5EPPJ C "Jammer dat de goals wegbleven" Winst RCL in laatste seconde mist in D Katwijk: met dank aanGuyt II Ter Leede knokt voor resultaat 9 'A s Lisse verspeelt op valreep overvviiiniiig Noordwijk-Quick Boys vol spanning maar zonder spektakel GROOT NIEUWS! VEROERMPRUS VERLAAGD! rWS BROOD hWlfl VERLICHTING CONTROLE '•M ito- banden-uit- laat-schok- demper-accu controle!!! 11 d I !dLIJH Eerste verlies van SIZO MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 LEIDERDORP - Zo mistig als het zaterdag op Sportpark "De Bloe- merd" was bij de wedstrijd RCL- DTS'35, zo duister is het ten aan zien van de krachtsverhoudin gen in de eerste klasse B. Im mers, na drie wedstrijden prijkte de ploeg uit Ede fier aan de kop van de ranglijst, maar weer drie beurten later bevonden de man nen van trainer Lammert van Dijk zich in de onderste regio nen. Uit die contreien had RCL zich juist ontworsteld door mid del van twee knappe overwin ningen op rij, waardoor een mid- denmootpositie met uitzicht op de kopgroep was bewerkstelligd. Beide opponenten vonden el kaar in een puntendeling (3-3), waarmee eenieder uiteindelijk vrede kon hebben. Met name de bezoekers ontpopten zich als een elftal, dat een fris aanvallend spelletje op de mat Sport LEIDEN - Katwijk blijft goed presteren in de derde klasse. Na de nederlaag tegen 's-Gra- venzande boekte het elftal van John Huguenin al weer twee overwinningen op rij. Zaterdag moest DVO'32 er aan geloven: 3-0. Het werd de wedstrijd van Wim Guyt II, die alle drie de doelpunten voor zijn rekening nam. In de eerste helft kwam Kat wijk goed voor de dag. Toch duurde het tot de 30ste mi nuut voordat Guyt zijn ploeg op voorsprong bracht door de bal na een voorzet van Jan Verloop in te koppen. Na een combinatie tussen Amerik van Duivenvoorden en Arie Piet van der Ster maakte Wim Guyt II er vlak voor de rust 2-0 van. Een terechte voorsprong voor de Katwij- kers, die in de eerste helft het beste van het spel hadden ge had. Na de pauze trok Kat wijk zich terug op eigen helft, maar DVO kon geen vuist maken. Een kwartier voor het einde maakte Guyt II aan alle DVO-illusies een einde door ook de 3-0 in te koppen. Jan Verloop was hierna nog dicht bij 4-0, maar de lat stond dat doelpunt in de weg. LEIDEN - Ter Leede zorgde za terdag voor een stunt door 's- Gravenzande een 1-3 neder laag toe te dienen. Een goede prestatie van de Sassenhei- mers die vorige week nog klop kregen van Katwijk. De overwinning was dikver diend te noemen, nu het elf tal van Jan Faas collectief voor een goed resultaat knok te. I in de eerste minuut kwam Ter Leede op voorsprong toen Pieter van der Plas Ro bert Enthoven bereikte, die op zijn beurt de te ver voor zijn doelstaande Ab Boon verschalkte: 0-1. Na een half uur werd het 0-2 toen Peter Bergman een solo met een goal bekroonde. Opnieuw Robert Enthoven maakte er op aangeven van Jan van Harskamp nog voor de pauze zelfs 0-3 van. Op slag van rust bracht Peter Bax de thuis ploeg terug in de race: 1-3. In de tweede helft kregen de Westlanders een penalty toe gekend (Eric Grosman zou hands hebben gemaakt), maar Piet van der Burg schoot de bal tegen de paal. Het bleef 1-3. legde, waarbij elke spelhervat ting direkt gevaar opleverde. In de derde minuut reeds verdween een vrije trap van spelbepaler Rijk Versteeg rakelings over de kruising. De gastheren waren zo doende gewaarschuwd en zoch ten onmiddellijk de aanval mid dels een goede dieptepass van Koos Haneveld. Vrije verdediger John Breedijk tastte "afschuwe lijk" mis. maar Benny