-c Rijnsburgse Boys ontreddert RCL "Het is vallen en opstaan" Noordwijk onfortuinlijk bij Spakenburg SDI FC Lisse slaat terug: 3-0 We waren kansloos Quick Boys komt laat tot bezinning en wint Magere zege Ter Leede MAANDAG 26 SEPTEMBER 1983 Sport SPAKENBURG - Noordwijk zal het voorlopig met een be scheidener rol moeten doen, dan gedurende de laatste ja ren gebruikelijk was. In en bij Spakenburg liepen de Zeekanters, zonder overigens te worden weggespeeld, een gevoelig 3-1 verlies op. Het gemis van de vertrokken Jan Willem Bogers en de gebles seerde Anton Marijt brak de bezoekers op. Juist die routi ne had in Spakenburg wel licht dat geluk af kunnen dwingen, welke Noordwijk zaterdag node miste. Twee minder fortuinlijke momen ten in de achterhoede werden de Eelman-bngade na ruim vijftien minuten fataal, ter wijl later goede mogelijkhe den voor de weg terug onbe nut bleven. Dat het in de jubilerende pa- lingstad Spakenburg-Bun schoten een boeiend duel zou worden stond van te voren al vast. In eigen huis pleegt Spakenburg immer over een schepje meer offensieve energie te beschikken, dan een willekeurige andere ploeg. Dit vermoedelijk om voor de ogen van de enthou siaste aanhang toch vooral de toetsteen der vergelijking met de beroemdere naaste buur IJsselmeervogels te kunnen doorstaan. Toch leek er ten opzichte van de voorgaande jaren het één en ander veranderd. Vorige week demonstreerde Spa kenburg reeds bij Quick Boys over een evenwichtige en ook technisch goed onder legde ploeg te beschikken. Tegen Noordwijk werd die indruk bevestigd. De komst van IJsselmeervogels-goalie Jos de Feijter lijkt daar mede debet aan. Tamelijk driftig, maar met een grote brok er varing en een Fikse dosis klasse betoonde hij zich een rots in de branding van de Spakenburgse defensie. Dit in nauwe samenwerking met de eveneens uitstekende laat ste man Jan van Diermen. Een dergelijk goed geolied ver- dedigingsblok is bij Noord wijk momenteel afwezig. Weliswaar blijft Dick Dort- mundt een betrouwbare sluitpost, maar voor voor- stopper Siem van Beveren is het duidelijk behelpen gebla zen nu Marijt werkloos aan de kant zit. Andries Wendt functioneert als laatste man niet slecht, maar komt nog inzicht te kort en verloochent zijn aanvallende achtergrond niet. Sjaak Sluys had het voor de rust bovendien erg moeilijk met de aalgladde Kuis. Gedurende vijftien minuten bleef het evenwicht aardig in- takt, maar vervolgens maakte Spakenburg van de geboden kansen gretig gebruik. In de 18de minuut brak Van Dijk door in het strafschopgebied, hetgeen Mark Vink naar de noodrem deed grijpen. Voor arbiter Van Riel was er geen twijfel mogelijk: penalty. Neyenhuis dacht het karwei vanaf elf meter te klaren, maar hij vond Dortmundt met een fraaie reflex op zijn weg. Noordwijk haalde opge lucht adem, maar dat bleek een eenmalige zucht. Wegens schelden tegen de arbitrage liet Van Riel de strafschop opnieuw nemen. Ditmaal faalde Neyenhuis niet: 1-0. Drie minuten later bevond Te Brake zich in vogelvrije posi tie na een vrije trap van Van de Groep. Met een fraai ge plaatste kopstoot plaatste de kalende spits de bal in het net: 2-0. Een fikse tegenvaller voor Noordwijk, dat de aanvallen de impulsen nu diende te in tensiveren. De via veel scha kels lopende aanvalsstoten leverden enkele kansen op. Schoten van René van Hens- bergen, Timo Gerlof en John Marijt vonden De Feyter ech ter op hun weg, terwijl aan de andere zijde Bosch precisie miste. Na de rust trachtte Noordwijk gelijk door te drukken. Andries Wendt kreeg een vrijbrief om naar voren te gaan, terwijl René van Hensbergen vanaf het middenveld naar de aanvals- lijn opschoof. Het was ook de nijvere Van Hensbergen die na vier minuten de door braak forceerde. Een onder schepte Spakenburg-aanval bracht Van Hensbergen al leen voor De Feyter, waarop Hartog ten koste van een strafschop redding diende te brengen. Timo Gerlof mocht Noordwijk daarop terug in de wedstrijd