LUSV slikt Scyüa houdt titelkans in tact Hattem achterhaalt LMHC op valreep nederlaag "Volgende keer meer rust opbrengen" Roomburg en Alecto halen eerste punten Bassets: 35-0 PAGINA 14 DO/ST Sport MAANDAG 3 OKTOBER 1983 Scylla mocht zaterdag in de tafel- tennisderby bij Avanti beslist geen fout maken, wanneer het haar titelkansen in tact wilde houden. Het trio Lingen, Vlieg, Swier toog daarom zeer gemoti veerd naar Hazerswoude en stond de thuisploeg op eigen ta fel slechts hier en daar game- winst toe. Misschien dat de 0-6 eindstand iets geflatteerd te noe men is, maar in gevaar is Scylla toch niet geweest. De vrouwen van Avanti trokken de balans in evenwicht en lieten Scylla op de tafel ernaast kansloos met 5-1. Docos vergrootte haar overlevings kansen in de tweede divisie met stip door de Avantireserves met 6-4 achter zich te laten. Voor Sjaardema verliep de derde ron de van de competitie wat minder succesvol, want de 4-6 neder laag thuis tegen Seine zal be paald niet in het kampioens draaiboek hebben gestaan. De reserves van Scylla lieten tegen het zwakke Tempo Team 3 dub bele cijfers noteren. Toen Ronald Rijsdorp tegen Anne Vlieg de tweede game veroverde leek een verrassend sterke Avan- tistart tegen Scylla op handen. De Scylla-man hervond echter op tijd het juiste ritme en bracht 0-1 op de borden. Rob Turk kwam tegen Hans Ling en de eerste game slechts twee punten te kort: 22-24. Daarna stoomde de Schiedammer, die voor het eerst zijn rubber met een snelle lijm op zijn bad had geplakt, vrij uit naar 12-21. Ook Robert de Groot wist Swier de* tweede ga me te ontfutselen, om vervolgens in de derde rondgang tot de 21 weer kansloos te zijn. Het score- verloop tussen Turk en Vlieg was identiek, 14-21 in de derde game. Eén makkelijke winst boekte Scyl la, en wel in de vijfde partij van Swier tegen Rijsdorp: 12-21, 12-21. Gelegenheidscoach Sjoerd Meyer, vervanger van de zieke Theo Bakker, kon dus met een gerust hart zijn bakkie thee gaan lurken. Na de hervatting een getrouw beeld: De Groot pakte tegen Lingen één game maar ging in de 'belle' weer hard onderuit. Door de 0-6 nederlaag is Avanti zoals te verwachten was in vol degradatiegevaar ge komen. Zonder Bettine Vriese- koop lijkt handhaving uit den boze. Hoopvol moet het wel voor trainer Gerard Bakker zijn dat De Groot en Turk bijna weke lijks aantonen dat zij steeds meer gelijkwaardig worden aan de Ne derlandse top. Scylla moet de ko mende weken de sprong naar de top van de ranglijst doen. Zater dag a.s. afrekenen met Tempo Team (rentree Sjoerd Meyer) dat moet geen problemen opleveren, de week erna zal het bezoekende Nikon een veel zwaardere kluif zijn. Docos moest hoe dan ook van Avanti 2 winnen om de kans tot prolongatie van de tweede-divi sie-status in eigen hand te hou den. Dat dat lukte dankte Docos in eerste instantie vooral aan Ed van der Berg die zich zijn routine weer eens drie maal liet belonen met winst. Echt verbazingwek kend was dat natuurlijk niet, evenmin als de winst van Den El zen op Steenbergen. Echt blij zal trainer Ed Fallaux echter ge weest zijn met de twee punten die Engelbert inbracht. Engel- bert is zoals dat heet 'eigen kweek' en het is lang geleden dat Docos dat kon zeggen. Maar En gelbert is er dan een, en als er een schaap over de dam is volgen er misschien wel meer. Sjaardema heeft inmiddels al twee van die schapen, Van der Broek en Reitsma. Beiden wonnen te gen Seine twee partijen en verlo ren hun derde pot netaan. Dit seizoen is Joop van der Borg in gehuurd om deze 'eigen kweek'- voorzet dan in te koppen, maar de Delftenaar faalde daar zater dag volkomen in. Natuurlijk kan Sjaardema ondanks het 4-6 ver lies nog kampioen worden, maar dan mogen er vanaf nu geen fou ten meer worden gemaakt. Scylla 2 heeft 5 punten uit drie duels en dat is een vooraf onmo gelijk geachte