c
SCOREBORD
Zijl/LGB start goed in B-competitie
Y
tv
K
X
Andere
sponsor
voor
Oranje
g<
d
Afd. Leiden
Sport
MAANDAG 10 OKTOBER 198|
Eerste ronde KNVB-beker:
De Treffers-IJsselmeervogels 1-1. Ba-
rendrecht-Xerxes 0-2. Noordwijk-Hera-
cles 0-3. Quick Boys-ACW 1-0. Rijns-
burgse Boys-Willem II 3-1. DOVO-For-
tuna SC 2-4. Drachtster Boys-DS'79 1-3.
Or.Nassau-FC VVV 0-1. ACV-Roda JC
0-7, Spakenburg-FC Groningen 1-4, SC
Cambuur-PSV 2-2, NEC-Excelsior 2-0.
Geldrop-NAC 1-5. Helmond Sport-
Haarlem 0-0, MVV-Vitesse 1-0.DHC-FC
Den Haag 2-4. Heerenveen-Feyenoord
0-1, Emmen-AFC 3-0, Achilles'29-GA
Eagles 0-5, Blerick-Eindhoven 1-0, TOP-
RBC 1-1, DESK-Caesar 3-3. FC Twen te-
Telstar 4-0. ROHDA-Sparta 2-11, Elink-
wijk-Veendam 1-0. Wageningen-AZ'67
1-5. Breskens-DWS 2-0. FC Utrecht-Vo-
lendam 1-0, DWV-FC Den Bosch 1-0,
HOV-Ajax 0-5. LONGA-PEC Zw. 1-4,
De Graafschap-SVV 5-3.
Sporttoto
Toto
1
2
3
Cambuur-PSV
TOP-RBC
Elinkw.-Veendam
2
Wageningen-AZ
Graafsch.-SW
2
DHC-Den Haag
2
NEC-Excels.
Breskens-DWS
X
U trecht-V olendam
X,
Helmond Sp.-Haarlem
Twente-Telstar
MW-Vitesse
X
KNVB-amateurs
VIERDE KLASSE B
DSO-Meerburg 2-0, Cromvliet-PDK 4-1.
TWEEDE BEKERRONDE
LDWS-HVO 4-1, s-Gravenzandse SV-
Roodenburg 2-6, Schoonhoven(za)-Roh-
da'67 2-0, Den Haag 2-Hillegom 6-1, Ter
Leede-Westlandia 1-2, Randstad Sp.-
SVPTT 2-3. Maasdijk-WSB 2-3, ARC-
Nieuwkoop 4-2 nv. Katwijk-RCL 2-3.
VUC-Blauw Zwart 2-1, Floreant-Docos
1-1; Fl.wns., Bodegraven-Alkmania 2-1
nv. Vredenburch-UVS 0-7, DWO-SJZ 2-
1. VEP-WSE 3-1. Van Nispen-Wippolder
4-5, Foreholte-Soccer Boys 4-1, SVLV-
SVDP 4-2. ROAC'79-Woerden 3-2,
Zwammerdam-Alphense Boys 1-2,
VTL-Celeritas 3-3; Cel.v
ZATERDAG
RES. EERSTE KLASSE
's-Grav.SV 2-Katw.2 4-0, Noordw.2-
ASWH 2 1-1. Vitesse 2-Zw.Wit'28/2 1-5,
4-8 ASWH 2
4-6 Katw.2
4-6 's-Gr.SV 2
5-6 Rijnsb.B.2
2-1.
Barendr.2
Zw.Wit 2
Rozenb.2
Quick B.2
Noordw.2
Spijk.2 4-5 De Zw.2 4-0
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE
UVS 2-CW 2 3-0, Papendr.2-Exc.'20/2 2-
3, RKAVV 2-Musschen 2 0-0, Xerxes 2-
Nept.2 0-0, DHC 2-Westl.2 3-0, Unitas 2-
Nieuwenh.2 3-0.
Mussch.2 5-8 Papendr.2 5-4
UVS 2 5-8 RKAVV 2 3-3
Unitas 2 5-7 CVV 2 4-3
DHC 2 5-6 Xerxes 2 5-3
N'hoorn 2 5-5 Exc/20/2 4-2
Nept.2 4-4 Westl.2 4-1
Reg. jeugd
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
ZLC-Sleutels 1-1, Alphia-KRV 1-1,
TAVV-Kagia 2-0, Woubrugge-MVKV 2-
0, Voorschoten-Meerburg 5-0.
Leiden 5-8 MVKV 5-5
Alphia 6-8 ZLC 5-5
Voorsch. 5-7 TAW 5-3
Sleutels 4-5 Kagia 4-2
Woubr. 4-5 Meerb. 6-1
KRV 5-5
TWEEDE KLASSE
SVLV-Kickers 3-0, SJZ-LFC M, Abbe-
nes-GWS 2-0, Unitas-VVSB 1-5, SVOW-
HVZ 6-2.
