EOT Jena wacht op nieuw succes Groningers willen groter deel winst Barcelona traint in het geheim Amateurs boos over verdeling interland- kaarten Bij bereiken van derde ronde Trainerswissel moet schokeffect teweeg brengen Helmond benadert Rijsbergen Feyenoord in Kerkrade-variant' WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 ZEIST GPD- Onder de leden van de KNVB, de amateur clubs, heerst groot ongenoe gen over de verdeling van de toegangskaarten voor de be langrijke interland Neder- land-Spanje, die op 16 no vember in het Feyenoordsta- dion wordt gespeeld. De KNVB heeft voor de eigen, bijna één miljoen leden slechts 800 kaarten beschik baar gesteld. De belangstelling voor de wed strijd, die de beslissing gaat brengen of ons land volgend mag deelnemen aan de eind ronden van het Europees kampioenschap voetbal in Spanje, is zo groot dat. de amateurclubs massaal kaar ten hebben aangevraagd. Maar aan de 20 afdelingen van de bond zijn niet meer dan 800 kaarten beschikbaar gesteld, slechts 40 per afde ling dus. De overige, ruim 60.000 kaarten worden verkocht via de voor verkoopadressen en via een extern bureau, waarbij kaar ten telefonisch kunnen wor den besteld. Overigens zijn niet alleen de amateurclubs boos, ook op de afdelingsbureaus heerst on vrede over de verdeling van de kaarten. Het personeel dat werkzaam is op het bondsbu- reau in Zeist is in de gelegen heid gesteld per persoon tien kaarten te kopen, terwijl het personeel van de afdelingen die gelegenheid niet heeft ge kregen. BARI (GPD) - FC Groningen zal zich vanavond in een weinig riante omgeving moeten zien te kwalificeren voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-Cup. Het duel met Inter Milan wordt afgewerkt in het voetbalstadion van Bari, dat aan de buiten kant de indruk maakt al in de grote tijd van de Romeinen te zijn gebouwd. Binnen de muren ziet het er minstens even haveloos uit met groen uitgeslagen staantribunes en verroeste hekken. Alleen het overdekte gedeelte aan een zijde van het veld beant woordt aan het beeld van een redelijk moderne voetbalarena. Italiaanser kati Groningen zich niet voorbereiden. Schellekens, Waalderbos, Hiddink e doen zich tegoed aan de spaghetti. i Beuzenberg (v.l.n.r.) De conditie van de grasmat is al evenmin florissant. In de 16-me- tergebieden zijn de sprietjes dun gezaaid en vooral daar kan de bal op de hobbelige ondergrond vreemde capriolen maken. Het veld heeft de stortbuien van BARCELONA (ANP) Uit vrees voor NEC heeft FC Barcelona gisteren een geheime training gehouden. Niemand mocht zien wat trainer Menotti met de spelers deed. Is Bar celona, zelfs met een voorsprong van 3-2 nog bang voor NEC? Met zijn vaste oogopslag als een geslagen hond mompelde de Argentijn dat het Nederlandse clubje als een volwas sen tegenstander wordt aangepakt. "Als we ons niet professioneel opstellen, kunnen we onaangenaam verrast worden. Daar waak ik voor. Ik sluit elk risico uit". "El Flaco" (de dunne) verklaarde vervolgens met zijn grafstem, dat hij een dag voor de wedstrijd de opstelling niet prijs wilde ge ven. De kettingroker liet de perschef van Barcelona de zestien namen van zijn selectie voorlezen. Waarschijnlijk is dat zijn elftal op vier plaatsen zal afwijken van de formatie in Nijmegen. Moratalla is erbij voor Migueli, die door de rode kaart voorlopig geschorst is. Aannemelijk is ook dat veteraan Quini in de spits zal lopen. Menotti was weer geweldig op dreef in veel praten en