'Helmond Sport trekt me meer' Selectie Oranje vrijwel ongewijzigd 23.95c Verhaard coach kanoploeg Wi£b(stoty Groningen klaagt Inter aan Valse kaarten in omloop voor Nederland—Spanje Wim Rijsbergen voelt niets voor'goedkoop'heroptreden in Kuip Rijvers gaat voorbij aan vormcrisis Ajax ZEIST (GPD/ANP) - De vormcrisis bij Ajax en de ziekte van Marco van Basten zijn voor bondscoach Kees Rijvers geen aanleiding geweest zijn selectie drastisch te wijzigen. Voor de vierde maal (IJsland, België, Ierland) koos hij voor een jonge groep met Willy van de Kerkhof en Piet Schrijvers als routiniers en Hans van Breukelen als enige buitenlander. Peter Houtman (rechts, op archieffoto met Ruud Guilit;: bij Feyenoord 'e-bank, maar goed. genoeg voor selectie van Nederlands elftal. DONDERDAG 10 NOVEMBER 1983 .Helmond heeft me een duidelijk beter bod gedaan", aldus de on langs uit Amerika teruggekeerde Rijsbergen, wiens contract met de New York Cosmos op 15 no vember („Dan ben ik transfer vrij") afloopt. „Van het voorstel van Feyenoord was ik niet kapot. Daar stap ik dan ook niet in, heb ik het bestuur meegedeeld. Ik wil best in Rotterdam voetbal len, maar dan moet het wel wat opleveren. Het gaat me echt niet om hoge bedragen, maar ze moe ten in de Kuip natuurlijk niet denken dat ik alleen nog kom omdat het om Feyenoord gaat. Die tijd is voorbij. Sentimenten spelen bij mij geen enkele rol Dan neemt Rijsbergen nog liever het risico dat hij straks „een tijd je in de eerst divisie" moet gaan voetballen bij Helmond Sport. Hoewel hij pas in het weekeinde beslist, of hij inderdaad over stapt, trekt een langere verbinte nis (IV2 of 21/2 jaar) met die be dreigde club hem meer dan een kortstondig en goedkoop optre den bij Feyenoord, „dat voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten" en niet van plan is om van dat dubbeltje een kwartje te ma ken. Rijsbergen kan nog terug bellen naar de Kuip als het niets wordt met Helmond (hij praat vrijdagochtend verder met die club, „die het nu snel wil afhan delen"), maar de eerste aanbie ding zal Feyenoord zeker niet verbeteren. "Serieus" „Zo gaat het daar", weet Rijsber gen nog uit de zeven jaar dat hij bij Feyenoord actief was. „Ze doen één bod en dat is dan direct het uiterste". Hij kan er niet om treuren, richt zijn aandacht lie ver op Helmond Sport, dat hem, veel slagvaardiger dan in de competitie, al benaderde op het moment dat hij officieel nog door Afrika toerde met Cosmos. Alleen omdat daar twee wedstrij den uit het programma vielen, was Rijsbergen „toevallig" al thuis toen het telefoontje uit Hel mond kwam. „Ze zijn er daar erg serieus mee bezig", heeft hij na een paar gesprekken al gemerkt. Dat geldt trouwens ook voor hem zelf. Afgelopen zondag was hij toeschouwer bij het treffen tus sen FC Utrecht en Helmond Sport, „om te kijken waar de pro blemen liggen". De Brabantse ploeg viel hem niet eens tegen. „Ik heb er geen slechte indruk van gekregen. Echt goed kan het natuurlijk niet zijn, anders heb je geen drie punten na zoveel wed strijden, maar echt slecht vond ik he* toch ook niet". DEN HAAG (ANP) - Jan Ver haard is door de Nederlandse Kanobond benoemd tot coach vlak water. De 35-jarige sportle raar volgt Karei Muijs op, die op 16 april in dienst trad van de door Paul de Tombe Het maakt de kans dat hij een pen deldienst naar Helmond gaat on derhouden er alleen groter op. De zin van de voorstopper, die hoe dan ook in Leiden blijft wo nen, is nog aangewakkerd door een mededeling die hem dezer dagen bereikte: in Helmond is een comité opgericht dat het be nodigde geld bijeen wil brengen om de komst van Rijsbergen