c Lastenstijging blijft beperkt Zoeterwoudse raadsleden onveranderlijk Bewoners Nieuw Rijksdorp komen op straat te staan Vangrails op Achthovenerweg Lezers schrijven Ondanks stroom van protesten tegen afwijzen uitbreiding Gemiva-woning Leiderdorp dekt tekorten met bezuinigingen Bekrompen Kant Afschuw Stad en rand DINSDAG 20 SEPTEMBER 1983 ZOETERWOUDE - De kwestie over de uitbreiding van een woonhuis voor geestelijk ge handicapten aan de Jan Albert de Gravenlaan heeft de gemoe deren in Zoeterwoude danig verhit. Het afwijzende oordeel van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening was nog maar nauwelijks gepubliceerd, toen de ingezonden brieven op de burelen van deze krant arri veerden. Verontwaardiging alom over de houding van de commissieleden die vonden dat de tolerantiegrens was be reikt en dat de leefbaarheid van de buurt in het geding was. Verontwaardiging ook over de houding van mede-ingezete nen van het dorp waar de in stelling voor geestelijk en li chamelijk gehandicapten Swetterhage sinds enige jaren een goed onderdak heeft ge vonden. Redenen te over om de commis sieleden nog eens te horen die vorige week het omstreden 'neen' uitspraken tegen de plannen van de stichting Ge- miva. Deze wilde de garage van haar woning aan de Jan Al- bert de Gravenlaan verbouwen tot slaapruimte zodat nog twee gehandicapten hier een plaats je zouden kunnen vinden. De voornaamste sprekers van WD, CDA en Progressief Zoe terwoude blijken niet van me ning te zyn veranderd. Hun mening is hooguit wat genuan ceerd. Het christen-democratische raadslid Remijnse blijft bij zijn formele standpunt dat prece dentwerking door de verbou wing toe te staan moet worden voorkomen. "Ik vindt het uit stekend wat Gemiva daar doet, laat ik dat voorop stellen. En ik weet dat het onsympathiek aandoet, maar je bent verkeerd bezig als je er één toestemming geeft en de ander niet". Deze mening ventileerde hij ech ter tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning in mindere mate. Toen meende hij dat er voorname lijk met de leefbaarheid van de buurt rekening moest worden gehouden. "Dat vind ik nog steeds", meent Remijnse, "als gemeentebestuurder moet je de belangen van beide partijen wegen. Om een evenwichtig oordeel te kunnen vellen moet je ook het belang van de buurt bewoners wegen. Het is duide lijk dat ze enige overlast onder vinden en daar moetje niet aan voorbijgaan. Je moet evengoed tegemoet komen aan het leef patroon van de buurt. Zij moe ten in een voldoende rustige sfeer kunnen wonen. Als Ge miva een groot vrijstaand huis zou hebben gekocht ligt de Overigens bestrijdt Remijnse dat zijn houding in strijd is met het christelijke beginsel van naas tenliefde: "Liefde tot je mede mens werkt naar twee kanten, het houdt ook in dat je aan de andere betrokkenen denkt", aldus Remijnse. Onverstandig Zijn liberale collega-raadslid Mulder vindt ook dat een vrij staand huis een betere oplos sing zou zijn om gehandicap ten te huisvesten. Hij zet zijn standpunten als volgt uiteen: "Gemiva kon weten dat er pro blemen zouden komen toen ze in feite een te klein huis koch ten. Daarom vind ik het een onverstandige zaak van ze om in deze straat een huis te ko pen. Ik heb vooraf vrij uitvoe rig met de buren gepraat en kan me hun standpunt leven dig voorstellen. De meeste mensen vinden integratie en dergelijke prachtig, maar als het in hun eigen omgeving ge beurt sputteren ze tegen. Er is in Zoeterwoude al een vrij gro te concentratie gehandicapten door de komst van Swetterha ge. De druk wordt wel erg zwaar als ze ook in de woon straten gaan zitten. Het is na tuurlijk een delicate zaak, maar ik vind dat je op een ge geven moment rekening moet houden met de mensen die er dag in dag uit mee moeten le ven. In dit geval is een soort