c Bibliotheek in Lisse voert leengeld voor jongeren in biij-ij-TlrllJIS-/ïienij /henij-per-efv-c/is/i Van der Zee weigert betalen van loon Project Hafakker toch goedgekeurd PIIZZERII/I RIISTOR/INTE In strijd met besluit Tweede Kamer Rumoerige zitting Raad van State over dancing Iido-theater Katwijkse jongen gewond na gooien van bommetje Tel. 071-141890 KPVR/IIlIIS VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 Streek Personeel Sassenheims bedrijf overweegt kort geding SASSENHEIM - De reeds ontsla gen werknemers van het vaten- reinigingsbedrijf I. van der Zee overwegen de rechter in te scha kelen om te bewerkstelligen dat zij alsnog een aantal weken sala ris krijgen van hun ex-baas. Van der Zee heeft gezegd dat hij met ingang van vandaag geen salaris meer zal betalen aan zijn oud personeelsleden. Hoewel Van der Zee zich heeft te ruggetrokken uit het bedrijf is hij volgens de wet verplicht nog voor een bepaalde tijd salaris te betalen. Voor de werknemers geldt namelijk geen cao. Volgens het Burgerlijk Wetboek moet de directeur bij sluiting van het be drijf voor elk dienstjaar nog een week salaris betalen. Eén perso neelslid heeft nog recht op loon tot maart van het volgend jaar vanwege het grote aantal dienst jaren. Het personeel van het vatenreini- gingsbedrijf is ziedend. Volgens S.N.P. Hoekstra, woordvoerder van het personeel, is het niet uit gesloten dat vandaag ongeluk ken zullen gebeuren als daad werkelijk geen loon wordt be taald: "Vandaag komt namelijk nog een aantal mensen voor het laatst geld halen. Zij hebben recht op een maandloon en vakantiegeld en de uitbetaling van niet opgenomen snipperda gen. Als zij hun geld niet krijgen dan konden er weieens vreemde dingen gebeuren". Nieuws Het vatenreinigingsbedrijf is de af gelopen maanden veelvuldig in het nieuws geweest. Eerst al om dat Van der Zee het bedrijf wilde sluiten om in Stellendam weer een ander bedrijf op te bouwen. Van meeverhuizen van het per soneel naar het nieuwe bedrijf was geen sprake. Voor het voltal lig personeel werd ontslag aan gevraagd. Vervolgens brak brand uit in de fa briekshal aan de Sassenheimse Industriekade. Hoewel verschei dene mensen menen dat die brand is ontstaan als gevolg van kortsluiting, vermoedt Hoekstra dat er sprake is van brandstich ting. Die mening wordt gedeeld door andere personeelsleden, maar bewijzen kunnen ze het niet. Daar tussendoor speelde nog de kwestie van de verplaatsingssub sidie. Van der Zee had geldelijk steun aangevraagd bij de provin cie voor verhuizing naar Stellen dam. Hoewel al ontslag voor het personeel was aangevraagd, drong Van der Zee bij de provin cie aan op spoedige betaling van een bijdrage. Het personeel moest gisteren via omwegen vernemen dat hun ex- baas vandaag zeer waarschijnlijk geen geld meer betaalt. Toen zij die geruchten controleerden bij J. van der Zee zelf kregen zij te horen dat zij maar geld moesten gaan halen bij de man die het ij zerwerk in de hal aan het slopen was, aldus Hoekstra: "Maar die man heeft alleen het ijzer ge kocht en niet het hele bedrijf'. Ingestort Van der Zee is voor elk commen taar onbereikbaar. Volgens zijn vrouw is hij ingestort. Zij meent dat het bedrijf is verkocht en dat haar man dus geen geld meer hoeft te betalen aan het ex-perso neel. Maar Hoekstra voert daar entegen aan dat hij een overeen komst heeft - net als andere per soneelsleden - waarin Van der Zee zich verplicht