Pliilidor vlamt als vanouds I» Leiderdorp geeft Trotters geen kans Van der Geest op schot De Danaïden mist aansluiting Oranje verslaat Amsterdam:89-76 Sp°^ Voorbereiding VS-trip Zes treffers voor OASE Knappe zege MS V-dames Roeiers komen tekort Enrico Mud grote man bij De Algemene MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 LEIDEN- Ineens was het er weer. Het heilige vuur, dat het eerste tiental van het Leidse Philidor in de laatste jaren tot zo'n ge vreesd tegenstander in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie had gemaakt. Door het vertrek van Hans Kuijf, Jeroen Piket en Ad van den Berg stond het in de beide eerste ronden op een laag pitje, maar zaterdag leek het bij Utrecht wel op een vulkaanuit barsting. Bijna alle partijen eindigden rond de dertigste zet in rookwolken. Na ruim vier uur zat de ploeg uit de Domstad dan ook in zak en as, bedolven onder de dikverdiende neder laag van 3 V2-6 V2. Hoewel de Leidenaars door dit toonbeeld van strijdlust nu de derde plaats bezetten, is het nog te vroeg om te juichen. Philidor moet immers nog examen afleg gen bij de profs van De Variant, V/Rotterdam, DAVatergraafs- meer en L&T/Eindhoven. En dat betekent punten verzamelen bij HSG/Hilversum en het hoofdste delijke VAS/ASC. Maar ook profs kunnen fouten ma ken. Een schoolvoorbeeld daar van is landskampioen V/Rotter dam, dat zonder zijn buitenland se gastgrootmeesters VAS/ASC wel eens een lesje zou geven. Het was derhalve onbegrijpelijk, dat de Rotterdammers op een drietal borden een gulle 'Spaanse bis schop' enige zetten lieten doen. Het gevolg was dan ook, dat Je roen Piket in tijdnood alles kon inleveren, dat Rinie Kuijf, ook in tijdnood, in een matval verstrikt raakte en dat Carlier een toren verloor. En hoewel o.a. Jan Tim man en John van der Wiel (in het eindspel) nog wel wonnen, greep VAS/ASC het eerste matchpunt: 5-5. Omdat het pas gepromoveerde Amstelveen bij Philidor/Leeu- warden in een 'heet' half uurtje de aanvalsdriften van de Friezen niet op tijd in toom kon houden (5 1/2-4 Vz verlies), gaat L&T/Eind- oven, dat HSG/Hilversum met 3 V2-6 V2 terugwees, fier alleen aan de leiding. Jammer voor de Eindhovenaren, dat de kam pioen van deze competitie geen Europa-cup-avontuur mag bele ven, want dat is een cyclus van twee jaar. Overigens ontmoet het zestal van V/Rotterdam in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen Partizan Belgrado. Beide teams werpen vier grootmeesters in de dubbelrondige strijd, die in Joe goslavië wordt gestreden. Tegen over Gligoric, Matulovic, Saho- vic en Raicevic zitten voor V/ Rotterdam Kortsjnoi, Jan Tim man, John van der Wiel en de Brit Stean achter de borden. Het Rotterdamse viertal wordt aan gevuld met Hans Böhm en de pas tot Internationaal Meester benoemde Rinie Kuijf. Utrecht I - Philidor I/Leiden: 3V2- 6V2. Het begon nogal somber voor het team uit de Sleutelstad. Zo zag Nico Kuijf zijn Siciliaanse opening tegen Duistermaat de mist ingaan, terwijl Lex Jongs- ma mistaste in het middenspel, zodat Nieuwenhuis hem geheel kon overspelen: 2-0. Na dit 'gerommel' ontwaakte de 'dode' vulkaan in Philidor-land. Als eerste gooide Piet Bakker er een kansrijk pionoffer tegenaan. Met scherp positiespel dwong hij Van de Linde op de knieën: 2-1. Vanuit een ingestudeerde ope ning prikte RAG de Graaff een paard op d6, dat dood en verderf zaaide: mat, materiaalverlies, tijdsoverschrijding, kortom na 28 zetten 2-2. Omdat het tegen vrouwen moeilijk schaken is, ontfermde Joop Pi ket zich maar over Cathy van der Mije-Nicolau. Hij toonde geen enkele consideratie getuige zijn uitbraak op de koningsvleugel: een torenoffer en zij moest kie zen uit mat of dameverlies: 2-3. Heel wat moeilijker had Peter Gelpke het tegen Bor, maar toen de dames van het bord gingen, veroverde hij