Centrumpartij in Almere 2 zetels Klacht werknemers over veiligheid kruitfabriek PvdA: startpremie voor ondernemers met nieuw bedrijf Vrouw bekent moord op negenjarig meisje Koningin op bezoek bij militairen Verslagenheid na verkiezingen Andere bezuiniging ziektegeld fc Drinkwater Den Haag voor jaren verzekerd Bonthuis ^^Ascher DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1983 Binnenland AMSTERDAM (ANP) - De leiding van de kruitfabriek De Krijgs man in Muiden neemt het soms niet zo nauw met de veiligheids voorschriften om een grotere produktie te bereiken. 36 Marok kaanse en Surinaamse werkne mers van de fabriek hebben dit meegedeeld aan de Amsterdam se advocaat mr. B.A.M. van Maarschalkerwaart. Deze zei gisteren dat de mensen naar hem zijn gekomen omdat zij zelf hun grieven niet durven over te brengen aan de directie, uit vrees voor ontslag. Zij zijn niet aangesloten bij een vakbond. De 36 werknemers zijn nog niet aan het werk gegaan na de explosie op 9 september, waarbij een do de viel. De Marokkaanse personeelsleden zeggen nog nooit de in het Ara- bisch gestelde veiligheidsregels gezien te hebben. Ook klagen zij erover dat het bedrijf geen onge vallenverzekering voor zijn per soneel heeft afgesloten. Van Maarschalkerwaart had dins dag een gesprek met de directie namens de klagende werkne mers. Hjj zegt daaruit de indruk te hebben gekregen dat de be drijfsleiding van de kruitfabriek die liever kwijt dan rijk Hij vermoedt dat de directie de mensen wil ontslaan wegens werkweigering, als zij niet aan de slag gaan. De advocaat meent dat het verstandiger is te wachten totdat de uitslag van het onder zoek naar het ongeluk er is. "Mochten de mensen voor die tijd toch gedwongen worden te gaan werken op straffe van ont slag. dan zal ik daartegen een kort geding aanspannen", aldus Van Maarschalkerwaart. In een reactie op de uitlatingen van de advocaat zegt mr. J. de Graaff, algemeen directeur van de kruit fabriek. dat hij "diep ontgoo cheld" is over het gesprek met Van Maarschalkerwaart. "Alles wat hij zegt is uiterst tendentieus en onjuist", aldus de directeur. Hij verklaart, dat in de kruitfabriek als het om veiligheid gaat, zeer verantwoord wordt gewerkt. Volgens hem wordt er ook zeer regelmatig gecontroleerd door overheidsinstellingen als de ar beidsinspectie en deskundigen van de hinderwet. Over de beschuldiging, dat de di rectie de mensen wil dwingen weer aan het werk te gaan, zegt hij dat het niet eeuwig kan duren GRONINGEN (ANP) - Een 25-ja dat werknemers met behoud loon thuis blijven. "We hebben begrip voor de angst en de ge voelens van ons personeel, maar op een bepaald moment moet er weer worden gewerkt", aldus de directeur. Hij kon nog niet zeg gen wanneer dat moment zal zijn aangebroken. Het lijkt hem ook niet noodzake lijk te wachten op de uitslag van het onderzoek. rige vrouw uit Groningen heeft tegenover de Groninger politie bekend 7 juni vorig jaar de 9-jari- ge Digna van der Roest te heb ben gewurgd. De vrouw had 's middags het meisje op de fiets meegelokt naar haar woning "om haar man te behagen", aldus de politie. De 33-jarige man van de verdachte werd aanvankelijk verdacht van moord op het meisje. Het echt- MUNSTER (GPD) - De maten van het 12e pantserinfanteriebataljon Garde Jagers lieten zich de boe renkool met worst gisteravond goed smaken. „Velen van hen hebben hun dagje wel gehad. Gisteren stonden ze nog in gala-uniform bij het Bin nenhof in Den Haag, waar konin gin Beatrix haar Troonrede hield, vandaag staan ze alweer in gevechtstenue en met zwart ge camoufleerde gezichten in het veld, want binnen een uur kun nen ze de grote slag verwachten. De vijand is in aantocht", aldus luitenant-kolonel Dijkstra, de ba taljonscommandant. Eerste luitenant Ronald Luyckx: „Mijn compagniescommandant