hetze ontstaan van de buurtbe woners. Maar zij krijgen er da gelijks mee te maken. Je mag geen al te groot beroep op de bevolking doen. Er zijn natuur lijk grenzen, wat mij betreft ligt die grens bij het huidige aantal bewoners", zo oordeelt hij. Over zijn 'tegen' in de vergade ring zegt Mulder: "Je hebt als raadslid natuurlijk altijd het probleem hoe je iets moet in schatten. Kijk, ik woon daar niet, die mensen wèl. Moet je de zaak van Gemiva of van de buurt goed doen?". Middenstander Het progressieve raadslid De Graaff woont wèl in de Jan Al- bert de Gravenlaan. Hij vindt de huisvesting van gehandi capten in woningen "uitste kend" en benadrukt "geen centje last te hebben" van de aanwezigheid van verstande lijk minder begaafden in de buurt. Hij noemt het "beneden peil" en "te gek om op elke plek waar Swetterhage pupil len zelfstandig wil huisvesten een scene te maken". Toch was bij de stemming in de commissie ook De Graaff 'te gen'. "Ik herhaal dat we als ge meente bindende afspraken hebben over de bestemming van garages. Kortgeleden heb ben we nog een aanvraag van een middenstander afgewezen die van zijn garage een werk plaats wilde maken. Mij ont brak de informatie van de zijde van Gemiva waarom deze ver bouwing van de garage nood zakelijk was. Daarom betreur ik het ten zeerste dat Gemiva op die vergadering niet aanwe zig was. Dan hadden ze weer woord aan de tegenstanders kunnen bieden en mij het waarom kunnen uitleggen van de verbouwing. Nu ontbraken mij argumenten om anders te besluiten dan ik heb gedaan. Je kunt namelijk niet een mid denstander vergunning weige ren en aan gehandicapten wel toestemming geven. Ook zelf standigen zitten in een nadeli ge positie", aldus De Graaff. Het ergerde hem tijdens de hoor zitting annex commissieverga dering zichtbaar hoe de tegen standers van de Gemiva-plan- nen zich manifesteerden. De Graaff: "De hele gang van za ken zat me niet lekker. De te genstanders probeerden via de garages de boel te blokkeren. Hun argumenten over de structuur van de buurt en over last vonden bij mij geen enkel gehoor. Dat vind ik zulke flau wekul. Ik vraag me af waarom er wel vijf en geen zes gehandi capten mogen zitten". (zie ook Lezers schrijven) LEIDERDORP - De gemeentelijke tarieven en belastingen in Leiderdorp gaan in 1984 niet fors omhoog of worden zelfs - noodgedwongen - verlaagd. De gemiddelde lastenstijging als gevolg van verhoging van de gemeentelijke tarieven komt voor de Leiderdorper neer op rond een half procent. De onroerend goedbelas- ting voor eigenaren daalt met 5,5 procent. De gebruikers gaan 2,8 procent meer betalen. De rioolrechten blijven volgend jaar gelijk. De reinigingsrechten stijgen evenwel met negen procent. B en W van Leiderdorp heeft dat gistermiddag op een persconfe rentie bekendgemaakt. De bo vengenoemde percentages kun nen overigens nog wijzigen. Voorlopig is het nog een voorstel dat door de gemeenteraad moet worden vastgesteld. Behalve de drie genoemde tarie ven, die iedereen moet betalen, zijn er nog andere, zoals de leges (de tarieven die betaald moeten worden voor trouwen etc.), en de precariorechten. Die gaan alle maal met twee procent omhoog, uitgezonderd de marktgelden, die stijgen namelijk met tien pro cent. Een tweede uitzondering zijn de begrafenisrechten. In het algemeen stijgen die wel met twee procent, maar begraven op zaterdag, zondag of een alge meen erkende feestdag wordt tweehonderd gulden duurder. Die verhoging wordt ge rechtvaardigd door het feit dat er op die dagen niemand aanwezig is, zodat er voor de begrafenis speciaal iemand moet komen. B en W hebben uitgerekend dat voor de gemiddelde Leiderdor per de gemeentelijke lasten stij gen met slechts een half procent. Vooral de verlaging van de on roerend goedbelasting voor eige naren heeft er voor gezorgd dat deze stijging zo laag is. Die verla ging is noodzakelijk omdat Lei derdorp meer int dan maximaal is toegestaan. De verhoging van het gebruikersdeel mag wel om dat daar het maximum nog niet is bereikt. 