Heems kerk, in de ploeg voor de in En geland vertoevende Sieto Schal- kers, stuitte op goalie Johan Oos terink. Na acht minuten aantrekkelijk voetbal mocht Versteeg een hoekschop nemen op links en legde de bal op het hoofd van topscorer Gerard Homburg, die Eddy Morren op maat bediende (0-1). Diezelfde Homburg toonde zich dusdanig gevaarlijk, dat zijn aanvankelijke schaduw, Ruud Boendemaker, naar een andere positie werd gedirigeerd. Ab Braat stopte de Edenaar vervol gens bekwaam af. De Racing trok het initiatief naar zich toe en Heemskerk leverde een voortreffelijke pass af op Cees Ruis. die de bal echter niet onder controle kon krijgen. Hal verwege de eerste helft vond die- zelde Heemskerk Pierre van Ge- merden in de diepte, waarop rechtervleugelverdediger Jan Veldhuizen niets anders restte dan de Leiderdorpse aanvoerder onderuit te halen. De toegekende strafschop werd door Van Ge- merden zelf koeltjes benut: 1-1. Het spel bleef vervolgens in een hoog tempo op en neer golven, waarbij voor DTS'35 Rijk Ver steeg de absolute uitblinker was. Echte kansen waren er voor de rust slechts voor de gasten, maar in eerste instantie redde Bram Brandt op een inzet van Bert Beerden en vervolgens bracht de paal uitkomst na een vliegend schot van Versteeg. Direkt na de hervatting leed het team uit Ede een gevoelig ver lies, doordat Versteeg gebles seerd het speelveld moest verla ten. RCL rook zijn kans en zag René Kamminga. na een vloeien de combinatie tussen Ruis en Van der Bijl, rakelings voorlangs koppen. Enkele minuten later was het wel raak. maar hierbij had de thuisploeg de hulp nodig van arbiter Van der Spoel, die volledig de "mist" inging na een correcte sliding van John Lange- dijk. Het presentje in de vorm van een penalty werd door Pierre van Gemerden gretig geaccep teerd (2-1). De bezoekers tracht ten de bakens te verzetten en middenvelder Jan' Fluit nam gaandeweg steeds beter de rol over, die Versteeg in de eerste helft zo goed had vervuld Na exact een half uur spelen belast te Fluit zich met het nemen van een vrije trap en terwijl de gehele achterhoede van de Leiderdorp- se Racing zich concentreerde op Homburg, kon Tijmen Slok on gehinderd 2-2 inkoppen. Aan beide zijden werden nu de messen geslepen voor een slotof- fensief en de twee partijen creëerden kansen, die echter voorlopig niets opleverden. Vijf minuten voor tijd leek de beslis sing gevallen te zijn, toen Dick van der Bijl van zo n dertig meter afstand van het doel de bal schit terend in de verste bovenhoek deponeerde. De grensrechter had gevlagd voor buitenspel van Ruis, maar Van der Spoel beoor deelde dit als "niet hinderlijk" en keurde deze "wereldgoal" goed (3-2). Nog eenmaal zetten de gasten aan voor een wanhoopsoffensief en zowaar met de verdiende gelijk maker tot gevolg. Jan Fluit bracht een vrije schop vanaf de middenlijn hoog in de doel- mond. waar Bram Brandt aarze lend op reageerde. Het leer kwam voor de voeten van Gerard Homburg, die Bert Beerdsen in stelling bracht. De linkerspits bedacht zich geen moment en schoot in de allerlaatste seconde de verdiende gelijkmaker bin nen (3-3). JAN VAN DUYN LISSE - FC Lisse was afgelopen zaterdag duidelijk niet tevreden met het 2—2 gelijke spel. Terecht, want tegen het hooggeklasseerde SC Everstein speelden de Lissena- ren hun beste wedstrijd van dit seizoen en had alleen een overwinning de verhouding juist weergegeven. In het elftal van trainer Talsma wa ren nogal wat wijzigingen aange bracht. Alfred de Kooker en Re né Warmerdam (beiden gepas