nog voor een bepaalde tijd geld te betalen. De nieuwe directeur/eigenaar zou nu volgens Van der Zee aan de betalingsverplichting moeten voldoen. Maar die directeur zou zich volgens het personeel in het buitenland bevinden. Al met al wachten de personeelsle den de middag maar even af om te kijken of er werkelijk niemand komt met de loonzakjes. Volgens Hoekstra is inmiddels een advo caat ingeschakeld. "Desnoods zullen wij via een kort geding Van der Zee dwingen zijn ver plichtingen na te komen". Ook volgens een woordvoerder van het Gewestelijk Arbeidsbu reau in Lisse is Van der Zee ver plicht nog voor een bepaalde tijd salaris door te betalen: "Er is geen sprake van een faillisse ment dus is hij dat volgens het Burgerlijk Wetboek verplicht te doen". De woordvoerder is trou wens verbaasd dat Van der Zee heeft gedreigd niet te betalen: "Vorige week heeft nog een ge sprek plaatsgehad tussen hem en het arbeidsbureau. Toen heb ik zeker niet de indruk gekregen dat Van der Zee zijn verplichtin gen niet zou nakomen". LISSE Het bestuur van de openbare bibliotheek in Lisse wil lezers tot acht tien jaar een jaarlijkse ver- DEN HAAG/NOORDWIJK - Aan het geregeld houden van dans avonden in het theater het Lido mogen geen rechten worden ont leend. Dit zei de burgemeester mr. J.M. Bonnike gisteren voor de Raad van State. De Noord - wijkse horeca-exploitant N.C. van Hese heeft de Raad van State verzocht de eis van de gemeente dat de bar-dancing in de kelder van het Lido in Noordwijk bin nen tien dagen moet worden ge sloten, op te schorten. Burgemeester en wethouders van het zeedorp willen de dancing, mede op verzoek van buurtbe woners, sluiten omdat het strij dig is met het bestemmingsplan. Volgens burgemeester Bonnike is het gebouw vroeger hoofdza kelijk gebruikt als bioscoop en voor uitvoeringen, feestjes en culturele avonden. "Dat de be zoekers na afloop van zo'n uit voering een beetje dansen is niet erg. Maar het Lido mag geen op zichzelf staande dancing wor den", aldus de burgemeester. Tientallen omwonenden van het Lido hadden gistermiddag de tocht naar Den Haag onderno men om met hun aanwezigheid een stil protest te laten horen te gen de bar-dancing. Hoewel, stil? Af en toe kreeg advocaat mr. J. van der Plas nauwelijks gelegen heid de zaak voor Van Hese te bepleiten. Hoongelach en woorden als 'leuge naar' werden meermalen zijn deel. Tot irritatie en verbazing van mr. Van der Plas, volgens wie de omwonenden helemaal geen reden tot klagen hebben. Van een nieuwe bestemming van het Lido is helemaal geen spra ke, zo zei hij. Overigens beschikt het Lido volgens de advocaat al jarenlang over een zelfstandige dancing. Hij meende verder dat de gemeen te Noordwijk geen poot heeft om op te staan. "De gemeente stelt dat een bar-dancing in het Lido niet kan omdat een bebouwings verordening uit 1937 dat uitsluit. Maar die verordening geeft geen nadere omschrijving aan van de bestemming van het gebouw", aldus Van der Plas. Hij overlegde allerlei stukken waaruit zou blij ken dat het Lido over de nodige vergunningen beschikt. Tegenover ongeveer driehonderd handtekeningen van omwonen den tegen de plannen van Van Hese legde Van der Plas een ver klaring ondertekend door onge veer veertig direct omwonenden, die nergens last van zouden heb ben. Van der Plas: "Kennelijk zijn er een stuk of vier actievoer ders overgebleven. En actievoer ders halen de krant nu eenmaal