c 'Miljoenennota' FNV Spel met cirkels en driehoeken LEZERS SCHRIJVEN Hoge Rus: neerschieten Boeing 'een vergissing' „Geen gedwongen ontslag in wsw'' Mevrouw, bij Oase in Bleiswijk staat de slaapkamer van uw dromen. DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1983 Varia LONDEN (GPD) - Een hoge Rus heeft gisteravond toegegeven dat het neerschieten van het Koreaanse passagiersvliegtuig „een vergissing" is geweest. De Sowjet-piloot zou niet hebben ge schoten als hij zich had gerealiseerd dat er passagiers in het vliegtuig zaten, zo zei hij. De verrassende uitspraken, die een verzachting van de Russische versie over de luehtramp lijken in te houden, zijn afkomstig van Victor Linnyk. Hij heeft een belangrijke functie binnen het Cen trale Comité van de communistische partij, en heeft de afgelo pen dagen deel uitgemaakt van een Russische delegatie die in Edinburgh op bezoek is. In een interview voor de Britse tv zei Linnyk gisteravond dat de piloten in het gebied rond Sachalin onder constante druk staan vanwege de Amerikaanse verkenningsvliegtuigen die er steeds rondvliegen. Dat, aldus Linnyk, verklaart de, wat hij noemde, ..vergissing". ver de Russische piloten: „Ze dachten zeker niet i burgervliegtuig ging. Als ze zich dat hadden is de beslissing anders geweest. Daar ben ik ab- n". En verderop in het interview: „Als we het hadden geweten, hadden we niet geschoten - nooit". De officiële lijn die de Sowjet-Unie de afgelopen drie weken over de ramp met de Koreaanse jumbojet heeft aangehouden, is dat het vliegtuig op een spionagetocht was, en niet reageerde op waarschuwingen van de piloot van de Russische straaljager. Letterlijk zei hij c dat het om eei gerealiseerd, soluut zeker i BREDA (ANP) - De regering denkt niet aan gedwongen ont slagen in de sociale werkvoorzie ning (wsw). Die toezegging deed staatssecretaris De Graaf (sociale zaken en werkgelegenheid) gis teren in Breda tijdens een pro testdag van de FNV-bond voor ambtenaren en trendvolgers Ab- va/Kabo en de CNV-bond CFO over de bezuinigingen in de so ciale werkvoorziening. Volgens De Graaf ligt in iedere ge meente het verloop in de sociale werkvoorziening boven twee procent per jaar, het percentage waarmee het werknemersbe stand in de wsw jaarlijks terug moet. Daardoor zal het mogelijk zijn dat in de periode tot 1986 ook nieuwe werknemers in dienst worden genomen, aldus de staatssecretaris. Hij wees er de protesterende wsw- ers op dat de sociale werkvoor ziening nog kon groeien in een tijd waarin elders de werkgele genheid al belangrijk terugliep. Het feit dat in sommige gemeen ten het wsw-bedrijf het grootste bedrijf ter plaatse is geworden is toch een teken aan de wand, meent de staatssecretaris. Als dat zo doorgaat kost dat werkge legenheid buiten de wsw en daar heeft niemand iets aan, ook wsw- ers niet. De Graaf wil ook af van een dienst betrekking met loon voor niet- produktieve gehandicapten in de wsw. Voor hen zal er slechts de mogelijkheid voor scholing met behoud van uitkering overblij- ROME - In de staalfabrieken in Ita lië moeten 25.000 arbeidsplaat sen verdwijnen; een minder krachtige ingreep is zinloos. Dit heeft Romano Prodi, president van de Italiaanse industriële houdstermaatschappij IRI (staatseigendom) gisteren ge zegd. De ontslagen betekenen voor Fin- sider een dramatische ingreep. Staal Italië dramatisch ui verliezen De staalfabrieken van de Ita liaanse staat hebben hun werk gelegenheid de afgelopen tien jaar min of meer kunnen hand haven terwijl elders in de EG meer dan een kwart miljoen ar beidsplaatsen verloren gingen. Prodi zei het verlies van arbeids plaatsen diep te betreuren. Het is naar zijn mening echter het enige alternatief voor de „astronomi sche, onvoorstelbare verliezen". (Vervolg van pagina 