c lA/ilGAANPOOft M If^RUZENSLAC^ GAKO erenigiiig WSB op rand faillissement DAT SCHEELT EEN MASSA AAN DE KASSA! Vierde gezinsvervangend tehuis binnenkort open DNDERDAG 22 SEPTEMBER 1983 eel bestuur opgestapt, schulden flink opgelopen Streek INOORDWIJKERHOUT - De voet balvereniging WSB in Noord- wijkerhout stevent recht- streeks af op een bankroet. Het is dagelijks bestuur van °ning h, <je vereniging is opgestapt, an huu( maar dat was volgens de even- nci. c.vj eens afgetreden voorzitter H. Bellen van Belle niet omdat de vereni- ging er zo slecht voor staat. Met i name gedurende de laatste an- r derhalf jaar zou de samenwer- 1 king binnen het bestuur ernstig WJ|[ zijn verslechterd. Nieuwe kan- liÊli didaten voor bestuursfuncties IJl trokken zich op de valreep te- rug. ■I door ;nb4 Henk van der Post Jan vl luit de boeken van de voetbalver- j eniging, die zo'n 600 leden telt, raagvf blijkt dat over het afgesloten Erkend} boekjaar 26.000 gulden is geput n/Brana uit de reserves om aan de ver- T plichtingen te kunnen voldoen. 1 Het jaar daarvoor leed de voet je balvereniging nog slechts een l| verlies van 1300 gulden. Voor het ven ivo- inmiddels begonnen seizoen y T wordt het tekort geschat op zo'n 35.000 gulden. IThans wordt de vereniging geleid door de vijf bestuursleden die nog zijn blijven zitten, onder "v voorzitterschap van M. Braun, die in het oude bestuur de func tie van vice-voorzitter vervulde. Naast voorzitter Van Belle tra den penningmeester A. Broek hof, secretaris B. Winters en het bestuurslid Th. Nulkes af. Vol gens de ex-voorzitter voorname lijk omdat de heren veel werk zaamheden elders hebben, en hijzelf zou al in oktober vorig hebben aangekondigd zijn func tie dit jaar neer te leggen. Overschrijding Hoewel volgens Van Belle het da gelijks bestuur dus niet vanwege de financiële problemen opstapt, heeft het raadslid Nulkes een an dere kijk op de zaak. Hij meent dat de bestuursleden die thans zijn blijven zitten zich niet aan de afspraken hebben gehouden. "In de bestuurskamer stemden alle bestuursleden er mee in dat de vinger aan de pols moest worden gehouden voor waar het de fi nanciën betrof. Maar in de kanti ne hoorde ik bepaalde bestuurs leden andere verhalen ophan gen. In strijd met de afspraken werden sommige kostenposten met 40 tot 50 procent overschre den. Dat is voor mij een reden ge weest om op te stappen", licht Nulkes zijn besluit toe. Hij voegt er overigens aan toe dat geen van de bestuursleden in de ze kwestie geheel vrijuit gaat. Maar volgens Nulkes vormde de opgestapte vier bestuursleden op veel punten een minderheid in het bestuur, juist als het ging om financiële kwesties. Evenals Van Belle voorziet ook hij het bankroet van WSB als niet drastisch wordt ingegrepen. De eerste aanzet die is gegeven tot het verbeteren van de financiële situatie is een verhoging van de contributie met 10 procent. Dat 'is tijdens 'onlangs gehou den algemene ledenvergadering van de Voetbalvereniging 'Sint Bavo' besloten. "Maar er had al veel eerder contributie verhoogd moeten worden. Het is voor het eerst sinds een jaar of vijf dat de leden meer moeten gaan beta len", aldus Nulkes. Tegen Volgens H. van Belle is vorig jaar eveneens gepoogd de contributie flink te verhogen. Aan de leden werd voorgesteld de prijzen met 20 procent te verhogen. Een meerderheid stemde echter te gen de plannen van het bestuur. Van Belle: "Als ik vergelijk wat leden bij andere verengingen be talen dan is WSB goedkoop. De jaarlijkse contributie bij andere clubs ligt tussen de 140 en 200 