hoeveelheid. Na tuurlijk zijn de reserves van Scylla nog niet veilig, maar zeker is wel dat in ieder geval Tempo Team er onder wordt gehouden, want de Amsterdammers .zijn in de huidige samenstelling veel te zwak voor de tweede divisie ge tuige de 10-0 eindstand. Dat de Scylla-vrouwen bij Avanti geen kans zouden hebben stond vooraf al vast. Alleen de persoon lijke scores waren interessant. Sandra de Kruiff bleef in de eer ste partij Marijke Olsthoorn in twee games de baas, maar de Scylla-kopvrouw had waar schijnlijk liever tegen Ellen Bak ker in de vierde partij aan het langste eind getrokken. Dat kwam er echter in de verste verte niet van, 21 14, 21-10. De Kruiff heeft tegen verdedigsters nog nooit echt goed gespeeld en zal van het verlies niet te lang wak ker liggen. Tegen de aanvalsters van Torenstad valt straks meer eer te behalen. Lineke Snellers kwam niet tot winst, maar haar verweer was goed tegen José Bakker en Marijke Olsthoorn. Ook Marian Kantebeen kon de 6-1 winst voor Avanti niet voor komen. Avanti speelt volgende week het beslissende duel om de herfsttitel bij Torenstad. Scylla staat volgende week even eens voor een belangrijke pot, maar dan wel een om de degra datie te ontlopen. Tegen Tempo Team moeten beslist beiden punten binnen gehaald worden om niet in direct degradatiege vaar te komen. OEGSTGEEST LMHC heeft in zijn eerste thuiswedstrijd ervaren dat zelfs een snelle 2-0 voorsprong nog geen inleiding hoéft te zijn voor een overwinning. Op de eindstand (3-3) van het enerverende hoofdklasseduel met Hattem viel achteraf niets af te dingen. Het werd een boeiende wedstrijd doordat zowel Leiden als Hattem in hoog tempo de aanval zochten. LMHC-coach Roelant Oltmans verzuchtte: "We hadden in het laatste kwartier, bij de 3—2 voorsprong, meer rust in ons spel moeten leggen. t)at moeten we de volgende keer beter doen". an Marwijk (links) dringt door in de cirkel van Hattem. International Erik Pierik (midden) kan hem r afstoppen, maar doelman Van Wezel is deze spelsituatie uiteindelijk de baas. Op het nieuwe zand-ingestrooide kunstgrasveld werd na vijf minu ten de eerste strafcorner voor Leiden omgezet in het openings doelpunt. Diederik Klop stopte de door Van Marwijk Kooy aan- gepushte bal bekwaam met om gekeerde stick, waarna Harmen Jansen Schoonhoven de Hattem- se defensie het nakijken gaf. De uitbreiding van de score voor de thuisploeg kwam tot stand door de watervlugge Joannes Boele van Hensbroek die de bal LEIDEN - Afgelopen week startte de kompetitie van de volleybalteams en direkt waren er al de nodige verrassingen te noteren. Zo kreeg LUSV een 3-0 nederlaag te slikken bij Krimpen, maar Gemini wist zowel bij de dames (1-3 op Allides) als de heren (3-0 op de Smash) te winnen. In de promotieklas verloren alle debutanten. Bij de heren-divisionisten kwam de aanval bij LUSV er aanvankelijk niet uit. (15-5). In de volgende sets ging de strijd redelijk gelijk op. Pas aan het eind van die sets ging het mis met de studenten tegen Krimpen (15-12,15-8). Frans Klumper was de enige die voldoende inhoud gaf aan het spel van LUSV. Gemini had in Smash een povere tegenstander. Het logische gevolg was een matige wedstrijd waarin aan beide zijden veel servicefouten ge maakt werden. Menno Kiehlmann en Rik v.d. Hazel blonken aan Gemi- nizijde en zorgen voor de ruime 3-0 winst via 15-6, 15-9 en 15-10. Promovendus DAC begon onwennig vanwege het hoge tempo en kon slechts moeilijk de nodige rust in het spel leggen. Dit betekende ruim verlies: 15-5 en 15-6. In de derde set nam Tonegido het wat te gemakke lijk op en DAC kon het tempo nu wel bijbenen. Met Rudolf Heitsma en Wim Schouten als hoofdaanvallers liep het zoals het moest: 8-15,10-15. In de vijfde set werd een 1-7 voorsprong teniet gedaan (7-8) voor er van veld gewisseld werd. Door op de beslissende momenten goed