'Ik heb nogal wat ambities' podïumblik Kunst te kijk WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1983 Kunst J LEIDEN/LEIDERDORPAVAR- MOND - Beeldweefsels van Ans Zuyderhout vullen van 24 sep tember tot en met 20 oktober de ruimten van het Oude Raadhuis in Warmond. Ze zijn gemaakt in een gemengde techniek van go belin en kelim. Soms is een dui delijk herkenbare mensfiguur het uitgangspunt van haar werk, een andere keer vormen indruk ken van een landschap de basis. Een en ander kan zich ook afspe len binnen een compositie van kleurvakken, zoals in haar kleur- studies. De expositie wordt vrij dagavond a.s. geopend. De ope- ningstijden zijn dinsdag van I 19.00 tot 21.00 uur, woensdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdag van II 11.00 tot 16.00 uur. j Cursisten van Ed Vijsma expose- t ren hun werk tot en met 14 okto- ber in het gemeentehuis van Lei derdorp. De expositie wordt morgenavond geopend. Men kan k er terecht op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur. Y ^Aquarellen van Mart Tiemersma zijn het komende weekeinde (za- terdag 24 en zondag 25 septem ber) te zien bij Thom en Jeanette Geraedts, Plantsoen 99e. i Koorconcert WASSENAAR - Het jongeren koor Capella pro Cantibus onder leiding van Theo Tobé verzorgt zondagavond a.s. het tweede concert na de zomervakantie in de Dorpskerk van Wassenaar. De organist Hans van Nieuwkoop verleent zijn medewerking aan deze avond. Het koor legt zich i v, toe op het uitvoeren van kerk- muziek uit diverse perioden. Het '1 uit te voeren programma bevat werken van o.a. Hassler, Bach, Soler en Pasveer. Het concert be- gint om zeven uur. LEIDEN Het Nederlands Stu- 3, denten Orkest maakt in januari weer een tournee door het land. 1»; De opbrengst van deze tournee komt ten goede aan de Stichting If Handicap en Studie N.S.S. On der leiding van Louis Stotijn zul- I len ditmaal werken van Richard j Strauss, Strawinsky, Elgar en Willem van Manen ten gehore worden gebracht. Studenten uit Leiden, die deel uit willen ma ken van het orkest, kunnen audi tie doen op 12 oktober van 17 tot Heddy Lester opent Leids schouwburgseizoen Redactie Pieter C. Rosier LEIDEN De Leidse Schouwburg opent vrij dagavond haar deuren voor het nieuwe theater seizoen. Het seizoen begint in de schouwburg met Heddy Lesters theater show 'Rondkijken'. Een cabareteske show, waarin de zangeres, die zes jaar geleden bekend werd door het songfestivalliedje 'De Mallemolen', haar broer Frank Affolter aan de pia no weet. Zoals elk menu biedt de schouwburgkaart naast enkele vette kluiven ook wat lichtere kost. De show van Heddy Lester be hoort daartoe. Over haar ambities als theaterarties te meer in bijgaand inter view ter gelegenheid van de opening van het schouwburgseizoen. LEIDEN/AMSTERDAM - En tertainer. Zo noemt Heddy Lester, de zangeres, die zes jaar geleden nationale bekendheid kreeg met het songfestivallied je 'De Mallemolen', zich het liefst. Hoewel het liedje toen flopte zag Heddy Lester geen reden om bij de pakken neer te zitten. Integendeel, ze sloeg een andere weg in en belandde tenslotte op het theaterpo dium. Ze staat er met een eigen show, die mede door de toege paste formule van een liedje en een praatje, een grapje en een gek typetje, een wat cabare tesk karakter draagt. Ze hoopt alsnog op deze wijze ook inter nationaal door te breken. Heddy Lester lachend: 'Ik heb nogal wat ambities en dat bete kent dat ik voortdurend pro beer een eigen lijn te volgen in mijn werk. Veel mensen heb ben me al gezegd dat ik naar het buitenland moet, want daar zouden mijn kansen lig gen. Maar ik vind dat ik ge woon nuchter moet blijven. Ik weeg daarom heel zorgvuldig af, dat wil zeggen samen met mijn man Erwin, wat wel ge schikt is en wat niet'. Heddy Lester en Frank Affolter samen in de show. Een ambitieuze vrouw van even in de dertig dus, die zich op een enigzins eigenzinnige ma nier een weg naar de top tracht te banen. Maar waar precies ligt voor haar die top? Heddy Lester ernstig: 'Dat vraag ik mezelf ook wel eens af. Ik vind, en dat klinkt misschien wat kneuterig, dat je in Neder land de top hebt bereikt als je in Carré staat. Heel gek mis schien, maar daar streef ik nu naar. De grotere theaters in met een groter programma'. Op dit moment trekt Heddy Les ter met haar broer Frank Affol ter het land door met het pro gramma 'Rondkijken'. Een programma van liedjes, mono logen en gekke typetjes. Bevalt dat reizen en trekken haar? Heddy hoeft over een dergelijke vraag niet lang na te denken. 