Roodenburg raakt thuis Top-elf van nietskunners" UVS kan niet overtuigen: 1-1 Verdiende winst 'Boys' SJC komt tijd te kort UDO holt WSB voorbij Alles naar wens in Amsterdam Geflatteerde 6-2 bij Lisse Lugdunum bakt er niets van tegen SEW: 5-0 Velo pakt 3-2 winst Blauw Zwart gelukkig: 2-1 Docos en LFC delen MAANDAG 26 SEPTEMBER 1983 GOUDA Na twee voetballoze zondagen startte voor UVS gis teren eindelijk de competitie. De ouverture was nou niet be paald overtuigend te noemen en met de tegen GSV behaalde 1—1 mochten de manschappen van Melbi Raboen achteraf dik tevreden zijn. Niet dat UVS tegen de debutant in de tweede klasse slecht speelde, integendeel zelfs, maar de Leide- naars konden met hun geoliede spelletje de opponent nagenoeg niet in de problemen brengen. Tot de zestien-meterlijn liep de Leidse machine gesmeerd, maar daar liep het dan ook goed spaak. De vleugelspelers Faber en Van Leeuwen kwamen zelden of nooit los van hun tegenspelers en als ze er eindelijk er een keer langs waren dan kwam er niet meer dan een afzwaaier van hun voeten. Echt veel bespeelbare ballen heeft Cock van Weerlee in de spits ook niet gehad. GSV was veel minder balvaardig, speelde bijna geen enkele bal direct door, maar was met opportunistische trappen op de handige spitsen Prevo en Gardenier een stuk ge vaarlijker. UVS kwam daar na goed een half OEGSTGEEST - Oefenmeester Leo Holl van WSB zal met gemengde gevoelens de wed strijd UDO-WSB hebben bekeken. Zonder de huidige oefenmeester Cees Pouwiel tekort te doen, kon de vorig jaar nog bij UDO arbeidzame Leiderdorper niet anders constateren dat de voetbal lessen die hij in de afgelopen vier jaar aan de Voscuyl do ceerde goed waren begrepen. Met technisch goed verzorgd aanvallend spel werd WSB keer op keer voorbij gelopen. Dat zijn team daar op dit mo ment nog niet geheel aan toe is (te veel lange ballen) mag worden afgelezen uit het re sultaat: 2-0. Dat de ploeg van Holl zeker in de toekomst mogelijkheden heeft, bewees het in het eer ste part door UDO goed te genwicht te geven. Via de in die fase sterk spelende Be rend van de Linden en Gerry van de Berg werden de nodi ge mogelijkheden verkregen. Net zoals WSB, liet ook UDO zich niet onbetuigd in het missen van kansen. Ron Veldhoven (lob van zo'n 40 meter), en Ger Oudshoorn (schot op de kruising) waren voor rust nog het dichts bij de openingstreffer. Na de thee was het echter snel gedaan met de kansen voor WSB. De vroege goal van rechts-back Ron Wetselaar en het wat sneller door UDO laten rouleren van de ronde speelknikker zullen daar ze ker oorzaken van zijn ge weest. Vooral over de sterk draaiende rechterkant kon den de Oegstgeestenaren ge vaarlijk worden. Alleen Wil- bert Witteman wist hiervan op aangeven van de hardwer kende Jan van de Salm te profiteren. Na deze, in de twintigste mi nuut gescoorde 2-0 geloofde UDO het wel en. verzuimde het om de ontstane één tegen één situaties voorin uit te bui ten. WSB bleek ook niet bij machte om terug te vechten. Te .veel lange ballen leidde tot veel balverlies. Misschien dat Leo Holl daar verande ring in kan brengen. BOB VAN BOHEMEN stant in balbezit geweest en het wachten was op de eerste treffer. Toen verspeelde laatste man Bert Jansen op het middenveld nogal knullig de bal aan Cock Starreveld; deze stuurde onmid dellijk de snelle Rence Prevo de diepte in. Prevo liet Wil Hens- kens voor wat hij was, legde Pe ter Selier in de luren en schoof de verrassende 1-0 in de tou wen. Tien minuten later was het bijna weer raak. Weer mocht Pre