Thijs van der Laan was er ook bij, daar in Den Haag, evenals onze bataljonscommandant, overste Dijkstra. Dat betekende onmiddellijk na de Troonrede omkleden en naar Duitsland voor de oefening 'Atlantic Lion' en vanmiddag zagen we de Ko ningin alweer terug, want zij kwam ons hier in onze stellingen opzoeken en voerde met ons een paar gesprekjes. Toen ze hier kwam, hoorde ze dat wij dezelfde waren die gisteren in gala-uni form langs de route van de rijtoer stonden". Ook koningin Beatrix had gisteren een drukke dag. In de morgenu ren bezocht zij in de omgeving van het Westduitse Gross Reken (ter hoogte van de Nijmegen-Bo- cholt) het hoofdkwartier van de First Cavalry Division uit Fort Hood in Texas. Zij sprak daar on der meer met de divisiecomman dant, Andrew Chambers. Cham bers was zeer verrast de Neder landse koningin op bezoek te kragen. Specialist eerste klas Joanne Lic- ciandello (24) met wie de konin gin zich even onderhield, vertel de enthousiast: „De Nederlandse koningin kwam per heli en bleef ALMERE (GPD) - Ondanks forse winst bij de gisteren gehouden gemeenteraadsverkie zingen in Almere heerste er verslagenheid bij de PvdA. Want de Centrumpartij was, na Pvda en VVD, de derde partij in wat een van de grootste steden van Nederland moet worden. VELENWEST-DUITSLAND - Een Amerikaanse soldaat staat met een portret van koningin Beatrix en prins Claus onder zijn arm te wachten op het moment waarop de vorstin de foto zal signeren. De koningin was gisteren op bezoek bij de NAVO-legeroefeningen in West-Duitsland. Tij dens haar verblijf werd haar een oud zadel uit Texas cadeau gegeven, dat op de foto door de soldaat achter de man met het portret wordt vastgehou den. hier zeker twintig minuten. De First Cav hèeft haar een histo risch cowboyzadel aangeboden uit het begin van deze eeuw. Het zadel is steeds meegenomen door onze divisie. Ook in de Tweede Wereldoorlog". De oefening Atlantic Lion is op het ogenblik in volle gang. Op ver schillende punten wordt hevig slag geleverd. Bij de snelle ver plaatsingen van 'gisteren zijn geen ongelukken gebeurd. De schadecontrolecommissies zijn eveneens tevreden. Tot nu toe is er in West-Duitsland voor slechts ruim 30.000 gulden schade aan gericht. „Dat is praktisch te ver waarlozen", aldus de Amerikaan se majoor Ron Fong. DEN HAAG (GPD) - Bij de WD leeft een ander idee over bezuini gingen op „ziektegeld" ten gun ste van het bedrijfsleven dan in de miljoenennota is gepresen teerd Zij voelt voor het schrap pen van een van de twee zoge naamde (betaalde) wachtdagen voor de Ziektewet. Die regeling zou volgend jaar moeten ingaan en er kan op jaarbasis naar schat ting f400 miljoen mee worden bespaard. Dit zegt fractieleider Nijpels in een interview met „De Onderne mer", maandblad van het Ned. Chr. Ondernemers Verbond. Het WEERRAPPORTEN E 61 3- -i z J jf e n Amsterdam half bew. 18 12 5 De Bilt regenbui 18 12 2 Deelen 17 12 6 Eelde regenbui 19 12 4 Eindhoven half bew. 16 0 3 Den Helder regenbui 18 12 8 Rotterdam regenbui 18 12 3 Twente zwaar bew. 17 12 3 Vlissingen half bew. 16 12 6 Zd.-Limburg zwaar bew. 16 12 3 Aberdeen onbewolkt 15 3 09 Athene onbewolkt 25 15 0 Barcelona zwaar bew. 26 19 0 Berlijn regen 18 14 01 Bordeaux licht bew. 26 12 0 Frankfort licht bew. 16 12 3 Genève half bew. 25 17 01 Helsinki geheel bew. 16 10 2 Innsbruck licht bew. 21 12 0 Klagenfurt mist 23 13 0 Kopenhagen regen 16 11 4 Lissabon onbewolkt 31 16 0 Locarno licht bew. 22 12 0 Londen mist 15 6 3 Luxemburg zwaar bew. 14 11 11 Madrid onbewolkt 32 14 0 Malaga licht bew. 30 18 0 Mallorca mist 28 15 0 Malta onbewolkt 27 19 0 München half bew. 22 14 03 Nice half bew. 26 16 0 Oslo zwaar bew. 14 4 01 Parijs licht bew. 21 11 3 Rome mist 28 14 0 Split zwaar bew. 29 15 0 Stockholm geheel bew. 14 9 4 Wenen