te blok ken tegenover de linkshandige Tonegido-aanvallers werd er via 8-10 en 11-12 uiteindelijk met 11-15 gewonnen (2-3 voor DAC). Bij de dames begon Gemini het seizoen uitstekend door notabene in Haarlem met 1-3 Allides te verslaan. Een goede prestatie omdat Gemini vorig seizoen tweemaal verloor van deze tegenstander. De start van Leython en Boemerang (Amsterdam) verliep wat moeizaam. Leython miste Christel Verwoert en Boemerang moest wennen aan het tempo. Boemerang won wel de eerste set met 15-10, maar Leython won de partij. In de volgende sets herstelde Leython zich n.l. prima en met een gezonde portie enthousiasme en vechtlust ging vooral de aanval veel beter lopen. Dit harde werken en het elkaar goed opvangen was de basis voor de winst (10-15, 11-15, 10-15). Maria de Groot toonde zich in dit geheel weer een onmisbare schakel. Het uiterst gevaarlijke Meteoor (Gorkum) onder aanvoering van de ijzer- sterk spelende ex-international Lidy Schut gaf NOVO twee sets geen kans: 2-15,12-15. Het tij keerde in de derde set definitief toen NOVO het tempo verhoogde en alle schroom overboord zette. Via 15-3, 15-10 (na nog met 2-8 achtergestaan te hebben) en 15-7 werd met gevarieerd aan- valsspel alsnog de winst gegrepen. Sliedrecht/Sport toonde zich op alle fronten sterker dan Gemini 2. Dit kwam nog vooral tot uiting op aanval en serve. Behalve in de derde set (7-15 voor Gemini) betekende dit dik verlies: 15-8, 15-6, 15-11. In de promotieklas heren werkte de nederlaag van vorige week bij een verkrampt spelend NOVO tegen Jupiter in de eerste set nog na: 15-8. Daarna hervond de ploeg zich en met een opvallend goed spelende Rik Dobbinga (middenaanval) greep NOVO tamelijk gemakkelijk de zege: 6-15, 8-15, 12-15 op deze Delftse tegenstander. WVC zette in de eerste set degradant ZOVOC onder druk en liep uit tot 7-11. Daarna kwam ZOVOC bij tot 13-13 voor het doordrukte naa 15-13. Ook hierna bleef WVC lang bij tot 7-7 voordat het gedegen spel van ZOVOC voor 15-7 zorgde. Daarna was onzekerheid troef bij WVC het geen ZOVOC simpel in de kaart speelde: 15-3 en 3-0. De derby Donar-Leython had niet de sfeer die er normaal heerste. Mis schien kwam dit door de wat mindere publieke belangstelling. Donar startte zonder Ron Groen en kwam regelmatig achter. Op 10-14 voor Leython stokte het ritme even en Donar kwam langszij: 14-14. Sterk blokkeren van Rens van Veen bracht de serve terug en de winst bij Leython: 14-16. Met Piet Lindhoud voor Fred Wessels leek Donar op 10-11 (na 2-8 achterstand) in de wedstrijd. Enige hard geslagen ballen van Ad Kerkhof brachten weer de winst bij Leython: 10-15. Donar had intussen Ron Groen ingebracht en dit bleek effekt te sorteren. Een ruime 15-3 was het gevolg op een nu mat akterend Leython. Even nog kon Donar doorgaan tot 8-2 waarop Leython het tempo verhoogde. Spektakulair liep het punt voor punt in om pas op 10-15 te stoppen (1-3). Gemini 2 pakte pas na vijf sets de winst van 3-2 op Skania. Inzet en vechtlust bij Gemini was groter dan van de Delftse tegenstander. In de vijfde set stond Gemini nog met 15-16 achter, maar Gijs Walrave ser veerde naar de winst (15-11, 1-15, 15-13, 12-15, 18-16). Bij de dames promotieklasse speelde DAC niet echt thuis omdat DAC in de Arena sporthal moest spelen i.p.v. de Rijnstreekhal. Toen DAC na de eerste set (10-15 verlies) gewend raakte, was men op serve veel en veel sterker en werd het 15-3,15-4 en 15-8. V. Ginkel/Jodan Boys toonde zich thuis beter dan Gemini 3 dat met een 3-0 nederlaag naar huis kon terug keren. LUSV was tegen Radius enigszins gehandicapt doordat drie speelsters geblesseerd waren. De Radius aanval was evenwel wat sterker waar door het in de vijfde set de gelukkige winnaar werd: 13-15,15-10, 15-11, 7-15 en 15-7 Debutant Ridderveld was enorm nerveus tegen WW. Ook het feit dat het voor het eerst