seerd) moesten plaats maken voor Lex de Ree en Erik Wijn hout, die respectievelijk rechts- en linksback speelden. Verder moesten de Lissenaren het nog steeds doen zonder de gebles seerden Bram van Zoest en Arie Schalk (laatstgenoemde met Warmerdam wel wissel). Daar Timo Gerlofs sprong naar de mogelijke 1-0 i Vooys rechts) zijn toeschouwer. verijdeld door Sis Tu Pan (midden Theo Guyt kan opgelucht adem halen. Yvan Hermans en Dick NOORDWIJK De tijd moet leren hoeveel profijt Quick Boys kan trekken uit de winstdeling met Noord wijk (0—0). Met de winst bij Rijnsburgse Boys nog in het ach terhoofd, mag het derde in regionale toptreffens behaal de punt echter een goede investering worden genoemd in het eeuwige streven nu eens de titel naar Nieuw Zuid te halen. Maar de verschillen aan kop zijn zó klein, dat een of andere misstap elke favoriet duur kan komen te staan. Die angst beheerste als vanzelfsprekend ook de derby der Zeekanters, maar door het ongemeend hoge aantal kansen werd de indruk dat het resultaat voorop stond nadrukkelijk verbloemd. Gelukkig maar, anders zouden cir ca 4000 toeschouwers zich flink beneveld hebben gevoeld. Nu bleven zij wakker, omdat tot het laatste moment aan één of ande re kant het winnende doelpunt kon vallen. "We hebben allebei de mogelijkheden gehad", liet Quick Boys-trainer Martin van Vianen de balans in evenwicht, die gemeten naar de "meer uitge speelde kansen" in het voordeel van Quick Boys had moeten doorslaan. De Hagenaar vond het echter wel ADVERTENTIE mooi zó, die 0-0. "Jammer dat de goals wegbleven, maar daarin sta ik machteloos", lachte hij wat. Wat het gemis aan spektakel aangaat, heeft zijn collega John Eelman in vroegere jaren ook wel wat anders meegemaakt. "De verhoudingen tussen die jongeren liggen nu echter heel anders. Ze lachen naar elkaar, helpen elkaar overeind, het gaat allemaal veel vriendschappelij- ker". Alleen de schade aan de staantribune, naar eerste schat ting zo'n drieduizend gulden, ge tuigde zaterdag derhalve van de 'ware'(?) derby—sfeer. ONS DAOEL UKS BROOD POOR ENORME OMZETETL/G/A/G EN CAPACITE ITS- UI TBREI Pt NO VAN ONZE BARREE. HEEL GESNEDEN Uitvoering John Eelman miste bij zijn pupil len sowieso agressiviteit. Hij ver klaarde zich dan wel eveneens tevreden met de deling, "maar niet met de uitvoering". "Wij reageerden pas als er al iets gebeurd was. We namen geen initiatief zonder bal. Dat was ons manco waardoor de tegenstan der teveel ruimte kreeg. Hoe dat komt? Angst, misschien. Teke nend was dat we achterin feite lijk niet in problemen zijn ge weest, maar je die toch op je hals haalt door zoveel kansen weg te geven". Die vielen in de eerste helft (cor nerverhouding 5-5) over en weer. Dick Dortmundt moest na acht minuten gestrekt naar een onverwacht uit de moeilijke hoek afgevuurde diagonaal van Kees van Rooyen, terwijl vier mi nuten later Timo Gerlof volledig vrij opspringend een corner van John Marijt kon inkoppen. Theo Guyt haalde met één van zijn in middels befaamde reflexen de bal van de doellijn en voorkwam daarmee dat Noordwijk tegen de verhouding in de leiding zou hebben genomen. Quick Boys dicteerde namelijk de openings fase en zou dat goeddeels blijven doen. Voor rust met Hans van der Plas als de centrale figuur, bepaald geen toonbeeld van sou plesse maar uiterst doelmatig. In de pauze verving Van Vianen hem. "Hij kan het spel wel naar zich toetrekken, maar dat gaat te langzaam. En je moet nog een beetje voorzichtig met hem zijn. Hij komt net uit het derde". Regelneef Zijn qua