1) AMSTERDAM (GPD) - De FNV bezuinigt in haar alternatieve plannen volgend jaar 4,5 miljard gulden minder dan het kabinet wil (10,6 miljard). Die bezuinigin gen van het FNV komen voor het leeuwedeel uit de effecten van Het Centraal Planbureau heeft in de Macro-Economi sche Verkenning voor 1984 (MEV) de gevolgen van het in de Miljoenennota voorge stelde beleid op een aantal punten berekend. Datzelfde heeft het nu gedaan voor het alternatieve FNV-plan. Hieronder staan de belang rijkste verschillen op een rijtje. Voorop staat het cijfer dat voortkomt uit het FNV- plan; tussen haakjes erach ter dat uit de Macro-Econo mische Verkenning. 1. Particuliere consumptie: 0 (min 2); 2. bruto-investerin- gen (dus incl. afschrijvingen van bedrijven): plus 8 (plus 3); 3. overheidsconsumptie: min 4 (min 7); 4. overheidsin vesteringen: plus 2,5 (min 4); 5. investeringen in woning bouw: min 1 (min 2); 6. pro- duktie bedrijven: 2 a 2,5 (1); 7. besteedbaar inkomen: min 1 a min 1,5 (min 0,5 a 3,5); 8. werkloosheid in 1984: 870.000 (900.000); 9. financie ringstekort in procenten van het nationaal inkomen: 12,4 (10,9); 10. belasting- en premiedruk: 52,4 (52,5). arbeidstijdverkorting. Als werk nemers in het bedrijfsleven en bij de overheid loon (prijscom pensatie) inleveren voor korter werken, dan gaan niet alleen de loonkosten omlaag, maar ook de aan de lonen gekoppelde uitke ringen, zo redeneert de FNV. Bij elkaar levert dat zo'n 3,5 miljard gulden aan bezuinigingen op. Verder bezuinigt de vakcentrale nog eens 2,5 miljard gulden op de departementsbegrotingen en via kortingen op salarissen van overheidspersoneel en trendvol gers. zij het dat die minder zijn dan in de kabinetsplannen. Ook de ooit als tijdelijk bestempel de solidariteitsheffing (een ver hoging van de loon- en inkom stenbelasting met 1 procent) wil de FNV gebruiken als bezuini ging. Het stimuleringsprogramma van 4 miljard gulden ziet er zo uit: 1.0.000 premiekoopwoningen worden van het bouwprogram ma geschrapt, terwijl 15.00 nieuwe extra woningwetwonii gen worden neergezet en er 501 meer worden verbeterd. Bijna L miljard gaat op aan allerhande overheidsinvesteringen (aanleg van rioleringen, wegenbouw en dijkenaanleg), het bedrijfsleven krijgt „gerichte" investerings subsidies en zowel het midden- en kleinbedrijf als individuele bedrijven in nood kunnen reke nen op ruggesteun van de over heid voor bij elkaar een half mil jard. Presenteerde minister Ruding (fi nanciën) zijn begroting als een ommekeer waar het gaat om ver laging van financieringstekort en premie- en belastingdruk, Wim Kok ziet zijn alternatief als een „sociaal keerpunt". „Voor het eerst sinds jaren gaat de afbrok keling van werkgelegenheid in bedrijven niet verder". Volgens de FNV-voorzitter moeten poli tieke partijen wel gevoelig zijn voor zijn plannen, die werkgele genheid „voor een half stadion meer" opleveren. 'Dreigende confrontatie Moskou-Peking' DEN HAAG (GPD) - De Singapo rese minister van buitenlandse zaken Dhanabalan heeft gisteren gewaarschuwd dat de Vietname se bezetting van Kampuchea kan leiden tot een confrontatie van de grootmachten China en de Sowjet-Unie in Zuidoost-Azië. Minister Dhanabalan zei dit op een persconferentie na afloop van zijn besprekingen met zijn Ne derlandse, collega Van den Broek. Minister Dhanabalan verklaarde dat men in de komende Algeme ne Vergadering van de Verenig de Naties er bij het regime in Ha noi nogmaals sterk op aan zal dringen om zich uit het buurland terug te trekken. Meer dan 100 slaapkamers, van rustiek eiken tot wit laqué. En Oase geeft meer dan een droom alleen. Daarom zijn we zo groot Nederlands grootste slaapkamer-toonzaal. Toonzalen (ruim 1500 tn2!) - Hoefweg 137,2665 CD Bleiswijk, tel. 01892-6472. Elke vrijdag koopavond van 7 tot 9 uur