5 T Roodenburg vergeet huiswerk Lugdunum krijgt voetballes Herstel Alphense Boys Docos en UDO tevreden LFC laat punt liggen - UVS houdt schade beperkt MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 AMSTERDAM - De berg huiswerk die de voetballers van Rooden burg na de verliespartij van vori ge week tegen DWS van hun trai ner mee naar huis hebben gekre gen, is de afgelopen week onaan geroerd gebleven. Dat werd dui delijk in de wedstrijd tegen De Spartaan, die de Leidse ploeg een 1-0 nederlaag opleverde. Voor een elftal-in-opbouw als Roodenburg kleven er ook aan negatieve resultaten voordelen. Soms wordt een team daarin op de fouten gewezen. DWS deed dat ruim een week geleden op sportpark Noord. Het is dan zaak juist de fouten die in zo'n wed strijd zijn gemaakt onder de loep te nemen en die in het volgende duel proberen te vermijden. Dat was het eerste hoofdstuk van de leerstof die de Leidenaars had den moeten bestuderen. De spelers zijn er niet aan toegeko men, terwijl het ze toch heel ge makkelijk werd gemaakt nu die wedstrijd op video was opgeno men. Roodenburg had het lesje niet geleerd en verviel vooral in de eerste helft in oude fouten. 'Meester' De Spartaan legde de ploeg straf op in de vorm van een 1-0 nederlaag. Een dikverdiend verlies voor Roo denburg (zonder Richard Klein die minstens zes weken is uitge schakeld) dat de 1-0 volledig aan zichzelf te wijten had. Er bleef gistermiddag weinig over van het team dat in de eerste vier wedstrijden van de competitie flirte met een hoge eindnotering. Met snel en agressief voetbal werden de tegenstanders in de kraag gepakt, met de rug tegen de muur gezet en vervolgens diz zy gebeukt. Daar was tegen De Spartaan geen sprake van. Waar de voetballers voor de pauze in hun gedachten vertoefden, moet ook Laurens Mouter een raadsel zijn geweest. Behalve op sport park De Eendracht kan het over al zijn geweest. "Ik had gehoopt dat er iets was gaan leven onder de jongens na die nederlaag van vorige week", toonde Mouter zich na afloop te leurgesteld. "Er werd gesproken Blauw Zwart: 1—4 WASSENAAR - Blauw Zwart is in de tweede klasse met 4-1 on deruit gegaan tegen Verburch. De Westlanders kregen daarbij wel een goal cadeau van arbiter Precheio, die een strafschop toe kende toen Solleveld zich zo maar liet vallen. Ton Jongmans, die eerder al voor 0—1 had ge zorgd, pakte het cadeautje graag aan. Via Marcel l'Amie werd het nog wel 1—2, maar Van Staveren en Bogaart beslisten het duel daarna. over onderschatting, maar daar wil ik niets van weten. Je kan geen enkele ploeg onderschat ten. Het was ook voor mij onbe grijpelijk zoals we voor rust speelden: ongeveer hetzelfde als vorige week". Video-opnames zouden ditmaal derhalve pure geldverspelling zijn geweest: je maakt tenslotte niet tweemaal precies dezelfde film. Van achteruit verliep de opbouw gistermiddag tergend langzaam; negen van de tien duels gingen verloren, terwijl Roodenburg te vaak zijn heil zocht in de lange trap richting Ronald Jansen, die goed werd afgeschermd door de donkere Dennis Babb. Mouter: "We hadden afgesproken dat John van de Wetering in de voe ten zou worden aangespeeld. Daar kwam helemaal niets van terecht". Roodenburg werd op eigen helft vastgezet, zoals het in het verle den zelf tegenstanders had vast gezet. Het handige aanvalstrio Van der Linden-Dol-Van Haef- ten bezorgde de Leidse verdedi ging handen vol werk. Illustra tief voor het spel van Rooden burg was dat het eerste kansje (voor Kees Verver) een half uur op zich liet wachten. Van der Linden, Van Haeften