Abbenes 5-9 GWS 4-3
SVLV 5-8 LFC 5-3
WSB 6-7 SJZ 5-2
Kickers 4-6 Unitas 4-1
SVOW 4-6 HVZ 5-1
LSVV 3-4
ZONDAG
OVERGANGSKLASSE
MMO-VNL 9-1, Warmunda-Kickers 3-5.
MMO 4-6 KRV 2-2
Warmunda 4-6 VNL 4-0
Kickers 4-4
EERSTE KLASSE
VNA-Leidse Boys 0-4, Stompw.Boys-
Or.Groen 1-1, Unitas-ZLC 3-2.
Leidse B. 4-8 Or.Groen 6-5
Unitas 5-8 ZLC 6-3
Stompw.B. 4-6 VNA 5-0
ZEIST (GPD) - Philips zal gaan
optreden als hoofdsponsor
van het Nederlands elftal.
Pro Sport Promotions, het re
clamebureau dat eind vorig
jaar een sponsorovereen
komst sloot met de betaalde
sectie van de KNVB, heeft in
middels een volledig ak
koord bereikt over een eenja
rig contract, 's Werelds groot
ste gloeilampenfabriek be
taalt de KNVB jaarlijks een
bedrag van rond de een mil
joen gulden om met Oranje te
kunnen adverteren.
Al eerder was Pro Sport Pro
motions tot overeenstem
ming gekomen met drie zoge
noemde official-suppliers,
die de sponsoring van de ver
schillende vertegenwoordi
gende elftallen op zich zullen
nemen voor een totaalbedrag
van 200.000 gulden. Aange
zien dit bedrag niet in harde
valuta wordt betaald, maar in
de vorm van goederen en
diensten (vliegreizen en cate
ringservice etc.) zijn enkele
leden van het bestuur betaald
voetbal van mening dat het
contract met Pro Sport ver
broken moet worden. Met na
me Jacques Hogewoning en
Ton Harmsen zijn daar voor
standers van en gaan liever in
zee met het bureau Interfoot-
bal, dat samenwerkt met de
amateursectie van de KNVB.
Pro Sport Promotions peinst er
evenwel niet over om het
contract met de KNVB te
verbreken. Aan het sponsor
bedrag dat was afgesproken
voor dit jaar is voldaan, ter
wijl het bureau met de over
eenkomst met Philips eigen
lijk meer aan sponsoring
heeft binnengebracht dan
aanvankelijk was afgespro
ken.
Het contract dat Pro Sport met
het Eindhovense bedrijf
heeft afgesloten houdt in dat
de sponsoring van de voet
balbond door Sony op losse
schroeven is komen te staan.
Het bondsbestuur van de
KNVB sloot vorige week een
contract af met Sony dat de
voetbalbond een bedrag van
vier miljoen gulden in drie
jaar oplevert. In die overeen
komst is evenwel opgeno
men dat Sony ook de 'be
schikking' zou kunnen krij
gen over het Nederlands elf
tal. Nu Philips het Neder
lands elftal voor zich heeft
opgeeist ziet het ernaar uit
dat deze overeenkomst dus
zal moeten worden aange
past.
Zuidwest. 6-11 Sagitta 5- 5
Fluks 6-9 RWR 5- 3
Vent. S 6-8 ONDO(sGr) 6- 3
Dykvog. 6- 6 VIOS 6- 1
ZUID WEST RES. I
A: KVS 3-TOP 2 2-3. GKV 2-ADO 2 8-4,
PKC 4-Vriendenschaar(H) 2 7-5, VEO 2-
Excelsior 2 5-6: B: Fides Pacta 2-Ready
ZUID WEST RES. II
B: DKC 2-De Algemene 2 6-5,
Zuiderkwartier 2-Fortuna 4 7-9. De Da
naïden 2-Achilles 2 10-11; C: Fortuna 3-
Kwiek(Hg) 2 12-11, Ons Eibernest 5-
OSCR 2 5-5, ODO(D) 2-Fides Pacta 3 1-
11, Het Zuiden 3-Zuiderkwartier 3 8-3
ZUID WEST RES. Ill
A: VEO 3-De Danaïden 3 11-2, Animo
2-Fortuna 5 7-7, DES 2-Pams 4 sno..
Oranje Nassau 2-HKC 3 6-5; C: HSV 2-
De Bermen 2 3-4. Deetos 5-Pernix 2 3-11,
Het Zuiden 4-Olympiaan 2 5-4, Quick 2-
WION 2 1-9
ZUID WEST JUN. B
Swift(M)-De Meervogels 6-6, Albatrós-
PKC 5-5. Snel-KOAG 3-9. Pernix-Mer-
wede 5-5
Tafeltennis
SUPERTRIO
1. Tilpy (R.L.Pools), 2. Teetje Ossewaard
(C.P.M.Roodenrijs). 3. Utahbon
(J.v.Dooyeweerd). In cijfers: 9-7-8. Al
le paarden gestart.
ZATERDAG
TWEEDE KLASSE B
De Zwervers-Vitesse D. 0-3.
