D 'Alleen winst brengt het vertrouwen terug' c Feyenoord-experiment "uitstekend geslaagd" Archibald zet Spurs op winst Rode kaart Mölby bederft Ajax-feestje Beveren blijft ongeslagen Pfaff kan Bayern M. niet redden Rotterdammers dollen Roda JC Barcelona kansloos PSV komt EC-kater te boven Inter puntje rijker LONDEN (Reuter) De voorspel lers hebben, voorlopig althans, gelijk gekregen. Manchester United en Liverpool zijn de beste ploegen in de Engelse eerste di visie. De bekerwinnaar en de ti telverdediger nemen na de tien de speeldag van zaterdag respec tievelijk de plaatsen één en twee in. United heeft twee punten meer dan Liverpool: 22 tegen 20. Manchester United verstevigde zijn toppositie door de uitwed strijd tegen Sunderland met 1-0 te winnen. Het enige doelpunt werd in de 19e minuut door Wil- kens uit een strafschop gemaakt. Liverpool won met dezelfde cij fers bij Queens Park Rangers. Zeven minuten voor tijd maakte invaller Nicol de winnende tref fer. Door deze winst kwam Li verpool van de vijfde op de twee de plaats terecht. Southampton had Liverpool voor kunnen blijven als de uitwed strijd bij Luton Town gewonnen was. Het werd een bittere neder laag met 1-3. Bij Feyenoords tegenstander Tot tenham Hotspur was spits Archi bald opnieuw produktief. Het enige doelpunt in het duel tegen Birmingham City was zijn tiende dit seizoen. De dreigementen van Arsenals manager Terry Neill leidden tot een ruime over winning op PSV's UEAF-beker- tegenstander Nottingham Fo rest. Nadat Neill dreigde uitver koop te houden in de spelers groep speelde Arsenal een beste wedstrijd. Forest werd overklast: 4-1. Sport PSV-Haarlem 6-0 (4-0). 22. Koolhof (strafschop) 1-0. 27. Thoresen 2-0, 29. Stevens 3-0. 35. Thoresen 4-0, 53. Koolhof (strafschop) 5-0, 84. Ste vens 6-0. Scheie" Toeschouwers: Stevens (PSV). Go Ahead Eagles-Ajax 1-3 (1-2). 6. Vanenburg 0-1, 29. Ophof 0-2. 38. Boerebach 1-2, 61. Van Basten 1-3. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 15.000. Gele kaart voor Schrijver en Oude Wesselink (Go Ahead Eagles), Schoenaker en Möl by (twee. rood) (Ajax). Roda JC-Feyenoord 0-4 (0-2). 35. Je- liazkov 0-1, 42. Jeliazkov 0-2, 66. Hoekstra 0-3, 72. Hoekstra 0-4. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 16.500. FC Utrecht-PEC Zwolle 6-2 (3-1). 3. Van Kooten 0-1, 6. Adelaar 1-1, 18. Van Veen 2-1,30. Kruijs 3-1, 53. Van de Akker (strafschop) 4-1, 61. Kam- stra (eigen doel) 5-1. 76. Rietveld 6- 1, 90. Booy 6-2. Scheidsrechter: Ho- bé. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Weggelaar en Van Moorst (beiden PEC Zwolle). Sparta-Helmond Sport 3-3 (?-!). 11. Corbijn 0-1. 15. Holverda 1-1, 20 Holverda 2-1. 47 Blind 3-1,62. Lub- se 3-2, 75. Edelbloedt 3-3. Scheids rechter: De Schepper. Toeschou wers: 5.000. Gele kaarten: Lubse en De Wert (beiden Helmond Sport). AZ'67-FC Groningen 0-0. Scheids rechter: Severein. Toeschouwers: 5.970. DS'79-Volendam 2-0 (2-0). 35. Mate- na 1-0, 43. Braham 2-0. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Guyt (Volendam). Willem II-FC Den Bosch 1-0 (0-0). 75. Van Gils 1-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 9.000. Gele kaart: Brands (Den Bosch). Excelsior-Fortuna Sittard 6-0 (1-0). 39. 59. 71. en 95. Beukers 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, 86. Van Goozen 5-0, 90. Pat- tinama 6-0 (strafschop). Scheids rechter: Manuel. Toeschouwers: EERSTE DIVISIE FC VW-NEC 2-1 (0-0). 70. Anton Janssen 0-1, 72. Nijssen 1-1, 81. Cox 2-1. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 2.100. Gele kaart: Van Rossum (NEC). Veendam-Vitesse 1-1 (1-1). 9. Van der Vlag 1-0, 27. Van den Akker 1-1. Scheidsrechter: Oetelmans. Toe schouwers: 1.100. Gele kaart: Koops (Veendam). Den Haag-Eindhoven 4-0 (2-0). 32. Linford 1-0, 36. Linford 2-0, 49. Lin- ford 3-0, 86. Pen 4-0. Scheidsrech ter: Kardol. Toeschouwers: 2.500. Wageningen-De Graafschap 1-1 (0- 0). 