IT- s i 1 mededelingen gemeentebestuur n leiden 31okt.tkn4nov.'83 leiden Raads- en commissie vergaderingen Begrotingsbehandeling in commissies Vorig jaar koos de gemeenteraad voor een ande re opzet m.b.t. voorbehandeling van de begro ting in raadscommissies. Gebleken is dat deze vorm van aanpak goed bevalt. Ook dit jaar kiest de gemeente voor deze opzet. Hieronder treft u een overzicht van de diverse commissies aan, welke zich komende week over de begroting van 1984 buigen. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden Dinsdag 1 november a.s. om 14.00 uur in de B&W-kamer van het stadhuis. Begrotingsbehandeling Commissie voor Personeel en Organisatie Dinsdag 1 november a.s. om 19.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Begrotingsbehandeling. Commissie voor Economische Aangelegenheden Woensdag 2 november a.s. om 14.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Begroting Dienst Reiniging Havens en Waren markten. - Dienst Groenoordhallen. - Openbaar Slachthuis. - V.V.V. - Economische Zaken. Commissie Volkshuisvesting Donderdag 3 november a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Ter behandeling van de begroting 1984, inclusief de nota van aanbieding met bezuinigingsvoorstel 1983 en concept meerjarenbeeld 1985-1987 en de informatieve nota. Belangstellenden, die naar aanleiding van de behan deling van de begroting het woord willen voeren, worden hiertoe van 14.00 tot 14.30 uur in de gelegen heid gesteld. Zij dienen dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ken baar te maken via telefoonnr. 254237. Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Vrijdag 4 november a.s. om 14.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Ter behandeling van de begroting 1984, inclusief de nota van aanbieding met bezuinigingsvoorstel 1983 en concept meerjarenbeeld 1985-1987 en de informatieve nota. Belangstellenden, die naar aanleiding van de behan deling van de begroting het woord willen voeren, worden hiertoe van 14.00 tot 14.30 uur in de gelegen heid gesteld. Zij dienen dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236, kenbaar te ma ken. Commissie voor Onderwijs, Samenlevings opbouw en Emancipatie Maandag 7 november a.s. in de raadzaal van het stadhuis. Begrotingsbehandeling. Agenda: 14.00-16.30 uur: Onderwijs. 16.30-17.30 uur: Emancipatie. 17.30-19.30 uur: Pauze. 19.30-21.30 uur: Programma Specifiek Welzijn 1984. 21.30-22.30 uur: Minderheden. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport Dinsdag 8 november a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Cultuur. Gezondheidszorg. Maatschappelijke dienstverlening. Sociale werkvoorziening. 20.00 uur: Sport. Bovenstaande raads- en commissiever gaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen as Inspraakcommissie Dinsdag 1 november a.s. om 20.00 uur in kamer 222a van het stadhuis. Agenda: Ad-hoc inspraakprocedure inzake het voornemen van de Burgemeester om een 15-tal café's een bij zondere ontheffing van het sluitingsuur te verle nen. Reglement klachtenbehandeling. Discussiestuk standaard-inspraakprocedures. Procedureverordening Specifiek Welzijn. Standaardprocedure functioneren werkgroepen in Stadsvernieuwingsgebieden. Concept standaardprocedure inzake inspraak bij de voorbereiding van nota's. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het secretariaat van de Inspraakcommissie kamer 111a, stadhuis, telefoon: 254167. Raad van advies voor verkeers- en vervoers- aangelegenheden Woensdag 2 november a.s. om 15.00 uur in ka mer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorproce dure. Voor informatie kunt u bellen: 254501. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 4 november a.s. om 13.30 uur in kamer 222a van het stadhuis. Agenda: 13.30 uur: Uitspraak inzake het beroepschrift van Passage Noordwijk B.V. 14.30 uur: Bezwaarschrift van de heer R.A.G.J. Dagelet tegen afwijzing van verzoek om registratie als woningzoekende. 15.10 uur: Bezwaarschrift van de heer M. Berrak tegen afwijzing van verzoek om regis tratie als woningzoekende. 15.30 uur: Bezwaarschrift van de heer L.J. van Leeuwen tegen afwijzing van verzoek om registratie als woningzoekende. Voor informatie kunt u bellen: 254168. Voor informatie 'Overige vergaderin gen' zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Diversen b) zij die een huurwoning achterlaten van de Leidse Woning Stichting, van een woningbouwvereni ging, of een particuliere eigenaar (met verklaring van wederverhuur), met een kale huurprijs be neden de f 425,— per maand. Het voordragen van kandidaten zal mede plaatsvin den o.g.v. inschrijfduur en leeftijd. Hoe kan men zich opgeven? Door schriftelijk te reageren naar de Directie Woon ruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden, vóór 18-11-1983. Weddesteeg 4 op Monumentenlijst Burgemeester en Wethouders maken bekend bij hun besluit van 