c Ritten lijn 48 en 16 uitgebreid College blijft bij verhoging rioolbelasting 'In NAVO geen vrijheid, maar kadaverdiscipline' Begin isolatie gemeentewoningen Aalstroper ingerekend Koffiehuis mag toch uitbreiden Zelfbouwproject Oegstgeest vordert Poelmeer trekt meer bezoekers Stad en rand WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1983 Mient Jan Faber wil contact met vredesbeweging oostbloldanden LEIDERDORP In groten getale kwamen vredelievende Leider dorpers gisteravond naar de Mu- zenhof, waar Mient Jan Faber. secretaris van het Interkerkelijk Vredesberaad, kwam praten over de nieuwe kernwapens die in Europa geplaatst moeten wor den. Ongeveer 250 1 wezig, wat echter niet zo duide lijk tot uiting kwam in de nogal matte discussie. Op kalme wijze gaf Faber een ver handeling over wapenbeheer sing? Over het nut van onderhan delingen zoals die momenteel in Genève -plaatsvinden. "Het IKV is een groot voorstander van on- Afpersingszaak Heineken rond LEIDERDORP/DEN HAAG - Met de arrestatie vorige week van Hagenaar J.N. (30) meent de politie de laatste betrokkene bij de afpersingszaak tegen bier brouwer Heineken nu in handen te hebben. A.J. van Doorn, hoofd van de afdeling recherchezaken van de rijkspolitie in het district 's Gravenhage, heeft dit meegedeeld. Naast de als Iroofdverdachte beschouwde, eveneens uit Suriname afkomsti ge Haagse arts H.D., die op ver denking van afpersing al op 5 september werd aangehouden, zijn vorige week tevens de twee Haagse broers S.L. (33) en T.H.P.L. (29) gearresteerd. Het viertal zal poging tot afpersing van 20 miljoen dollar ten laste worden gelegd. Tevens zullen zij zich moeten verantwoorden voor de bedreiging blikjes bier van Heineken te vergiftigen indien niet aan hun eis zou worden vol daan. Als gif zou een geneesmid del worden gebruikt dat bij een grote dosis dodelijk kan zijn. Dit chantagemiddel is kracht bijge zet door een blikje bier van het geneesmiddel te voorzien en naar Heineken op te sturen. Ook werd een behandeld blikje in een Rotterdamse supermarkt neer gezet. Wat de precieze rol is van ieder van de aangehoudenen, is nog niet geheel duidelijk. Zo schuift bij voorbeeld de een de ander in de schoenen de blikjes bier te heb ben vergiftigd. Over het doel van de afpersing, het geld gebruiken voor de omver werping van het Bouterse-re- giem, tonen zij zich eensgezind. Er zijn echter geen aanwijzingen dat het viertal contacten heeft gehad met Surinaamse politieke groeperingen die hetzelfde doel nastreven. Uit de eerste verhoren van hoofd verdachte H.D. had de politie de indruk dat gekregen dat hij al leen de zaak had geraamd en af gehandeld. Pas in een later sta dium bekende hij de medeplich tigheid van de anderen. derhandelingen, maar we willen ook weten, waar die overgaan. Te vaak gaat het om het fenomeen onderhandelen en niet over de inhoud. Een verdrag sluiten is Vaak belangrijker dan datgene wat in dat verdrag besloten is". Faber is van mening dat wapen beheersing moet leiden tot wa penvermindering. "In het alge meen is dat niet zo en leidt die tot plaatsing van raketten". En ver volgt: "Militair gezien is verdere bewapening niet nodig. Politiek is het noodzakelijk om pressie uit te kunnen oefenen. Met de huidige bewapening staan alle doelen in de Sowjet-Unie al on der schot". Hij is ervan overtuigd dat een nieu we wetgeving ten aanzien van kernwapens noodzakelijk is. "Landelijk is hier nog niets te re gelen. Zelfs het aanwijzen van Woensdrecht als plaats waar de nieuwe raketten gestationeerd zullen worden, wordt opgehan gen aan een in 1950 