60. Galgenbeld 0-1. 68. Van der Pol 1-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 4.000. RBC-FC Twente 0-2 (0-1). 31. Ash- croft 0-1, 86. Sanchez Torres 0-2. Scheidsrechter: Van der Leek. Toe schouwers: 6.000. Gele kaart: San chez Torres en Snelders (Twente), Johan Molenaar (RBC). Telstar-Heerenveen 5-1 (3-0). 4. Fa- renhorst 1-0,16. Meijer 2-0,44. Weij- ers 3-0, 63. Bakker 3-1, 68. Faren- horst 4-1, 80. Wildschut 5-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 1.800. Gele kaart: Lies- dek (Telstar) en Gotink (Heeren veen). Heracles-SW 1-1 (1-1). 21. Kruzen 1-0,30. Oost 1-1. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 3.000. DEVENTER (GPD) Na drie min of meer mislukte competitie-opvoeringen, waarin de landskampioen vier punten morste tegen Haarlem, FC Groningen en FC Den Bosch, heeft Ajax tegen Go Ahead Eagles de draad van de overwinning weer opgepakt. Maar hoe simpel die winst (1—3) op zich ook tot stand kwam, erg overtuigend was het allemaal niet wat Ajax gistermiddag in de Adelaarshorst liet zien. Boven dien werd het feest grondig be dorven door de rode kaart van Mölby. Sinds die gedenkwaardige Ajax-- Feyenoord heeft de door tal van oorzaken aangetaste formatie van Aad de Mos niet meer kun nen imponeren en lijkt de ploeg de naweeën van het Europese beker-echec in Griekenland nog altijd niet te boven. Daarom slaakte de Ajax-trainer gisteren ook een zucht van verlichting dat V 6rWcHTHlg het vormverlies niet gepaard ging met één of meer verhespun- gezicht hebben gekregen als Go Ahead Eagles de tegenstander met wat minder schroom en wat meer agressiviteit tegemoet zou zijn getreden. Nu mocht Ajax op de eigen helft ook ongestoord zijn gang gaan maar hield wel permanent drie tot vier man achterin om niet verrast te worden. Die speelwijze had tot gevolg dat er vrijwel nim mer sprake was van een vloeien de aanvalslijn en alles teveel op toeval berustte. Ajax vertrouwde echter op de individuele klasse en wachtte geduldig op de fou ten bij de tegenstander. BRUSSEL (BELGA) - Beveren is ook op de elfde speeldag van de Belgische voetbalcompetitie on geslagen gebleven. De Waaslan- ders dwongen Club Brugge een gelijkspel af (3-3) en behielden de eerste plaats op de ranglijst. Se- raing naderde tot op twee punten door in Luik met 4-1 te winnen van Beringen. De derde plaats op de ranglijst wordt gedeeld door Anderlecht (2-2 tegen Antwerp) en Cercle Brugge (1-1 bij Gent) met vier punten achterstand op de leider. Beerschot gaf voor de vierde keer dit seizoen een voorsprong 2-0 uit handen. Tegen Standard Luik zat de Antwerpse ploeg bij rust nog op rozen door doelpun ten van Gzil en Claudio. Sciascia zette Antwerp na de onderbre king op de doornen door zijn ei gen doelman te passeren. Ples- sers scoorde van afstand de ge lijkmaker. Waterschei prees zich andermaal gelukkig met van Ed dy Voordeckers. Hij had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de overwinning (3-0) op Lokeren en deelt de eerste plaats op de topscorerlijst nu met Roger Raeven (RWDM) en Vandenbergh. Dit drietal schoot zeven keer raak. Ondanks de aanwezigheid van Reavan wil het met Molenbeek nog niet vlotten. De ploeg bleef onderaan de ranglijst door het belangrijke degradatieduel tegen Lierse te verliezen: 0-2. Het laag geklasseerde FC Luik kon even min imponeren bij Waregem, dat door twee doelpunten van de Oostenrijker Niederbacher al voor rust de overwinning gestal te gaf. André Hoekstra "landt" op Roda-goalie Jos Smits, nadat hij Feyenoords 4-0 ter wereld heeft geholpen. (Foto anp> MAANDAG 24 OKTOBER 1933 STUTTGART (SID) - De Belg Jean-Marie Pfaff is al weken de beste man van Bayern München. De doelman kon echter niet ver hinderen, dat zijn club in acht dagen vier punten achterop raak te