gulden. Met de verhoging mee gerekend moet een seniorlid nu 155 gulden betalen. Dat lage kant". Sinds driejaar is de kantine van de voetbalvereniging in eigen be heer. Maar de opbrengst ervan valt tegen. "Velen denken dat als economische teruggang daling van het aantal geboorten. Verhoging van contributies heeft in de regel tot gevolg dat meer mensen hun lidmaatschap op zeggen. een weekeinde 4.500 gulden Van bezuinigen is volgens Nulkes wordt gedraaid dat geld allemaal voor de verenging is. Maar in werkelijkheid blijft er maar wei nig van over", aldus Van Belle die voorts aangeeft dat de vereni ging zich de afgelopen jaren flink uitgaven heeft moeten getroos ten wegens vervanging van de warm-watervoorziening, nieuwe dakbedekking en aanleg van een nieuwe gasleiding. De afgetreden voorzitter ziet flinke contributieverhoging en beper king van de uitgaven gedurende de komende jaren als middelen om een bankroet te vermijden. Maar de vereniging heeft nu al te kampen met een daling van het aantal leden, een gevolg van de trouwens in de praktijk nog geen sprake geweest gedurende het afgelopen jaar: "Het gat wordt elk jaar weer groter. Dat wordt mede veroorzaakt doordat de vereniging minder subsidie krijgt en door een hogere huur prijs van de sportvelden". Valreep L.J. van der Weiden had zich be schikbaar gesteld voor het voor zitterschap van voetbalvereni ging WSB. Samen met D. Oost- dam en J. van Schooten zou hij het dagelijks bestuur vervangen: "Alvorens ons beschikbaar te stellen hebben wij de zaak goed bestudeerd. Met de zittende be stuursleden werden afspraken gemaakt over het te voeren fi nanciële beleid om de vereniging overeind te houden. Op de val reep is ons gebleken dat de vijf oude bestuursleden die afspra ken niet wensten na te komen. Vandaar dat wij ons tijdens de jaarvergadering hebben terugge trokken". M. Braun, die thans de touwtjes in handen heeft, weet van geen af spraken. Maar volgens Van der Weiden zijn die wel degelijk ge maakt: "Ik denk dat de bestuurs leden er nog niet aan toe waren. Maar wij zijn nog steeds bereid om een functie in het bestuur te vervullen als er glasheldere af spraken kunnen worden ge maakt". Overigens gelooft Van der Weiden niet dat de vereniging is te red den door uitsluitend het verho gen van contributies: "Dat zou veel te lang gaan duren. Daarmee is de vereniging niet te redden". Een jaarlijks contributieverho ging met tien procent levert de vereniging op basis van het hui dige aantal leden 6000 gulden ex tra op per jaar. Het wachten is volgens Van der Weiden nu op het huidige bestuur. Cijfers De jaarcijfers over het seizoen 1982/83 zijn gecontroleerd door het bureau Vink Veenman. Dat bureau plaatst vraagtekens bij de gevoerde boekhouding van WSB in dat seizoen. Het bu reau adviseert het gehele beta lingsverkeer van de vereniging te herzien. Voor vrijwel elk post heeft de voetbalvereniging een aparte rekening bij plaatselijke banken. Op die wijze kan de ver eniging niet optimaal genieten van de rentevoordelen. Bovendien moet aan een andere bank rente worden betaald om dat de vereniging daar een kre diet heeft genomen. Bii de ABN- bank heeft"WSB een schuld 25.000 gulden. Dat bedrag be droeg een jaar eerder nog slechts 11.000 gulden. Een greep uit de jaarcijfers: de op brengst uit reclameborden bracht ruim 2000 minder op dan begroot; advertenties brachten bijna 4000 gulden minder; de post diversen bedroeg 6500 gul den, terwijl slechts 1000 was be groot. De netto-opbdengst van de kantine bedroeg, bij een om zet van 180.000 gulden, slechts 