"Bi wil geen moeilijkheden" 'Als we het koppie er maar bijhouden' Tiende remise in tweekamp Waanzinnig Hilbert van der Duim tekent met tegenzin collectief contract v.v. Noordwijk Quick Boys Den Bosch kansloos bij Limoges kansen in Split Geweld Zijl ziet Hockeyteam wordt vijfde PSV-Ajax nog onzeker nader ter discussie Eén winnaar VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 Sport PAGINA 13 MILAAN GPD- Een waan zinnig verhaal", reageert be stuurslid Sandro Mazzola van Inter Milan op de be schuldigingen uit Gronin gen over de woensdagavond bekend geworden omko pingspogingen van de Italia nen. „Ik kan hier alleen maar om lachen", zegt Inter- voorzitter Ivanoe Fraizzoli. „Het lijkt me nogal stomp zinnig om te veronderstel len, datje met 135 miljoen li re een wedstrijd zou kunnen kopen". Hij wijst de beschuldigingen van trainer Berger en voor zitter De Vries van FC Gro ningen resoluut van de hand: „Iedereen kan wel zeg gen dat hij namens Inter spreekt, maar ik verzeker u dat het pertinent gelogen is". Een beetje verbitterd voegt bij er aan toe: „Ik be grijp niet hoe iemand het in zijn hoofd haalt om op zo'n manier te proberen een schandaal te ontketenèn". De spelers waren donderdag niet te bereiken, en volgens Fraizzoli weten ze nog niets van Bergers beschuldigin gen. A.s. zaterdag 5 november 1983 om 14.30 uur te Noord- wijk Duinwetering Aangeboden door: J.S. Lips Assurantiën BV 'Ons advies kost U niets' LIMOGES (ANP) - Den Bosch behoort dit seizoen niet tot de zes sterkste Europese lands kampioenen. De Nederland se titelhouder verloor gister avond de uitwedstrijd tegen Limoges met 98-79. Die ne derlaag was veel te groot na de overwinning met slechts een punt (70-69) in de Maaspoort. Den Bosch heeft de sterke Franse kampioensploeg voor 6500 toeschouwers twee keer verrast. Voor het begin van de wedstrijd, toen duidelijk werd dat Kees Akerboom zou spelen en na acht minuten in de eerste helft. De aanvanke lijke achterstand uit de be- ginminuten was op dat mo ment weggewerkt, 16-16. Het evenwicht duurde maar kort. Limoges demarreerde meteen weer en werd nooit meer teruggepakt. De hoofd schuldige aan het Franse suc ces was opnieuw Ed Murphy, die op 41 punten eindigde met het onwaarschijnlijke maar zeer werkelijke totaal van 17 voltreffers uit 23 schotpogingen. Na de rust- stand van 51-41 liep Limoges door naar een verschil van twintig punten en tussen de achtste en de dertiende mi nuut groeide de marge tot een bijna dramatische groot te van 27 punten. De wed strijd was toen al lang gedaan en uit de slotperiode met 'flipperkast basketbal' hield Limoges een zeer duidelijke overwinning over: 98-79. Het damesteam van Amstel veen is gisteravond in Praag uitgeschakeld in het toernooi om de Europese basketbalbe ker voor landskampioenen. Amstelveen verloor de twee de wedstrijd in Praag tegen Slavia met 79-65. Bij de rust leidde Amstelveen nog met één punt: 31-30. De eerste wedstrijd werd vori ge week in Amstelveen ook door Slavia Praag gewonnen (66-65). Met de negatieve marge van vijf doelpunten werd de Haagse for matie nog enigzins gespaard. Wanneer de équipe van Rob Schouten de interesse louter voor deze wedstrijd had gereser veerd, dan had het verschil veel groter kunnen uitvallen. Interna tionale krachtmetingen eisen in de topsport echter alle aandacht voor zich op, waardoor rond die periode gespeelde competitie duels geregeld worden wegge ven. Dat gebeurde niet met de Zijl, hoe wel het Leidse zevental het KARATSJI (ANP) - In de enige wedstrijd, die gisteren in het toernooi om de Champions Trop hy in Karatsji op het programma stond, heeft India met 2-1 gewon nen van Nieuw-Zeeland. Door dat resultaat is Nederland, dat vandaag tegen Pakistan moet, gedoemd als vijfde en voorlaat ste te eindigen: India is onbe reikbaar geworden. Nieuw-Zee land sluit de rij. Stand: 1. Australië 4 2. Pakistan 4 3. W-Duitsland 4 4. India 5 5. Nederland 4 6. Nieuw-Zeeland 5 handjevol toeschouwers nauwe lijks kon imponeren. De krach ten werden duidelijk gespaard voor aanstaande