vo tot bij Selier oprukken, maar nu was er wel een Leids been ter plekke om Prevo van scoren af te houden. UVS had tot op dat mo ment niet meer dan twee onge vaarlijke afstandschoten op het GSV-doel afgevuurd. Na de pauze kwam er een feller UVS binnen de lijnen. Er werd door de spitsen fanatiek ge stoord en paniek maakte zich van de Goudse achterhoede meester. Na acht minuten werd een slap inzetje van Mario Faber van de lijn gegleden en ook Van Leeuwen was een keer gevaar lijk. Toch was de gelijkmaker van UVS een regelrecht kado. Keeper Ed van der Most gooide de bal naar voorstopper Bert De- genkamp, die daarvan zo schrok dat hij de bal bijna in eigen doel deponeerde. Ed van der Most bracht met een snoekduik red ding. Hij stelde de ongelukkige Degenkamp in staat om zijn foutje te herstellen en wierp hem het leder weer voor de voeten. Degenkamp had daar blijkbaar niet echt op gerekend en liet de bal weer van de voet afspringen. Ron Bekooy besloot het kado dan toch maar te accepteren en tilde de bal over de verblufte Van der Most in het doel: 1 1. Raboen rook winst (Verkuilen voor Huisman) en inderdaad kreeg UVS nog enkele kleine kansjes. Daar bleef het echter bij en in de slotminuten was de thuisploeg zelfs nog akelig dicht bij de winnende treffer, maar Se lier bracht het eerste competitie- punt in veiligheid. WILL MOERER AMSTERDAM - Na twee weken geleden via een gelukkige 2-2 bij Aalsmeer al 'prettig kennis te hebben gemaakt' met de 'Amsterdamse' eerste klasse, verliep ook Rooden- burgs tweede 'meeting' gistermiddag naar wens. Evenals tegen de ploeg uit het bloemendorp kwam de Kooiclub tegen SDW een deling overeen: 1-1. Er dreigt gevaar voor het doel van Alpheuse Boys. Paul Bahlmann, Ruud van der Voort en keeper Ar ie Tollenaar zoeken de bal echter op de verkeerde plaats. (Foto Holvast) LISSE - FC Lisse en Alphense Boys hebben gistermiddag de nog geen 200 toeschouwers een aantrekkelijke wedstrijd voorgeschoteld. Omdat Alphense Boys na rust op het middenveld de zaken wat strakker aanpakte, ging de winst even verdiend alsook geflatteerd naar Jan Verwoerd en z'n maatjes: 2-6. Waarmee Lisse nog niet hoeft te wanhopen, want de Wahlen-equipe heeft klasse genoeg in huis om 'n stevige middenmoot-positie in te gaan nemen. De omstandigheden waren ideaal voor een leuke wed- Zijn schuiver had voor Lisse-goalie Van Ruiten ech- strijd. Mooi weer, een uitstekend veld, een goede ter eigenlijk geen probleem mogen zijn. scheidsrechter en twee ploegen die wensten aan te Ook in de tweede helft startte Lisse het sterkst. Al r vallen. Bovendien maakten beide verdedigingew gelmatig fouten en lieten de zes middenvelders el kaar alle ruimte er iets moois van te maken. Kon vooral Ruud van der Voort daardoor de eerste helft in positieve zin opvallen, de tweede helft was voor zijn tegenstrever aan Alphense zij dé' Frank Bakker. Nou ja, tegenstrever is wat sterk uitgedrukt, want Frank Bakker kon na een kwartier Alphense Boys drie minuten zag Tollenaar een voorzet van Wim van Beek in de kruising verdwijnen, op dat moment de verdiende gelijkmaker voor Lisse: 2-2. Maar de thuisploeg viel terug, vooral omdat Bouckaert en Van Ruiten het middenveld uit handen gaven. beide heren lieten elkaar zoveel vrijheid dat 2 kaar nauwelijks zijn tegen gekomen. Gesteund door een vroeg doelpunt van Albert van de Burg (voorbereiding door Van Duin en Van Beek) was Lisse de eerste twintig minuten de betere ploeg. Maar Laurens van der Voort (goede akties, zwakke voorzetten) en Albert van de Burg wisten