'Winst' De rioolrechten konden ook niet hoger. Het rijk heeft namelijk be paald dat de opbrengst van de "rioolrechten niet hoger mogen zijn dan 125 procent van de ge maakte kosten. In feite maakt de gemeente Leiderdorp dus 25 pro cent 'winst' op de riolering. Voor de reinigingsrechten gaat een soortgelijk verhaal op. Negentig procent van de kosten moeten over een tijdje worden betaald uit de opbrengst van de reini gingsrechten. Nu is dat 'dek kingspercentage' 79 procent. Met een verhoging van het tarief met negen procent komt het op 84 procent. Concreet betekent het dat de Leiderdorper twaalf gul den per jaar meer gaat betalen. Voor de geringe lastenverzwaring is bewust gekozen door B en W van Leiderdorp, zo maakte wet houder Bezemer (financiën) gis termiddag duidelijk. B en W heb ben de tekorten in de begroting WASSENAAR De veertien jon geren die momenteel de Wasse- naarse villa Huize Nieuw Rijks- dorp bewonen zullen waar schijnlijk op 1 november op straat staan. Op die datum wil het gemeentebestuur tot sloop van het pand overgaan om op die plaats 76 woningen voor een- en tweepersoonshuishoudens te bouwen. Het Wassenaarse college van bur gemeester en wethouders heeft geen kans gezien de jongeren vervangende woonruimte aan te bieden. Een en ander is gister middag duidelijk geworden tij dens een gesprek tussen de ge meente en een afvaardiging van de jongeren. De jongeren zijn twee jaar geleden als onderhuurders van Huize Nieuw Rijksdorp BV in de tot die tijd als bejaardenhuis dienen de villa getrokken. Nadat de BV zich had teruggetrokken heeft huiseigenaar gemeente Wasse naar de jongeren in het pand ge doogd. De huidige bewoners zijn vanaf ju li van dit jaar in onderhandeling met de Wassenaarse wethouder Greep om van hem gedaan te krijgen voor vervangende woon ruimte te zorgen. "In eerste in stantie maakte de gemeente ons duidelijk een soepele regeling voor te staan", aldus een van de gedupeerde jongeren. Greep voelde zich echter gebonden aan een uitspraak van de gemeente raad dat de betreffende jongeren geen voorrang bij huisvesting mogen krijgen boven de andere woningzoekenden. De groep Huize Nieuw Rijksdorp bewoners heeft aangekondigd al le mogelijke middelen a grijpen om de uitzetting vechten. Markt In de Voorschotense Voorstraat wordt vanavond en morgen avond een Oud Hollandse markt gehouden. Van zeven uur tot half tien verkopen plaatse lijke winkeliers hier hun waren vanuit piepkleine Oud-holland- se winkeltjes die op de rijbaan van de antieke straat worden neergezet. Bovendien demon streren zij nieuwe producten. Enkele middenstanders laten klanten gratis lekkere dingen proeven. Daarnaast wordt om de twintig minuten een modeshow gege ven van vijftien minuten. Het hangt van het weer af of deze show in of vóór het Ambachts- en Baljuwhuis gegeven wordt. Ter hoogte van het Wapen van Voorschoten is een terrasje aan gelegd waar vanaf vijf uur 's avonds kan worden gebarbe* cued en pannekoeken kunnen worden gegeten. Ook kan hier woren gedanst op de tonen van een orkestje. Op de markt zijn vele prijzen te winnen bij spelen zoals de ca- viabaan en het Rad van Avon tuur. Bovendien wordt degene die de mooiste Oud-Hollandse kleren aan heeft in de prijzen gezet. Vredesweek In Oegstgeest worden diverse ac tiviteiten in het kader van de vredesweek gehouden. Woens dag 21 september wordt in het gemeentecentrum (Lijtweg) de film 'If you love this planet' ver toond. In de film spreekt de Au stralische kinderarts en ver klaard tegenstander van kern wapens Helen Caldicott met jongeren over