DaflbWLp, tennis Zondagmiddag winterdubbel competitie '83-'84 een echte bezienswa TVe waren uit bollenstreek mogelijk voor tweede keer naar Colombia New-waveband TO-lips Aanrander uit Oproep Iisse opgepakt LEZERS SCHRIJVEN en A (1) en A (2) Vijltien gulden voordeel voor Leldsch Dagblad abonnees Herendubbel- 2 gemengd dubbels - damesdubbel VRIJDAG 28 OKTOBER 1983 Streek PAGINA 19 NOORD WIJK/STREEK De uit de bollenstreek af komstige popgroep TO-lips reist waarschijnlijk eind februari voor de tweede keer af naar het Zuid- amerikaanse Colombia. Hoewel de contracten nog niet zijn getekend, hebben Lissenaar Onno Lake- man en Noordwijker Wim van den Haak goede hoop dat zij opnieuw een toernee door dat land kunnen maken. De popgroep bestaat behalve ge- noemd tweetal uit de Sassen- heimse zangeressen Pat Tros- sèl en Ellen Martens en Noord wijker Hans de Witt. Ze zijn voor het Zuidamerikaanse avontuur uitgenodigd door het Colombiaanse agentschap 'Ca ribbean Productions'. In augustus heeft de band zijn eerste bezoek aan Colombia gebracht. Voor de leden van TO-lips was het een overrom pelend avontuur. Onno Lake- man: "Na een concert in Am sterdam werden we benaderd door een lid van het Colom biaanse agentschap. Hij vertel de ons dat hij Europese mu ziek populair wilde maken in zijn land en dat hij op zoek was naar popgroepen. De man bleek nogal onder de indruk te zijn van onze muziek en vertel de dat hij erover dacht om ons naar Colombia te halen. De enige moderne muziek die ze daar hebben komt uit de Ver enigde Staten en dat aanbod vond hij een beetje eenzijdig". Lakeman glimlacht als hij zegt dat de meeste leden van de band aanvankelijk weinig van het verhaal van de Colmobiaan geloofden. Tijdens de contract- besprekingen bleek echter dat 'Caribbean Productions' uit betrouwbare mensen bestond. De toernee, waar de leden van door Wim Wegman de groep zelfs nog nooit over hadden gedroomd, werd werkelijkheid. Overigens niet voor drummer Wim van den Haak. Hij was op vakantie en onbereikbaar toen bekend werd dat de toernee met tien dagen werd vervroegd. Van den Haak spijtig: "Ik kwam terug op de dag dat de rest van de band namelijk al naar Co lumbia was afgereisd. Maar zelfs al was ik een dag eerder teruggekomen, dan had ik nog niet meegekund". Dagen voor het vertrek hadden de bandle den al injecties gekregen tegen tropische ziektes. De overige leden van TO-lips hadden om het concert niet in gevaar te brengen besloten, voor Van den Haak een vervanger in de arm te nemen. Luxe enige reden dat de reis, die vol ledig werd betaald door de Co- lombianen, diepe indruk op hen maakte. Lakeman: "We werden ondergebracht in het meest luxe hotel van Bogota, de hoofdstad van Colombia. Later logeerden we nog in het huis van een of andere rijke vent. Die vond het geloof ik wel gezellig om een Hollandse popgroep in huis te hebben". Opvallend vond hij dat bijna alle huizen in Bogota tralies voor de ramen hebben. "En toen we logeerden bij die rijke Colom biaan, zagen we op een gege ven moment een kerel met een karabijn voorbij sluipen. Die man liep de hele nacht om het huis om de boel te bewaken. De behandeling die zij in Colom bia kregen was alsof ze een on betwiste topband waren van het Europese continent. Lake man: "Er verscheen een groot artikel van ons in El Tiempo, het grootste dagblad dat in Co lombia verschijnt. Verder is er half uur durend interview met ons uitgezonden op de radio en van een