LEZERS SCHRIJVEN C Uitnemen organen na de dood moet toegestaan worden Schuldig, "maar ik voel me niet schuldig" Benefiet-feest voor kamerbureau 'STIK' Personenauto uitgebrand LEIDEN - Een lekkende benzine leiding was er gisteravond de oorzaak van dat een personenau to aan de Condorhorst geheel is uitgebrand. De eigenaar, een 24- jarige Leidenaar. had op weg naar huis al een brandluchtje ge roken. Pas toen hij zijn woning had bereikt, kwamen de vlam men onder de motorkap van daan. De brandweer moest eraan te pas komen om de vlammen te blussen. Leiden DINSDAG 18 OKTOBER 1983 LEIDEN - Twee mannen en een vrouw uit Leiden zijn gisteren door de politie aangehouden in verband met een inbraak die eind juli werd gepleegd in een woning aan de Essenrode. Daar bij werden onder meer een cas sette-deck en een versterker ont vreemd. De politie kwam de drie inbrekers op het spoor toen de gestolen spullen ergens opdo ken. LEIDEN - Het uitnemen van or ganen na de dood zou wettelijk geoorloofd moeten zijn, tenzij men heeft laten weten daar be zwaar tegen te hebben. Op die manier is het mogelijk dat men het als normaal gaat beschou wen dat zijn organen na de dood worden gebruikt om het leven van anderen te redden. Op het ogenblik is voor een dergelijke ingreep de uitdruk kelijke toestemming van de donor of diens nabestaanden nodig. Dat schrijft Dick Hessing in zijn proefschrift „De onsterfelijk heid benaderd" waarop hij morgen aan de Leidse Univer siteit hoopt te promoveren tot doctor in de sociale weten schappen. Hessing heeft on derzocht waarom slechts ne gen procent van de mensen een codicil (schriftelijke be reidverklaring tot orgaantrans plantatie) dragen ondanks de algemeen positieve houding tegenover orgaandonatie. Promovendus in proefschrift Uit het onderzoek van Hessing is gebleken dat veel mensen het onhandig vinden om een codi cil bij zich te dragen en bang zijn om te vroeg dood ver klaard te worden. Ziekenhuis ervaring, de waardering van artsen, het bloeddonorschap en het bezit van een testament blijken de donorbereidheid po sitief te beinvloeden. Er bestaat een groeiende behoef te aan orgaandonors. De wachttijd voor een niertrans plantatie bedroeg in 1970 ge middeld acht maanden. In 1973 was dat opgelopen tot 16 maanden, in 1975 tot 20 maan den en vorig jaar was de wacht tijd 30 maanden. Omdat de me dische wetenschap steeds meer in staat is het afstotings proces van lichaamsvreemde organen te beheersen, kan in de toekomst de vraag naar or ganen en weefsels sterk toene- Hessing is van mening dat het onder die omstandigheden no dig is een fundamentele dis cussie te houden over de vraag in hoeverre het recht op medi sche voorzieningen in onze sa menleving afhankelijk moet blijven van de individuele be reidheid van donors. Het geen-bezwaar systeem is vol gens Hessing een oplossing voor het probleem. Hij ziet voor de overheid hierin een be langrijke taak. „Een belangrij ke doelstelling van het rechts- syteem is immers het kanalise ren van een sociale verande ring en het bewerkstelligen van een zo rechtvaardig moge lijke verdeling van schaarse goederen in de samenleving", aldus de Leidse promovendus. LEIDEN - Clubhuis De Klinker aan de Berlagestraat staat deze week in het teken van de heijfst- vakantie. Morgen bijvoorbeelp is er voor de kinderen een speciale bingo georganiseerd. Aanvang half twee. Donderdag wordt de Nederlandse film 'Knokken voor twee' vertoond (aanvang twee uur). Vrijdag worden herfstkijk- dozen gemaakt en dat begint om tien uur. LEIDEN - De Stichting Non-pro- fit Kamerburo Leiden (STIK) heeft nog geen subsidie mogen ontvangen en organiseert daar om zaterdag een benefiet-feest. Dat heeft plaats in het gebouw van jongerenvereniging Augusti- nus aan het Rapenburg. Vanaf 