kernbewapening. Na de film kan met Ocgstgees- ter politici worden gepraat over hetzelfde onderwerp. De avond is speciaal bedoeld voor jonge- Vrijdag presenteert een groot aantal Oegstgeester maatschap pelijke organisaties zich in 'Ta- berna' (Julianalaan 2) om daar antwoord te geven op vragen over vrede en gerechtigheid. De avond wordt omlijst met mu ziek van het combo Bert Osinga. Ook het Haagse IKV-cabaret 'Bekijk het' werkt mee aan de avond die om acht uur begint. Rond tien uur begint dan de tra ditionele fakkeltocht die zal eindigen bij het huis van staats secretaris Van der Reijden (wel zijn, volksgezondheid en cul tuur). Aan hem zal een petitie worden overhandigd. DINSDAG komst actiecomité 'Prinsjesdag Ak- tiedag', 20 uur. Stadhuis - inspraakcommissie. 20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Vest 45, film 'De strategie van de spin' van Bernardo Bertolucci, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Come back to the 5 Dime Jim my Dean, Jimmy Dean', 20 en 22.15 Pieterskerkchoorsteeg 15 - Club- en buurthuis Inde Vroolijcke Arke en de Werklozen Belangen Vereniging, re- creatiesoos voor mensen in de WW, WWV. RW of WAO, 14-16.30 uur, inl. 123271. Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg, jam Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur, aan sluitend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Helianth - Herenstraat 5c, lezing over de betekenis van rauwkost voor de voe ding van de mens, 20.15 uur. Bevrijdingskerk - contactmiddag voor ouderen en belangstellenden, 14.30 uur, inl mevr. v.d. Zwan, tel. 764006, voor wie niet op eigen gelegenheid kan komen. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, ge opend op werkdagen van 14-16 uur, di ook 20-21 uur, tel. 149987. Voorschoten J Gemeentehuis - gecombineerde com missievergadering, 20.30 uur. Het Wapen van Voorschoten - open huis bij de Square Rounddance Club I The Dancing Owls, 19.30 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - opening tentoon stelling 'Honderd jaar Oranje-Vor stinnen', 19.30 uur. opgevangen door te bezuinigen in plaats van een verdere verho ging van de gemeentelijke tarie ven en belastingen. Die bezuinigingen zijn vooral door gevoerd op de post wegen- en groenonderhoud. "In de begro ting is zo bezuinigd dat de jaar lijkse kostenstijgingen voor het grootste deel worden opgevan gen en dat we kunnen volstaan met deze minimale lastenver zwaring", aldus Bezemer. Voor het wegenonderhoud bete kent de bezuiniging vooral dat nieuwe investeringen betaald worden uit het onderhouds- fonds. Lang kan een dergelijke bezuiniging echter niet worden volgehouden omdat de wegen anders in een te slechte toestand gaan verkeren. En dat bevordert de verkeersveiligheid niet. Het Leiderdorpse groen zal ook minder worden onderhouden. Arbeidsintensieve rozenstruiken zullen worden of zijn al vervan gen door minder bewerkelijke planten. "Ook in de nieuwbouw houden we er rekening mee. We zetten niet meer op elke hoek een boom. Dat tegelen we dan maar", aldus wethouder Meer burg (ruimtelijke ordening, ver keer en milieu). LEIDERDORP - De gevaarlijke bocht in de Leiderdorpse Acht hovenerweg (zie foto Holvast) een paar honderd meter voorbij het Patrimoniumpark wordt be veiligd met vangrails. Op die plaats zijn in het verleden vele ongelukken gebeurd, waarvan een groot deel met dodelijke af- Iood. Eerder dit jaar verongelukten nog twee mensen toen hun auto 's nachts te water raakte en pas de volgende morgen werd opge merkt. Door de plaatsing van de vangrails wordt voorkomen dat auto's die uit de bocht vliegen in het water belanden. B en W van Leiderdorp willen de bocht aan twee kanten beveili gen met vangrails, omdat auto's niet alleen de bocht uitvliegen en in de Oude Rijn terecht komen, maar ook wel eens in