gemakkelijker dan hard werkende middenstanders". Ge tuige het tumult in de zaal dat daarop ontstond, waren lang niet alle aanwezigen het met Van der Plas eens. De Raad van State doet maandag uitspraak in deze zaak. goeding van een rijksdaal der laten betalen voor de administratiekosten. In voering van een dergelijke heffing levert de biblio theek een bedrag van 10.000 gulden op. Met dit voorstel is Lisse een van de eerste bibliotheken in ons land waar een dergelijk idee niet al leen wordt geopperd maar ook werkelijk wordt doorgevoerd De bibliotheek loopt hiermee echter het risico dat er een proefproces wordt uitgelokt, om dat voor kinderen in ons land een recht van gratis lezen geldt. Na overleg met de Provinciale Bi bliotheek Centrale (PBC) heeft het bibliotheekbestuur toch be sloten een dergelijke heffing door te voeren. Juridisch staat het, volgens de PBC, niet hele maal vast of de heffing in strijd is met de uitspraak van de Tweede Kamer over het gratis leesrecht van jongeren tot 18 jaar. Wel liet een medewerker van de PBC we ten dat de discussie over de hef fing in meer gemeenten in ons land wordt gevoerd. "De kans dat iemand bezwaar maakt tegen de heffing is dan ook niet uitge sloten", aldus de PBC-woord- voerder. Het bibliotheekbestuur wil de hef fing toch doorvoeren omdat die 10.000 gulden hard nodig zijn om de begroting voor volgend jaar sluitend te krijgen. Aan B en W van het bloembollendorp is ge vraagd om juridische en finan ciële bijstand als het tot een rechtzaak komt. Het gemeente bestuur heeft hierover echter nog geen uitspraak gedaan. Contributie Behalve de heffing voor de jeugdi ge lezers heeft het bestuur nog meer bezuinigingen doorge voerd om het begrotingstekort voor 1984, dat 89.000 gulden be draagt terug te brengen met on geveer 60.000 gulden. De contri butie voor oudere lezers gaat met zes gulden omhoog. Daarnaast wordt er bezuinigd op het onder houd van het gebouw en de aan schaf van boeken. Deze bezuinigingen zijn nodig om dat het rijk de Provinciale Bi bliotheek Centrale (PBC) drie miljoen gulden minder subsidie geeft. Voor de Lissese biblio theek, die bij de PBC is aangeslo ten, betekent dit een verminde ring van de zogenaamde forma tie-uren van 229 naar 159,5. (For matie-uren worden berekend op basis van het aantal inwoners van de gemeente). Ontslag dreig de voor vijf tot zes part-timers. Door middel van een verschui ving in de subsidie van de ge meente is een oplossing gevon den voor de problemen. Nu wordt een medewerker ontsla gen en wordt een volledige baan omgezet in een part-time verbin tenis en een arbeidsplaats wordt aan het eind van dit jaar niet op gevuld. Verandering Voor de bibliotheek is voor vol gend jaar in de begroting een be drag van 204.000 gulden uitge trokken. Door flink te bezuini gen op onderhoud, aanschaf boe ken e.d., komt geld vrij om per soneelsleden te handhaven. Voor de gemeente Lisse betekent dit dus geen extra kosten. Wel komt men terug op een eerder in genomen standpunt dat zij niet willen bijdragen in de perso neelskosten van de bibliotheek. Het gemeentebestuur heeft ech ter dc eis gesteld, als de raad haar toestemming voor deze verande ring van subsidiëring geeft, dat de Provinciale Bibliotheek Cen trale met een duidelijk perso neelsbeleid komt. Een blik in de Lissese bibliotheek. Het bestuur heeft flink in de uitgaven geschrapt om zoveel mogelijk personeel en aus ae service aan net