Groningen wijst Inter Milaan na c Nationale springtop naar Leiden massaal Zachte 'dood' in Barcelona: NEC Doping en omkoping K g g K g Gelijkspel Katwijkers in Den Haag 2-0 Rugby- drama Sport LEIDEN - De draad is opgepakt waar hij enkele jaren geleden bleef liggen: volgen de week vrijdag en zaterdag is er weer een concours hippique in de Leidse Groenoordhallen. Met als sluitstuk een hippische familiezondag. Er zijn opvallende verschillen met vroeger. Er is een nieuw comité 'Indoor Leiden' opgericht, dat de Hippische Sportbond en de TROS achter zich heeft weten te krijgen. Mede daardoor heeft men zich kunnen verzekeren van een uniek hoge prijzenpot (een halve ton voor een natio naal concours is zelden vertoond) en dat is spekkie naar het bekkie van de profes sionals en semi-professionals in de natio nale springtoo. Twintig topruiters accepteerden de uitno diging naar Leiden te komen. De Hippi sche Sportbond houdt er een leuk winter kampioenschap aan over en de TROS vijf televisie-uitzendingen van 25 minuten, die in de komende wintermaanden op het scherm zullen worden gebracht, te begin nen zondagmiddag 20 november. Sommige van die 20 ruiters hebben er zelfs een internationaal concours in Hannover voor laten schieten. In Leiden dikke prij zen en weinig deelnemers, dat lijkt aan trekkelijker. Maar de concurrentie is scherp, want de verschillen zijn niet groot. Zo is de Nederlands kampioen Rob Ehrens van de partij evenals de stijlvolle full pro fessional Henk Nooren. Voorts prijsvech ters als Piet Raymakers en Gert-Jan Mooy. Ook Willy van der Ham van de Stal Zangersheide met wellicht het enige Olympische paard dat Nederland nog rijk is: Feinschnitt Z. Verder de bekende amazone Irma Smul ders, jonge talenten als Emiel Hendrix, Ton Klumpers, Eric van Vleuten en Rob Eras, maar ook een routinier als Gerd Meier. En Albert Voorn brengt zijn even fraaie als atletische hengst Nimmerdor aan de start. Jammer genoeg moet de nes tor van de Nederlandse springsport An ton Ebben verstek laten gaan omdat zijn gescheurde spier nog niet voldoende is geheeld. den van 'Kunst en Genoegen'. Zo'n toe gangsbewijs kost een tientje. Ponyspelen Vijf rubrieken Er worden vijf rubrieken gesprongen (vrij dagavond: jacht, speel-uw-spel en pro gressief, zaterdagavond: afvalconcours en twee manches klassiek). Ook worden die avonden vijf shows verzorgd door o.a. de zanger Lee Towers, de Nederlandse kampioene dressuur Annemarie San- ders-Keyzer, de wereldkampioen vier spannen Tjeerd Velstra en een show met Friese sjezen. De tv-uitzendingen zullen steeds uit een springrubriek en een show bestaan. Onder de houders van toegangsbewijzen van vrijdag- en zaterdagavond wordt een personenauto verloot, de prijswinnaar wordt bekend gemaakt tijdens een ootre- hallen. Landelijke ruiterverenigingen en maneges uit deze regio zullen zaterdag en zondag van 11 tot 5 uur de lemen vloer ter beschikking hebben voor ponyspelen en shows. Achter de hippische schermen wordt al maandenlang geoefend voor de de shownummers en spelen, waaraan door twaalf teams zal worden deelgeno men. Voor vijf gulden kan men dit vrolij ke feest meemaken. Ook dit familiaire gebeuren zal worden om lijst door een verkooptentoonstelling van koetsen onder het motto 'koetsen-kijken- kopen'. Op de promenade van de Groenoordhallen wordt een groot aantal rijtuigen geëxposeerd, waarvan een deel te koop wordt aangeboden. BARI (GPD) - De algehele hysterie, waarin voor FC Groningen het UEFA-Cupdrama zich voltrok, mondde uit in de zwaarste beschuldigingen die de sport kent: omkoping en doping. Han Berger, die eerst huilend in een stil hoekje, net