en Schep hadden toen al zeer goede moge lijkheden voor de thuisclub on benut gelaten. Dankzij Nievaart haalde Roodenburg met 0-0 de rust. Roodenburg herstelde zich hierna enigszins. Zonder tot echt goed voetbal te komen, kreeg de Kooi- club mogelijkheden op 0-1, die de spelverhouding geweld zou hebben aangedaan. Ronald Jan sen produceerde tweemaal een goede voorzet die door Van de Wetering en Peter Ciere niet naar juist waarde werden geschat; Hennie Koet was van afstand dicht bij een doelpunt, terwijl Arno Lancel tweemaal de 0-1 op zijn voet had. De kansen stonden overigens in geen verhouding tot de mogelijk heden die de thuisclub zich schiep. Arend Borst, Johan Dol, Robert Scheide en invaller Ron nie Schep verschenen alleen voor Sjaak Nievaart, die een punt voor Roodenburg leek bin nen te halen. Leek, want vijf mi nuten voor het einde werd het toch 1-0 toen Arend Borst de bal uit een voorzet van Dol in één keer op de slof nam. Roodenburg had het hierna alleen aan scheidsrechter Oud te danken dat er niet nog een treffer viel, nu de arbiter een strafschop-rijpe overtreding van Hans Koree te gen Van Haeften onbestraft liet. 'Het gaat er nu weer om punten te pakken", trok Mouter zijn con clusies uit de verliespartij. "We moeten weer naar beneden kij ken". f'RED SEGAAR V DRC-doelman Paul van 't Wout ligt verslagen op de grond. Daan Kooimans (r) heeft het eerste Lugdunum-doelpunt binnengewerkt. (Fo LEIDEN - UVS is een punt armer, maar zonder noemenswaardige kleerscheuren verre Hellevoet- sluis terug gekomen. De lijstaan voerder in 2A kwam tegen de club met die naam niet verder dan 1-1, maar door het verlies van GSV en Blauw Zwart is de koppositie toch verstevigd. Een mini-veld en een pittige tegen stander, het zijn nu niet bepaald de ideale omstandigheden voor UVS om een goed werkstuk af te leveren. Wanneer de Leidenaars hun technisch onderlegde spel letje eens wilden afwisselen met een diepte-trap, belandde de bal steevast over de achter- of zijlijn. Aanvankelijk behield de Ra- boen-formatie wel een veldover- wicht, maar toen de opponent sneller en fanatieker ging storen, raakte UVS het spoor bijster. Ron Bekooy had in de 18de minuut nog wel een mooi opgezette aan val kunnen afronden (0-1). Zes minuten later al was de 1-1 een feit. Erik Hakman dook voor Aad Neuteboom om een voorzet van Chris Moerkerken achter keeper Selier te koppen. Tot aan de rust was het gedaan met de kansen. Hellevoetsluis, getraind door oud- Spartaan Hans Venneker hield UVS na rust steevast erg kort. Met invaller Adrie van Oudheus- den, het type speler dat je na driemaal passeren ook nog een vierde keer tegenkomt, oefende de thuisclub meer macht uit in het middenrif. Dat leverde de ei- GOUDA - Lisse heeft hard werkend, maar ook met de broodnodige assistentie van vrouwe fortuna twee punten uit Gouda weggesleept. Olympia was zo vriendelijk de gasten eerst een doelpunt cadeau te doen en weigerde daarna eenvoudig de gelijk maker langs de uitblinkende doelman Marc van Berkel te schieten: het bleef dus bij de 0-1. Olympia staat met één punt uit vijf wedstrijden troosteloos onderaan in de tweede klasse en als de spelers de kansen zo blijven mishandelen als gis termiddag dan is het maar de vraag of daar nog wel veran dering in komt. Olympia had een bijzonder ongelukkige start. Al na drie minuten lag het leder achter keeper Koos van Elleswijk. Laatste man Eric van Zijst tikte de bal zonder te kijken terug op zijn doelman, maar zag daarbij Wim van Beek over het hoofd. Van Beek passeerde simpel de verblufte Van El