mededelingen gemeentebestuur l leiden 14tm18nov.'83 leiden Gemeenteraad Maandag 14 november a.s. om 19.30 uur. Agenda: Herstemming over de motie van de heer R. van Lint e.a. inzake de atoombewaping. Meerjarenprogramma nieuwbouw en renovatie. Verkoop Endegeesterstraatweg 25. Aanpassing algemene voorziening v.m. Harteveld- complex. Verhuren Burchtzalen aan de Stichting "Burcht" i.o. Voorzieningen huisvesting openbaar k.o. en I.o. in het Kooidistrict. Wijziging gemeenschappelijke regeling Energiebe drijf Rijnland. Renovatie 92 woningen aan de Van Speijkstraat e.o. van woningbouwvereniging "Eensgezind heid". Aangaan van een gemeenschappelijke regeling in zake verwijdering van huishoudelijke afvalstoffen. Rapport commissie voor de rekeningen woning- wetbouw Herengracht-Zijlsingelgebied. Financiële afwikkeling 230 woningwetwoningen van de gemeente (L.W.S.) in het Herengracht-Zijl singelgebied. Beschikbaarstelling 1e werkkrediet Directie S.W. Rekening-courantkrediet restauratie Hofje van Eva van Hoogeveen. Krediet voor het aanpassen van het G.A.S.-groot boek i.v.m. nieuwe comptabiliteitsvoorschriften. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten openbaar buitengewoon onderwijs 1981. Verlenging pachtovereenkomst Stadsgehoorzaal. Garantie geldleningen E.Z.H. Voorlopige vaststelling bedragen art. 88, 1e lid, Wet voortgezet onderwijs over 1981. Oninbaarverklaring ontvangsten dienstjaar 1980. Uitgifte in erfpacht en verkoop van grond aan de Stichting Leidse Studenten Huisvesting en over dracht van grond door de Stichting aan de ge meente. Consequenties voor de gemeentelijke welzijnsplan ning van het voornemen de Kaderwet specifiek welzijn niet in te voeren. Uitgifte in erfpacht grond en opstallen Ververs- buurt. Hernummering kabelnet Centrale Antenne Inrich ting. A. Gemeenschappelijke regeling Kunstuitleen Lei den e.o. B. Wijziging Verordening experimentele Kunstuit leen Leiden e.o. Noodaccommodatie welzijnsvoorzieningen Ste venshof. Verslag minderhedenbeleid. Raads- en commissie- vergaderingeh Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis of bel even: 254103. Overige vergaderingen v5 Projectgroep Stationsbuurt. Donderdag 17 november a.s. om 20.45 uur in de school aan de Rijnsburgersingei 55. Agenda: Uitgangspunten voor het bestemmingsplan. Voor informatie kunt u bellen 254439. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Vrijdag 18 november a.s. om 14.30 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. Agenda: •14.30 uur: Bezwaarschrift van de heer J.L. den Hoed tegen afwijzing op verzoek om een woonvergunning. •14.50 uur: Bezwaarschrift van de heer L. Harks te gen afwijzing op verzoek van de heer G. Sprang en mevrouw S. van Bekkum om een woonvergunning. •15.10 uur: Bezwaarschrift van mevrouw S. My- dosh-Krysta tegen afwijzing op verzoek om registratie als woningzoekende. 15.30 uur: Bezwaarschrift van de heer C.I.J. Smits en mevrouw Y.J.A.M. Kokke tegen af wijzing op verzoek om registratie als woningzoekende. •15.50 uur: Bezwaarschrift van de heer A. Wolters tegen afwijzing op verzoek om registra tie als woningzoekende. 16.10 uur: Bezwaarschrift van de heer A. Abdales tegen afwijzing op verzoek om registra tie als woningzoekende. 16.30 uur: Bezwaarschrift van mevrouw H. Krom hout tegen toewijzing van de woning Middelstegracht 1, dan wel besluit tot uitgifte van een woonvergunning. •16.50 uur: Bezwaarschrift van mevrouw H.C. Klui vers-de Pree tegen afwijzing om regis tratie als woningzoekende. Voor informatie kunt u bellen 254168. Voor informatie "overige vergaderin gen" zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Diversen Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Woensdag 16 november a.s. om 20.00 uur in de Raadzaal van het stadhuis. Deze vergadering zal worden voortgezet op donderdag 17 november a.s. eveneens om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: B en W-besluit inzake ideële reclamevoering Ver eniging tot Bescherming van het ongeboren kind. Behandeling bezwaarschriften tegen bouw Admi- raalsbrug. