J In de Keukenhof gaat het ook niet vanzelf t 'Stille nacht' moet het van peil acteurs hebben Concert bii thuiskomst militair Gaaf concert William Byrd Ensemble Stad en rand ZATERDAG 22 OKTOBER 1983 GRAP OEGSTGEEST - "Vreselijk na re reacties", zo zei de Oegst- geester garagehouder Van den Ameele te hebben gehad op de plaatsing van een foto in deze rubriek vorige week waarop zijn bedrijf samen met het poli tiebureau staat afgebeeld. Ter wijl het oogmerk voor het plaatsen van de plaat toch lag in het komische vlak. Cynisch werd de Oegstgeester Herman dad ermee herinnerd aan het feit dat deze bij de melding van een gewapende roofoverval op een autohandelaar, enkele da gen ervoor, had geweigerd naam en toenaam te melden. Evenmin als elk ander nader gegeven over de zaak overi gens. Dit bracht bij de dienstdoende journalist de stoute gedachte boven dat de reden hiervan wel eens zou kunnen zijn dat de overval zich recht onder de ogen van de politie zou hebben afgespeeld en dat deze -uit be grijpelijke schaamte- dit niet durfde bekennen. Snerend be doeld dus naar de Oegstgeester politie, die elementaire inlich tingen niet wilde verschaffen. Natuurlijk niet gericht op de ga ragehouder recht aan de over kant die, zoals ook de begelei dende tekst bij de foto duide lijk stelt, pertinent niets met de zaak uitstaande heeft. Het grapje aan het adres van de po litie had overigens een bittere ondertoon. Je wilt als krant ji lezers toch van feitelijke ge beurtenissen op de hoogte stel len en niet slechts de helft van het nieuws brengen. Daar heb ben lezers gewoon recht op. Sterker nog, dat is in geval van onrustbarend politienieuws, zoals een gewapende roofover val, ook in het directe belang van de lezers. De Oegstgeester politie krijgt deze stelling als een sigaar uit eigen doos ge presenteerd van een vakbroe der, de Haagse politievoorlich- ter Laterveer. Als treffend voorbeeld van falende voor lichting haalt hij hiervoor in Het Nederlands Tijdschrift voor de politie deze maand de zaak van een vermoorde Voor- schotense vrouw, een jaar gele den aan. Toen leidde het ont breken van behoorlijke voor lichting ertoe dat het dorp da gen gonsde van de wildste ge ruchten. "En die zijn niet onge- Bijdrage Henny van Egmond vaarlijk", aldus de politie woordvoerder. Men wist in Voorschoten toen bijvoorbeeld al gauw met ze kerheid te melden dat er een tweede moord moest zijn ge pleegd en wel in of bij de brandweerkazerne. Het ver haal werd gevoed door een gro te concentratie politiemensen die zich daar ophield. Ook deze krant ontving de dag na de moord een tiental telefonische reacties die melding maakten van een tweede moord. Pas dertig uur nadat de vermoor de vrouw was gevonden doet de politie hierover mededelin gen en eerst tien dagen latei- wordt het gerucht ontkracht dat er sprake zou zijn van een tweede moord. De vele politie mensen rond de brandweerka zerne waren leden van het spe ciaal gevormde recherche team. Het was daar alleen maar zolang gehuisvest omdat het plaatselijke politiebureau te klein was. Uit een en ander concludeert La terveer "dat de verantwoorde lijke autoriteiten weinig zicht hebben (gehad) op de functie en de werkwijze van de pers en zich ook niet bewust zijn (ge weest) van het effect dat een in alle openbaarheid opererend maar tegelijkertijd volstrekt zwijgend politie-apparaat in een kleinschalige gemeen schap teweegbrengt. En in een tijd waarin het publiek mid dels televisiespotjes wprdt ge vraagd om het voorkomen van misdrijven als een gezamenlij ke taak van politie en burgerij te zien, (die pet past ons alle maal!) mag er hier en daar wel wat deskundiger aandacht aan voorlichting worden besteed. Er is al voldoende onrust over criminaliteit. Daar ook nog eens de onheil van zwijgen aan toe te voegen kan gevaarlijke vertekeningen geven". PASPOP OEGSTGEEST 'De Landman', het robuuste bronzen beeld dat al tien jaar staat te niksen langs de Oegstgeester Rijnsburger- weg en een tuinder uitkijkend over zijn landerijen moet voor stellen, is niet meer wat hij ge weest is. De ene keer staat het beeld erbij als Sinterklaas of als een travestiet met een em mer op zijn kop, dan weer als werkloze Koos en deze week als skiër met skibril en schof fel. 