afgesloten verdrag tussen Nederland en Amerika met betrekking tot mili taire bijstand. Gelukkig komt men nu plaatselijk in opstand. Gemeenteraden nemen moties aan onder andere over 'kernwa- penvrije gemeente'. Nu door de gemeente-besturen de problema tiek wordt aangesneden, komt er. een nieuwe discussie op gang. die mogelijk zal leiden tot nieu we regelingen". Eén van de aanwezigen, H. van der Laan, vond het voor een eerlijke discussie noodzakelijk een uitge breide bijdrage te leveren. Hij was het duidelijk niet met Faber eens. "Ik ben ook voor vrede, maar ik heb een andere actiemo del. Het kader waarin Faber de wapenbeheersing plaatst is onlo gisch vooral omdat hij het gro tendeels heeft verzwegen. Er is nog altijd een verschil tussen een rechtsstaat en een machtsstaat. Het IKV doet alsof de NAVO en het Warschau-pact hetzelfde is. Zij praten over één Europa alsof het rechts en links van het IJze ren Gordijn hetzelfde is". Met een aantal citaten van Sacharov wilde hij zijn betoog ondersteu nen. Toen dit echter teveel tijd in beslag ging nemen, werd Van der Laan door gesprekleider K. Ploeger, voorzitter van Leider dorp voor Vrede, verdere spreek tijd ontnomen. Dit onder felle bijval vanuit de zaal. Faber antwoordde dat er ook in oost-bloklanden vredesbewegin gen zijn. Daarmee in contact te treden, dwars door de blokken heen, leek hem een prima stap op weg naar de vrede. En als ver der reactie: "De discipline bin nen de NAVO is ook streng. Het is alleen mogelijk van mening te verschillen, als dat niet tot veran- Ontspannen spuit de Voorschotense wethouder Van Leeuwen de eerste vlokken isolatiemateriaal tussen de muren van een woning aan de Van Lierdreef. (f0to Holvast) VOORSCHOTEN - Met het aan brengen van de eerste spouw muurisolatie in een woning aan de Van Lierdreef heeft de Voorschotense wethouder Van Leeuwen gistermiddag het startsein gegeven voor een grootscheepse isolatie-operatie wijk I i de De komende weken worden in deze wijk tussen de 53 en 91 woningen geïsoleerd. Dit getal is op dit moment nog zo vaag omdat van de 91 huizen die de gemeente wil isoleren slechts 53 bewoners te kennen hebben gegeven isolatiemateriaal te willen tussen de binnen- en buitenmuur. Wethouder Van Leeuwen zei gis teren te hopen dat tijdens het project "iedereen kan worden overgehaald mee te doen met de isolatie-operatie. De ge meente heeft geld gereser veerd voor de isolatie van alle 91 woningen en voor de bewo ners is isolatie een aantrekke lijk zaak. Ze verdienen de in vestering meteen terug", zei- hij. "Mensen die hun woning isoleren betalen een huurver hoging van 9,30 gulden per maand. En bij normaal stook- gedrag verdienen ze 29,35 gul den per maand terug". Overigens bestaat voor de bewo ners de mogelijkheid de isola tie te kopen. Bewoners van een tussenhuis betalen in dat geval 600 gulden als afkoopsom. Mensen die in een hoekpand wonen moeten het dubbele op hoesten. De 91 woningen be vinden zich in de Schuiling-, Schaper- en Van Hamellaan en de Van Lier-, Dourlein- en Van der Houwendreef. Na het spuiten van de isolatie zei de wethouder dat het de be doeling van de gemeente is in de toekomst in alle 1.100 ge meentewoningen spouwmuu risolatie aan te brengen. Conre- te plannen hiertoe wilde hij echter nog niet ontvouwen. Wel stipte hij aan dat alleen isolatie moet worden aange bracht wanneer bewoners dat willen. Op het punt van de rioolbelasting heeft het college daarentegen geen water in de wijn gedaan. Deze belasting moet met het voorgenomen percentage van zes omhoog, vinden burgemees ter en wethouders. Dit