bij titelverdediger Hamburger SV. Na het verlies met 0-2 bij I FC Köln verloor Bayern zaterdag met 0-1 bij VFB Stuttgart. Pfaff voorkwam, net als vorige week in Keulen, een nederlaag met grotere cijfers. Voorlopig blijkt Pfaff een veel be tere aankoop dan Sören Lerby van Ajax. De Deen speelde tot nu toe, mede door een blessure, ma tig tot slecht. Volgende week mag hij van de tribune toekijken: zaterdag kreeg Lerby zijn vierde gele kaart en dat houdt automa tisch een schorsing van een wed strijd in. Kelsch velde Bayern München za terdag in het stadion van Stutt gart, met 69.000 toeschouwers uitverkocht, met een kopbal. HSV, woensdag in Roemenië uit gegleden, speelde thuis tegen een stug verdedigend VFL Bo- chum opnieuw een bijzonder slechte wedstrijd. Bochum nam bij een snelle uitval de leiding door Zugcic. De rake strafschop van Kaltz was een cadeautje van scheidsrechter Michel. Hartwig zorgde vijf minuten voor tijd voor de volle winst. Vice-kampioen Werder Bremen behaalde bij Bayer Ürdingen de eerste overwinning op vreemde bodem. Het werd 0-3 door Meier en Vóller (2). De thuisclub speel de meer dan een helft met tien man. Brinkmann kreeg rood na dat hij Voller van achteren had getrapt. FC Köln behaalde even eens de eerste uitzege: 3-1 bij FC Nürnberg. KERKRADE (GPD) - Roda JC heeft zich in de topper tegen Feyenoord zonder slag of stoot naar de slachtbank laten leiden bij de eerste echte krachtproef van de competitie deed de Kerkradenaren in eigen omgeving niets om de eerste seizoensnederlaag af te wenden. verzuimde Ophof de winst Ajax een nog florisanter aanzien te geven toen hij vanaf elf meter (overtreding van Jongbloed con tra Boeve) verzuimde de vete raan onder de doelverdedigers te passeren. Die gemiste strafschop vormde uit eindelijk ook de inleiding voor de rode kaart van Mölby. En die bedierf het feestje dat Ajax dacht te vieren volledig. Het „heilige vuur" dat de 16.500 toeschouwers voor het duel te gen competitieleider Feyenoord hadden verwacht, bleef tot ie ders verbazing en verontwaardi ging uit. De Rotterdammers, met Johan*Cruijff en Ruud Gullit in de hoofdrol, konden Roda JC naar hartelust dollen en simpel naar 0-4 uitlopen. De Kerkradenaren leken het wel welletjes te vinden na tien wed strijden, als enige eredivisieclub. ten. En dat dankte Ajax dan allereerst aan Gerald Vanenburg, die al na vijf minuten van ver buiten het strafschopgebied een schot ver zond waar doelman Jan Jong bloed slechts naar kon kijken. Van het ene op het andere mo ment groeide de behendige Utrechter ook in zijn rol als vormgever, die Aad de Mos hem had opgedragen nu Felix Gasse- lich geruime tijd buitenspel staat. „Die goal van Vanenburg", beken de Aad de Mos na afloop gretig, „was een enorme opluchting. Zo'n opsteker hadden we hard nodig na het verlies in Den Bosch. Want de overwinning was het enige dat telde. Alleen op die manier keert het zelfvertrouwen terug". En dat wordt niet bereikt via een forse geldboete of een straftraining die deze week volg de op de afgang in Den Bosch. „Op deze manier hoeft het voor mij in elk geval niet meer", klaagde Peter Boeve naderhand, daarbij wijzend op pijnlijke enkelban den die hij overhield aan de oe fenpartij die volgde op de door Aad de Mos gepredikte straftrai ning. „We kwamen half dood van de training en moesten vervol gens diezelfde dag nog een oe fenwedstrijd spelen. Dat is bijna vragen om blessures". Toch miste die harde aanpak zijn uitwerking op de Ajacieden niet. Het ooit zo sprankelende voetbal bleef weliswaar achterwege, maar aan ijver en werklust ont brak het de landskampioen dit keer niet. Toch zou deze ontmoe ting vermoedelijk een heel ander „Wij hadden bovendien de groot ste moeite", erkende GA-trainer Henk Wullems naderhand grif, „om Vanenburg te bestrijden. De ploeg werd in verwarring ge bracht door