c 'Onroerend-goedbelasting is te laag' 'Oegstgeester wegen vol obstakels voor mensen met handicap Leden maken hek rond ijsbaan zelf Bezwaar tegen zandwinning CDA'er Speelman in Wassenaarse gemeenteraad Onderzoek werkgroep wijst uit: Stad en rand DINSDAG 18 OKTOBER 1983 CDA'er Speelman: "Ik kom hier nog op terug". (f0t0 Dijkman) WASSENAAR - "De onroerend-goedbe lasting is in Wassenaar relatief te laag. Ik zal hier later nog op terugkomen". Met deze dreigende woorden van het CDA- raadslid Speelman vonkte gisteravond in de vergadering van de Wassenaarse ge meenteraad een oude discussie weer even: moet de onroerend-goedbelasting (OGB) omhoog of niet? Al jaren is de OGB niet verhoogd in Wasse naar, vooral onder druk van de WD. Ook nu voelt die partij er nog weinig voor. "Verhoging van de OGB is het laatste dat wij willen", zei WD-fractieleider Ap- troot. De OGB is een gemeentelijke belasting die in Wassenaar tot nu toe naar oppervlakte van het onroerend goed werd berekend. Maar nationale ontwikkelingen dwingen de gemeente in de toekomst een andere berekeningswijze te gaan volgen waarbij de getaxeerde waarde van de panden een belangrijke verdeelsleutel wordt. Gisteravond kwam die wijziging van de OGB-verordening aan de orde in de ge meenteraad. Het gevolg van die wijziging is dat de eigenaren en gebruikers van duurdere panden minder en de eigenaren en gebruikers van de kleinere meer belas ting moeten gaan betalen. De totale op brengst van de heffing blijft echter gelijk. De meningen over de gevolgen van de voor lopige aanpassing waren verdeeld. De WD beschouwde een en ander als "on ontkoombaar" en hield vast aan de al ja ren gelijk gebleven totaalopbrengst. CDA-woordvoerder Speelman onder steunde de wijziging ook, maar zei het te betreuren dat vooral de minder draag- krachtigen er de dupe van worden. Ook PvdA-raadslid Goulooze dacht er zo over. Hij kwam met enkele voorstellen om de "extra pijnlijke" verhogingen te verzachten. Volgens Goulooze zou dat mogelijk zijn door het eigenarendeel iets te laten stijgen en het gebruikersdeel (of huurdersdeel) iets te verlagen. Ook zou OEGSTGEEST - Heel Oegstgeest staat vol met obstakels die het deelnemen aan het verkeer van gehandicapten hinderen. De gemeente moet in het vervolg beter rekening houden met de gehandicapte Oegstgeestenaar. In het verleden zijn wel speciale voorzie ningen aangelegd voor gehandicapten, maar in de praktijk blijken die niet altijd te voldoen. Dat schrijft de werkgroep 'Oegst geest zonder obstakels' in het rapport met dezelfde naam dat vanochtend werd overhandigd aan B en W van Oegstgeest. De werkgroep heeft onderzocht hoe het staat met de bereikbaarheid van met name winkels, openbare gebouwen, kerken en huisartsen. "Ieder heeft in gelijke mate aan spraak op een veilig gebruik van de weg", zo verwijst de werk groep in het begin van het rap port naar het reglement ver keersregels en verkeerstekens. "Het is de functie van de openba re weg", zo gaat de werkgroep zelf verder, "dat de zwakkere verkeersdeelnemers en zeker ou dere mensen en mensen met een handicap er een veilig en opti maal gebruik van kunnen ma ken. En wanneer er gebruik ge maakt wordt van openbare voor zieningen dan dienen die voor- zieningen betrouwbaar te zijn". Negen belangrijke looproutes door Oegstgeest van en naar de eer dergenoemde voorzieningen zijn uitgebreid bekeken door de werkgroep. De routes zijn door en met gehandicapten gelopen. Onder gehandicapten wordt ove rigens niet alleen de rolstoeler verstaan, maar ook