van onze concerten is nog een recensie verschenen in een groot tijdschrift". Ter gelegenheid van de optre dens van de 'punkgroep uit Holland' zoals de groep - waarvan de muziek volgens Lakeman en Van den Haak echter in de categorie new-wa ve thuishoort - voortdurend werd aangekondigd, is er voor hen in Bogota nog een grote cocktail-party gegeven. "Schit terend was dat", weet Lake man zich te herinneren. "We waren een echte bezienswaar digheid. Iedereen zat ons aan te gapen". Van den Haak vult echter wel aan dat het de twee blonde zangeressen waren die de meeste aandacht trokken. Tijdens de cocktail-party werd plotseling het toneel vrijge maakt en werden de vijf leden van TO-lips vriendelijk doch dringend verzocht te dansen op hun eigen muziek. "En ja, wat kon het ons schelen. We waren langzamerhand toch he lemaal gek. We zijn op een rij tje naast elkaar gaan staan en hebben gedanst", zegt Lake man. Van den Haak komt met een toepasselijk gezegde op de proppen: "Een Noordwijker zegt altijd: 'In het buitenland kennen ze m'n kop niet'". Herinneringen Hoewel er aanvankelijk zeven concerten waren gepland, heeft TO-lips uiteindelijk maar twee keer opgetreden. "Omdat er wat mis was gegaan met de organisatie zijn die andere con certen vervallen. Dat is ook de reden dat het agentschap het nog een keer wil overdoen", zegt Lakeman. Aan de twee op tredens, in een grote disco theek, bewaren de leden van TO-lips overigens goede herin neringen. "Het ging totaal anders dan in Nederland. Hier moet je het publiek altijd eerst voor je zien te winnen. In Colombia wer den ze al gek toen we de trap afdaalden naar het podium". Het publiek was op z n mmst ge mengd te noemen. Op de mu ziek van de band uit de bollen streek stonden niet alleen twee punks - op zichzelf al een uit zonderlijk verschijnsel in Co lombia - te dansen, maar ook mannen in driedelig kostuum. De leden van TO-lips realiseren zich dat ze niet voor een door- snee-Colombiaans publiek hebben opgetreden. "Ze vroe gen daar voor een toegangs kaartje 48 gulden. Dat betaal je in Nederland nog niet eens voor de Rolling Stones. Maar al met al, het was een genot om voor die mensen te spelen. We vonden het allemaal heel posi tief. En dat terwijl ze er hele maal niet zo bekend waren met onze muziek. Onze plaat was wel een paar keer op de radio gedraaid, maar dat was dan ook alles". Als TO-lips volgend jaar weer in Colombia arriveert staat de groep mogelijk weer een zelfde ontvangst te wachten als de eerste keer. Alleen worden er, zo is althans de bedoeling, straks ook televisie-opnamen van hen gemaakt. "En reken maar dat ik er deze keer wel bij ben", zegt Van den Haak. Het was de eerste keer dat TO- lips de grens over ging voor op- tredens. Dat was echter niet de Onno Lakeman (links) en Wim van den Haak: "Een Noordwijker zegt altijd: 'In het buitenland kennen z m'n kop niet'". (Foto Holvat NOORDWIJK Naar de politie pas nu bekend heeft gemaakt is deze week een 21-jarige Lisse naar gearresteerd die wordt ver dacht van poging tot doodslag op een 42-jarige Noord wij kerhoutse vrouw. Volgens de politie heeft de Lissenaar op 7 oktober gepro beerd de vrouw te wurgen in een bosgebied nabij de Duindamse- slag in Noordwijk. De man wist toen te ontkomen. Op 25 oktober werd hij door het slachtoffer herkend in hetzelfde bosgebied aan de Duindamse- slag. De vrouw waarschuwde on middellijk de politie die de Lis senaar in zijn kraag vatte. Vol gens