brengen, maar De Feyter ranselde de bal uit de hoek. De Zeekanters bleven alles op de aanval zetten, maar lang zaam maar zeker doofde het heilige vuur. De tegenstoten van de thuisclub werden daarentegen steeds gevaarlij ker. Alleen Van Hensbergen bleef samen met de voor Geert Jan Bakker in het veld gekomen Klaas Vink geloof in een beter resultaat hou den. Het was dan ook dit duo dat op de valreep de span ning terugbracht. Twee mi nuten voor het einde lepelde Vink de bal voor het doel, waarna Van Hensbergen het leder uit een halve draai in het net joeg: 2-1. Verder liet Spakenburg het niet komen. Invaller Struik vond dat er genoeg counterkansen onbe nut waren gebleven, ontweek handig de tackle van Sluys en tekende in de slotminuut 3-1 RUUD DOBBELAAR •>-> RIJNSBURG - Er een ging een voor RCL al te verfrissende werking uit van de nieuwe Rijnsburgse aanpak. De Boys uit het Flora—dorp lieten in hun derde achtereenvolgen de confrontatie op het regionale schavot de Leiderdorpse Racing met een 4—0 neder laag ontredderd achter. Dat dit geschiedde met verdeler/heerser Huug Aandewiel op het Rijnsburgse middenveld, deed daar zaterdagmiddag op Middelmors feitelijk niet eens zoveel toe. Was RCL in de laatste jaren nooit zonder verlies uit de verschillende tweegevechten met RB gestapt, nu manifesteerde zich een duidelijk verschil aan klas se. Zozeer, dat zelfs een keeper van 17 jaar doodnuchter kon vaststellen "dat RCL flink met de neus op de feiten was gedrukt". Ron Sinteur, de junior-sluitpost van de getroffen formatie, bleef als één van de weinigen zeer be daard onder de afstraffing. "Ik leer hier alleen maar van", dacht hij hardop. Met hulp van in de afwerking knoeiende Rijnsburg se aanvallers had de stand-in voor Bram Brandt kunnen voor komen dat het aantal tegengoals niet het half dozijn had over schreden. Van zijn ploeggenoten hoefde hij daarbij geen enkele steun te verwachten, nadat hal verwege de tweede helft Koos Haneveld en Ab Braat een onge lijke strijd tegen een vrijgevoch ten Rijnsburgse overmacht op hadden moeten geven. De rest van de Leiderdorpse ploeg had zich reeds na ruim een kwartier spel in de eerste helft gewonnen gegeven, toen Rijnsburgse Boys in kort tijdsbestek een 2-0 voor sprong had vergaard. "We waren kansloos", zat trainer Jan Dahrs een lange, pijnlijke zit. Heroverweging Terwijl bij Rijnsburgse Boys de ta ken inmiddels tot op aanvaard bare hoogte zijn verdeeld, zal Dahrs het rollenpatroon binnen zijn keurkorps in heroverweging moeten nemen. De Amsterdam mer heeft wellicht nog onvol doende inzicht in de mogelijkhe den van zijn Racers, maar het is sowieso merkwaardig dat zater dagmiddag Ben Heemskerk op de bank moest beginnen terwijl Peter Siera, toch ook een geves tigde basiskracht, naar het twee de elftal is verwezen. Van Cees Ruis, die te weinig actie-radius heeft om als hangende spits ge vaarlijk te kunnen worden, mag je afvragen of die niet veel beter de defensie kan gaan leiden. In de tweede minuut van de wed strijd tegen Rijnsburgse Boys maaide hij over zijn enige doelrijpe kans heen. De kwalitei ten van René Kammenga moe ten worden aangewend op het middenterrein. Dahrs deed RCL veel tekort door de waardevolste pupil uit het gezelschap na rust in de voorhoede te posteren, in een (vergeefse) poging de aanval te stuwen. Er ging zoveel mis, zaterdag bij RCL. Eigenlijk ging alles fout. Niemand kon zich een slechter optreden heugen van de Bloe- merd-bewoners. Met.het aantal keren dat een pass juist bij de voorwaartsen Eric van Doeselaar en Sieto Schalkers aankwam, vestigden de opbouwers waar- Ruud, Boendermaker (6) is diep verslagen, Marcel i zojuist een feit. i der Blom neemt de felicitaties schijnlijk een nieuw laagte-re cord. En nog voordat dit tweetal bij die paar keer balbezit aan een doelgerichte actie mocht gaan denken, hadden Martin Toet of Johan de Kroon zich alweer meester gemaakt van de bal. "We, wonnen geenéén duel", trpurde Jan