de rol die hij speel de, zoals de spelers ook niet zo goed raad wisten met Frank Rij kaard". De vervanger van de al vroeg naar de kleedkamer ver trokken Molenaar nam op het middenveld de plaats in van Möl by en legde ook de basis voor de tweede treffer. Een kwartier voor rust ontdeed Rijkaard zich sim pel van Witbaard, uit de voorzet die volgde greep Jan Jongbloed mis en kon Edo Ophof ongehin derd raak koppen: 0-2. Aan Ophof dankte Ajax het ook dat Eddy Bosman amper in het stuk voorkwam. Gewaarschuwd voor de aanvallende kracht van de Fries was Ophof toegevoegd aan het middenveld. Hij slaagde er vrijwel steeds in het steun punt in de Deventer ploeg ver van het doel van Galjé te houden. Een met geel bestrafte overtre ding van Schoenaker zou Go Ahead Eagles acht minuten voor rust echter alsnog terug in de ra ce brengen. Na de door Veldma te genomen vrije schop greep Si- looy niet krachtig genoeg in en was het schot dat vertrok van de voet van Boerebach doelman Galjé te machtig: 1-2. Dat de thuisclub na de rust zowaar nog uitzicht kreeg op de gelijk maker (kansen voor Eykelkamp en Woudsma) zegt minder over de aanvalskracht van Go Ahead Eagles dan over de zwakte van de Ajax-defensie, die andermaal niet kon overtuigen. Daarom was het ook maar goed voor de lands kampioen dat Oude Wesselink zich totaal verkeek op een voor zet van Ophof en Marco van Bas- BARCELONA (SID) FC Barcelona, dat in Nijmegen al moeite had met NEC in het Europese bekerwinnaarstoernooi, heeft zaterdag de topper in de Spaanse competitie tegen Real Madrid verloren. Het werd in sta dion Nou camp, waar 120.000 Catalanen keken, 1-2. Zonder de geblesseerden Maradona en Schuster was Barcelona kansloos. Juanito benutte al in de 13e minuut een strafschop na een handsbal. Drie minuten later werd het gelijk door Quini, eveneens uit een straf schop voor hands. Weer drie minuten later maakte Santillana 1-2. Real heeft die voorsprong stug verdedigd in de resterende 71 minuten. DEN HAAG - PSV heeft de Eu ropa Cup-kater zaterdag avond weggespoeld tegen Haarlem. Met een 6-0 over winning bleven de Eindhove- naren in het spoor van koplo per Feyenoord. FC Utrecht profiteerde van Roda's kans loze verlies tegen de Rotter dammers, door naar de vier de plaats op te schuiven. De club deed dat met mooi voet bal en een half dozijn doel punten tegen PEC Zwolle. FC Groningen was fortuinlijk bij AZ '67, dat in Alkmaar een strafschop miste (0-0) en Sparta gaf thuis een punt weg aan hekkesluiter Hel mond Sport: 3-3, na een 3-1 voorsprong. Voor het eerst dit seizoen func tioneerde het middenveld van PSV naar behoren, met Arie Haan en Ton Lokhoff in de rol van uitblinkers tegen Haarlem. Toen Haan halver wege de tweede helft zijn plaats afstond aan Landsber gen, gingen ook voor het eerst in deze competitie de handen van het publiek waarderend op elkaar. Min stens even groot was de in breng van Lokhoff, die de concurrentieslag met Jan Poortvliet defenitief schijnt te hebben gewonnen. Poort vliet zat zaterdagavond zelfs niet eens meer op de reserve bank. "Maar daar hoeven geen con clusies aan te worden ver bonden", aldus trainer Jan Reker. "Poortvliet wil alleen zijn wedstrijdritme niet ver liezen en daarom heeft hij meegespeeld in het tweede. Over het afstoten van Poort vliet wordt niet serieus ge dacht". Na de kater tegen Nottingham Forest dacht PSV wel serieus aan Haarlem. Met treffers van Thoresen (2), Stevens (2) en van Koolhof (2x uit straf schoppen) bewezen de Eind- hovenaren, dat ze weer in zichzelf geloven. FC Utrecht combineerde tegen PEC Zwolle een grote sco ringsdrift met mooi voetbal. Dat, plus het feit dat het arbi trale trio slecht het oog had op buitenspelsituaties, maak te dat de bijnaam van Piet Schrijvers nu echt kan veran deren in "het lek van PEC". OOST-BERLIJN - Carl Zeiss Jena, tegenstander