terwijl de fracties vorige week ook op deze stijging kritiek had den. Het CDA noemde deze stij ging "onfatsoenlijk". CDA- raadslid Valkenburg vond dat de reinigingsrechten met hooguit drie procent mogen worden ver hoogd. PvdA en WD bleken echter geen moeite te hebben met de stijging van zes procent. En blijkbaar heeft het college ge luisterd naar deze twee partijen, die samen de meerderheid heb ben in de raad. LEIDERDORP - Buslijn 48 of 16 zal ook 's avonds en in het week einde tijdens de bezoekuren van het Elisabethziekenhuis doorrij den naar het oude centrum van Leiderdorp. De NZH heeft dat besloten nadat op het eerste plan veel reacties waren binnengeko men. NZH-districtschef Leeu- wenburgh zei dat desgevraagd. Uit een studie van de NZH bleek dat er grote behoefte was aan een directe verbinding tussen het ou de en het nieuwe deel van Lei derdorp, vooral met het Elisa bethziekenhuis. De NZH besloot toen lijn 48 verder door te laten rijden. Niet tot het Elisabethzie kenhuis maar naar de Leider- dorpse Hoofdstraat. Dat zou ech ter niet in de avonduren en niet in het weekeinde gebeuren. De Leiderdorpse PSP en de Unie Van Vrijwilligers schreven daar op een brief naar de NZH. Het niet doortrekken van de buslijn 's avonds en in het weekeinde betekende dat de Leiderdorpers in het oude centrum die aange wezen zijn op openbaar vervoer niet op bezoek konden gaan in het Elisabethziekenhuis. Om aan die klacht tegemoet te komen WARMOND De rijkspolitie te water in Warmond heeft gisteren een 23-jarige Leide- naar gearresteerd die op het Poelmeer in die gemeente pa ling had gestroopt. Hierbij werden honderd zogenoem de aaldobbers en acht aalkist jes in beslag genomen. De man heeft de paling ge stroopt in gebied dat is voor behouden aan de beroepsvis serij. Met het oog op de grote vraag naar paling op 3 okto ber constateert de waterpoli- tie de laatste tijd een ver- hoogde activiteit van palings tropers. heeft de NZH nu besloten rond het bezoekuur lijn 48 of lijn 16 door te laten rijden naar de Hoofdstraat. "Welke lijn het wordt weten we nog niet. Dat moet in de dienstregeling wor den bekeken", aldus Leeuwen- burgh. Door de verdere uitbreiding van het openbaar vervoer in het oude deel van Leiderdorp denkt Leeu- wenburgh de behoefte aan een soort buurtbus te hebben wegge nomen. Leeuwenburgh: "Ik denk dat door deze uitbreiding die behoefte voor een groot deel is ondervangen. Er zijn natuur lijk mensen die heel slecht ter been zyn en niet zo snel in een lijnbus stappen. Maar die heb je overal". Als het rijk de wijzigingen goed keurt worden ze volgend jaar mei of juni ingevoerd. WASSENAAR/DEN HAAG - Be woners van de Rijksstraatweg in Wassenaar zullen met lede ogen moeten toezien dat de uitbrei ding van het koffiehuis van Overdevest langs deze weg ge woon wordt voltooid. De Raad van State heeft gisteren laten we ten geen aanleiding te zien om de bouw ervan stil te leggen. Omwonenden hadden daarom ge vraagd omdat het koffiehuis bij na twee keer zo groot wordt ter wijl het bestemmingsplan slechts een uitbreiding met vijf tien procent toestaat. Zij konden echter geen reële bezwaren tegen de uitbouw op tafel konden leg gen. De gemeente Wassenaar had be toogd dat er tegen de uitbouw planologisch geen bezwaren bet- saan en dat het daarom onrede lijk zou zijn om Overdevest de gevraagde toestemming te ont houden. Zo komen de woningen er aan de straatzijde uit te OEGSTGEEST - Op 1 december, méénden nadat de initiatiefne mers dat van plan waren, gaat naar alle waarschijnlijkheid de bouw van de eerste Oegstgeester zelfbouwwoningen