niets zeggen. Zijn Nederlandse collega Pim van de Meent, die per jaar min der verdient dan Menotti per maand, was heel wat duidelijker. Hij gaf gewoon de op stelling. Van de Meent had daar een verras sing in gedaan. Michel Mommertz, die thuis een van de opvallendste spelers was, werd naar de reservebank verbannen. De match- winner in Bergen en ook de maker van het tweede doelpunt tegen Barcelona kreeg dit promptverloren meegedeeld. De Limburger was daar zo narrig over, dat hij zich de gehe le middag in zijn kamer opsloot, terwijl de andere spelers in badplaats Castelldefels ge noten van het mooie weer. "Ik heb Mom mertz wel vier keer gewaarschuwd. Vaak ge noeg dus", zei Van de Meent. De speler en de trainer verschillen van mening over de speelwijze van de Limburger, vooral in de competitiewedstrijden. "Daar heb ik ook veel meer mee te maken dan met de Europa cup. Ik heb me geschaamd dat we vorige week vierde van onderen stonden", meende Van de Meent gisteren. "De Europacup is ook alleen maar een financieel succes". PSV PSV sloot gistermorgen zijn voorbereidingen op het duel met Nottingham Forest af met een lichte training op City Ground. Willy van de Kerkhof had geen last meer van de spier blessure die hij zaterdag tegen FC Gronin gen opliep. Huub Stevens daarentegen klaagde over pijn aan de linkervoet, die bij de training geraakt was door een teamge noot. Trainer Jan Reker daarover laconiek: "Dat is nu eenmaal Huubs manier om span ningen te verwerken. Dan zeurt hij e dig een beetje". maandagnacht en gistermorgen echter goed doorstaan. In de middaguren klaarde het weer bo vendien aanmerkelijk op. Inter en FC Groningen konden zonder problemen hun trainingssessies afwerken in het stadion, dat 40.000 mensen kan bevatten. Gistermorgen hadden beide ploe-. gen hun programma echter aan de omstandigheden moeten aan passen. FC Groningen koerste over blank staande wegen van het ene veld naar het andere, maar vond geen enkele accom modatie, die de regen goed kon verwerken. *s Middags werd zelfs uitgeweken naar een basketbal hal, waarna de spelers in de avonduren op het wedstrijdveld toch nog gras onder de voeten kregen. JENA - In de onmiddellijke omgeving van het Ernst Abbe Sportfeld viel gisteren geen spoor te bekennen van Hans Joa chim Meyer, tot voor kort hoofdcoach van Carl Zeiss Jena. Opvallend, die afwezigheid van de docent lichamelijke op voeding. Na een verblijf van twaalf jaar op het speeldomein van de UEFA-Cuptegenstander van Sparta, konden ze zijn gezicht in Jena wel uittekenen. Niet Meyer, maar jeugdtrai ner Dietmar Pfeiffer stond gisteren evenwel voor de spelers groep, zoals maandagavond laat was aangekondigd door voorzitter Heinz Hasskarl. Op het opvallende bericht van de trainerswisseling liet Hasskarl ook gisteren geen nadere bijzon derheden volgen. Hij verkoos te kruipen achter een muur van zwijgzaamheid, zei gehaast geen tijd te hebben om vragen te beantwoorden. Ook Herr Heise, persagent van de aan lager wal geraakte ploeg uit de DDR, hield in eerste instantie licht geneerd de kaken stijf op elkaar. Hij ver brak ten slotte de stilte met enige gemeenplaatsen, beklemtoonde „de grote verdienste van Meyer voor de club" en beaamde zo waar dat het besluit om Meyer „een andere passende functie" aan te bieden was genomen om een schokeffect teweeg te bren gen. Konrad Weise, geroutineerd verde diger met 86 interlands op zijn naam, verschafte later opening van zaken. Volgens de oud-inter- LEIDEN - Wim Rijsbergen, tot 15 november in dienst bij New York Cosmos, is bena derd door Helmond Sport. Gisteravond had de blonde Leidenaar een gesprek met directeur Piet van Loon en trainer Jan Brouwer. Hoewel Helmond zeer serieus was, bleef het bij een informatieve bijeenkomst. Rijsbergen zelf hield de boot nog af. De nu 31-jarige verdediger wil eerst afwachten of zich nog meer Nederlandse clubs zich bij hem melden. "Nu heb ik nog niets om te vergelijken en ik hoef niet het onderste uit de kan te hebben, maar ik zou het jammer vinden om iets te laten liggen". In het re cente verleden heeft Rijsber gen ook al eens contacten ge had met PEC, maar toen gold de overeenkomst met Cos- mos nog voor te lange tijd. Met de Amerikaanse club brak Rijsbergen deze week vroegtijdig een Afrikaanse toernee af, omdat de bank garanties voor twee wedstrij den niet werden' afgegeven. Drie dagen eerder dan ver wacht keerde de voetballer in Leiden terug, waarvan Hel mond kennelijk lucht had ge kregen. door Gerard van Putten national was het 12-jarig dienst verband ontbonden op verzoek van Meyer. „Als trainer zou hij zich verlegen hebben gevoeld met het schamele puntentotaal van 3 punten uit 8 competitie wedstrijden. „Zo laag hebben wij nog nooit gestaan", sprak Weise. „Ik kan dat weten, want ik speel al sinds 1970 in het eerste van Carl Zeiss Jena". Moeite De doorgewinterde Weise hield al voor de aanvang van dit voetbal seizoen rekening met een tussen tijds vertrek van Meyer, met wie hij-nog samen heeft gevoetbald. „Hij is één jaar te lang gebleven. Hij heeft hier alles meegemaakt, een uitstekende trainer is 'der Hans' voor ons geweest; zelfs heeft hij ons in 1981 naar de fina le van de Europa Cup voor be kerwinnaars geleid. Maar de laat ste tijd had Meyer duidelijk moeite om ons nog te motiveren, terwijl wij als spelers - ook zo langzamerhand al zijn tactische praatjes van buiten kenden". In de toekomst zou Weise best de technische verantwoording wil len dragen van „zijn" Carl Zeiss, hij maakte aan de vooravond van het duel met Sparta („ik schat de kansen fifty-fifty") geen geheim van zijn ambities. „Ik studeer sport in Leipzig met als speciali teit voetbal, over een jaar hoop ik af te studeren. Dat wil niet zeg gen dat ik dan meteen trainer word, want voorlopig voel ik mij met mijn 32 jaar fit genoeg om zelf te voetballen". Zodat hij met zijn elftalgenoten zal moeten lopen achter de voetbal visie van Dietmar Pfeiffer. Die (tweede van rechtsoogden ontspannen, gisteravond tijdens de training i laatste heeft driejaar als uitzend kracht gewerkt in Ethiopië, ver volgens was hij werkzaam in Ghana en Pfeiffer beëindigde vo rig jaar zijn voetbalzendings werk in India. Weise: „Hij is hier als jeugdtrainer teruggekomen. Pfeiffer kan goed omgaan met jongere spelers, wat belangrijk is. Misschien dat hij ons wel kan inspireren, slechter dan nu kan in elk geval nooit". goed en wel rijp zijn voor inter nationaal voetbal. We moeten dus geduld hebben, maar mis schien dat we tussendoor toch nog een succesje kunnen boe ken. Alleen daarom al is die wed strijd tegen Sparta voor ons zo ongelooflijk belangrijk". Hoewel aanvaller Wout Holverda gisteren nog steeds klaagde over opspelende buikspieren en slechts licht kon trainen, treedt Sparta vanavond met hetzelfde elftal aan als afgelopen zater dag tegen Fortuna Sittard. John de Wolf vervangt de in Rotter dam achtergebleven Robert Verbeek, die kampt met een kuitbeenblessure, en