'Het loopt heel aardig. We tre den gemiddeld driemaal per week op en er komt altijd wel r voldoende publiek. Maar toch wil ik verder. Ik ben nog steeds aan het leren en afleren. En juist omdat ik zo bezig ben met mijn eigen lijn te volgen moet ik er elke keer weer diep over nadenken, zodra er ande re aanbiedingen komen'. Zoals de rol in 'Fien', de musical van Jasperina de Jong en Eric Herfst, die ze kon gaan doen? Heddy Lester resoluut: 'Ja, pre cies. Heel moeilijke beslissing voor mij, want het was natuur lijk een fantastisch aanbod. Maar ik heb uiteindelijk toch nee gezegd, omdat ik, zou ik Fien wel hebben gedaan, er waarschijnlijk toch weer ver keerd uit zou springen. Net zo als toen met het songfestival. De Mallemolen, die bUjft maar aan me kleven. Ik vond het toen prima om op die manier bekendheid te krijgen, maar ik heb naderhand meteen gezegd dat ik beslist niet door wilde gaan als zangeres met dergelij ke liedjes. Hits maken is nooit mijn ambitie geweest. Daarom ben ik sindsdien met een eigen theaterprogramma begonnen. Sommigen vinden dat ik kap sones heb. Dat is het dus niet, ik volg gewoon mijn eigen lijn. Ik heb in dit vak in elk geval geleerd om voorzichtig te zijn. Ben ik dat niet, dan sta ik over een jaar misschien weer met een muziektape 'Los Allegres' te zingen in de kazernes. Tien jaar geleden, toen ik net begon, was dat mijn werk. Toen durf de ik nog geen goedenavond te zeggen tegen het publiek. Dankzij ontzettend veel goede adviseurs ben ik er boven uit geklommen'. Lopen de plannen van Heddy Lester parallel met die van haar broer Frank? Heddy: 'Ik weet het nog niet pre cies. Ik ben nu nog heel erg be zig met Frank, hij is in mijn programma zo duidelijk aan wezig, schrijft bovendien mu ziek en teksten voor me. Het zal dus niet gemakkelijk zijn als hij wat anders gaat doen. Heddy Lester vertelt tenslotte nog over de emoties, die ze los maakt bij haar publiek. 'In de tijd van het songfestival was daar al een portier van het Wimbledon-theater, die mij zijn gouden ring schonk en me succes wenste. Nu maak ik nog altijd mee dat mensen huilend mijn kleedkamer binnenko men na afloop van een voor stelling om me te bedanken. Ik krijg brieven, zelfgebakken taarten van mensen en als ik op straat loop, opeens bloemen in mijn armen gedrukt. Het pu bliek heeft altijd wat met me. Kapsters, toiletjuffrouwen en toneelmeesters omringen me doorgaans met alle zorg. Dat is er één van ons, denken ze, vol gens mij. Mensen vinden me gewoon'. c@,udcVLieuats. 21 september 1983 Honderd jaar geleden stond in de krant: - In Ter Aar woont eene vrouw, die. langen tijd sprakeloos ge weest zijnde, haar stem eensklaps heeft teruggekregen. Doch het geneesmiddel was er ger dan de kwaal. Op een avond liep het gerucht, dat haar zoon verdronken was. Haar echtgenoot kwam zulks ter oor en. en in de hoop dat hij zijn zoon nog zou mogen terug zien, zeide hij niets aan zijne vrouw van deze treurige tij ding. Helaas, het duurde niet lang of het gerucht bleek waar te zijn. Men gaf met zekerheid den vader kennis dat het lijk was opgevischt. Nu kon hij het droevig ongeval niet langer voor zijne vrouw verborgen houden, en hoe omzichtig hij haar de mare ook mededeelde, de ontsteltenis, die de goede vrouw om het hart sloeg, was zóó groot dat zij onder het sla ken van een harden en pijnlij ken gil in zijne armen in zwijm viel. Sinds dat oogenblik is hare stem als elke andere. - (Adv.) Sterrenkunde. Sollici tanten voor de van 1 november 1983 tot 31 december 1884 te vervullen betrekking van We tenschappelijk Adsistent voor de Sterrenkunde aan de Rijks universiteit te Leiden, worden uitgenoodigd zich daarvoor aan te melden bij gezegeld adres, gericht aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, doch in te leveren bij Curatoren der Universiteit. Aan de betrek king is, behalve vrije woning in het gebouw der Sterrenwacht, eene jaarwedde verbonden van f 1400. De Secretaris der Cura toren voornoemd, W.G. de Bruyn Kops, Leiden, 19 septem ber 1883. Vijftig jaar geleden: - De Commissaris voor de Volkstelling te Bombay meldt een verwonderlijke toeneming der bevolking met 34 millioen zielen in de laatste tien jaar, hetgeen overeenkomt met de ge- heele bevolking van Frankrijk of Italië. Hierdoor komt Indië aan het hoofd te staan van alle landen, China niet uitgezon derd, met bijna 353 millioen zielen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 29