21.00 uur zullen bands en disco te horen en te zien zijn ten bate van het kamerbureau-in-oprich- ting. Voorafgaand aan dit feest is er van 19.00 tot 20.00 uur een re ceptie. De STIK is ontstaan omdat de be hoefte aan zelfstandige woon-, ruimte (onder jongeren) momen teel groter is dan het aanbod. De initiatiefnemers tot de stichting bemerkten dat "commerciële be middelingsbureaus en malafide verhuurders een gouden tijd" hadden. Daarom werd dus STIK opgezet, opdat de belangen kunnen wor den behartigd "voor allen die op de huisvestingsmarkt in de knel komen". Met de gewenste in komsten van het feest hopen de medewerkers daadwerkelijk met STIK te kunnen beginnen. Ariimo voor tafeltennis bij scholieren valt tegen LEIDEN - Ondanks het geringe aantal deelnemers is het toch een hele leuke dag geworden. Ten minste dat vond wedstrijdleider Van Zijp. "De 52 meisjes die zich hadden ingeschreven voor het schooltafeltennistoernooi heb ben hun uiterste best gedaan". Aanvankelijk was Van Zijp name lijk wat teleurgesteld. Slechts zes scholen in Leiden hadden vrou welijke deelnemers aangemeld. Terwijl hij zeer zeker weet dat meer meisjes kunnen tafelten nissen of een poging daartoe wil len wagen. "Je moet dat natuur lijk wel een beetje propageren. Het is toch leuk om in de vakan tie aan sport te doen", zegt hij verongelijkt. "Het was nu alle maal wat magertjes. Ternauwer nood konden er zeven poules worden samengesteld". Uit de wedstrijden die werden ge speeld in de accommodatie van Docos-tafeltennis kwamen na een dag spelen tenslotte zeven winnaars naar voren. In de cate gorie twaalfjarigen won Gabriël- le de Roov van de basisschool Beeld van de wedstrijden 'De Burggraaf, terwijl bij de elf jarigen Irene Bik van de school 'Paus Joh. XXIII' de prijs in ont vangst mocht nemen. Sylvia Overgaauw, die net tien jaar is en eveneens op de 'Paus Joh. XXIII' zit, won samen met Yvon ne Kret, leerling van de Irene- school. De basisschool "De Meerpaal" sleepte maar liefst (Foto HoIvj drie prijzen in de wacht. Mila Klaën Antoinette Cornet beiden negen jaar en Sandra Luyckx, een jaar jonger, behaalden in hun poules de eerste plaats. Tafeltennis Tefeltennisvereniging Docos houdt woeiisdag om half twee in haar onderkomen een open middag voor de jeugd. Er kan onder meer tegen de A-selectie van de Docos-jeugd worden aangetreden. PSP De PSP-raadsfractie bespreekt vanavond de gemeentebegro ting. Zij nodigt alle belangstel lenden uit om over dit onder werp mee te praten. De bijeen komst wordt gehouden in het PSP-gebouwRijnstraat 8, en begint om acht uur. Schiphollijn In zaal Wienerwald (Steenstraat 2) spreekt morgenavond Alphe- naar P.J. Hoppe op een bijeen komst die door de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellen den in het Spoor- en tramweg wezen is georganiseerd. Hoppe zal het woord voeren over spoorzaken die van direct be lang zijn voor de regio Leiden, zoals verlenging van de Schip hollijn naar het Noorden van Nederland. Hoppe is werk zaam bij de Nederlandse Spoorwegen. Zijn lezing begint om acht uur. Hengelsport (1) strijd aan de Apothekersdijk. 1. A. Beij met 32 vissen van 1780 gram; 2. T. Blansjaar 12- 13703. W. den Edel 21-11504. E. van Houten 22-1120; 5. A. Le- vahrt 17-950; 6. P. Verhoef 7- 770; 7. I. Jansen 12-650; 8. D. Brugman 13-530; 9. D. Boon 6- 360; 10. P. van Houten 7-350. Hengelsport (2) 'De Ruisvoorn' viste een wed strijd i7i de Ringvaart. 