geforceerd een stuk en 2-4. Philidor 'blies even stoom af, want Van Halderen had winnend op c5 moeten slaan, maar hij ver zuimde dat. Een vlucht in herha ling van zetten voorkwam erger: remise en 2 VzA Vz. Met nog drie minuten voor vijftien zetten had Marcel Piket moeten en kunnen afwikkelen naar een betere eind spel. Hij probeerde echter met vuurwerk te winnen, maar ver brandde zich en moest op de bla ren zitten: 3 VzA Vz. Toch zou Philidor nog een keer vlammen. De Kok schiep zich vanuit een slechte stand tegen Verholt een ijzersterke vrijpion. Een dameoffer baande tenslotte de weg voor dit kleintje: 3 Vz-5 Vz. De laatste partij was een ijskou de. Etmans offerde tegen Henk van Maaren een pion voor rede lijk spel. maar dat moet je tegen hem niet doen. Hij houdt dan zijn hoofd koel, blijft doodleuk de pion voor en wint: 3 Vz-6 Vz. LSG I/Leiden - Weenink I/Bever wijk: ZVz-lVz. Het eerste team van LSG moet in klasse I A het duel tegen Weenink uit Bever wijk maar heel snel vergeten, want anders heeft het beslist we kenlang last van nachtmerries. Zo pijnlijk was het pak slaag, dat LSG moest incasseren: 2 Vz-l Vz. Hagendijk bracht een droom van een torenoffer, maar het was een luchtkasteel: 0-1. Uiteraard speelde Sikkel met zijn paard de baas over de vijandelijke slechte loper: 1-1. Met een slap remise partijtje maakte Van Zijp 1 Vz-l Vz. Vanaf dit moment liet LSG zich to taal overrompelen. Wiebes kon stukverlies niet meer voorko men, Heemskerk wikkelde af naar een verloren eindspel en Van Putten 'viel' in een gat op e6. Bakker offerde correct een pion, maar hij liet deze een zet te lang instaan, hij zag hem niet meer te rug: 1 V2-5 Vz. PAGINA 19 Tijdens de aanval van Uylings hield Kuijpers het hoofd koel: hij won materiaal, hetgeen in het eindspel zijn rente opbracht: 2 '/2-5 Vz. Het verloren paardeind- spel van Henseler en de fatale fout in het middenspel van Osse- waarde maakte het drama voor LSG compleet: 2 Vz-l Vz. VHS I/Haarlem - Philidor II/Lei- den: 3V2-6V2. Als een opgeladen accu liep Philidor II bij VHS leeg. Een taktische remise van Prinsen leidde de eerste stroom stoot in. Barkema profiteerde van een overbelaste toren. Van Loon besprong met zijn paarden- paar de zwakke pionnen van Spinhoven en Vergeer bracht Van de Gevel tot wanhoop met mat of dameverlies: %-3 Vz. De remise van Van Ofwegen was de voorbode van de tweede stoot. Vriend raakte een stuk kwijt, maar Renssen gaf er twee terug, terwijl Heieen de Greef ditmaal wel succes had met haar loper- paar. De accu was bijna leeg. Daarom verloor Van Steenwijk zijn gewonnen stand, maakte Kohlbeck een gewonnen pionne- neindspel remise en gaf Smit zijn prachtstand (remise afgeslagen, want 'ik sta twee pionnen voor) weg: 3 V4-6 z. KEES VAN STEENWIJK AMSTERDAM - Een dag voor afreis naar de Verenigde Staten waar de ploeg een tiental wedstrijden speelt tegen sterke en minder sterke colleges oefende het Nederlands basketbalteam tegen eredivisionist Black Velvet. Het keurkorps van Vladimir Heger, dat eerder Elmex ver sloeg, won met 89-76. LEIDEN - De dames van MSV maakten hun koppositie tegen BC Voorne meer dan waar. MSV won afgetekend met 79-64. In de eerste klasse rayon won Leiderdorp overtuigend van Spaarbank Trotters. Lisse had geen moeite met het Amsterdamse Mosquitós: 59-69. De LUSV dames leden twee nederlagen. DAS won met 58—67 en Midland versloeg de Leidse studentes met 71—51. De Elmex Leiden dames moesten in Voorburg 2 hun meerdere erkennen: 38—74. LEIDEN In de zaalhandbalcompetitie konden alleen de dames van Oase een zege noteren. Wijk aan Zee werd uit met 10-7 geklopt. In de eerste divisie had ook Foreholte de winst kunnen pakken, maar de 12-10 voorsprong werd in de laatste twee minuten prijsgegeven, 12-12. De heren van Saturnus leden de derde nederlaag in