van Sparta in de tweede ronde van het UEFA-bekertoer- nooi, heeft zaterdag op de achtste speeldag van de Oostduitse competitie in de eerste divisie met 0-5 verlo ren van Dynamo Berlin. Je na bivakkeert nu met slechts drie punten nog steeds op de voorlaatste plaats. Dynamo Berlin kwam door de zege aan kop met twaalf punten. Zesmaal werd hij g Johnny Rep nam zijn doel man in bescherming: "We hebben de meest gepasseer de verdediging, maar zonder Schrijvers hadden we al vijf tien doelpunten meer tegen gehad". FC Groningen is in de Europe se slag met Inter Milan boven zijn krachten gegaan. De weerslag van die inspannin gen kwam in de competitie wedstrijd tegen AZ '67 duide lijk aan het licht. De Alk- maarders verzuimden echter gebruik te maken van de ver moeidheid van de tegenstan der, die door blessures en een schorsing vier basisspelers (McDonald, Steenge, Mulder en Waalderbos) moest mis sen. Grote uitblinker van het duel was Groningen-doel- man Schellekens, die zelfs een strafschop van Richard van der Meer keerde, met als goede tweede Fandi, die ten minste nog voor enig gevaar zorgde. Bert Jacobs, de oefenmeester van Sparta, prees zich na af loop van de confrontatie met Helmond Sport nog gelukkig dat de Brabantse hekkeslui ter van de eredivisie in de slotfase het gelijkspel (3-3) verkoos boven iets meer risi co. Anders zou het wellicht nog slechter afgelopen zijn met de Rotterdammers, die in hun tomeloze aanvalsdrift de defensieve taken te vaak vergeten. Zelfs bij 3-1 (onder meer dankzij twee goals van Holverda) gebeurde dat weer. In een poging de misser van Olde Riekerink, die net als te gen Jena vanaf de strafschop stip faalde, goed te maken, ontkentende Sparta een ware klopjacht. Met fatale gevol gen. "Je moet ze met een las so vangen, anders stormt ie dereen naar voren", keek Ja cobs hoofdschuddend achterom. Willem II boekte op eigen veld de eerste overwinning. De Tilburgse ploeg overwon de angst om te verliezen tegen FC den Bosch via spits Wan- ny van Gils, tot-nu toe de meest verguisde speler in het eigen stadion (1-0). Den Bosch bleef daardoor in de degradatiezone, waarin in middels ook Fortuna Sittard is beland. De Limburgse ploeg, waarin Chris Körver (de zoon van trainer Frans) doelman Hans- sen tegen het einde moest vervangen, werd door Excel sior met 6-0 terechtgewezen. Michel Beukers, student uit Barendrecht, maakte voor de tweede keer dit seizoen vier doelpunten in één wedstrijd. Eerder deed hij dat voor Ex celsior (dat de competitie wedstrijd tegen Ajax op 27 november in de Kuip wil af werken) tegen Volendam. Die ploeg ging gisteren in een vierpunten-duel met 2-0 te- nonder bij DS'79. Zelfs het uitzicht op een extra premie kon de Volendammers niet inspireren. Matheid beheer ste de voetballers uit het pa lingdorp zozeer dat trainer Cor van der Hart uitriep: "Drie, vier jongens lieten het ook nu weer finaal afweten. Ik weet niet meer hoe ik dit moet oplossen". De negen eredivisiewedstrij den werden op de elfde speel dag bezocht door 82.000 toe schouwers. Dat waren er 22.000 minder dan in het tien de competitie-weekeinde. ongeslagen te zijn. Zij waren het ogenschijnlijk beu om keer op keer tegen dit record aan te hik ken en legden zich bij voorbaat neer bij een nederlaag tegen Feyenoord. Het verlies van de spitsen Eriksen en Guthrie moest gecompenseerd worden door een extra dosis inzet, maar zelden heeft Roda JC zo'n matte partij gespeeld. Trainer Hans Eijkenbroek: „Als je Feyenoord wilt kloppen, moet je met zijn allen spelen en niet met een enkeling. Na 1—0 was de wedstrijd al gespeeld. Wij heb ben ons door Feyenoord in slaap laten sussen en bleven verstoken van de agressie die normaal ons spel typeert. Na tien wedstrijden is de klap dan toch gekomen. Het voordeel is dat de druk van het ongeslagen zijn van ons afvalt. Wij moeten deze