leswijk en tikte de achteraf winnende treffer in het lege doel. Na deze tegenslag nam de thuisploeg de rest van de eer- Jonge doelman Van Berkel houdt Lisse overeind: 1-0 ste helft het initiatief. Lisse, uitkomend zonder Albert van der Burg (op de bank) en de geblesseerde Peter van Rui ten (Ad Wassenaar speelde op zijn plaats) liet zich ver te rugzakken en loerde via de snelle spitsen Wim van Beek en Laurens van der Voort op de counter. Achterin zat het bij Lisse potdicht. De backs Gerard van Rooyen en Fred Don gaven hun opponenten geen schijn van kans en in het centrum heersten Jan van Duin en de sterk spelen de Ron Mesman. Uitblinker bij de Lissenaren was echter de 18-jarige doelman Mare van Berkel. Hij verdedigde zijn domein met verve en bracht Olympia tot wanhoop. Éénmaal werd Van Berkel door een kopbal gepaseerd, maar bracht de lat redding. De tweede helft zou weinig ver andering brengen. Het bleef éénrichtingsverkeer en de defensie van Lisse kreeg han denvol werk. Het Lisser mid denveld werd totaal over speeld en Olympia dwong nu wel een hele rits kansen af. Al na enkele minuten miste Her man den Haag een dot van een kans door een meter van het doel vallend naast te kop pen. Even later was Harry van der Laan dicht bij 1—1, maar Van Berkel redde met zijn voeten. Toch bleef ook Lisse gevaarlijk. De gasten scoorden zelfs een tweede goal, maar de scheidsrechter keurde de kopbal van Mart Meiland af wegend buiten spel. Na nog twee kansen voor Lau rens van der Voort en Mart Meiland was voor Lisse de koek echt op. De thuisploeg begon aan een furieus slotof- fensief dat een wagonlading kansen op zou leveren, maar geen doelpunten. Den Haag, Van der Laan en Mol, zij allen vonden de excellerende Mare van Berkel op hun weg. Hij alleen sleepte de 0-1 uit het WIL MOERER Raymond Goddijn i speler Hans Susan. t Docos (l) wordt ALPHEN AAN DEN RIJN - In een attractieve wedstrijd hebben zowel Alphense Boys als het be zoekende SJC hun uiterste best gedaan om zoveel mogelijk kan sen te creëeren. Omdat beide ploegen weigerden van deze mo gelijkheden gebruik te maken, bleef de uitslag beperkt tot een terechte 1—0 overwinning voor de Alphenaren. Na het teleurstellende resultaat van vorige week tegen UVS (2—0 verlies) koos de formatie van trainer Rien Tamerus gistermid dag weer voor de aanval. Omdat de Noordwijkers ook al niet ver dedigend waren ingesteld ont spon zich een leuke 'open' wed strijd met riante kansen voor bei de doelen. Na een sterke opening van de Derdeklas-doel krijgt juiste uitslag: 2-2 LEIDEN - Na een weinig enerve rende eerste helft, bewezen Do cos en UDO na de pauze dat voetbal op derde klasse niveau ook boeiend kan zijn. Na een spectaculair scoreverloop ein digde deze sportieve derby in 2- 2, een uitslag waarmee beide ploegen tevreden konden zijn. De Crama—elf kwam nog het best uit de startblokken. In tegenstel ling tot UDO toonde de Mors- ploeg meer inzet. Dit resulteerde in mogelijkheden voor Ed Dub- beldeman en Ronald Hogen- boom. In de 22ste minuut kroop UDO door het oog van de naald. Uit een hoekschop werd de bal door Ed Dubbeldeman terugge- kopt voor de voeten van Piet de Koning die zijn schot via de lat over het doel zag verdwijnen. Tien minuten later kwam Dub beldeman een centimeter tekort na een lage voorzet van Ronald Hogenboom. UDO volhardde in te steriel spel. De twee spitsen Jan van der Salm en Wilbert Witteman ston den te geïsoleerd om het de Do- cos-defensie erg lastig te maken. Diezelfde Van der Salm kreeg door een misverstand in de Leid se defensie op slag