VIERDE KLASSE B
Hazersw.Boys-HBSS 2-1, Zevenhoven-
Unicum 2-2, Koudekerk-Berkel 1-3.
Berkel 4-6 Haz.w.B. 4-4
Zevenh. 4-5 WOR 3-3
Valken 4-5 Oegstg. 4-3
Unicum 4-5 HBSS 4-3
ROHDA 3-4 Zwammerd. 4-2
Koudek. 4-4 Jodan B. 4-2
ZONDAG
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Siveo-Sportief 0-0, Moerkapelle-Berg-
ambacht 3-1, Reeuwijk-Oudewater 4-1,
Soccer Boys-Aarlanderveen 1-1, WDS-
Floreant 1-2.
Floreant 4-8 Sportief 3-2
Moerkap. 4—6 Siveo 4—2
Reeuwijk 3-5 WDS 4-2
Linsch. 3-4 Soccer B. 3-1
Bergarrtb. 4-4 Oudew. 4-1
Aarl.v. 2-3
kouw-Be Fair 4 1-1, Sportlust 4-Spirit 5
4-1. UNIO-Linschoten 2 1-2, Jodan Boys
4-Floreant 3 2-4, Gouda-SPV 7-0.
Rijnstr. 5-9 Sportl.4 4-4
Gouda 5-8 Jodan B.4 4-3
UNIO 4-5 Spirit 5 4-3
Linsch.2 5-5 Waddinxv. 4-3
Perkouw 5-5 Be Fair 4 4-2
Flor.3 4-4 SPV 4-1
ZONDAG
EERSTE KLASSE
ESTO-Stolwijk 3-1, Moerkapelle-Am-
merstol 0-0, Waddinxveen-RVC 0-2, Ca-
bauw-Oudewater 2-2, Bergambacht-
Gouderak 2-0.
ESTO 4-6 Ammerst. 4-3
Wadd.v. 4-6 Moerkap. 4-2
RVC 2-4 Nic.B. 2-1
Cabauw 3-4 Gouderak 2-0
Bergamb. 2-3 Stolw. 3-0
FC Köln-Kickers Offenb. 6-2, Eintr-
.Braunschweig-VfL Osnabr. 2-1, Al.Aa-
chen-SVW Mannheim 1-0, SC Freiburg-
Hamburger SV 1-4, Karlsruher SC-FC
Kaiserslautern 5-4 nv., FC Augsburg-
Bayern M. 0-6, Burglengenfeld-Werder
Br. 0-3, Holstein Kiel-B.Uerdingen 1-2,
Charlottenburg-Schalke'04 0-3, Hei-
dingsfeld-Hannover'96 1-3, FC Bocholt-
Stuttg.Kickers 3-1, TUS Schl.Neuhaus-
Herta BSC 0-2, SV Fürth-RW Lüden-
scheid 1-0, SV Néu-Isenb.-Göttingen'05
0-1, FC Köln(am.)-VfB Stuttgart 1-8.
FRANKRIJK
Brest-Bordeaux 0-0, Metz-Bastia 1-0,
St.Etienne-Lille 2-0, Monaco-Nimes 5-
1, Paris St.Germain-Sochaux 3-1, Au-
xerre-Rennes 1-0, FC Nantes-Rouen 3-0,
Laval-Toulouse 1-0, Lens-Nancy 3-1,
Toulon-Strasbourg 1-3.
Bordeaux 13-21 Auxerre 13-18
Monaco 13-19 FC Nantes 13-16
Paris SG 13-18 Strasb. 13-15
ITALIË
Avellino-AC Torino 0-0, Catania-Pisa
2-0, Fiorentina-Udinese 0-0, Internazio-
nale-AS Napoli 1-0, Juventus-AC Milan
2-1, AS Roma-Genua 1-0, Sampdoria-
Lazio R. 1-1, Verona-Ascoli 3-1.
Juventus 5-9 Verona 5-7
AS Roma 5-8 Torino 5-7
Fiorent. 5-7 Udinese 5-6
Amsterdam
Kampong
KI. Zwits.
HGC
HDM
Hattdm
Tilburg
Leiden
Oranje Zw.
Bloemendaal
Laren
Geel Zwart
Dalto-SCO 9-7, Fortuna-Deetos 7-7
4 0 0 4 0
ZATERDAG
RAS-SVLV 3-1, KMD-Monster 1-1, Lug-
dunum-KRV 0-1, Hazersw.B.-'s-Gra-
venzande 3-0.
Zevenh. 3-6 Maasdijk 4-4
RAS 4-6 KMD 3-3
Haz.w.B. 4-6 SVLV 5-3
KRV 4-4 Monster 4-2
TWEEDE KLASSE
LSVV-Woubrugge 0-0, Ter Leede 2-
SVLV 2 10-3, Valken'68-Hazersw.B.2 5-
1. Randstad Sp.-KRV 2 0-17.
ZONDAG
EERSTE KLASSE
Docos-Iduna 1-3, FC Lisse-Kickers 0-1,
Stompw.B.-Randstad Sp. 0-5.