successie in de tweede divisie. En weer met een doelpunt verschil. De 600 toeschouwers in de fraaie sporthal Zuid kregen bepaald geen oogstrelend basketbal voor geschoteld van de Oranje-forma tie. Waarvoor Heger overigens een handvol excuses kon aan voeren. Zijn ploeg had, voor deze oefentrip niet of nauwelijks ge traind, de spelers van Den Bosch (de belangrijkste leverancier) waren de vermoeienissen van de busreis van en naar Limoges nog maar net .te boven en bovendien moet hij ook nog belangrijke krachten als Ronald van den Bergh en Bert Kragtwijk missen. Laatstgenoemde kan zich niet vrij maken van zijn werk en moest daardoor afzeggen voor deze aantrekkelijke trip waarbij Ne derland het ondermeer moet op nemen tegen zeer goede ploegen als Kansas, Alabama en Kentuc ky. Vooral Kentucky is een abso lute topper die met stip de rang lijsten van het komende seizoen aanvoert. Maar liefst 23.000 men sen zorgen bij Kentucky nog eens voor een entourage die voor Oranje afschrikwekkend zal aan doen. Aanvoerder Mitch Plaat: "Dat zal wat worden. Ik ben bang dat we daar volledig onder de voet worden gelopen. Aan vankelijk zou Rusland daar spe len. Maar omdat zij niet gaan mo gen wij daar heen. Nou ja". Ronald van den Bergh is er niet bij omdat de ex-Leiden speler in het duel tussen Den Bosch en Limo ges ernstig geblesseerd raakte aan zijn kniebanden en vermoe delijk dit seizoen niet meer speelt. Heger kan daarentegen wel beschikken over Al Faber die vorige week plotseling weer in Nederland opdook en in de competitie voor Haaksbergen zal gaan ballen. Het duel met Amsterdam, waarin Heger met aparte vijftallen rou- Fides Pacta wint toernooi van Groen Geel WORMER - De finale van het zaal- korfbaltoernooi van Groen Geel was een volledig Leidse aangele genheid. De strijd tussen Fides Pacta en Pernix eindigde onbe slist, maar na een tweede serie strafworpen trok het in de hoofd klasse debuterende Fides Pacta aan het langste eind. In de voorronden, die de gehele af gelopen week duurden, schakel de Fides Pacta BEP en Swift(A) uit, terwijl Pernix zich voor de fi nale plaatste ten koste van Rea dy en het organiserende Groen Geel. De Leidse overgangsklas- ser opende de eindstrijd sterk, maar moest na een met een 8-4 voorsprong afgesloten eerste helft in de slotfase nog een 10-12 achterstand wegwerken. De 12- 12 eindstand maakte het nemen van strafworpen noodzakelijk, waarvan een eerste serie geen be slissing bracht. Nadat ook de coaches Jasper Engel en Gerard Bos elk een strafworp hadden benut volgde een tweede. Pernix miste de laatste strafworp, waar na Fides Pacta de eerste prijs in ontvangst kon nemen. LEIDEN - Korfbalscheidsrechter Ton Uphoff is met onmiddelijke ingang gestopt met fluiten. Een hardnekkige teeriblesure maakte een eind aan de carrière van de Leidenaar, die op de nominatie stond voor de landelijke compe titie. leerde, wees uit dat Oranje het duo Van den Bergh/Kragtwijk node zal missen onder de bor den. Traditioneel is Nederland daar al zwak en met een speler als Cees Limmen, uitkomend in de promotiedivisie, kan je geen potten breken. Snelheid en de specifieke motion-offense zullen Oranje's gevaarlijkste wapens zijn, naast de schotkracht van spelers als Plaat, Cramer, Es- veldt en Faber. Aan Amsterdam, versterkt met good-old Hank Smith, had het nationale team zijn handen vol. Na een ruststand van 39-40 nam Oranje in de slotfase en met Emill Hagens in het veld pas af stand. Esveldt met 22 en Van de Lagemaat met 16 punten waren de topscorers. Paul van Solm, door Heger genegeerd, was met 22 punten de produktiefste spe ler van Amsterdam. AD VAN KAAM HVS verloor in Middelburg kans loos van EMM: 8-16. In de derde divisie speelden de dames van M.M.O. gelijk tegen Velo, 9-9. De dames van Olympia '72 uit Was senaar wonnen in de