van rust nog een unieke kans. De reeds versla gen keeper Van Harteveld kreeg precies op tijd assistentie van Raymond Goddijn. Na de thee pakte UDO de zaken energieker aan. Met succes. Bij een hoog in de doelmond ge plaatste vrije trap liepen de sterk spelende Leo van der Krogt en Harry Vreeken elkaar in de weg. De bal klutste voor de voeten van Jan van der Salm, die na vijf minuten met een simpele voet beweging voor 0-1 zorgde. Even wankelde Docos, maar in de 13- de minuut kwamen de Leide naars langszij. Cock van Bohe- men lanceerde Ed Dubbelde man, die met een simpel schui- vertje doelman Van Rijn kans loos liet. Het spel werd feller en opeens was er sprake van een echte derby. Halverwege de tweede helft kwa men de Morschbewoners op doorsprong. Ronald Hogenboom werd binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald. Hij benutte de toegende strafschop zelf: 2-1. UDO-trainer Pouwiel wisselde ver dediger Ron Wetselaar prompt voor de extra aanvaller John Slienngs. Acht minuten voor tijd had deze wissel het beoogde re sultaat. Bij een hoekschop tastte goalie Van Harteveld mis en kon Ger Oudshoorn konvoor 2-2 zor gen. SIEM VAN DER HAM thuisclub (o.a. kopbal Paul Bahl- mann) kwam het meeste gevaar bij SJC van de rechterspits Jos Alders. Goed op snelheid gelan ceerd kwam Alders na tien minu ten al vrij voor doelman Arie Tol lenaar. Te gehaast schoot hij ech ter naast. Even later snelde Al ders weer langs tegenspeler Ro nald Segers (later geblesseerd vervangen door Stef Asbai), maar nu knalde hij tegen de uit stekende Alphense doelman op. Alsof dit allemaal nog niet erg genoeg was verprutste Alders zijn derde mogelijkheid door van dichtbij hoog over te mikken. Aan de andere kant had Frank Bakker met een verwoestend schot doelman Ted van der Meer op de proef gesteld. Na 25 minu ten spelen moest Van de Meer wèl capituleren toen een af standsschot van Jan Verwoerd, net opstuitend voor de doellijn, in de uiterste hoek verdween: 1-0. Een prima stand voor de Boys omdat SJC nu helemaal moest komen. En daardoor lagen er countermogelijkheden in het verschiet. In de tweede helft verhoogden de Noordwijkers inderdaad de druk op het Alphense doel. Zo schoof laatste man Piet Alders op naar het middenveld en was Hans Kaspers veel meer in de punt van de aanval te vinden. Er kwamen kansen voor de ploeg van oefe- meester Arie Duyndam (o.a. schoten op paal en lat van Ruud van Alkemade en René de Rid- land-bewoners de nodige kansen op, met name voor Jan de Vis. Keeper Peter Selier had bij zijn reddingswerk hulp nodig van de lat en van Dick Koene, die UVS op de doellijn voor een achter stand moest behoeden. Ook voor de blauwwitten waren echter mogelijkheden aanwezig. Twintig minuten voor het einde wisselde Melbi Raboen verdedi ger Jan Zandbergen in voor een tweede spits, Nico van Dam. Die was nog maar net paraat, toen hij de bal na een voorzet van Aad Neuteboom (offïcièle waarschu wing wegens neerhalen van de doorgebroken Rob Kievit) voor het inkoppen kreeg maar het doel iets te hoog zocht. Hans de Kruys had ook al geen succes, terwijl Hans van Leeuwen zich in de slotfase niet zelfzuchtig op stelde en in plaats van zelf te sco ren de kans aan Faber bood. De krullebol schoot echter over, waardoor het bij 1-1 bleef. LEIDEN - De overeenkomst is op vallend. Net als vorig seizoen is Lugdunum ook nu weer aan de startblokken vast blijven kleven De Leidse voetballers, die na eer korte opleving gistermiddag weer krachtig op de fouten wer den gewezen door DRC (1-3), ver keren in vrijwel dezelfde positie