Dahrs, die juist daaruit zo veel mogelijk winst wil halen. Rijnsburgse Boys kreeg door dat alles het overwicht in de schoe nen geschoven. Alleen in de ope ningsfase dwong RB dat af. Zo als gezegd met Huug Aandewiel op het middenveld en hij maakte al direct duidelijk dat deze mid dag niet met hem te spotten viel. In de dertiende minuut verstuur de hij van ruim twintig meter af stand de 1—0 naar de rechterbo venhoek. Waarmee hem na bijna dertien kwartier voetbal de eer van de eerste RB-competitie-- goal ten beurt viel. "De bal kwam achter vier man vandaan. Ik heb 'm nooit gezien", zei Sin teur. De wedstrijd had ongetwijfeld een ander verloop gehad, als Schal kers nog geen twee minuten later oog in oog met doelman Cees Star de gelijkmaker binnen had kunnen schuiven. Zijn inzet ver dween kort voor de tweede paal langs. Maar zelfs de mogelijke 1—1 zou RCL toch niet hebben kunnen redden. Drie minuten la ter viel reeds de voortijdige be slissing. Ton Arroyo, in de basis ten faveure van Marcel van der Blom, kopte een lange trap van Martin Toet voor de voeten van Rob Gillissen, die koelbloedig af rondde: 2—0. Nadien was slechts onduidelijk hoe Dahrs nu precies verder wil de. RCL waande zich tot de pau ze mee in de wedstrijd, omdat Rijnsburgse Boys er zijn gemak van nam. Cees Star hoefde ech ter alleen handelend op te treden bij een afstandschot van Schal kers, voor meer daden moesten dik 1500 toekijkers wachten tot na rust. Probleemloos In de tweede helft kreeg RB zoveel ruimte, dat het probleemloos verder afstand kon nemen. Jan Dahrs posteerde weliswaar meer spelers nadrukkelijk in de aan- valslinie, maar dat Martin Toet bij voortduring op kon blijven rukken tekende de onmacht aan het Leiderdorpse front. Koos Ha neveld en Ab Braat weerden zich zeer verdienstelijk, tot de wan hoop er in de 25ste minuut op volgde. De bal slipte door het centrale verdedigingsblok en Gillissen kon na afloop zeggen hoe eenvoudig scoren eigenlijk is (3-0). Nadat Toon Houteka mer voor open doel had laten blijken dat toch niet helemaal te beseffen, vond in de 34ste mi nuut ook de voor Ton Arroyo in gevallen Marcel van der Blom, op aangeven van Toet, de weg naar zijn eerste competitie-doel punt: 4-0. GERARD HAVERKAMP ROTTERDAM - Geheel onver wacht heeft de verjongde zater- dagploeg van FC Lisse de goede draad opgepakt in de tweede klasse B. Na twee verliespartijen sloeg de geconcentreerd spelen de Talsma-equipe bij Xerxes hard terug 0-3 winst. Gedurende de eerste twintig minu ten van de wedstrijd dienden de Lissenaren nog met een beschei den rol genoegen te nemen. De Rotterdamse gastheren bouw den een veldoverwicht op, het geen tevens tot de nodige kansen leidde. Nico Groeneweg was dit maal echter vastbesloten zijn doel schoon schoon te houden en SIZO: knappe overwinning LEIDEN - Zaterdag derde klasser SIZO behaalde een knappe 1-2 overwinning op DWS. In de eer ste helft kon DWS bogen op een zogenaamd optisch overwicht. De ploeg was veel meer aan de bal dan de Hillegommers, maar werd nauwelijks gevaarlijk. Hen- nie Camphorst maakte uit een strafschop (Peter Boll was on deruit gehaald) 0-1. DWS maakte al snel in de tweede helft gelijk SIZO echter herstelde zich goed Eltjo Vijn bracht het goede spel hierna met een schitterende goal in de stand tot uitdrukking: 1-2. voegde de daad bij het woord. Zelfs toen Boodehorst alleen op het doel afstormde hield Groene weg het hoofd koel en gritste de bal voor de schietgrage voeten van de Rotterdamse spits weg. Toen het Xerxes-offensief na twin tig minuten was geluwd, nam FC Lisse het heft gedecideerd in handen. In de 39ste minuut le verde dat de openingstreffer op, die nadrukkelijk door de achter hoede-spelers tot stand werd ge bracht. Uit een vrije trap vond Theo Godyla het hoofd van de mee naar voren getogen Gert van Tol, die met zijn kopbal doelman Koers kansloos liet: 0-1. Vier mi nuten later was het wederom prijs. Laatste man Arie Schalk onderschepte