publiek te kunnen handhaven. O'oto Holvast) Bibliotheek-voorzitter W.J. de Munk is tevreden over het voor stel van het gemeentebestuur bij te dragen in de kosten van de bi bliotheekmedewerkers. "Anders hadden we de bibliotheek wel kunnen sluiten". Volgens De Munk is met deze pijnlijke bezui nigingsronde de rek duidelijk uit de begroting. "Als het rijk vol- ie plannen om de jeugdige lezers een rijksdaalder te laten betalen vindt De Munk een voorstel dat is te verdedigen. "Ik begrijp ech ter best dat een dergelijk idee op bezwaren stuit", aldus De Munk. Na kleine wijzigingen NOORDWIJKERHOUT - Het mi nisterie van welzijn, volksge zondheid en cultuur heeft toe stemming gegeven voor de bouw van de woonwijk 'Hafakker'. De toestemming is voorlopig nog slechts mondeling gegeven. Al vorens schriftelijke goedkeuring wordt verleend moeten de nieu we plannen nog even worden be keken door ambtenaren van het ministerie. Maar de directie van het psychiatrisch ziekenhuis Sint Bavo verwacht geen moei lijkheden meer. Tot nu toe waren de plannen voor de bouw van de wijk om finan ciële redenen afgewezen. Maar het plan is gewijzigd en nu goed koper zodat het wel binnen de fi nanciële normen valt. Dat gewij zigde plan kan de goedkeuring van het ministerie dragen, zo is gebleken tijdens een gesprek tussen een delegatie van de Bavo en het ministerie. Het plan voorziet in de bouw van woningen voor 56 zwakzinnigen en 52 niet-zwakzinnigen. De wijk is gepland langs de Bavosloot, dat aan de Zeestraat grenst. In 1977 had de rijksoverheid in principe reeds goedkeuring ge hecht aan de bouwplannen. De daarna ontstane vertraging is on der meer veroorzaakt door de ge meente Noordwijkerhout omdat' zij erg veel tijd nodig had voor het maken van het bestemmings plan voor het psychiatrisch zie kenhuis St. Bavo en omgeving. In uat plan is het project 'Hafak ker' opgenomen. In een latere fase stuitte het plan op financiële bezwaren. Het nu ingediende plan voorziet in te genstelling tot het vorige in de bouw van woningen die goedko per zijn. Met allerlei voorbereidende proce dures in het vooruitzicht ver wacht J. Koenen, directeur-eco noom bij het psychiatrisch zie kenhuis Sint Bavo, dat de bouw op zijn vroegst pas kan beginnen aan het einde van 1984. KATWIJK - De Katwijkse politie zoekt naar een zeven jongens die afgelopen woensdag een bommetje hebben laten ontploffen en waar bij diverse metaalsplinters in het lichaam van een 14-jarige scholier zijn gedrongen. Eerst gisteren heeft de moeder van de Katwijkse scholier aangifte gedaan bij de politie. Volgens een woordvoerder van de politie is uit het relaas van de moe der vast komen te staan dat het bommetje woensdagmiddag om streeks vier uur op de Zeeweg is gegooid. Haar zoon passeerde op dat moment op zijn fiets de groep. Aanvankelijk had hij het vermoeden dat slechts aan zijn voet was getroffen. Hij liet zich verbinden bij de technische school. Eenmaal thuisgekomen trof hij wondjes over zijn hele lichaan aan. Ook klaagde hij over pijn in zijn ogen. In het ziekenhuis werden diverse metaalsplinters uit het lichaam - ook de ogen - van de jongeman verwijderd. De mctaalsplinters zijn vermoedelijk afkomst van een conservenblik. De politie gaat er van uit dat de jongens het bom metje zelf hebben gefabriceerd. ROLGORDIJNEN kant en klaar op maat gemaakt tot max. 350 cm breed en 300 c hoog. Binnen één wéék geleverd. Zélf maken kan ook. Dlroct uit voorraad leverbaar: alle maten veer- en ketting rolstokken, 35 dessins rolgordijnstoffen, die wij gratis voor U op maat afsnijden. 