niet de juiste voortzetting te geven aan de passes van Ruud van der Voort. Alphense Boys putte hier moed uit kwam na vijfentwintig minuten verrassend langszij. Ton van der Laan scoorde uit een scrimma- Van der Laan ge na een opeenstapeling van misverstanden in de Lisse-verdediging. Waar Laurens van der Voort vlak daarop alleen voor keeper Tollenaar faalde, was Ton van der Laan vlak voor de pauze wel succesvol na een korte solo: 1-2. met een schuiver van twintig meter opnieuw leiding brengen. Ruud van der Voort was nu in geen wegen te bekennen en Aad van Ruiten gaf geen thuis. Vanaf dat moment was de organisatie bij Lis se weg en groeide het zelfvertrouwen bij Alphense Boys. Met Nico Verwoerd voor Latumanuway lie pen de Alphenaren met grote regelmaat door de Lis- se-defensie. Alleen Albert van de Burg met een af standsschot op de lat kon nog iets voor Lisse terug doen. i slimme vrije trap van Bakker, Bakker zelf na een schitterende kapbeweging en Kees van Vliet, knap de buitenspelval omzeilend, waren veel doeltreffender en brachten de eindstand op 2-6. THIJS BRUNA De 'heren' van Roodenburg, want als zodanig werden de Leide- naars door de Amsterdamse mi- crofonist aangekondigd, gaven daarmee hun tweede visitekaar tje af in West I, de afdeling waar in de ploeg van Laurens Mouter zich langzamerhand begint thuis te voelen. Aangenomen mag worden dat de Noordbewoners de 'stageperiode' na twee uit wedstrijden als afgesloten be schouwen en vanaf volgende week zullen doen alsof zij nooit in een andere klasse hebben ge speeld. In het kort houdt dat in dat de formatie, zoals dat vorig seizoen gebeurde, vanaf de eer ste minuut geconcentreerd en re soluut speelt. Dan kan Rooden burg wat bereiken in deze afde ling. Gemakkelijker gezegd dan gedaan natuurlijk, zeker wanneer wordt bedacht dat het elftal dit jaar op een aantal plaatsen is gewijzigd en er een paar spelers minder presteren dan vorig jaar het ge val was. Met name Ronald Jan sen en John van de Wetering (gisteren als linkerspits spelend) fungeerden op sportpark Spie- ringhorn zelden als een betrouw baar aanspeelpunt, al kon de laatste als excuus aanvoeren dat hij geblesseerd aan het duel be gonnen was. Dat was noodzake lijk nu de enkel van Richard Klein opnieuw in het gips is ge zet en hij derhalve niet van de partij was. Ook het 'radertje' Lancel viel gis termiddag weg. De linker-vleu- gelverdediger is 'normaal' een betrouwbare speler, maar maak te in het duel tegen SDW soms de indruk met zijn gedachten heel ergens anders te zijn. Berei ken deze spelers shel de vorm van de vorige competitie, dan gaat Roodenburg een zorgeloos jaar tegemoet. Zeker wanneer Hennie Koet de vorm én de sco ringsdrift die hij momenteel eta leert kan vasthouden LEIDEN - LugdUnum-trainer Wim Eilander weet als geen ander wat hij op dit moment aan zijn eerste elftal heeft: helemaal niets dus. "Ik had vanmiddag een top-elf van niets-kunners in het veld staan", besefte de Amsterdamse oefenmeester na de logische 0-5 tegen SEW. "Er zit op dit moment geen greintje agressie of kracht in mijn ploeg. Alleen maar angst. Zolang dat niet verandert, pakken we geen punt". De levensgrote problemen waar Lugdunum op dit moment mee worstelt zijn genoegzaam be kend. Meer dan een handvol van de beste en/of meest ervaren voetballers die Eilander in voor raad had, zijn vertrokken, ge- blesseerd, geschorst of gestopt. Die diepe uitholling van de selectie hoeft voor Lugdunum niet eens rampzalig te zijn, want er loopt nog genoeg voetbalkwaliteit in de