Wintermode Frans Molenaar Avondpak met fluwelen wik- Een cognac-kleurige cape van kelrok en gestreept lainé jasje. Shetland en mohair. Fotó s George van Herwaarde AMSTERDAM- Cirkels en in veel mindere mate driehoeken be heersen de wintermode van Frans Molenaar. De Amsterdams couturier stoeit al enkele seizoenen met deze meetkundige figu ren. Waren de modellen tot nu toe vrij streng, nu is er een zekere speelsheid ingekomen. Stoffenfabrikanten zullen blij zijn met Molenaar want in zijn grote wikkelcapes en uit cirkels opge bouwde jassen gaat enorm veel stof. Nieuw in de mantelsfeer is de korte zeer wijde pellerine, die op een kuitlange rechte of cirkelrok wordt gedragen. Pellerines van bont en leer worden ook aan gebreide truien bevestigd, zodat die ook als buitenkle dingstuk kunnen worden gedragen. Sommige capes waarin mo hair met Shetland is gecombineerd, hebben grote opstaande cols die als een kap over het hoofd kunnen worden getrokken (car- goule). Het is dan wel de bedoeling dat er een strakke kap onder wordt gedragen. Bij de rechte rokken (soms wikkelmodellen) laat Molenaar vaak tot net in de taille vallende jasjes dragen waarvan de rug is ge tailleerd en het voorpand bestaat uit een deel van zijn cirkel. De mouwen hebben dan aangezette driehoeken of schouderkappen om de schouderlijn wat breder te doen lijken. Ook bij Frans Molenaar veel pantalons: rechte pijpen tot even boven de voet. Onder de vrij sportieve pakken laat Molenaar handgebreide zuiverzijde truien dragen. Soberheid vinden we ook in de avondkleding van Molenaar. Met net boven de enkel vallende aan een strak heupstuk gezette rui me rokken gecombineerd met een blouse in dezelfde tint. Wat kleur brengen de gestreepte avondjasjes van lamé met schou derkappen waaronder een rechte fluwelen wikelrok wordt ge dragen. Zwart is de belangrijkste kleur in de zeer evenwichtige wintercol lectie van Molenaar met daarbij bruin, cognac, okergeel en man darijn-oranje. HENRIETTE VAN DER HOF.VF.N Luns (2) Met nog grotere verbazing heb ik kennisgenomen van het ingezon den stukje van de heer J. Carton met betrekking tot de vredesbe weging. Ieder weldenkend mens is tegen kernwapens, want het gebruik hiervan betekent de algehele ver nietiging van het mensdom. Uw conclusie dat de heer Luns met het plaatsen van de kruisraket ten ons tracht wijs te maken dat het plegen van geweld met ge weld kan worden gekeerd is voor mij onaannemelijk. Het moet de vijand weerhouden ze te gebruiken. Het plaatsen van kruisraketten is ter voorkoming van oorlog. Hadden.de geallieer den zich vóór de Tweede Wereld oorlog in navolging van nazi- Duitsland maar beter bewapend. Dan was misschien een oorlog voorkomen. De heer Carton is waarschijnlijk te jong om de toestanden te kennen van vóór 1940. Toen waren er ook groepen van mensen die zich te gen elke bewapening verzetten zoals nu de vredesbeweging met als gevolg dat Duitsland ons in enkele dagen onder de voet had gelopen. C.H.H. Staats Lammenschansweg 129 Leiden Betonrot Betonrot is in geen woorden- of puzzelboek te vinden. Klopt, het is een nieuw woord anno 1983. Volgens mij oorzaak van ondes kundig toezicht. Waarom komt die betonrot alleen in woningen en flats voor en niet in gebouwen, kantoren en brug gen? Daar is meer toezicht en dat is de reden. Neem de jaren dertig. Beton was toen in opkomst, kan ik me her inneren. Aan de bouw van de Haagwegbrug bij de ambachts school, nu technische school, heb ik zelf meegewerkt. Het brugdek moest toen in één keer gestort worden, 't Was zomer en we werkten van vier uur tot in de avond met twee kleine betonmo lentjes. Zand, grint water en ce ment moesten er met mankracht ingegooid worden. De brug is nu bijna vijftig jaar oud, maar geen betonrot. Er was toe zicht op de juiste