de bal na een Xer- xes-aanval, omzeilde met een so lo de buitenspelval en tekende de 0-2 aan. Na de rust werd het voor FC Lisse "kat in het bakkie". Xerxes ging achterin man op man spelen, waardoor de Lisse-aanvallers al le ruimte kregen. Met name Jan van Slooten kreeg op de linker vleugel de kans om naar een hoofdrol toe te groeien. Theo Go dyla geraakte bovendien voor het eerst echt in zijn element als spelverdeler. In eerste instantie liet FC Lisse de kansen nog onbenut. Jan van Slooten lobde de bal eenmaal te hoog over de doelman heen, ter wijl even later invaller Wim Ko ning zich geen raad wist met een door Van Slooten voorgegeven bal. Een kwartier voor tijd was het eindelijk raak. Wederom stond Jan van Slooten aan de ba sis. De linksbuiten stuurde Rob Suttorp weg die het leder voor de voeten van Theo Godyla deed belanden. Godyla had geen moeite met scoren: 0-3. Aan de andere zijde verrichtte Nico Groeneweg nog enkele goede reddingen, toen Xerxes nog te vergeefs met man en macht pro beerde de eer te redden. VOLENDAM - De tastbare herin nering aan de Volendamse trip werd zaterdagmiddag door Quick Boys gewaardeerd als een kleinood, dat overigens niet 'ver blindend' werkte. Goed, de 2-3 winst op de bepaald niet van pre tenties overlopende zaterdag voetballers uit het toeristendorp garandeerde een toppositie, op geluisterd met een puntentotaal van vijf punten uit drie duels. Maar met gevoel voor realiteits zin ontnam Quick Boys-trainer Martin van Vianen de door hem gesouffleerde troonpretendent van de zaterdageersteklasse B de kroon met zijn opmerking: "We zijn nog niet volwassen". Tegen de zaterdagtak van Volen- dam gaf Quick Boys er inder daad blijk van nog niet volgroeid te zijn. Slechts bij vlagen baatten de Katwiikers hun onmiskenba- LEIDEN - Ter Leede behaalde zaterdag een verdiende, maar veel te klein uitgevallen overwinning op Hoekse Boys: 2-1. Katwijk kwam in de thuiswedstrijd tegen SVPTT niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Ter Leede - Hoekse Boys 2-1 De Sassenheimse ploeg was natuurlijk dik tevreden met de zege, maar realiseerde zich na afloop wel dat de overwinning veel groter had kunnen uitvallen. Op aangeven van Robert Enthoven verzorgde Frits Hoekstra vlak na rust wel de 1-0, maar daarna miste de blonde aanvaller zoveel kansen, dat trainer Jan Faas zijn pupil naar de kant haalde. Ook Robert Enthoven kreeg een aantal goede kansen, maar miste eveneens. Jan van Harskamp profiteerde twintig minuten voor het einde van een blunder in de Hoekse Boys-achterhoede: 2-0. Via Kees van Pel kwam de opponent nog wel op 2-1, maar Ter Leede kwam niet meer in de problemen. Katwijk - SVPTT 1-1 "We hebben met 1-1 verloren", sprak Katwijk-trainer John Hugue- nin na afloop veel betekenend. Door een grove blunder van doelman Jaap van Duivebode (hij rolde de bal naar de vijandelij ke spits) kwam SVPTT in de 11de minuut op 0-1. Katwijk viel hierna constant aan. Op aangeven van Wim Guyt I scoorde Floor Schaap tien minuten voor de rust 1-1. De Katwijkers kregen hierna nog een aantal kansen (Jan Verloop en Gidi van der Bent), maar de 1-1 bleef gehandhaafd. re capaciteiten uit, doorgaans gingen die evenwel schuil achter het gebrek aan routine van de overwegend jeugdige ploeg. Quick Boys zocht zaterdag de weg naar het doel van Volen- dammer Jan Tol te vaak door het overbevolkte midden, terwijl de ruimtedekkende defensielijn van de thuisclub in paniek ont stak, zodra de Katwijkers de flanken eens als hun arbeidster rein zochten. Tekenend was dat de munitie van zowel de tweede als derde Quick Boys-treffer van af de ziikant werd aangedragen. "Het is bij ons nog te veel vallen en opstaan", had ook Martin van Vianen de onevenwichtigheid van zijn elftal bespeurd. "In de eerste 20 minuten hebben we goed gevoetbald, daarna kwam er een terugval. De tweede helft verliep net zo, we hebben het on szelf hier moeilijk gemaakt". Het conditioneel niet sterke Volen- dam