1. Th. van Daalen 31-5100; 2. J. de Hoed 22-5300; 3. W. de Roode 18-5600; 4. J. Nieuwenburg 26- 4525; 5. L. van Deventer 15- 2225; 6. J.R. vd Berg 18-1800; 7. L. Klein 14-2050; 8. W. van Wei zen 13-16759. J. Brouwer 6- 1500; 10. A Sinteur 6-1375. Borstvoeding De 'Hengelsport' hield een wed- Voor moeders die borstvoeding (gaan) geven wordt vanavond een avond belegd aan de Zoe- terwoudseweg 128. Gesproken wordt over de problemen bij borstvoeding. Inlichtingen bij Els Timmerarends, 213417. Lesbiese Vrouwen De Lesbiese Vrouwen Leiden (LVL) houdt morgen een intro ductie-avond. Er worden twee video-films gedraaid en vrou wen kunnen zich opgeven voor de gespreksgroepen die in no vember beginnen. Aanvang acht uur, Caecïliastraat 18. In lichtingen via 124062 (Annet) of 897701 (Gea). Wegloophuis Het Wegloophuis Leiden zoekt vrijwilligers die willen helpen bij de opvang van weggelopen jongeren. Het huis, waar plaats is voor ongeveer tien jongeren die er maximaal drie maanden kunnen blijven, wordt ondersteund door het JAC. Er zijn 24 uur per dag twee vrijwilligers aanwezig. Van nieuwe vrijwilligers wordt verwacht dat ze mini maal twaalf uur per week be schikbaar zijn, op vrijdag avond kunnen vergaderen, en minimaal een jaar meedoen. Inlichtingen bij Erik of Doortje (130963) of Els of Anneke (146381). LEIDEN - Het was de derde keer dat hij een bezoek aan het Leidse kantongerecht moest brengen voor die ene zaak. Leuk vond hij dat niet. En dan: hij was nog onschuldig ook. Door rood was hij op die dag niet gereden. Zijn auto stond gewoon voor z'n huis gepar keerd en hij zat in Amsterdam. Daar was hij met de trein naar toe gegaan. Toen kwamen dus die foto's op tafel. De rechter somde wat ge gevens op en vroeg daarna: dat is toch uw auto? De verdachte dacht na. Zei even later: "Ja, ik geloof het wel". Niets stond een veroordeling nu meer in de weg, dacht iedereen ongetwij feld. Toch bleef de verdachte tegen spartelen. Inderdaad, ook op zijn auto zéten stickers, maar zijn voertuig was ook voorzien van een trekhaak en een trek haak kon hij met de beste wil van de wereld niet ontdekken op de foto's. Hoe kon dat nou? Het vraagstuk bleef onopgehel derd. Honderddertig gulden boete, sprak de rechter. De ver dachte gaf nog één keer uiting aan zijn verbazing: "Hoe die auto in Voorschoten is terecht gekomen, terwijl ik in Amster dam zat...onverklaarbaar". Een mysterie? De echte fietser De verdachte pakte een schrift uit de bruine tas die hij bij zich had. Hy was nog bezig met het rangschikken van zijn spullen toen de rechter al aan het woord was: "Uw geval is een merkwaardige geschiedenis". De verdachte keek niet op of om en de rechter vervolgde: "Het gebeurde in Noord wijk op negentien november. U bent op een andere auto gere den". Nu keek de persoon die voor de balie stond wel op. Vastbera den zei hij: "Ik denk dat er een vergissing in het spel is". Nu denken meer mensen die voor moeten komen dat, dus de rechter wilde gewoon door gaan. Hij kreeg echter niet de kans. "U hebt de foute zaak voor u". Foute zaak? De rech ter begon in het dossier te bla deren, vroeg nog eens naar de naam van de verdachte..en in derdaad: fout dossier in han den. De goed gedocumenteerde over treder bleek helemaal niet bij door Wim Brands een botsing te zyn betrokken, maar gewoon door rood licht te zijn gereden. Op de fiets. In Rijnsburg. Hij wilde dat niet ontkennen, zei hij, maar: "schuldig voel ik me helemaal niet". En daarna brandde hij los: het was toch te gek dat er in Rijns burg zoveel verkeerslichten stonden! Verkeerslichten die de veiligheid bedreigden! Ver keerslichten die de fietsers dis crimineerden! Ja, verkeers lichten die zelfs asociaal wa- Asociale verkeerslichten? Nooit bij stilgestaan. "Er staan twaalf verkeerslichten op dat traject in Rijnsburg", ging de fietser door. "Teveel, teveel..want wat is het resul taat? Het verkeer mijdt Rijns burg en dendert door de be- klinkerde dorpsstraat van Val kenburg. Zo zie je maar weer: zet maar veel lichten in je ge meente en je zadelt een andere gemeente op met een verkeers probleem". Was hij nou