30 september 1983, no. 21339 te zijn over gegaan tot plaatsing van het pand Weddesteeg 4 te Leiden op de Monumentenlijst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden geduren de één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het ingevolge artikel 10 der Monumentenverordening verboden is een beschermd monument te beschadigen, te vernie len of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zo danige vergunningen gestelde voorschriften een be schermd monument gedeeltelijk af te breken, te ver plaatsen of in enig opzicht te wijzigen danwel een be schermd monument te herstellen of te gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangheb benden schriftelijk bij de Gemeenteraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Jaarverslag 1982 Archeologische Begeleidings commissie verschenen Net als voorgaande jaren brengt de Archeologische Begeleidingscommissie een verslag over het vooraf gaande jaar uit. Het verslag bestaat wederom uit een gebundelde verzameling rijk geïllustreerde artikelen waarin een aantal archeologische hoogtepunten de revue passeren. Een greep uit de inhoud: - onderzoek naar het voormalig (molen lbolwerk 'de Put' aan het Galgewater. - artikelen over vondsten in de kleine Cronesteinse polder en Stevenshofjespolder. - de vondst in Leiden van een stuk leer met afbeeldin gen uit de 14e/15e eeuw. Waar verkrijgbaar? Het jaarverslag 1982, dat ruim 100 pagina's telt, gaat f 12,50 kosten. Exemplaren zijn vanaf maandag 31 oktober a.s. verkrijgbaar aan de balies van het stad huis, het Stadsbouwhuis en het Museum de Laken hal. Jaarverslag '79 Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest Vanaf a.s. maandag 31 oktober ligt gedurende veer tien dagen voor een ieder in kamer 314 van het stad huis de jaarrekening 1979 van het Psychiatrisch Zie kenhuis 'Endegeest' ter inzage. Tegen kostprijs is de jaarrekening 1979 voor f 15,— te verkrijgen. Gemeentewoning te koop Burgemeester en Wethouders zijn voornemens over te gaan tot de uitgifte in erfpacht van het perceel Rijnsburgersingel 4 te Leiden Bij deze uitgifte zal een verbetering van de op het per ceel gevestigde opstal (een woning), uit te voeren door erfpachter, verplicht worden gesteld. De jaarlijks te betalen erfpachtcanon met betrekking tot de waarde van de betreffende grond (71 m2) be draagt f 1.663,— voor de eerste erfpachtsperiode van 5 jaar. De uitgifteprijs, zijnde de eenmalig te betalen vergoe ding voor de betreffende woning bedraagt f 30.000,- k.k. Informatie over het genoemde onroerend goed (uit- giftevoorwaarden, verbeteringsplannen, subsidiemo gelijkheden, etc.) en de mogelijkheid om u voor deze uitgifte in te schrijven is vanaf maandag 24 oktober t/m vrijdag 28 oktober a.s. aanwezig in de hal van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, alhier. Bij de selectie van de inschrijvers genieten de volgen de personen de voorkeur: 1degenen die als woningzoekenden staan geregis treerd bij de gemeentelijke directie Woonruimte verdeling en/of een woning van een Leidse wo ningbouwvereniging of Leidse woningstichting leeg kunnen achterlaten; 2. degenen die een particuliere huurwoning in Lei den leeg kunnen achterlaten beneden de huur- prijsgrens (thans f 850,— per maand, kale huur). Voor degenen die na selectie als serieuze gegadigden voor deze uitgifte overblijven organiseert de gemeen te t.z.t. bezichtiging van de woning. In dat verband worden belangstellenden dringend verzocht de huidige bewoner van de woning niet las tig te vallen met verzoeken om bezichtiging. Aanmelding voor hofjes woningen Voor een aantal gerenoveerde hofjes worden kandi daten gevraagd door de Directie Woonruimteverde ling. De huur is vanaf f 300,— tot 500,— per maand. Wie komen in aanmerking? a) zij die geregistreerd staan als woningzoekende bij de Directie Woonruimteverdeling en 50 jaar of ouder zijn, en Nieuwe kapverordening Dinsdag 1 november a.s. treedt er in Leiden een nieu we kapverordening in werking. Deze verordening ligt vanaf heden voor een ieder, ge durende drie maanden ter inzage in kamer 209 (twee de verdieping) van het Stadsbouwhuis. Nieuwe regels voor het kappen van bomen Ook in de nieuwe verordening blijft het kappen van bomen strafbaar. Er zijn bovendien meer mogelijkhe den opgenomen om een vergunning te weigeren. Tot nu toe kon een vergunning slechts geweigerd worden als het om een mooie boom ging, ook al staat deze in uw eigen tuin. Naast het feit dat een boom mooi is, kunnen ook an dere voordelen van een boom tot weigering van een vergunning leiden. B.v. de waarde van een boom voor de omgeving, zijn ouderdom en zijn invloed op de bodemgesteldheid en luchtzuiverende werking. Herplantingsplicht In de nieuwe kapverordening is tevens de al geruime tijd bestaande herplantingsplicht verruimd. Wanneer een boom door nalatigheid of calamiteit verloren is gegaan, kan zelfs herplant