Kikkerpolder rond. Maar de wetenschap dat het dit seizoen zonder spelers als Jan Verver, Frans Sjardijn en Henry van der Weyden ongetwijfeld moeilijker wordt, heeft op de 'overblijvers' een verlammende uitwerking. De ploeg siddert van de angst. Ie dereen is van goede wil maar lijkt met een strak aangetrokken handrem te spelen. Bleef de schade in de eerste competitie wedstrijd tegen Rood Wit Am sterdam nog beperkt tot een ac ceptabele 2-0 nederlaag,gister middag ging tegen SEW werkelijk alles fout wat maar fout kón gaan. Negentig minuten lang 'trakteer den' Wim Oppelaar en de zijnen NOORD WIJK - De tweedeklasser SJC is de competitie gisteren ongelukkig begonnen. De Noord- wijkers leden een 2-3 thuisnederlaag tegen het Wateringse Velo, dat met twee punten behoorlijk goed beloond werd. Het maakte weliswaar drie doelpunten, maar veel méér liet de ploeg van trainer De Gier niet zien. Daar komt nog bij dat twee van de drie treffers eigenlijk niet eens het gevolg waren van doelrijpe kansen. Dit neemt niet weg dat de vroege voorsprong die de Westlanders namen volkomen verdiend was. Meteen na het beginsignaal van scheidsrechter Rijsdam combi neerden zij trefzeker. Bram Veld huizen lobde de bal al na twee minuten beheerst over de debu terende doelman Gévan den Berg, maar tevens over- het doel. Nog voordat dit waarschuwings schot echter effect had kunnen sorteren viel er voor de thuis ploeg al een voltreffer te betreu ren. Een tamelijk onschuldige vrije trap van aanvoerder Wim van Dijk leek precies tussen de vingers van Van den Berg te ein digen, maar de nieuwe doelman sprong te ver naar voren en werkte de bal in eigen doel (0-1). En vijf minuten later volgde de tweede klap. Een afgeslagen cor ner belandde bij Bram Veldhui zen, die onbedaarlijk uithaalde: 0-2. De rest van het duel werd gemaakt door SJC, overigens met mede werking van Velo, dat zich ge- WASSENAAR - Blauw Zwart is als gelukkig winnaar tevoorschijn gekomen uit een spectaculaire ontmoeting met het Goudse Olympia. De tweede-klasser uit Wassenaar zat het merendeel van de speeltijd in de verdediging. Kort voor rust kwam Blauw Zwart op achterstand door een doelpunt van uitblinker Harry van der Laar, pal na de her vatting zorgde Frank Karremans voor de gelijkmaker. De gebroeders Peter en Kees van Leeuwen moesten hun goed in vorm zijnde doel man Carlo l'Ami diverse keren op de doellijn assisteren, anders had het beslist fout uitgepakt. Drie minuten voor het einde versloeg Kar remans na een vrije trap van invaller Wim Tolide Olympia-keeper Van Elleswijk in een luchtduel, wat tegen de verhoudingen in de 2-1 eindzege tot gevolg had. duldig tot verdedigen beperkte. Vooral na rust kwam er kracht en lijn in de aanvallen van SJC. Hans Caspers bracht met een schuiver de hoop terug (1-2), maar die werd gelijk weer de bo dem ingeslagen. Wim van Dijk benutte op een schitterende ma nier Velo's enige doelkans na rust. SJC sloot, met een bewonderens waardige inzet, de tegenstanders volledig in. De invallende A-ju nior André Zonneveld bracht op aangeven van Peter Ruigrok de achterstand terug tot 2-3, waarna de gelijkmaker een kwestie van tijd leek. Juist die tijd ontbrak echter. De winst van deze middag moest voor SJC derhalve worden ge zocht in het vertoonde spel. Trai ner Duijndam: "Ik maak eigen lijk nooit complimenten, maar de jongens hebben een geweldi ge werklust getoond. Dat geeft hoop voor de toekomst". TED DE HOOG de paar honderd getrouwen langs de lijn op armzalig voetbal dat werd gekenmerkt door mis lukte passes