zondag, als in Joegoslavië POSC Split de te genstander voor het toernooi van bekerwinnaars heet. Een ploeg die twee internationals telt (Polic en Debic) en in de nationale com petitie een vooraanstaande plaats inneemt. "Het is een van de sterkste clubs van Joegosla vië", heeft Theo Uittenhout zich geinformeerd. De 32-jarige sluitpost zal in Split een sleutelpositie innemen. Blijft de gang naar het net voor hem beperkt, dan heeft de Zijl volgen de week zondag in de 'thuiswed strijd' in Rotterdam wellicht nog kansen op de finale. Hoewel het team van Rob Schouten niet kan bogen op een indrukwekkende erelijst, gelooft de Leidse ploeg in z'n kansen. "Als", benadrukt Theo Uittenhout, "als we daar het koppie er maar EINDHOVEN (GPD) - Ook giste ren is er nog geen definitieve be slissing genomen over het al dan niet doorgaan van de competitie wedstrijd PSV-Ajax, morgen avond in Eindhoven. Zoals be kend is het doorgaan van die wedstrijd twijfelachtig gewor den omdat de Eindhovense ge meentepolitie voor zaterdag avond een werkonderbreking heeft aangekondigd. Na zijn terugkeer uit Nottingham heeft PSV-manager Kees Ploegs- ma een onderhoud gehad met de Eindhovense burgemeester Bor- rie, die de Oostbrabantse eredivi sieclub nog altijd geen enkele garantie heeft kunnen geven dat de benodigde honderd politie mensen beschikbaar zullen zijn om de orde vóór, tijdens en na de wedstrijd tegen Ajax te handha ven. Kees Ploegsma: „De enige af spraak die kon worden gemaakt, is dat we voor vrijdagmiddag 5 uur te horen zullen krijgen of de Eindhovense politie ons zater dagavond al dan niet zal assiste ren. Tot aan dat moment zullen we moeten wachten. Wanneer er geen garanties kunnen worden gegeven, zullen we de KNVB verzoeken de wedstrijd naar een later tijdstip te verplaatsen". UTRECHT (GPD) - Omdat hij zijn laatste allround-seizoen tot een sportief succes wil maken, zal Hilbert van der Duim binnenkort met tegenzin zijn handtekening zetten onder de overeenkomst die hem verplicht reclame te maken voor de nieuwe sponsor van de KNSB, Tarvo. De oud-wereldkampioen krijgt wel enige ruimte om er privé- sponsors op na te houden, mits de naam van de meelfabrikant maar duidelijk op zijn sportkleding prijkt. LONDEN (GPD) - De Britse staats secretaris Neil MacFarlane (sportzaken) zal zijn Nederlandse collega Van der Reijden tijdens de eerstvolgende bijeenkomst van sportministers in de Raad van Europa (17 november in Ne derland) opheldering vragen over het voetbalgeweld in het Feyenoordstadion van woens dagavond. Tijdens die massale vechtpartijen voor en na afloop van de UEFA-Cupwedstrijd Feyenoord-Tottenham Hotspur vielen in totaal 33 gewonden, van wie elf ernstig. Vandaag al praat MacFarlane met voorzitter Douglas Alexiou van Tottenham Hotspur zodat die zijn versie van de gebeurtenissen kan geven. In afwachting van zijn consultaties wilde MacFarlane gisteravond nog op niemand de beschuldi gende vinger wijzen. Hij zei het geweld in Rotterdam „diep te be treuren", en te hopen dat het hier om een geisoleerd incident is ge gaan. De 21-jarige Feyenoordsupporter H. B. uit Katwijk werd gisteren tijdens een snelrechtzitting door de Rotterdamse politierechter mevrouw mr. R.C. Lensink ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Bovendien moet de Katwijker zich tijdens de komende vijf thuiswedstrijden van Feyenoord melden bij het politiebureau in zijn woonplaats. H. B. had in de tweede helft van de wedstrijd vanaf vak L afgebroken stoelleu ningen naar Britse supporters gegooid. De Rotterdamse politie verrichtte in totaal 33 arrestaties, waarvan 22 Britse supporters. Een aantal van hen kreeg boetes opgelegd variërend van 50 tot 200 gulden. Jan Jaap Korevaar (donkere cap) slingert om de oppositie van Anton Heiden (4) heen, gisteravond in het veredeld trainingsduel met Zian. (Foto Holvast). Van der Duim: „Ik heb me voorge nomen om geen moeilijkheden te maken. Ik wil niet nog eèns zo'n rumoerige toestand als vorig seizoen. Daarom leg ik me er nu bij neer. Ik heb weliswaar ruimte voor contracten