van een gelijkwaardige boom verlangd worden. Zelfs bij verwaarlozing kan al worden ingegrepen. De verordening is dus strenger dan haar voorganger. Ten slotte Het is beslist niet zo dat er geen bomen meer gekapt mogen worden. De nieuwe regels zijn er in de eerste plaats voor om te voorkomen dat bomen onnodig verloren gaan. Geeft een boom echt hinder, dan is snoeien of ver planting vaak een oplossing. Helpt dat niet, dan is kappen onvermijdelijk en zal er een vergunning afge geven kunnen worden. Zover hoeft het allemaal niet te komen. Loop daarom eens binnen bij de Direktie Groen in het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72, tel. 254610. De mensen van deze afdeling zijn u graag van dienst met het geven van adviezen en behulpzaam bij het vinden van een passende op lossing. - Sophiastraat 96, verbouwen en uitbreiden woning; - terrein tussen Maredijk 119 en 135, bouwen woon gebouw bevattende 40 woningen; - Rijndijk 251, bouwen carport; - Rijndijk 253, bouwen carport; - Rembrandtstraat 22, inwendig verbouwen en ver helen woningen; - Bernhardstraat 3 tot en met 95, 2 tot en met 30, Willem de Zwijgerlaan 377 tot en met 411, Bern- hardkade 19 tot en met 34 en Beatrixstraat 13 tot en met 41, renoveren 111 woningen met de daarbijbe horende bergingen; - Willem de Zwijgerlaan 233 tot en met 345, 353 tot en met 363, 371 tot en met 375, renoveren 56 wo ningen, 44 bergingen en bouwen 24 bergingen in de Marijkestraat, Margrietstraat en Irenestraat; - Margaretha Simonskade 40, plaatsen erfafschei- ding; - Margaretha Simonskade 42, plaatsen erfafschei- ding; - Atjehstraat 31, bouwen volière; - Madoerastraat 5, verbouwen en uitbreiden woning; - Witte Singel 70 en 71, verbouwen, verhelen en uit breiden panden en bouwen fietsenberging en vuil- en fustopslagruimte; - Herenstraat 22, maken etalage aan de Bloemisten laan; - Hovens Gréveplein 18, plaatsen pergola; - nabij Rijndijk en Dijkhoflaan, bouwen hoogspan ningsstation; - Lage Rijndijk 68a, gedeeltelijk optrekken rechter zij- en achtergevel. Bovengenoemde bouwplannen liggen met ingang van 31 oktober 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, in kamer 021. Gedurende de termijn van terinzagelegging is een ieder bevoegd schriftelijk be zwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders. Verleende bouwvergunnirigen Burgemeester en wethouders hebben op 25 oktober 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Zoeterwoudseweg 25a, bouwen opslagplaats en plaatsen erfafscheiding; - Zwartemeerlaan, bouw van een buurtwinkel en een horecaruimte. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent betroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 7 en 3 maandag 31 oktober Wijk 2 en 8 woensdag 2 november Wijk 5 en 7 donderdag 3 november Wijk 4 en 6 vrijdag 4 november Bouw vergunningen Te verlenen bouwvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet de volgende bouwver gunningen te verlenen: - Herensingel 27a-b, wijzigen onderpui; - Maresingel 33-33a, vernieuwen riolering; Ruimtelijke ordening Bouwplan uitbreiding clubgebouw vereniging Marnix aan de Cruquiuslaan Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be- kend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een periode van ten hoogste 5 jaren vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestem mingsplan Haagse Schouw ten behoeve van de tijde lijke plaatsing van een houten loods voor de jeugdver eniging Marnix aan de Cruquiuslaan. De gronden zijn ter plaatse bestemd voor openbaar groen, waarop geen bebouwing is toegestaan. Het bouwplan ligt met ingang van 31 oktober 1983 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedurende deze termijn bezwaar in dienen tegen het verlenen van deze vrijstelling bij het college van Burgemeester en Wethouders van Lei den, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Hinderwet Beschikking vrijstelling methylbromide Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij ter openbare kennis dat door de Hoofdinge nieur-Directeur van de Provinciale Directie voor de Bedrijfsontwikkeling in Zuid-Holland, te Gouda op 19 oktober 1983 aan W. de Groot, Besjeslaan 2, 2314 AZ Leiden, een verklaring van geen bezwaar is afgege ven als bedoeld in de Beschikking Vrijstelling Methyl bromide welke is gepubliceerd in de Staatscourant van 17 juli 1981, nr. 134, ten behoeve van het ont smetten van grond ten behoeve van de teelt van tul pen op een perceel grond aan de Besjeslaan, alhier. Deze verklaring ligt vanaf heden tot 2& januari 1984 voor een ieder ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis (Directie Milieu), Langegracht 72. Voor nadere inlichtingen betreffende deze aangele genheid kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, tel. 071-254436 of bij genoemde Hoofdingenieur-Di recteur te Gouda, tel. 01820-14755.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12