SJZ
UDO 3-3
R'0t<5n i Sleutels 3-1
i~l Stompw.B. 3-0
Lis se 3-3 D°c°s 3-°
TWEEDE KLASSE
SJC-Alkmania 2 0-0, SJZ 2-Altior 0-3.
Buitenlands
voetbal
BUITENLANDS VOETBAL
BR DUITSLAND
Tweede ronde DFB-Pokal:
Borussia M'gladb.-Arm.Bielefeld 3-0,
EREKLASSE
AZC Alphen-Zian V. 25-6, VZC-HZC
Robben 4-10, Ravijn-DZV 8-9.
HOOFDKLASSE
Nerfeus-Rotterdam 7-8, Amer-P.Bears 6-
9. Merwede-AZPC 8-8, Esca-LZ'86 8-10.
BEKER:
Zijl/LGB-IJ 11-6.
Europa Cup 1
Yüzme-Royal Gent, 15-5, AZC-Neptun
20-7, AZC-Yuzme 22-7, Gent-Neptun 6-
16. AZC-Gent 29-1, Yuzme-Neptun 8-5
AZC 3-6 Neptun 3-2
Yüzme 3-4 Royal 3-0
Europa Cup 2
De Zijl/LGB-BVSC 15-14, BVSC-PoIy-
HEREN
Hoofdklasse
Laren - Amsterdam 2-6, Bloemendaal
- Hattem 1-2, Kampong - Klein Zwit
serland 3-1, Leiden - Tilburg 0-1,
HDM - Oranje Zwart 1-0, HGC - Geel
Zwart 2-0.
Eerste klasse A
AMHC '65 - De Dommel 6-1, Forward
- Forescate 2-1, Keep Fit - Push 2-0,
Groen geel - DSHC 1-0, Spirit - Ring
Groen Geel 6-9 Keep Fit 5-6
Forward 4-7 Spirit 5-4
Push 6-7 Ring Pass 5-4
Eerste klasse B
Strawberries - Alliance 0-1, Hilver-
- Roomburg 7-2, Voordaan -
Be Fair 6-9 Leusden 4-3
Alliance 4-7 HBS 4-3
Kameleon 5-6 Kraaien 3-2
Hilversum 5-6 Roomburg 4-2
Voordaan 6-6 Strawber. 5-2
Tweede klasse B
Myra - Rijswijk 3-1, Qui Vive - Alec-
to 3-2, Te Werve - Maarssen 1-1, Zoe-
termeer - Dopie 1-1, Badhoevedorp -
Cartouche 1—1.
Qui Vive 4-8 Te Werve 4-4
Myra 4-7 Cartouche 4-3
Maarssen 5-6 Badhoeved. 4-3
Zoetermeer -4-4 Rijswijk 4-2
Dopie 4-4 Alecto 5-1
DAMES
Eerste klasse A
Crayenhout - Breda 2-1, Leiden -
Bennebroek 2-1, Ring Pass - Victoria
1-0, Spirit - Warande 0-0, Zandvoort
Craeyenh. 4-8 Zandv
Victoria 6-8 Warande 5-3
Spirit 5-5 Breda 6-3
Bennebroek 5-4 Forescate 5-2
Tweede klasse B
Roomburg - Groen Geel 0-0, Alecto -
Qui Vive 2-1, Cartouche - Myra 0-2.
Myra 4-8 HDS 2-3
Alecto 3-5 Groen
Noordwijk 4-4 Rijswijk
HEREN
EREDIVISIE
Valkenswaard-Avanti 6-2, De Veluwe-
Alkmaar 4-6, Scylla-Amsterdam TT 6-3.
TWEEDE DIVISIE A
Phoenix-JCV 3-7, Maastricht-Scylla 2 5-
5, Luto-Amsterdam TT 2 6-1.
TWEEDE DIVISIE B
Docos-Onkyo 0-10,- Avanti 2-Sjaardema
1-9, Odion 2-Zwolle 6-4.
DAMES
EREDIVISIE
Torenstad-Avanti 6-2, Hoonhorst-Vice
Versa 6-4, Scylla-Amsterdam TT 5-5.
EERSTE DIVISIE
Treffers-A'dam '78 2-6, Avanti 2-Midd-
.Zuid 6-3, Scylla 2-Kon.Lust 3-6.