als vele andere Groningers, de catastrofale 5-1-klap had verwerkt, kon het niet voor zich houden: „Vorige week woensdag heeft iemand namens Inter Milaan mij in Nederland proberen om te kopen. Er is mij 250.000 gulden geboden om de wedstrijd opzettelijk te laten verliezen". Berger ging nog verder: „Ik denk dat ze met meer succes de scheidsrechter hebben benaderd". En clubarts Peter Hut was er van overtuigd dopingverschijnselen bij de Italiaanse spelers te hebben waargenomen. Harry Schellekens e hij buigen. i de trieste afgang van Groningen. Vijfmaal moest (Foto ANP) DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 Deze onthullingen waren minstens zo verbijsterend als de vernieti gende uithaal waarmee Inter het Groninger team, dat stuntend op weg was in Europa, weer terug bracht in de werkelijkheid. FC Groningen was domweg de min dere van Jnter dat een onvoor stelbare aanvalsdrift ontketende en in 45 minuten meer goals pro duceerde, dan in zeven competi tiewedstrijden. Daarmee was het wonder geschied dat de Italianen na de 2-0 in het Oosterpark nog kon redden. „Vijf doelpunten in de tweede helft, dat valt onmogelijk goed te praten. Het is toch onervaren heid geweest en te weinig kwali teit van een aantal spelers voor dit niveau. We zijn zelf immers geen enkele keer aan voetballen toegekomen", stelde Erwin Koe man als de nuchtere waarheid vast toen de Groningers van nacht in een onwezenlijke sfeer tussen Bari en Eelde door het luchtruim schoten. Voor de voetbalwereld gaat FC Groningen nu echter af als een Sporttoto Toto 1 2 3 Barcelona-NEC X Carl Zeiss Jena-Sparta Nottingham Forest-PSV Feyenoord-Tottenham Inter. Milaan- Groningen Dundee U.-Standard Luik X AS Roma-CSKA Sofia X Juventus-Paris Germain Aberdeen-Beveren ►T< Antwerp-Lens Celtic-Sporting Lissabon W Bremen-Lok.-Leipzig j Tussen haakjes uitslag eerste wedstrijd. Dundee United (Sch)-Standard Luik' (Bel) 4-0 (0-0). Milne (2), Hegarty, Dodds. Scheidsrechter: Tritschler (Wdl). Toeschouwers: 16.000. Partizan Belgrado (Joe)-Dinamo Berlin (Ofll) 1-0 (0-2). 27. Prekazi 1-0. Scheidsrechter: Dótsjev (Bul). Toe schouwers: 50.000. Hamburger SV (Wdl)-Dinamo Boeka rest (Roe) 3-2 (0-3). 45. Jakobs 1-0, 54. Jakobs 2-0, 62, Von Heesen 3-0, 86. Talnar 3-1, 90. Multescu 3-2. Scheids rechter: Johansson (Zwe). Toeschou wers: 45.000. Rapid Wien (Oos)-Bohemians Prag (Tsj) 1-0 (1-2). 6. Krankl 1-0, Scheidsrech ter: Van Langenhoven (Bel). Toe schouwers: 25.000. Athletic de Bilbao (Spa)-Liverpool (Eng) 0-1 (0-0). 66. Rush 0-1. Scheids rechter: Prokop (Odl). Toeschouwers: 50.000. AS Roma (Ita)-CSKA Sofia (Bul) 1-0 (1- 0). 80. Graziani 1-0. Scheidsrechter: Daina (Zwi). Toeschouwers: 65.000. Dinamo Minsk (Sow)-Raba eto Györ (Hon) 3-1 (6-3). 31. Khannik 0-1 (straf schop), 41. Sokol 1-1, 62. Sokol 2-1, 63. Kondratsjev 3-1. Scheidsrechter: Vas- saras (Gri). Toeschouwers: 40.000. slechte veriezer en daarmee doet - het zichzelf te kort na de eerdere sportieve krachttoeren. De aan tijgingen van Berger, die onder steund werden door voorzitter Renze de Vries, en de openhar tigheid van dokter Hut kan nie mand met keiharde bewijzen sta ven. FC Groningen loopt hier door zelfs het risico zelf te wor den aangeklaagd omdat het Inter met niet mis te verstane uispra- ken in diskrediet heeft gebracht, ook bij de UEFA waar het een klacht indiende. Voor de wedstrijd had De Vries in Bari een gesprek onder vier ogen met de bewuste persoon die Ber ger zou hebben benaderd. „Hij bekende me namens het bestuur van Inter te hebben gehandeld", vertelde De Vries, die de naam van de „tussenpersoon" niet wil de noemen. De enige die nauwe