afdelings eerste klasse met 14-12 van AHC '28 en de heren van HW '70 uit Voorschoten speelden gelijk te gen Kwiek Sport. Bij de dames van Olympia '72 speelde Henny de Kievit een hoofdrol, bij de he ren van HW was cirkelspeler Marnix de Weerd de motor in de Voorschotense aanval. Oase had in de eerste helft vier strafworpen nodig om eenmaal te scoren. Gerrie Hogenboom schoot de vierde strafworp in en bracht Oase daarmee in de eerste helft langszij Wijk' aan Zee, 3-3. Toch hernam Wijk aan Zee nog voor de rust de leiding en hield die, niet zonder geluk, vast. Na de hervatting toen Oase de 3-3 en de 3-2-1 defensie had laten va ren voor de meer beproefde 4-2 defensie ging het veel beter. Van 3-4 werd het 7-4 en de marge van drie treffers kon Wijk aan Zee niet meer goedmaken. Helma van der Geest trof zesmaal roos. Foreholte en Enschede hadden nog niet eerder tegenover elkaar gestaan. Dat was te merken. Vooral voor Foreholte dat zijn succesduo uit de gouden jaren, Hannie Boskamp en Elly Hoek, zo gemakkelijk zag scoren dat de wedstrijd al bekeken leek: 5-2 na tien minuten. Maar Enschede kon nog wel wat anders dan met open mond naar de verrichtin gen van de twee Voorhoutse zus sen kijken. Toen Foreholte opge lucht dacht aan een gemakkelij ke zondag sloeg Enschede toe vanaf de cirkel, 5-5. Wakker ge schud zette Foreholte eon tus- sensprintje in dat een voor sprong van 8-5 bij de rust ople verde. De verre uitstap in de defensie bleef bij Foreholte na de hervat ting achterwege en wat Ensche de ook probeerde Foreholte bleef aan de leiding. Met 12-10 en nog twee minuten te spelen leek de winst in de tas te zitten. Onno dig commentaar op de leiding van Nel Geerlings en Ellen van Dam resulteerde in twee minu ten straffen. Enschede kreeg bo vendien nog eens twee dubieuze strafworpen en liet zich dat bui tenkansje niet ontglippen, 12-12. De heren van Saturnus zijn nog steeds niet op volle sterkte. An ton Klok loopt nog warm bij de reserves en Wim van Leeuwen loopt nog kreupel na de wed strijd tegen het Haagse Wings. Niettemin had de wedstrijd te gen Internos in Etten Leur ten minste een punt kunnen opleve ren. Bij de stand 15-16 schoot Pe ter Waalwijk, Saturnus' gevaar lijke schutter uit de tweede lijn echter een strafworp knalhard tegen de paal. Er zat gisteren in Etten Leur nog iets hinderlijk dwars voor de roodwitten. De ar bitrage. In de slotfase mochten de Leidenaars niets. De scheids rechters grepen in met een serie belachelijke twee minuten straf fen en daardoor kon Internos tot tweemaal toe een achterstand goedmaken. Maar de gang lijkt er bij Saturnus weer in te zitten en met een complete ploeg moet dat straks punten gaan opleve- De dames van HVS, die vorige week nog zo'n sensationele in haalrace inzetten tegen DWS, waren gisteren kansloos tegen een snel en hard EMM: 16-8. De Stompwijkse aanval werd al ver van de cirkel opgevangen en kwam nauwelijks tot doeltref fende daden. De defensie kreeg dubbel werk, ging fouten maken die normaal niet worden ge maakt. In de Fluit in Leidschen- dam kan een fel meelevend pu bliek de ploeg nog over de brug helpen, maar dat publiek was er gisteren niet. MMO speelde een matte eerste helft tegen Velo en de treffer die de Wateringse dames vlak voor rust lieten aantekenen was daar MSV-BC Voorne 79-64. De da mes van MSV blijven het uitste kend doen in de promotiedivisie. Werd de vorige wedstijd tegen Voorne, vorig jaar nog uitko mend in de eredivisie, maar met één punt verschil gewonnen, nu was het verschil duidelijk groter. Tot 23-20 ging het redelijk gelijk op, maar toen sloeg de fel pres sende formatie van coach Henk Krauwel een gat van ongeveer tien punten. Halverwege leidde de Noord wijkse ploeg met 36-24. Ook na de pauze kwam het langere BC Voorne er niet aan te pas. MSV bleef voorin via