PROMOTIEKLASSE A
OVVO-VES 5-6, Fides Pacta-Swift(A) 8-
7, DTV-AKC 9-8, ZKC16-BEP 7-7
VES 5-9 OWO 6-4
Fides P. 6-9 DTV 6-4
AKC 6-6 Swift(A) 5-2
ZKC'16 6-6
Volleybal
8-2,
Zuiderkwartier-Ready 14-14, Stan-
fries-Achilles 12-4, Ritola-Nic. 4-8
Nic. 5-10 Ritola 6-5
Stanfries 6— 9 Zuiderkw. 5— 4
Driehoek 6- 7 Ready 5- 2
Rodenburg 0- 5 Achilles 5- 2
nix 6-4, De Danaiden-De Vinken 10-8,
VEO-DEVD 11-5
Die Haghe 5-8 Gr. Geel 5-5
VEO 4-6 Danaïden 3-3
Roda 5-6 DEVD 5-3
Pernix 5-6 De Vinken 6-1
ZUID WEST I A
TOP-Kwiek(Hg) 4-5, Merwic-OSCR 7-6,
Rozenburg-Blauw Wit'51 5-6, De Re
genboog-De Overkanters 6-6
Kwiek(Hg) 6-11 Rozenburg 6- 4
Bl.Wit'51 6-10 Regenboog 7- 4
Basketbal
HEREN
EREDIVISIE
BS Leiden-Haaksbergen 75-72, Noord-
kop-Rotterdam Z. 76-78, Orca's-
Werkendam 89-81, Den Bosch-BS
Weert 98-62.
Leiden 6-12 Haaksb. 6- 8 Algemene 4- 5
D. Bosch 6-10 Weert
Overkant. 6-9 Merwic
TOP 6- 8 OSCR
T. Donck 5- 4
4-1, SEV-Ons Eiland 2-5, IJsselvogels-
Kwiek(R) 9-6-
Oranje W. 6-9 ONDO(M) 5-4
O. Eiland 5-8 Fiks 5-3
SEV 6-7 DVS'69 6-3
IJsselv. 6-6 Kwiek(R) 5-0
ZUID WEST II C
Merwede-Velocitas 5-8, Animo-ADO 6-
5, DES-Tempo 5-5, NIO-KOAG 10-10
Animo 6—11 Tempo 6— 5
DES 5- 7 ADO 6- 4
KOAG 6- 7 Merwede 5- 2
Velocitas 6- 7 NIO 4- 1
ZUID WEST II D
DKV-De Meervogels 3-3, Oranje Na-
ssau-Crescendo 5-6, Quick-WION 5-5,
Olympiaan-DKC 8-5
Olympiaan 6-10 Or.Nassau 5- 4
Crescendo 7- 8 DKC 4- 2
Meervog. 4- 7 WION 6- 2
DKV 6- 7 Quick 4- 1
HEREN
EERSTE DIVISIE A
Smash-DAK 3-2, Sudosa-SOS DPC 3-0»
EAVV-Verdan 3-0, Blokkeer-Dynamo 3-
0, SSS-Molenwiek 3-1.
EERSTE DIVISIE B
Tornado-Nijmegen 1-3, Broleco-ZTiui-
zen 0-3. Valbovol-DOS 3-2, VCH-Uden-
hout 1-3, Polaris-Radius 3-0.
D^MES
EERSTE DIVISIE A
Vollkei-Groningen 2-3, EAW-Olympus
0-3, Katapult-Orion'74 3-1, Lycurgus-
Molenwiek 3-0, Ovra-DFC 3-1
EERSTE DIVISIE B
Sarto-P&P 3-1, Longa'59-Berkel 3-1.
Were Di-DOS 1-3, VCH 2-Haag"68 2-3,
SW-VCE 1-3.
Dames derde div: AV40-NOVO 2-3,
Leython-Ruiter 3-2, Zevenhuizen-Am
sterdam 3-0, Gem/K-V. Santen 1-3, Slie-
drecht-Brothers/M 1-3.
Brothers/M 2-6 v. Santen 2-3
Zevenhuizen 2-6 Sliedrecht 2-3
Leython 2-5 AV40 2-1
NOVO 2-4 Amsterdam 2-0
Meteoor 2-4 Gemini/K 2-0
Ruiter 2-4 RVC 2-0
Heren derde div: Vollido-Rangers 3-0,
Broleco 2-Tonegido 3-1, DAC-Gem/K 3-
2, Smash-Sliedrecht 0-3, Expalvo-V.
Santen 3-0, SVC 2-Radius 2 0-3.
Sliedrecht 2-6 Vollido 2-3
Expalvo 2-6 Radius 2-
Broleeo 2-6 Tonegido 2-1
Santen 2-3 SVC
2-0
DAMES
PROMOTIEDIVISIE
Gr.Eagles-MSV 55-76.
ZUID WEST III A
Ventura Sport-Zuidwesters 6-8, ON-
DO(sGr)-De Dijkvogels 5-6, RWR-VIOS
5-5, Sagitta-Fluks 9-10
Promotieklas dames: WVV-Velo 3-1,
Skania-LUSV 1-3, Tornado-DVC 3-2,
Zovoc-Ridderveld 3-2, Gemini/K 3-
DAC 1-3, Jodan Boys-Radius 2-3.
WVV 2-6 DVC 2-4
DAC 1 2-6 Zovoc 2-2
Tornado 2-5 Ridderv 2-1
Radius 2 2-4 Gem/K 3 33
Jodan Boys 2-4 yei0 2-0
LUSV 3-4 Skania 2-0
Heren promotieklas: Skania-Punch 3-
1, WVC-Gem/K 2 0-3, Leython-Zovoc 0-
3, Zevenhuizen 2-Donar 3-1, NOVO-Ju-
piter 3-1, WV-Radius 3 0-3.