24 harmonieuze kleuren en in alle maten. Alles met S Jaar garantie Ziet wat U koopt! Bezoekt daarom onze speciale showroom met de grootste, veelzijdigste en beste kollektie ROLGORDIJNEN Nu ook speciale rolgordijnen en jalouzieën voor VELUX dakvensters PIZZA'S 1). Pizza Margheritta8,- tomaten, kaas) 2). Pizza Funghi9,50 (tomaten, kaas, chamipgnons) 3). Pizza Napoletanaƒ10,- (tomaten, ansjovis, oregano, peper) 4). Pizza Prosciutto10,50 (tomaten, kaas, ham) 5). Pizza Occhio di Bueƒ11,- (tomaten, kaas, champignons, ei, oregano) 6). Pizza Marinara+ƒ12,50 (tomaten, peper, mosselen, peterselie, knoflook) 7). Pizza al Tonno12,- tomaten, kaas, tonijn) 8). Pizza 4 Stagioni12,- tomaten, kaas, champignons, olijven, salami, ham) 9). Pizza Romana10,- (tomaten, kaas, paprika, kappertjes) 10). Pizza Genovese10,- (tomaten, kaas, ansjovis, knoflook) 11). Pizza Karalis11,- (tomaten, kaas, ham, paprika, oregano) 12). Pizza Picante11,- (tomaten, kaas, paprika, sambal, oregano) 13). Pizza Poetto11,- (tomaten, kaas, salami, uien, oregano) 14). Pizza Ichnusa11,- (tomaten, kaas, champignons, kappertjes, oregano, knoflook) 15). Pizza Gigante14,- (tomaten, kaas, salami, paprika, tonijn, ham, champignons, olijven) 16). Pizza Giulia10,- (tomaten, kaas, kappertjes, olijven, peper, oregano) 17). Pizza is Morus11,- (tomaten, kaas, artisjokken, salami) 18). Calzone "Chiusa"ƒ12,50 (tomaten, kaas, champignons, tonijn, ham, paprika) 19). Pizza Orbacciƒ11,50 (tomaten, kaas, ham, artisjokken, oregano) 20). Mini Pizza. Alleen voor kinderen 6,- (tomaten, kaas, champignons) 21). Piza Mediterranea14,- (tomaten, mosselen, garnalen, peterselie, knoflook, peper, oregano) 22). Pizza Marcella11,- (tomaten, kaas, ham, champignons) 23). Pizza del Pizzaiolo11,- (tomaten, kaas, artisjokken, olijven, kappertjes) 24). Pizza del Personale12,- (tomaten, kaas, paprika, artisjokken, kappertjes) 25.) Pizza Casalingaƒ12,50 (tomaten, kaas, ham, salami, ei, oregano, peper) 26). Pizza Sa Marina13,- (kaas, tomaten, zalm, anjovis, knoflook) 27). Pizza Armandoƒ13,50 (kaas, tomaten, zalm, champignons, knoflook) 28). Pizza Giardino12,- kaastomaten, paprika, champignons, artisjokken, uien, knoflook) 29). Pizza alle Vongole11,- kaastomaten, schelpdiertjes, peterselie, knoflook) 30). Pizza Sardegna12,- kaastomaten, paprika, salami, uien) indien voorradig ASCIUTTETUSSENGERECHT Spaghetti Burro Parmigiano 8,- (spaghetti met) boter en parmezaanse Spaghetti Bolognese8,50 spaghetti bolognese saus Spaghetti Napoletana8,- tomatensaus Spaghetti Carbonara9,. spek en eieren Tortellini Grattinati9,50 9,50 Tortellini Chef deegrondjes ham, kaas Tortellini Bolognese9,50 deegrondjes bolognese Macheroni Speciali macaroni met pikante saus en ham Macheroni Grattinati macaroni gegratineerd Macheroni Bolognese macaroni met bolognese saus Lasagne al Forno lasagne bereid met ham, tonaten en chamelsaus Cannelloni al Forno dee grol gevuld met gehaktsaus Ravioli Bolognese ravioli met bolognese saus Ravioli Grattinati ravioli gegratineerd Laat uw pizza's door ons gratis thuis bezorgen. Min. bestelling 25,- Wij zijn de gehele week geopend van 17.00 t/m 22.30 uur. Douzastraat 5 2311 GZ Leiden 071-141890 Markt 16 6701 CZ Wageningen 083/0-10010

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 19