mensen die doof of blind zijn of een even wichtsstoornis hebben. In totaal zijn er zo'n 1.400 Oegstgeestena- ren met een of andere handicap, zo heeft de werkgroep berekend. Geschikt Geen van de negen looproutes is geschikt voor mensen die een handicap hebben. Een voor beeld: de route van het winkel centrum Lange Voort naar de Kempenaerstraat. Gelopen/gere den wordt aan de rechterkant van de Lijtweg vanaf de Lange Voort. Direct al bij het begin van de parkeerplaats waar de markt wordt gehouden staan fiet- senklemmen. Als er een fiets in een van de eerste twee klemmen staat kan de rolstoeler de stoep niet goed af. Bovendien is de af rit van de stoep te hoog ten op zichte van het wegdek. De rol stoeler gaat echter onverdroten verder en nadert de tweede in- en uitrit van het parkeerterrein. Fietsenrekken staan her en der verspreid over het trottoir. Bij de kruising met de Wijttenbachweg zijn de op- en afritten te steil. Tot de volgende kruising met de Louise de Colignylaan gaat het goed, maar daar zijn op- en afrit wederom te steil. Vlak voor de Uitzondering Anna van Burenlaan is de stoep ineens te smal. Een boom be perkt de doorgang tot tachtig centimer. Na vier te steile op- en afritten komt de rolstoeler bij de Nassaulaan. Daar staat een ge meentelijke paaltje in de weg. Oversteken gaat, maar het weer bestijgen van het trottoir is bij kans onmogelijk. De aanwezig heid van een goot en een te steile oprit levert namelijk problemen op. Tot aan de Kempenaerstraat gaat het redelijk goed al komt de rolstoeler nog vele verzakte te gels tegen en moeten ook een aantal te steile op- en afritten worden overwonnen. Ook over hangend groen levert op de route verschillende malen ernstige hinder op. Kortom, aan een kant van deze belangrijke looproute staan of hangen 32 obstakels. Uit het onderzoek blijkt dat dit voorbeeld geen uitzondering is in Oegstgeest. In alle negen rou tes zitten vele obstakels die voor gehandicapten enorme hinder nissen vormen. Een paar voor beelden. Op de trottoirs stallen winkeliers goederen uit, staan bloembakken in de weg en ligt glas rond glasbakken (kans op lekke banden voor rolstoelers). Vaak liggen de tegels los in de stoepen. Ook leveren de fiets- gleuven vooral voor mensen die met een stok lopen gevaar op. Het viel de onderzoekers ook op dat de voetgangersoversteeklich- ten voor de gehandicapten te kort op groen staan. Ook ontbre ken de ratelklikkers voor blin den bij de verkeerslichten. Tenslotte staat in het rapport dat op sommige plaatsen in Oegst geest er helemaal geen trottoir is.. En dat er veel te hard wordt gere den "hetgeen extra gevaar ople vert bij het oversteken". Veel van de obstakels zijn niet door de gemeente veroorzaakt, zoals bijvoorbeeld een midden op de stoep neergezette fiets of vuilniszak of overhangende tak ken die de looproute belemme ren of het zicht ontnemen op ver keerssituaties. Obstakelvrij In het rapport pleit de werkgroep voor een obstakelvrij deel van de stoep dat zes tegels (1,80 meter) breed moet zijn. Dat betekent dat alle obstakels, waaronder ka- beltv-kastjes en andere gemeen telijke paaltjes, daar weg moe- Gemeente Voorschoten moet materiaal betalen VOORSCHOTEN - "De ijsclub heeft er weer vertrouwen in dat de Voorschotense ijsbaan deze winter open kan, schrijf dat maar in de krant". IJsclub-voorzitter Lekkerkerker was gisteravond buitengewoon optimistisch toen leden van de ijsclub zich tijdens een bijzondere algemene leden vergadering te kennen gaven zelf een prikkeldraadhek van 2.200 gulden