pas echt kompleet kon aantreden was oorzaak van het dikke verlies van 0-3 via 10-15, 8-15 en 10-15. GER RENES LEIDEN De hockeyers van Roomburg en Alecto haalden gistermiddag hun eerste pun ten binnen in de voor hen dit seizoen hogere klassen. Forescate - Keep Fit 1-1. Het gemis aan schotvaardig heid brak Forescate in een slechte wedstrijd tegen het zwakke Keep Fit uit Oss op. De tweede strafcorner van de bezoekers verraste de Voor schotenaren en bracht Keep Fit na rust voorsprong. Fo rescate knalde uit tien korte hoekslagen naast, over en te gen de keeper. De goede flui tisten gaven een strafbal aan Forescate die door Jelmer Siersema tot de gelijkmaker werd verheven. Rooomburg Voordaan 1-0. Het sterke begin van de Leidse ploeg heeft uiteindelijk gere sulteerd in de eerste competi tiewinst. Uit een serie straf- corners wist Cees Wendt het enige doelpunt in de verder gelijkopgaande wedstrijd te scoren. Hoewel in de eerste helft nog wel een paniek op trad in de Roomburg gelede ren, kwam de ploeg het twee de deel op karakter goed door. Alecto - Te Werve 0-0. Alecto speelde tegen de Rijs- wijkers een goede tweede klasse wedstrijd. Alecto-kee- per Rogier Bos hield met fraaie reddingen de nul vast. Na de rust miste Rein Jansen voor de goed combinerende Leiderdorpers een mooie kans op de voorsprong. Door dat de verdediging van Alec to goed sloot bleef het 0-0 en verdiende daarmee het eerste competitiepunt na vier duels. Alkmaar - Noordwijk 2-1. De voorsprong was na een kwartier voor Noordwijk door Bas Verdoorn. Alkmaar antwoordde spoedig daarop door zijn rappe spits die de gelijkmaker scoorde. Daarna veel kansen over en weer in clusief strafcorners. Het spe len met de bolle kant van de stick door keeper Joost Hek kens werd noodlottig. Uit de strafbal haalde Alkmaar de volle winst: 2-1. Haarlem - Hisalis 0-2. Er werd in Haarlem leuk hoc key vertoond met goed aan- valspel naar beide kanten. Uit een strafcornervariant scoorde Haarlem het eerste doelpunt. Na de doelwisse- ling verkreeg Hisalis met sterk spel een overwicht. De gelijkmaker bleef echter uit en Hisalis moest door een uit val van Haarlem zelfs nog een treffer toestaan. Dames Breda - Leiden 0-2. De hockeysters van Kees van der Meer sloegen al snel toe op het Bredase kunstgras. In de eerste minuut doelpuntte Hanneke Kamsteeg en tij dens de vijfde minuut rondde Susan Nievard een LMHC- aanval af: 2—0. Na de doel- wisseling kwam Leiden zo sterk onder druk te staan dat Van der Meer besloot een spits te wisselen roet een middenveldspeelster. Een goed in vorm zijnde doel- vrouw Paula Zandvliet trad afdoende op bij de vijf Breda se strafcorners. Forescate - Craeyenhout 0-1. De Voorschotense ploeg wis selde een zwakke eerste helft af met een sterk vervolg na rust. De korte hoekslag van de Haagsen leverde na vijf minuten het winnende doel punt op. De enorme druk op het Craeyenhout-doel en de daarmee gepaard gaande ne gen strafcorners in de tweede helft leverde Forescate niets op. Noordwijk - Alecto 2-2. Noordwijk was aanvankelijk veel sterker dan het tot vlak voor de rust sloom hockeyen de Alecto. Jacqueline de Groot slalomde door de Lei- derdorpse verdediging en maakte af: 1-0. Tien minuten voor de pauze nog een doel punt voor Noordwijk uit een strafbal, benut door Nicole Brouwer. Nog voor de doel- wisseling deed Alecto iets te rug via de beste voorhoedes peelster Correlien van Buren die 2-1 liet noteren. Met voor beide ploegen veel- kansen wist alleen Maijolein van A1-. derwerelt voor Alecto de ge lijkmaker te scoren in de vijf minuten te lang gespeelde wedstrijd, wat overigens geen gevolgen had voor de score. HDS - Roomburg 2-0. In een slechte wedstrijd zijn de Leidsen tegen een nederlaag aangelopen, hoofdzakelijk doordat zijzelf onbekwaam waren de kansen te benutten. In het tweede speeldeel pak te de Haagse