te financieren. "Moeite" De actie vleit hem. maar hij onder kent tegelijkertijd de gevaren er van. "Als het op die manier gaat, worden er zoveel verwachtingen gewekt. Ik merk het nu al een beetje: de mensen denken dat ik er dertig tegenhou en er dertig inschop. Zo is het natuurlijk niet. Ik zal de eerste tijd moeite ge noeg hebben om mezelf staande te houden. Tenslotte ben ik er vijf jaar uitgeweest en het gaat hier in de eredivisie nog behoor lijk snel. Maar proberen kan ik het natuurlijk altijd. Het Neder landse voetbal is na vijfjaar bui tenland een uitdaging voor me". Niet op het financiële vlak, want voor het geld alleen hoeft hij de gok niet meer te wagen. Daar voor heeft hij jarenlang bewust elders vertoefd. Via Rooden- burg, PEC Zwolle en zeven jaar Feyenoord koos hij in 1978 eerst voor Bastia en vervolgens voor Cosmos. Met twee zilveren WK- medailles (Duitsland en Argenti nië) en de herinnering aan de Eu- ropa-Cup-III-winst (met Feye- NSF. Verhaard heeft een con tract voor één jaar en treedt in fulltime-dienst. Verhaard heeft zijn studie sportle raar met specialisatie kano ge volgd aan het CIOS in Sittard. noord in 1974) op zak, lokten de dollars de veelvoudig internatio nal, die vanaf Corsica de sprong waagde. „Amerika was meer een financiële uitdaging dan een sportieve", geeft hij onmiddellijk toe. „Spórtief heb ik daar vaak te klagen gehad, want het trainen ging op zijn janboerefluitjes. Maar het leven was er onverge lijkbaar". "Afgesloten" Nu het voetbal in de VS „een lang zame dood sterft" en zijn kinde ren de schoolplichtige leeftijd hebben bereikt, heeft de rentree in Nederland de voorkeur gekre gen. „Ik had nog een jaar bij Cos- Na afloop van de tegenvallende topper tussen PSV en Ajax, za terdagavond, sprak Rijvers zijn twijfels uit, hij was geschrokken van het spel van de internatio nals in Ajax-shirt, hij zocht nog naar een oplossing voor het weg vallen van Marco van Basten (hij hoort dinsdag de uitslag van een medisch onderzoek) en vreesde ook dat de door Inter aan FC Groningen en door Tottenham aan Feyenoord toegebrachte klappen zouden doorwerken op zijn geselecteerden. Groningen herstelde zich bij Roda, Feyenoord pakte de punten ruim tegen Sparta en dat gevoegd bij falende alternatieven voor de spitspositie - Koolhof presteerde zeer matig en kwam tegen Silooy niet aan de bal - deed de coach besluiten verder te gaan met de zelfde selectie. Via dr. Kessel kreeg Rijvers bovendien gerust stellende berichten uit Qatar mos kunnen blijven", meldt hij, „maar het voetbal in Amerika gaat kapot, omdat er te veel men sen in rondlopen die er niets van afweten. Ook bij Cosmos, dat de laatste jaren acht miljoen per sei zoen verloor. Dat is dus een afge sloten hoofdstuk". Een nieuwe episode wacht op de karaktervoetballer, die als van ouds keihard doortraint in zijn vrije tijd. Bij het Leidse Rooden- burg, waar hij in de toekomst misschien mee wil gaan lopen bij de jeugd. Met zijn trainersdiplo ma-C wil hij later eventueel ook een amateurclub gaan trainen („Nee, geen hogere club, daar voor heb ik tè veel trainers in één seizoen jaren ouder zien wor- waar Ajax dollars aan het verdie nen is. „De conditie is prima, de groep is fit", liet de clubarts van de Amsterdammers Groot aan zijn collega in Zeist weten. De plaats van Van Basten wordt in genomen door Erwin Koeman of anders gezegd door Huub Ste vens. De spelbepalende midden velder van Groningen haakte vier dagen voor de interland te gen de Ieren af en werd vervan gen door PSV'er Stevens. Hij en Erwin Koeman maken nu deel uit van de selectie waarin verras send ook de naam van