'De Landman' is het doelwit van spotternij en ludieke acties. Zo wordt het beeld in de volks mond 'de plantsoenambtenaar hard aan het werk' genoemd. De laatste tijd fungeert het als kapstok. Wie is er toch zo leuk om steeds het beeld te versieren met attri buten als een bh, een skibril of een hoed? Op die vraag wilden wij wel eens antwoord hebben. Een reportageteam was snel samengesteld en trok de Oegstgeester Indische buurt En mevrouw Prehn, weel u er soms wat van. was de eerste vraag. "Nee hoor, ik weet van niets". Wel weet mevrouw Prehn dat de attributen 's avonds laat of's nachts worden omgehangen. "Vorig jaar was het beeld verkleed als Sin terklaas. Hij had een mijter op z'n hoofd gekregen en een baard aan z'n kin. Ook hadden ze een rood kleed om z'n li chaam gewikkeld", vertelt me vrouw Prehn. En: "Hij heeft ook wel eens een bord om zijn nek gehad. Wat daar op stond? Dat weet ik niet meer". Even verder, bij de familie Goed hart, krijgen we het antwoord. "Ook ik ga met vakantie, stond er op het bord. En verleden week stond er op: ik ben Koos en ik ben werkloos", zegt me vrouw Goedhart. "Ik sta er el ke keer weer verbaasd over". Ze weet niet wie de daders zijn, voegt ze er nog glimlachend aan toe. De buurtbewoners zijn over het algemeen wel gelukkig met het aangeklede beeld. "Er gebeurt nog eens wat in de wijk". En: "Al die verkleedpartijen zijn handig voor het bezoek dat hier de weg niet weet. Zo ge beurde het dat wij op vijf de cember familie over de vloer zouden krijgen, die hier niet bekend is. Ik heb toen gewoon gezegd: je neemt gewoon de eerste afslag na dat rare, als Sinterklaas verklede beeld", vertelt een vrouw. Na vele malen te hebben aange beld komen we ietsje dichter bij de 'onverlaten'. Mevrouw Meijer namelijk heeft een sterk vermoeden. "Ik weet bijna wel zeker dat het van die vervelen de aangeschoten Rijnsburgers en Katwijkers zijn die hier in het weekeinde langskomen". Zij is de enige die met de maker van 'De Landman' meevoelt. Want de kunstenaar is er ook niet zo blij met al die vermom mingen. Enigszins verontrust meldt de schepper van het beeld, de Amsterdamse kun stenaar Hans Bayens, desge vraagd: "Het hoofd is er geluk kig nog niet afgeslagen. Als dat gebeurt, dan wordt het het be kende nihilisme, zoals bij het beeld van Vondel in Amster dam". Erg hoog neemt Bayens het dan ook niet op. "Ach, het is een trend. Tegenwoordig schijnt dat aardig gevonden te wor den. Leuk vind ik het niet, want het is niet mijn bedoeling geweest met het beeld. Daar om vind ik het toch verve lend", vertelt hij. "Er wakker van liggen? Nee hoor, dat doe ik niet". Bijna lijnrecht daartegenover staat wethouder Blom, de Oegstgeestse liberale cultuur bewaakster. "Het is eerder lu diek dan artistiek. Beelden wa ren vroeger bedoeld om met je handen op je rug naar te kij ken, ferwijl tegenwoordig de trend is dingen te maken waar mee de mensen zelf iets kun nen doen". Maar Blom heeft ook wel een beetje begrip voor de kunste naar. "Ik vind het wel leuk, maar ik kan ook erg goed be grijpen dat de kunstenaar het beeld niet als carnavalspop heeft bedoeld". Wordt het niet eens tijd dat de Oegstgeester Hermandad in de bosjes rond 'De Landman' gaat liggen om op zijn beurt de da ders eens in een ander pakje te steken: het welbekende streep jespak? Opperveldwachter Gelderblom lachend: "Welnee, het is niet eens strafbaar. We hebben er nog geen vijf minu ten wakker van gelegen". Nou, 'De Landman' ook niet. Die slaapt lekker door, leunend op z'n schoffel.... STERKER NOG VOORSCHOTEN - "Wat doet de gemeente nu eigenlijk voor honden dat ze het waagt om er zoveel belasting voor te vra gen?". Deze vraag stelt de Voorschotense mevrouw Vis- scher deze week aan de orde in een brief aan de raadsleden van haar gemeente. Ze wijst erop dat zij voor haar twee keeshonden, 17 en 20 jaar oud, nu 130 gulden aan hon- denbelasting per jaar moet be talen en dat de honden daar voor niets terugkrijgen. Ter wijl veel bejaarde mensen een hond zelfs hard nodig hebben om voor hen met geblaf ken baar te maken dat de deurbel gaat. Of om zich 's nachts een beetje veiliger te voelen, argu menteert ze. Ze stelt daarom voor om mensen boven 65 jaar maar 25 gulden per jaar voor hun honden te la ten betalen. Dat is een redelijk bedrag om niet in de financiële