HldMÖS Videotheek Perfect Videotheek Perfect Belgen spelen zonder inzet De Goey: "Het is buigen of barsten Sparta wil Poortvliet Philips spant kort geding aan Pernix overtuigt in zaaltoernooi Lucht voor Willem II Schapers pakt Kriek t VIDEOFILMS KIJKEN ZONDER ERGERNIS KINDERPARTIJTJE! IN ÉÉN KEER OPGELOST -( SP°" )-- Zwitserland wint: 3—1 TILBURG (ANP) - De Til- burgse eredivisieclub Wil lem II kan de schulden sane ren nu de gemeente Tilburg gisteren heeft besloten om de club honderdduizend gul den voor te schieten van het subsidiebedrag voor het lo pende seizoen. Met dit geld en een krediet van een parti culiere stichting kan Willem II de fiscus op korte termijn 835.000 gulden betalen. Het restant van de belasting schuld, ruim één ton, moet Willem II over een jaar aan de fiscus betalen. Met een andere belangrijke schuldei ser, de bedrijfsvereniging BVG in Zeist, had het be stuur van Willem II al eer der overeenstemming be reikt over aflossing van de schuld van bijna 600.000 gul den. De overige schuldeisers van de club zal worden aangebo den vijftien procent van hun vorderingen uit te betalen. Waarmee Jan Persoon het snel heidsrecord aan zijn neus zag voorbijgaan, want De Goey eiste een tijdlang de nadrukkelijke aandacht van de vergadering. Niet verwonderlijk, want het sla ken van een noodkreet is zéér on gebruikelijk in de doorgaans saaie bijeenkomsten. De voorzit ter van de Katwijkse zaterdag club confronteerde de aanwezi gen met de mededeling dat het BERN (BELGA) - België heeft gisteren in Bern op onwaardige wijze afscheid genomen van de voorrondegroep 1 van het toer nooi om het Europese voetbal kampioenschap. In Bern gingen de Belgen, die zich reeds verze kerd wisten van een plaats voor het Europees kampioenschap, in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Zwitserland met 1-3 on deruit. Bij rust leidden de Zwit sers met 1-0. Het duel werd min of meer be heerst door de dichte mist, die over het veld hing. Daardoor ont stonden soms de merkwaardig ste toestanden. De ploeg van Guy Thijs speelde enigszins be zadigd en kon zich niet onttrek ken aan de straffe mandekking Ludo Coeck door Rob Onderwater voortbestaan van MVKV op los se schroeven stond. Het ministe rie van defensie, dat op het hoofdveld vorig jaar al een zend mast had neergezet, zou het tweede veld op willen eisen. "MVKV dreigt te moeten stop pen", verwoordde De Goey op 17 oktober in Oegstgeest, "we heb ben daarom de clubs nodig. De hele Afdeling moet achter ons gaan staan. Dan heeft MVKV wellicht overlevingskansen". Daarbij sprak de Katwijkse prae- ses z'n teleurstelling uit over de houding van de gemeente Kat wijk, "die heeft gefaald om geen ander speelveld te regelen". Voorlichter Geneste van het minsterie van defensie was ont hutst door de uitlatingen van De Goey. "MVKV heeft juist een aanbieding gehad voor het ge bruik van dat veld, hoe komt die man erbij dat die "club daar weg zou moeten". Verwarring dus. Om de door de Marine onlangs ver strekte privaatrechtelijke ver gunning blijkt het conflict alle maal te draaien. "Die is voor ons niet acceptabel", stelt De Goey. "De voorwaarden die de Marine heeft gesteld zijn eenzijdig. Die geven ons namelijk geen enkele garantie om op het vliegveld te kunnen blijven spelen. Ik ga toch geen geld van de vereniging uitgeven, zonder dat ik de zeker heid heb dat ik het kan blijven bespelen". De gelden die De Goey bedoelt zijn gereserveerd die de Zwitsers hanteerden. Schaellibaum bracht de Zwitsers op 1-0. Na de hervatting bracht Erwin Vandenbergh België lang- zij, maar Brigger en Geiger zorg den voor een duidelijke zege van Zwitserland. Ludo (Joeck, in dienst van Inter Milan, moest in de 60ste minuut geblesseerd het veld verlaten. Francois Vanderelst werd in de rust vervangen door