relaties onderhoudt met Inter en de afgelopen wéken in Neder land verbleef en tevens Neder lands spreekt (de taal die wel ge sproken moet worden als De Vries een persoonlijk onderhoud heeft) is de in Italië v/oonachtige Apollonius Konijnenburg. Berger noch De Vries ontkenden dat deze met het Financiële voor stel was gekomen. Geconfron teerd met deze affaire zei de he vig transpirerende Konijnen burg: „Het is alsof ik uit de he mel kom vallen. Hier ben ik mooi klaar mee". Dat hij er niets mee te maken had sprak de zaken man en adviseur van in Italië spelende voetballers in elk geval niet tegen. Veiligheid „Om de veiligheid van de mensen die erbij betrokken waren niet in gevaar te brengen", was volgens De Vries de reden waarom FC Groningen niet voor maar pas na de verloren wedstrijd met het omkoopschandaal op de prop pen kwam. Hij had de Neder landse pers in het vliegtuig op de Benfica (Por)-Olympiakos Piraeus (Gri) 3-0 (0-1). 17. Filipovic 1-0, 28. Diaman-' tino 2-0, 75. Manniche 3-0. Scheids rechter: Midgley (Eng). Toeschou wers: 65.000. EUROPA CUP II 1. FC Köln (Wdl)-Ujpest Dosza (Hon) 4-2 (1-3). 8. Strack (eigen doel) 0-1, 17. Strack 1-1, 43. Littbarski 2-1, 47. Al lots 3-1, 69. Fekete 3-2, 89. Allofs 4-2. Scheidsrechter: Thime (Noo). Toe schouwers: 45.000. Rode kaart: Sarlos (U.jpest). terugreis willen inlichten, maar omdat Berger er kort na de wed strijd over repte toen hij de ach tergronden van het emotionele duel belichtte was de zaak iets eerder uit de doeken gedaan. „Wat er ten aanzien van de scheids rechter is gebeurd zet je toch zwaar aan het denken", merkte Berger op alvorens hij zijn eigen duistere ervaringen prijs gaf. De Fransman Delmer kon onmoge lijk de vijf goedgekeurde treffers van Inter worden aangewreven. Ze kwamen inclusief de straf schop correct tot stand. Onte recht toegewezen hoekschoppen (uit een ervan ontstond de eerste goal) en de indirecte vrije trap op negen meter van de doellijn na dat Delmer als enige te veel pas sen van de formidabele Schelle kens had gezien, waren volgens Berger redenen om ten zeerste aan de onpartijdigheid van de leiding te twijfelen. Hel „We zijn letterlijk en figuurlijk door de hel gegaan", stelde Ber ger, die verder vond dat de ploeg ook wel degelijk de hand in ei gen boezem kon steken. „Toen we op 3-1 waren gekomen had den we de zaken beter moeten organiseren. Daar wil ik mijn ogen niet voor sluiten en wat er aan vooraf ging is een ander ver haal". Dat verhaal had wat de wedstrijd aangaat twee hoofdstukken. In het eerste bedrijf was Harry Schellekens de onbetwiste hoofdrolspeler, die met de ene fantastische redding na de ande re zijn ploeg overeind hield. Maar een veilig gevoel gaf de 0-0- pauzestand allerminst. Daarvoor had FC Groningen het te moei lijk met Altobelli, op wie Van Tiggelen geen vat kon krijgen en de kopsterke Serena, die het Waalderbos steeds lastig maakte. De „droomuitslag" van twee we ken geleden maakte tussen de achtste en vijftiende minuut van FC Barcelona (Spa)-NEC (Ned) 2-0 (2-0). 3. Alonso 1-0, 43. Olos 2-0. Scheids rechter: Palotai (Hon). Toeschou wers: 16.000. Haka Valkeaskosken (Fin)-Hammarby Stockholm (Zwe) 2-1 (1-1). 3. Holm- berg 0-1, 40. Nissinnen 1-1, 109. Ku- janpaa 2-1. Scheidsrechter: Suchanek (Pol). Toeschouwers: 3891. FC Porto (Por)-Glasgow Rangers (Sch) 1-0 (1-2). 56. Gomes 1-0. Scheidsrech ter: d'Elia (Ita). Toeschouwers: 60.000. Manchester United (Eng)-Spartak Var na (Bul) 2-0 (2-1). Stapleton 2. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Toe schouwers: 39.079. de tweede helft plaats voor een nachtmerrie, want in die fase sloeg Inter drie keer toe. Eerst scoorde verdediger Collovati, toen Altobelli uit een strafschop nadat Van Dijk Mueller omver had gelopen en Serena maakte er vervolgens helemaal een gek kenhuis van. FC Groningen leek knock out, maar niet voor lang. McDonald worstelde zich na een vrije trap van Hidding vrij en zijn doelpunt gaf ineens weer uitzicht naar de Aberdeen (Sch)-Beveren (Bel) 4-1 (0-0). Strachan (2), Simpson en Weir, Theu- nis. Scheidsrechter: Sörensen (Den). Toeschouwers: 24.000. Juventus (Ita)-Paris Saint-Germain 0-0 (2-2). Scheidsrechter: Roth (Wdl). Toeschouwers: 55.000. Servette Genève (Zwi)-Donetzk (Sow) 1-2 (0-1). UEFA CUP FC Antwerp (Bel) - Lens (Fra) 2—3 (2-2). 21. Boekstaens 0-1 (eigen doel), 24. Xuereb 0-2, 46. Brisson volgende ronde. De storm van Inter luwde zelfs even, tot Muel ler uit een vrije schop hard in kopte (4-1) omdat de Groninger defensie niet bij de les was. Dat FC Groningen in de resterende minuten de aanval koos en Sere na nog eens toesloeg was het ge volg van de risico's die wel geno men moesten worden. De club die maar niet tot scoren in staat was had niet ongenadiger de Groninger droom in puin kunnen schieten. 0—3, 55. Boekstaens 1—3, 88. Van der Eist 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Baumann (Zwi). Toeschouwers: .24.000. Bayern München - Paok Saloniki (Gri) 0-0 (0—0) (Bayen München wint na strafschoppen met 9-8). Scheids rechter: Robinson (Eng). Toeschou wers: 26.000. Laval (Fra) - Austria Wien (Oos) 3-3 (0-2). 20. Sene 1-0, 38. Miton 2-0, 41. Stefanini 3-0, 53. Daxbacher 3-1, 56. Baumeister 3-2, 66. Perard 3-3 (ei gen doel). Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 18.000. Aston Villa (Eng) - Spartak Moskou (Sov) 1-2 (2-2). White voor Aston LEIDEN - In de zaalvoetbal competitie behaalde Van der Plas gisteravond een 2-2 ge lijkspel tegen het Haagse Snoeki. Wim Haasnoot schoot de Katwijkers op voorsprong, maar Ouwehand en Hakkaart bogen die score om. Gert Zwaan zorgde in de tweede helft voor de gelijk maker. Bax overklaste Bahlmann. Met een 6-2 nederlaag moest de Alphense ploeg buigen. Cees van Vliet en Frans Bahlmann scoorden voor dc bezoekers, terwijl Loek van Kesteren (3), Cees van der Lans, Harry van Dam en René van der Weerd trefzeker voor de thuisclub Menken/Landbouw bracht Landwer een 4-1 nederlaag toe. Een enigzins geflatteerde uitslag, omdat de Sassenhei- mers nauwelijks voor de gastheren onderdeden. Het vizier ston echter onscherp. BARCELONA (GPD) - Als een mak schaap liet NEC zich naar de slachtbank leiden. Na een par tijtje zomeravondvoetbal stierf het Nijmeegse cupavontuur op Europees niveau in en tegen Bar celona een zachte dood (2-0). Wat een contrast met 14 dagen gele den toen beide kemphanen el kaar bijkans naar het leven ston den in een bruisende Goffert. Al le wilskrachtige Nijmeegse uit spraken vooraf ten spijt trof de Catalaanse miljoenenploeg een poeslieve tegenstander met de karaktertrekken van een angs thaas. En omdat de thuisclub nonchalan ce koppelde aan puur technische onkunde aanschouwden de wei nige kijkers in het immense Nou Camp-stadion een stierflijk ver velende match. Het gif verdween al razend snel uit de angel. Kort nadat John van Geenen in de eerste minuut in riante positie naast kopte, mocht Pichi Alonso vrijelijk en doeltreffend uithalen vanaf 40 meter: 1-0. Wat zich daarna afspeelde binnen het ovaal was ten hemel schreiend. NEC bleek nauwe lijks bij machte iets zinnigs met het speeltuig te verrichten, Bar-' celona wedijverde met de Nijme- genaren als het op klungelen aan kwam. De twee mogelijkheden voor Van Geenen (buitenkant paal) en Grim waren dan ook niet meer dan korreltjes zout in een smakeloze brij. Barcelona de monstreerde bij zijn enige kans, pal voor rust, iets meer richting- Villa en Sjerenkov (2) voor Spartak' Moskou. Scheidsrechter: Mulder (Ned). Toeschouwers; 30.000. Celtic (Sch) - Sporting (Por) 5-0 (0—2). Burns, McAdam, McClair, MacLeod en McGarvey voor Celtic. Scheids rechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 39.000. Internazionale (Ita) - FC Groningen (Ned) 5-1 (0-2). 