hoeveelheden. Ik kan mc monsters herinneren met de datum erop en als na vier weken de goedkeuring kwam, mocht de bekisting pas gesloopt worden. Wat zien we vandaag de dag? Be ton komt kant en klaar op het werk aan. Is daar dan wel vol doende toezicht op? Ik denk dat al dat moderne gedoe die beton rot veroorzaakt. W. Bodrij Langegracht 176 Leiden CDA Ondergetekende wil in dit schrij ven een zeer ernstig protest laten horen over het christelijk sociaal, financieel en economisch wan beleid dat gevoerd wordt onder leiding van het CDA. Want deze partij heeft nog altijd de grootste vinger in de pap. Als zij echt christelijke politiek wil voeren, dan moet er begonnen worden met alle woekeraars en uitbuiters uit de tempel (dus uit de partij) te verwijderen. Het kan en mag toch geen christelijke po litiek zijn om steeds de minst be taalden financieel te pakken. Om een paar punten te noemen: de lonen, de prijzen, de huren, wel zijn, gezondheidszorg en nu als klap op de vuurpijl het openbaar vervoer. Het kan en mag niet lan ger zo doorgaan, want niet alleen Marcel van Dam heeft de mening dat dit tot grote onrust leidt. Mag ik alle CDA-politici oproepen zich onder de gewone mensen te gaan begeven, dan zullen zij aan de weet komen wat deze mensen onder christelijke politiek ver staan. F. Velthuysen, PvdA-lid, Theresiastraat 24 Leiden Dansles Naar aanleiding van een discussie met mijn dochter en haar vrien dinnen moet me iets van het hart. Het gaat om de dansles. Nog altijd is het zo dat de keuze van het ten dans vragen aan een jongen wordt overgelaten. Met grote verbazing hoorde ik dat een vriendinnetje van mijn doch ter hoopt dat 'die aardige jongen' haar de volgende week weer ten dans vraagt. Zij maar hopen Ik mengde mij in 't gesprek en vroeg of het nu. in 1983, nog zo is dat een jongen het meisje vraagt. Vroeger ergerde het mij ook vaak, dat ik niet mocht kiezen. Waar om niet afgewisseld? De ene week de heer de dame vragen, de andere weck de dame een heer enz. Dat kan toch wel! Het moet kunnen! Waarom worden de meisjes nog steeds achterge steld? Gelijkheid in dit opzicht is belangrijk voor dc relatie tussen mannen en vrouwen. Meisjes le ren dan om voor zichzelf op te komen als ze graag iets willen in plaats van af te wachten. Ik heb hierover al een bekende Leidse dansschool benaderd, maar de leraar vertelde mij dat het niet gebruikelijk is dat een meisje een jongen ten dans vraagt. Ik zei hem dat daar dan maar eens (eindelijk) verande ring in moet komen. We leven niet meer in de oude tijd. Het is ook voor de opvoeding van de meisjes beter. Want de vrouw van nu heeft 't óók voor 't zeg gen, of niet soms? Dus dames en heren docenten, werkt u mee aan een betere rela tie tussen man en vrouw en laat het meisje van nu ook mogen kiezen. Mevr. W. Mulder Boshuizerlaan 30 Leiden Vrijheid? Achttien jaar. Wat een leuke leef tijd, en als verjaarscadeau een prachtig geschenk. Nou ja, prachtig. Het is een oproep van ons ministerie van defensie om op de keuring in Delft te ver schijnen. Ja, je moet nou een maal je land verdedigen en wat nog belangrijker is, je vrijheid bewaren. Vrijheid? Waarom moet ik veertien maanden lang op de hei banjeren met een geweer op mijn rug? Waarom le ren mensen te doden met een ba jonet, of waarom leren zif de meest afgrijselijke wapens bewa ken? Wie wil een bondgenoot zijn van -en oefenen met- onze vriendjes, de NAVO-generaals uit Turkije, die er rustig op los moorden en lak hebben aan de rechten van de mens? Moet ik een groen pionnetje zijn, met blik op hoofd, van leiders die enkel macht wil len hebben, maar in een inrich ting thuishoren. Okee, ook met mij wordt rekening gehouden. Na de keuring kan ik enkele mensen, die niks te ma ken hebben met mijn geweten, mijn geweten laten toetsen. Zij