Guy Van- dersmissen. voor het louter voor jeugd ge schikte veld om te vormen tot een officieel KNVB-terrein. Woede De punten 2 en 7 in de vergunning zijn de oorzaak van de destijds in Oegstgeest geventileerde woede, waarmee De Goey overigens zijn met Defensie gemaakte afspraak over de zendmastzaak te zwijgen doorbrak. Samengevat vermel den de gewraakte alinea's dat de minister het veld op elk moment zonder opgaaf van redenen kan vorderen. "Logisch", vindt voor lichter Geneste van het ministe rie van Defensie. "Dat is puur om redenen van veiligheid. De mi nister wil dat recht voorbehou den, om bijvoorbeeld in tijd van verhoogde paraatheid het vliegkamp voor burgers dicht te gooien. Daar moet De Goey toch begrip voor hebben". Dat heeft hij niet, want inmiddels heeft de voorzitter van MVKV twee advocaten in de arm geno men. De één buigt al een tijdje over deze kwestie, de ander is door de KNVB op de zaak gezet. Een gevolg van de noodkreet van De Goey tijdens de Afdelingsver gadering, waarin alle clubs zich overigens solidair met MVKV verklaarden. "Ik ben daar op het spreekgestoelte geklommen", verklaart De Goey, "omdat ik het gedrag van de Marine zat was. Destijds is met bureau gebou wen en terreinen over een huur contract van minstens 7 jaar ge sproken. Nu willen ze daar niets meer van weten. Daarover bui gen zich momenteel de advoca ten. Er moet een mogelijkheid zijn dat die gemaakte afspraak De stand is in groep 1 1. België 6 4 119 12-8 2. Zwitserland 6 2 2 2 6 7-9 3. Schotland 5 1 2 2 4 7-8 4. Oost-Duitsland 5 13 13 5-6 Laatste wedstrijd in groep 1: Oost- Duitsland-Schotland op 16 november. Joegoslavië heeft gisteren in Rije- ka de kwalificatiewedstrijd in groep C van het Olympische toernooi tegen Italië met 5-1 ge wonnen. Bij de rust leidden de Joegoslaven, die door het resul taat ongeslagen bleven in groep C, reeds met 3-1. Ook Nederland wordt vermeld in die vergun ning". Standaard Daarop geeft voorlichter Geneste MVKV echter weinig kans. "De vergunning die MVKV heeft ont vangen is standaard. Er wordt bijvoorbeeld niet afgeweken van andere vergunningen in soortge lijke situaties. Het is nu eenmaal voorschrift. Dat de vereniging het op het vliegveld Valkenburg allemaal knap en netjes wil ma ken, is een zaak van henzelf. Aan de andere kant moet De Goey be seffen, dat wij geen vergunning afgeven om MVKV meteen van het veld af te schoppen. We zijn geen boemannen. De Marine heeft heus wel begrip voor het feit dat de club zekerheid wil hebben voor het eventueel uit te geven geld". Een bezoek aan de burgemeester leerde De Goey dat van de kant van de gemeente Katwijk weinig is te verwachten. Ruimte om een nieuwe accommodatie uit de grond te stampen is er niet, ter wijl de lege kas nauwelijks een mogelijkheid op financiële on dersteuning toelaat. "Toch is het een blunder van de gemeente Katwijk dat MVKV zo aan zijn lot wordt overgelaten", bekriti seert De Goey het beleid. Schade Volgens de Katwijker wordt het in de komende tijd buigen of bar sten voor de onlangs naar de eer ste klasse van de zaterdagafde ling gepromoveerde vereniging. Hij eist zekerheid over het ge speelt in deze groep en verzamel de uit twee wedstrijden ëén punt. Voor 18.000 toeschouwers gaf Joe goslavië Italië geen kans. Al na elf minuten was het 1-0 door Gracan en twee minuten later zorgde Bazdarevic voor 2-0. Bagni maakte de enige Italiaanse treffer uit een strafschop: 2-1. Vlak voor rust legde de scheids rechter de bal voor Joegoslavië op de stip en Djurovski maakte geen fout. Na de hervatting be paalden Stojkovic en Halilovic (opnieuw uit een strafschop) de eindstand op 5-1. De stand in groep C: 1. Joegoslavië 3 2 1 0 5 11-4 2. Roemenië 4 12 14 4-4 3. Italië 3 0 2 1 2 3-7 4. Nederland 2 0 111 0-3 oruik van het voor senioren te