53. Collovati 1-0, 56. Altobelli (strafschop) 2-0, 61. Serena 3-0, 63. McDonald 3-1, 77. Muller 4-1, 89. Serena 5-1. Scheidsrechter: Delmer (Fra). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Bergomi, Sabato en Mul ler (Inter), Van Dijk, Fandi en Keu kens (FC Groningen). PAGINA 15 Bij de Noordwijkers niet. Rob Kersbergen (3) en Ruud Alkemade schoten raak voor de thuisploeg. Cock van Leeuwen redde de eer voor Landwer. SRV Boys-Ju/de Singel werd een interressante pot, waarin de Leidenaars uiteindelijk aan het langste eind trokken. Tot de doelwisseling werd er niet gescoord. Daarna raakte de Leidse scoringsmachine goed op dreef. Ronald Jansen (2), John Jansen en Pietje Sloos beroerden het net van de Lissese ploeg. Lau van der Voort redde de eer voor het team uit de bollenstreek. gevoel. Na aangeven van uitblin ker Carrasco mikte Clos zuiver (2-0). Het tweede bedrijf was zo mogelijk nog vervelender, mede omdat trainer Menotti behalve Victor ook smaakmakertje Carrasco naar de kant haalde. De buiten spelgoal van Grim en de gele kaart van Mulderij (na een handsbal) vormden de enige noe menswaardige wapenfeiten in een tweekamp die de titel Euro pees niveau nimmer verdiende. SANTA FE (AFP) - Een Argen tijnse rugby-speler is in Santa Fe veroordeeld tot negen jaar ge vangenisstraf en een schadeloos stelling van 62.000 dollar (ruim 180.000 gulden) wegens het op zettelijk veroorzaken van de dood van een tegenstander, tij dens een vriendschappelijke wedstrijd in april van dit jaar. De rechtbank in Santa Fe kon to taal geen verzachtende omstan digheden vinden in de zaak te gen Luis Colliard van de club Parana, die zijn tegenstander Cayetano Massi tegen het hoofd had geschopt. Massi overleed na negentien dagen buiten bewust zijn te zijn geweest. Levski Spartak (Bul) - Watford (Eng) 1-3 (1-1). 6. Spasov 1—0, 9. Callaghan 1 1, 116. Rostron 1—2, 117. Richard son 1—3. Scheidsrechter: Frederiks- scn (Zwe). Toeschouwers: 39.000. Sturm Graz (Oos) - Verona (Ita) 0-0 (2-2). Scheidsrechter: Gyoeri (Hon). Toeschouwers: 13.000. Werder Bremen (WD1) - Lokomotiv Leipzig (OD1) 1-1 (0-1). 17 Schóne 0-1, 72. Kreer 1-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Sanchez-Arminio (Spa). Toeschouwers: 40.000. Feyenoord (Ned) - Tottenham Hotspur (Eng) 0-2 (2-4). 24 Hughton 0-1, 85. Galvin 0-2. Scheidsrechter Agnolin (Ita). Toeschouwers: 45.601. Gele kaarten: Stafleu (Feyenoord), Archi bald en Hodole (Tottenham). Hajduk Split (Joel - Honved Boeda pest (Hon) 3-0 (2-3). 14. Pesic 1-0, 61. Pesic 2-0, Vujovic 3-0. Scheids rechter: Carpenter (Ier). Toeschou wers: 50.000. Inter Bratislava (Tsj) - Radnickl Nis (Joe) 3-2 (0-4) 19. Michalec 1-0, 25. Davrilovic 1-1, 33. Reznak 2-1, 45. Moravec 3-1, 90. Aleksic 3-2. Scheidsrechter Hope (Sch). Toe schouwers: 3000. Carl Zeiss Jena (OD1) - Sparta (Ned) 1-1 (2-3). 59. Schnuphase 1-0, 85. Van den Berg 1-1. Scheidsrechter: Biguet (Fra). Toeschouwers: 13.000. Sparta Praag (Tsj) -Widzew Lodz (Pol) 3-0 (0-1) 32 Prochazka 1-0, 39. Gri- ga 2-0, 83. Skuhravy 3-0. Scheids rechter Boetjenko (Sov). Toeschou wers: 30.000. Banik Ostrava (Tsj) - Anderlecht (Bel) 2-2 (0-2). 