„Ik heb de hoop al opgegeven 'Peter Post krijgt Vanderaerden niet' 5 T 'Ik begrijp het ook niet meer' CHAUFFEUR Hanegraaf niet in Parijs-Brussel De uitvinding van de eeuw nü in het Boek van de Maand voor slechts f 14,90. Tahamata: „4 bspeler wil je het hoogste halen, Voetbal-fanclub blijkt misdadige vereniging... Joh, Durieux BV fNC® .r m -J n§ L.F.C. B.T.C. België- Holland niet op tv? WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1983 PARIJS (GPD) - Jacques Hane graaf zal zijn succes van vorig jaar in Parijs-Brussel vandaag niet kunnen herhalen. Evenmin heeft de Belg Rudy Pevenage, met wie Hanegraaf na een mon sterontsnapping overeind was gebleven, de kans om dit keer wèl de hoofdprijs te winnen. Zo wel Hanegraaf en Pevenage be horen niet tot het deelnemers veld. Onze landgenoot is zonder pardon door chef d'equipe Peter Post ge passeerd, alhoewel de Raleigh- ploeg met slechts negen in plaats van het maximaal toegestane aantal van twaalf renners is ko men opdagen. Overigens zijn de meeste ploegen met minder ren ners van de partij dan reglemen tair is toegestaan. Het team van Peter Post bestaat uit Jan Raas, Henk Lubberding, Theo de Rooy, Gerard Velschol- ten, Bert Oosterbosch, Johan Lammerts, Adrie van Houwelin- gen en het Belgische duo Ludo Peeters-Ludo de Keelenaer. Voor Hanegraaf is het de zoveelste keer in de voorbije maanden dat hij buiten een grote koers wordt gehouden. „Ik begrijp het ook niet meer", zei hij een paar dagen geleden toen bekend werd dat zijn naam reeds op de voorlopige deelnemerslijst ontbrak. Juul de Wever, de Belgische assis tent van Peter Post die gister avond in het administratieve hoofdkwartier van Parijs-Brus sel onder meer de rugnummers van zijn renners kwam afhalen, wist niets anders te melden dan: „De ploeg die geformeerd is, be staat uit renners die goed in vorm zijn". Rudy Pevenage's afwezigheid is een gevolg van het feit dat zijn Italiaanse kopman Guiseppe Sa- ronni zich niet fit voelt. „Ik heb nu niets te zoeken in een klassie ker", meldde Saronni. „Jij niet, dan de hele ploeg niet", zei de sponsor. Zodoende werd de for matie-Del Tongo geschrapt. Evenmin behoort de equipe waar toe Zoetemelk behoort tot het rennersveld. Ook de Italiaanse ploeg waarvoor o.a. Gavazzi en de Zwitser Freuler uitkomen, laat verstek gaan. Daarentegen zijn uit Italië zowel de Bianchi- ploeg (o.a. Fons de Wolf, Silvano Contini en Tommy Prim) alsook de formatie Inoxpran met Visen- tini en Bontempi present. Het veld bestaat in totaal uit circa 20 merkenformaties ofte wel bijna 200 man. In het kader van de strijd om de Super Prestige Pernod, het offi cieuze wereldkampioenschap op punten, is de wedstrijd belang rijk, te meer omdat in de top van het klassement de onderlinge marges gering zijn. Saronni staat momenteel op kop met 175 pun ten, gevolgd door Kelly met 155 punten en Jan Raas alsmede we reldkampioen Greg le Mond, bei den met 145 punten. Behalve Pa rijs-Brussel komen ook de Grand Prix des Nations, de Herfstprijs en Ronde van Lombardije nog voor dit Superklassement in aan merking. HEERLEN-BRUSSEL (GPD) - Peter Post is er nog lang niet zeker van dat hij de Belgi sche wielerbelofte Eric Vanderaerden volgend jaar in zijn nieuwe Panasonic-ploeg kan opnemen. Zowel de Belgische wielerbond (BWB) als Vanderaerdens huidige sponsor Jacky Aernoudt kondigden gisteren aan dat zij zich met hand en tand zullen verzetten tegen de door Peter Post geplande contractering van Vanderaerden. Deze op stapel staande tegenstand heeft de amper 22-jarige Vanderaerden te wijten aan het feit dat hij ook voor volgend jaar nog