het boe- renslootje aan de andere kant be landen. De vangrails wordt in totaal 260 meter lang. De aanschaf en plaat sing gaan 18.000 gulden kosten. De raadscommissie financiën vergadert aanstaande donderdag over het B en W-voorstel, dat la ter in de gemeenteraad moet worden bekrachtigd. WOENSDAG Wienerwald - Steenstraat, film van stoomtreinen in Hongarije, Turkije en India, 20 uur. Buurthuis Cornelis Joppenz - kin- derkledingbeurs, 14-15.30 uur. Sportterrein aan de Zoeterwoudse Sin gel - slagbaltoernooi voor lagere scho len, 13 uur.' K&O-gebouw - kinderfilmmiddag, 14.30 APUTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 16 sept tot 23 sept door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134rApotheek Boeh- mer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Dat was een aantal jaren geleden een motto dat het goed deed in ons dorp. Het gras is echter min der groen en fris geworden. Nog: al wat mollen werken onder gronds om het groene gras te ver nielen. Begon het al in 1978 met de WD, die een zeer kwalijke rol speelde met betrekking tot de hetze rondom de nieuwe woningen op het Watertje, waar bewoners uit de toenmalige Huize de Weipoort hun intrek zouden nemen. Nu in het geval "Albert de Graven- laan",weet de VVD zich zelfs ge steund door een heel leger mol len, nl. Progressief Zoeterwoude en het CDA. Waar in dit geval progressief op slaat mag joost weten en het CDA, wat staat voor christen democratisch appèl, wat is in dit geval christen, het evan gelie van het geld n.l. veronder stelde waardedaling van huizen bij eventuele verkoop? Wat is in dit geval democratisch, om over appèl helemaal maar niet te spre ken. Nee politiek Zoeterwoude, je hebt je voor het karretje van een be perkt aantal zeer bekrompen mensen laten spannen. Het is te hopen dat diegenen in ons dorp die Swetterhage en zijn bewo ners een goed hart toedragen duidelijk stelling nemen tegen deze kwalijke ontwikkelingen, zodat het gras in Zoeterwoude weer groener en de lucht weer frisser wordt. Swetterhage en bewoners veel suc ces met jullie woningen in de Zonnegaarde en de Albert de Gravenlaan, als het nodig mocht zijn gooi er dan rustig een beroep bij Gedeputeerde Staten tegen aan want het is de moeite waard. Aad Schenk Zuidhof 13 Zoeterwoude Naar aanleiding van de gebeurte nissen in Zoeterwoude betref fende de Gemiva-perikelen in de Jan Albert de Gravenlaan en uw berichtgeving daarover merken wij het volgende op. Zoals helaas zo vaak in dit soort ge vallen worden de bewoners van genoemde laan over één kam ge schoren. Daar verzetten wij ons tegen. Slechts een minderheid heeft zich verzet tegen de komst van de zes Gemiva-pupillen in onze straat. Het betreft hier bo vendien medebewoners uit de Van Culemborgstraat die in het verlengde van de Jan Albert de Gravenlaan ligt. Ondergetekenden zijn van mening dat de plaatsing van geestelijk gehandicapten in een gezinsver vangend tehuis een belangrijke stap is naar een meer zelfstandig leven van deze mensen. Daar naast dragen ook mensen die niet de zorg hebben voor geeste lijk gehandicapten een zekere verantwoordelijkheid voor het opvangprobleem van hen. Als gemeenschap geldt dat natuur lijk nog veel sterker. Uit dien hoofde is het dan ook zeer be treurenswaardig dat er ndg steeds mensen zijn die de vol wassenheid missen om vanuit deze houding een proces als het hier in Zoeterwoude gestarte te bezien. Wel zijn wij van mening dat het bo venstaande mede in relatie moet worden gezien met het ruimtelij ke ordeningsaspect. Toestaan van een verbouwing van een ga rage tot slaapruimte heeft uiter aard repercussies voor het beleid in heel Zoeterwoude. Een eman cipatieproces van geestelijk ge handicapten kent ook die kant van de zaak. Men moet echter het ruimtelijke ordeningsaspect niet