi tale bedragen, die het buitenland voor toppaarden biedt, blijken onweerstaanbaar. Wat overblijft zijn de paarden die niet of nog niet goed genoeg zijn voor het grotere werk. Men kon dat gisteravond ook zien in de Groenoordhal. In de eerste twee rubrieken - het jacht en het spel-uw-spel - kwam het mede aan op snelheid. Toen vlogen de balken om zo te zeggen om de oren. Veel beter ging het in de derde en voor gisteren laatste rubriek, waarin de ruiters meer de tijd kregen om de door Henk Jan Drabbe en Theo van Vugt opge trokken hindernissen te nemen. Toen plaatste de helft zich voor de éénmalige barrage. Daarin sprak de factor tijd natuurlijk mee en dus rolden de balken weer rond, slechts twee combi naties haalden foutloos de eind streep. Sfeervol Het was overigens een sfeervol avondje paardesport gisteren in de Groenoordhal. Veel belang stelling, een voortreffelijke orga nisatie, leuke shows (vooral de voortreffelijke voltige door Boni- po, de altijd aantrekkelijke aan spanningen en de doorknede dressuur van de Nederlandse kampioene Annemarie Sanders- Keijzer) en natuurlijk de goed ge doseerde springsport. Daar komt bij dat de Groenoordhallen als het ware zijn gebouwd voor de paardesport. Dat hebben we ja ren geleden al kunnen constate ren, maar het werd nu nog eens zeer professioneel onderstreept. Vanavond volgt de tweede editie van het springconcours in de Groenoordhal. Evenals vanmid dag is morgenmiddag de lemen vloer ter beschikking van ruiter- en ponyverenigingen uit deze contreien, die met spelen en shows voor een alleszins beziens waardig programma zorgen. Een gezellig hippisch familiemiddag je. Uitslagen Ten slotte de uitslagen van gister avond: Jachtspringconcours: 1. Marcel Dufour met Top Secret, 2. Jan Tops met Little Madam, 3. Hank Melse met Servus, 4. Eric van der Vleuten met Expo Visar, 5.Johan Laseur met Sandor J, 6. Gert-Jan Mooy met ZB Special. Speel-uw-spel: 1. Gert-Jan Mooy met ZB Special, 2. Cecs van Op stal met Van Opstals Orpheus, 3. Albert Voorn met Ardes, 4. Willy van der Ham met Goliath Z, 5. Marcel Dufour met Top Se cret, 6. Piet Raymakers met Marcus G. Progressief: 1. Henk Nooren met May Be, 2. Jan van Tuyl met Sa luut, 3. Hank Melse met Servus, 4. Irma Smulders met Pluco, 5. Albert Voorn met Nimmerdor, 6. Rob Ehrens met Surprice. KOOS POST ZURICH (SI) De tuchtcom- missie van de Europese voet bal unie (UEFA) heeft in Zu rich besloten de klacht van FC Groningen tegen Inter Milan aan te houden. De commissie is van oordeel, dat de klacht over de omkooppo gingen van Inter Milan een grondig onderzoek verdient. Daartoe zal de commissie ge tuigenverhoren afnemen. Over de datum van die getui genverhoren zal de tucht- commissie zich met beide partijen beraden. De tuchtcommissie van de Eu ropese voetbal unie acht meer informatie over de ge beurtenissen tijdens het duel Feyenoord-Tottenham Hot spur op woensdag 2 novem ber in Rotterdam noodzake lijk om tot een uitspraak te komen. De commissie zal, als de benodigde informatie van beide clubs en diverse andere betrokkenen binnen is, eerst nog een uitgebreid onder zoek instellen. Het is nog niet bekend wanneer de commis sie de zaak verder in behan- deling neemt uitspraak zal zijn. Gealarmeerd door de ongere geldheden in Rotterdam heeft de leiding van Totten- ham Hotspur een beroep op hun supporters gedaan de uitwedstrijd tegen Baycrn München (derde ronde UE- FA-beker) niet bij te wonen. Als compensatie overweegt de Londense club het duel rechtstreeks op een groot beeldscherm in een hal of meerdere bioscopen te bren gen. Spartak Moskou bereidt zich op de UEFA-bekerwedstrij- den tegen Sparta voor in West-Duitsland. Spartak is min of meer verplicht uit te wijken naar het buitenland, omdat de competitie in de Sowjet-Unie juist beëindigd is en de velden in Moskou on bruikbaar zijn door de lage temperaturen. Het eerste duel uit de derde ronde speelt Spartak op 23 novem ber in Rotterdam, de return veertien dagen later in Tifiis. Excelsior heeft van competitie leider Jan Huybregts toe stemming gekregen de com petitiewedstrijd tegen Ajax in het Feyenoord-stadion te spelen. Het duel vindt plaats op zondag 27 november. De rechtbank in Breda heeft de