onder contract staat bij meubelhandelaar Aernoudt. „De Belgische wielerbond zal Van deraerden aan zijn contract hou den. Om de eerstejaars beroeps- renners in bescherming te ne men, hebben we reglementair vastgelegd dat een sponsor ver plicht is een neo-prof voor mini maal twee seizoenen te contrac teren. In het geval Vanderaerden is dat van toepassing. Zijn con tract bij Aernoudt loopt pas aan het einde van volgend jaar af. Eerder kan Eric niet naar een an dere ploeg overstappen. Ik heb hem dat persoonlijk gezegd", verduidelijkte BWB-voorzitter Hector Gallee gisteren. Gallee: „Vanderaerden heeft me verteld dat hij in 1984 niet meer voor Aernoudt wil rijden. Hij wil absoluut naar de nieuwe ploeg ADVERTENTIE (Met kans op IBM personal computer!) 'Kijk, automatisering', verplichte lectuur voor iedereen die in de ban is van de computer. In 146 pagina s alles over de aulomatiseringsgeschiedenis en de ontwikkelingen die voor de deur staan. Rijk geïllustreerd. Met bovendien gratis kans op IBM personal computer. Op naar de boekwinkel dus! Zolang de voorraad strekt. Naloktober:f26,50, van Peter Post gaan. Wij moeten de reglementen echter respecte ren, want anders heeft het geen zin meer die regels te maken. Post kan Vanderaerden dus niet krijgen. Toch wil Eric geen be grip tonen. We zijn met hem op een dood punt beland". Sponsor Jacky Aernoudt is niet te spreken over de houding van zijn coureur Vanderaerden. „Eric heeft een zeer slecht karakter. Hij is altijd aan het zaniken. Maar als alles zo slecht is, waarom be haalt mijn formatie dan wel zo veel successen? We zijn toch de beste ploeg van België. De resul taten hoef ik niet op te noemen. Toch wil Vanderaerden naar Post. Zoals de zaken er nu voor staan, krijgt hij zijn zin niet", briest Jacky Aernoudt. Het is de bedoeling dat Aernoudt volgend jaar co-sponsor wordt van een nieuwe ploeg met het Belgische sigarettenmerk Boule d'Or en de Italiaanse firma's Hoonved en Rossin als medes ponsors. Deze ploeg komt uit sluitend tot stand als Vanderaer- UTRECHT (GPD) - Bondscoach Kees Rijvers heeft met zijn uitspraak eergisteren na afloop van het duel tussen het Nederlands voetbalelftal en een Zeeuws amateurteam („Tahamata is een afgesloten hoofdstuk") geen kommer en kwel gebracht bij de Stan daard-aanvaller. „Ik had allang de hoop opgegeven dat Rijvers mij nog eens zou uitno digen. Ruzie, nee, ruzie heb ik met hem nooit gehad. Jammer vind ik het wel, als voetballer wil je het hoogste halen, dat is het Nederlands elftal". Nu heeft Rijvers eerder een hoofd stuk afgesloten tijdens zijn drie jarige dienstverband bij de voet balbond om na enkele magere re sultaten toch weer terug te bla deren, Simon Tahamata hoeft de hoop op Oranje dus niet hele maal op te geven. „Ik heb sinds de interland tegen Frankrijk in Rotterdam in november van het vorig jaar, die we met 2-1 verlo ren, niets meer van Rijvers ver nomen, ook geen contact gehad. Ik ben in die wedstrijd uitgeval len met een blessure, misschien heeft hij het me kwalijk geno men". Tahamata debuteerde in mei 1979 in de erewedstrijd ter gelegen heid van het FIFA-jubileum in Zwitserland tegen Argentinië en presteerde daar zo goed, dat Jan Zwartkruis en Rob Baan hem ne gen keer goed genoeg bevonden voor het dragen van-het Oranje shirt. Bij Zwartkruis' vertrek was de aalvlugge solist pas 25 jaar en in de lijn van de verwach ting lag dat het aantal interlands rap zou oplopen. Tahamata pres teerde uitstekend bij zijn nieuwe werkgever het Belgische Stan dard en was geliefd bij het Ne derlandse voetbalpubliek. Wisselvallig Maar helaas voor hem, niet