10. Brylle 0-1, 18. Valek 1 1, 57 Vandenbergh 1-2, 59. Licka 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Bridge (Wal). Toeschouwers: 20.000. ALPHEN AAN DEN RIJN - Al zeven jaar is AZC/Microlife op zoek naar Europese roem. Verder dan een vierde plaats (in '80 en '81) heeft de Alphense ploeg het nog niet geschopt. Nu de landskampioen twee duels met de continentale titelverdediger Spandau '04 mag gaan uit vechten om een plaats in de finale van de Europa Cup 1, is het moment van definitieve erkenning nabij. Want als AZC de Duitse kampioen weet te elimineren, dan kan ook de Cup een plaats in de Alphense prijzenkast krijgen. Spandau, de hofleverancier van het nationale team, is verreweg het moei lijkste obstakel op weg naar de hoofdprijs. Tot vier keer toe heeft de Alphense ploeg de kracht van de Berlijnse ploeg ondervonden. In '79 verloor AZC in de eerste ronde van de EC—1 in het Oostenrijkse Kla- genfurt met 5-6. Datzelfde jaar leverde de confrontatie in de halve finale in Belgrado een kansloze 2-5 nederlaag op. Twee jaar later ging AZC in de eerste ronde van opnieuw de EC-1 in Berlijn met 6-12 ten onder om vervolgens in de finale te Barcelona met 5-8 het onderspit te delven. De eindstrijd werd toen nog in toernooivorm afgewerkt. Vorig jaar werd voor een nieuwe opzet gekozen, met uit— en thuiswedstrijden vanaf de halve finales. Zodoende speelt AZC zaterdag om half vier in Berlijn voor de vijfde keer tegen Spandau, een duel dat door de Duitse tv wordt uitgezonden. Een week later, zondag om 14.00 uur, volgt in Vee- nendaal de return. In Alphense kringen is men uiteraard zeer tevreden met het feit dat er eerst in Berlijn wordt gespeeld. Thuis kunnen even tuele plooien wat gemakkelijker recht gestreken worden. AZC is ook optimistisch na de uitstekend gespeelde kwartfinale in Du- brovnik, waar het veertien dagen terug tegen gerenommeerde ploegen als Barcelona. Jug en Ethnikos knap ongeslagen bleef. De verovering van de nationale beker, het afgelopen weekeinde in Rotterdam, gaf de ploeg van coach George Geurtsen opnieuw meer zelfvertrouwen. Maar waarom denkt AZC nu uitgerekend tegen Spandau goede kansen te hebben? Aanvoerder Ton Buunk: "Omdat we op dit moment vrijwel gelijkwaardi ge ploegen zijn. In voorgaande jaren lag dat duidelijk anders. Toen moesten we geweldig goed spelen om een klein kansje te hebben. De laatste anderhalfjaar zijn we als ploeg enorm gegroeid, dat merkje aan alles. Het maakt bijvoorbeeld, zeker voor mezelf, niet meer uit of we thuis of uit spelen. In vergelijking met Spandau vormen wij een betere eenheid. Die Duitsers daarentegen hebben routine". De Amsterdammer doelt op internationaal door de wol geverfde spelers als Otto, Loebb, Stam, Fernandez en Freund. Bekende gezichten voor AZC, dat daar alleen de gelouterde international Buunk tegenover kan zetten. Daarom zal het voor de Alphense ploeg van enorme betekenis zijn dat de spelbepaler van de partij kan zijn. Zoals bekend liep Buunk in het midweekse competitietreffen met Het IJ een spierblessure in zijn linkerbovenbeen op. Daardoor bleef hij in de afgelopen week aan de kant. Tot vlak voor de wedstrijd zal Buunk tweemaal per dag een fysiotherapeutische behandeling ondergaan. "Met gewoon lopen heb ik er geen last van. In het water echter nog wel. Zoals het er nu naar uitziet kan ik wel spelen. De vraag is of dat voor honderd procent kan. Ik hoop dat ik kan spelen". Vanwege zijn verplichtingen als dienstplichtig militair is de aanwezig heid van Arco Verboom onzeker in Berlijn. Voor de zekerheid neemt Geurtsen Gijsbert van der Leden als vervanger mee. WIM VAN WANROOY

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15