met eigen spon sors, maar er zijn zoveel regels opgesteld dat ik dan onherroepe lijk klem kom te zitten. Ik heb plezier in de sport vooropge steld. Plezier met de KNSB-men- sen zal ik niet hebben, want met hen heb ik dit jaar nare ervarin gen opgedaan". Van der Duim zal in dit olympisch jaar voor het laatst als allrounder optreden. Volgend seizoen wil hij zijn schaatscarrière als sprin ter afbouwen. Ook de andere leden van de drie kernploegen zullen nog deze maand de overeenkomst met de KNSB ondertekenen, hoewel on langs duidelijk was geworden dat er onvrede over de verdeling van het sponsorgeld tussen bond en schaatsers heerste. Door be middeling van trainer Henk Boer is een voor alle partijen redelijke oplossing gevonden. KNSB- voorzitter Quarles van Ufford: „Wij kunnen ons vinden in de vi sie van Henk Boer". De Veendamse schaatstrainer maakte gisteren zijn programma bekend, waarin EK, WK en Olympische Spelen centraal LEIDEN - Pal voor het komend weekeinde losbarstende Europa Cup-geweld diende de Zijl/LGB in het thuisbassin te verschijnen voor het competitieduel met Zian/Vitesse. In werkelijkheid werd het voor de Leidenaars een veredelde trainingspartij, die nauwe lijks een generale repetitie kon worden genoemd. Zonder zich werkelijk in te spannen kon de Kooiclub de vierde seizoenzege (14-9) in de annalen bijschrijven. bij houden. Het is zaak dat we de eerste twee partjes de score zo laag mogelijk houden. Dat moet mogelijk zijn. want we hebben de laatste tijd keihard getraind op het verdedigen. En dan met name het overnemen. Daar wordt door internationale scheidsrechters enorm op gelet. Ben je een keer te laat, dan lig je er zo uit. Het Joegoslavische spelletje is daar voornamelijk op gebaseerd. Veel werken met de midvoor en vervolgens specule ren op een man meer situatie". Een andere Joegoslavische specia liteit is het schieten. "Van alle standen kogelen ze de ballen op doel", weet Theo Uittenhout. die onder coach Trumbic een tijdje international is geweest. "Met de Zijl hebben we een keer tegen Reijka gespeeld. We weten dus waar we aan toe zijn. Tegen AZC afgelopen zondag hebben we het bewijs geleverd dat we kunnen verdedigen. Zo moet het tegen Split ook gaan". Onderdeurtje Theo Uittenhout hoopt dat de overwinning op BVSC in de eer ste ronde en de goed gespeelde (maar met 10-8 verloren) wed strijd tegen Savona in de kwartfi nale indruk hebben gemaakt in Joegoslavië. "En vooral ook bij de scheidsrechters", vervolgt hij, "want als die je als onderdeurtje beschouwen, kan je het wel ver geten. Dan krijgen die Joegosla- ven de vrije hand. Door die resul taten hebben we toch een beetje aanzien gekregen, denk ik. Ik verwacht dat zij wat afwachtend zullen beginnen. Zij weten toch ook niet hoe wij spelen". Dat wist Zian wel, maar de Haagse formatie heeft de laatste jaren aanmerkelijk veel kwaliteit inge leverd. Nadat Veer en Misdorp naar AZC vertrokken, stortte het imperium volledig in. Met Anton Heiden en Paul Belt heeft Zian momenteel twee spelers in huis, die aan de normen van de ereklasse voldoen. De Hagenaars zijn dan ook gedoemd te verdwij nen uit de nationale topklasse, want de oppositie gisteravond stelde hoegenaamd niets voor. De Zijl/LGB kon zodoende de energievoorraad voor de Europa Cup bewaren. Scores De Zijl/LGB: Stan van Belkum (4), Jan Jaap Korevaar (3), Alex van Belkum (2), Jacob Spijker (2), Al- bert Spijker, Martin Vreeburg, Henk Harteveld. Zian/Vitesse: Paul Belt (3), Anton Heiden (2), Knoester (2), Wage naar, Middendorp. ROB ONDERWATER staan. „Tijdens de drielanden- wedstrijd tegen Noorwegen en Zweden op 17 en 18 december vindt een eerste selectie plaats. De beste twee tijdens die inter land plaatsen zich dan voor het Europees kampioenschap. De andere twee EK-vertegenwoor- digers worden eind december tij dens het Nederlands kampioen schap aangewezen. In januari gaan we ons op de internationale evenementen in Inzeil en Davos voorbereiden", aldus Boer. Voorstel De dames-kernploeg van Tjaard Kloosterboer verkeert nog in on zekerheid