en organisatorische fouten die bij vlagen op de lach spieren werkten (afgrijselijke te rugspeelballen en timing-blun ders). De tegenstanders uit Nib- bixwoud, aanvankelijk verbaasd over de geringe tegenstand, pro fiteerden er fluitend van. Bijna precies een jaar geleden, toen Lugdunum eveneens een valse competitiestart maakte, denderden de West-Friezen ook al over hun Leidse opponenten heen. Het werd toen 1-5. Deze keer werd het dus nóg erger. Binnen een kwartier was de wed strijd gespeeld; In de tiende mi nuut kopte SEW-aanvoerder Ni co Mol de bal uit een corner over de verkeerd opgestelde Eradus heen waarna een verbouwereer de Leo Wetselaar de 0-1 naast zich in het doel zag vallen. Weer vijf minuten later werd Era dus verrast doordat een ver dwaalde kogel van Cor Wals van richting werd veranderd en daar door niet voorlangs zijn doel zeil de maar precies in de kruising verdween. Aangeslagen strompelde Lugdu num over het hobbelige Veld. Ei lander wisselde halverwege de eerste speelhelft Jaap Schilthui- zen voor Albert Siera in de hoop dat 'de rooie' nog wat agressie in het lamlendige Leidse spel zou brengen. Maar in zijn hart wist de hulploze trainer dat de strijd toen al gestreden en verloren was. Zelfs 'rommelaar' Schilthuizen slaagde er niet in zijn ploeggeno ten over het morsdode punt te slepen. Alleen de behendige Daan Kooymans (als enige Lei- denaar scoorde hij een voldoen de) was een keer dicht bij een doelpunt maar hij stuitte op doelman Van Hout. Het derde Noordhollandse doel punt viel vijf minuten voor de pauze en betekende meteen de genadeklap voor Lugdunum. Sjaak Mol bediende met een schitterende voorzet zijn aan voerder en naamgenoot Nico, die Jaap Schilthuizen dringt de SEW-defensie binnen. 'De Rooie' kon Lug dunum niet over het dode punt heen helpen. (Foto Holvast) En de manier waarop Jaap Schilt huizen luttele minuten later, wei gerde de spreekwoordelijke eer voor zijn ploeg te redden was te kenend voor de aanvallande on macht van Lugdunum. In bui tenspelpositie mocht hij doel man Van Hout uitspelen om de bal vervolgens tegen een recla mebord te beuken in plaats van in het lege doel. Na de doelwisseling schakelde SEW over naar een lagere ver snelling maar zelfs wandelend wisten de volgelingen van trai ner Paul Verra zich kans op kans te scheppen. Een mistastende Eradus stelde de 'hangende spits' Nico Mol na een kleine twintig minuten in staat 0-4 bin nen te koppen. De manier waarop Richard de Vries daarna bijna de 0-5 kon aantekenen was illustratief voor de gebrekkige tegenstand van Lugdunum. De Nibbixwoudse invaller mocht naar hartelust door het vijandelijke strafschop gebied soleren, struikelde over de bal, kon vervolgens rustig op staan om de bal in het zijnet té prikken in plaats van tussen de palen. Nico Mol tenslotte schoot de bal vlak voor tijd via een vuist van Eradus voor de voeten van Er win Wessels die de logische 0-5 op het scorebord mocht brengen. Hans van As en Leo Wetselaar maakten het verlies voor Lugdu num nog groter door respectie velijk wegens grof spel en praten in het boek van de Haagse arbi ter Den Hartogh te verdwijnen. JAAP VISSER Met Koet is één naam genoemd van een speler die de mindere dag van een drietal Roodenbur- gers compenseerde. -Naast de technische zo talentvolle voet baller traden ook Richard Gott- mer (invaller voor Klein) en doel man Sjaak Nievaart in het licht van de schijnwerper. Eerstge noemde door veel werk te verzet ten en ook nog eens in opbou wend opzicht goed werk te ver richten; laatstgenoemde