bij Zwartkruis' opvolger Kees Rij vers. Hij vond de Molukker te wisselvallig, vond dat hij geen twee wedstrijden in een week kon spelen en achtte hem niet in staat te voetballen in dienst van de ploeg. De wedstrijd in Parijs DORTMUND (ANP) - De poli tie en justitie in Dortmund gaan harde maatregelen ne men tegen het "Borusscn- front", een gewelddadige fanclub van de Bundesliga- club Borussia Dortmund. De autoriteiten hebben onlangs een onderzoek ingesteld naar de activiteiten van de leden van de club, die zich door het dragen van het na- tionaal-socialistische insig ne, het zingen van nazi-lie deren en het aanvallen van buitenlanders hebben doen kennen als een rechts-radi- cale groepering. Volgens Wolfgang Manner, de commissaris van politie in Dortmund, is de op de goede vrijdag van 1982 opgerichte club door talrijke geweld plegingen, vooral in de om geving van het clublokaal in het noorden van Dortmund, maar ook door optreden bij de uit- en thuiswedstrijden van Borussia, negatief in het nieuws gekomen. In augustus liet het Borussen- front voor het laatst van zich horen door onder het zingen van nazi-liederen slaags te raken met Turken in Dortmund. Bij de daarop in de woningen en op het werk van de leden van het Borussenfront ingestelde onderzoeken werd naast veel drukwerk, kleding met daarop het doodskop-em bleem en een clubblad "Bo russenfront", waarin her haaldelijk het rune-teken van de SS werd gebruikt, ge vonden. Volgens de politie telt de club 44 leden, onder wie vier vrouwelijke. Hun doel is on der andere, zoals uit het in beslaggenomen drukwerk blijkt, als "relschoppers" de "eer van de laffe Borussen- fans te herstellen". Wegens een overval op een café in Dortmund zijn onlangs twee leden van het front wegens het opzettelijk toebrengen van lichamelijk letsel tot anderhalf jaar gevangenis straf veroordeeld. tegen Frankrijk, waar Nederland de kwalificatie voor de WK in Spanje verspeelde, mocht hij in vallen, vorig jaar mocht hij mee spelen tegen Engeland en Schot land en bracht daarmee zijn to taal op twaalf interlands. Tegen Frankrijk speelde hij in novem ber zijn 13e interland. Blijft Rijvers bij zijn beslissing, dan is het de laatste geweest voor de inmiddels 27-jarige Standard- speler. „Helemaal ongelijk heeft Rijvers natuurlijk niet", zegt Ta hamata. „Ik speel niet wekelijks even opvallend. Maar vergeet niet dat ik in het Nederlands elf tal heel anders moet voetballen dan bij Standard. Daar ben ik tweede spits met een vrije op dracht. Ik kan gaan en staan in het veld waar ik wil. In de achter hoede lopen meer dan genoeg mensen, daar hebben ze mij niet nodig. Het Nederlands elftal kan dat niet. Rijvers ziet in mij de rechtsbuiten die zijn mannetje afstopt als het nodig is, die op drachten uitvoert. Dat ligt me duidelijk niet. Ik speel mijn ei gen spelletje en van dat spelletje is Rijvers niet gediend. Ik heb daar begrip voor". Simon Tahamata in actie als international tegen Engeland. Keert dit beeld nooit meer terug? (Foto anp» ADVERTENTIE "Eergevoel" De interland tussen de Oranje leeuwen en de Rode Duivels leeft volgens de Nederlander in Belgische dienst bij de suppor ters, maar ook bij zijn clubgeno ten. „Dat eergevoel komt toch weer om de hoek kijken, het is weliswaar vriendschappelijk, maar winnen van Nederland, dat is voor de Belgen toch bijzonder. Waarschijnlijk zal Tahamata het duel niet bezoeken, niet uit ran cune overigens. „De kans bestaat dat de Franse televisie Engeland tegen Denemarken uitzendt, als dat het geval is, zien ze mij niet in Brussel". Benz., Olie, Smeeroliën en Vetten Rijnstraat 