regen 22 14 01 Zürich half bew. 20 15 01 Casa Blanca zwaar bew. 28 19 6 Las Palmas licht bew. 30 22 0 Tel-Aviv licht bew. 28 22 0 kabinet had aanvankelijk een soortgelijk besparingsbedrag op het oog door de vakantierechten van werknemers gedurende ziekte te laten vervallen. De voorstellen die op Prinsjesdag zijn gepresenteerd, komen neer op beperking van de opbouw van vakantiedagen tot de eerste drie maanden. Dat zou f 175 mil joen aan lastenverlichting ople- Nijpels zegt het WD-plan een „be ter alternatief' te vinden. De li beralen denken dat er „een brede overeenstemming" is om juist daar te bezuinigen door de eerste van de twee wachtdagen niet meer te laten uitbetalen. Volgens de liberale leider vallen de „koopkrachtplaatjes" voor 1984 naar verhouding mee. Hij denkt dat het midden- en kleinbedrijf „nog een veer zal moeten laten". hoewel de voorgestelde maatre gelen ook lastenverlichtingen zullen geven. De komende btw- verhoging zal, zo vermoedt Nij pels, voor de ondernemers, mede dank zij daling van sociale pre mies, neutraal uitpakken. Maar het NCOV is daar niet zo gerust op. Nijpels lanceert ook een andere mogelijkheid voor de uitvoering van de Winkelsluitingswet. Mede gezien de huidige discussies over kwesties als langere, openstelling Probleem iedere belangengroep ders tegen aan kijkt, pleit hij voor decentralisatie. Plaatselijk zouden gemeentebestuur, onder nemers en Kamers van Koop handel de bevoegdheid moeten hebben in onderling overleg de openingstijden te bepalen. „Een stuk deregulering", zegt de frac tievoorzitter. 's Morgens wilde niemand daar nog in geloven. Als alles tegenzit halen ze er één, werd algemeen gedacht. Dat de Centrumpatij met bijna tien pocent van de stemmen gemakkelijk op twee kwam, temperde de vreugde bij de winnende PvdA, die met ruim een derde van de stemmen tien zetels behaalde. Van de 13.113 uitgebrachte stemmen gingen er 4745 naar de PvdA en 1198 naar de Centrum Partij. Het CDA ging van drie naar twee zetels. De WD kreeg vijf zetels. Dat is evenveel als de liberalen in de onder landdrost Han Lam- mers functionerende adviesraad hadden. Toch betekende het ver lies, omdat de gemeenteraad in totaal 23 zetels telt, wat twee meer is dan de adviesraad. VVD en PvdA: geen heffing schoolgeld DEN HAAG (GPD) - Als WD en PvdA hun zin Tcrijgen, zullen de plannen van minister Deetman (onderwijs) om schoolgeld te gaan heffen voor leerlingen van 12 tot 16 jaar al over twee weken bij de algemene beschouwingen van tafel verdwijnen. Beide par tijen hebben principiële bezwa ren tegen het plan van Deetman. Het CDA wacht de initiatieven van WD en-of PvdA af en spreekt zich niet uit over de schoolgeldheffing. De onderwijsspecialisten van de WD-fractie zijn druk bezig met het opstellen van een drietal al ternatieven voor het schoolgeld plan. De WD is tegen de school geldheffing omdat het een hef fing naar draagkracht is. Volgens de WD werkt dat nivellerend en daar hebben de liberalen princi piële bezwaren tegen. De PvdA vindt dat je als overheid niet aan de ene kant onderwijs verplicht kunt stellen en aan de andere kant er weer geld voor moet gaan vragen. Zolang onder wijs verplicht is, moet het ook kosteloos zijn, aldus de socialis ten. Ook de onderwijsspecialis ten van de PvdA buigen zich over mogelijke alternatieven het schoolgeldplan. alle partijen i verlies aan arbeidsplaatsen dat bijna elke andere maatregel bin nen het onderwijs met zich mee brengt. BRAKEL (ANP) - Ruim 1 miljoen mensen uit Den Haag en omstre ken zijn sinds kort tot in de 21e eeuw verzekerd van voldoende drinkwater. Daarvoor zorgt een hogedrukpompstationn Brakel aan het eind van een 75 kilome ter lange pijpleiding tussen de Maas en de duinen van Meyendel in Den Haag. Het pompstation dat gisteren officieel met een druk op