problemen te komen, meent Een nuchtere en vooral logische benadering van het systeem van belastingheffing houdt mevrouw Visscher erop na. Dat moet worden toegegeven. Waar de belasting voor betaald wordt daar dient zij ook voor te worden aangewend. Maar helaas moet worden ge vreesd dat ze weinig gehoor zal vinden bij de raadsleden, want wat zij voorstaat, een gediffe rentieerde heffing van honden belasting naar ouderdom, mag helemaal niet. Zo weet een ge meentelijke woordvoerder. Anders dan bij de reiniginsrech- ten of rioolbelasting staat het innen van hondenbelasting los van de besteding ervan. Is bij de eerste twee duidelijk waar aan het geld wordt uitgegeven, bij de laatste gaat de opbrengst in de zogenoemde algemene middelen van de gemeente. Daarvan wordt dus van alles betaald. Terwijl het toch duidelijk is dat honden van bejaarde mensen de gemeenschap zelfs geld kunnen besparen. Want zolang door het hebben van een hond je slechthorende bejaarden bij voorbeeld op de deurbel reage ren of zich 's nachts veiliger voelen, kunnen ze langer thuis blijven wonen. En behoeven ze dus niet, vaak tegen hun zin ook nog, tegen hoge gemeen- schapskosten in bejaardenhui zen te worden opgenomen. In plaats van hondenbelasting te betólen, zouden bejaarden, in dien ze kunnen aantonen dat het diertje nodig is, zelfs voor belastingvrijdom in aanmer king moeten kunnen komen. Sterker nog, een van gemeente wege verstrekt wekelijks rant soen pens en hart voor de vier voeter zou op zijn plaats zijn. Honderdduizenden bollen met de hand gepoot LISSE - "Ik heb wel eens het idee dat de bezoekers denken: straks gaat de deur dicht en in het volgend voorjaar staat alles er vanzelf wel weer". Tuinarchitect H. Koster van "De Keukenhof' in Lisse zegt het met een licht spottende ondertoon, maar toch zit het hem een beetje dwars. 'Het is jammer dat bezoekers veel al weinig weten van wat er alle maal moet worden gedaan om de tuin in het voorjaar weer in bloei te krijgen". In De Keukenhof wordt nu ge werkt aan de grootste klus van het jaar. Tussen de vier en vijf miljoen bollen moeten nog voor 1 december de grond in. En niet in willekeurige volgorde, maar keurig volgens tekening. Som mige soorten zoals narcissen moeten voor de vorst toeslaat al wortels hebben gevormd. "Er zit nu ongeveer eenderde van de bollen in, er moet dus nog flink worden door gewerkt. Maar net als altijd in de afgelopen jaren zullen we het ook dit najaar wel weer redden. Daar ben ik niet bang voor", zegt Koster. Het poten van bollen is geen een voudige bezigheid. Al die hon derdduizenden bollen er bol letjes moeten in DE Keukenhof met de hand worden gepoot. Rond de dertig medewerkers van de nationale bloementen toonstelling zijn nu al enkele we ken met dat oude handwerk van bollen poten bezig. "Nee, het is zeker niet eenvoudig. De patronen moeten eerst vol gens tekening op de grond wor- 'Stille nacht' van Peter Turrlni, door Mary Dresselhuys en Jan Retèl, ge zien op 21 oktober in de Leidse Schouwburg, ook vanavond te zien om 20.15 uur. LEIDEN Een nachtwaker en een werkster ontmoeten elkaar in de Kerstnacht in een verlaten wa renhuis. Hoewel zij heel verschil lend tegen de dingen aankijken, hij is communist, zij was naakt- danseres in het variété, ontdek ken zij dat zij toch veel gemeen schappelijk hebben. Terwijl de buitenwereld Kerst viert met vette kalkoenen en dure ca deaus, beleven deze twee hun ei gen, ware kerstfeest. 'Stille nacht' is vooral een rustige 'Stille nacht' nacht; feitelijk gebeurt er niet veel in het stuk dat voor een groot deel op hetzelfde stramien voortborduurt. De nachtwaker en de werkster praten tégen el kaar. maar niet mét elkaar. Zy spreken hardop hun eigen ge dachten uit en komen daardoor langzamerhand tot de ontdek king dat zij vrijwel alleen in het leven staan. Dit is hun enige raakvlak, voor de rest liggen hun ideeën mijlenver uit elkaar. De omslag naar lichte flirt en werkelijke intimiteit komt dan ook onverwacht. Het decor toont een mooie samensmelting van de diverse afdelingen waarop het stuk zich afspeelt, delicatessen, kerstartikelen, klantenservice en meubilair. Dresselhuys en Retèl leken niet helemaal geconcen treerd, maar waren bekwaam ge noeg om het publiek een genoeg lijke avond te bezorgen. Dressel