een woordvoerder van de politie is de verdachte een labiele persoonlijkheid die psychia trisch behandeld moet worden. "Het is een heel gesloten man die in feite om hulp schreeuwt. Hy wilde via een dergelijke daad aandacht trekken", aldus de poli tie. Helaas heeft de oproep tot deelna me aan de demonstratie tegen nieuwe kernwapens het in de ge meenteraad niet gehaald. Er wa ren van rechterzijde te veel be zwaren tegen de inhoud van de motie. De van verschillende kan ten gehooi de suggesties om zó'n tekst op papier te zetten, dat ie dereen daar achter kan gaan staan, wijzen wij van de hand. Dat soort vage uitspraken horen we bijna dagelijks van de leiders van de machtsblokken. Zij ma ken zich allemal ernstig zorgen over de kernbewapening, maar bewapenen ondertussen rustig verder. Wij wilden daarom een heldere uitspraak doen, ook in de Leidse raad. Immers: bij een kernoorlog zal Leiden niet ont zien worden. In het redaktionele commentaar van 25 oktober over het raadsde- bat schrijft de hoofdredacteur: "Het doorzichtige trucje om, letter lijk en figuurlijk te elfder ure, de motie in tweeën te splitsen, mocht uiteraard niet baten". Dat was niet zo 'uiteraard'. Niet ter elfder uure, maar al in de loop van de avond was er namelijk overeenstemming bereikt met een CDA-atoompacifist: als wij de oproep uit de motie zouden halen, dan zou hij voor de motie stemmen. Het was dus geen doorzichtig trucje, maar een een voudige rekensom: de motie zou met 20 tegen 18 stemmen aange nomen worden. Tijdens de schorsing heeft de frac tievoorzitter van het CDA echter gemeend, in navolging van de landelijke lijn, de afwijkende meningen in zijn fraktie onder tafel te moeten schoffelen. Wa lenkamp is zelfs zo ver gegaan, om een lid van zijn fractie die de hele vond niet aanwezig was, speciaal voor de stemming op te roepen. Daar moest zij dan tegen haar eigen principes stemmen. Dat zij dat uiteindelijk gewei gerd heeft en de zaal heeft veria ten, vinden wij knap van haar. Natuurlijk waren wij niet blij met de opstelling van PvdA'er Eikerbout, maar we vinden het wel een prima zaak dat de PvdA- fractie ruimte heeft gegeven aan een afwijkende mening van een fractielid. Hopelijk biedt de PvdA die ruimte in de toekomst vaker, ook naar de linkervleugel van de fractie. Die ruimte was met aanwezig bin nen de CDA-fractie. Dat het CDA de fractiediscipline belangrijker vindt dan het geweten van indi viduele fractieleden is tekenend voor de verdergaande verrecht- sing van die partij. Als Kuijers (WD) zich afvraagt of Klein Links het politieke spel ooit zal leren, is het antwoord simpel: nee. Dit soort politieke spelletjes willen we ook nooit leren. Dan maar zonder oproep naar Den Haag. De raadsleden Jan Brands (CPN) Rob van Lint (PPR) Paula Middendorp (PSP) Hans de la Mar (PSP) Stadhuisplein 1 Leiden Naar aanleiding van het bericht in uw krant dat C en A definitief niet gaat bouwen, het volgende: C en A heeft voor Leiden een 'zuig kracht" voor mensen uit de regio en is dus belangrijk voor de ove rige middenstand. Dit is, zoals zoveel dingen, kennelijk de ge meenteraad ontgaan. De gemeenteraad en vooral PvdA Paaltjes Maniak Waal is bezig de middenstand in Leiden kpot te maken. C en A is nu het volgende voor beeld hiervan! Steenstraat Sta tionsweg en Omstreken zijn zo goed als dood gemaakt. Niet meer te bereiken, parkeerplaat sen weg, paaltjes planten, duur parkeren. Men noemt dit uitster- vingsbeleid van "een