kleine veld, "anders is MVKV ten dode opgeschreven", ver zucht De Goey. "De kwestie heeft ons al 20.000 gulden schade opgeleverd. We hebben nog een paar centen om de aanleg van een nieuwe grasmat te financie ren. Maar dan moet er wel snel een besluit worden genomen. De huidige situatie is eigenlijk al on houdbaar. De eerste twee elftal len moeten ergens op een veld in Noordwijk spelen, waar niet eens douchegelegenheid is. Dat ongemak scheelt ons daarnaast behoorlijk wat aan kantine-in komsten". MVKV heeft nu zijn hoop geves tigd op de advocaten. Die moe ten volgens De Goey een strijd plan bedenken met als opdracht 'capitulatie Marine'. LEIDEN - Middels drie overwin ningen is Pernix op overtuigen de wijze winnaar geworden van het door de Leidse Korfbal Fede ratie georganiseerde zaalkorfbal (oefen)toemooi. Achter de En gel-equipe eindigde De Danaï den, dat als enige tegenstand van betekenis wist te bieden. Na eerst een weinig indrukwek kende partij gespeeld te hebben tegen Crescendo, die met slechts 3-1 gewonnen werd, leverde de tweedeklasser een prima presta tie tegen Pernix. De score joeg angstwekkend snel omhoog en na tien minuten stond er al een 5-3 stand op het bord. Het da mesviertal van Pernix had een groot aandeel in de score. Jenny van der Laken, hersteld van een langdurige enkelblessure scoor de tweemaal, terwijl Janneke Mulder en Denise Smits elk een maal de korf doorboorden. Het verschil van twee punten bleef in het verdere verloop bestaan en de Leidse overgangsklasser won met 8-6 Zuiderkwartier, dat selectiespeel sters Toos van Dam, Kitty van der Mark en Linda Neuteboom miste, eindigde als derde. De blauw-gelen verloren kansloos met 7-3 van Pernix en vervolgens nipt van De Danaïden. Het werd 3-2 waarbij Monique Slingerland en aan de andere zijde Erik van Lunteren voor de treffers teken den. Gewonnen werd van Cres cendo (6-10), dat in de slotfase het tempo niet meer kon volgen. De ploeg van coach Piet l'Ami, uitkomend in de derdeklasse, verloor driemaal, maar weerde zich toch uitstekend temidden van de in de zaalcompetitie veel hoger spelende tegenstanders. Ellen Bakker viert triomf BURGH-HAAMSTEDE (ANP) - Het Nederlands tafeltennisteam heeft de interlandwedstrijd in de Europese eerste divisie tegen België gisteren in Burgh-Haam- stede met 6-1 gewonnen. Bob Potton, Henk van Spanje en debutante Ellen Bakker wonnen hun enkelspelpartijen, waarna het herendubbel Henk en Ron van Spanje het Belgische heren duo versloeg. Nederland is in de ze divisie ongeslagen. Eerder werd gewonnen van Oostenrijk (5-2) en van Spanje (6-2). De uitslagen: Bob Potton-Remo de Prophetis 25-27, 21-19, 21-16; Henk van Spanje—Jean-Michel Saive 21-13, 21-15; Ellen Bakker-Barbara Lip pens 20-22,21-16,21-19; Henk/Ron van Spanje-De Prophetis/Saive 21-15, 19- 21, 21-18; Henk van Spanje/Mirjam Kloppenburg-De Prophetis/Lippens 21-19, 21-23, 14-21; Potton-Saive 21- 17. 21-17; Henk van Spanje-De Prop hetis 21-15, 21-15. LONDEN - Michiel Schapers heeft verrassend de tweede ronde bereikt van het inter nationale tennistoernooi in Londen. Hij versloeg giste ren de gerenommeerde Ame rikaan van Zuidafrikaanse afkomst Johan Kriek in drie sets: 7-6, 1-6 en 7-5. Schapers zal binnenkort te maken krijgen met Tom Ok- ker, nu de KNLTB de Ha- zerswoudenaar voor elf we ken als bondscoach heeft aangetrokken. Na lange on derhandelingen is de beste Nederlandse tennisspeler al ler tijden in 1984 tweeëen- halve maand beschikbaar voor de nationale toppers. De komst van Okker betekent dat bondscoach Hemmes een stap terug moet doen. Hij zal Okker assisteren bij de technische voorbereiding van de teams. ROTTERDAM (GPD) - Sparta voelt er veel voor de krappe selectie uit te breiden met de bij PSV uit de gratie geraakte oud-international Jan Poort