van start. En thousiasteling van het eerste uur, de Haagse familie Heskes, zal dan samen met vier anderen be ginnen met de bouw van vijf houten woningen in deelplan acht in nieuwbouwwijk Haas- wijk in de gemeente. De bouw van de vijf woningen zal onge veer drie maanden in beslag ne- Dat alles veel langer heeft geduurd dan ze eerder hadden gehoopt komt door de steeds nieuwe ei sen en wensen die de Oegstgees ter welstandscommissie op tafel heeft gelegd. Uiteindelijk is over eengekomen dat de oorspronke lijk geplande platte daken van de huizen een puntdak krijgen en dat het rijtje woningen enigszins 'verspringt'. "Een en ander heeft echter wel tot gevolg gehad dat de huizen onge veer tienduizend gulden per stuk duurder zijn geworden en dat wc een deel van onze achtertuin zijn kwijtgeraakt", aldus de echtge note van initiafnemer Heskes. De bouwtekeningen hebben intus sen veertien dagen op het Oegst geester gemeentehuis ter visie gelegen en hierop zijn geen be zwaren binnengekomen. Nu moeten de plannen nog aan het provinciebestuur worden voor gelegd, maar eind november, zo wordt gehoopt, zullen de proce dures zijn afgerond. De zelfbouwers denken drie volle weken nodig te hebben om het casco van een huis overeind te hebben. Ze bouwen telkens twee huizen tegelijk waaraan niet meer dan drie man/vrouw bezig zullen zijn. Het afwerken, leggen van leidingen en dergelijke, gaat dan nog een maand of twee du ren. Voor deze afwerkingsfase zijn de avonden en weekeinden gepland. De zelfbouwwoningen komen op kavels grond variërend van 230 tot 300 vierkante meter groot. De bouwers hebben er respectieve lijk tussen de vijftig- en zestig duizend gulden voor betaald. De fundering en het materiaal voor de huizen komt ze op ongeveer negentigduizend gulden te staan dus bijelkaar gaan de woningen aan ronde guldens ongeveer an derhalve ton kosten. OEGSTGEEST Ruim veertig bewoners van de Oegstgeester Willem de Zwijgerlaan en de Mauritslaan hebben grote be zwaren tegen de bouw van een nieuwe garage van de firma Kamsteeg aan de Geversstraat. De veertig hebben dat schrifte lijk meegedeeld aan B en W van Oegstgeest die de bouw vergunning moet verlenen. De bezwaren richten zich vooral op de geplande uitrit van het garageterrein op de Willem de Zwijgerlaan. De bewoners vre zen dat hun rustige buurt wordt geteisterd door bedrijfs- verkeer als de uitrit daar komt. "De uitrit", zo schrijven zij, "brengt de verkeersveiligheid in gevaar, zorgt voor aantas ting van het woongenot en voor een drastische keldering van de verkoopwaarde van on ze huizen". Voorts vrezen de bewoners door de komst van het garagebedrijf Bezwaren tegen bouw garage aan Geversstraat stank- en lawaai-overlast. Met name het plan om de werk plaats aan de achterzijde te bouwen met de opening naar de Willem de Zwijgerlaan - kan in de ogen van de bewo ners geen genade vinden. Ook zijn de omwonenden het niet eens met de hoogte van de te bouwen garage. "Uit het door Kamsteeg ingediende bouwplan blijkt dat de gebouw zes meter hoog moet worden. Een hoogte van vijf meter is reeds buitengewoon bezwaar lijk", zo menen zij. "Alleen wanneer het gedeelte boven die vijf meter benut wordt voor lichtkappen kan toestemming gegeven worden tot de bouw van maximaal zes meter hoog. Maar uit de bouwtekeningen blijkt dat die overschrijding geen verband houdt met het aanbrengen van lichtkappen". Woordvoerder Van Gunsteren, die de uitrit vlak langs zijn tot woning verbouwde kerkje krijgt, is hoogstwaarschijnlijk de meest gedupeerde omwo nende. Van Gunsteren: "Ik heb op mijn kosten