huys is echter niet het type dat als naaktdanseres en werkster door het leven ploetert; zij blijft altijd iets houden van de dame, die op haar best is wanneer zij ironische teksten in de mond ge legd krijgt. hinderlijk duidelijk in zyn boodschap: dat iedereen een veilige thuishaven zoekt, of dat nu in de familie, hat variété of de partij is. Wie niets heeft, heeft echter ook niets te verlie zen en is dus zo vrij als een vogel tje. ontdekken nachtwaker en werkster. Schommelend op de trapeze (dit warenhuis heeft werkelijk alles) luiden zij het stuk uit. Een mager verhaal met niet zo interessante uitwerking, maar met acteur en een actrice die veel goed kunnen maken. JACQUELINE MAHIEU den uitgelegd. Pas daarna gaan de bollen erin. Ik heb wel eens het idee dat daar wel eens wat al te simpel over wordt gedacht. Men vergeet wel eens dat al die medewerkers de 'vingers van het bedrijf zijn, zonder hun inbreng zouden we het wel kunnen ver geten", aldus Koster. Machinaal, zoals het bollenpoten tegenwoordig veel in de bollen streek gebeurt, kan in Keuken hof niet. Wei worden de bollen aan het eind van de tentoonstel ling machinaal gerooid, maar voor het poten moeten de mede werkers van de bloementuin nog op de knieën. Deels omdat het kleine stukjes grond betreft waar de bollen in moeten. Maar vooral omdat er met de bollen zoveel patronen moeten worden gelegd. "Het valt niet aan te nemen dat ook daar de techniek de mens voor een belangrijk deel zal ver vangen. Maar ja, wat dat betreft weet je het tegenwoordig nooit. Als je soms ziet wat er machinaal ook in de tuinbouw al gebeurt is er veel mogelijk", meent de tuin architect van het Lissese bloe- menpark. Al direct na het sluiten van de ten toonstelling in mei begint Koster met het vervaardigen van nieu we ontwerpen voor de negentig inzenders voor de jaarlijkse ten toonstelling. Ieder seizoen maakt Koster nieuwe ontwerpen. "De tuin ziet er wat de bloemenper ken betreft elk jaar anders uit. Alles wat in de tuin is aange bracht om de tuin 'aan te kleden' zoals de vijvertjes en de paden veranderen zo rond de vijf jaar", aldus Koster. Voor het in de grond stoppen heeft de tuinarchitect al vele duizen den bollen in huis. Koster: "Om de tuin in al die weken dat we open zijn in 'kleur' te krijgen moet ook uiteraard rekening worden gehouden met de bloei periode van de bloemen. Van daar dat we de bollen pas bestel len als de betreffende soort aan de beurt is om de grond in te gaan. Het is niet zo dat we maar raak poten, daar zou niets van te recht komen". Haasbroek uit de Leidse Sibe- liusstraat werd gisteravond wel op een heel speciale manier wei- uit Libanon. Ruim drie maanden heeft Haasbroek daar gediend bij de Unifil-troepen. Het muziek- Concert gegeven door het William Byrd Ensemble onder leiding van Nico van der Meel, met medewer king van de sopraan Shura Li- povsky. Bijgewoond op 21 oktober i de Lokhorstkerk. dit LEIDEN - Het thema 1 concert. Koormuziek en Folk lore, was als een rode draad door deze avond heen gewe ven. Zoals in het zeer verzorg de programmablad door de di rigent werd geschreven, was het de bedoeling om meerdere raakvlakken tussen koormu ziek en folklore te illustreren hetgeen de toehoorder een he le aardige indruk heeft gege- Om te beginnen werd de Missa l'homme armé van Pierre de la Rue uitgevoerd. De componist heeft de nadruk bij dit werk gelegd op de schoonheid van de koorklank en de muzikale constructie. Deze vorm bleek bij uitstek geschikt voor het Byrd ensemble. De vele ca nons en versieringen werden duidelijk, doch zonder enige grofheid, uitgevoerd. De ver houdingen tussen de stemmen was goed uitgebalanceerd en vooral aan de kleine details was duidelijk veel aandacht geschonken. De interpretatie van N. v.d. Meel om de muziek zo puur en sub tiel mogelijk uit te voeren klinkt geheel door in het koor, dat met goede stemmen is be zet. en 'Molnar Anna' van Zoltén Kodély, waarvan vooral het eerste lied schitterend van werd vertolkt. Als Intermezzo na de pauze zong Shura Li- povsky Jiddische volksliedjes die zij zelf met de gitaar bege leidde. Na een beeldende uitleg zong zij o.a. Toembalalaaika en Un az der rebbe. De combinatie van haar leuke stem en de uitste kende voordracht maakte dit tot een boeiend geheel. Als