de knop in gebruik werd genomen door prins Bernhard, zorgt ervoor dat de (Maas)water- toevoer naar de duinen bijna wordt verdubbeld. Werknemers van het station gaan er prat op bij een volkomen na tuurlijk bedrijf te werken. Er komt aan de zuivering van het ri vierwater geen chemisch middel te pas, of het zou norit moeten zijn dat de bijsmaak van het Maaswater neutraliseert. De zwakke schakel van deze werk wijze is echter dat alleen natuur lijke verontreiniging kan worden gezuiverd. Chemicaliën kunnen er niet worden uitgehaald. De Maas is nu nog een redelijk scho ne rivier, maar (Franse en Belgi sche) plannen om er kerncentra les aan te bouwen kunnen daar een einde aan maken. (Foto ANP» Vermist meisje blijkt vermoord SLUISKIL (GPD) - De 7-jarige Raymonda Danneels uit Sluiskil, die half april 1980 op mysterieuze wijze verdween, is vermoedelijk om het leven gebracht door haar 28-jarige toenmalige buurman. De po litie van Terneuzen vond bij een zoekactie in de tuin van de leegstaande woning van de man in Sluiskil gisteren de stoffelijke resten, wat hoofd haar en kledingstukken. De politie, die driejaar geleden na een uitgebreide speuractie het onderzoek op een laag pitje moest zetten, werd weer op het spoor gezet toen de Belgische politie half augus tus de 28-jarige L. de D. in Gent aanhield op verdenking van moord op zijn buurmeis je in Gent. Geconfronteerd met die infor matie reisden rechercheurs van de gemeentepolitie Ter- neuzen af naar Gent om De D. aan de tand te voelen over de verdwijning van Raymon da Danneels. De D. werd direct na de ont dekking van de kleerkast- moord door de Belgische re cherche omschreven als een rustige man. Hij was als zee man al geruime tijd werk loos. Voor de politie was hij geen onbekende, nadat hij twee jaar geleden een overval had gepleegd in Zelzate. Burgemeester Met de gemeenteraadsverkiezin gen is er een eind gekomen aan het regentschap van de land drost. Maar of Lammere echt weg gaat is de vraag, want hij heeft gesolliciteerd naar het bur gemeesterschap van het ruim 30.000 inwoners tellende Almere, dat met jaarlijks 7000 nieuwe in woners de snelst groeiende stad van Nederland is. Als landdrost was Lammere niet verplicht om met een adviesraad en een adviescollege te werken. Maar hij deed het toch omdat hij van mening was dat het van meet af aan zo democratisch mogelijk moest toegaan bij het besturen van een stukje vroegere Zuiderzee. Daarom functioneer den de adviesorganen net als een gemeenteraad. Lammere heeft nooit een advies naast zich neer- Incidenten Met de Centrumpartij is het in Al mere al enkele malen tot inciden ten gekomen. In het vooijaar liet de landdrost de politie folders in beslag nemen vanwege hun ra cistische inhoud. Omdat ge schriften waarin wordt opgeroe pen tot discriminatie bij de wet zijn verboden, besloot de officier van justitie in Zwolle de ver spreidere te vervolgen. De Cen trumpartij ging by een commis sie uit de adviesraad in beroep tegen de beslissing van land drost Lammere, maar de raad ging als één man achter de land drost staan en nam een motie aan waarin de bevolking werd opge roepen waakzaam te zijn tegen Vlak vóór de verkiezingen beko gelden jongeren in Almere-ha- ven een geluidswagen van de Centrumpartij. Verkiezingspam fletten van die partij kregen her en der op de borden in de woes- tijnachtige vlakten een lik verf. Personeel van de Centrum-bank haastte zich de naam van de bank te voorzien van een sticker met 'voorheen'; waar het kon is de naam veranderd in Verenigde Spaarbank. Volgens Lammere zijn de twee ze tels van de Centrumpartij niet het gevolg van rassenconflicten tussen bevolkingsgroepen on derling in Almere. „Dit stemge drag geeft niet zozeer de Almeer- se verhoudingen weer, maar meer het landelijk beeld. Er is duidelijk