inmiddels een advocaat ingeschakeld om de zaak juridisch uit te zoeken. Kijk, zo'n bedrijf dat groter wordt dan het eerst was (het oude bedrijf is onlangs ge sloopt - red.) past geheel niet bij onze rustige woonbuurt. Wij verzoeken daarom de ge meente te gaan overleggen met Kamsteeg om een andere vesti gingsplaats te zoeken. Wij zijn slechts gebaat bij het wegblij ven van dit garagebedrijf. Dan kopen wij, de omwonenden, dit terrein op". deringen leidt. Dat is geen echte vrijheid, maar kadaverdiscipli- Een opmerking van iemand uit de zaal, die veel bijval kreeg: "Er vallen nu op deze wereld al zo veel doden ook zonder kernwa pens". Over het feit dat er nu ook al kernwapens zijn, zegt Faber: "Het is moeilijk te denken aan een wereld zonder kernwapens, net zoals het ook moeilik is te denken aan een wereld zonder racisme. Voor dit laatste zeg ik, ertegen vechten tot je laatste snik, is beter dan het te aanvaar den. Zo moet het ook met de nu cleaire wapens. Zo ver mogelijk terugdringen via verzet". Stijging Voorschotense reinigingsrechten lager VOORSCHOTEN - De reinigingsrechten zullen in Voor schoten in 1984 niet zo fors stijgen zoals was aangekon digd in het vorige week gepresenteerde college-voorstel. Na kritiek van de Voorschotense politieke partijen op de forse stijging, heeft het college van burgemeester en wet houders gisteren besloten de stijging van de reinigin grechten terug te schroeven van negen naar zeven pro cent. WOENSDAG Leiden Stadhuis - raadscommissies ruimtelijke ordening en economische aangele genheden, 21 uur. Speeltuingebouw Morskwartier - Lage Morsweg 14a, informatie-avond rond het thema 'Kind in het ziekenhuis', 20 Rapenburg 100 - woongroepencafé, 20- 22 uur. Muziekcafé Scarabee - Pieterskerk- choorsteeg, optreden trio Fred Co- hem met Gijs Hendriks, 21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'The Nightporter' van Lililane Cavani, Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Bolwieser' van Fassbinder, 20 en 22.15 uur. LAK-Theater - Lak-cinema, films: "Voi ces', 20 uur, 'Lightning over water', 21 Schouwburg - 'Aan het langste eind' een thriller, 20.15 uur. Voorschoten Moeder Godskerk - concert 'Saul' van G.F. Höndel uitgevoerd door COV Exultate Deo, 20 uur. Wassenaar Gemeentehuis - commissie ruimtelijke ordening en openbare werken, 19.30 Oegstgeest Gemeentehuis - burgeravond, 20 uur. Leiderdorp Dorpskerk - Hoofdstraat, kerkdienst t.g.v. 50-jarig bestaan van de lagere Kastanjelaanschool, 18.30-19.30 uur; Feesttent op plein van de school - recep tie, 21-22.30 uur. DONDERDAG Leiden Schouwburg - voorstelling 'Aan het langste eind'. 20.15 uur. LAK-Theater - Lak-cinema, films: 'De blinde fotograaf, 20 uur, 'Reporters', 2J uur. Filmhuis LVC - film 'Dood in Venetië' van Visconti. 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'The Nightporter' van Lililane Cavani, Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Bolwieser' van Fassbinder, 20 en 22.15 uur. Troef - Stationsweg 32, Werkgroep Dienstweigeren, spreekuur 20-21.30 uur, inl.' 149324/216180. Ekklesia - Rapenburg 100, schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - De raad moet morgenavond een beslissing nemen over de verho ging van de tarieven. Naast de verhoging van rioolbelasting en reinigingsrechten moet de raad zich ook uitspreken over verho ging van de hondenbelasting, le ges, begrafenis-, precario- en se cretarierechten. Het college wil deze laatste tarieven laten stijgen met drie procent. üok op andere manieren wil het geld in het laatje krijgen. Zo wil het college mensen die pas een