Ria Brö- ring en Renate Sluis fanatiek pressen en uit het Voornse bal verlies bleef MSV makkelijk sco ren. Alle Noordwijkse dames kwamen aan scoren toe. maar Ti- een treffend bewijs van. Zij rea geerden prompt op het comman do van hun coach: "nog een se conde, schieten". MMO reageer de niet en het was 6-5 voor Velo. Na rust pakte MMO de zaken energieker aan, maar de aanval stokte. Velo leek bij 9-6 op flu weel te zitten. De Wateringse ploeg schakelde echter te vroeg terug en kreeg daar spijt van. Helma Volwater schoot twee strafworpen, gevolg van onattent verdedigen, loepzuiver in en Conny van Goossen produceer de de gelijkmaker, 9-9. Andere uitslagen: Foreholte-Wings 6-10, Quintus-Rijnsoever 11-11. FRANK BONTE neke Vos was met 22 punten top scorer. Trotters-Leiderdorp 63-89. Lei derdorp won deze ontmoeting makkelijker dan verwacht. Het begon zeer sterk en via scores van de goed spelende Ton Pauli- des en Marcel'Sommelaar werd een ruime voorsprong genomen: 19-30. De Trotters konden daar weinig tegenover stellen. Wim van Niekerk werd goed verde digd en de Leidenaars leden te veel balverlies (15 maal in de eer ste helft). Bij de basketverwisse ling was de wedstrijd al beslist: 27-46. Ook na de pauze bleek Leiderdorp een stuk sterker. Trotters-coach Kales deed er van alles aan, maar zijn onervaren team kon het te gen de fanatiek spelende Leider dorpers niet bolwerken. De gas ten bleven zeer goed en effectief verdedigen en Trotters kwam zeer moeizaam tot scoren. Zelf kwamen de mannen van coach Ben van Cleef, die geheel tegen zijn principes in nu toch, indien nodig, een minimale set—play voorschrijft, via fast-breaks tot makkelijke scores. Ook onder de borden was Leiderdorp sterker met de gebroeders Rijsbergen, Tony Lamping en Sjaak Westra- te. Bij 63—89 klonk het laatste fluitsignaal en had Leiderdorp de eerste van een serie moeilijke opponenten verslagen. Mosquitós-Lisse 59-69. Lisse speelde tegen het zwakke Mos quitós één van zijn mindere wed strijden. De Amsterdamse tegen stander inspireerde de pupillen van Han Wallaart niet bijzonder en er werd dan ook slap gebas ketbald De Mosquitós stonden in een zöne-verdediging en haalde daarmee de snelheid uit de aan val van Lisse. Toch leidde Lisse halverwege met 23-32. Ook na de rust bleven de Lissenaren rommelen, maar de overwinning kwam geen moment in gevaar. John de Bruin kwam tot 14 pun ten. LUSV-DAS 58-67. De dames van LUSV zitten in het slop. Dat is de conclusie van coach Titus Flap per na de twee nederlagen. Te gen DAS werd er nog redelijk ge speeld en was bij rust nog alles mogelijk: 31-32. Ook daarna ging het gelijk op, maar toen LUSV drie minuten niet tot sco ren kwam sloegen de Delfse da mes het beslissende gat: eind stand 58-67. Midland-LUSV 71-51. Ook in de ze wedstrijd viel LUSV na een redelijke start (6-8) even stil. Midland strafte dit ogenblikke lijk af en liep door naar 24-9. Pal na de pauze maakte de thuis ploeg het karwei af: 48—20. De Leidse dames maakten ontstel lend veel simpele fouten en le den te veel balverlies. Pressend kwam LUSV door goed werk van Anneke van Brakel en Mar- joke Geluk nog iets terug: 71-51. Elmex Leiden-Voorburg 2 38-74. Leiden blijft zonder punten. Ook tegen het tweede team van Voor burg kwam Leiden er niet aan te pas. Voor de pauze viel de scha de nog mee en was Leiden nog in de wedstrijd: 22-34. Coach Ka- rim had maar zeven speelsters ter beschikking, van wie er maar enkele (Hanneke Vreeburg) vol doende ervaring hadden om te gen het geroutineerde Voorburg op te spelen. Voorburg kreeg in de tweede helft alle ruimte om aan te leggen en pakte met de al leszeggende cijfers 38-74 de ze ge. Annemarie Meyer scoorde 14 punten. AMSTERDAM Slechts zeven tiende seconde scheidde de gele genheidscombinatie Florijn, Ne- lis, Robbers en Bornik