Zovoc 2-6 Jupiter 3-4
Radius 3 2-6 Leython 2-3
NOVO 3-6 Punch 2-0
Gem/K 2' 2-5' WyC 2-0
Zevenhuizen 2 2-5 Donar 2-0
Skania 2-4 WV 2-0
Heren eerste klas: Blok-SKC 0-3, LUSV
2-RVV 1 3-0, Gem/K 3-DAC 2 1-3, WW
1-Orion 1 2-2, Ridderv. 1-NOVO 2 3-1,
Donar 2-Leython 2 2-2.
LEIDEN - De zwemploeg van de
Zijl/LGB is goed voor de dag ge
komen tijdens de eerste ontmoe
ting in de B-competitie, de op
één na hoogste landelijke divisie.
De Leidse ploeg verzamelde in
de poule-strijd met de Otters en
AZC (C-afdeling) 4165.0 punten.
Bij gelijksoortige wedstrijden in
Haarlem zwom LZ'86 een totaal
van 4254.8 punten.
Van de Zijl/LGB-ploeg was met na
me de groep beneden 10 jaar erg j
op dreef. Laurens van Kampen
bewees dat met eerste plaatsen
op 100m wisselslag (1.26.9) en
100m vrij (1.17.2). Hü werd op
beide onderdelen op de tweede
plaats gevolgd door Robbie Dub-
beldeman (1.32.9 en 1.18.8) ter
wijl Ronnie Ligtvoet tweemaal
derde werd in respectievelijk
1.34.8 en 1.21.9.
Bij de heren 200m vrij tikte Ed
ward Maasdijk als derde aan in
1.59.1. Zijn 1.10.9 op de 100m
schoolslag was goed voor een
tweede plaats. Hans la Lau volg
de hem als derde in 1.11.6.
Mireille Correljé behaalde in 2.39.5
een tweede plaats op de 200m
wisselslag voor meisjes onder 16
jaar. Bij de dames werd zij derde
op de 100m schoolslag in 1.21.3.
Ria Hassefras kwam tot eenzelf
de prestatie op de 200m vrij met
2.20.9.
Bob van Staak zwom de twèede
tijd op de 100m rugslag voor jon
gens onder 14 jaar: 1.13.8. Remco
Filippo's 1.15.1 was goed voor de
derde plaats. René Correljé was
veruit de snelste op de 400m vrije
slag voor jongens onder 16 jaar:
4.40.0, tegen de als tweede finis
hende León Luyten 4.50.3.
Andere ereplaatsen waren voor Mi
nerva van Kampen (met 1.34.3
derde op de 100m schoolslag
meisjes o.l2), Niels Ouwerkerk
(met 1.19.5 tweede op de 100m
vlinder jongens o. 12) en Robert
Janssen (op dat onderdeel derde
in 1.25.2).
LZ'86 heerste in Haarlem als van
ouds op de schoolslagnummers.
Danny Kortekaas behaalde op de
100m een eerste plaats in 1.43.8,
tweede eindigde Rehé Valentijn
in 1.48.5. Bij de meisjes onder 10
jaar ging de overwinning naar
Nancy Kijk in de Vegte (1.43.2)
en zij werd gevolgd door Sjimmy
van Deelen (1.45.4) en Esther van
Oosten (id).
De 100m rugslag voor jongens on
der 16 jaar werd ook door de
Leidse deelnemers beheerst.
Achtereenvolgens tikten Marco
Mulder (1.15.7), Hans van Hees
(1.15.9) en Alexander Willemsen
(1.16.9).
Silvia Bakker liet op de 200m wis
selslag meisjes onder 16 jaar
2.37.2 afdrukken, goed voor een
tweede plaats. Bij de heren
kwam Vincent van Duyvenbode
uit op 4.40.6 na 400m vrije slag.
Bas Willemsen zwom het snelst
de 100 meter vlinderslag voor
jongens onder 12 jaar: 1.26.4.
Martin Bartels volgde hem als
tweede (1.29.9) en Ronald Thier
ry als derde (1.33.4). Op-de 100m
vrij voor meisjes onder 10 jaar
legde Nancy Kijk in de Vegte be
slag op de tweede plaats met een
eindtijd van 1.18.1. Tenslotte was
er nog een eerste en tweede
plaats voor LZ op de 100m vrij
voor jongens onder 10 jaar. Dan
ny Kortekaas won in 1.25;7, even
later volgde René Valentijn in
1.30.1.
A I
UVS-Sparta 1-3, VUC-Xerxes 5-1, Feye-
noord-FC Lisse 6-1. ADO-Rijswijk 3-0,
Roodenburg-Katwijk 2-0, Quick Boys-
Quick H. 5-1.