door zijn ploeg in het eerste kwartier van de tweede helft voor een gro tere achterstand te behoeden. Het was de periode dat Rooden burg zich in een dal bevond, waar de ploeg overigens snel uit- klauterde. In het levendige duel dat SDW-Roodenburg was. start ten de Leidenaars goed, zonder zelf tot kansen te komen. De ploeg speelde ook ook agressief. Totdat...Wim Pikaar in de 37ste minuut paniekerig uitverdedig de en Co Otto Gijs Zwart op maat kon bedienen: 1-0. Met routinier Han Tisseur voor de geblesseer de Rob Ouwersloot verloor Roo denburg hierna de greep op het duel, al kreeg Jansen, wegge stuurd door Lancel, nog een goed kans geboden. De blonde spits gaf er evenwel de voorkeur aan vanuit een moeilijke zelf te schieten, in plaats van de bal te rug te leggen. "We hebben moeite met het opvan gen van tegenslagen", zo ver woordde trainer Mouter de min dere periode van Roodenburg na het doelpunt. "Maar, we zijn nu al twee keer op achterstand ge komen en twee keer teruggeko men. Dat geeft dus hoop". Na de pauze bleven de gasten aan vankelijk misverstanden aan el kaar rijgen. Zwart, Zurberg en Markus kregen om die reden pri ma mogelijkheden, die zij even wel of niet naar juiste waarde schatten of door Nievaart verij deld zagen worden. Maar, Roo denburg hervond zich. Nog net op tijd, zo zou later blijken. Na dat verdediger Meyer Ronald Jansen van een 'zekere' goal had afgehouden door hem vlak voor het strafschopgebied ten koste van een boeking neer te leggen, zorgde Hennie Koet er voor dat zijn ploeg alsnog in het bezit van een punt kwam. De middenvel der zette in de 70ste minuut fraai enkele verdedigers op het ver keerde been om vervolgens van zo'n twintig meter raak te knal len: 1-1. FRED SEGAAR LEIDEN - De Leidse vertegen woordigers in de derde klas se Docos en LFC moesten beiden in een uitwedstrijd één punt inleveren. Respec tievelijk Celeritas en Tonegi- do toonden zich gelijkwaar dig in het maken van doel punten. Tonegido-LFC 2-2 Zowel in letterlijke als figuur lijke zin vond LFC in Tonegi- do een zware tegenstander. Voor de pauze kon de ploeg van trainer Cees Vermeulen een licht overwicht opbou wen. Toch waren het de Voorburgers die via hun erg gevaarlijke linksbuiten Ger- rit Schotte de leiding namen. LFC herstelde echter prima wat beloond werd met een te gentreffer van oud-Rooden- burger Jan Kromwijk: 1-1. Er ontspon zich hierna een harde wedstrijd waarin Tone- gido via opnieuw Gerrit Schotte de leiding nam. Tot ver in de tweede helft bleef deze stand gehandhaafd. Vlak voor tijd was het echter Bles Zuma die vanuit een vrije trap LFC alsnog aan een punt hielp. Celiritas-Docos 1-1 Docos had een bliksemstart. Al voordat de eerste tien minu ten waren verstreken hadden Rob Henzing en Ron Hoo- genboom op de lat geschoten en had diezelfde Henzing op een miraculeuze wijze voor 1- 0 gezorgd. Nadat Henk Zwy- ser met een zacht rollertje langs de Haagse doelman had geschoven, floot de scheids rechter al voor doelpunt. De bal belandde echter op de paal waarna Henzing alert reageerde en alsnog scoorde. Celeritas protesteerde hierna terecht dat het spel op dat moment al dood lag, tever geefs. Docos zakte hierna als een pud ding in elkaar, en kon maar zeer sporadisch een tegen aanval plaatsen. Lang kon de voorsprong gehandhaafd blijven maar tien minuten voor tijd was het Eddy Meyer die uiteindelijk doelman Ste ven Harteveld (hij had vijf minuten daarvoor een straf schop gestopt) het nakijken liet: 1—1.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13