wel of niet door rood gereden, wilde de officier van justitie weten. De verdachte merkte op: "Dat antwoord blijf ik schuldig". Dat antwoord blijf ik schuldig - valt er op de vraag van de officier een mooi er antwoord te geven? De officier van justitie zei overi gens sterk de indruk te hebben dat de fietser lid was van de Echte Nederlandse Fietsers bond. Was niet het geval, maar een sympathisant was hij wel. Veertig gulden boete. Berijden "Eindelijk", verzuchtte de jonge man toen zijn naam werd afge roepen. Hij had te hard gere den in Oegstgeest. Bleek bo vendien niet de vereiste papie ren bij zich te hebben gehad. De eerste overtreding had hij in derdaad begaan. Hij gaf het snel toe. Maar die tweede - niet de vereiste papieren bij zich - daar wilde hij toch wel iets over zeggen. In de dagvaarding stond name lijk dat hij als bestuurder van een wachtmeester der rijkspo litie niet de vereiste papieren bij zich had. Heus, het stond er: als bestuurder van een wachtmeester. Had degene die de dagvaarding typte mis schien de avond ervoor een feestje gehad? De officier van justitie eiste voor de eerste overtreding eèn boe te van 350 gulden en wat be treft die papieren: vrijspraak. Want, zo zei de officier, voor het berijden van een wacht meester heb je helemaal geen papieren nodig. De rechter veroordeelde de ver dachte tot een boete van 240 gulden. Studentengrap Wat een lol hadden ze die avond in Noordwijk, de heren studen ten. Op een gegeven moment hadden ze zelfs zo'n plezier dat het dak van het Lelijke Eendje werd openschoven. En zie: even later kwamen' ze met hun bovenlijven boven het dak uit. Lallend en joelend, ongetwij feld. "Ik vind het kinderachtig dat we bekeurd worden", zei één van de studenten tegen een agent. "Dit is gewoon een studenten grap". Jazeker, hij was nog niet van mening veranderd, zei hij gisterochtend tegen de kanton rechter. Een gevaarlijke situatie? Welnee. "Kyk, alleen mijn hoofd kwam boven het dak uit. Ik kon dus nog goed sturen. We kunnen nu wel in m'n auto stappen, als u het niet gelooft. Dan probe ren we het even uit". De officier van justitie kon de grap niet waarderen. Hij eiste een-boete van zeventig gulden. Met de mening van de ver dachte dat de agent geen ge voel voor humor had was hij het pertinent oneens: "De doorsnee agent heeft wel dege lijk gevoel voor humor, zo is mij gebleken1'. Valt over te twisten. Hoe dan ook, de rech ter was het roerend met hem eens: zeventig gulden boete. Witheet Graag zou ik willen reageren op het antwoord van de heer Aniba van de LWS over de kou in de Opaalstraat. De heer Aniba zegt enkel en alleen het telefoontje van de heer Leijendekker te kun nen bevestigen. Nu vraag ik mij af wat de mensen bij de LWS on derling dan wèl met elkaar be spreken. In elk geval niet de klachten die telefonisch binnen komen. Anders zou de heer Ani ba toch moeten weten van vijf tien mensen van wie ik zeker weet dat zij gebeld hebben naar de LWS over de c.v. die niet warm werd. De heer Aniba noemt het met zo veel woorden een storm in een glas koud water. Dan komt het er mijns inziens op neer dat wij, de bewoners van de Opaalstraat, op roerkraaiers zijn. Zou het niet verstandiger zijn geweest als de mensen van de LWS nadat wij de krant op de hoogte hadden ge bracht eens even naar de bewo ners waren gestapt en te infor meren of het nu echt zou koud is geweest de afgelopen weken in de fiats. Ik denl*dat de LWS en de heer Aniba misschien anders hadden gereageerd als zij bij heel veel mensen een straalkachel in de kamer hadden kunnen waar nemen. Maar nee hoor, waarom zouden ze bij de LWS zoveel moeite doen als het zo makkelijk kan door even te zeggen: ach, het is een storm in een glas koud water. Nu hoop ik één ding voor de heer Aniba. Moge