aanloop- route naar de stad". Maar nu be gint hij ook al van binnenuit met dit uitstervingsbeleid. In de Breestraat staan 14 winkels te huur of te koop. In de Haar lemmerstraat zijn huizen ge bouwd, waar is Waal in gods naam mee bezig? Ik ben vóór een uitstervingsbeleid, maar dan wel binnen de gemeen teraad. Die zijn totaal verkeerd bezig en gaan gewoon door. Zij luisteren naar niets en niemand, planten palen, sluiten wegen af, breken Leiden op enz. enz. Steeds meer mensen gaan naar de omliggende gemeenten om hun inkopen te doen en dat is een kwalijke zaak. Ik kan C en A alleen maar gelijk geven, na al die jaren van tegen werking. Het zal voor Leiden en de omlig gende middenstand een verlies zijn als C en A weg is. Als C en A naar Leiderdorp zal gaan, kost dit Leiden tienduizen den bezoekers, die niet alleen bij C en A kwamen, maar ook in de andere (omliggende) zaken. "Waal, wie is de volgende die je uit Leiden pest??" Ik hoop dat Waal langzamerhand wakker wordt!! HET IS NOG NIET TE LAAT, Lei den is nog niet helemaal dood!! Door de Stationsweg weer open te maken, zal Leiden weer wat beter bereikbaar zijn en dat is wat iedereen wil. MAAK VAN LEIDEN GEEN "LIJDEN". John van Delft Steenstraat 45 Leiden Het aktievoeren dat ondergeteken den hebben gedaan t.a.v. het ge meentebeleid dat als je de "ade ren naar een hart dichtknijpt, het hart doodgaat", betrof de afslui ting van de Stationsweg. Het be wijs voor dit "dichtknijpen" wordt nu wel erg duidelijk gele verd door het feit dat C en A overweegt Leiden de rug toe te keren. Een bedrijf als C en A dat al 19 jaar met de gemeente bezig is voor nieuwbouw en alleen maar tegenwerking heeft onder vonden, is het goed zat. Wat betreft de politiek van wethou der Waal, moet men in de PvdA eens goed beseffen, dat hier indi rect moord wordt gepleegd op de werkgelegenheid van heel Lei den. Wij wensen het college veel wijsheid toe in de besluitvor ming betreffende het beleid Sta tionsweg. Het duo Kok en Van Dam, Steen straat 47, Nieuwe Beestenmarkt 20-22, Leiden. ïïöfrr Er wordt gespeeld op zondagmiddag 20 nov.. 4 en 11 dec., 15 en 22 jan., 5. 12 en 26 febr., 18 en 25 maart De competitie zal bestaan uit teams van minimaal 4 personen (2 heren, 2 dames). Teams kunnen rechtstreeks inschrijven onder een door hen zelf te bepalen naam; ook een bedrijfsnaam is toegestaan. De spelers mogen uit verschillende verenigingen komen. Een wedstrijd bestaat uit 4 partijen: 2 gemengd dubbels 1 heren dubbel 1 dames dubbel Een partij duurt 60 minuten, inclusief inslaan, ledereen speelt minimaal 10 middagen, elk 2 partijen van 60 minuten. De teams worden naar sterkte in poules ingedeeld. .Kosten: 150,- per persoon. Voor Leidsch Dagblad abonnees 135,-. INSCHRIJFFORMULIER Speelsterkte team: Ondergetekende D B competitie nivo, landelijke norm* oC competitie nivo, landelijke norm* nasnrinrdD competitie nivo, landelijke norm* a(jres;c>E recreatie nivo; gevorderd maar nog geen D-nivo* aF recreatie nivo; beginnend, 1e/2e jaars* woonplaats code: naam team^treffende hokie zwart maken. Na inzending van dit formulier ontvangt u ruim voor Abonnee Leidsch Dagblad: ja/neen. aanvang het volledige programma. Opsturen aan Leidsch Dagblad/Dekker Tennis wenst in te schrijven voor de zondagmiddag - winter Toernooi, Postbus 54. 2300 AB Leiden tel dubbel - competitie 83-64. nnn .onn. i/Al 01711-19301. Vóór 10 november 1983.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 19