wanneer de eerste be langrijke kwalificatiewedstrijd plaats vindt. Op het programma staat op 17 en 18 december een vierlandenwedstrijd in Lilleham- mer tegen Noorwegen, Zweden en Finland. Kloosterboer: „Ik heb de Noren voorgesteld om bijvoorbeeld de Russinnen uit te nodigen. Dan heb je waardig ver gelijkingsmateriaal. Men heeft mijn voorstel echter afgewezen. Ik zie nu weinig in de interland, want de tegenstand van Zweden en Finland is natuurlijk nihil. Ik probeer nu een trainingskamp in Inzeil te beleggen, mits Noorwe gen akkoord gaat met de afgelas ting van de wedstrijd in Lille- hammer". Een viertal schaatsters (Ria Visser, Thea Limbach, Ina Steenbrug- gen en Alie Boorsma) is op grond van prestaties in het afgelopen seizoen al aangewezen als poten tiële olympiagangers. Zij zullen in Lillehammer tijdens het Nederlands Kampioenschap en op het EK in Alma Ata en WK in Deventer vormvastheid moeten tonen. De sprintploeg van Gauke Nijholt begint het vroegst van allemaal met een grote internationale krachtmeting, en wel op 26 en 27 november, met wedstrijden in DEVENTER (ANP) Halverwege de uit 20 partij en bestaande damtweekamp om de wereldtitel tussen titelverdediger Jannes van der Wal en uit dager Harm Wiersma is de stand nog steeds ge lijk: 10-10. Ook de tiende partij, waarin Wiersma de witte schijven hanteerde, eindigde, na de 33s- te zet op voorstel van Wiersma in een puntende- ling. Beide spelers deelden ook de speeltijd van bijna drie en een half uur in vrijwel gelijke delen. Maar dat, ondanks dit evenwicht, ook de partij geka rakteriseerd zou zijn, doet met name de wereld kampioen geweld aan. Hij werd in de openingsfa se verrast door het systeem waarvoor zijn in tweekampen meer ervaren tegenstander Koos en moest het alle voorbereidingen met secondant Hans Jansen ten spijt - achter het bord helemaal alleen uitzoeken. In tegenstelling tot de voorgaande duels kostte de opening Van der Wal dan ook nogal wat bedenk tijd. De negentiende zet van Van der Wal riep echter ook de nodige vraagtekens op. En later bij de analyse voor het publiek liet de wereldkampioen zonder schroom weten, dat hij het vervolg wat flauw heeft gespeeld. Hoewel beiden in de mid denspelfase vrij veel bedenktijd gebruikten, bleek geen van de twee grootmeesters echt risi co's te willen lopen. Door zijn eigen keuze ver schrompelde het vermeende voordeel van zwart in de stand zienderogen en na enkele vereenvou digingen zag ook Wiersma in een elf om elf stand geen winstmogelijkheden meer. DEN HAAG (ANP) - Dubbeltoto nr. 43a heeft één winnaar opgele verd. Hij ontvangt bruto 16.330,-. Er zijn 20 winnaars van de tweede prijs, die 544.30 ont vangen en 313 winnaars van de derde prijs, die 86.90 ontvan gen. Het winnend i spel nr. 43 en 43a: 465487. 6 cijfers goed: 1 winnaar 5 cijfers goed: 2 winnaars 4 cijfers goed: 23 winnaars 3 cijfers goed: 242 winnaars 2 cijfers goed: 2305 Berlijn. Het gat tot aan de Spelen in Serajevo wordt slechts opge vuld met de interland tegen Noorwegen (half december) en wedstrijden eind januari in Da- vos. De sprinters hebben derhal ve weinig mogelijkheden om te laten zien dat ze aan de kwalifica tie-eisen voldoen. Een voorstel van Nijholt om het nationale kampioenschap te combineren met de allround-strijd op 29 en 30 december, stuitte op grote be zwaren bij Boer en Kloosterboer. Daardoor blijft de nationale sprinttitelstrijd staan op 10 en 11 maart, een week na de wereld kampioenschappen -in Trond- heim. Kloosterboer: „Nijholt heeft gelijk, dat het sprintkampioenschap als mosterd na de maaltijd komt, maar alle andere datums zitten vol. Er is nog aan 7 en 8 januari gedacht, maar dan zitten de da mes vlak voor het vertrek naar Alma Ata. Daar geef ik dus mijn medewerking niet aan". Alles lijkt vooralsnog koek en ei bij de Nederlandse schaatsdames. Ina Steenbergen, Alie Boorsma, Ineke Kooiman, Marieke Stam, Yvonne van Gennip, Ria Visser en The Limbach (v.l.n.r.) zijn vol goede moed voor het nieuwe seizoen. <Foto anp>.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13