vliet. Namens de Rotterdamse ere-divisieclub heeft bestuurder Floor Bouwer contact gezocht met PSV-manager Kees Ploegsma om te bezien of de Zeeuw op huurbasis kan worden overgeno men. Eerder voerde trainer Bert Jacobs al een informatieve bespreking met Poortvliet, die niet afwijzend staat tegenover een verhuizing naar Spangen. „Ploegsma heeft toegezegd zijn bestuur in kennis te stellen van onze belangstelling", aldus Bou wer. „Het is erg prematuur om te zeggen dat Poortvliet naar Sparta komt. Over een transfer hoeven we niet eens te praten, daar hebben we de financiële middelen niet voor. Mocht PSV toe stemming verlenen, dan is het nog maar de vraag hoe hoog het huurbedrag is en of we met Poort vliet wel rond kunnen komen. In elk geval ver wacht ik op korte termijn uitsluitsel van PSV". De tweede editie van het UEFA Cup-duel Sparta- Spartak Moskou zal op 7 december vermoedelijk worden gespeeld in Tiflis. Via het reisbureau dat de reis naar de Sowjet-Unie organiseert, vernam Sparta gisteren dat Spartak in verband met het winterse klimaat in Moskou wenst uit te wijken naar de Kaukasus. Bouwer: „Officieel hebben we nog niets vernomen, noch van Spartak Moskou, noch van de UEFA. Maar het reisbureau beschikt in de Sowjet-Unie over bronnen, die hebben ge zinspeeld op een trip naar Tiflis. De thuiswedstrijd, die op 23 november in Rotter dam wordt gespeeld, zal worden geleid door de Portugees Fernandes Nazare. MVKV eist garantie van Marine KATWIJK - Bijna had Jan Persoon tijdens de najaarsbijeenkomst van de KNVB-Afde- ling Leiden het snelheidsrecord vergaderen gevestigd. Door de hamer uiterst vaardig te hanteren, werd een tijd van 30 minuten geklokt voordat met de rondvraag werd begon nen. Terwijl de meeste afgevaardigden van de voetbalclubs al met de consumptiebon nen gereed zaten, nam MVKV-voorzitter Loek de Goey bezit van het spreekgestoelte. EINDHOVEN (ANP) - Philips Nederland heeft gisteren besloten een kort geding aan te spannen tegen de Koninklijke Neder landse Voetbalbond en Brandsteder b.v. (Sony). De Nederland se firma eist dat de voor maandag geplande ondertekening van het contract KNVB/Sony niet doorgaat. Daarna hoopt men een voor Philips Nederland aanvaardbare oplosing van het sponsor- conflict te bereiken. De arbitragecommissie van de NSF en de Vereniging van Sport- sponsors zullen zich morgen bezighouden met het geschil, dat is gerezen tussen de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond en het bureau Pro Sport over de sponsoring van het Nederlands elftal. Pro Sport, dat volgens contract de sponsorwerving zou verzorgen, bracht Philips als kandidaat in. Het sectie-bestuur betaald voet bal verkoos echter een verbintenis aan te gaan met het Japanse bedrijf Sony. Pro Sport maakte de zaak al eerder aan aanhangig bij de arbitrage commissie. Voorzitter mr. J. van Praag Sigaar stuurde toen bei de partijen naar de onderhandelingstafel terug en gaf opdracht de officiële presentatie van Sony als sponsor van de KNVB uit te stellen. De meerderheid van het sectie-bestuur van de KNVB wil deze presentatie aanstaande maandag laten plaatsvinden. Bij Videotheek Perfect vindt u (nog) geen Octopussy met Hoger Moom. Waarom niet? De film is nog niet (legaal) verkrijgbaar op videocassette. Illegaal wel, alleen het beeld is niet om aan te zien, plus het risico van inferieure bandkwaliteit welke door het vele bandpoeder de kostbare koppen van uw recorder naar de knoppen helpt. Kassa!! Wel vindt u bij Videotheek Perfect 11 andere James Bondfilms, legaal, perfekte beeldkwaliteit en een aantal malen in voorraad op uw systeem. Ruime keuze legale videocassettes staan tot uw beschikking. in aanme Nw Beestenmarkt Tej 071-149347, Leiden. Open elke dag vanaf 14.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15