Noodkreet van MVKV Vendor brei-voordeel Eilander scoort vier doelpunten N aj aar s vergadering DINSDAG 18 OKTOBER 1983 LEIDEN - Op de algemene najaars vergadering van de KNVB Afde ling Leiden heeft MVKV-voorzit- ter De Goey gisteravond een noodkreet geslaakt met betrek king tot het voortbestaan van de Katwijkse voetbalvereniging. Het veld waarop de club speelt is eigendom van het Ministerie van Defensie, dat enige tijd geleden een zendmast op het eerste veld de zaterdagclub liet neerzet ten. Het voortbestaan MVKV Goede generale Rudy Koopmans DEN HAAG - Met een linkse hoek halverwege de tweede ronde vel de Rudy Koopmans gisteren in het Congresgebouw van Den Haag het vonnis over Gary Jo nes. De Brit, als sparringpartner voor de Europese kampioen aan getrokken in verband met diens partij om de titel tegen de Frans man Angulo (21 november in Pa rijs), werd door de arbiter uitge teld. Alex Blanchard was, in het voor programma, in drie ronden klaar met de Amerikaan James Churm. kwam op dat moment op losse schroeven te staan. Er werd evenwel een uitwijkmogelijk heid gevonden in de vorm van een veld van de Van der Bergh stichting in Noordwijk. Nu even wel dreigt het Ministerie het thuishonk van de Katwijkse club aan de Karei Doormanlaan (waar de jeugd en de lagere senioren nog spelen) voor zich op te eisen. Althans, volgens voorzitter De Goey, die zijn speech inleidde met de vermelding dat de verga dering op het juiste moment kwam. De Goey: "In België viel het afgelopen weekeinde een mast om. Jammer dat dat niet bij ons gebeurde. Ik denk dat de club niet lang meer zal bestaan, nu we een brief hebben gekregen van het Ministerie". "MVKV dreigt te moeten stoppen. Er is nog slechts één mogelijk heid. De KNVB Afdeling Leiden en alle clubs moeten achter ons gaan staan". De Goey meldde verder dat het Ministerie niet büj zal zijn met deze publiciteit. "Want we hebben afgesproken niets vrij te geven. Die afspraak heb ik bij deze gebroken". De Af deling Leiden zegde overigens toe MVKV te zullen steunen. De verenigingen zullen worden ge motiveerd hun medewerking aan MVKV te verlenen, terwijl LEIDEN - In de interregionale zaalvoetbalcompetitie be haalde Lugdunum gisteravond een fraaie 3-5 overwin ning op De Rozet. Lugdunum-trainer Wim Eilander wees de Leidenaars de weg. Eilander scoorde vier treffers. Van der Plas kwam thuis niet verder dan een 1-1 deling tegen Huug van Es. In de hoofdklasse diende Ju/De Singel Noordwijk een 4-3 nederlaag toe, terwijl BAX Cleijn Duin met dezelfde cijfers klopte. Jan Mooten. Daan van den Berg, Joop de Roo en Hennie Doove werden gisteren door Afdelingsvoorzitter Persoon (midden) in het zonnetje gezet. Twintig jaar bestuurslid bij Lugdunum de Afdeling Leiden dit probleem tijdens de eerstkomende verga dering in Zeist aan het bestuur zal voorleggen. De Goey sprak zijn teleurstelling uit over de houding van de gemeente Kat wijk in deze. "De gemeente Kat wijk heeft gefaald door geen an der speelveld voor ons te rege len". Navraag bij voorlichter Geneste van het ministerie van defensie leverde het volgende commen taar op: "Wij zijn onthutst door deze uitlatingen. MVKV heeft juist een vergunning gekregen voor dat veld. Hoe komt die voorzitter daar nou bij. Zijn de verhoudingen eindelijk weer wat genormaliseerd, gaat hij dit zeg gen. Er is, laat ik het nogmaals stellen, geen sprake van dat Ma rine dat veld wil hebben." Tijdens de verder rustig