ploeg de zege. Eerst door een velddoelpunt en tien minuten voor tijd door een strafbal. Hisalis - Scheybeeck 0-1. Het zit de debutant in de derde klasse niet mee. Voor de der de keer verliest Hisalis zijn wedstrijd met 1-0. Twee strafballen brachten Schey beeck niets, doordat er een naast ging en de ander door Karin Hart werd gestopt. Na te gretig aanvallen van Hisa lis ontstond voor de Bever- wijkse ploeg een gat op rechts, van waaruit de win nende treffer voor Schey beeck ontstond. LEIDEN - De nodige variaties zijn denkbaar. Je kunt verliezen en vreselijk lopen te balen na af loop, je kunt verliezen en deson danks niet ontevreden zijn. Dat zijn ongeveer de uitersten, daar tussen ligt nog een heel scala van mogelijkheden. 'Hadden we maar dit', of: 'als we nu eens dat', zijn op die tussenweg de veelge hoorde kreten die uiteindelijk toch smoren in het feit dat nul punten gewoonlijk niets ople vert. Ton van der Loos, de trainer van DIOK, koos gisteren na af loop van de 7-20 nederlaag tegen Hilversum voor mogelijkheid twee. Hetgeen ongeveer zoveel wil zeg gen dat hij best wel treurde om het puntverlies, maar aan de an dere kant toch een positieve ge volgtrekking wilde maken uit het duel met misschien wel de aanstaande landskampioen rug by. "Er is geen enkel excuus", zo vermeed hij onmiddellijk de weg der uitvluchten. "Hilversum was gewoon beter dan wij. Maar des alniettemin ben ik toch tevreden. Wij hebben gedaan wat we kon den, meer zat er niet in. Toch zijn we op de goede weg. Hilversum behoort met Den Haag tot de toppers, alles wat daaronder zit moet voor ons te pakken zijn. Tenminste, als we zo goed spelen als vandaag." Zo links en rechts werd er, door zijn spelers, na afloop nog wat gemokt over foutjes, maar toch overheerste ook bij hen al spoe dig de zin voor realiteit. "Mis schien", zo sprak de sterk spe lende Pieter Körver, "hadden we Fred Duquesnoy (9) weet wat Hilversummer John van Altena niet weet, namelijk waar de bal is. Rechts op de foto Jan de Mul en Pieter Korver. (Foto Holvast). met Gideon van der Born en Eric Jan Berendsen erbij de neder laag kunnen beperken. Maar winnen, dat zat er toch niet in. Al moesten ze wél tot het uiterste gaan. Ze hebben geen enkel punt cadeau gekregen". Geen rouwstemming dus na af loop, en terecht. Inplaats van zeuren over de absentie van zo veel vaste krachten - naast ge noemd tweetal ontbraken ook Richard Huisman, Brian Gillies en nog immer Kees Koemans - putte DIOK moed uit het optre den van jonge jongens als Wil fred van der Bom en Jantje Ha mers en daarbij uit de collectieve inzet die goed bleek voor in elk geval één helft gelijk op spefen met de kampioen in spé. Dat in de tweede rondgang de routine en het surplus aan fysieke kracht van RCH de doorslag gaf werd verder voor hef genomen. In tegenstelling tot het duel met LSRG, toen DIOK een veel te slappe houding etaleerde, ging de ploeg er nu van meet af aan keihard in. Dat was nodig ook, want al heel snel bleek dat Hil versum gewoon meer in huis had dan de Morsch-bewoners. De im ponerende start - al na vier minu ten was het 0-4 na een knappe try van Mark Visser - van de Racing pareerde DIOK evenwel be kwaam. Tegenover de routine van Van Altena en Vermeulen en de snelheid van Schreuder en Visser stelde DIOK een portie vechtlust die er niet om loog. Ge volg: tegen de veldverhouding in' toch een voordelige 7-4 rust stand. Die kwam tot stand dankzij een pe nalty-kick vlak voor de palen van Ab Huisman en een schitterende try van Jan Louk Vrijenhoek. Na een keiharde tackle van Jan Ha mers zorgde debutant Wilfred van der Bom voor een splijtende kick dwars door het midden. Vanaf eigen helft stoof Vrijen hoek 'als een kogel' achter het ovaal aan. Minstens twintig me ter moest hij goedmaken op de laatste Hilversummer die hij pakte pal op de try-hne. Zo'n fraaie actie