stijl veel begenadigder te genpool bij Noordwijk, Geert Jan Bakker, bleef opnieuw in trainingspak aan de kant. Hij die leek voorbestemd de grote regel neef in het Noordwijk-team te worden, kaatst niet zoals Eelman dat verlangt. Zaterdagmiddag had dat zo zijn voordeeltjes. Ti mo Gerlof heette in theorie de door Eelman gepropageerde der de spits, maar ontplooide onder druk van Quick Boys hoofdzake lijk activiteiten op het midden veld. Dat bood Andries Wendt de gelegenheid kort vóór zijn defen sie als buffer en stofzuiger tege lijk op te treden. "De verdienste van Quick Boys", noemde Martin van Vianen aldus het feit dat Noordwijk toch maar met twee spitsen (Yvan Hermans en Klaas Vink, de gevaarlijkste) opereerde. "Niet bewust", ant woordde Eelman, "je bent afhan kelijk van wat de tegenstander toestaat". En daaruit sprak de kracht van de Katwijkse bezoeker. Van Via nen: "Vorig jaar had Quick Boys nog de angst om af te gaan. Nu spelen we ons eigen spel, we pas sen ons niet meer aan aan de te genstander. Omdat dit een jong team is, zijn de jongens echter nog niet zóver, dat ze uit eigen beweging zeggen: we gaan erop los". Overdaad schaadt, en omdat Noordwijk (Van Vianen: "Min der sterk dan vorig jaar") welde gelijk aanzien geniet, loerde Quick Boys zorgvuldig op een doelpunt. Daarnaast was een ver hoogde waakzaamheid geboden ter voorkoming van de verrader lijke Noordwijkse uitbraak. Het gegeven dat Jos Smits op zijn ka rakteristieke wijze alleen in de openingsminuten enkele keren kort achter elkaar aanstalten maakte uit het achterland op te rukken, duidt aan dat dat risico zorgvuldig werd uitgesloten. Rebound Quick Boys kreeg na Gerlofs ge memoreerde kopbal spoedig een nieuwe kans. Hans van der Plas en Sis Tu Pan verzuimden in de 14de minuut echter een vrije trap van Martin van der Plas in de re bound langs Dortmundt te koge len. Drie minuten later assisteer de Freek Rienks aan de andere zijde op de doellijn Theo Guyt, na een geplaatste kopstoot van Kees van Rooyen. Voor rust was dat de laatste serieuze kans voor de Katwijkers, van wie Martin van der Plas na exact een half uur spelen al werd beboekt we gens herhaalde protesten aan het adres van scheidsrechter Van Driel. Terecht, die waarschu wing. want op de nagenoeg feil loze arbitrage van deze vorige week onvriendelijk uit Spaken- stond tegenover dat Hans van Aanholt weer fit was bevonden. Van Aanholt acteerde op het middenveld, terwijl de omge turnde Rob van Suttorp weder om als libero fungeerde. Aad van der Poel stond daardoor in de voorhoede geposteerd. Dat het FC Lisse bepaald niet mee zit dit seizoen, kwam ook in deze wedstrijd weer tot uitdrukking. Al vroeg in de strijd moest de 'Ter Specke-formatie' een tegen valler incasseren. Debutant De Ree kreeg in het strafschopge bied per ongeluk de bal tegen zijn hand. Scheidsrechter Ver- vloet uit Rotterdam reageerde meedogenloos en legde de bal op de stip. Everstein-spits Andie de Jong liet doelman Groeneweg kansloos: 0-1. Ondanks deze kater trok FC Lisse het spel naar zich toe. Dat kwam mede door de goed functioneren de middenvelders, die vrijwel (zeker in de eerste helft) de gehe le wedstrijd aanspeelbaar waren en ook niet nalieten om eens diep te gaan. Het meeste gevaar kwam dan ook van de bollen streekbewoners. Schoten van Warmerdam (al na een kwartier in het veld gekomen voor de per brancard afgevoerde Gert van Tol) en De Ree hadden evenwel niet de juiste precisie. Dat had wel Aad van der Poel. Een overtreding(?) in het zestien me- tergebied tegen