14.500 gulden. Vergeleken met het vorige seizoen steeg de omzet van de kantine weliswaar met bijna 13.000 gulden, maar de winst daalde met 5000 gulden. Verantwoordelijk voor die winst daling is een stijging van de on derhoudskosten met 10.000 gul den. De kerstveiling bracht 14.000 gul den meer op dan verwacht, maar dat geld is aangewend voor de aanleg van een nieuwe gaslei ding. SASSENHEIM - De sa- menleving, en dan met name die in de bollen streek is in de laatste ja ren aanmerkelijk tole ranter geworden voor zwakzinnigen. "Dat komt ook omdat zwak zinnigen meer dan vroe ger deel uitmaken van die samenleving. De af stand tussen de mensen wordt daardoor steeds kleiner". Dat vindt de stichting huisvesting geestelijk gehandicap ten bollenstreek. Deze maand bestaat de stichting vijftien jaar. Tevens wordt het vierde gezinsvervangende te huis in de bollenstreek offi cieel in gebruik genomen. Dat gebeurt woensdag aan de Jo- han Dixstraat in Sassenheim. Er zijn nu naast het r huis nog drie tehuizen in res pectievelijk Lisse, Noordwijk en Sassenheim. Volgens de stichting 'gaat het goed'. "Vijftien jaar geleden was er nog niets in deze regio op dit gebied en nu zijn er al meer dan honderd bedden". Doel van de stichting was en is het oprichten en exploiteren van gezinsvervangende tehui zen voor (geestelijk) gehandi capten in de bollenstreek. Dit gebied omvat Warmond, Sas senheim, Lisse, Hillegom, Noordwijkerhout, Noordwijk en Voorhout. De gezinsvervangende tehuizen richten zich. zoals de naam al zegt, voornamelijk op de groep geestelijk gehandicapten. De opvang is doorgaans voor lan gere duur. Het gaat om mensen die buiten een inrichting min of meer zelfstandig uit de voe ten kunnen. Er is echter wel begeleiding in het tehuis. "Er wordt op dit moment wel ge werkt aan een project waarbij drie geestelijk gehandicapten op zichzelf gaan wonen in een woning in Noordwijk. Dependance "De plaats waar dit moet gaan gebeuren is nog niet bekend", aldus het bestuur van de stich ting. "Wij noemen het een de pendance van het gezinsver vangende tehuis. De drie men sen worden als het ware bege leide kamerbewoners". Er wordt, zo deelt de jubilerende vereniging mee. hard getraind met drie kandidaten. Volgens het bestuur van de stichting staat de bevolking in de bollenstreek open voor haar minder bedeelde medemens. "We hebben hier rondom de Johan Dixstraat voor de om wonenden van het tehuis een tijdje terug een 'open-avond' gehouden. Daarbij hebben de i hier in de buurt kun- kennis maken met de be- het tehuis. Er kwa rt daarbij geen problemen het licht". Om aan de vraag te kunnen vol doen denkt de stichting dat er voor de vijftig mensen die op de wachtlijst staan wellicht nog een tehuis in de bollen streek moet komen. "Maar een pand neerzetten zoals dit aan de Johan Sixtraat zit er niet meer in". De totale kosten voor het onderkomen van de 26 ge handicapten bedragen alles bij elkaar ruim 2,3 miljoen gulden. "Misschien dat er nog ergens een pand kan worden ge huurd?". Daarbij staat voor de stichting voorop dat de integratie, het opnemen van deze mensen in de samenleving moet worden bevorderd. Dat kan voor som mige mensen wel eens tot pro blemen leiden, zoals overlast "Maar zo daar al sprake van zou zijn, dan ligt het voor het grootste gedeelte aan de lei ding en niet aan de gehandi capten zelf aldus het bestuur van de stichting. L Beperkt tot 2 per persoon Geen verdere koopverplichting. HAARLEMMERSTRAAT 228-230 W,..7.-l»5IO DONDERDAGKOORAVOND

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 25