geeft hoop. Maar die werd, toch wel volgens verwachting, door Hilversum meteen naar de pauze de grond in gedrukt. Nog meer dan voor rust het geval was bepaalden de blauwwitten het beeld van de wedstrijd. En hoewel DIOK vocht als een leeuw kwam de ploeg klasse tekort om Hilver sum te kunnen weerstaan. Al na vijf minuten stond het 7-10 dank zij een push-over-try van William van Altena en een benutte con versie van Visser. Diezelfde ex- korfballer en uitblinker besliste daarna het duel in het voordeel van Hilversum met een even slimme als fraaie drop-kick. "Zo'n actie", sprak Ton van der Loos na afloop, "is kenmerkend. Zij zien dat, zij kunnen dat. Wij zijn daar nog niet aan toe. Maar dat is nog een kwestie van tijd. Ik al goede hoi AD VAN 1 oppikte in het 23 meter-gebied. De 36-jarige doelman Van Wezel, die na zeven jaar weer onder de lat staat bij Hattem, had geen verweer op de scherpe push van de Leiden-aanwinst. De strafcorner voor Hattem na een kwartier leverde niets op tegen de, door voortdurende positie wisselingen, bergen werk verzet tende Oltmans-elf. Even later miste Martin Bennis de 3-0 door net naast te schieten op een vrije slag van Dirk Drijver. De laatste man van de bezoekers, de ex-in ternational Ton Pierik, had aan vankelijk weinig succes met zijn hoge bal over alle linies heen om dat de precisie ontbrak. Een kwartier voor rust moest de Oegstgeester ploeg een strafcor- ner toestaan die na de voetstop op de lijn van aanvoerder Paul van der Meer resulteerde in een strafbal. Dat karwei werd ge klaard door de doorgewinterde international Erik Pierik. Rients Henstra gokte op de verkeerde hoek: 2-1. De hoofdklassedebutant kreeg het in het resterende deel van de eer ste helft zwaar te verduren toen de tol werd betaald voor het hoge tempo. Henstra moest hande lend optreden op de rand van de cirkel. Van der Meer haalde in die fase eerst een inzet van de lijn bij een strafcorner en ruimde even later met de backhand op voordat Erik Pierik gevaarlijk kon worden. Na de pauze weer een fel LMHC dat volledig was gerecupereerd. Middenvelder Kooy maakte het de Gelderse verdedigers met zijn acties lastig, maar vond geen openingen om gevaarlijk te wor den. De 18-jarige spits Fokke- Jan Middendorp plaatste met succes de tegenstoot (2-2) door een stuiterende hoge bal van Ton Pierik beter te beoordelen dan Henstra. Voordeel De uitblinkéride rechterspits Her man Bennis manoeuvreerde zich door de Hattemse verdediging die hem onreglementair afstopte. Arbiter Flock paste echter de voordeelregel toe waardoor Dirk Drijver in staat was 3-2 aan te tekenen. Dat gebeurde in de pe riode dat Hattem Pierre-Paul Derckx voor een vijf-minuten- straf op de bank had. Flock gaf weer voordeel na hakken op de stick van Wouter Eiken hout die half vallend net naast schoot. In de laatste fase, waarin Onno te Rijdt in het veld kwam ■voor Drijver op de linksbuiten plaats, drong Hattem nog hevig aan met reële kansen op de ge lijkmaker. Een strafcorner be landde naast het doel en Edward van Stigt schoot in goede positie aan de verkèerde kant van de paal. De jeugdige Middendorp had even voor het einde succes met de vijfde Hattemse korte hoekslag en scoorde 3-3. NIEK FAAS SASSENHEIM - De Sassenheim- se rugbyclub De Bassets is niet te stuiten. Na het met 35-0 ge wonnen duel tegen Castricum, vorig seizoen een vermaard con current, kan Jan Schaap tevre den constateren dat het groeipro ces sneller vordert dan was ver wacht. De Bassets lieten zich gis teren niet intimideren door het felle en agressieve spel van Ca stricum. De driekwarten braken regelmatig goed door, onder aan voering van de sterk spelende Ti- nus van Harskamp. Met 35-0 werd opnieuw stevig aan het doelsaldo gewerkt. Het punten totaal (10 uit 5) laat ook niets te wensen over.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14