te willen spannen rond de baan. De gemeente zou het materiaal moeten betalen. Een opzienbarende zaak omdat hij een week geleden de zaak nog zeer somber inzag. Het bestuur stuurde de 1100 leden een brief waarin het voorstelde de ijsbaan de komende winter gesloten te houden. Het deed dit voorstel na dat onderhandelingen met de ge meente over een omheining van de baan op niets waren uitgelo pen. De gemeente vindt een hek werk te duur, terwijl de ijsclub een dergelijk hek noodzakelijk vindt om te voorkomen dat, net als vorige winter, mensen de baan betreden zonder dat ze hier voor toestemming hebben van de ijsclub. In het ijsclubgebouwtje waar slechts zeventien van de 1100 le den present waren bleek gister avond echter dat de ijsclub-leden niets voelden voor sluiting: "Dat is de weg van de minste weer stand. Je moet nooit te gauw iets opgeven", zei een lid, tot grote verbazing van voorzitter Lekker kerker die aanvoerde dat hij "een jaar bezig is geweest met de ge meente". Zijn uiteenzetting over de "zeer stroeve" onderhandelingen met het college van burgemeester en wethouders en de functionele Veel kritiek was er gisteravond tijdens de bijzondere algemene ledenver gadering van de Voorschotense ijsclub op de gemeente. (foto Holvast) ze geen geld in kas zou hebben voor een hek vonden ze niet steekhoudend. "Wanneer ik om me heen kijk, zeg ik: er is wél geld. Ik zou wel eens in de kas- commissie willen zitten", sprak een lid veelbetekend. Hij zou dan tevens de pachtsom, die de vereniging voor de baan moeten opbrengen, omlaag wil len schroeven: "Het is een schan dalige zaak dat de gemeente 2.700 gulden vraagt voor drie maanden", zo verklaarde hij op verontwaardigde toon. Vooral als je er niet eens een hek om heen mag zetten. Kunnen we het zwembad niet huren?", vroeg hij zich vervolgens af. "Dóór staat tenminste een hek omheen". or welzijnszaken, wekte grote woede op in de zaal. Honend reageerde men op de toezegging die wethouder Marse lis vlak voor de vergadering zou hebben gedaan. Lekkerkerker had uit de mond van de wethou der opgetekend dat de ijsclub op diens medewerking kan rekenen "wanneer de mogelijkheid zou blijken te bestaan de ijsbaan te handhaven". "Had hij dat niet eerder kunnen doen?", klonk het smalend uit de zaal. Verschillende leden waren ervan overtuigd dat de gemeente "de ijsclub laat bloeden en niets over heeft voor de vereniging". De op merking van de gemeente dat de- Op dit kritieke moment, toen het ene na het andere lid uithaalde naar de gemeente, stond een lid op en verklaarde bereid te zijn voor 2.200 gulden een prikkel draadhek te willen leveren met palen van twee meter hoogte, dat vier seizoen zou meegaan. On middellijk stelden verklaarden zes mensen zich bereid te helpen met het plaatsen van het hek dat beduidend goedkoper is dan de varianten die tot nu toe op tafel hebben gelegen. De goedkoopste oplossing tot nu toe was een prikkeldraadrol. Dit zou 5.000 gulden gaan kosten. Een enkeling in de zaal had nog zo zijn twijfels: "Ik betwijfel of je binnen twee maanden antwoord krijgt van de gemeente. Terwijl we verdomd snel moeten zijn, want als we nog willen schaatsen moet de ijsbaar vóór 1 december moet de ijsbaan onder water". Voorzitter Lekkerkerker had hier meer vertrouwen in. "Morgen ochtend krijgt wethouder Marse lis van zijn ambtenaar Zeelt te horen wat hier besproken is en ik denk dat we zeer binnenkort met de commisie sport en recreatie kunnen praten". Hij had goede hoop dat voor de magische datum van 1 december de