bouwvergunning aanvragen wanneer ze reeds-zijn begonnen met bouwen 330 gulden meer la ten betalen dan wanneer zij naar de gemeente zouden zijn gestapt vóórdat zij met bouwen begon nen. Overigens betekent dit be drag ook een concessie aan de politieke partijen: het college was namelijk oorsponkelijk van plan 'slechts' 300 gulden extra te vragen. Op nog een ander punt heeft het dagelijks bestuur het oorspron kelijke voorstel aangepast. Men sen die de deskundigheid inroe pen van een derde bij de uitvoe ring van de Hinderwet en Lo zingsverordening riolering moe ten voortaan 10.000 gulden beta len voor een advies. Dit terwijl in het collegevoorstel van vorige week nog een bedrag van 5.000 gulden werd genoemd. De verhoging van de tarieven le vert de gemeente in totaal 100.000 gulden op. Dit is ruim 20.000 gulden minder dan wan neer de reinigingsrechten met negen procent zouden stijgen, zoals het college zich oorspron kelijk had voorgenomen. Caeciliastraat 18, soos, 21-1 i tie-programma's, 15-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - commissie sport en welzijn, 20 uur. Wassenaar Gemeentehuis - commissie financiële en economische zaken, 19.30 uur. Voorschoten Gemeentehuis - gemeenteraad, 20 uur. Warmond Gemeentehuis - gemeenteraad, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - gemeenteraad, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 23 sept tot 30 sept door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552. Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein^6, L.eiderdorp, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OEGSTGEEST Het Oegstgees ter openluchtzwembad Poel meer heeft de afgelopen zomer iets meer dan honderdduizend bezoekers de kassa zien passe ren. Dat zijn tienduizend bezoe kers meer dan vorig jaar en zelfs 27.0QQ meer dan dieptepuntjaar 1981. Sinds de opening van het overdek te zwembad in 1979 is het bezoe kersaantal van dit jaar het hoogst behaalde. Vooral de zeer fraaie zomermaanden juni en juli zorg den met respectievelijk 33.000 en 41.000 zwem liefhebbers voor het recordaantal. Hierdoor werden de slechte resultaten van de maand mei (slechts 2.000 bezoe kers door het slechte weer) ruim schoots goedgemaakt. De stijgende belangstelling bete kent voor de gemeente Oegst geest een daling van het exploi tatietekort van ongeveer honder duizend gulden. Debet hieraan is ook een verdere daling van het energieverbruik. Volgens B en W van Oegstgeest is het gasver bruik vooral door een reeks van energiebesparende maatregelen teruggebracht tot ruim dertig duizend kubieke meter. In 1978 was dit nog het tienvoudige. Bij de behandeling van de komen de sportnota zal de gemeente raad zich buigen over de cijfers met betrekking tot de zwemba den en bezien of aanvullende maatregelen nodig zyn. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen fel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur), zaterdag v 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan Indien één rr verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 n v Dam.ate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20.59 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Adj dir N Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur R. D Paauw Alg redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef Commentaren W F J Wirlz en A A van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I J Veldhuizen (regio) J Ruygrok-Hoogeveen Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Beiroet. Rome. Madrid. Mexico

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2