als in het begin van de vorige jaargang. Met drie punten uit ze ven wedstrijden staat het licht, dat even oranje leek te worden voorlopig weer definitief op rood en het ziet er niet naar uit dat het spoedig in groen zal veranderen "Het zal alleen nog maar zwaar der worden", besefte ook trainer Wim Eilander na de nederlaag van gisteren. Er is dan ook één belangrijk ver schil. Hoe slecht het aanvanke lijk ook ging; de eersteklasser uit de Kikkerpolder hoefde vorig seizoen zelfs met vijf punten uit negen wedstrijde nog bepaald niet te wanhopen. Eenvoudig omdat er destijds jongens in het team rondliepen die als ze een maal loskwamen creativiteit en produktiviteit meebrachten, zo als na de winterstop bleek. Nu een paar van die spelers vertrok ken zijn, is een in alle opzichten beperkte selectie overgebleven die het voornamelijk moet heb ben van keihard werken. Dat wordt ook wel gedaan, maar werklust alleen blijkt niet vol doende om het zelfvertrouwen op te doen dat zo broodnodig is om de aanpassing van de jeugd spelers soepel te laten verlopen. En zolang dat niet gebeurt, zul len zich elke wedstrijd proble men blijven voordoen. Voorlopig is het Leidse team alleen sterk als er niets tegenzit, maar er zijn maar weinig wedstrijden waarin dat het geval is. Een ploeg die het spel zelf moeilijk kan maken loopt als vanzelf aan tegen de tegenslagen, die het toch al wankele moreel onder mijnen. En DRC dicteerde de wedstrijd gistermiddag van be gin af aan zodanig, dat de Leidse fouten eenvoudig wel moesten komen. Die kwamen dan ook. De formatie uit Durgerdam, spe lend met rouwbanden ter nage dachtenis aan een vorige week verdronken eerste elftal-speler, kon precies een kwartier op af stand worden gehouden. Daarna was het gebeurd en profiteerde de technisch begaafder en vooral slagvaardiger opponent twee maal knap van organisatie- en af- speelfouten van Lugdunum. Via Marcel Looyer, snel, talentrijk en doeltreffend. Hij verzorgde de to tale DRC-produktie met treffers in de 16de, de 28ste en de 60ste minuut. Zo'n produktieve speler miste Lugdunum voorin. De enige die enigszins aan dat beeld beant woordde was Daan Kooimans, maar ook bij hem lukt niet meer wat vroeger wel lukte. Verklaar baar natuurlijk, want hij kreeg gisteren, samen met zijn colle ga's Rinus van Es en de.ionge Al- bert Siera, maar weinig bruikba re ballen, omdat in de opbouw zoveel mis ging. Inplaats van simpel en direct te spelen, wat voor een ploeg die met draait toch het uitgangspunt moet zyn, zochten teveel Lugdunum-spe- lers het persoonlijke duel en de moeilijke oplossing. Het gevolg was dat de aanvallers zelden werden bereikt en in de spaarzame gevallen dat het wel gebeurde, werd Lugdunum ge confronteerd met de pech die be dreigde ploegen traditioneel ach tervolgt. Kooimans trof bij 0-1 in vrije positie eenmaal de paal. Toch hield juist hij de hoop van Lugdunum levend door vijf mi nuten voor de pauze de 1-2 bin nen te werken, Dat doelpunt moest echter ook op naam wor den geschreven van Albert Siera, die zijn ploeggenoten de weg naar succes wees door vroeg te storen. Zijn voorbeeld werd niet gevolgd, waarmee Lugdunum de enige kans negeerde nu de defensie van DRC al bij lichte druk zo kwetsbaar bleek. Wel werden (met Ligtvoet voor Kees v.d.Burg) vlak na de pauze po gingen gedaan meer agressie door het spel te mengen, maar de derde tegengoal brak het moreel definitief. Het was een tegenslag die Lugdunum mede aan zich zelf te wijten had. De spelers dachten meer aan protesteren dan aan voetballen toen scheids rechter Aarden