van een sensationele overwinning op de nationale dubbelvier, die op de laatste wereldkampioenschap pen achtste werd. Beide ploegen hadden zich Voor de "November- vieren" nauweüjks speciaal voorbereid en kwamen ook be paald niet in topmateriaal aan de start. Gedurende de gehele vier kilome ter lange tijdrace op de Amstel bleven de verschillen tussen bei de boten gering. Bij de Leythe- Hoop-combinatie was echter noch het roeien noch het sturen scherp genoeg om de combinatie Emke, Góbel, Rienks en Van den Eerenbeemt een blamerende ne derlaag toe te brengen. De win naars zullen in het vooijaar als de Olympische uitzending een feit moet worden, stellig nog een keer met de verrassend sterke gelegenheidsvier te maken krij gen. In de vier met stuurman won de ploeg van Orca met daarin de Leidse roeier Steven van Gronin gen met overmacht. Bijna een halve minuut sneller gingen Van Groningen, Abclsma, Dam en Paulssen dan de concurrentie. De beide dubbelvieren deden in dit nummer ook mee maar kon den geen rol van betekenis spe len. Ook nu was de winnaar van de dubbelvier sneller dan de Ley- the-Hoop-combinatie, die vorig jaar de opvallende dubbele deel name ook nog eens bekroond zag met twee zeges. De lichte vier werd gewonnen door een Asopos-de Vliet - Okeanos- Acgir-ploeg met daarin Frans van der Steen. De overwinning had eigenlijk bij een andere Aso- pos-roeier terecht moeten ko men. Bart de Bruyn had met zijn ploeggenoten van Theta, Gyas en Skadi acht seconden sneller ge varen. Wegens een onreglemen taire gang van zaken bij de weg ing werd het viertal uitgesloten. JAN KLERKS. WEST ZAAN - Het scenario voor de tweede helft van de veldcompetitie staat voor wat De Danaïden betreft wel vast. De ploeg van coach Hans van Huis leed een 8-5 nederlaag bij Roda, waardoor de aan sluiting met de middenmoot definitief verloren ging, en zal het volgend jaar samen met stadgenoot Pernix op nieuw een robbertje met het degradatiespook moeten vechten. Een hard gelag voor coach Hans van Huis. die rekende op een betere eerste competi tiehelft van de voormalige overgangsklasser. Konden de eerste nederlagen aan een door vele afgelastingen oorzaakte verlate start worden toegeschreven, voor de nederlaag tegen Ro da is een gebrek aan wedstrij dritme allerminst een ex cuus. De Danaïden kwam de laatste weken vaker binnen de lijnen dan welke tegen stander ook, Roda incluis. De ploeg uit West Zaan sloeg al in de openingsfase haar slag. Na de eerste, door De Danaï den weinig geconcentreerd gespeelde tien minuten was het al 4-0. Een slag die de Lei- denaren niet meer te boven kwamen, want al werd de achterstand opgehaalt, nim mer daalde de marge onder de twee treffers. Het werd 4-2 door Marcel Kevzer en Hans van der Leek en 5-3 door Eric Peters. Ook na rust (6-3) bleef De Danaïden vruchteloos achter Roda aan draven. Nimmer kwam de thuisploeg in gevaar. Ook niet toen het door goals van Frans Brand en Hans van der Leek nog ruim voor tijd 7-5 werd. Het tempo werd volledig uit het spel gehaald en ondanks fraaie kansen aan Leidse zij de (Monique Slingerland en Eric Peters) bleef het bij 8-5. De Algemene moest in de slot fase nog stevig aanpakken om tenminste een punt over te houden aan het duel tegen WION. De laaggeplaatste te genstander had in de eerste speelhelft heel brutaal een 0- 3 voorsprong gepakt, geheel tegen de veldverhoudingen Moeizaam werd na rust het gat gedicht. Enrico Mud werd de grote man voor de ploeg van coach Jan Sjardijn door in de slotfase binnen een minuut tweemaal raak te schieten, de stand op 6-6 brengend. De overige treffers kwamen op naam van Henny Waasdorp, Annemieke Keereweer, An neke Dekker en de voor de aan de kaak geblesseerd ge raakte Marco Mud ingevallen Ruud van Vliet.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 19