sprake van ongerief van allerlei aard. Zeker in tijden van economische recessie kan zich dat voordoen", aldus Lam mere, die er aan toevoegde dat wel moet worden onderzocht de Centrumpartij in Al twee zetels kon behalen. DEN HAAG (GPD) - Het beginnen van een eigen onderneming moet gemakkelijker worden ge maakt door de invoering van een belastingvrije premie van 10.000 gulden. Bovendien moeten be ginnende ondernemers een ren teloze lening van 40.000 gulden kunnen krijgen. Dit staat in het ontwerp-plan van de PvdA, waarmee het ontstaan en de le vensvatbaarheid van kleine on dernemingen moet worden bevorderd. De maatregelen moeten volgens PvdA-penningmeester Ver meend worden betaald door het niet laten doorgaan van de verla ging van de vennootschapsbelas ting. Het kabinet heeft voorge steld deze belasting te verlagen in het kader van de algehele las tenverlichting voor de bedrijven. In totaal kost deze verlaging de overheid volgend jaar 650 mil joen gulden. Mocht in 1984 een nog verdergaande verlaging doorgaan, dan loopt dit bedrag op tot meer dan een miljard gul den. Volgens Vermeend, die fiscaal ju rist is, is de lastenverlichting, die het kabinet heeft gekozen, hele maal fout. De industrie, waar voor de maatregel is bedoeld, profiteert er niet van, omdat meer dan de helft van de bedrij ven verlies lijdt en dus geen ven nootschapsbelasting betaalt. Het leeuwedeel van de lastenver lichting komt volgens het be stuurslid terecht bij bedrijven die het toch al goed doen, zoals banken, verzekeringsmaatschap pijen en vrije-beroepen-bv's. Met deze laatste bedoelt hij vennoot schappen. die vrije-beroepsbeoe- fenaren oprichten om zodoende in een lager belastingtarief te val len. Van het aantrekkende effect op buitenlandse ondernemingen verwacht hij ook niet veel. Ne derland is volgens Vermeend al een belastingparadijs voor bui tenlandse investeerders. Het voordeel van de belastingverla ging is bij een investering van tien miljoen gulden slechts enke le tienduizenden guldens, meent hjj- Dat zal nauwelijks van in vloed zijn op de investeringen. paar blijft in voorarrest in af wachting van de rechtszaak, die nog voor het einde van dit jaar zal dienen voor de Groninger rechtbank. Uit het politie-onderzoek is komen vast te staan dat de vrouw het slachtoffer toevallig heeft uitge kozen. Het meisje dat vanaf de bushalte naar huis liep, is staan de gehouden door de vrouw met de vraag of zij belangstelling had voor een nest jonge poesjes. Het meisje is zonder argwaan achter op de fiets gestapt en met de vrouw meegegaan. Bij het echtpaar thuis kreeg zij een glas frisdrank met een grote do sis slaapmiddelen te drinken. Daarna heeft de man haar mis bruikt. Later op de avond werd Digna in een auto gelegd en naar Zuid-Drente vervoerd. Daar wurgde de vrouw haar en werd het slachtoffer begraven. Commissaris Toorenaar op zijspoor Vermeend vindt dat meer gekeken moet worden naar de beginnen de ondernemers. Ongeveer 15.000 'starters' staan jaarlijks klaar om een eigen bedrijfje te beginnen. Zij zouden werk kun nen bieden aan 60.000 mensen. Na vier jaar is echter het grootste deel bezweken onder de finan ciële lasten en organisatorische problemen. Vooral het verkrij gen van de juiste vergunningen blijkt voor vele starters een strui kelblok, aldus Vermeend. Voor de financiële problemen zou dan volgens de PvdA een belas tingvrije premie en een renteloze lening ingesteld moeten worden. Verder voorziet het plan in de oprichting van een 'deskundi gencentrum', dat de beginners wegwijs kan maken in de veel heid van regelingen. Deze deskundigen kunnen worden samengebracht in een aparte speciale sectie van de Kamers van Koophandel. De secties moeten samenwerken met ande re organisaties bijvoorbeeld van het VNO, die startere terzijde staan. Miljoenennota