wedstrijd gauw vergeten. Maandag zullen wij er eens goed over praten en dan zand erover", reageerde Eijken broek. In het eerste half uur kón Roda nog gelijke tred houden met het al lesbehalve groots spelende Feye noord; om na de eerste tegentref fer apathisch de acties van de Rotterdammers gade te slaan. Marijnissen en Hanssen gingen weliswaar tot op de bodem, maar waren roependen in de woestijn. De Kerkradenaren konden geen grip krijgen op de motor Cruijff- Gullit. Hanssen en Van de Ven moesten dit duo afwisselend op vangen. maar deze taktiek faal de, omdat Van de Ven veel te aanvallend speelde. In de 34e mi nuut kreeg Roda de rekening ge presenteerd. Een voorzet van Wijnstekers werd door Gullit doorgekopt; Smits twijfelde bij het uitkomen waardoor Jeliaz kov de bal over hem heen kopte. Calderwood probeerde het leer nog uit het doel te koppen, maar verkeek zich lelijk: 0-1. Daarna brak Feyenoord pas goed los. Cruijff soleerde langs twee-drie tegenstanders, bediende Gullit op maat en diens teruggelegde bal werd opnieuw door Jeliazkov simpel in het lege doel getikt. De bezinning tijdens de rust bleek voor de Kerkradenaren tijd ver knoeien. Roda opereerde in de tweede helft zo miserabel, dat de anders zo enthousiaste menigte op Kaalheide er muisstil van werd. De spelers raakten gefasci neerd door de wijze waarop Cruijff, Gullit en Hoekstra het spel ontregelden en met schitte rende voorzetten strooiden. Feyenoord, dat ondanks de lei dende positie op de ranglijst, dit seizoen nauwelijks echt kon overtuigen, kon heerlijk combi neren als gold het een trainings partijtje. In de 66e minuut be ging de uitstekend spelende Hanssen zijn enige fout, door aan de zijlijn de bal te verspelen aan Ruud Gullit. De international speelde Hoekstra knap aan en deze stoof in volle ren langs de verdediging om Jos Smits kans loos te laten: 0-3. Debacle Daarmee was het debacle voor Ro da nog niet compleet. Vijf minu ten later verzond Cruijff een dieptepass op Gullit. De donkere middenvelder leverde een per fecte voorzet af op het hoofd van de volledig vrijstaande Hoekstra, die met een knalharde 0-4 aante kende. Feyenoord drong niet meer aan, maar zelfs toen was Roda niet bij machte een vuist te maken. Roda JC zocht na afloop niet naar excuses. Zeker het gemis van Eriksen en Guthrie deed zich ge voelig merken, want het aanval- strio Hofman, Zuidersma en de jeugdige Grassi (hij speelde zijn eerste volledige wedstrijd) was onzichtbaar en kon geen vuist maken tegen een Feyenoord-de- fensie die vooral in de beginfase enkel zwakke momenten kende. Feyenoord had na het verlies tegen Tottenham Hotspur een variant bedacht om Roda JC uit de tent te lokken. Peter Houtman was naar de bank verwezen en Hoek stra, Gullit en Cruijff doken beurtelings op in de punt van de aanval. Coach Thijs Libregts daarover: „Met continu bewegen in de voorhoede wilden wij Roda voor raadsels plaatsen. Beurte lings moesten de middenvelders hun neus in de spits laten zien, waardoor wij in feite met vier, wisselende, aanvallers speelden. Dat experiment is uitstekend ge slaagd, ofschoon Roda erg zwak voor de dag kwam, en ik denk dan ook, dat wij daarop doorbor duren". ROME (AFP/Reuter) - Internazionale, over tien dagen opnieuw tegen stander van FC Groningen in de tweede ronde van het UEFA-be- kertoernooi, heeft gisteren in de Italiaanse competitie gelijkgespeeld. In de uitwedstrijd tegen Udinese werd het 2-2. Inter bezet nu met vier punten uit zes duels de gedeelde tiende plaats Alleen Pisa (met de Nederlander Kieft) en Genua (met Peters) zijn lager geklasseerd. De ranglijst wordt aangevoerd door landskampioen AS Roma, dat stadgenoot Lazio met 2-0 terugwees. AS Roma, dat tien pun ten verzamelde, wordt op één punt gevolgd door Juventus, Verona en Torino.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14