Hans van Breukelen voorkomt. Of hij aan de uitnodiging gevolg kan geven is uiterst twijfelachtig. De doel man van Nottingham had woens dagavond met de reserves van zijn club tegen Blackburn Rovers willen spelen, maar dat ging niet omdat het „mooi" ge broken kuitbeen hem nog te veel last bezorgde. „Ik krijg nog een aangepaste training", deelde de reservedoelman mee. „Donder dag of vrijdag worden foto's ge maakt en van het resultaat laat ik afhangen of ik zaterdag tegen Everton meespeel". "Klasse" Hans van Breukelen die geen con tact met Rijvers gehad heeft over zijn selectie stelt in afwachting van het resultaat van de foto's het afbellen nog even uit den"), maar voorlopig wil hij eerst nog zelf actief bezig zijn. ,Ik wil hier nog minstens twee en een half jaar aan de bak", zegt hij. „Lichamelijk moet dat moge lijk zijn. Mijn zogenaamd zwak ke enkels zijn al jaren een pro bleem voor anderen; voor mezelf zijn ze dat nooit geweest. Meer moeite heb ik gehad met mijn achillespees, een typische turf- blessure. Toen ik die twee jaar geleden opliep in Amerika, dacht ik dat het afgelopen was, maar de operatie is prima geslaagd. Nu wil ik kijken of ik hier nog mee- kan. Dat is de uitdaging, waarbij ik natuurlijk niet mag vergeten dat er ook nog gegeten moet wor den". (Foto ANP). Uit de selectie blijkt dat Rijvers meer vertrouwen heefl in Peter Houtman dan zijn club-oefen- meester Thijs Libregts. De bank zitter van Feyenoord is de enige kandidaat voor de spitspositie en dus lijkt hij zeker van zijn verkie zing. Oranje moet woensdag avond tegen de Spanjaarden sco ren, bij een gelijkspel zijn de Zuideuropeanen geplaatst voor de eindronde van het Europees kampioenschap. Het Nederlands elftal is zaterdag bijeen in de Zeister bossen voor een eendaags trainingskamp. Dinsdag verzamelt de ploeg zich in de omgeving van Rotterdam. De zestien spelers zijn: Peter Boeve (Ajax), Ronald Koe man (Ajax), Edo Ophof (Ajax), Sonny Silooy (Ajax), Gerald Vanenburg (Ajax), Ruud Guilit (Feyenoord), Peter Houtman (Feyenoord), Ben Wijnstekers (Feyenoord), Bud Broeken (Gro ningen), Adrie van Tiggelen (Groningen), Erwin Koeman (Groningen), Huub Stevens (PSV). Michel Valke (PSV), Willy van de Kerkhof (PSV), Piet Schrijvers (PEC Zwolle) en Hans van Breukelen (Nottingham Fo rest). In samenwerking met Bert van Lingen, die als coach zal optre den, heeft Rijvers ook de selectie van Jong Oranje samengesteld voor de kwalificatiewedstrijd in Malaga tegen de Spaanse jeugd. Voor deze wedstrijd, die op dins dag 15 november wordt ge speeld, zijn de volgend spelers opgeroepen: Jan-Willem van Ede, Jan Wouters en Rob de Wit (FC Utrecht), René Maessen, Wim Koevermans en Wilbert Su- vrjjn (Fortuna S), René Roord en Fred Rutten (FC Twente), Berry van Aerie en Eric Jan van de Boogaard (PSV), John van 't Schip (Ajax), Danny Blind (Spar ta), Michel Boerebach (GA Eagles), Stanley Menzo (Haar lem), Mike Snoei (Excelsior) en Jerry Cooke (De Graafschap). ADVERTENTIE HET RECHTHUIS UITHOORN een schaal vól wildverras- singen. Meer vertellen wij er niet van. Probeer het maar, 't is écht lekker! Wij serveren het vanaf twee personen. Opgediend met o.a. kroket- aardappeltjes, pruimen- compóte, peer met preissel- beeren etc. Schans 32 (aan de Amstel) telefoon: (02975) 61380 DEN HAAG ANP/DPA- FC Groningen heeft Internazio- nale Milan bij de Europese voetbalunie officieel aange klaagd wegens een poging tot omkomping. In bet rap port, dat door de KNVB is vertaald en verstuurd, wordt spelersmakelaar Apollonius Konijnenburg genoemd als degene, die Groningen-tfainer Han Ber ger 250.000 gulden in het vooruitzicht