beslissen dan of mijn bezwaren worden erkend en worden ze er kend. dan ben ik er nog niet. Want dan moet ik achttien maan den vervangende dienstplicht vervullen. En wat als ik zo baal van het gehele militaire apparaat, dat ik niet naar de keuring ga? Dan rest mij achttien maanden cel. Ik word dan behandeld als een misdadi- Ik wil geen potentiële massamoor denaar zijn. ik walg ervan miljar den aan oorlogstuig te zien ge bruiken. Zie op tv en in de krant mensen elkaar afmaken in op dracht van leipe leiders en niks te kort komende wapenhandela- Moet ik me hiervoor laten keuren? Nou nee, bedankt voor de uitno diging. Het had echt niet gehoe ven. René IJzendoorn, Groenhovenstraat 16, Leiden Racisme In deze krant las ik het artikel "Ra cisme daar moet iets aan gedaan worden" (Kits 14 sept. jl.). "Nik ker, rotjood, vuile Turk, je hoort het elke dag wel een keer of wat", zo begint het artikel. Toen ik deze zin had gelezen riep ik mijn jongste zoon (13) bij mij en vroeg hem of hij deze scheld woorden elke dag wel een keer of wat hoorde. Hij keek heel erg verbaasd. Nog nooit had hij deze woorden horen zeggen. Stel je voor!, zei hij. Hij keek erg verontwaardigd. Ik geloof dat de meeste jongens en meisjes deze woorden niet el ke dag horen. Gelukkig maar van niet. Voor de kinderen die deze woor den wel erg vaak horen of uit spreken vind ik dit erg triest. Toch geloof ik dat zo'n stuk als nu in Kits verscheen, niet zo erg zinvol is. Je zou de jongens en meisjes die nu heel onbevangen met hun Surinaamse en andere buitenlandse vriendjes omgaan maar op ideeën brengen. Dat kan toch de bedoeling niet zijn? En wat die (afschuwelijke) moord op de 15-jarige Kerwin betreft: een half jaar (of langer) geleden werden er twee oude vrouwen na elkaar verkracht en vermoord door een jongeman. Is hier nu ook sprake van discrimi natie van oudjes of iets derge lijks? Of van een algemeen ople vende haat tegen ouderen? Ik dacht 't niet. A. Gabron-v. Santen, Hart Nibbrigkade 48. Den Haag Kernraketten Wat was ik blij te horen dat onze parlementariërs zes uur vertra ging hadden. Misschien heeft hun grenzeloze hoogmoed nu een deuk gekregen en beseffen ze nu dat ze in het stuk niet voor komen. Het zou toch zo eenvou dig zijn om tegen de Amerikanen te zeggen: "Hou je rommel maar bij je, wij plaatsen niet". Met het oog op 3 oktober zou ik aan deze mensen willen vragen, kom eens naar Leiden en loop eens naar het standbeeld van Van der Werff. En denk er dan eens aan wat altijd hoog in ons vaandel heeft gestaan: niemands knecht. Dat ze in het Kremlin niet de hele dag zitten te bidden weet ieder een, maar als ik alleen maar aan Vietnam denk, en dat is nog maar een fractie van alles wat er is gebeurd, denk ik toch dat er Amerikanen zijn die iedere nacht huilend wakker worden. Waarom weet de kerk precies een standpunt te bepalen als het gaat over abortus en homofielen. En zegt de kerk altijd "indien" en "mits" als het over het plaatsen van kernraketten gaat. Aan u allen zou ik willen vragen: kan je het Onze Vader bidden en toch zeggen indien en mits? Zou Christus niet volmondig nee zeg gen? Hij heeft toch niet alles ge daan om alleen te blijven met zijn idealen? En tot de regering zou ik willen zeggen: wie in andermans tuintje wiedt, ziet bij zichzelf het on kruid niet. L. Spruit-Hilhorst, Brouckhovenhof 7, Leiden Marine "Kennelijk zijn wij alleen nog te bestrijden door onze oprecht heid aan te vechten". Deze uit spraak van dc voorzitter van de Koninklijke Vereniging van Ma rine Officieren (KVMO) voorko mend in zijn beschouwing uitge sproken op 10 september j.l. drong zich aan mij op toen ik uw commentaar op zijn rede onder ogen kreeg. Uw commentaar in deze krant leidt dan ook tot de volgende reactie. Uw eerste kritiek is, dan kltz Brand