af sluiting zong het Byrd ensem ble drie liederen van John Madden. Het zeer enthousiaste applaus van het publiek resulteerde in de toegift 'Les fleurs et les ar- bres' van C. Saint saens. CEACILE HOUTMAN. ZATERDAG Caeciliastraat 18, disco, 22-2 i NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos. vanaf 22 uur. tel. 149987. Gezondheidswinkel - Herenstraat 64, 10-12 uur. tel. 144112. Schouwburg - 'Stille Nacht' met Mary Dresselhuys en Jan Retel, 20.15 uur. LAK Theater - de Vakgroep Duits speelt 'Korczak und die Kinder', 20.30 uur. Augustinus - Rapenburg, benefiet-festi val STIK, 21 uur. Pirate Ship Bar - Holiday Inn, Toon Roos Kwartet, 21 uur. Hot House - Breestraat 66, Leo Cuypers en zijn kwartet, 22 uur. Wijkgebouw de Linde - Herenstraat, ruilbeurs, 10-17 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Belgische groep 'Der Polizei', 21 uur. Leids Vrijetijdscentrum - muziekvideo van Motörhead, 14-17 uur. Leids Vrijetijdscentrum - film The Cho sen' van Jeremy Paul Kagan, 21.15 Stadsgehoorzaal - 'Ome Willem', 14.30 Het Kijkhuis. Vrouwenkerkkoorstraat 17, Hongaarse film van Karoly Makk, 20 en 22.15 uur ZONDAG Leiden Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. LAK Theater - kindervoorstelling 'Het najaar van de heksen', 6-12 jaar, 15 Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat 1, film 'Shinto, Nature Gods and man', 15 uur. Het Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Hongaarse film 'Another Way', 20 dat Haasbroek (zelfs sousafonist in het gezelschap) op enkele feestnummers werd.getrakteerd. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za. 8 uur tot zo. 8 uur: B. Crul, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888, spreekuur 12 en 17 uur zo. 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 131, tel. 132500, spreekuur vol gens afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za. 8 uur tot zo. 8 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225, spreekuur 12 en 17 uur. gens afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid. za. 8 uur tot zo. 8 uur: E. Simons, Kenne- dylaan 24, tel. 142290, spreekuur 12 en 17 uur. zo. 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754, spreekuur volgens afspraak. Voor de praktijk Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, van Tol, Verhage en Zwijnenburg: za. R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp. tel. 412166: zo. J.A. Verhage. Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661. za. en zo. spreekuur van 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za. R. van Velzen, Drake- stein 3, tel. 891100; zo. O. du Ry v. Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100. za. en zo. spreekuur van 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel. 891100. Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - za. A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493; zo. C. Meijer, Rouwcooppark 11, tel. 2493. Warmond - J. Hoornweg, Rooseveltlaan 7, Voorhout, tel. 02522-11393 Wassenaar - noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027, zuid: I. Spelt, van Groe- neveltlaan 17, tel. 11844. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vr. 21 oktober tot 28 oktober door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085 en door apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, tel. j!525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 2317; C.E. Birnie-Herin- ga, Kon. Wilhelminalaan 27, Leid- schendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- A.C. Labruyère, Langestraat 14, Leiden, tel. 134244; spreekuur om 13 uur. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. i/.d. Waalslaan, LEIDSCH £L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19 30 uur), zaterdag van 16 30-18 00uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Abonnementen kunnen dageli|ks ingaan abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Per oost 1 322 90 Hoofdredacteur DrsJWEI Ad| Hoofdredacteur Plv Aig redactiechef Rubriekchefs J Kroon (stad) B W T Jungma (geestelijk leven) randgemeenten tel 071-W4941tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a m Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington. Beiro Rome, Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2