het morgen heel hard regenen alleen boven zijn hoofd. En moge de regendrup pels ijspegels worden en daarna lekker waaien. Dan kan ik ten minste zeggen, het is maar een storm op een koud hoofd. Nog "even dit: het is toch een vreemde zaak dat nadat de ver slaggever van het Leidsch Dag blad contact had gehad met de LWS de verwarming heet is ge worden. H.A.S. v.d. Hoogt Opaalstraat 153 Leiden Rijp en groen "RONDUIT ROTTIG" is de kwali ficatie die ik de auteur van het misselijke artikeltje "Rijp en groen bij de Eerste Leidse Kunststichting" in de krant van 12 oktober zou willen meegeven. En daarmee bedoel ik dan niet zozeer de schrijfstijl, hoewel: het woordspelletje "schandlapje- landschapje" maakte de indruk van een grappige zetfout en pas bij herlezing begreep ik dat dit humor was. En dan de zinsnede: "rijp en groen en ronduit rottig Bedoelt de auteur de werkstukken in te de len in drie categorieën of wil hij zeggen dat er van alles door el kaar hangt en dat het allemaal nog rottig is ook? Ik kom er niet uit, maar misschien is dat ook de opzet en betreft het hier een vorm van kunst. Hoewel, als kenner van kunst (en dat pretendeer je te zijn als je er kritieken over schrijft) zou de heer Kortenbach toch moeten weten dat het zoeken naar nieu we wegen is geoorloofd (hoeft niet hoor, de trant van Rem brandt is nog steeds zeer gewaar deerd en huisje-boompje-beestje doet het ook goed), maar over "kunst" valt te twisten nietwaar, meneer Clemens Kortenbach? Evenals over het nut van pesteri ge kritiek! Ik ben het er volkomen mee eens als de schrijver bedoelt dat de geëxposeerde werkstukken zeer wisselend van niveau zijn. Mag dat? Tenslotte is dat by journa listen niet anders en bij kranten komt het ook voor. Misschien zelfs is dat de verklaring van het feit, dat de redactie van een zich zelf serieus nemende krant, een dergelijke ongenuanceerde braakpartij afdrukt. Een literair laagstandje, dat bij lezing en her lezing niet anders kan dan de in druk wekken dat onze zeer ge waardeerde kunstminnaar ken nelijk geen vriend is van de heer Fred Hansen. Van de vijf kolom metjes die zijn gewijd aan de ex positie in de Waag en de kleine galerie in de Kloksteeg, zijn er - bij nadere beschouwing - royaal drie gebruikt om deze Fred Han sen in de pan te hakken. En dat over de hoofden van zo'n 30 ex posanten. Wie is daarmee gebaat? Het publiek? Er blijken mensen te zijn die "rijp, groen en ronduit rottig" kennelijk waardevol ge noeg achten om er geld voor uit te geven. En smaken verschillen, daar valt niet over te twisten. De exposanten? Ik kan me voor stellen dat iemand die voor het eerst schoorvoetend ook eens een werkstukje op een ten toonstelling hangt, op deze ma nier voor eens en altijd genezen is, en zijn liefhebberij (beroep of hobby) zeker voorlopig aan de spreekwoordelijke wilgen hangt. Niet erg opbouwend dus, zacht uitgedrukt. De Kunst? (wat dat ook wezen mag). In veel gevallen zal gebeu ren dat de meest zelfverzekerde personen zich niets van de kri tiek (wat heet kritiek) aantrek ken. Ze vinden zichzelf goed, dus wat kan ze overkomen? Maar de meer kwetsbare de op de top pen van hun gevoelens balance rende mensen - die altijd twijfe len, die altijd weten dat het im mer beter kan, altijd bezig met het vraagstuk hoe je emoties voor anderen tastbaar zicht baar - méévoelbaar kunt maken (en dèt is wat volgens mij uit maakt of iemand een kunstenaar is), die mensen worden geschokt, en elk verstandig mens kan aan voelen dat in het gewraakte arti kel de verkeerde mensen worden beentje gelicht. Niet goed voor de kunst dus. Ondanks het feit dat ik mezelf tot deze laatste, de kwetsbare, groep reken, voel ik me toch eigenlijk niet zo aangesproken. Want hoe wel ik dus een van die gewraakte exposanten