gemeente akkoord is met het prikkeldraadhek en het bestuur kan beginnen met het innen van de lidmaatschapsgelden. "Wan neer dit echter toch niet door gaat, wat ik me niet kan voorstel len overigens, dan is er eind no vember een bestuursvergadering en treedt het bestuur af. De zaak ligt dan alsnog op zijn gat", zo besloot hij dreigend. Instuif/Film Het multifunctioneel centrum De Eendenkooi organiseert woens dagmiddag een basketbal-in stuif en de vertoning van en film. Aanvang van de film is 13.30 uur, de instuif begint om 15.00 uur. Gymnastiek In De Eendenkooi (Zoeterwoude- Rijndijk) wordt donderdagmid dag om twee uur een gymnas- tiek-instuif georganiseerd. Jubileumconcert Drumfanfare 'De Rijntamboers' uit Zoeterwoude-Rijndijk viert vrijdag 21 oktober het twintig jarig bestaan met een jubileum concert in De Eendenkooi. Van af acht uur zal de drumfanfare aan de Zoeterwoudse gemeen schap en andere belangstellen den laten zien en horen wat men 'in zijn mars' heeft. Er zullen ook nummers ten gehore wor den gebracht uit de nieuwe Amerikaanse show die De Rijn- tamboers voor een groot pu bliek zullen presenteren op de Leidse Taptade. Ook de Majo rettes en de Twirls zullen zich op het jbileumconcert van hun beste zijde laten zien. Zelfvertrouwen Het Oegstgeester vrouwentref punt 'Aletta' houdt donderdag een thema-avond met als onder werp zelfvertrouwen. De avond wordt gehouden in gebouw Ta- berna, Julianalaan 1. Aanvang half negen. Historie Het historisch genootschap 'War- melda' organiseert donderdag een lezing met als onderwerp 'Migratie van en naar Warmond in de achttiende eeuw'. Profes- de ondergrens (het moment waarop men belasting moet gaan betalen, een soort belastingvrije voet dus) iets moeten wor den opgetrokken. WD-wethouder Barning (financiën) wilde de voorstellen niet direct overnemen. Hij wilde eerst weten wat de effecten zijn op de totale opbrengst van de OGB, maar de WD'er liet wel duidelijk blijken niet veel te voelen voor de voorstellen. Ook CDA'er Speelman zag er weinig in. Hij bleef vasthouden aan een verhoging van de OGB. Maar die discussie zal pas echt gevoerd worden in de komende maanden als de begroting van de gemeente Wasse naar wordt vastgesteld. Leden van de werkgroep 'Oegstgeest zonder obstakels' overhandigden vanmorgen het eerste rapport aan burgemeester Scheenstra. Wethouder Kohlbeck (uiterst rechts) kijkt toe. (foto Hoivast) ten. Aan de straatkant kunnen dan vuilniszakken en dergelijke worden gedeponeerd. De afritten van de stoep moeten ook worden veranderd. De huidi ge grijze afritten zijn allemaal te steil. Bovendien pleit de werk groep voor meer invalidepar- keerplaasten in Oegstgeest. In totaal zijn er slechts zes. Er zijn er niet alleen te weinig, ze zijn ook te smal en de mogelijkheid om van de parkeerplaats op de stoep te komen ontbreekt. In de Kempenaerstraat en bij het post kantoor op de Lange Voort moet in ieder geval een invalidepar keerplaats erbij komen. Vanavond wordt het rapport ge presenteerd aan de geïnteres seerde Oegstgeestenaren in het Gemeentecentrum aan de Lijt weg. De presentatie begint om acht uur. DINSDAG Leiden Kijkhuis - 'Lianna', 20.00 en 22.15 uur 't Breehuys - 'Anti Pershing Cafe'. 20.00 Dienstencentrum Binnenstad, Zeehel denbuurt - voorlichting over ouderen bonden, 14.00 uur. Rijksmuseum voor Oudheden - lezing drs. H.J. Krispijn over 'Muziek in spij kerschrift', 20.