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit Rijndijk- buurt. Voorstel tijdschema ruimtelijke ordeningsplannen. Voorstel vernieuwing riolering en reconstructie Stationsweg. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit de Waard. Voorstel huurontbinding/schadeloosstelling pan den Oude Herengracht 4 en 5. Verlenen vrijstelling t.b.v. renovatie 60 woningen complex 5 woningbouwvereniging "De Eendracht". Notitie inzake nieuwe parkeerontheffingsregeling bewoners en bedrijven binnenstad. Notitie inzake binnenstadsbruggen. Voorstel inzake Standaardprocedure functioneren werkgroepen stadsvernieuwingsgebieden. Verslag van het gesprek met de T.B.A.'s. Brief Pieters- en Academiewijk inzake panden Be gijnhof 1, 1a, 2, 2a. Stand van zaken Structuurschets Leidse Agglome ratie. Stand van zaken lussenplan Rapenburg. Huisvesting een- en tweepersoonshuishoudens Pieterswijk. Voorstel inzake herzönering openbaar vervoer ge meente Leiden. Mededeling inzake tunnels Lammenschansweg. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236, kenbaar te maken. Bovenstaande raads- en commissiever gaderingen zijn openbaar. Informatie-avond over bestemmingsplan en verbeteringsplan voor de Zeeheldenbuurt en het industrieterrein de Waard. Onlangs besloten Burgemeester en Wethouders tot het instellen van de projektgroep de Waard en de werkgroep Zeeheldenbuurt. De projektgroep kreeg tot taak om een ontwerp- bestemmingsplan te maken voor het gehele gebied gelegen tussen de Oude Rijn, de Nieuwe Rijn, de Zijl singel en het Rijn- en Schiekanaal. De werkgroep moet zorgen voor het tot standkomen van een ver beteringsplan, dit alleen voor de Zeeheldenbuurt. De bedoeling is dat er in de komende maanden gelijk tijdig aan de beide plannen gewerkt gaat worden. Het streven is om ze in de loop van het voorjaar van 1984 gereed te hebben voor ter inzagelegging en bestuurlij ke behandeling. In verband hiermee organiseert de gemeente een informatie-avond die tot doel heeft om voorlichting over beide plannen te geven en om be woners en bedrijven bij de planontwikkeling te be trekken. De avond wordt gehouden op maandag 14 november a.s. in het Speeltuingebouw Ons Eiland, Kortenaerstraat, aanvang 20.00 uur. De bewoners en bedrijven uit het plangebied hebben al een uitnodiging voor de informatie-avond ontvan gen. Andere belangstellenden zijn eveneens welkom. Verwijderen racistische leuzen Bij het Gemeentebestuur is aangedrongen op het ver wijderen van leuzen met een racistische of diskrimi- nerend karakter. Burgemeester en Wethouders heb ben dit toegezegd, voorzover dergelijke opschriften aan gebouwen of bouwwerken met een openbaar ka rakter zijn aangebracht. Meldingen kunnen worden doorgegeven aan de Di- rektie Reiniging, Noorderstraat 18, telefoonnr. 212411. Nieuw nummer Stadswerk Er is een nieuw nummer van het gemeentelijk infor matieblad Stadswerk, verschenen. Het blad staat boordevol nuttige gegevens over het herstel van de Leidse stad. Onderwerpen zijn: Laatste nieuws over alle opengebroken straten nu en in 1984. Kort Rapenburg bijna gereed. Verkeersbeloop in de Pieterswijk. Portret van de Direktie Groen. Het groen van Noorderkwartier en De Kooi. Bomen in de stad. Subsidie voor bedrijven in stadsvernieuwingswij- ken. Gratis Het blad kan gratis worden afgehaald op de volgende adressen: Buro voorlichting stadhuis. Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117. VVV, Stationsplein 210. Museum de Lakenhal, Oude Singel 28. De Leidse bibliotheken. De club- en buurthuizen en dienstencentra in de vooroorlogse wijken van Leiden. Intocht Sint Nicolaas Op zaterdag 19 november a.s. omstreeks 13.00 uur zal St. Nicolaas met zijn gevolg op de Haven voet aan wal zetten. Na een korte begroeting zal de Goedheilig man in een optocht over de volgende wegen naar het Stadhuisplein gaan. Vertrek Haven 13.15 uur - Haarlemmerstraat - Turf markt - Turfmarktbrug - Beestenmarkt - Steenstraat - Blauwpoortsbrug - Prinsessekade - Kort Rapenburg - Breestraat - Hogewoerd - Watersteeg - Nieuwe Rijn - Gangetje - Breestraat - Koornbrugsteeg(aankomst stadhuisplein omstreeks 14.30 uur). In verband met het bovenstaande zal het verkeer in de binnenstad enige tijd gestremd zijn. Verzoek aan winkeliers Haarlemmerstraat. De stoet trekt tussen 13.15 uur en 14.00 uur door de Haarlemmerstraat. Verzoek aan de daar gevestigde winkeliers om de uitstallinkjes tijdens de doortocht even naar binnen te halen of eventueel dichter naar uw winkelpand te halen. Gemeentewoningen te koop aangeboden Burgemeester en Wethouders zijn voornemens over te gaan tot de afstoting van de percelen Rijnsburgersingei 4 (oppervlakte 71 m2) P.J. Blokstraat 2 (oppervlakte ca. 185 m2) Op elk van de genoemde percelen is een woning ge vestigd. Uitgifteprijzen inclusief afkoop van de erfpachtcanon voor een periode van 25 jaar: Rijnsburgersingei 4 f 46.250,—k.k. P.J. Blokstraat2 f 128.000,-k.k. Aan de woning Rijnsburgersingei 4 dient een en an der te worden verbeterd. Voor verdere inlichtingen over de genoemde uitgiften kunt u zich in verbinding stellen met de directie Grondzaken van de ge meente. Deze directie is gevestigd in het Stads bouwhuis, Langegracht 72 en telefonisch be reikbaar onder nummer 254516. Aktieplan emancipatie is uit Vanaf maandag a.s. is aan de balie van het stadhuis en Stadsbouwhuis voor een gulden het aktieplan voor het Emancipatiebeleid verkrijgbaar. Dit plan is een uitwerking van beleidsaanbevelingen, die door de werkgroep Emancipatie Leiden zijn verwerkt in de Emancipatienota's 1 en 2. Het aktieplan is nog niet definitief. Een ieder wordt daarom in de gelegenheid gesteld op dit plan te reageren. Dat is mogelijk vanaf 11 november toi 9 december a.s. Mondelinge reacties zijn eveneens mogelijk. Daarvoor is op woensdag 23 november a.s. een hoorzitting georganiseerd, die wordt gehouden in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare 43 en begint om 19.30 uur. En verder Alle inspraakréacties zullen in samengevatte vorm, voorzien van het standpunt van het college van Bur gemeester en Wethouders worden toegezonden aan degenen die van de inspraakmogelijkheid gebruik hebben gemaakt. Gedurende de inspraaktermijn ligt het Aktieplan ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Stichting Welzijn en Informatiebalies stadhuis en Stadsbouwhuis. Wie meer wil weten over het Emancipatiebeleid in het algemeen, kan daarvoor terecht in het stadhuis bij het buro Emancipatie, telefoon 254214. Overdruk artikel Uitbreidingsplan 1933 In het Leids Jaarboekje 1983 is een artikel opgeno men over het uitbreidingsplan 1933 van Leiden, van de hand van C.J.D. Waal. Bij de informatiebalies in de hal van het stadhuis en het Stadsbouwhuis is een beperkt aantal overdruk ken van dit artikel verkrijgbaar (prijs: f 2,50). Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 14 november Wijk 18 en 22 woensdag 16 november Wijk 27 en 23 donderdag 17 november Wijk 20 en 26 vrijdag 18 november Bouw vergunningen Verleende bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 8 novem ber 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Zweilandlaan 4, verbouwen tot fitness-centrum; - Carneoolstraat 100, verbouwen en uitbreiden wo ning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang ben*t getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergum ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen T1.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Te verlenen bouwvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet de volgende bouwver gunningen te verlenen: - Haarlemmerstraat 241-243, verbouwen winkel ruimte; - Staalwijkstraat 29, inwendig verbouwen en maken aanbouw; - Herenstraat 64, uitbreiden wijkgebouw; - Marie de Lannoystraat 14,.plaatsen erfafscheiding; Bovengenoemde bouwplannen liggen met ingang van 14 november 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de directie Bouw- en Woningtoezicht, kamer 021, in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Gedurende de termijn van terinzageligging is een ieder bevoegd schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10