verlopen vergadering, die in recordtempo werd afgewerkt, werd ex-LFC- penningmeester Henk Nieuwen- burg gekozen als vervanger van Van der Neut als afgevaardigde van de Afdeling Leiden in Zeist. Ook werd er een klein feestje ge vierd. De Lugdunum-bestuursle- den Hennie Doove, Daan van der Berg, Joop de Roo en Jan Moo ten kregen het insigne van ver dienste opgespeld voor meer dan 20 jaar bestuursdienst voor de Kikkerpolderploeg. WOENSDAG INTERREGIONAAL Groenoordhal Leiden: VWL FV Snoe- ki (20.00 uur) Ter Specke Lisse: Fc Lisse - Ceverbo (20.00 uur) HOOFDKLASSE De Gaasbak Voorhout: Landwer - Glasbergen (20.00 uur) Groenoordhal Leiden: Van Duuren - UVS (21.00 uur) Rijnstreekkhal Alphen: Bahlmann THB Boys (20.00 uur) Northgo Hal Noordwijk: Menken/L SRV Bovs (21.30 uur) De Rozet-Lugdunum 3-5 Onbetwist de wedstrijd van Wim Eilander. Met vier doelpunten had de Rotterdammer een be langrijk aandeel in de overwin ning van de gehandicapte Leidse ploeg, die Frans Sjardijn, Wim Oppelaar en Gijs Collé miste. Leo Wetselaar en Hans van As toonden zich echter goede ver vangers. Wim Eilander scoorde na een kwartier 0-1, nadat Lug dunum een twee-minuten straf van Leo Wetselaar ongeschon den was doorgekomen. Vier mi nuten later maakte de thuisploeg gelijk: 1-1. Met deze stand ging ook de rust in. Leo Wetselaar voorkwam hierna dat zijn ploeg al snel in de tweede helft op ach terstand kwam. De Leidenaar stopte een strafschop op het mo ment dat doelman Wim van As een straf uitzat. Even later kwam De Rozet echter toch op 2-1. Maar Wim Eilander zorgde via drie gave treffers weer voor een 2-4 voorsprong. De Rozenbur gers kwamen nog even terug (3- 4), maar Wim de Roo maakte vlak voor het einde uit een penal ty (Wim Eilander was neerge legd) aan alle onzekerheid een einde: 3-5. Van der Plas-Huug van Es 1-1 Hoewel beide ploegen veel kansen kregen, werd er in dit duel in to taal maar tweemaal gescoord. In de eerste helft kwamen de Kat- wijkers op achterstand, maar Frank de Rooy zorgde er in het tweede part voor dat Van der Plas alsnog een punt aan het duel overhield. Cleijn Duin-Bax 3-4 Bax leek bij de rust op rozen te zit ten nu de ploeg met 1-4 voor stond. In de tweede helft kwam de thuisploeg evenwel goed te rug. De overwinning gaven de Voorhouters echter niet meer uit handen. Voor Cleijn Duin scoor de Adrie Nijgh een hattrick. Voor BAX waren Loek van Kes- teren, Cees van der Laan, Harry van Dam en Jan Homan succes vol. Ju/De Singel-Noodwijk 4-3 Een aantrekkelijke party, die de Leidse ploeg uiteindelijk een ze ge opleverde. John marijt scoor de tweemaal voor Noordwijk, terwijl Jos Smits éénmaal doel trof. Voor Ju/De Singel scoorden John Jansen (2x), Richard Klein en Ronald Jansen. Breien met Vendor heeft heel wat voordelen. Vendor is het eigen merk van Vroom Dreesmann. Dat geeft allereerst de zekerheid van goede kwaliteit, met blijvend mooie kleuren. Daarnaast: een werkelijk unieke keus. En heel lage prijzen. Zo zie je maar: wat je ook breien wilt, Vendor is er het ideale garen voor! Vendor Oslo Als u lekker snel een trui of vest wilt breien, is dit „Noorse" sportgaren er het ideale garen voor. Samenstelling: 85% acryl en 15% wol. Kan in de was machine worden gewassen en gecentrifugeerd. Breien met naalden no. 4. In maar liefst 15 aktuele kleuren. Per grote bol van 100 gram. 4^ VROOM DREESMANN V/,li '■«asJEANSMTKifco Wt

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15