geen enkele moeite heeft gedaan zijn beweringen met fei telijke gegevens te staven. Nu beschik ik echter over de inte grale tekst van zijn toespraak. Nalezing van die tekst leert, dat de heer Brand wel degelijk een aantal duidelijke voorbeelden geeft. Toegegeven moet worden, dat publiciteitsmedia aan dat deel van zijn toespraak nauwe lijks of geen aandacht hebben besteed. Uw kritiek, dat de op merking over het niet-luisteren van politici niet verder gaat dan het niveau van een in zeer alge- Hoe moeilijk echt luisteren is, de monstreert u met het enige voor beeld, dat u uit de toespraak van de heer Brand aanhaalt. Om het onbegrip van de officieren van de Koninklijke Marine voor de verantwoordelijkheden van poli tici te demonstreren, laat u de heer Brand pleiten voor het toe rusten van Nederlandse onder zeeboten met nucleaire diepte bommen omdat: "de Russen hebben ze, dus moeten wij ze ook hebben". Edoch, de heer Brand heeft gepleit voor het be houd van de nucleaire taken van de Marine Luchtvaartdienst. De redenen daartoe zijn enigszins genuanceerder, dan u in kort be stek suggereert. De nucleaire be wapening van Russische onder zeeboten wordt door de heer Brand genoemd om te demon streren, op welke wijze er door de Sowjet-Unie over nucleaire wapens wordt gedacht en hoé ze worden gebruikt. Hij heeft zeker niet deze wapens tegenover nu cleaire dieptebomn weinig mee kunnen doen, moet worden vermeden, omdat dit de negatieve beeldvorming over de krijgsmacht en haar leden ten onrechte kan versterken. In dat licht is uw commentaar op de bergrede van kltz Brand niet slechts onjuist, zoals hiervoor ge demonstreerd, maar ronduit kwalijk. J. H. L. Dijkman, J. A. de Gravenlaan 11, Zoeterwoude Baha'i Up deze wijze maaKt u precies de zelfde fouten als welke dc heer Brand de volksvertegenwoordi gers verwijt. Daarmee plaatst u zichzelf wat dit betreft tussen de politici, die u door menig kiezer in een bepaalde hoek laat zetten. Indien u nog geïnteresseerd bent in de integrale tekst van de toe spraak van de heer Brand, dan zal ik hem u gaarne doen toeko men. U kunt dan mijn voorgaan de opmerkingen aan de werkelijkheid toetsen. Uw uit spraken iets omvormend kom ik tot de volgende conclusie. Onjuiste kritiek, waar de lezers Onlangs zijn alle Baha'i bestuurs instellingen in Iran onwettig ver klaard en is het werken in derge lijke instellingen strafbaar ge steld. Elke vorm van organisatie, elke samenkomst is voortaan een strafbaar feit. Na de eerdere slui ting van kinderdagverblijven, ziekenhuizen, scholen en land- bouwcoörporaties en de vele ar restaties, is dit een zware slag van de Bahé'is. Deze wet houdt de volledige ont manteling van de Bahé'l Ge meenschap in Iran in. Ter verge lijking: voor Nederland zou dit betekenen dat alle activiteiten in kerkelijk verband verboden wor den en dat kerken gesloten en in stellingen gebaseerd op religieu ze grondslag (zoals bijv. scholen, ziekenhuizen maar ook vereni gingen) onwettig zouden wor den. Het werken in parochieraden, ou- derlingenradcn, verenigingen, ja zelfs het werken en deelnemen in organisaties als Pax Christi en het IKV, zou er in Iran toe leiden dat men de doodstraf riskeert. Deze maatregel van de Iraanse re gering is des te dramatischer wanneer men bedenkt, dat deze is genomen ondanks de duidelij ke uitspraken van de Verenigde Naties, dc Europese Gemeen schap en vele andere landen cn groeperingen. Deze wet maakt samenkomsten in welke zin dan ook onmogelijk en beoogt de structuur en eenheid van de Ba- ha'is te breken. Het systematische karakter van de vervolgingen en de vastbesloten heid van de Iraanse overheid doet het ergste vrezen voor de toekomst. H. M. P. Kersten, Nic. Beetsstraat 5, Hazerswoude

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 21