Gert van der Hulst werd bestraft met een indi recte vrije trap. Kundig schoot Van der Poel, na een tikje van Theo Godyla, het leder in de kruising (1-1). FC Lisse had de smaak te pakken, want nog geen twee minuten later was het weer raak. Debutant Erik Wijnhout onderschepte een Everdingse aanval en stuurde Van der Poel weg. Zijn voorzet werd door Jan van Slooten onhoudbaar achter keeper Den Braven ingeknikt: 2- 1. Dit was tevens de ruststand. In het tweede gedeelte was het weer de thuisploeg die het betere voetbal ten toon spreidde. Doch Lisse verzuimde om afstand te nemen. Van der Hulst en Van Slooten konden het net niet vin den. De gasten uit Everdingen konden zodoende in de laatste minuut alsnog onverdiend op ge lijke hoogte komen. Een lage schuiver van Martin Ariaans zorgde ervoor dat FC Lisse, voor de zoveelste keer in de slotfase, niet kreeg wat het uiteindelijk verdiende. HENRY POUW ADVERTENTIE burg weggeboste leidsman viel niets aan te merken. Met Floor van Duyn voor Hans van der Plas zette Quick Boys Noord wijk na rust in werwil van de 5-3 cornerstand vast. "Fijn", stelde Martin van Vianen op zijn ge mak, "datje niet verzwakt na een wissel". Hoewel Teun van der Plas (per traditie goed in vorm) in de eerste minuut wel Klaas Vink tegen de regels nog van een doorbraak moest afhouden, was daarna ruim twintig minuten Quick Boys aan het woord. Van Duyn kopte vallend bijna een voorzet van de zeer veel vrijheid genietende Peter Hogewoning in het vangnet, terwijl Van Rooyen na een vloeiende passccractie om Mark Vink oog in oog met Dortmundt op de benen van de sluitpost schoot. Pas in de 23ste minuut kon Noordwijk iets terug doen. De zojuist voor Hermans ingevallen René van Hensbergen sprong op een voorzet van Smits boven al les en iedereen uit, waarna Guyt opnieuw in een reflex weer wat punten kon verzamelen voor het NCRV-klassement van de beste voetballer in het zaterdagvoet bal, dat hij met oud—ploegge noot Huug Aandewiel aanvoert. Ook Van Vianen bracht nog een verse kracht in de aanval. "Mar tin van der Plas is uit vorm", zei hij. "Hij viel ook terug omdat er vanmiddag veel inzet van de spe lers werd gevraagd". Arnold Boers, hersteld van een blessure, was zijn vervanger. Dat hij het neusje voor een doelpunt heelt, zoals Van Vianen kenschetste, mocht Boers bij de laatste kans van de wedstrijd in de praktijk brengen. Hij was bij een voorzet van Hogewoning echter te ver van het doel af om goed richting te kunnen bepalen en kopte naast. GERARD HAVERKAMP Vers gezet urne én een taiKE ATTENTIE ST/>AN VOOR u KlAAgl VEILIG DE WINTER DOOR. LÜNGAAN11*071-891»8 LEIDEN - Het Hillegomse SIZO, uitkomend in de derde klasse West I. leed zijn eerste puntverlies. SIZO was tot zaterdag trots lijstaanvoerder in de derde klasse, maar moest een stapje terug doen. De ploeg verloor met 4-2 van VEW uit Heemstede. Een verdiende nederlaag overigens van de Hillegommers die het vooral in aanvallend opzicht aflieten weten. Daarnaast werden in de verdediging nogal wat persoonlijke fouten gemaakt. SIZO werd aanvankelijk onder druk gezet, maar kwam dankzij Hen- nie Camphorst na een kwartier toch op voorsprong. Persoonlij ke fouten van Peter Boll en Dick van der Waal brachten VEW hierna op 2-1. Een overtreding van Ed Doeleman werd na de pauze door de arbiter met een penalty bestraft. Draaier maakte geen fout: 1-3. Via Eltjo Vijn kwam SIZO nog even in de race terug, maar Stiksma maakte hierna aan alle onzekerheid een einde: 4-2.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 17