Ron Ste vens neemt de plaats in van Van Oosten. Met de groep is maandag ook mee gereisd Leen van der Weel, na dat Sparta tevergeefs bij de mi litaire autoriteiten had ver zocht UEFA-speler Robin Schmidt met verlof te sturen. Carl Zeiss Jena is in vergelijking met het duel in Rotterdam op twee plaatsen gewijzigd. Rechtsback Gerd Brauer maakt zijn rentree ten koste van Hop pe, terwijl de van Chemie Halle afkomstige Bernd Pesche op het middenveld Meixner uit de ba siself heeft verdrongen. Vermoedelijke opstellingen: Sparta: Van Noortwijk, Blind, Stevens, And- riessen en De Wolf - Olde Riekerink, Lengkeek, Van Gaal en Eijer - Hol- veda en Van den Berg. CZ Jena: Gra- pethin - Brauer, Weise, Schnuphase en Schilling - Krause, Pesche en Ludwig - Bielau, Raab en Trocha. Vervlogen Wat voor Carl Zeiss Jena geldt, gaat eigenlijk voor het hele voet bal in de DDR op. De dagen van de Duckes en van Jurgen Spar wasser zijn al lang vervlogen, op het internationale voetbalpo dium genieten de Oostduitsers momenteel amper nog aanzien. „Er is talent zat", aldus Weise, „maar de vraag is of ze doorbre ken. Ik ben ervan overtuigd dat het in de voetballerij moeilijker is tot de top door te dringen dan in andere sporten. In de voetbal lerij is de spoeling dunner. Als ze de top al kunnen halen, die jon gens, dan zal het toch wel een jaar of drie aanlopen voor ze BOSSCHENHOOFD (GPD) - Thijs Libregls heeft de knoop doorgehakt; Feyenoord gaat tegen Tot tenham Hotspur toch van start met de 'variant van Kerkrade'. De trainer heeft voor het systeem met twee vleugelspelers en Cruijff als hangende centrumspits gekozen, omdat Wim van Til fit ge noeg is om te spelen. Hij fungeert in het systeem dat de Rotterdammers nu precies twee weken hanteren, als laatste man. Tegen Excelsior was Michel van de Korput dat nog, maar de 'Italiaan se huurling', is voor het Europa Cup-duel ge schorst. Verder treedt Feyenoord vanavond aan in dezelfde samenstelling als afgelopen zondag. Henk Duut is reserve bij het treffeh in de Kuip, staanplaatsen gisteren al uitverkocht war leen zitplaatsen waren vanochtend nog dig. had al geruime tijd last van een enkelblessure. „Dat werd afgelopen zaterdag zo erg, dat hij voor lopig niet kan spelen", verzekerde manager Keith Burkinshaw na de aankomst van de Spurs in Rotterdam. Tottenham heeft op aandringen van de medische staf Brooke thuis gelaten om de kwetsuur te la ten behandelen. Hij wordt vervangen door Dan ny Thomas, die sinds begin september niet meer in de basis heeft gestaan. De ex-international werd vorig jaar weggekocht bij Coventry om de verdediging te versterken. Burkinshaw: „Tho mas speelde voor het laatst tegen West Ham, maar hij is nu weer fit. Hij was de aangewezen man om Brooke te vervangen". De opstelling van Feyenoord: Hiele. Troost, Van Til, Sta- fleu, Wijnstekers. Nielsen, Hoekstra, Gullit, Cruijff, Ver meulen en Jeliazkov. De opstelling van Tottenham Hotspur: Clemence, Hugh- ton, Stevens, Roberts, Perryman, Mabbutt, Thomas, Hoddle, Galvin, Falco en Archibald. Trainer Han Berger maakte zich er echter niet druk over dat van de oorspronkelijke planning moest worden afgeweken. „Dat soort zaken hoort er nu eenmaal bij. Ik kan er echt niet wakker van lig gen". De oefenmeester hield zijn opstelling nog geheim, maar ver wacht wordt dat Fandi niet in de basisformatie zal staan. Berger wil in vergelijking met de wed strijd tegen Inter in Groningen een aanvaller laten vallen en zal voor de