een Leidse in- gooibal aan DRC toewees en werden onmiddellijk met de neus op de feiten gedrukt Looyer trok zich nergens wat van aan en scoorde 1-3. Het was de genadeklap voor de wedstrijd, die verder het beste schriftelijk had kunnen worden afgedaan Scheidsrechter Aar den deed dat letterlijk: hij no teerde achtereenvolgens de na men van Schilthuizen (overtre ding) en Robert de Roo (wegtrap pen van dc bal) van Lugdunum en van Henk la Grouw (wraak op Schilthuizen) en Jan de Vries (natrappen) van DRC. Alleen wat waarschuwingen be treft eindigde het treffen gelijk, voor de rest was er sprake van een wereld van verschil. "We hebben gewoon voetballes ge had", erkende Eilander. "Daar is weinig aan toe te voegen. Het licht staat nu ook echt op rood, maar vorig seizoen stonden we er ook slecht voor". Toen waren de vooruitzichten echter beter. PAUL DE TOMBE JUDO De winnaars van de jeugdkampioen schappen van sportschool Luyten, die gisteren werden gehouden: Klasse 1: Paul du Bois; klasse 2: Mar lijn Luycks; klasse 3 Marcel Groenen dijk; klasse 4: Korwin Holverda; klas se 5: Teun Kohibeck; klasse 6: Michel Sloos; klasse 7: Patrick Berkhuizen; klasse 8: Gary Werners; klasse 9: Henk Sloos. der), maar een afmaker bleek niet aanwezig. Nadeel was wel dat er gaten vielen in de verdedi ging. Geregeld kwam een Alphe- naar alleen voor de uitblinkende doelman Van de Meer, maar sco ren was er niet bij. Steeds duidelijker werd wel dat het Alphense spel meer inhoud had en beter verzorgd was. SJC wilde heel graag, maar miste de speler die de lijnen uitzet en rust in het spel brengt. Trainer Arie Duyndam na afloop: "Jammer dat wij na die achterstand de wedstrijd moesten gaan maken. Dat ligt ons niet. Door al die ge miste kansen ebde het zelfver trouwen weg. Toch verdienden wij, gezien het aantal kansen, een gelijkspel". HENNIE WEEBER Ook WSB niet verder dan gelijkspel LEIDEN - LFC en WSB kwamen in de derde klasse beide een de ling overeen. De Leidse ploeg speelde gelijk tegen Schipluiden (2-2), terwijl de Noord wij kerhou- ters de punten deelden met BTC (1-1). LFC-Schipluiden 2-2 LFC kwam goed uit de startblok ken, maar verzuimde het over wicht in treffers uit te drukken. De Leidenaars toonden zich technisch superier aan de ploeg uit Schipluiden, maar legden te weinig scherpte aan de dag. Bles Zuma, Jan Kromwijk, Paul Har teveld en Sjaak te Hennepe raak ten in dit duel het houtwerk. Via Martin Neeleman kwam Schip luiden na een kwartier op 1-0. Het offensief dat de pupillen van Henk Vermeulen daarv oor had den ontwikkeld maakte plaats voor een afwachtende houding. Desondanks slaagde Gerrie nag- tegeller er in de gelijkmaker te laten aantekenen. Ook in het be gin van de tweede helft was LFC oppermachtig. Daarna echter toonden beide ploegen zich ge lijkwaardig. Via Sjaak Rietber gen kwam LFC op voorsprong, maar Cock van Schie snoepte LFC alsnog een punt af: 2-2. WSB- BTC 1-1 De ploeg van Leo Holl liet in de eerste helft een goede indruk achter. De Noordwijkerhouters oefenden een constante druk uit op het vijandelijke doel. maar he ten het in de afwerking afweten. Gerrie van der Burg en George Oostdam kregen goede kansen, maar stuitten op de BTC-goalie. Na een goede actie van Kees Nul- kes maakte Gerrie van der Burg er vlak voor de pauze toch 1-0 Na de rust trok Peter Baptist de stand weer gelijk. George Oost- dam kwam hierna nog een keer oog-in-oog met de vijandelijk doelman, maar verzuimde zijn ploeg naar de overwinning te schieten. Het bleef 1-1.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15