kon mede daardoor tot het einde in het spoor van de tegen stander blijven. Tegen sluitings tijd kwam de veste van de zater dag emipent keepende Theo Guyt onnodig bloot te staan aan een Volendams spervuur, dat echter niet meer opleverde dan twee corners en een net aan zijn doel voorbij schietend schot van Wil Runderkamp. Alleen al op grond van het grotere uithoudingsvermogen had Quick Boys de technisch begaaf de, maar trage Volendammers in een vroeger stadium van het tref fen met de harde realiteit van een nederlaag moeten confronteren. Nu Quick Boys dat naliet, werd de wedstrijd tussen de Katwijkse topper en de Volendamse tobber onverwacht omgeven door een spanningsveld. In het eerste deel van het openingsbedrijf dicteer de Quick Boys het spel. Met na me Kees van Rooyen droeg het verlangen naar doelpunten uit. Op straffe van een boeking kon Volendam-goalie Tol de naar 0-1 dingende aanvaller even buiten het zestien meter-gebied torpe deren, maar diezelfde Tol moest na twintig minuten het antwoord schuldig blijven op een venijnige inzet WVi Van Rooyen. Rem Vreemd genoeg remde de 0-1 Quick Boys af. Het uitverdedi gen kreeg een haperend karak ter, de aanvallen ontbeerden op eens diepgang, raffinement en hartstocht. Halverwege mochten de jonkies van Van Vianen zich dan ook gelukkig prijzen met de 0-1 ruststand, die voornamelijk mocht worden toegeschreven aan het goede keeperswerk van Guyt. De sluitpost had alert ge reageerd op een kopbal van zijn eigen linksback Martin Heerik- huisen(!) en een gevaarlijke inzet van Volendam-middenvelder Klaas Lamberts al evenzeer on schadelijk gemaakt. "We maak ten vlak voor rust een moeilijke fase door, het ging er nogal pa niekerig aan toe", sprak later Van Vianen, die Sis Thu Pan voor de pauze nogal onbezonnen Volendams spelbepaler Jonk had zien neermaaien. De 'Chi nees' kwam er zonder boeking vanaf, wel bestrafte even later Volendam-rechtsback Jan Zwarthoed onbestraft Pan met een even onbekookte aanslag. De waarschuwing, die Volendam voor de onderbreking had voor gehouden, bleek niet besteed aan Quick Boys. Kennelijk was er behoefte aan een gevarendrie hoek. Althans, de Katwijkers lie ten zich meeslepen door het tra ge tempo van de Noordhollan ders, die dankzij John van 't Stik na zes minuten al langszij kwam. Een curieus doelpunt, omdat de door Rienks en Teun van der Plas omgeven spits met de punt van zijn schoen zijn doel bereik te. Ten overvloede gaf de slimme Runderkamp na de 1-1 nog eens aan dat Quick Boys het dagje-uit naar Volendam niet, al te licht moest opvatten. Zijn vanuit de draai geloste doelpoging noopte niet alleen Guyt tot een sublieme redding, maar bracht tevens Quick Boys tot bezinning. Gaan deweg begon aan Katwijkse zij de het besef post te vatten dat de route naar een overwinning vooral via de zijkanten van het veld moest worden gezocht. Na dat Van Rooyen uit een voorzet van Martin van der Plas rake lings naast had gekopt, bleek na 70 minuten het contact tussen beide spelers wel goed voor een ereronde van Van Rooyen: 1-2. Eveneens vanaf de linkervleugel bereidde Martin Heerikhuisen drie minuten later de 1-3 voor, gescoord door Martin van der Plas nadat de bal niet zonder for tuin via Van Rooyen en Volen- dam-verdediger Theo Koning voor zijn voeten was geklutst. Het souvenir aan het uitstapje naar Volendam scheen veilig, maar nogal naief lieten de Katwijkers Runderkamp vanuit een vrije schop 2-3 scoren. Het eigenlijk uitgebluste Volendam sprak alle resten energie aan om de gelijk maker te vinden, maar gelijk Arie van Duyn aan de overzijde voorzagen Runderkamp en in valler Termey hun schoten van onvoldoende precisie. "Ik ben toch tevreden", begroette Martin van Vianen de uitslag met in stemming. "Want Quick Boys is een ploeg in opbouw en tegen die achtergrond is het bezit van vijf punten uit drie wedstrijden natuurlijk niet gek". GERARD VAN PUTTEN

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15