69, 2223 EJ Katwijk aid Rijn, 01718-30111 vraagt voor één van haar tankwagens een Geboden wordt een zelfstandige werkkring, waarbij een goed kontakt met onze cliënten moet worden gewaarborgd. den zijn contractuele verplich tingen bij Aernoudt naleeft. Jac ky Aernoudt: „De BWB heeft me meegedeeld dat Vanderaerden verplicht is te blijven. Dat wil hij echter niet, maar wat kan ik daaraan doen? Mijnheer deert het zelfs niet dat door hem der tien beroepsrenners brodeloos kunnen worden". Ondanks het feit dat zowel Peter Post als Vanderaerden vaak ge noeg te kennen hebben gegeven dat ze in 1984 met elkaar in zee willen gaan, hebben beiden Jac-* ky Aernout daarover nog steeds niet benaderd. „Als ze dat bin nenkort alsnog doen, zal ik slechts één voorstel doen: ik laat Vanderaerden alleen vertrekken als Post een flinke afkoopsom op tafel wil leggen. Bovendien zal hy de andere neo-profs (Rogiers, Van Eynde en Emonds), die bij mij onder contract staan, vol gend jaar onderdak moeten ver- schaffen. In totaal moet Post dan diverse miljoenen francs neertel len. Ik denk niet dat hij daartoe bereid zal zijn", meent Jacky Aernoudt. Als Erie Vanderaerden zijn zin toch wil doordrijven, zal ook hij een forse boete moeten betalen. Hij heeft immers persoonlijk een contract, met daarin een boete clausule, getekend bij het Ita liaanse rijwielhuis Rossin. In dien hij die verbintenis ver breekt, is hij verplicht 1 miljoen francs (circa 60.000 gulden) aan Rossin te betalen. Dat zou dan betekenen dat Vanderaerden dit seizoen niets van zijn jaarsalaris overhoudt, want hij staat voor 1 miljoen francs op de loonlijst bij Aernoudt. Vanderaerden en Post waren dins dag niet bereikbaar voor com mentaar. ADVERTENTIE Hedenavond AANVANG 20.00 UUR competitiewedstrijd HILVERSUM (GPD) - Als gevolg van de stakingen in België zal de NOS vandaag waarschijnlijk geen beelden kunnen uitzenden van de wielerklassieker Parijs- Brussel en van de voetbalinter land België-Nederland. „We zijn", aldus woordvoerder Kees Boerhout van Studio Sport, „namelijk volledig afhankelijk van de Belgen. Blijven ze door gaan met het alleen uitzenden van nieuws en speelfilms, dan komen beide televisieverslagen te vervallen, want i.v.m. de sta kingen heeft het ook geen zin een eigen reportageploeg naar België te sturen". Van Parijs-Brussel stond een rechtstreekse reportage van de laatste anderhalf uur op het pro gramma (vanaf 16.00 uur op Ne derland 2) en van België-Neder land een tien minuten durende samenvatting in een uitzending van Studio Sport om 22.00 uur op Nederland 2. LOTTO bh -Q^IR -DUIDeLUK udAAROM- ALA euwAöM HEEF-r C//TJZtvT3H^... J ÏEPT". DEN HAAG (ANP) - De hoofd prijs in de lotto van het vorige weekeinde, nummer 37, zal niet uitgekeerd worden. Er waren geen deelnemers met "zes goed". Er waren drie winnaars van de tweede prijs, die ieder 100.000 gulden bruto ontvangen. De resultaten van de sportprijsvra- gen van het weekeinde zijn: Lotto 37 Eerste prijs: geen winnaars. Twee de prijs: 3 winnaars, bruto 100.000,-. Derde prijs: 123 win naars, bruto ƒ2471,60. Vierde prijs. 5653 winnaars, bruto j 53,70. Vijfde prijs: 87.532x/ 5.-. In de jackpot voor lotto 38 zit een bedrag van ruim 94.000 gulden. In het cijferspel was één i die de maximale prijs van 100.000 gulden bruto ontvangt. Toto 37 Eerste prijs: 4 winnaars, bruto 10.565,40. Tweede prijs: 286 winnaars, 98,50. Derde prijs: 3293 winnaars, 21,30. Toto-gelijk 37 Eerste en tweede prijs: geen win naars. Derde prijs: 19 winnaars. ƒ299,90. Vierde prijs: 502 win naars, 15,40.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 17