ben en misschien zelfs het etiket "ronduit rottig" heb gekregen, heeft het hele arti kel hoofdzakelijk mijn lachlust opgewekt, ondanks de denigre rende toonzetting van het geheel. En dat ik, hoewel ik mij - ik durf dat nauwelijks op te schrijven - kostelijk geamuseerd heb bij le zing en herlezing van het artikel, tóch ageer, komt omdat ik heb gezien dat niet iedereen doorziet dat het kwaadaardige geschrijf in hoge mate lachwekkend is. Een persiflage van wat het had moeten zijn. Zonde van de ruim te! Kennelijk zijn in dit geval twee werelden van zeer verschil lend niveau elkaar tegengeko- Dat de heer Clemens Kortenbach geen kans heeft gezien een bruikbare recensie te schrijven, verbaast me niets. Hij heeft op die expositie zélf rondgekeken, schrijft hij. En constateerde dat de kunstenaars in hun eigen hoekje op wacht stonden, als standhouders. Het tegendeel was waar: de meesten stonden schichtig weggedoken op heel èndere plekjes. Nee, meneer Kortenbach heeft misschien ge keken, gezien heeft hij niets! Ik wil tot slot nog even zeggen dat ik wèl denk te snappen waarom Fred Hansen (die heel goed schil dert!) ET achter zijn naam schrijft. Clemens Kortenbach kèn dat niet snappen, dat ligt voor Se hand. Zijn stukje bewijst immers dat hij geen flauwe notie heeft van kunst, noch van dat, wat kunstenaars bezielt. De heer Kortenbach's gedachtenwereld- je is zo plat als een pannekoek. Geen ruimte voor andere dimen sies. Geen benul van het simpele woordje "en". Marjan van den Bosch- Duitemeijer Roomburgerlaan 75, 2313 PR Leiden Steenstraat Wij, winkeliers van Steenstraat- Stationsweg en omstreken kre gen via de krant te horen dat in het beleidsplan van het College de aanlooproutes Stationsweg en Steenstraat een uitstervings-be- leid moet worden gevoerd. Had het College het maar in ons ge zicht gezegd, en niet systema tisch via verkeersmaatregelen ons de nek om denkt te draaien. De heer Waal is er een voorstander van het kernwinkel-apparaat (Haarlemmerstraat-Donker- steeg-Breestraat) te versterken. Dat valt dus niet te rijmen met de eventuele nieuwe parkeergarage met winkels op het Sanderskom- plex. Dus aan de ene kant van "lijden" winkels en bedrijven la ten uitsterven en aan de andere kant weer nieuwe winkels ope- Dan nog iets over het Sanderskom- plex. Het L.C.C. had de suggestie gedaan aan de gemeente zolang er niets met het Sanderskomplex gedaan wordt, de afgekeurde be tonplaten uit de Groenoordhal- len tijdelijk op het Sanderskom plex neer te leggen en als par keerplaatsen te gebruiken. Maar nee hoör, we leggen er rode be tonnen stoepranden omheen. Voor 2 uur fietscrossen op 3 ok tober wórden er wel 8 vrachtau to's met zand gestort op hetzelf de komplex. Zou de heer Waal zelf zijn plannen begrijpen? Wij als middenstan ders in elk geval niet. Duo Kok en Van Dam Steenstraat 47, Nw. Beestenmarkt 20 Leiden Werkloosheid Naar aanleiding van de berichtge ving in de rubriek 'Onbegonnen werk' van vrijdag, 7 oktober 1983, willen wij erop wijzen dat het tijdstip van verschijnen van het rapport 'Verborgen Werk loosheid onder vrouwen in Lei den' slechts beïnvloed is geweest door de periode die de verschil lende auteurs nodig hadden om commentaar te leveren op het concept van het onderzoekrap port. Zoals in het rapport te lezen is, heeft de projectgroep die het on derzoek uitvoerde geen moge lijkheid gezien het rapport ver der af te maken dan de ruwe ver sie die er begin 1982 lag. Wij zijn de Stichting Welzijn erkentelijk voor de overigens geslaagde - poging om van die ruwe versie een goed leesbaar rapport te ma ken. Namens de proj.-groep Jeugd werkloosheid (Werkgr. Arbeids vraagstukken en Welzijn, RUL). Hennie I.E. Dijkhuis-Potgieser

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 4