De reactie van de op de Miljoenen nota van het kabinet-Lubbers staat vervat in een resolutie, die volgende week zaterdag op de partijraad aan de orde komt. Vol gens partijvoorzitter Van den Berg is het regeringsbeleid „bui tengewoon chaotiserend". „Het is een cijfermatige bezuiniging zonder afweging tussen de ver schillende maatregelen", aldus de partijvoorzitter. De PvdA wil daartegenover een beperkt sti muleringsbeleid voor herstel van investeringen en bestedingen. De lastenverdeling over de ver schillende inkomensgroepen is voor de PvdA onaanvaardbaar. De laagste groepen moeten we derom aanzienlijk meer inleve ren dan de mensen met de hoog ste inkomens, aldus Van den Berg. „Het is buitengewoon bit ter dat de regering blijkbaar geen boodschap meer heeft aan men sen zonder werk. Het beroep op saamhorigheid is daarom schijn heilig", aldus de partijvoorzitter. AMSTERDAM (GPD) - De 58-jari- ge politiecommissaris Gerard Toorenaar is twee jaar voor zijn pensionering ontheven van zijn functie als chef van het Amster damse bureau Lijnbaansgracht. Volgens de korpsleiding kon Toorenaar daar niet meer naar behoren functioneren. Na 1 okto ber gaat hij de drie man sterke korpsleiding helpen bij het door voeren van het veranderingspro ces binnen de Amsterdamse po litie. Commissaris Toorenaar kreeg in 1968 internationale bekendheid toen hij erin slaagde een grote wereldwijde affaire van goud- smokkelaars vanuit Amsterdam op te lossen. Toorenaar heeft tussen 1974 en 1978 op onconventionele wijze de narcoticabrigade van de Am sterdamse politie geleid. Hij on derhield nauwe contacten met collega's van de DE A en Engelse drugsverspreiders die met name opereerden in Thailand en de Britse kroonkolonie Hongkong. In die periode was hij ook een graag geziene vertegenwoordi ger op internatonale congressen van jagers op narcoticahandela- ren, onder andere in Egypte. Zijn werkwijze heeft binnen het Amsterdamse politiekorps kri tiek en waarschijnlijk ook af gunst gewekt. Midden 1978 werd door de procureur-generaal van het Amsterdamse gerechtshof, mr. J. H. G. Boekraat, een onder zoek geopend naar geruchten over strafbare activiteiten van de commissaris. Men verweet hem vooral dat hij te goede betrekkin gen onderhield met de onderwe reld. Pas in 1980 maakte de procureur- generaal van het Amsterdamse gerechtshof de resultaten van zijn onderzoek bekend. Hij acht te Toorenaar niet schuldig aan strafbare feiten, maar vond dat er voor hem toch geen plaats meer kon zijn bij de recherche. Hij zou de algemene normvervaging bij de Amsterdamse politie hebben 'bestendigd en wellicht bevor derd'. Gerard Toorenaar had gebruik ge maakt van dubieuze informan ten en hij zou slordig zijn omge gaan met inbeslaggenomen vuurwapens en met partijen he- Gerard Toorenaar werd zelf nooit door Boekraat gehoord en heeft verbitterd gereageerd op alle uit spraken over zijn persoon. Op verzoek van onder andere burge meester Polak volgde geen ont slag voor de omstreden politie- Nu, drie jaar later, heeft hij op nieuw een klap moeten incasse ren: zijn gedwongen vertrek van het bureau Lijnbaansgracht. Hij heeft de haak naast de telefoon gelegd en zal de komende dagen onbereikbaar blijven voor com mentaar. De voorzitter van de Algemene Po litie Bond, Leen van der Linden, reageerde woensdagavond laco niek op het nieuws over Toore naar. „Ik wist wel dat er af en toe moeilijkheden waren tussen hem en de leiding, maar ik heb geen idee wat de oorzaak was. Overigens worden wel meer poli tiemensen van hun post onthe- ADVERTENTIE ^iN ALPBEN Opening zaterdag! 24 sept. a.s. Een goed adres voor: bontmantels moderniseren op maat maken bont hoeden imitatie bont iun (ure Schuberthof 34 (Ridderveld 1) 01720-20997

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 7