surseance van betaling van de Tilburgse eredivisieclub Willem II verlengd tot half maart 1984. De club moet binnen deze termijn met zijn schuldeisers tot overeen stemming komen over beta ling van de schulden. Met de twee grootste crediteuren, de fiscus en de bedrijfsvereni ging, heeft Willem II al over eenstemming bereikt over te rugbetaling van de vorderin gen. ADVERTENTIE Zaterdag a.s. de belangrijke derby DOCOS - LFC Sportpark "Ter Mors" Haagsche Schouwweg t.o. Holiday Inn. Aqnvang wedstrijd 14.30 uur. contract door op 1 juli gelegde contacten met de Eindhovense multinational pas op 8 oktober openbaar te maken. Binnen 5 da gen had dat contact bij de KNVB moeten worden gemeld. Het sectiebestuur betaald voetbal, zo bleek uit verklaringen van ad vocaat mr. Utermark, had zich ongerust gemaakt over de ont wikkelingen rond het aantrek ken van sponsors. Op 30 juni werd door PSP, eind vorig jaar aangetrokken door het vorige sectiebestuur onder mr. Eric Vi- lé. niet de contractueel vastge legde garantiesom van 200.000 gulden overgemaakt aan de KNVB. Op 4 oktober had PSP bij navraag nog steeds geen grote sponsor in de portefeuille, waar na sectiebestuurslid Harmsen in samenwerking met Inter Foot ball (IF) Brandsteder BV als se rieuze gegadigde introduceerde. Op 8 oktober kwam PSP met de belangstelling van Philips naar buiten. PSP houdt ondanks de slechte sa menwerking vast aan het 4-jarig contract met de betaalde tak van KNVB. "Dit bestuur, onder Van der Louw, zit met de erfenis van het vorige kabinet met Vilé aan het hoofd. Ze willen ons kwijt, dat is duidelijk, wij zullen echter niet wijken", aldus Bert Spaak, de woordvoerder van de verlie zende partij". Achterban De KNVB kan ondanks alles nog op forse tegenwerking stuiten haar achterban. Uit onvrede over het feit dat men totaal niet is gekend in de besluitvorming rond de sponsorstrijd tussen So ny en Philips, sommeerden 28 clubs, 25 spelersraden en vijf oe- fenmeesterafgevaardigden het bestuur betaald voetbal gisteren per telex de presentatie van aan staande maandag uit te stellen. In ieder geval tot het moment waarop men wel volledig inge licht zou zijn. Gisteren bleek nog eens dat het sectiebestuur geen gehoor zal ge ven aan de wens van haar achter ban. Ton Harmsen, die nog in on derhandeling is met een Ameri kaanse multinational (vermoede lijk General Motors) als co-spon sor van Oranje: "Tijdens de alge mene ledenvergadering van de clubs op 18 november krijgt men tekst en uitleg. Eerder kan en zal men niet ingelicht worden. Bo vendien heeft men helemaal niets te sommeren, het bestuur is autonoom in het nemen van be slissingen over sponsoringza- ken". HEERENVEEN (ANP) - Wereld kampioen Jannes van der Wal heeft zich gisteren, na zijn neder laag in de veertiende ronde van de damtweekamp tegen Harm Wiersma, uitstekend hersteld. Het vijftiende duel leverde welis waar remise op. De titelverdedi ger was dit keer duidelijk de mo rele winnaar. Wiersma staat ech ter nog in de cijfers voor: 16-14. In de vijftiende partij probeerde de wereldkampioen de aanval te openen met, zoals oud-wereldti telhouder Ton Sij brands het noemt 'provocerend spel'. Van der Wal gebrikte als vanouds voor de opening weinig tijd. Tot de twaalfde zet was de ouverture met secondant Hans Jansen ter dege voorbereid. Daarna koos de wereldkampioen zijn eigen spel. Zijn helper constateerde dat dat niet ten onrechte was. Wiersma kreeg wel tempi-voor- deel. Maar hield ook alle moge lijkheden open om de spannin gen te neutraliseren, hetgeen in zijn situatie wel begrijpelijk is. De uitdager leek in het midden spel iets minder speelvrijheid te hebben dan de titelverdediger. Maar toen Wiersma tegen de slot fase op gesloten klassiek aan stuurde leek het duel zich in zijn voordeel te ontwikkelen, hoewel niet direct voldoende voor winst. Van der Wal kwam echter weer in tijdnood. En toen hij een voor de hand liggende remise-variant achterwege liet, vreesde men voor een nieuw debacle omdat hij nog vijf zetten moest doen en zijn vlag op vallen stond. Van der Wal erkende na de partij, die op voorstel van W eindigde, dat h had gespeeld. DeTegelhandel

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13