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - kin dermiddag met gamelan-muziek, 14.00 uur. Buurthuis Groenoord - sjoelwedstrijd, 14.00 uur Buurthuis Op Eigen Wieken - video films, 14.00 uur Zoeterwoudseweg 128 - avond over borstvoeding, 20.00 uur PSP-gebouw (Rijnstraat!) - avond over gemeentebegroting, 20.00 uur Oegstgeest Gemeentecentrum, Lijtweg - werk groep 'Oegstgeest zonder obstakels' presenteert onderzoek, 20.00 uur WOENSDAG Leiden Kijkhuis - 'Lianna', 20.00 en 22.15 uur Filmhuis - 'In einem Jahr mit 13 Mon den', 20.00 en 22.15 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde - wa- vertrek 10.00 uur buurthuis Op Eigen Wieken - kinderbin go, 14.00 uur Caeciliastraat 18 - avond Lesbiese Vrou wen Leiden, 20.00 uur Wienerwald - bijeenkomst NVBS, 20.00 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 14 okt. tot 21 okt. door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313 en Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ter. zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. sor De Vries, die de lezing houdt, is hoogleraar geschiede nis aan de Berkeley universiteit in de Verenigde Staten en inte resseert zich in het bijzonder voor de economische geschiede nis van Nederland in de zeven tiende en achttiende eeuw. De lezing wordt gehouden in 'Het Trefpunt' aan de Herenweg. Aanvang half negen. Jeugd In de Warmondse sporthal 'De Klimop' wordt donderdag een mini-volleybaltoernooi gehou den voor de derde tot en met de zesde klassers. Het toernooi be gint om negen uur. 's Middags is er van twee tot vijf uur een instuif voor de jeugd van dertien tot en met zeven tien jaar. Feestweek Het Leiderdorpse winkelcentrum 'Winkelhof bestaat drie jaar en daarom wordt er deze week feest gevierd. Woensdag is er vanaf half elf een mini-kinderboerderij voor kin deren op de buitengalerij, 's Middags komt de bekende snel tekenaar Dik Bruynestein om twee uur naar het winkelcen trum. Later op de middag zal hij de inzendingen van een kleur- wedstrijd beoordelen. Donderdag verzorgt het Leids Poppentheater een aantal voor stellingen vanaf een uur. Om half vier begint de boerenkapel 'De Zwalkende Zwabbers' met vrolijke muziek. Vrijdag geven Appie en Flappie om half twee en kwart voor drie een voorstelling, terwijl vanaf vijf uur de jazz- en bluesband 'The Crooks' speelt. Zaterdag tenslotte wordt een voorronde van KRO's Playback- show gespeeld in het winkel centrum onder leiding van Hen- ny Huisman. Muzikaal wordt het omlijst met optredens van Joe Bourne en Maria Verano. Aanvang twaalf uur. Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, Burgerlijke stand LEIDEN - Ondertrouwd: A.A.M. Ten- wolde en M. van Poelje; P.O. Janssen en J.A.M. Mieloo; W.I. leMair en C.G. van de Wijngaard; A. van der Blom en S.E. Boom; P.C. de Kraker en E.R. Wiskerke; M.D. de la Rie en J. Stuur man; C.J. Kraaij en A.E. Zeven; J.D. Pelgrim en M. Rijsdam; G.C. Boog aards en H.L. Scherpenisse; P. Siera en C.F. Hermsen. LEIDEN - Geboren: Daniël zv. A.J. Wijfje en Y. Jagel; Désirée Dionne dv. H.A.T. van der Kaay en I.I. Smit; Fre- derik Hendrik Johannes zv. E. Meijer en C. de Fretes; Nadine dv. J. Borg- meier en I.L. Klamer; Bas zv. Th.J. van Oosten en A.A.M. Duivenvoorde; Dimitri Hendricus Petrus zv. J. van Schilt en J.M. van der Poel; Boukje dv. R.N. den Hertog en C.L. Spieren burg; Aagje Maria Wilhelmina Catha- rina dv. W.P.M. van der Meer en M. Janson; Jacob zv. J. van Duijvenbode en J. Eikelboom; Willem zv. J. van Duijvenbode en J. Eikelboom; Yvon ne dv. M. Zuijderduijn en W.C. Hou- waart; Daniël Johannes zv. R. Sloos en J.H: Klein; Bastiaan Cornelis zv. R.W. Peschier en R.P. van