stelde plus een goed betaalde baan als trai ner bij Hellas Verona. tnternazionale Milan heeft fu rieus gereageerd op de be schuldiging van FC Gronin gen, dat men zou hebben ge tracht trainer Han Berger om te kopen. De Italianen hebben de Europese voet balunie (UEFA) verzocht de Nederlandse club de komen dejaren van Europacup-ont moetingen uit te sluiten. Volgens Inter hebben de Groningers met hun verha len over omkoping van de zijde van Inter de "redelijk heid, rechtschapenheid en sportiviteit" met voeten ge treden. "Wij hebben gewacht tot FC Groningen zijn excuses zou maken", verklaarde Giusep pe Prisco, de vice-president van Inter gisteren. "Aange zien dat niet is gebeurd, heb ben wij nu de Nederlandse club, die onze naam door ab surde leugens in diskrediet heeft gebracht, aange klaagd". In de Italiaanse pers werd gis teren gespeculeerd op de vrees, dat de affaire een complot zou zijn tegen de kandidaat-stelling van Ita lië als organiserend land van het wereldkampioen schap voetbal 1990. ZEIST (ANP) - Er zijn vele duizenden valse kaarten in omloop voor de interland Nederland Spanje, die volgende week woensdag in het Feyenoord-stadion te Rotterdam wordt ge speeld. Tot deze conclusie is de gemeentepolitie van Rotterdam gekomen, na een uitvoerig onderzoek in samenwerking met de directie van het stadion en de KNVB. Volgens de politie van Rotterdam zijn de valse kaarten bijna niet van de echte te onderscheiden. Een woordvoerder deelde mee dat in het valse kaartje in de witte opdruk de hoofdletter S een 8 is geworden. Indien men een kaartje heeft gekocht is het moge lijk om onder een UV-lamp (het zogenaamde blauw-kwartslicht) te constateren of een kaartje echt is. Van de zijde van de ge meentepolitie wordt gesteld dat men bij het Feyenoord-stadion, het politiebureau Groot-IJsselmonde in Rotterdam en bij de kantoren van Stadion Galgenwaard te Utrecht, het Ajax-stadion in Amsterdam, bij FC Den Haag in het Zuiderpark en het KNVB-afdelingsbureau te Dordrecht de kaarten kan laten con troleren. Maatregelen Volgens stadion-directeur Frits de Kimpe zullen vooraf aan de interland speciale maatregelen worden genomen om te voorko men dat personen, die in het Ipezit zijn van valse kaartjes, het stadion kunnen betreden. "Daarom gaan de poorten reeds om zes uur open, zodat we in alle rust alle kaarten een voor een goed kunnen controleren". De directeur van het Feyenoord-stadion wijst er nog op dat alle kaarten, die rechtstreeks zijn betrokken bij de KNVB in Zeist, van het Nationaal bespreekbureau in La ren, aan de loketten van het stadion alsmede de erkende voor verkoopadressen van Feyenoord gegarandeerd goed zijn. Aangezien het stadion Feyenoord reeds geruime tijd is uitver kocht, zal het niet mogelijk zijn degenen met een vals kaartje tegen betaling een geldig biljet aan te bieden. De gemeentepolitie van Rotterdam deelt mee dat ook degene die te goeder trouw in het bezit is gekomen van een vals kaartje zich blootstelt aan een opsporingsonderzoek, indien het valse kaartje bij het stadion wordt aangeboden. ADVERTENTIE -^1 B H M 1111m mfj 31>]Mi'fsrs]t1 Een héél kilo in één pak LEIDEN - Wim Rijsbergen heeft gisteravond de aanbieding van Feyenoord naast zich neergelegd en de contacten met Helmond Sport verstevigd. De nu 31-jarige Leidse verdediger, die voor de rest van het seizoen begeerd werd door de koploper in de vaderlandse voetbal-eredivisie, geeft er de voorkeur aan de onderhandelingen met de hekkesluiter voort te zetten. Wim Rijsbergen: "New York Cosmos is voor mij een afgesloten hoofdstuk".

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13