Singaporees waarschijn lijk Jos Roossien in het veld brengen. Fandi had bovendien buikklachten en noemde zelfs zijn blindedarm als mogelijke oorzaak. Of Rob McDonald in actie kan ko men wordt pas kort voor de wed strijd definitief beslist, maar er wordt vanuit gegaan dat de met knieklachten kampende cen trumspits inzetbaar is. Voor FC Groningen is de aanwezigheid van McDonald in elk geval van veel belang, want bij Inter wordt nog steeds met groot respect ge sproken over zijn prestatie in de eerste wedstrijd. Aanvallend De Italiaanse trainer Gigi Radice had er overigens geen proble-N mee zijn elftal dinsdag al be kend te maken. Radice compo neerde een voor Italiaanse be grippen aanvallend ingesteld ge heel. Hij ruimde ook een plaatsje in voor de Westduitser Hansi Muller, die 14 dagen geleden in Groningen nog verongelijkt aan de kant zat. De Belgische mid denvelder Ludo Coeck, die door een blessure korte tijd uit de rou latie is geweest, begint daarente gen op de wisselbank. Opmerkelijk lijkt ook de entree van de lange aanvaller Aldo Se rena, maar zijn verschijning in het elftal van Inter illustreert niet alleen de offensieve bedoelingen van Radice. Serena, die Marini vervangt, heeft enkele jaren met veel succes in Bari gevoetbald en geniet daarom een grote popula riteit in de Zuiditaliaanse plaats. Bij de training van Inter werd zijn naam gisteren al gescan deerd door toekijkende verte genwoordigers van de plaatselij ke bevolking. Mede daarom hoeft er niet aan getwijfeld te worden dat het publiek zich van avond massaal achter Inter zal opstellen. Afspraak Hoewel FC Groningen beseft een zware strijd tegemoet te gaan, houden sommige spelers zich toch al bezig met het eventueel bereiken van de volgende ronde van de strijd om de UEFA-Cup. Zij vinden dat een groter deel van de nettowinst, die de noorde lijke club aan de internationale optredens overhoudt, in hun zak ken moet vloeien. Voor het begin van het seizoen werd afgespro ken dat de spelers recht zouden hebben op 50 procent. De uit schakeling van Atletico de Ma drid leverde hen op basis van die regeling ongeveer 3000 gulden per persoon op. Voorzitter Renze de Vries van FC Groningen heeft al laten weten er niet over te peinzen terug te komen op eer dere afspraken, maar de selectie- groep gaat daarmee niet bij voor baat akkoord. De vermoedelijke opstelling van de Groningers luidt: Schelle kens; Hiddink; Van Tiggelen, Waalderbos; Van Dijk, Koeman, Roossien, Keukens; Broeken, McDonald, Jans. Inter speelt met: Zenga; Bergomi; Ferri, Collovati, Baresi; Bagni, Muller, Sabato, Beccalossi; Alto- belli, Serena. DEN HAAG (ANP) - De hoogste prij zen van lotto 43 kenden dit weekein de geen winnaar. Voor de ruim 74.000 winnaars van deze lotto was een prij- zenbedrag beschikbaar van 1.571.055.98. Derde prijs: 51 winnaars, die elk bruto 10.756,50 ontvangen; vierde prijs: 4.180 winnaars, die elk 131,20 ont vangen; vijfde prys: 70.312 winnaars, die elk 5,00 ontvangen. De jackpot voor lotto 44 is 122.330,82. Voor de ruim drieduizend winnaars van toto 43 was er 146.702,80 aan prijzen. Eerste prijs: tien winnaars, die elk bruto ƒ4.401,00 ontvangen; tweede prijs: 300 winnaars, die elk ƒ97,80 ontvangen; derde prijs: 3201 win 's, die elk 22,90 ontvangen. die bruto ƒ1971,10 ont vangt; derde prjs: elk 69,10 ontvangen; vierde prijs: 1513 winnaars, die elk 4.40 ontvan gen. De jackpot van toto-gelijk 44 is 1.288,55.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13