Heeswijk; Tjade Arte Nicolaas zv. I. Stans en A.M. van der Eist; Saskia Wilhelmina dv. R.H. Ligtvoet en A.M.P. Buiten huis; Marjolein Theodora Wilhelmina dv. J.M.H.F. Teunissen en E.J.H. van Baal; Kim dv. T.S. Steeman en P.H. Bosma; Dieder zv."D.A. de Buijzer en E. Fortuin; Duncan zv. A.J. van Oos ten en C. Leugering; Renske dv. A.J. Marijt en T. van der Kreek; Viona dv. J.A. van der Schans en P. van Kruis- tum; Geertruida Petronella dv. A.F. de Best ën L. Kromhout; Daniëlle Lamberdina Adriana Maria dv. A.M.P.M. Hagelaars en M.B. van de Ven; Elizabeth Maria dv. W. van Doorn en L van Tuijl; Gideon zv. H.H. Hooijerink en M. Stigter; Jenni fer Jane dv. D.J.. Dickinson en J.M. Allen; Elisabeth Maria dv. B.A.J. Hoogervorst en C. van Zeist; Patty Erik zv. J.B. de Ridders en A.C. Mul der; Joost Willem zv. F. Amoldus en C P. Bovendeert; Cornelia dv. C. Var- kevisser en A.H. van Beien; Miranda dv. D. van der Plas en M.D. van der Plas; Esther dv. M.J. Kamstra en E. van Staden; Bobby Johannes zv. A. Wansink en M.J.G. Kuipers; Linda Cornelia Helena Geertruida dv. A. Devilee en I.J.W.P. Franck; Kim Ma ria Magdalena dv. P. Stokkel c Franken Beelen; Jair Max zv. L. Levie t Jungman; Michael zv. C. van Delft en E.M. van Weeren; Pieter zv. D. Hoek en L. van der Boon; Hester dv. G.A. Leepel en G.H. de Graaff; Stéphanie Francisca dv. A.J. Jansen en M.C.A. van Westrienen; Gerrit Willem Corne lis zv. G.L.J. van der Vijver en A.G. Wischmeier; Doan Soefandi Moha- med zv. M.S. Hardjotinojo en R.M. Lee-a-Fong; Jessica dv. W.A. van der Werf en J.F van der Vlist; David El- win zv. J. van den Bor en E.D. Glaze- LEIDERDORP - De stichting 'Het Zuidhollands Landschap' heeft bezwaar gemaakt tegen de zand winning in het oostelijk deel van de Leiderdorpse dere zandwinplaatsen in de buurt, zoals 't Joppe i Warmond, Vlietland in Voorschoten en de Put va Menten in Oegstgeest. Munnikenpolder. Met het daar gewonnen zand Als die plaatsen niet de benodigde hoeveelheid zand moet de grond in Buitenhof-Midden en -West, Leiderdorp in de toekomst wil gaan bouwen, wor den opgehoogd. In de Munnikenpolder moet in de toekomst een recreatiegebied komen. De stichting heeft bezwaar gemaakt bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, die vergunning moet ver lenen. Volgens de stichting is het onnodig dat deel van de Munnikenpolder af te graven. Er zijn voldoende an- opleveren (zo'n 450.000 kubieke meter) dan is de Munnikenpolder voorlopig nog ongeschikt, aldus de stichting, omdat er geen goed bestemmingsplan In de toekomst moet in de Munnikenpolder een re creatiegebied komen. Dat bestaat uit een waterplas met daar omheen een heuvelachtig landschap. De stichting vreest dat de twee poldermolens, die langs de Dwarswatering staan, niet meer te zien zijn als die heuvels er komen LEI DSC H m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur) zaterdag var abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Losse nummers 0.85 Directie G Koopman Adj.dir N Quakernaal Hoofdredacteur Drs. J. W E Metselaar Adj Hoofdredacteur R. D. Paauw Alg redactiechef W F J Wirtz en A A van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W T. Jungman (plv) H I J Veldhuizen (regio) H v.d Post (plv) W F J Wirtz (bin /buit /ec J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J de Tombe (sport) A varrKaam (plv) W C H Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel 071-W4941. ti Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington. Beiroet. Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2