Feyen. 7-13 UVS 6-5
Sparta 7-12 Xerxes 6- 4
ADO 6-10 Quick 7- 4
Quick B. 5- 9 Rijsw. 5- 1
Roodenb. 6- 7 Lisse 6- 1
VUC 7- 7 Katw. 6- 1
B I
Overmaas-Feyenoord 3-3, RVC-ADO 1-
1, RKAW-Quick Boys 0-2, ARC-DSO 1-
0, Excelsior R.-Roodenburg 1-0, Spar-
ta-UVS 4-0.
Sparta 6—11 Roodenb. 5— 5
Quick B. 6-10 Overm. 5- 5
Exc.R. 6-10 DSO 6- 3
Feyen. 6- 8 UVS 6- 3
£N^..
2-4 Orion
1.2 WVV
1_2 Leython 2
9.9 Donar 2
2-2 NOVO 2
2-2 Blok
Ridderv. 1
SKC 1
LUSV 2
Gem/K 3
DAC
RVV
Dames eerste klas: Leython 4-Leython!
2 0-3, Orion 1-Blok 1 3-0, NOVO 2-Ley
thon 3 0-3, WVC l-S'70 1 0-3, DAC 2-',
DAC 3 3-0, RVV 1-LUSV 2 2-2.
LUSV 2
S'70
Orion
RVV
Leython 2
Leython 3 I
'1
ii
111
Leython 4
2-2 DAC 2
2-4 LUSV 2
2-4 NOVO 2
2-3 DAC 3
1-2 Blok 1
2-2 WVC
2-2
3-RVV 2 1-3, Gem/K 4-Ridderv. 2 3-1.
Klasse 2b: VCS 1-VCO 2 3-1. Leythonj
5-Leython 7 3-1, Inupgo 1-Gem/K 5 3-0J
WVV 2-WVC 2 2-2. SKC 1-VCL 2 0-3,4
NOVO 4-NOVO 5 3-0.
Klasse 3a: Leython 9-SKC 2 0-3, BloW
4-NOVO 7 2-2, Gem/K 6-VCS 2 1-3,}
LUSV 5-Inupgo 2 0-3. Setumup 1-WVCj
3 n.o.
Klasse 3b: RW 3-LUSV 4 1-3, Inupgoj
3-GGV 1 0-3, Orion 3-LISC 1 1-3, VCLJ
3-WVV 3 3-0, Ridderv. 3-DAC 7 2-2, NOW
VO 6-DVO 2 1-3.
Klasse 3c: VCS 3-MVKV 1 0-3, Blok 2-1
Scarabee 1 3-0. GGV 2-Donar 1 3-1, DAÓj
6-Orion 4 0-3. Aarlv 1-Meerb. 1 1-3, Ley-J
thon 8-SKC 4 3-0.
Klasse 3d: Orion 5-Blok 3 3-0, Scarabee.
2-Donar 2 2-2, DAC 8-DAC 9 2-2, SKC-
3-LISC 2 2-2.
Klasse 4a: SKC 5-Leython 10 0-3, Rid-1
derv. 5-Inupgo 4 3-1. Setumup 2-VCS
0-3. NOVO 9-VCL 4 0-3.
Klasse 4b: Blok 5-VCS 5 2-2, GGV 3-
Orion 6 1-3. De Valken 1-Fadjar 2 0-3.
HEREN klas 2a: GGV 1-Inupgo 1 2-2,
Orion 2-Orion 4 3-0, NOVO 3-Donar 3 3-
0, WVC 2-DVO 1 3-1, DAC 3-VCS 1 1-3,
3-RVV 3 3-1, WVC 3-Orion 3 2-2, SK
2-VCL 1 2-2.
klas 3a: LPSV 1-DAC 6 3-1. Inupgo 2-
Ridderv. 2 2-2, S'70 3-LUSV 5 2-2, Donar
4-VCS 3 0-3.
Klas 3b: VCS 4-De Valken 1 0-3, Salvo-
1-GGV 2 0-3. Setumup 1-LUSV 3 0-3;
DAC 5-Ridderv. 4 3-0, SKC 4-Leython 4
0-3.
Klas 3c: DVO 2-VCO 2 3-0, VCL 2-
Meerb. 2 3-0, Gem/K 5-DAC 8 2-2, Rid- 1
derv. 3-S'70 2 2-2, NOVO 5-Aarlv. 2 0-3, 1
WVC 4-SKC 3 0-3.
Klas 3d: Leython 5-LISC 2 3-0, RW 4-
LUSV 4-NOVO 4 0-3.
Klas 4: De Valken 2-WW 4 2-2, DVC j
3-VCS 5 0-3. Fadjar 3-Scarabee 2 3-1,
Blok 3-VCL 3 3-1, Orion 6-Gem/K 8 3-0, j
SKC 5-Setumup 2 3-0.
Handbal
DAMES
EERSTE DIVISIE A
BDC-Sloterv. 14-12, E&O-Enschede 13- J
13, Treffers-HMS 18-15, DSVD-V&K 11-
12, Foreholte-Wings 14-14.
EERSTE KLASSE F
Actief-Saturn.72 11-9. DWS-Saturnus 9-
6. UVG-Holland. 13-8.
EREKLASSE
DIOK-Castricum 15-9.