gebruiken voor een ander doel dan waar voor het is bedoeld. Doet men dat wel dan kun je spre ken van onbehoorlijk bestuur. Familie Demmenie Familie Smit Jan Albert de Gravenlaan 1 en 3 Zoeterwoude De raadscommissie ruimtelijke or dening van de gemeente Zoeter woude heeft geoordeeld! Geen bouwvergunning voor de aan passing van een woning in Zoe terwoude ten behoeve van zes verstandelijk gehandicapten. Met als motivering dat "de zes te veel overlast veroorzaken voor de buurt en de leefbaarheid aan tasten". Tussen alle regels door. is dan ook nog te lezen dat "de bouwkundige kant van de zaak" een "belangrijke" factor is bij de tot standkoming van het negatie ve advies. Een gevoel van afschuw bekroop ons bij het lezen van het verslag van de vergadering. Vreemd ge noeg niet in de eerste plaats door de intolerantie en bevooroor deeldheid van sommige buurtbe woners en de betrr kken raadsle den. Een aantal inwoners van Zoeterwoude har. immers in het verleden al bl:jk gegeven de grens mens-zij-1 bij zichzelf te hebben getrokken? Denk hierbij aan de affaire 't Watertje met de dubieuze rol van onder andere een aantal Loethe-bewoners en de problemen rond Westeinde II. Echt nieuw(s) was het dus niet om te lezen dat inwoners van Zoeterwoude zich zouden verzet ten tegen de zo "gewilde" inte gratie van verstandelijk gehandi capten. Onze afschuw werd vooral opge wekt door de geveinsde zakelijke benadering. Door het feit dat een aantal mensen niet eerlijk en niet recht voor de raap voor hun me ning uitkwam. Door het aanvoe ren van drogredenen, waardoor de feitelijke moeite met het om gaan met verstandelijk gehandi capten danig werd verhuld. Jam mer dat sommige niet de bereid heid lijken te hebben eens bij zichzelf te rade te gaan en te be zien wat de inhoud van die moei te is, zodat er ook iets mee kan worden gedaan. Eén simpel voorbeeld. Als wij last met onze buren zouden hebben dan stapten wij in eerste instan tie op hèn' af en praatten er met hèn over. Tien tegen één dat de overlast weg zou zijn of in ieder geval zou verminderen. Voor dit kozen. De Zoeterwoudse affaire wordt beslecht via het gemeente bestuur. Jammer, want er zal in dit geval altijd een verliezer zijn! En het leek allemaal zo mooi toen 'Swetterhage' zich in Zoeterwou de vestigde. Wij denken dan vooral terug aan de beloften, dat Zoeterwoude aan de bewoners van 'Swetterhage' alle gelegen heid zou geven zich binnen deze kleine gemeenschap te integre ren. Het grootmoedige en tole rante Zoeterwoude van toen dreigt nu (weer) af te glijden naar de situatie van Zoeterwoude op z'n srqalst. En de enigen die nu nog aan integreren doen zijn de bewoners van 'Swetterhage'... Overigens zijn wij er van overtuigd dat er nog een heleboel verstan dige mensen in Zoeterwoude wonen, die net als wij een gevoel van afschuw bij het lezen van het artikel niet konden onderdruk ken. Schroom dan niet om of in dividueel of bijvoorbeeld in ver enigingsverband de Zoeter woudse politiek te overspoelen met uw opvatting. Het kan 'Swetterhage' helpen haar doel te verwezenlijken: Leefbaarheid voor haar bewoners. Laten wij proberen Zoeterwoude leefbaar te houden! Elly en Ronald de Hoop Reiger 1 Zoeterwoude LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur). Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 tnv Damiate Holding BV te Haarlem Jaarabonnement 233.50 Per oost f 322 90 Maandabonnement 20,69 T (Autom betaling) t Rubriekchefs Losse nummers 0.05 J Kroon (stad) B W T Jungman(plv) Directie G Koopman H I J Veldhuizen Ad| dir N Ouakernaat (r®9'0) Hoofdredacteur cd.P.?.Sl!plv) Drs J W E Metselaar Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941. tst 219 Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Beiroet. Rome. Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2