PROMOTIEKLASSE NOORD
Rams- t Gooi 17-13, RRC-DIOK 2 6-18.
PROMOTIEKLASSE ZUID
Dukes-Thor 17-4, HRC 2-RCC 4-10'
KMD-Oemoemenoe 0-24.
KNSB-COMPETITIE
HOOFDKLASSE
Amstelveen I - VAS/ASC I/Amsterdam
7Vè-2'A; V/Rotterdam I - De Variant 1/
Breda 6-4; D/Watergraafsmeer I - HSG
I/Hilversum 8V2-IV2; L&T/Eindhoven I '-
Utrecht I 5V4-4Vi; Philidor I/Leiden -\
Philidor I/Leeuwarden 5V2-4V4; Philidor
I/Leiden - Amstelveen I 3'/2-6'/2; Phili- I
dor I/Leeuwarden - L&T/Eindhoven 4-
6; Utrecht I - D/Watergraafsmeer I 7»/£ I
I/Amsterdam I 5VzAVz.
Na twee van de negen te spelen ronden
is de stand:
I Amstelveen 14 matchpunten, 14 bord-
punten; 2 L&T/Eindhoven I 4, U'A; 3
Utrecht I 2.12; 4 D/Watergraafsmeer I 2,
11; 5/6 De Variant I/Breda en V/Rotter- I
dam I beide 2,9'/2; 7 Philidor I/Leiden 2,
9; 8 HSG I/Hilversum 2, 8; 9 Philidor 1/
Leeuwarden 0, 8l/z en 10 VAS/ASC V I
Amsterdam 0, 7.
EERSTE KLASSE A
ESGOO I/Enschede - LSG I/Leiden 4Vi
2'/2 (4 »/2-5 >/2); Weenink I/Beverwijk -
,BSG I/Bussum 3-7; D/Watergraafsmeej-
II - Amersfoort I 5-5; MEMO I/Amster
dam - Het Witte Paard I/Zaanstad 6-3 (6":
4); Grpningen I - Unitas I/Groningen 8r
2; Groningen I - ESGOO I/Enschede 6-*
Unitas I/Groningen - MEMO I/Amstei'-
dam 6'/2-3'/2; Het Witte Paard I/Zaan
stad - D/Watergraafsmeer II 9-1; Amers
foort I - Weenink I/Beverwyk 8-2; BSG
I/Bussum - LSG I/Leiden 5V4-4'A.
De voorlopige stand na de tweede ron
de is:
1 Groningen I 4,14; 2 BSG I/Bussum 4-,
12'/2; 3 Amersfoort I 3, 13; 4 Het Wittè
Paard I/Zaanstad 2, 13; 5 LSG I/Leideh
2, 10; 6 MEMO I/Amsterdam 2, 9'A; T
Unitas I/Groningen 2, 8V2; 8 D/Water
graafsmeer II1, 6; 9 ESGOO I/Enschede
0, 8V4 en 10 Weenink I/Beverwijk 0, 5.
TWEEDE KLASSE B
Nieuwegein I - VAS/ASC II/Amsterdam
5V*s- 4V2; ZSC/Saende I/Zaanstad - US/
Amsterdam 5-5; Koningsclub I/Bergen
(NH) - Tal I/Amsterdam 8-2; MEMO II/
Amsterdam - VHS I/Haarlem 5Vi-4Vfc
Philidor II/Leiden - Nieuwendam I/Am
sterdam 2-8; Philidor II/Leiden - Nieir-
wegein I 4Vfe-5V2; Nieuwendam I/Anv
sterdam - MEMO II/Amsterdam 7-3;
VHS I/Haarlem - Koningsclub I/Bergej?
(NH) 2-8; Tal I/Amsterdam - ZSC/Saen
de I/Zaanstad 5-5; US I/Amsterdam -
VAS/ASC II/Amsterdam 6-4.
Met nog zeven ronden voor de boeg is
de stand:
1 Koningsclub I/Bergen (NH) 4, 16; 2
Nieuwendam I/Amsterdam 4, 15; 3
Nieuwegein 14,11; 4 US I/Amsterdam 3,
11; 5 ZSC/Saende I/Zaanstad 2, 10; 6
MEMO II/Amsterdam 2, 8V2; 7 Tal I/Am
sterdam 1, 7; 8 VAS/ASC II/Amsterdam
0. 8V2; 9/10 Philidor II/Leiden en VHS
I/Haarlem 0, 6V2.
JEUGD-COMPETITIE KNSB
Klasse tot 20 jaar
Groep A2
ASC/Alphen a/d Rijn - S. Landau/Axel
2-3; HCSV/De Pion/Hilversum - Den
Haag 4-1.
Met nog een ronde te spelen is de
stand:
1 HCSV/De Pion/Hilversum 4. 7; 2/3
Den Haag en S. Landau/Axel beide 2. 4
'/2 en 4 ASC/Alphen a/d Rijn 0. 4.